بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 8 April 2020   #1411
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 898
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
جناب کنجکاو جواب موجود در مغز شما را نمیدانم
مهم نیست درمغز من چه جوابی موجوداست مهم این است که جواب من چقدر برطبق آیات قرآن است و جوابی که شما می دهید چقدربرطبق آیات قرآن است

این را که خوب می دانیم نه من آنجابودم که بدانم چرا قوم شعیب چنین گفتن نه شما این روایت را خداوند بیان فرمودند که درهمه زمانها ومکانها حاضر وشاهد هستند و چه کسی بهتر و صادق تراز خداوند سراغ دارید در بیان حقیقت ؟

آخرين ويرايش کنجکاو1 ، Wednesday 8 April 2020 در 08:18PM.
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 8 April 2020   #1412
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 1,900

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
مهم نیست درمغز من چه جوابی موجوداست مهم این است که جواب من چقدر برطبق آیات قرآن است و جوابی که شما می دهید چقدربرطبق آیات قرآن است

این را که خوب می دانیم نه من آنجابودم که بدانم چرا قوم شعیب چنین گفتن نه شما این روایت را خداوند بیان فرمودند که درهمه زمانها ومکانها حاضر وشاهد هستند و چه کسی بهتر و صادق تراز خداوند سراغ دارید در بیان حقیقت ؟
هیچکس از خداوند متعال صادق تر و راستگو تر نیست !!!
جواب چه شد ؟
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 8 April 2020   #1413
علوی

نشان علوی

نقل قول:

درستم همنین است که گفتی هیچکس حق ندارد این حق رااز هیچ کس بگیرد .

حتی حق هیچ گونه توهین و انگ زدن راندارد به کسی بزند فقط به این دلیل که گفتهایش با اودرتضاد باشد .

اگر کسی توان جواب دادن دارد باید با دلیل واحترام به طرف مقابل جواب بدهد نه با توهین وناسزاگویی

درکل شما جوابت را بگو و اگر توانستم بر طبق آیات قرآن جوابگو خواهم بود وگرنه سکوت می کنم
درود بر شما !!! بهترین نوشته ای بود که از شما خواندم
وقتی شما آیات را تفسیر به رای میکنید و آن را اشتباه معنی میکنید و آن را برای امیال خود استفاده میکنید همه افراد حق دارند به آن معترض شوند .
بنده جوابی برای آن مسئله ای که گفتید ندارم و ربطش را هنوز نفهمیدم و منتظر جوابت هستم .
یا فاطمه الزهرا
قديمي Wednesday 8 April 2020   #1414
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
هیچکس از خداوند متعال صادق تر و راستگو تر نیست !!!
جواب چه شد ؟
مثل اینکه فراموش کردی این سوال رو من از شما پرسیدم اگر نمی توانی جواب بدی بگو نمیدانم که این نماز که می خوانیم چطورمی تواند به قوم شعیب دستور بدهد
قديمي Wednesday 8 April 2020   #1415
علوی

نشان علوی

نقل قول:
مثل اینکه فراموش کردی این سوال رو من از شما پرسیدم اگر نمی توانی جواب بدی بگو نمیدانم که این نماز که می خوانیم چطورمی تواند به قوم شعیب دستور بدهد
منتظر پاسخ شما هستم و منظورتان از این مسئله را نفهمیدم
قديمي Thursday 9 April 2020   #1416
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 21,445

یا اخ الیهود ان الصلاه تنهی عن الفحشاء والمنکر
فبهت الذی کفر
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 9 April 2020   #1417
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
منتظر پاسخ شما هستم و منظورتان از این مسئله را نفهمیدم
قبل از پایخ سوال درباره نماز شعیب با استناد به آیات قرآن می خواهم نشان دهم که این عقیده شما چقدر یرگرفته از آیات قرآن است یانه چون پدرانتان انجام می دادند شما هم همانند آنها انجام می دهید

ببین یک باردیگر می پرسم با اینکه می دانم بازهم خودت را به نفهمی می زنی چون جوابی نداری که بدهی اگر توجه کرده باشی عبدالعلی فهمید آن وقت شما نفهمیدی سوال رو

این نماز شعیب که اگر بگفته شما همان نمازی باشد که شما پنج بار شبانه روز می خوانید چگونه دستور می دهد که دیگران آن کارهایی را که انجام می دادند ترک کنند ؟
قَالُوا يَا شُعَيْبُ أَصَلَاتُكَ تَأْمُرُكَ أَنْ نَتْرُكَ مَا يَعْبُدُ آبَاؤُنَا أَوْ أَنْ نَفْعَلَ فِي أَمْوَالِنَا مَا نَشَاءُ إِنَّكَ لَأَنْتَ الْحَلِيمُ الرَّشِيدُ ﴿۸۷﴾
گفتند: اي شعيب آيا نمازت تو را دستور مي‏دهد كه ما آنچه را پدرانمان مي‏پرستيدند ترك گوئيم ؟ و آنچه را مي‏خواهيم در اموالمان انجام ندهيم ؟ تو مرد بردبار و رشيدي هستي ؟ (۸۷)
قديمي Thursday 9 April 2020   #1418
علوی

نشان علوی

نقل قول:
قبل از پایخ سوال درباره نماز شعیب با استناد به آیات قرآن می خواهم نشان دهم که این عقیده شما چقدر یرگرفته از آیات قرآن است یانه چون پدرانتان انجام می دادند شما هم همانند آنها انجام می دهید

ببین یک باردیگر می پرسم با اینکه می دانم بازهم خودت را به نفهمی می زنی چون جوابی نداری که بدهی اگر توجه کرده باشی عبدالعلی فهمید آن وقت شما نفهمیدی سوال رو

این نماز شعیب که اگر بگفته شما همان نمازی باشد که شما پنج بار شبانه روز می خوانید چگونه دستور می دهد که دیگران آن کارهایی را که انجام می دادند ترک کنند ؟
قَالُوا يَا شُعَيْبُ أَصَلَاتُكَ تَأْمُرُكَ أَنْ نَتْرُكَ مَا يَعْبُدُ آبَاؤُنَا أَوْ أَنْ نَفْعَلَ فِي أَمْوَالِنَا مَا نَشَاءُ إِنَّكَ لَأَنْتَ الْحَلِيمُ الرَّشِيدُ ﴿۸۷﴾
گفتند: اي شعيب آيا نمازت تو را دستور مي‏دهد كه ما آنچه را پدرانمان مي‏پرستيدند ترك گوئيم ؟ و آنچه را مي‏خواهيم در اموالمان انجام ندهيم ؟ تو مرد بردبار و رشيدي هستي ؟ (۸۷)
از اينكه قوم شعیب در مقام اعتراض به وى نماز او را عنوان كردند، مطلب مذكور قابل استفاده است‌.
در اينجا اين سؤال پيش مى‌آيد كه چرا قوم شعیب روى نماز شعيب تكيه كردند؟
اين به دليل آن بوده كه شعيب بسيار نماز مى‌خواند و به مردم مى‌گفت: نماز انسان را از كارهاى زشت و منكرات باز مى‌دارد، ولى جمعيت نادان ( امثال تو ) كه رابطه ميان نماز و ترك منكرات را درك نمى‌كردند، از روى مسخره به او گفتند: آيا اين رفتارها و حركات تو فرمان به تو مى‌دهد كه ما سنت نياكان و فرهنگ مذهبى خود را زير پا بگذاريم ( بت پرستی )، و يا نسبت به اموالمان مسلوب الاختيار شويم؟!
کلمه صلاة اشاره به آئین حقه الهی است، زيرا آشكارترين سمبل دین، نماز است.
نام این پیامبر چندین بار در قرآن آمده است. حضرت شعیب بر قومی مبعوث شد که بت پرست بودند و کم فروشی می کردند. او سعی بسیاری برای هدایت قوم خویش نمود اما به جز عده معدودی به او ایمان نیاوردند و سرانجام قوم او به سبب کردارشان به عذاب الهی دچار شدند.
توجه کن که قوم ایشان بت پرست بودند و توهم موحد بودن داشتند و ایشان را از آن جهت مسخره میکردند که نماز میخواند قطعا نماز ایشان یک روش و فرمول داشته چون ایشان بر نماز خود استوار بوده اند و قوم الظالمین ایشان را برای نمازش ملامت میکردند .
البته هیچکس نمیداند که روش نماز خواندن ایشان چگونه بوده است و چه عملی را چند بار انجام میداده ولی حتما یک روش خاص داشته است در سجده و ....
البته شخصی مثل تو دقیقا در لشکر آن افراد بت پرست قرار میگیرد و جناب شعیب را برای تنها وسیله ای که انسان را از فساد و فحشا جدا میکند را مورد ملامت قرار میدهد .
تمامی انبیاء و اولیا الهی روشی برای خواندن نماز خود داشتند و از جمله حضرت شعیب و رسول مکرم اسلام و ....
در ذهن یک سوال ایجا میشود آن هم این است که اگر شما نماز میخوانی حتما به روش یکی از انبیاء الهی است از جمله حضرت شعیب و رسول الله و تمامی انبیاء و اگر آن را به روش خودت میخوانی پس شاید پیامبر نو ظهور باشی و به مقام نبوت رسیده باشی .
کدام روش یکی از انبیاء را داری یا روش خودت ؟

البته شما زیاد از تنها جدا کننده از فساد و فحشا خوشت نمی آید زیرا فساد و فحشا توی خونت است !!!
یا فاطمه الزهرا
قديمي Thursday 9 April 2020   #1419
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
از اينكه قوم شعیب در مقام اعتراض به وى نماز او را عنوان كردند، مطلب مذكور قابل استفاده است‌.
اين به دليل آن بوده كه شعيب بسيار نماز مى‌خواند و به مردم مى‌گفت: نماز انسان را از كارهاى زشت و منكرات باز مى‌دارد، ولى جمعيت نادان ( امثال تو ) كه رابطه ميان نماز و ترك منكرات را درك نمى‌كردند، از روى مسخره به او گفتند: آيا اين رفتارها و حركات تو فرمان به تو مى‌دهد كه ما سنت نياكان و فرهنگ مذهبى خود را زير پا بگذاريم ( بت پرستی )، و يا نسبت به اموالمان مسلوب الاختيار شويم؟!
کلمه صلاة اشاره به آئین حقه الهی است، زيرا آشكارترين سمبل دین، نماز است.
مطالبی که نوشتید بدون اینکه دلیلی از قرآن ارائه بدهی شروع کردی به نوشتن آن چیزی که از پدران شنیده اید اگر واقعا همینگونه است که می گویی چرا آیه ای نمی آورید که شعیب چنین گفته باشد

نقل قول:
نام این پیامبر چندین بار در قرآن آمده است. حضرت شعیب بر قومی مبعوث شد که بت پرست بودند و کم فروشی می کردند. او سعی بسیاری برای هدایت قوم خویش نمود اما به جز عده معدودی به او ایمان نیاوردند و سرانجام قوم او به سبب کردارشان به عذاب الهی دچار شدند.
تنها مطلبی را که می شود گفت از قرآن است فقط همین مطلب است که برای ایمان قوم خود سعی بسیار کردند

نقل قول:
توجه کن که قوم ایشان بت پرست بودند و توهم موحد بودن داشتند و ایشان را از آن جهت مسخره میکردند که نماز میخواند قطعا نماز ایشان یک روش و فرمول داشته چون ایشان بر نماز خود استوار بوده اند و قوم الظالمین ایشان را برای نمازش ملامت میکردند .
البته هیچکس نمیداند که روش نماز خواندن ایشان چگونه بوده است و چه عملی را چند بار انجام میداده ولی حتما یک روش خاص داشته است در سجده و ....
البته شخصی مثل تو دقیقا در لشکر آن افراد بت پرست قرار میگیرد و جناب شعیب را برای تنها وسیله ای که انسان را از فساد و فحشا جدا میکند را مورد ملامت قرار میدهد .
تمامی انبیاء و اولیا الهی روشی برای خواندن نماز خود داشتند و از جمله حضرت شعیب و رسول مکرم اسلام و ....
در ذهن یک سوال ایجا میشود آن هم این است که اگر شما نماز میخوانی حتما به روش یکی از انبیاء الهی است از جمله حضرت شعیب و رسول الله و تمامی انبیاء و اگر آن را به روش خودت میخوانی پس شاید پیامبر نو ظهور باشی و به مقام نبوت رسیده باشی .
کدام روش یکی از انبیاء را داری یا روش خودت ؟

البته شما زیاد از تنها جدا کننده از فساد و فحشا خوشت نمی آید زیرا فساد و فحشا توی خونت است !!!
این مطالب هم باز بدون دلیل که خداوند نازل کرده باشند گفتی فقط بخاطر اینکه آنچیزی را که از پدرانت شنیده ای وباورداری را نشان دهی

دراصل بدون اینکه به آیات الهی استناد کنی سعی کردی باورهایت را یه جوری به آیه تحمیل کنی

کارتون سیندرلاررو که دیدی انستازیا هرکاری کرد که کفش بلوری سیندرلارا در پای خود کند و بگوید آن شخصی که بدنبالش هستید من بودم نشد که نشد چون پای انستازیا درحدو اندزه کفش سیندرلا نبود

انشا الله بوسیله آیات الهی به این موضوع خواهیم پرداخت هرکس خودش می تواند قضاوت کند ونیازی نیست به اینکه به کسی بگویم نادان و توهم بت پرستو ازاین حرفا
قديمي Thursday 9 April 2020   #1420
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

فبهت الذی کفر
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Friday 10 April 2020   #1421
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
اين به دليل آن بوده كه شعيب بسيار نماز مى‌خواند و به مردم مى‌گفت: نماز انسان را از كارهاى زشت و منكرات باز مى‌دارد، !!!
آیا کلام خداوند نیز چنین سخنی را که شما از زبان شعیب نقل کردی تائید می کنند ؟
یا نه بخداوند دروغ می بندید ؟

گفتند اى شعيب آيا نماز تو به تو دستور مى‏ دهد كه آنچه را پدران ما مى ‏پرستيده‏ اند رها كنيم يا در اموال خود به ميل خود تصرف نكنيم راستى كه تو بردبار فرزانه‏ اى (۸۷)

آیا آیات قبل وبعد از این آیه گفته های شمارا تائید می کنند یا نه موضوع چیزه دیگری است
وشما به خداوند دروغ می بندید ؟

وَإِلَى مَدْيَنَ أَخَاهُمْ شُعَيْبًا قَالَ يَا قَوْمِ اعْبُدُوا اللَّهَ مَا لَكُمْ مِنْ إِلَهٍ غَيْرُهُ وَلَا تَنْقُصُوا الْمِكْيَالَ وَالْمِيزَانَ إِنِّي أَرَاكُمْ بِخَيْرٍ وَإِنِّي أَخَافُ عَلَيْكُمْ عَذَابَ يَوْمٍ مُحِيطٍ ﴿۸۴﴾
و به سوى [اهل] م دي ن برادرشان شعيب را [فرستاديم] گفت اى قوم من خدا را بپرستيد براى شما جز او معبودى نيست و پيمانه و ترازو را كم مكنيد به راستى شما را در نعمت مى ‏بينم و[لى] از عذاب روزى فراگير بر شما بيمناكم (۸۴)
وَيَا قَوْمِ أَوْفُوا الْمِكْيَالَ وَالْمِيزَانَ بِالْقِسْطِ وَلَا تَبْخَسُوا النَّاسَ أَشْيَاءَهُمْ وَلَا تَعْثَوْا فِي الْأَرْضِ مُفْسِدِينَ ﴿۸۵﴾
و اى قوم من پيمانه و ترازو را به داد تمام دهيد و حقوق مردم را كم مدهيد و در زمين به فساد سر برمداريد (۸۵)
بَقِيَّتُ اللَّهِ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ وَمَا أَنَا عَلَيْكُمْ بِحَفِيظٍ ﴿۸۶﴾
اگر مؤمن باشيد باقيمانده [حلال] خدا براى شما بهتر است و من بر شما نگاهبان نيستم (۸۶)

اگر به آیات قبل از آیه 87 سوره هود توجه کنید درباره رسالت شعیب و رساندن پیام الهی به قومش سخن می گویند و هیچ سخنی از این نیست که جناب علوی درباره زیادنمازخواندن شعیب گفت
نقل قول:
اين به دليل آن بوده كه شعيب بسيار نماز مى‌خواند و به مردم مى‌گفت: نماز انسان را از كارهاى زشت و منكرات باز مى‌دارد،
درآیه بعدی هم شعیب از داشتن دلیل از جانب خداوند سخن می گویند نه اینکه چون شعیب زیاد نماز می خواند و به مردم گفته باشد نماز انسانهارا ازکارهای زشت و منکر بازمی دارد

قَالَ يَا قَوْمِ أَرَأَيْتُمْ إِنْ كُنْتُ عَلَى بَيِّنَةٍ مِنْ رَبِّي وَرَزَقَنِي مِنْهُ رِزْقًا حَسَنًا وَمَا أُرِيدُ أَنْ أُخَالِفَكُمْ إِلَى مَا أَنْهَاكُمْ عَنْهُ إِنْ أُرِيدُ إِلَّا الْإِصْلَاحَ مَا اسْتَطَعْتُ وَمَا تَوْفِيقِي إِلَّا بِاللَّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ ﴿۸۸﴾
گفت اى قوم من بينديشيد اگر از جانب پروردگارم دليل روشنى داشته باشم و او از سوى خود روزى نيكويى به من داده باشد [آيا باز هم از پرستش او دست بردارم] من نمى‏ خواهم در آنچه شما را از آن باز مى دارم با شما مخالفت كنم [و خود مرتكب آن شوم] من قصدى جز اصلاح [جامعه] تا آنجا كه بتوانم ندارم و توفيق من جز به [يارى] خدا نيست بر او توكل كرده‏ ام و به سوى او بازمى‏ گردم (۸۸)

در سوره اعراف آیه 93 شعیب خطاب به قوم خود گفتند پیامهای پروردگارم را به شمارسانیدم
در این آیه نیز سخن از رساندن پیام الهی به مرد م است

فَتَوَلَّى عَنْهُمْ وَقَالَ يَا قَوْمِ لَقَدْ أَبْلَغْتُكُمْ رِسَالَاتِ رَبِّي وَنَصَحْتُ لَكُمْ فَكَيْفَ آسَى عَلَى قَوْمٍ كَافِرِينَ ﴿۹۳﴾
پس [شعيب] از ايشان روى برتافت و گفت اى قوم من به راستى كه پيامهاى پروردگارم را به شما رسانيدم و پندتان دادم ديگر چگونه بر گروهى كه كافرند دريغ بخورم (۹۳)

نماز شعیب در اصل همان پیامهای پروردگار (ماانزالله ) است اگر می گوئید اشتباه است و آنچیزی است که شما می کوئید با دلیل از قرآن نشان دهید همانطور که من به آیات قرآن استناد کردم درباره شعیب
نه همینطوری ازخود داستان سرایی کنی بعد بدون دلیلی بگویی این صحیح است
قديمي Saturday 11 April 2020   #1422
کنجکاو1
عضو ثابت

وَيَعْبُدُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ مَا لَمْ يُنَزِّلْ بِهِ سُلْطَانًا وَمَا لَيْسَ لَهُمْ بِهِ عِلْمٌ وَمَا لِلظَّالِمِينَ مِنْ نَصِيرٍ ﴿۷۱﴾
و به جاى خدا چيزى را مى ‏پرستند كه بر [تاييد] آن حجتى نازل نكرده و بدان دانشى ندارند و براى ستمكاران ياورى نخواهد بود (۷۱)
وَإِذَا تُتْلَى عَلَيْهِمْ آيَاتُنَا بَيِّنَاتٍ تَعْرِفُ فِي وُجُوهِ الَّذِينَ كَفَرُوا الْمُنْكَرَ يَكَادُونَ يَسْطُونَ بِالَّذِينَ يَتْلُونَ عَلَيْهِمْ آيَاتِنَا قُلْ أَفَأُنَبِّئُكُمْ بِشَرٍّ مِنْ ذَلِكُمُ النَّارُ وَعَدَهَا اللَّهُ الَّذِينَ كَفَرُوا وَبِئْسَ الْمَصِيرُ ﴿۷۲﴾
و چون آيات روشن ما بر آنان خوانده مى ‏شود در چهره كسانى كه كفر ورزيده‏ اند [اثر] انكار را تشخيص مى‏ دهى چيزى نمانده كه بر كسانى كه آيات ما را برايشان تلاوت مى كنند حمله‏ور شوند بگو آيا شما را به بدتر از اين خبر دهم [همان] آتش است كه خدا آن را به كسانى كه كفر ورزيده‏ اند وعده داده و چه بد سرانجامى است (۷۲)

چرا هنگامی که آیات روشن خداوند برآنان خوانده می شود از چهره وسخنانشان انکار نمایان است وبارها شاهد این بوده ایم که باانواع حرفهای زشت و تهمتهای ناروا به کسایی که آیات قرآن را بیان کرده اند حمله کرده اند .

آیا غیراز این است که آن آیات را مخالف خود می دانند و به همین خاطر وقتی می شنوند آیه دارد سخنی می گویند که با عقائیدشان درتضاد است از این روست که به مخالفت برمی خیزند به هر طریقه ای که شده
حتی اگر آیات قرآن را بی ارزش تراز پشم گوسفند معرفی کنند

یا رجوع به آیات را نشانه شرک بدانند

اینها همه نشانه درماندگی دربرابر کلام خداوند است

می کویند علی فرمانروای هستی است و یا حاکم روز قیامت و قسیم بهشت و جهنم

وقتی بر طبق سخن خداوند دلیل می خواهیم می گویند خواست خداوند است وبدون هیچ دلیلی که خداوند نازل کرده باشد از کفر خود فاع می کنند و به همین خاطر است که وقتی آیات روشن خداوند را که مخالف عقیده شان باشد را می شنوند انکار می کنند و به کسایی که آن آیه را بیان کرده باشد را حمله ورمی شوند.
قديمي Saturday 11 April 2020   #1423
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

فبهت الذی کفر
قديمي Sunday 12 April 2020   #1424
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:

بله یهودی زاده عزیز

بله نماز دستور می دهد وامر می کند ونهی می کند امرش (
اي شعيب آيا نمازت تو را دستور مي‏دهد كه ما آنچه را پدرانمان مي‏پرستيدند ترك گوئيم ؟)

ونهیش

اتْلُ ما أُوحِيَ إِلَيْكَ مِنَ الْكِتابِ وَ أَقِمِ الصَّلاةَ إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْكَرِ وَ لَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَرُ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ ما تَصْنَعُونَ (45)سوره مبارکه عنکبوت

سوره ۲۹: العنكبوت - جزء ۲۰, ۲۱ - ترجمه فولادوند
تغيير سوره و ترجمه
تلاوت
جستجو

اتْلُ مَا أُوحِيَ إِلَيْكَ مِنَ الْكِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلَاةَ إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْكَرِ وَلَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَرُ وَاللَّهُ يَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ ﴿۴۵﴾
آنچه از كتاب به سوى تو وحى شده است بخوان و نماز را برپا دار كه نماز از كار زشت و ناپسند باز مى دارد و قطعا ياد خدا بالاتر است و خدا مى‏ داند چه مى ‏كنيد (۴۵)

وقتی بهت میگم پدر کشتگی با خدا وقران وانبیاء الهی داری وهدفت سخره گرفتن قران است وملحد منافق مزدوری می
گی یه دونه نشون بده این یکیش وقبلا هم

نقل قول:
اگر راست می گویی فقط یکی از این پدر کشتگی های من را بیاور

واگر نیاوری مشخص میشود کافری هستی که بقول خداوند فقط می خواهی حرف لغو در آیات قرآن بیندازی

وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا لَا تَسْمَعُوا لِهَذَا الْقُرْآنِ وَالْغَوْا فِيهِ لَعَلَّكُمْ تَغْلِبُونَ ﴿۲۶﴾
فصلت
و كسانى كه كافر شدند گفتند به اين قرآن گوش مدهيد و سخن لغو در آن اندازيد شايد شما پيروز شويد (۲۶)

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Wednesday 15 April 2020 در 05:24AM.
قديمي Sunday 12 April 2020   #1425
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
اگر راست می گویی فقط یکی از این پدر کشتگی های من را بیاور

واگر نیاوری مشخص میشود کافری هستی که بقول خداوند فقط می خواهی حرف لغو در آیات قرآن بیندازی

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1;2379014
[SIZE=5
نوشته شده است
إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ ﴿۵۵﴾
ولی شما تنها خدا و رسولش و مومنینی هستند که نماز می خوانند( یعنی از کتاب آسمانی و دین حق آگاهند) و زکات می دهند در حالی که مطیع امر پروردگارشان هستند و از روی اکراه و نفاق و ریا چنین نمی کنند.[/SIZE]
کدام حرامزاده ناصبی مابون زنیم یهودی اینطور معنا کرده

هر چه میاوری پدر کشتگی با خدا ورسول خداست
http://www.parsquran.com/data/show.p...ang=far&tran=1

وره ۷۷: المرسلات - جزء ۲۹ - ترجمه فولادوند

وَإِذَا قِيلَ لَهُمُ ارْكَعُوا لَا يَرْكَعُونَ ﴿۴۸﴾
و چون به آنان گفته شود ركوع كنيد به ركوع نمى ‏روند (۴۸)
وَيْلٌ يَوْمَئِذٍ لِلْمُكَذِّبِينَ ﴿۴۹﴾
آن روز واى بر تكذيب ‏كنندگان (۴۹)
فَبِأَيِّ حَدِيثٍ بَعْدَهُ يُؤْمِنُونَ ﴿۵۰﴾
پس به كدامين سخن پس از [قرآن] ايمان مى ‏آورند (۵۰)
http://www.parsquran.com/data/show.p...ng=far&tran=10

و هرگاه به آنها گفته شود که نماز و طاعت خدا را به جای آرید اطاعت نکنند. (۴۸) ترجمه قمشه ای

سوره ۷۷: المرسلات - جزء ۲۹ - ترجمه انصاریان
تغيير سوره و ترجمه
تلاوت
جستجو

و هنگامی که به آنان گویند: [در برابر خدا] رکوع کنید، رکوع نمی کنند
. (۴۸)

سوره ۷۷: المرسلات - جزء ۲۹ - ترجمه مکارم شیرازی
تغيير سوره و ترجمه
تلاوت
جستجو

و هنگامي كه به آنها گفته شود ركوع كنيد ركوع نمي‏كنند. (۴۸)

سوره ۷۷: المرسلات - جزء ۲۹ - ترجمه خرمشاهی
تغيير سوره و ترجمه
تلاوت
جستجو

و چون به ايشان گفته مى‏شد نماز بگزاريد، نماز نمى‏گزاردند (۴۸)

اخ الیهود ملعون کدامیک از این ترجمه ها رکوع رو اطاعت گرفته

این اولا

ثانیا ترجمه قمشه ای ارکعوا را نماز گرفته چون نماز بدون رکوع نماز نیست
باز خودت رو به حماقت بزن احمیق ناصبی

حالاجواب بده اخ الیهود العزیز
نقل قول:
قمشه ای مرجع من نیست

دوستتان بنده علی گفتند

من هم نشان دادم که قمشه ای هم راکعون را اطاعت معنی کرده اند
ضمننا عبد العلی یعنی غلام علی یا اخ الیهود

نقل قول:
مگر چه گفتم که چنین به فحاشی متوسل شدن فقط بخاطر اینکه راکعون را مطیع امر پروردگار معنی کردیم ؟

إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ ﴿۵۵﴾
ولی شما تنها خدا و رسولش و مومنینی هستند که نماز می خوانند( یعنی از کتاب آسمانی و دین حق آگاهند) و زکات می دهند در حالی که مطیع امر پروردگارشان هستند و از روی اکراه و نفاق و ریا چنین نمی کنند.

می خواهید بدانید چه کس دیگری هم راکعون را اطاعت معنی کرده است ؟

به این ترجمه قمشه ای توجه کنید ؟

وَإِذَا قِيلَ لَهُمُ ارْكَعُوا لَا يَرْكَعُونَ ﴿۴۸﴾مرسلات
و هرگاه به آنها گفته شود که نماز و طاعت خدا را به جای آرید اطاعت نکنند. (۴۸)

ترجمه قمشه ای
نه منافق مزدور ملحد لایرکعون که به معنای رکوع است

کدام مأبون زنیم نماز رو اینطور معنا کرده ورکوع رو در هم راکعون درحال رکوع نماز رو بگو کدوم مأبون زنیم ملحد حتما شما یا رثول ژنده ما..........
که نماز می خوانند( یعنی از کتاب آسمانی و دین حق آگاهند)و زکات می دهند در حالی که مطیع امر پروردگارشان هستند

این رو جواب بده منافق مزدور

در ضمن خدالعنتت کنه که این ماه مبارک شعبان المعظم اینقدر وقت مارو می گیری
ان یوم الفصل کان میقاتا

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Wednesday 15 April 2020 در 05:27AM.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:33PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه