بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 7 July 2018   #1
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 17,198
Lightbulb علم وافر خلفای کودتاگر بنقل پیروان سقیفه

بررسی مقوله علم خلفا‼️(۱)

بنگرید بعد از کوتادی ننگین سقیفه وخانه نشینی آل الله چه کسانی بر منبر پیامبر تکیه زدنند؟!

در مساله علم خلفا ، اولین قضیه ای که به سراغ آن رفتیم علم ابابکر و عمر نسبت به "احکام شرعی مردم" است ، بالاخره خلیفه الرسول باید از احکام شرعی با خبر باشد تا آن را به مردم عرضه کند و مرجعیت دینی اسلام دست خلیفه است.

ابوبکر و علمش به احکام الهی

ارث مادر بزرگ

در سندی کاملا معتبر که علمای وهابی آنرا معتبر وصحیح میدانند چنین آمده است:

حدثني يحيى عن مَالِكٍ عَنِ بن شِهَابٍ عن عُثْمَانَ بن إِسْحَاقَ بن خَرَشَةَ عن قَبِيصَةَ بن ذُؤَيْبٍ انه قال جَاءَتِ الْجَدَّةُ إلى أبِي بَكْرٍ الصِّدِّيقِ تَسْأَلُهُ مِيرَاثَهَا فقال لها أبو بَكْرٍ مالك في كِتَابِ الله شَيْءٌ وما عَلِمْتُ لَكِ في سُنَّةِ رسول الله صلى الله عليه وسلم شيئا فَارْجِعِي حتى اسأل الناس فَسَأَلَ الناس فقال الْمُغِيرَةُ بن شُعْبَةَ حَضَرْتُ رَسُولَ الله صلى الله عليه وسلم أَعْطَاهَا السُّدُسَ.

مادربزرگي نزد ابوبكر آمد و از ميراث خود سؤال كرد؛ ابوبكر گفت: در كتاب خداوند متعال و در سنت رسول خدا صلّي الله عليه و آله از وجود سهمي براي تو خبري ندارم؛ برو و بعداً به من مراجعه كن تا اين مسأله را از مردم سؤال كنم! مغيره بن شعبه به او گفت: شخصي اين چنين نزد رسول خدا صلّي الله عليه و آله آمد و آن حضرت يك ششم از ارث را به او عطا فرمود.

مسند احمد ط الرساله – ج 29 – ص 499

تصحیح شعیب الارنووط : والحديث صحيح بشواهده
http://lib.efatwa.ir/42200/29/500

تصحیح ترمذی : وَهَذَا حَدِيثٌ حَسَنٌ صَحِيحٌ وَهُوَ أَصَحُّ مِنْ حَدِيثِ ابْنِ عُيَيْنَةَ
http://hadith.al-islam.com/Page.aspx...ID=26&PID=2027

عمر وعلمش به احکام الهی

آموزش تیمم

روزى مردى نزد عمر آمد و گفت: من جنب شدم و آب نيافتم. (براى نمازم چه كنم؟)

عمر گفت: نماز نخوان

عمار گفت: يا أمير المؤمنين! آيا به ياد نمى آورى روزى را كه من و تو در جائى بوديم و هر دو جنب شديم و آب نيافتيم. تو نماز نخواندى و من در خاك غلتيدم و نماز خواندم و چون نزد رسول خدا رفتيم حضرت فرمود: كافى بود كه دستها رابه خاك زنى و آن را به صورت و دستها بكشى.

عمر گفت: از خدا بترس اى عمار! (عمار)گفت: اگر بخواهى به كسى نمى‌گويم.

به نقل از صحیح مسلم

yon.ir/A49O

حال تنها طرح ۱ سوال :

آیا چنین اشخاصی لیاقت خلیفه مسلمین شدن را دارند؟

یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم

یا علی ای یگانه مظلوم ماسوی

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Saturday 7 July 2018 در 05:54AM.
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 7 July 2018   #2
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: علم وافر خلفای کودتاگر بنقل پیروان سقیفه

‍ جعل فضیلت برای خلیفهء دوم، فضیلتی مخالفت با قرآن کریم و روایات و نقل خود علمای اهل تسنن‼️

( بررسی مقوله علم خلفا(۲))

اهل سنت روایتی برای خلیفهء دوم جعل کرده اند که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرموند اگر من پیامبر نمیشدم قطعا عمر پیامبر میشد.‼️

این در حالی است که خداوند میفرماید :
(به خاطر آور) هنگامي را كه از پيامبران پيمان گرفتيم، و (همچنين) از تو و از نوح و ابراهيم و موسي و عيسي بن مريم، و ما از همه آنان پيمان محكمی گرفتيم.

http://tanzil.ir/#33:7

در روایتی صحیح امام صادق عليه السلام میفرماید :

علي عن أبيه عن ابن أبي عمير عن هشام بن سالم عن محمد بن مسلم عن أبي عبد الله قال: ما بعث الله نبيا حتى يأخذ عليه ثلاث خصال الإقرار له بالعبودية..

امام صادق عليه السلام فرمود: خدا هيچ پيغمبرى را مبعوث نفرمود جز اينكه سه خصلت را از او پيمان گرفت: 1- اقرار به بندگى خدا..

الكافي (ط - الإسلامية)، ج‏1، ص: 147 .

حال چطور امکان دارد خداوند میثاقی را که از انبیاء گرفته را عوض کند و نبوت را به کسی دهد که بیشتر عمرش مشرک بوده است‼️

پس قطعا این روایتی هست که توسط علمای اهل سنت جعل شده است.

و اما جالب اینجاست که خود برخی از علمای اهل سنت به ساختگی بودن روایت اقرار کرده اند ؛ دقت کنید:

أبو جعفر الإسكافي می گوید :

فليس من حكم الله أن يبعث نبيا قد أشرك وكفر .

در حکم خداوند نیست که فردی را که به او شرک ورزیده را پیامبر کند.

المعيار والموازنة - أبو جعفر الإسكافي، ص 222 .

امام جواد علیه السلام در جواب یحیی بن أكثم (از علمای اهل سنت) که وقتی به این روایت استدلال میکند در جواب می فرمایند :

كتاب الله أصدق من هذا الحديث يقول الله في كتابه- و إذ أخذنا من النبيين ميثاقهم و منك و من نوح ( الأحزاب/ 7. ) فقد أخذ الله ميثاق النبيين فكيف يمكن أن يبدل ميثاقه- و كل الأنبياء ع لم يشركوا بالله طرفة عين فكيف يبعث بالنبوة من أشرك و كان أكثر أيامه مع الشرك بالله و قال رسول الله نبئت و آدم بين الروح و الجسد .. ..

امام فرمودند : كتاب خدا صادقتر از اين حديث است، خدا فرموده: «و ياد كن آنگاه كه از پيامبران پيمان ايشان گرفتيم، و از تو و از نوح »، با اين اخذ ميثاقى كه خداوند از انبياء گرفته چطور امكان دارد آن را عوض كرده يا تبديل نمايد،

و هيچ كدام از حضرات انبياء حتى براى لحظه‏ اى به خداوند شرك نورزيدند، پس چگونه كسى كه بيشتر عمرش مشرك بوده مبعوث به نبوت شود، و رسول خدا صلى الله عليه و آله فرموده: « زمانی که من به پيامبرى برگزيده‏ شدم آدم ميان روح و جسد بود» .

الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسي)، ج ‏2، ص: 448 .

حال به این نقل های تاریخی توجه کنید:

عمر بن خطاب سوره بقره را در ۱۲ سال حفظ نمود‼️

تنویر الحوالک - جلال الدین السیوطی - ص216 :

ابن عمر قال تعلم عمر البقرة فی اثنتی عشرة سنة فلما ختمها نحر جزورا

تفسیر القرطبی - القرطبی - ج 1 - ص 40 :

حدثنا مالک عن نافع عن ابن عمر قال : تعلم عمر البقرة فی اثنتی عشرة سنة ،

http://lib.eshia.ir/15390/1/40

الدر المنثور - جلال الدین السیوطی - ج 1 - ص 54 :

ابن عمر قال تعلم عمر البقرة فی اثنتی عشرة سنة فلما ختمها

http://lib.eshia.ir/41689/1/54

تاریخ الإسلام - الذهبی - ج 3 - ص 267 :

وقال إن عمر : تعلم عمر البقرة فی اثنتی عشرة سنة ، فلما تعلمها نحر جزورا .

http://lib.eshia.ir/40071/3/267

خلیفهء دوم برای حفظ کردن سوره بقره 12 سال وقت گذاشت!

حال اگر قرار بود پیامبر شود چند سال طول میکشید رسالتش را به پایان برساند؟

و حالا بگذریم از مسائلی که عمر در آن جهل داشت مثل بلد نبودن حکم تیمم!

یا روایت مشهوری که میگفت : کل الناس افقه من عمر : تمام مردم از عمر داناترند.

حالا فرض کنید یک شخصی که نصف عمرش را بت پرستیده و دخترانش را زنده به گور کرده ؛
بعد از اسلام هم همیشه میگفت : اگر مولا علی علیه السلام نبود هلاک میشدم؛
بشود پیامبر خدا !

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Saturday 7 July 2018 در 06:16AM.
قديمي Sunday 8 July 2018   #3
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

آیا خلیفهء اول ، خائن به خدا و رسول و مسلمانان است ؟

نگاهی به اولین خطابهای ابوبکر بعد از به خلافت رسیدن

بررسی مقوله علم خلفا(۳)

.همواره یکی از مسائلی که در میان امت اسلامی مطرح بوده است و شیعیان بارها و بارها از اهل سنت تحدی کرده اند که یک دلیل برای ثبوت این مطلب بیاورند ،
مسئلهء برتری ابوبکر بن ابی قحافه بر سایر مسلمانان است.

زیرا اگر ابوبکر افضل امت اسلام نباشد و با این حال به خلافت رسیده باشد ، این سوال پیش می آید که چرا اصولا باید مثل او خلیفه باشد در حالیکه افضل نیست؟

علامه ابوبکر باقلانی،
متکلم زبردست و قدیمی اهل سنت که کتاب معتبر تمهید الاوائل را در علم کلام اهل سنت نوشته است ،
روایتی را در کتاب خودش نقل کرده است که ادعای تواتر مضمون این روایت را نموده :

وقوله (مَن تَقَدَّمَ عَلى قومٍ مِنَ المُسلِمینَ یرى أن فیهم مَن هو أفضل مِنه فقد خانَ الله و رسوله والمُسلِمین) فی أمثال هذه الأخبار مما قد تواترت على المعنى وإن اختلفت ألفاظها.

منبع : تمهید الأوائل وتلخیص الدلائل،ج ۱،ص ۴۷۴، اسم المؤلف: محمد بن الطیب الباقلانی الوفاه: ۴۰۳هـ، دار النشر: مؤسسه الکتب الثقافیه – لبنان– ۱۴۰۷هـ– ۱۹۸۷م، الطبعه: الأولى، تحقیق: عماد الدین أحمد حیدر

ترجمه : و قول رسول خدا صلی الله علیه و آله که فرمود: هرکس که بر گروهی از مسلمین خودش را مقدم بدارد و ببیند که در میان آنان،بالاتر از او وجود دارد ، پس به خداوند و رسول او و مسلمانان خیانت کرده است. و امثال این روایت که به این معنا با وجود اختلاف کلماتش، به صورت متواتر آمده است.

▪️از طرف دیگر روایتی با سند معتبر در کتب اهل تسنن نقل شده است به این صورت :

حدَّثَنَا أَبُو دَاوُدَ قَالَ: نا إِسْمَاعِیلُ بْنُ إِبْرَاهِیمَ الْهُذَلِیُّ أَبُومَعْمَرٍ، نا عَلِیُّ بْنُ هَاشِمٍ، عَنْ إِسْمَاعِیلَ، عَنْ قَیْسٍ، قَالَ: خَطَبَنَا أَبُو بَکْرٍ قَالَ: وُلِّیتُ أَمَرَکُمْ وَلَسْتُ بِخَیْرِکُمْ، فَإِنْ أَنَا أَحْسَنْتُ فَأَعِینُونِی وَإِنْ أَنَا أَسَأْتُ فَسَدِّدُونِی، فَإِنَّ لِی شَیْطَانًا یَعْتَرِینِی…(اسناده جید)

منبع : الزهد،ص:۵۶،المؤلف: أبو داود سلیمان بن الأشعث السجستانی،تحقیق:أبو تمیم یاسر بن ابراهیم بن محمد،أبو بلال غنیم بن عباس بن غنیم وقدم له وراجعه:فضیله الشیخ محمد عمرو بن عبد اللطیف،الناشر:دار المشکاه للنشر والتوزیع،حلوان.

ترجمه : قیس میگوید : ابوبکر برای ما خطبه خواند و گفت: بر شما امیر شدم و بهترین شما نیستم. پس اگر من کار نیکی انجام دادم، مرا کمک کنید و اگر خطایی کردم، مرا باز دارید. همانا شیطانی برای من است که مرا فریب میدهد .
(محقق وهابی کتاب می گوید: سند روایت، جید (بسیار عالی) است)

حال از مخالفین شیعه 1⃣ سوال داریم :

آیا ابوبکر با اعتراف به این مسئله که بهترین مردم نیست ، در حق خدا و رسول و مومنین خیانت کرده است یا خیر؟

نکته :
فراموش نکنیم که امیرالمومنین علیه السلام در روایت صحیح مسلم ، به اعتراف عمر بن خطاب، ابوبکر را خائن میدانستند‼️

فقال أبوبَکْرٍ:قال رسول اللَّهِ صلى الله علیه وسلم:ما نُورَثُ ما ترکنا صَدَقَهٌ:فَرَأَیْتُمَاهُ کَاذِبًا آثِمًا غَادِرًا خَائِنًا

منبع : صحیح مسلم، ج ۳، ص ۱۳۷۸، اسم المؤلف: مسلم بن الحجاج أبو الحسین القشیری النیسابوری الوفاه: ۲۶۱، دار النشر: دار إحیاء التراث العربی– بیروت، تحقیق: محمد فؤاد عبد الباقی.

و باز فراموش نکنیم که طبق روایت صحیح بخاری، یکی از صفات منافقین، خیانت کار بودنشان است‼️

حدَّثَنَا قَبِیصَهُ بْنُ عُقْبَهَ، قَالَ: حَدَّثَنَا سُفْیَانُ، عَنِ الأَعْمَشِ، عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ مُرَّهَ، عَنْ مَسْرُوقٍ، عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عَمْرٍو أَنَّ النَّبِیَّ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ قَالَ: ” أَرْبَعٌ مَنْ کُنَّ فِیهِ کَانَ مُنَافِقًا خَالِصًا، وَمَنْ کَانَتْ فِیهِ خَصْلَهٌ مِنْهُنَّ کَانَتْ فِیهِ خَصْلَهٌ مِنَ النِّفَاقِ حَتَّى یَدَعَهَا: إِذَا اؤْتُمِنَ خَانَ، وَإِذَا حَدَّثَ کَذَبَ، وَإِذَا عَاهَدَ غَدَرَ، وَإِذَا خَاصَمَ فَجَرَ ”

صحیح البخاری،ج ۱،ص۲۱، اسم المؤلف: محمد بن إسماعیل أبو عبدالله البخاری الجعفی الوفاه: ۲۵۶، دار النشر: دار ابن کثیر, الیمامه – بیروت–۱۴۰۷–۱۹۸۷،الطبعه:الثالثه،تحقیق: د. مصطفى دیب البغا

پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: کسی که دارای این چهار خصلت است منافق خالص است و اگر یکی از این خصلتها را دارا باشد، خصلتی از نفاق در او وجود دارد تا آنکه آن را ترک نماید: اگر امین شمرده شود، خیانت نماید، وچون صحبت کند دروغ گوید و چون پیمان بندد آن را بشکند و چون درگیری نماید، دشنام دهد.

ترجمه صحیح بخاری،ج۱،ص۲۷،مترجم: عبدالعلی نور احراری.

قديمي Wednesday 11 July 2018   #4
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

میزان علم خلیفهء دوم

بررسی مقوله علم خلفا(۴)

در مورد میزان علم خلیفهء دوم به این کلام از عالمی از علمای خود اهل سنت بنگرید :

شنقیطی گفته است که :

فهَذَا عُمَرُ بْنُ الْخَطَّابِ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ وَهُوَ عَجِزَ عَنِ أَنْ يَفْهَمَ مَعْنَى الْكَلَالَةِ حَتَّى مَاتَ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ، وَقَدْ سَأَلَ النَّبِيَّ - صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ - عَنْهَا كَثِيرًا فَبَيَّنَهَا لَهُ وَلَمْ يَفْهَمْ.
فَقَدْ ثَبَتَ عَنْهُ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ أَنَّهُ قَالَ: مَا سَأَلْتُ رَسُولَ اللَّهِ - صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ - عَنْ شَيْءٍ أَكْثَرَ مِمَّا سَأَلْتُهُ عَنِ الْكَلَالَةِ،

این عمر بن الخطاب بود که از فهم معنی کلاله عاجز شد تا اینکه از دنیا رفت . این درصورتی بوده که عمر بارها و بارها از رسول خدا معنی کلاله رو پرسیده بود و رسول خدا برایش توضیح داده و روشن نموده بود اماعمر نفهمید

أضواء البيان في إيضاح القرآن بالقرآن الشنقيطي (المتوفى : 1393هـ) ج7 ص 568

اما جایگاه شیخ محمد امین شنقیطی در نزد اهل تسنن چگونه است؟

البانی وهابی در مورد شنقیطی میگوید:

يذكرني بشدة حفظه واستحضاره للنصوص بشيخ الإسلام ابن تيمية

قدرت حفظ و حضور ذهن او نسبت به روایات من را به یاد ابن تیمیه می اندازد.

شیخ بکر ابوزید میگوید:

لو كان في هذا الزمان أحد يستحق أن يسمى شيخ الإسلام لكان الشيخ محمد الأمين

اگر در این زمان یک نفر استحقاق این را داشته باشد که شیخ الاسلام معرفی شود او شیخ محمد امین شنقیطی است.

علامة حمود العقلا نیز در مورد شنقیطی میگوید:

من خيرة العلماء علما وورعا وزهدا

از برترین علما در علم و ورع و زهد بود.

الجامع لأحكام الحج والعمرة صفحه 227.

و وهابیون اسلام ویب در مورد او میگویند:

الشيخ العالم المفسر الأصولي الفقيه الرباني المحقق السلفي

http://articles.islamweb.net/media/i...lang=A&id=4355

حال طرح سوالی که پاسخی صریح میطلبد:

▪️چگونه چنین کسی می تواند راهنمای بشر باشد و دیگران را به راه راست هدایت کند؟

به این آیه از قرآن توجه کنید :

أفَمَنْ يَهْدي إِلَى الْحَقِّ أَحَقُّ أَنْ يُتَّبَعَ أَمَّنْ لا يَهِدِّي إِلاَّ أَنْ يُهْدى فَما لَكُمْ كَيْفَ تَحْكُمُونَ

آيا كسى كه هدايت به سوى حق میکند براى پيروى شايسته تر است، يا آن كس كه خود هدايت نمیشود مگر هدايتش كنند؟ شما را چه میشود،چگونه داوری می كنيد؟

قـــــــــــــــضاوت باشـــــــــــــــــما

قديمي Monday 16 July 2018   #5
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

آیا می‌دانستید "اولین" خلیفه اهل تسنن ، که ادعا کرد جانشین ایشان است از احکام الهی بی‌اطلاع بود؟؟؟؟

(بررسی مقوله علم خلفا(۵))

ارث جده و بی اطلاعی خلیفه مسلمین، ابوبکر!!!

1076 حدثني يحيى عن مَالِكٍ عَنِ بن شِهَابٍ عن عُثْمَانَ بن إِسْحَاقَ بن خَرَشَةَ عن قَبِيصَةَ بن ذُؤَيْبٍ انه قال جاءَتِ الْجَدَّةُ إلى أبِي بَكْرٍ الصِّدِّيقِ تَسْأَلُهُ مِيرَاثَهَا فقال لها أبو بَكْرٍ مالك في كِتَابِ الله شَيْءٌ وما عَلِمْتُ لَكِ في سُنَّةِ رسول الله صلى الله عليه وسلم شيئا فَارْجِعِي حتى اسأل الناس فسَأَلَ الناس فقال الْمُغِيرَةُ بن شُعْبَةَ حَضَرْتُ رَسُولَ الله صلى الله عليه وسلم أَعْطَاهَا السُّدُسَ فقال أبو بَكْرٍ هل مَعَكَ غَيْرُكَ فَقَامَ محمد بن مَسْلَمَةَ الأَنْصَارِيُّ فقال مِثْلَ ما قال الْمُغِيرَةُ فَأَنْفَذَهُ لها أبو بَكْرٍ الصِّدِّيقُ ثُمَّ جَاءَتِ الْجَدَّةُ الأُخْرَى إلى عُمَرَ بن الْخَطَّابِ تَسْأَلُهُ مِيرَاثَهَا فقال لها مالك في كِتَابِ الله شَيْءٌ وما كان الْقَضَاءُ الذي قُضِيَ بِهِ الا لِغَيْرِكِ وما أنا بِزَائِدٍ في الْفَرَائِضِ شيئا وَلَكِنَّهُ ذلك السُّدُسُ فَإِنِ اجْتَمَعْتُمَا فَهُوَ بَيْنَكُمَا وَأَيَّتُكُمَا خَلَتْ بِهِ فَهُوَ لها

موطأ مالك ج 2 ص 513

مادربزرگی نزد ابوبكر آمد و از ميراث خود سؤال كرد؛
ابوبكر گفت: در كتاب خداوند متعال و در سنت رسول خدا صلّي الله عليه و آله از وجود سهمی برای تو خبری ندارم ؛ برو و بعداً به من مراجعه كن تا اين مسأله را از مردم سؤال كنم.

مغيره بن شعبه به او گفت: شخصی اين چنين نزد رسول خدا صلّي الله عليه و آله آمد و آن حضرت يك ششم از ارث را به او عطا فرمود.

این مطلبِ گریه دار و تا حدی هم خنده دار ! به ما میگوید این شاگرد ممتاز‌ !
مسائل ارث رو بلد نبوده و تازه ادعای خلافت خاتم الانبیاء رو هم داشته!!!!

وای به حال اونایی که بعد از 1400 سال بخوان دین پیامبر رو از همچین خلفایی بگیرن!!

خلاصه اهل سنت حکم ارث جده رو مدیون یه پیرزن هستن که اومده پرسیده !
و گر نه ابوبکر که بلد نبود ، مغیره و چند نفر دیگه بلد بودن که معلوم نبود بگن یا نه!!

البته باید گفت از کسی که با زور و تهدید و کتک کاری خلیفه شده ،
و برای رسیدن به قدرت از هیچ تلاشی دریغ نکرده این امور بعید نیست!!!

عاقلان را اشاراتی کافیست.
قـــــــــــــــضاوت باشـــــــــــــــــما

قديمي Friday 7 September 2018   #6
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

غاصبین غدیر را بشناسیم!

اندر فــــضــایـل عـــمــر ،خلیفهء اهل سقیفه!

بررسی مقوله علم خلفا(۶)

روایتی هست معروف در کتب عامه که در زمان خلافت عمر مهريه‌های زنان سنگین شده بود
تا اینکه عمر در این مورد سخنرانی کرد و گفت کسی دیگر حق ندارد مهریه زنش را بيشتر از چهارصد درهم گذاشته باشد ..

و اگر كسی این کار را بكند، او را تازيانه می‌زنم

و زيادتر از چهارصد درهم را می‌گيرم و جزء بيت ‌المال قرار می‌دهم.

خلاصه ... سخنرانی میکرد و موعظه میخوند برای مردم ، تا اینکه :

یک زنی بلند شد و گفت:
ای عمر حرفای تو مخالف قرآن هست ..
عمر گفت چطور ؟
آن زن آیه 20 سوره نساء رو برای عمر تلاوت کرد.

عمر از شنیدن این آیه خجالت زده شده و سخن آن بانو را تصديق نمود
و استغفار كرد و گفت :

اللهم غفرا، كل الناس أفقه من عمر

همه مردم، از عمر دانا‌ترند.

این روایت را کثیری از علمای اهل سنت نقل کردند و تصحیح و قبولش کردند .
جناب سخاوی پس از نقل روایت می‌گوید :
وسنده جيد قوي .

بنابر این خود جناب عمر اقرار میکنند تمام مردم از او فقیه تر و عالم ترند
حتی زنان

تکلیف این مذهب با این خلیفه مشخصه!

قديمي Sunday 9 September 2018   #7
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

غاصبین غدیر را بشناسید!

خلیفه ای که نمیدانست!!!

بررسی مقوله علم خلفا(۷)

ابن ماجه در سنن خود بسند صحیح می‌نویسد :

روزی عمر برای خواندن نماز عید ( فطر یا قربان ) خارج شد پس کسی را فرستاد دنبال ابو واقدلیثی ( یکی از صحابه ) تا از او بپرسد که پیامبر(صلی الله علیه و آله) در مثل چنین روزی در نمازشان چه سوره هایی را می خواندند. او گفت: سوره قاف و اقتربت (سوره قمر)

[حكم الألباني] :
صحيح

سنن ابن ماجة، ج 1 ، ص 408 ، ح1282 .

‼️ آیا جدا آبروریزی نیست!!؟
که کسی خود را خلیفه رسول خدا بداند و در خواندن یک نماز عید هم جهالت ونادانی داشته باشد ‼️

سوره های نماز عید که جای خود دارد خلیفه دوم منتخب سقیفه حکم تیمم را هم بلد نیست!

در آموزش تیمم از کتاب صحیح مسلم آمده است:

روزى مردى نزد عمر آمد و گفت :
من جنب شدم و آب نيافتم. (براى نمازم چه كنم؟)
عمر گفت : نماز نخوان(!!!!)

عمار گفت : يا أمير المؤمنين ! آيا به ياد نمى آورى روزى را كه من و تو در جائى بوديم و هر دو جنب شديم و آب نيافتيم. تو نماز نخواندى و من در خاك غلتيدم و نماز خواندم و چون نزد رسول خدا صلی الله علیه[و آله] وسلم رفتيم حضرت فرمود : كافى بود كه دستها رابه خاك زنى و آن را به صورت و دستها بكشى . عمر گفت: از خدا بترس اى عمار!
عمار گفت: اگر بخواهى به كسى نمی‌گويم !

مگر میشود خلیفه مسلمین از ساده ترین احکام خدا بیخبر باشد؟؟

اهل انصاف پاسخ دهند:
آیا چنین فردی لیاقت جانشینی رسول خدا صلی الله علیه و آله را دارد؟

پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:03PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه