بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Friday 18 August 2017   #46
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 17,225
ج: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست

پست 88
نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته
شما روی چه حسابی لِتُبَيِّنَ را تفسیر معنا می کنید؟

متمسک به ثقلین
دوست گرامی، تا آنجا که فعلا در ذهن من است در قرآن کریم چهار نوع تبیین و بیان داریم، و با عرض معذرت شرائط بیشتر مزاحمت کردن الآن فراهم نیست، ولی تبیین مقابل کتمان، اصلا برای انبیاء به کار نرفته است، همین آیه‌ای که آوردید مربوط به انبیاء نیست.
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Thursday 24 August 2017 در 11:44PM.
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 18 August 2017   #47
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 91
http://www.iranclubs.org/forums/show...=155542&page=7
نقل قول:
حال خوب گوش کن و این را هرگز فراموش نکن!
در طول تاریخ هیچ بت پرستی وجود نداشته که بنده سنگ و فلز و تراشه های دست خود بشود. نه بت پرستان قوم ابراهیم ، نه موسی و نه محمد.

متمسک به ثقلین
دوست گرامی، هرگز فراموش نمیکنم کاسه گرم‌تر... ! بسیار تعجب میکنم که چگونه حاضر میشوید برای پافشاری بر حرف اشتباه خود، خلاف حرف دو نفری که شاهد جریان بودند، و گفتگو کردند و حرف زدند، حرف آنها را تحریف کنید؟! خود حضرت ابراهیم شاهد حال بت پرست بوده‌اند، و وقتی با آو سخن میگویند خود بت پرست جواب از موضع خود میدهد، اما شما در مقام تهمت زدن به قران کریم، حرف آنها را تفسیر به رأی کنید که خود آنها از آن خبر ندارند! حضرت ابراهیم میگویند: چرا آنچه را میتراشید پرستش میکنید؟ ایشان که شاهد حال بودند آیا غلط نبود که کسی که پرستش فرشتگان مقرب میکند را به او نسبت دهند که چرا پرستش چوب تراشیده میکنید؟ آیا کسانی که به دستور قرآن گرد کعبه طواف میکنند کسی بگوید پرستش سنگ و خاک میکنند صحیح گفته است؟ خوب، فرض بگیریم ایشان کار آنها را چنین جلوه دادند، چرا خود بت پرستان جواب ایشان ندادند که ما این چیزی را که تراشیدیم نمیپرستیم، بلکه این سمبل مثلا یک فرشته مقرب آنست؟ ما آن مقرب را میپرستیم، کجا در بنی اسرائیل گوساله سمبل فرشته مقرب یا نظیر آن بود؟ به سادگی: اخرج لهم عجلا جسدا له خوار فقال هذا الهکم و اله موسی، چرا دوست گرامی این مطالب واضح را بپیچانیم؟ بلی در جای دیگری ممکن است کسی سمبل فرشته مقرب هم داشته است، ولی ربطی به همه موارد ندارد، دقت کنید، از جای دیگر نیاورید که یک کسی گفته من فرشته میپرستم، باید از همین گفتگو شاهد آورد، که حضرت ابراهیم چه گفتند، و چه شنیدند؟ ای کسانی که در خود انصاف احساس میکنید در این آیه دقت کنید تا بی انصافی این کاربر محترم را به وضوح ببییند:

حضرت خطاب میکنند چرا پرستش میکنی چیزی را که نمیشنود و نمیبیند و هیچ فایده‌ای برای تو ندارد؟:

إِذْ قَالَ لِأَبِيهِ يَأَبَتِ لِمَ تَعْبُدُ مَا لَا يَسْمَعُ وَ لَا يُبْصِرُ وَ لَا يُغْنىِ عَنكَ شَيًْا(42)

اما طرف ایشان، جواب ایشان میدهد که آیا از خدایان من رویگردان هستي؟:

قَالَ أَ رَاغِبٌ أَنتَ عَنْ ءَالِهَتىِ يَإِبْرَاهِيمُ لَئنِ لَّمْ تَنتَهِ لَأَرْجُمَنَّكَ وَ اهْجُرْنىِ مَلِيًّا(46)

این چه جوابی است؟ شما را به خدا فکر کنید، این چه جوابی است؟ آیا یک بچه نمیفهمد که اگر او فرشته مقرب را پرستش میکرد باید فورا با گردن کشیده بگوید: من اینها را پرستش نمیکنم! چرا به من تهمت میزني؟ اینها سمبل هستند، من فرشته مقرب را پرستش میکنم که میشنود و میبیند و برای من فایده دارد، همانطور که اگر به یک مسلمان بگویند چرا کعبه را پرستش میکنی؟ فورا میگوید من کعبه را پرستش نمیکنم! چرا تهمت میزنی؟ اما به جای این جواب واضح و منطقی، از همین چوبها و بت‌ها تعبیر میکند به خدایانش، و میگوید: آیا از خدایان من رویگردان هستی؟ هر چوبی تراشیدنش پایان مییافت یک خدا بود!

کسانی که خورشید را میپرستیدند یا ستاره زهره میپرستیدند، آن را سمبل فرشته میدانستند؟ پس چرا حضرت ابراهیم به کوکب و سپس قمر و سپس خورشید اشاره میکنند و میگویند: هذا ربي؟ این است خدای من! و جالب‌تر اینکه وقتی غروب میکند میگویند: لا أحبّ الآفلین! فرشته‌ای که ستاره سمبل او باشد که هرگز غروب نمیکند!

ببینید: وقتی سامری گوساله را درست کرد دقیقا اشاره کرد به خود این گوساله و گفت: هذا الهکم، این خدای شما و خدای موسی است! اصلا در بنی اسرائیل سمبل مطرح نبود، وقتی بت‌پرستان را دیدند تازه به فکر افتادند! اجعل لنا إلها کما لهم آلهة! یعنی ای موسی، همانطوریکه که این بت‌پرستان خدایان دارند برای ما هم یک خدائی قرار ده! هیچ سابقه‌ای نداشت، و گرنه اشاره میکردند به آن چیزی که پشت سر بت مقصود آنها قرار داشت، و سامری هم هیچ اشاره‌ای نمیکند که این گوساله اشاره به چه چیزی است؟ فقط میگوید: ببینید خوار دارد! پس خدای شما و خدای موسی است، و قران میفرماید: آیا ندیدند که با انها سخن نمیگوید؟! و...:

وَ اتَّخَذَ قَوْمُ مُوسى‏ مِنْ بَعْدِهِ مِنْ حُلِيِّهِمْ عِجْلاً جَسَداً لَهُ خُوارٌ أَ لَمْ يَرَوْا أَنَّهُ لا يُكَلِّمُهُمْ وَ لا يَهْديهِمْ سَبيلاً اتَّخَذُوهُ وَ كانُوا ظالِمينَ (الأعراف 148)

و قوم موسى پس از [عزيمت‏] او، از زيورهاى خود مجسّمه گوساله‏اى براى خود ساختند كه صداى گاو داشت. آيا نديدند كه آن [گوساله‏] با ايشان سخن نمى‏گويد و راهى بدانها نمى‏نمايد؟ آن را [به پرستش‏] گرفتند و ستمكار بودند. (148)

فَأَخْرَجَ لَهُمْ عِجْلًا جَسَدًا لَّهُ خُوَارٌ فَقَالُواْ هَذا إِلهكُمْ وَ إِلَهُ مُوسىَ‏ فَنَسىِ‏َ(88) أَ فَلَا يَرَوْنَ أَلَّا يَرْجِعُ إِلَيْهِمْ قَوْلًا وَ لَا يَمْلِكُ لهَُمْ ضَرًّا وَ لَا نَفْعًا(طه 89)

پس براى آنان پيكر گوساله‌‏اى كه صدايى داشت بيرون آورد، و [او و پيروانش‏] گفتند: «اين خداى شما و خداى موسى است، و [پيمان خدا را] فراموش كرد.» (88) مگر نمى‏بينند كه [گوساله‏] پاسخ سخن آنان را نمى‏دهد و به حالشان سود و زيانى ندارد؟ (89)

اینگونه بحث‌ها قبلا در این سایت صورت گرفته، و آقای اسعد که ادعای پیامبری داشت به تفصیل این حرف‌های کلیشه‌ای را آورده، اگر خواستید به اینجا مراجعه کنید:

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=127640
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Thursday 24 August 2017 در 11:46PM.
قديمي Saturday 19 August 2017   #48
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 92
نقل قول:
لطفاً مدرک قرآنی
چه دلیلی دارید که برای انبیاء بکار نرفته است؟

مگر پیامبر جزء کسانی نیست که به ایشان کتاب داده شده است؟
متمسک به ثقلین
همین آیه‌ای که آوردید آن را ترجمه کنید بس است که ببینید برای انبیاء نیست:

نقل قول:
و من این آیه :

وَإِذْ أَخَذَ اللَّهُ مِيثَاقَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ لَتُبَيِّنُنَّهُ لِلنَّاسِ وَلَا تَكْتُمُونَهُ فَنَبَذُوهُ وَرَاءَ ظُهُورِهِمْ وَاشْتَرَوْا بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا ۖ فَبِئْسَ مَا يَشْتَرُونَ

را معرفی کردم

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Thursday 24 August 2017 در 11:47PM.
قديمي Sunday 20 August 2017   #49
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 95
http://www.iranclubs.org/forums/show...=155542&page=7

نقل قول:
آنها فقط در منظر ابراهیم تراشیده های دست ساز قوم بودند اما به عقیده خودشان اینگونه نبود.

متمسک به ثقلین
پس چرا جواب ندادند؟ همین بود که عرض کردم شما از خود آش گرمتر هستید! آنها خودشان نمیگویند که ما پرستش فرشتگان مقرب میکنیم، اما شما میگویید در نظر آنها چنین نبود! پس چرا از حیثیت خود دفاع نکردند؟! همانطور که اگر یک مسلمان به او بگویند: چرا کعبه را میپرستی؟ فورا دفاع میکند و میگوید من این سنگها را نمیپرستم!

دوست گرامی، اگر آزاده در بحث هستید خواهش من را بپذیرید و ترجمه این چند آیه را برای همه ما بیاورید تا همه ببینیم عقیده قوم حضرت ابراهیم در باره خودشان چه بود؟:

وَ لَقَدْ ءَاتَيْنَا إِبْرَاهِيمَ رُشْدَهُ مِن قَبْلُ وَ كُنَّا بِهِ عَلِمِينَ(51) إِذْ قَالَ لِأَبِيهِ وَ قَوْمِهِ مَا هَاذِهِ التَّمَاثِيلُ الَّتىِ أَنتُمْ لهََا عَكِفُونَ(52) قَالُواْ وَجَدْنَا ءَابَاءَنَا لهََا عَابِدِينَ(53) قَالَ لَقَدْ كُنتُمْ أَنتُمْ وَ ءَابَاؤُكُمْ فىِ ضَلَالٍ مُّبِينٍ(54) قَالُواْ أَ جِئْتَنَا بِالحَْقّ‏ِ أَمْ أَنتَ مِنَ اللَّاعِبِينَ(55) قَالَ بَل رَّبُّكمُ‏ْ رَبُّ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ الَّذِى فَطَرَهُنَّ وَ أَنَا عَلىَ‏ ذَالِكمُ مِّنَ الشَّهِدِينَ(56) وَ تَاللَّهِ لَأَكِيدَنَّ أَصْنَامَكمُ بَعْدَ أَن تُوَلُّواْ مُدْبِرِينَ(57) فَجَعَلَهُمْ جُذَاذًا إِلَّا كَبِيرًا لهَُّمْ لَعَلَّهُمْ إِلَيْهِ يَرْجِعُونَ(58) قَالُواْ مَن فَعَلَ هَاذَا بَِالِهَتِنَا إِنَّهُ لَمِنَ الظَّلِمِينَ(59) قَالُواْ سَمِعْنَا فَتىً يَذْكُرُهُمْ يُقَالُ لَهُ إِبْرَاهِيمُ(60) قَالُواْ فَأْتُواْ بِهِ عَلىَ أَعْينُ‏ِ النَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَشهَْدُونَ(61) قَالُواْ ءَ أَنتَ فَعَلْتَ هَذَا بَِالهَِتِنَا يَإِبْرَاهِيمُ(62) قَالَ بَلْ فَعَلَهُ كَبِيرُهُمْ هَذَا فَسَْلُوهُمْ إِن كَانُواْ يَنطِقُونَ(63) فَرَجَعُواْ إِلىَ أَنفُسِهِمْ فَقَالُواْ إِنَّكُمْ أَنتُمُ الظَّلِمُونَ(64) ثمُ‏َّ نُكِسُواْ عَلىَ‏ رُءُوسِهِمْ لَقَدْ عَلِمْتَ مَا هَؤُلَاءِ يَنطِقُونَ(65) قَالَ أَ فَتَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ مَا لَا يَنفَعُكُمْ شَيًْا وَ لَا يَضرُُّكُمْ(66) أُفٍ‏ّ لَّكمُ‏ْ وَ لِمَا تَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ أَ فَلَا تَعْقِلُونَ(67) قَالُواْ حَرِّقُوهُ وَ انصُرُواْ ءَالِهَتَكُمْ إِن كُنتُمْ فَعِلِينَ(68) قُلْنَا يَنَارُ كُونىِ بَرْدًا وَ سَلَامًا عَلىَ إِبْرَاهِيمَ(69) وَ أَرَادُواْ بِهِ كَيْدًا فَجَعَلْنَهُمُ الْأَخْسرَِينَ(70)

نقل قول:

می دانیم بتهای مورد پرستش قوم پیامبر به زعم آنها فرشتگان مقرب درگاه الهی بودند اما خداوند از آنها فقط به عنوان اسمائی پوچ که خود و پدرانشان نامگذاری کرده اند یاد می کند که نه سودی به حالشان دارند و نه ضرری و خداوند در همه آسمانها و زمینش آنها را نمی شناسد.
متمسک به ثقلین

همگی اینچنین نبودند، دو بت در مسجد الحرام، مجسمه دو زناکار بودند که سنگ شده بودند، هبل مهمترین بت کعبه، توسط یک تاجر در شام خریداری شد و به به مکه آورده شد و هیچ سابقه فرشته و سمبل و اینها نداشت! و توضیح بیشتر را در همان لینک قبلی آورده‌ام، و اما اسماء را نکته اصلی آن نمیآورید: ما أنزل الله بها من سلطان! این است رمز همه اختلاف ما و شما!

نقل قول:

این مشابه حرفی است که ابراهیم به قوم خود می گوید حال من سئوال شما را به خودتان برمی گردانم:
به نظر شما آیا غلط نبود کسی که پرستش فرشتگان مقرب می کند به او بگویند اسمائی را که خود و پدرانش نامگذاری کرده اند پرستش می کند؟
آیا واقعاً قوم پیامبر بت پرست نبودند و تراشه های دست ساز خود را نمی پرستیدند؟

متمسک به ثقلین
مشکل اصلی که آیه برای کار آنها مطرح میکند: ما أنزل الله بها من سلطان است، یعنی باید مناسک و سنن عبادی، طبق وحی الهی باشد، طبق دستور خداوند متعال باشد، من در آوردی نباشد، اگر خدا امر کرد به آدم سجده کنید، در اینجا استدلال به اینکه من حاضر نیستم برای غیر خدا سجده بکنم غلط است، چرا؟ چون در اینجا سجده برای آدم، سلطان من عند الله دارد، اگر خداوند امر کرد که گرد کعبه طواف کنید و یا به حجر الاسود استیداع کنید، در اینجا غلط است بگوییم: این بت پرستی است، اگر خدا فرمود با پیامبرش بیعت کنید به دنبال آن میفرماید: الذین یبایعونک انما یبایعون الله! هر کس در دین بدون استناد به دستور اولیاء الهی، چیز من درآوردی داشته باشد، محکوم است، جواب شما را این چند آیه داده است، برای ما ترجمه‌اش را بیاورید تا همه ببینیم چگونه بدون سلطان که کتاب و وحی الهی است خودشان ملائکه را به عنوان فرزند خدا میپرستیدند:

فَاسْتَفْتِهِمْ أَ لِرَبِّكَ الْبَنَاتُ وَ لَهُمُ الْبَنُونَ(149) أَمْ خَلَقْنَا الْمَلَئكَةَ إِنَثًا وَ هُمْ شَهِدُونَ(150) أَلَا إِنهَُّم مِّنْ إِفْكِهِمْ لَيَقُولُونَ(151) وَلَدَ اللَّهُ وَ إِنهَُّمْ لَكَاذِبُونَ(152) أَصْطَفَى الْبَنَاتِ عَلىَ الْبَنِينَ(153) مَا لَكمُ‏ْ كَيْفَ تحَْكُمُونَ(154) أَ فَلَا تَذَكَّرُونَ(155) أَمْ لَكمُ‏ْ سُلْطَانٌ مُّبِينٌ(156) فَأْتُواْ بِكِتَابِكمُ‏ْ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ(157)

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Thursday 24 August 2017 در 11:47PM.
قديمي Monday 21 August 2017   #50
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 98
نقل قول:
من دارم در باره آنچه قرآن گفته صحبت می کنم که سابقه داشت.
درباره چیزی که صحت و سقمش مشخص نیست حرف نمی زنم.
من درباره لات و منات و عزی صحبت می کنم که که خداوند مهر صحت بر آن زده نه درباره هبل که از راست و دروغ آن اطلاع ندارم و شما آنچه را صحت دارد گذاشته اید و رفتید به چیزی احتجاج می کنید که اصلاً راست و دروغش مشخص نیست؟
متمسک به ثقلین
دوست گرامی، اگر هبل را چیزی از آن نمیدانید در حالی که متواتر تاریخ است و در جنگها شعار (أعل هبل) از مشرکین معروف است، پس به راحتی بنده میگویم که اساسا لات و منات و عزی هم اصلا بت نبودند، و مورد پرستش قوم پیامبر نبودند، قرار است فقط به آیات قرآن بدون استناد به هیچ نقل تاریخی حرف بزنیم، شما اگر راست میگویید یک شاهد قرآنی بیاورید که لات و منات و عزی، بت بودند!

لات و منات و عزی، اسم سه ملائکه بودند که قوم پیامبر آنها را دختران خدا میدانستند، و شاهد اینکه اصلا بت نبودند این است که به جای اینکه آیه بگوید: اینها نیستند مگر سنگ و چوبی که خود تراشیدید، برعکس میفرماید: اینها نیستند جز نام! خوب دقت کنید، فقط نام بودند، یعنی پیکره تراشیده نداشتند، فقط نام بودند که مشرکین برای دختران خدا فرض گرفته بودند، و شاهد دیگر: ألربک البنات، شاهد دیگر: ولد الله ،و...

پس اساس برداشت شما از قرآن برای دین‌های مادری امروز، بر باد هوا رفت! بلکه هر کس ملائکه را با نامهای پوچ، دختران خدا بداند، از نظر قرآن محکوم است.

آیا شما به قول خودتان، در دین‌های مادری امروز، کسی را میشناسید که ملائکه را دختر خدا بداند؟! سلامش برسانید!

سؤال: آیا لات و منات و عزی، بت بودند یا فقط نام ملائکه دختران خدا بودند؟ (فقط ارقرآن)

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Saturday 16 September 2017 در 04:07PM.
قديمي Tuesday 22 August 2017   #51
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 97
نقل قول:

شما از طرح این آیات چه می خواهید بگویید؟
لطفاً منظورت را واضح بگو
متمسک به ثقلین
مقصود من واضح است، ترجمه را نیاوردید! شما گفتید: (آنها فقط در منظر ابراهیم تراشیده های دست ساز قوم بودند اما به عقیده خودشان اینگونه نبود.) و من گفتم پس این آیه که منظر خود آنها را بیان میکند ترجمه کنید: فَرَجَعُواْ إِلىَ أَنفُسِهِمْ فَقَالُواْ إِنَّكُمْ أَنتُمُ الظَّلِمُونَ(64).

آیا ترجمه این را نگاه کردن خیلی مبهم است؟! اول ابراهیم را به ظالم بودن توصیف کردند، و پس از شنیدن استدلال او، خودشان را به ظالم بودن توصیف کردند! اگر حرف شما را در باره خود معتقد بودند چه معنائی دارد که خود را توصیف به ظالم بودن کنند؟ آیا در این آیات که تفصیل قضیه را ذکر میکند اثری از پشت صحنه این تماثیل چیزی میبینید؟
.

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Saturday 16 September 2017 در 04:09PM.
قديمي Tuesday 22 August 2017   #52
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 100
نقل قول:

آنگونه که می گویند ، در میان هندوهای بت پرست کمتر خانه ای پیدا می شود که در آن مجسمه گانش یافت نشود
متمسک به ثقلین
شاید دروغ میگویند! چون قرآن چنین چیزی نگفته است! شما توقع دارید من قرآن را رها کنم و به صرف (میگویند) دل خوش کنم؟!

نقل قول:

خدایان قوم پیامبر نیز دختران الله و واسطه های او بودند که سرشته بسیاری از امور را بدست داشتند.
متمسک به ثقلین
پس قبول کردید که ما از قرآن شاهدی نداریم که لات و منات و عزی، جز نام دختران خدا، چیزی نبودند، و بت نبودند، و پیکره سنگی و چوبی نداشتند! و اضافه کردید که آلهه و واسطه بودند! و حال آنکه شاهدی از قرآن راجع به لات و منات و عزی ندارید که آلهه همین‌ها بودند، یا واسطه همین‌ها بودند! چون قرار شد همه شواهد تاریخی را مثل هبل، دور بریزید!

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Saturday 16 September 2017 در 04:10PM.
قديمي Wednesday 23 August 2017   #53
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 103
نقل قول:
خوشبختانه اینترنت فاصله ها را نزدیک کرده بگونه ای که از طریق کامپیوتر شخصی خود قادریم خانه یک هندو و بتهای موجود در آن را مشاهده کنیم. این دیگر نقل و شنیدن نیست که بگوییم دروغ میگویند این عین شهود است.

متمسک به ثقلین
اینترنت بالاتر است یا قرآن؟! مشاهده بالاتر است یا قرآن؟! وقتی قرآن تایید نمیکند چگونه به اینترنت اعتماد میکنید؟! اگر چیزی را مشاهده کردید و قرآن صریحا آن را نفی کرد، کدام را انتخاب میکنید؟! مسلمانها با چشم خود شهود کردند که کفار را کشتند، اما قرآن میگوید: شما آنها را نکشتید بلکه خدا آنها را کشت! آیا کدام مقدم است؟ مشاهده یا قرآن؟

فَلَمْ تَقْتُلُوهُمْ وَ لكِنَّ اللَّهَ قَتَلَهُمْ وَ ما رَمَيْتَ إِذْ رَمَيْتَ وَ لكِنَّ اللَّهَ رَمى‏ وَ لِيُبْلِيَ الْمُؤْمِنينَ مِنْهُ بَلاءً حَسَناً إِنَّ اللَّهَ سَميعٌ عَليمٌ (الأنفال 17)

و شما آنان را نكشتيد، بلكه خدا آنان را كُشت. و چون [ريگ به سوى آنان‏] افكندى، تو نيفكندى، بلكه خدا افكند. [آرى، خدا چنين كرد تا كافران را مغلوب كند] و بدين وسيله مؤمنان را به آزمايشى نيكو، بيازمايد. قطعاً خدا شنواى داناست.
(17)

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Saturday 16 September 2017 در 04:10PM.
قديمي Thursday 24 August 2017   #54
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 105
نقل قول:
دیروزوقتی پیامبران و شهداء از مردم خود می خواستند فقط یک خدا را عبادت کنند با تعجب می گفتند: یعنی آمده اید تا فقط یک خدا را عبادت کنیم و آنچه را نیاکانمان عبادت می کردند رها کنیم؟!
امروز نیز وقتی به شیعه و سنی و مخصوصاً و مخصوصاً وهابیت گفته می شود فقط یک خدا را عبادت کنید باز هم حرف گذشتگان را تکرار می کند با این تفاوت که گذشتگان آنقدر روراست بودند که منکر عبادت غیر نمی شدند ولی اینان می شوند و چه جور هم می شوند.

متمسک به ثقلین
همینطور است که میگویید، دیروز مشرکین گرد خانه کعبه که آن را و بت‌هایش را میپرستیدند، طواف میکردند، و قربانی میکردند، و نماز میخواندند با آداب خاص خود، و ما کان صلالتهم عن البیت الا مکاء و تصدیة(انفال ۳۵)، امروز هم مسلمین، شیعه و سنی، کعبه را میپرستند، و گرد آن میچرخند، و برایش قربانی میکنند، هدیا بالغ الکعبة(مائده ۹۵)، و به نحو قابل مشاهده مستقیم در تمام نقاط دنیا از طریق اینترنت یا ماهواره، دور کعبه و برای کعبه، سجده میکنند، و نماز میخوانند، و به سوی حجر الاسود اشاره میکنند، و آن را میبوسند، و اسفناک‌تر آنکه در هر کجای دنیا هم باشند خود را ملزم میدانند به سوی این خدائی که میپرستند توجه کرده و قبله خود قرار دهند و برایش سجده کنند!

متاسفانه یک نفر پیدا نمیشود بگوید: چرا فقط یک خدا را نمیپرستید؟! چرا چند سنگ خانه کعبه را میپرستید؟! مهم‌تر، چرا مخفی میکنید؟! چرا خجالت میکشید؟! لا اقل مثل پیشینیان، روراست باشید! اعتراف کنید که برای کعبه سجده میکنید و او را میپرستید!

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Saturday 16 September 2017 در 04:11PM.
قديمي Thursday 24 August 2017   #55
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 108

http://www.iranclubs.org/forums/show...=155542&page=8
نقل قول:
سلام شما در متن فوق شش بار از پرستش استفاده کرده اید ، پرستش یا عبادت یعنی چه؟

متمسک به ثقلین
تعریف خود از عبادت و پرستش را سابق در اینجا گفتم:

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
...... عبادت یک تضایف روحی است، در عین تقدیس معبود، در مقابل او کرنش روحی میکند، هر چند لازمه این کرنش روحی این است که اگر بعدا دستور و فرمانی هم در کار بیاید از او اطاعت میکند، ولی اصل معنای عبادت ربطی به حوزه رفتار ندارد، .....

و شما هم تعریف آن را از المیزان آوردید، ولی قید اصلی آن را نادیده گرفتید، چون برای تحمیل مقصود خودتان بر آیات قرآن، چاره‌ای نداشتید آن را نادیده بگیرید!:

نقل قول:
.... بطوری که مرحوم طباطبایی در المیزان نوشته اند: اطاعت بدون قید و شرط و بالاستقلال همان عبادت و پرستش است و مختص به خداى سبحان مى باشد.
معنای حقیقی عبادت همان اطاعت است اما بصورت بی قید و شرط که فقط و فقط مخصوص پروردگار است.
نگاه کنید! ایشان کلمه (و بالاستقلال) دارند که شما در بازتعریف عبارت ایشان، آن را بایکوت کردید!

و سابق تعجب خود را از تهمت امثال شما به موحّدین واقعی در این پست توضیح دادم:

نقل قول:
از دیروز که روز عرفه بود تا حالا در این فکرم که چگونه به راحتی شیعه را تکفیر میکنند و مشرک مینامند و حال آنکه این شیعه‌ها در طول تاریخ که میلیونها نفر در روز عرفة خود را به کربلاء میرسانند تا زیارت کنند، پس از نماز زیارت خود این کلمات را میخوانند (لینک از کتاب مفاتیح):

http://www.aviny.com/mafatih/Motoon/...75.aspx#link45

و چون فارغ شدى بگو:

اَللّهُمَّ اِنّى صَلَّیتُ وَرَکعْتُ وَسَجَدْتُ لَک وَحْدَک لا شَریک لَک لاَِنَّ الصَّلوةَ وَالرُّکوعَ وَالسُّجُودَ لا تَکونُ اِلاّ لَک لاَِنَّک اَنْتَ اللَّهُ لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ اَللّ هُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَاَبْلِغْهُمْ عَنّى اَفْضَلَ التَّحِیةِ وَالسَّلامِ وَارْدُدْ عَلَىَّ مِنْهُمُ التَّحِیةَ وَالسَّلامَ اَللّهُمَّ وَهاتانِ الرَّکعَتانِ هَدِیةٌ مِنّى اِلى مَوْلاىَ وَسَیدى وَاِمامى الْحُسَینِ بْنِ عَلِی عَلَیهِمَا السَّلامُ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَتَقَبَّلْ ذلِک مِنّى وَاجْزِنى عَلى ذلِک اَفْضَلَ اَمَلى وَرَجآئى فیک وَفى وَلِیک یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ

خدایا من نماز خواندم و رکوع و سجده کردم براى تو تنها که شریک ندارى زیرا نماز و رکوع و سجده روا نیست جز براى تو چونکه توئى خدائى که معبودى جز تو نیست خدایا درود فرست بر محمد و آل محمد و برسان بدانها از جانب من بهترین تحیت و سلام را و بازگردان بر من از جانب ایشان تحیت و سلامى خدایا این دو رکعت نماز هدیه اى است از من به پیشگاه سرور و آقا و پیشوایم حضرت حسین بن على علیهماالسلام خدایا درود فرست بر محمد و آل محمد و بپذیر آن را از من و پاداشم ده بر آن به بهترین آرزو و امیدى که در تو و در ولى تو دارم اى مهربانترین مهربانان

این حرف شیعه‌ها پیشگاه الهی است که از اهل البیت گرفته‌اند، اما وقتی به مشرکین میگفتند: اسجدوا للرحمن قالوا و ما الرحمن أنسجد لما تامرنا و زادهم نفورا.

خدایا اگر شیعه‌ها شرک به تو میورزند آنها را لعنت کن و ذلیل دنیا و آخرت قرار بده، و اگر دشمنان آنها دروغ میگویند و به کتاب تو تهمت میزنند این دشمنان شیعه را لعنت کن و ذلیل دنیا و آخرت قرار بده، آمین یا ربّ العالمین.
.
قديمي Friday 25 August 2017   #56
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست109
نقل قول:
در اصل توسط ghanetمنکرخدا وقران نوشته شده است نمايش نوشته
من فکر می کنم از روزگار پیامبر تا کنون هیچ مردمی به اندازه قوم پیامبر مفاهیم قرآنی را متوجه نشده اند حتی اهل کتاب معاصر او. این حقیقت که قوم پیامبر از بقیه بهتر قرآن را متوجه می شدند مثل روز از صحبتها و محاوراتشان پیداست. علت اصلی آن هم این است که برای آنها هنوز کلمات زنگار نگرفته بودند و معانیشان دگرگون نشده بود.
امروز وقتی ما با کلمه پرستش یا عبادت مواجه می شویم ذهن بلافاصله تصاویری را جایگزین آن می کند و این تصاویر همان رسوباتی هستند که اجازه نمی دهند ما مفهوم درست این کلمه را دریابیم.
بهتر است بجای نوشتن از این تصاویر استفاده کنم که از هر چیز دیگری گویاترند.

آیا عبادت امثال اینها و صدها مورد مشابه دیگر است؟ وقتی قرآن از این کلمه استفاده می کند واقعاً منظورش این است؟
فهم این کلمه خیلی مهم است بگونه ایکه اگر آن را به درستی متوجه نشویم شا ید هرگز توحید را که هدف اصلی قرآن است متوجه نشویم.

متمسک به ثقلین
دوست گرامی، آیا این است معنای صادقانه بحث کردن؟! چرا در کنار این عکس‌ها، عکس سجده کردن مسلمانان به دستور قرآن پیرامون خانه کعبه را نیاوردید؟!

اتفاقا در ریشه‌یابی پرستیدن گفته اند: پیرا استادن ، یعنی پیرامون چیزی ایستادن، و آیا در جهان کجا سراغ دارید که مثل مسلمانان گرد کعبه بایستند و دعا کنند و سجده کنند و قربانی کنند؟! پس قرآن به مسلمین دستور داده که کعبه را پرستش کنند!

چرا تدلیس میکنید و حاضر نیستید دستور قرآن در قبله قرار دادن کعبه را به تصویر بکشید و در کنار این عکسها بگذارید؟!

آیا صورت ظاهری دو عکس، کاشف از روح و معنای آن دو عکس است؟

آیا اگر تصویر دوئل و مقاتله دو شمشیر به دست را در کنار تصویر مسابقه ورزشی شمشیربازی بگذارید و بگویید: به این دو نگاه کنید! پس ورزش شمشیربازی همان جنگ و کشتار یکدیگر است! آیا از شما میپذیرند؟

آیا اگر تصویر کسی که کارد به دست گرفته و میخواهد شکم دیگری را پاره کند در کنار تصویر دکتر جراح که کارد به دست گرفته و میخواهد شکم بیمار را پاره کند بگذارید و بگویید: این دکتر چاقوکش است! آیا از شما میپذیرند؟
.
قديمي Saturday 26 August 2017   #57
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 110
نقل قول:
اما شما در مقام تهمت زدن به قران کریم، حرف آنها را تفسیر به رأی کنید
.تاسف یکی از دوستان برای گمراهی قانت و.........
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم برادر حسین
ابتدا از شما بابت پاسخ های منطقی و مودبانه تان تشکر کرده و از خداوند برای شما درخواست علو درجه مینمایم .
اما درمورد اقای قانت ایشان هیچ تاکید میکنم هیچ دلیل و مدرک و برهان قاطعی ندارند . کارشان فقط تفسیر به رای و بلکه معنی به رای قران و مشتبه سازی واضحات و تدلیس در بیان مطالب است تا از این راه معنای غلطی را که از کلام خدا اراده کرده اند به کرسی بنشانند و از این نظر با خوارج مونمی زنند آنجا که امیرالمومنین به ابن عباس گفت ((با ايشان بقرآن مناظره مكن زيرا قرآن احتمالات و توجيهات بسياردر بر دارد ميگوئى ومى گويند (پس مباحثه دراز مى گردد) بلكه با آنان به سنّت احتجاج كن و دليل آور، زيرا آنها هرگز از استدلال به سنّت گريز گاهى نمى يابند))
که البته این آقای قانت پا را از خوارج هم فراتر گذاشته چرا که خوارج سنت رسول خدا و حدیثش را قبول داشتند اما ایشان آن را هم قبول ندارند.
بنده در بحث اوقات نماز در تایپیک قبل تمام دلایل قرآنی و لغوی و عقلی و نقلی را آوردم اما ایشان هربار بجای پذیرش مطالب یا ارائه ی دلایل همان ادعا های قبل را بدون هیچ کم و کاست تکرار کرده و بر حرف غلط خود پافشاری میکرد.
و هرکاری که کنیم درمورد ایشان باز به کلام خدا برمیگردیم که میفرماید

«هُوَ الَّذی أَنْزَلَ عَلَیْکَ الْکِتابَ مِنْهُ آیاتٌ مُحْکَماتٌ هُنَّ أُمُّ الْکِتابِ وَ أُخَرُ مُتَشابِهاتٌ فَأَمَّا الَّذینَ فی قُلُوبِهِمْ زَیْغٌ فَیَتَّبِعُونَ ما تَشابَهَ مِنْهُ ابْتِغاءَ الْفِتْنَةِ وَ ابْتِغاءَ تَأْویلِهِ وَ ما یَعْلَمُ تَأْویلَهُ إِلاَّ اللّهُ وَ الرّاسِخُونَ فِی الْعِلْمِ یَقُولُونَ آمَنّا بِهِ کُلٌّ مِنْ عِنْدِ رَبِّنا وَ ما یَذَّکَّرُ إِلاّ أُولُوا اْلأَلْبابِ »

دوستان و برادران عزیز اقای حسین و ابن علی و دیگران
اگر شما تا سال دیگر این موقع هم برای این شخص دلیل بیاورید از کتاب خدا و غیر آن نمیپذیرند میدانید چرا چون
مثل ایشان همچون مثل عالمان یهود است که خداوند درباره شان در قرآن میفرماید

وَإِنَّ مِنْهُمْ لَفَرِيقًا يَلْوُونَ أَلْسِنَتَهُم بِالْكِتَابِ لِتَحْسَبُوهُ مِنَ الْكِتَابِ وَمَا هُوَ مِنَ الْكِتَابِ وَيَقُولُونَ هُوَ مِنْ عِندِ اللّهِ وَمَا هُوَ مِنْ عِندِ اللّهِ وَيَقُولُونَ عَلَى اللّهِ الْكَذِبَ وَهُمْ يَعْلَمُونَ

والسلام علی من اتبع الهدی

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Saturday 16 September 2017 در 04:19PM.
قديمي Saturday 26 August 2017   #58
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 111
نقل قول:
در اصل توسط ابن علی نوشته شده است نمايش نوشته
با سلام و تبریک سال نو حضور استادان حاضر در تالار و الخصوص جنابان حسین و عبدالعلی
و با پوزش فراوان از شما بزرگواران لازم دیدم برای این دوستمان به نکته ایی اشاره کنم
نقل قول:
در اصل توسط bisetareh نوشته شده است نمايش نوشته
به نام خدا
با سلام
بماند که سوالات ما بی پاسخ ماند
در این بحث ها از فرمایشات آقا حسین کمال استفاده را بردیم و برای ما یک کلاس درس بود و بنده ترجیح دادم خواننده باشم تا وارد بحث شوم.
نقل قول:
در اصل توسط abotorab نوشته شده است نمايش نوشته
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم برادر حسین
ابتدا از شما بابت پاسخ های منطقی و مودبانه تان تشکر کرده و از خداوند برای شما درخواست علو درجه مینمایم .
و علیکم السلام جمیعا

سروران گرامی، حسن نظر و لطف شما بزرگواران، بیش از لیاقت بنده است، إن شاء الله خدای سبحان همه ما را مصداق این آیه شریفه قرار دهد: فیقول هاؤم اقرؤا کتابیه.

بلی، محال است محال است محال است که بدون ملاحظه قطعیات شواهد تاریخی بتوان اساسا از قرآن چیزی فهمید، اما ایشان میخواهد با انکار قطعیات به مقصود خود برسد.

الآن ماه رجب آمده است، آیا در قرآن نامی از ماه رجب برده شده؟ آیا ماه رجب جزء ماه‌های حرام که قران میگوید هست یا خیر؟ چه راهی برای تشخیص این داریم؟ در قرآن: شهر رمضان آمده، و نیز: عدة الشهور عند الله اثنا عشر شهرا آمده، و نیز: فاذا انسلخ الاشهر الحرم آمده، و: یسؤلونک عن الشهر الحرام قتال فیه هم آمده، اگر از واضحات تاریخ صرف نظر کنیم چگونه میخواهیم این آیات را بفهمیم؟

از ایشان بپرسید شاید جواب میدهد: سربسته به شما میگویم! در تاپیک (ستاره در حال نابودی) در معنا کردن صلاة وسطی، ایشان سربسته معنا کرد! و بعد جواب سؤال من را نداد تا برای ایشان شواهد متعدد تاریخی را لینک بدهم که این معنا سربسته نیست! خیلی هم سرباز است! در طول تاریخ توسط باطنیه و امثال آنها چقدر تکرار شده است!

نقل قول:
در اصل توسط ghanet منکر خدا وقران نوشته شده است نمايش نوشته
حالا من یک چیزی بطور سربسته به شما می گویم خواستی قبول نکن.
در هر عصر و روزگاری ( از آدم تا خاتم) مسلمین همواره امت وسط بوده اند بخاطر اینکه معارف الهی را از پیامبر خود می گرفتند و به دیگران می رسانند. این موضوع در آیات 143 سوره بقره و 78 سوره حج توضیح داده شده است. و این همان صلات الوسطی است که برترین و خطرناکترین صلات است.
نقل قول:متمسک به ثقلین
در اصل توسط hosyn
نوشته شده است نمايش نوشته
آیا مسلمین که امت وسط هستند خودشان صلات وسطی هستند که سایرین سفارش شده‌اند سراغ آنها بروند، یا اینکه مسلمین وسط، خودشان سفارش شده‌اند که به سوی صلات وسطی بروند؟
.

میگوید: اینترنت به ما نشان میدهد وضعیت مردمان هند را، اما وقتی نوبت به بت هبل میرسد که در اینترنت در رفرنس‌های جهانی در بیش از بیست زبان دنیا، آن را توضیح داده‌اند که هر چینی و ژاپنی و کافر و مسلم، مطالعه کند سر سوزن شک در جریان تاریخی آن نمیکند، چون با مقصود ایشان هماهنگ نیست، میگوید: من چه میدانم هبل چیست؟ من فقط با قران سر و کار دارم!

Hubal - Wikipedia, the free encyclopedi

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Monday 28 August 2017 در 04:25PM.
قديمي Monday 28 August 2017   #59
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 115
ل قول:
در اصل توسط ghanetملحد بی دین نوشته شده است نمايش نوشته
می خواهی باور کن می خواهی نکن. دومین عکسی که من در ادیتور کپی کردم تصویری بود که عده زیادی گرداد گرد کعبه مشغول سجده بودند. چند بار که پست را فرستادم دیدم فقط لینک آن عکس ارسال می شود و خود آن به نمایش در نمی آید. چون وقت کافی نداشتم از آن صرف نظر کردم.

متمسک به ثقلین
دوست گرامی، چرا باور نکنم؟! حتما باور میکنم، و این را کرامت بیت الله الحرام، کعب معظمه میدانم، چون شما میخواستید عکس نمایش محض توحید را در کنار عکسهای نمایش محض شرک قرار دهید، و از شباهت ظاهری آنها سوء استفاده کنید!
قديمي Wednesday 30 August 2017   #60
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 116
نقل قول:
در اصل توسط ghanet ملحد بی دین نوشته شده است نمايش نوشته
شمات هم اگر می خواهید در مباحثات شرکت کنید بحث خود را ناقص باقی نگذارید به عنوان مثال من منظور از اشاره شما به بالاستقلال متوجه نمی شوم لطفاً توضیح دهید.

متمسک به ثقلین
دوست گرامی، مقصودم را با یک مثال توضیح میدهم تا فرق بین شفعاء مشرکین (یقولون هؤلاء شفعاؤنا عند الله قل أتبّئون الله بما لا یعلم، یونس۱۸) (ما نعبدهم الا لیقربونا الی الله زلفی، زمز۳) (فلولا نصرهم الذین اتخذوا من دون الله قربانا آلهة، احقاف۲۸) با شفعاء حق، (و لا یملک الذین یدعون من دونه الشفاعة الّا من شهد بالحق و هم یعلمون، زخرف۸۶) معلوم شود:

۱- کسی از پدرش شنیده که تمام امور شهر، به دست رئیس شهربانی است، و چون میخواهد نزد دکتر برود، ابتدا میرود شهربانی، و نزد رئیس شهربانی کرنش میکند که آقای رئیس، خواهش میکنم این هدیه من را بپذیرید و به این دکتر زنگ بزنید تا به بهترین وجهی من را ویزیت کند.

۲- کسی میخواهد دکتر او را ویزیت کند، میپرسد این دکتر به چه کسی علاقه دارد؟ در بین شاگردان این دکتر، کدامیک محبوبتر نزد او هستند؟ میگویند: دکتر به فلان شاگرد خود خیلی علاقه دارد، و در عین حالی که خود دکتر اشراف کامل بر امور دارد (و مثلا با دوربین مداربسته همه چیز را هم کنترل میکند)، دستور داده است این شاگرد، امور ویزیت او را تدبیر کند، پس آن شخص سراغ این شاگرد میرود و با تواضع کامل نزد او درخواست میکند که زمینه این را فراهم کند که دکتر به بهترین وجهی او را ویزیت کند.

البته این یک مثال است، و دقیقا با بحث ما منطبق نیست، و فرقهای بسیاری دارد، اما در جهت مقصود من خوب است.

در مثال اول، شفیع و واسطه، مستقل عمل میکند، و نماینده و مأمور خود دکتر نیست، یعنی دکتر او را تعیین نکرده است، (قل أتبّئون الله بما لا یعلم!)، ولذا بازخورد چنین واسطه‌گری نزد دکتر این است که میگوید: مگر رئیس شهربانی کیست که بخواهد برای من وظیفه تعیین کند؟ تو اول باید سراغ خود من بیایی، تا ببینی اولا من کسی را تعیین کردم یا خیر؟ و اگر تعیین کردم چه کسی است؟ و اگر جناب دکتر، بترسد و زورش نرسد چنین بگوید، تا وقتی که ترس حاکم است چاره‌ای ندارد، ولی در اولین فرصت، ناراحتی قبلیش را هم جبران میکند!

رئیس شهربانی که واسطه میشود، در نزد همه عقلاء، در عرض دکتر است، اما شاگرد منصوب از طرف دکتر که واسطه میشود، در طول فرمان خود دکتر است، وساطت رئیس شهربانی، بالاستقلال است، اما وساطت شاگر دکتر، به اذن خود دکتر و بالتبعیة است.

تفاوت بالاستقلال با بالتبعیة، در این آیه قرآن کریم به زیبایی بیان شده است، بهتر از این نمیشود توضیح داد: (إنّ الذین یبایعونک إنّما یبایعون الله، فتح۱۰) یعنی ای پیامبر ما، کسانی که با تو بیعت میکنند همان به تحقیق با خدا بیعت میکنند! کلمه (إنّما) برای حصر است، یعنی فقط و فقط با خدا بیعت میکنند! و این همان معنای سلطان در آیات است که قبلا اشاره کردم.

و واضح است در این فضا، اگر خود شاگرد هم کاری برای درمان بیمار انجام داد، فاصله گرفتن از خود د کتر نیست، شریک دکتر نشده است، در عرض او قرار نگرفته است، و در عین حالی که درمان را به خودش نسبت میدهد اما میگوید همه به اذن دکتر است، أخلق لکم من الطین کهیئة الطیر فأنفخ فیه فیکون طیرا باذن الله، أحیی الموتی باذن الله، میگوید: من زنده میکنم اما به اذن خداوند، نه اینکه خداوند زنده میکند به درخواست من، و هر دو در فضای معرفت، جز توحید چیزی نیست، چون تفاوت بالاستقلال با تابع محض، زمین تا آسمان است.
.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:28AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه