بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي 15 ساعت پيش   #1966
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,038
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
اولا آيه شريفه مي فرمايند إِنَّما يُريدُ اللَّهُ لِيُذهِبَ عَنكُمُ الرِّجسَ أَهلَ البَيتِ وَيُطَهِّرَكُم تَطهيرًا نه این که شما نوشته اید عَنكُمُ الرِّجسَ أَهلَ البَيتِ وَيُطَهِّرَكُم تَطهيرًا این همان تفسیر به رای است که شما در آن سربلند هستید ما همه رجس داریم و آلوده به گناه هستیم و رجس همه مدله و همه رقمه موجود است مثلا در قرآن امر به خواندن نماز شده و شما انجام نمیدهید و معنی آیه کاملا مشخص است یعنی وارثان دین که که همه اعتراف دارند مصداق آیه فوق چه کسانی هستند از تمام رجس ها مبرا هستند و خواهند بود زیرا خداوند آنها را از رجس پاک کرده است و هیچ وقت آلوده به گناه نمیشوند .
شما اندازه عدسی سواد قرآنی ندارید و این همه ادعا را نمی دانم کجایتان جا کرده اید معنی دقیقا به این شرح است که خداوند از اول خلقت این خاندان را از رجس تطهیر کرده و تا قیام قیامت آنها آلوده نخواهند شد پس کسی که گناه کرده مثلا عایشه که خون هزاران مسلمان بر گردن اوست جز این آیه قرار نمیگیرد .
اصلا بیا آیات قبل از این آیه را نادیده بگیریم که خداوند به زنان پیامبر چه گفته اند اصلا بیا به اوایل همین آیه 33 احزاب هم توجه نکنیم که خداوند به زنان پیامبر چه گفته اند وَقَرْنَ فِي بُيُوتِكُنَّ وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ الْأُولَى وَأَقِمْنَ الصَّلَاةَ وَآتِينَ الزَّكَاةَ وَأَطِعْنَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ

اصلابیا قبول کنیم که سخن شما صحیح است و خداوند از اول خلقت این خاندان را از رجس تطهیر کرده و تا قیام قیامت آنها آلوده نخواهند شد
خب این حمایت خداوند از اینکه اهل بیت را از آلوده شدن به گناه را مبرا کرده چه افتخاری هست برای آنها هرکس دیگری هم اگر خداوند آن را عاری مبرا از گناه کند همان خواهد شد

شما وقتی از زنان پیامبر سخن به میان می آید عایشه را مثال می زنید .
یعنی پیامبر فقط همین یک زن را داشته است ؟
اصلا بیا قبول کنیم که عایشه چنین بوده پس بقیه زنان پیامبر چی نکنه همه آنها هم مثل عایشه بگفته شما گنهکار و خونریز بودند ؟
این سخنان شما فقط بخاطر این است که زنان پیامبر را که آیه درباره آنها سخن می گوید کنار بگذارید و آن چیزی را که شما می خواهید به آیه قالب کنید

این را خوب بدان آیات قرآن پاک و شفاف و نورانی است و هر سخن باطل را به خوبی نشان می دهد
اگر اون عینک فرقه گرایی و تعصب کورکورانه که از پدرانت بهت رسیده را برداری بخوبی می توانی سخنان مخالف آیات قرآن را ببینی
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از کنجکاو1 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي 15 ساعت پيش   #1967
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,038

کسایی که این روایات و این چرندیات و شرکیات رابیان می کنند تنها موحدان عالمند .

اما کسایی که فقط به آیات قرآن استناد می کنند و فقط خدارا می خوانند مشرک و کافر .

آیا نمی اندیشید ؟
نقل قول:
تفسير منهج الصادقين فى الزام المخالفين ج‏10 104

مرويست از امام جعفر صادق عليه السّلام كه حضرت ابراهيم خليل على نبينا و عليه السلام در شبى از شبهاى ظلمانى كه هفت ساعت از آن گذشته بود از خانه بيرون آمد و متوجه صحرا شد و روى نياز بدرگاه بى‏نياز آورده و گفت‏
يا رب بنيت لك بيتا و سبعين مسجدا
، اى پروردگار من از براى تو خانه كعبه و هفتاد مسجد بنا كرده‏ام ندا آمد كه‏
لك الاجر عندى‏
مزد تو نزد منست در جانب فوق و تحت و قدام و خلف و يمين و يسار نگاه كرد هيچكس را نديد، بار ديگر قول مذكور را اعاده فرمود همان جواب شنيد گفت‏
او لم تزدنى على الاجر شيئا
از آنچه مقرر گردانيده‏اى از اجر من زياده نمى‏گرداني ندا رسيد كه‏
يا ابراهيم كانك سديت فورة من شيعة على او كسوت عورة من شيعة على‏
گوئيا تو شكم شيعه‏اى از شيعيان على را سير گردانيده‏اى يا عورت يكى از شيعيان على

را پوشانيده‏اى كه زيادتى مزد ميطلبى
گفت‏
يا رب هل على وجد او سيوجد
آيا على بوجود آمده يا موجود خواهد شد ندا آمد كه بعد از اين از مكمن غيب بوجود خواهد آمد
ا تحب ان تنظر اليه‏
ميخواهي كه او را ببينى گفت نعم يا رب پس حق سبحانه‏
و تعالى رفع حجاب نمود از پيش چشم او و سرادق عرش بنظر او در آمد و ذلك قوله تعالى‏ نُرِي إِبْراهِيمَ مَلَكُوتَ السَّماواتِ‏- الاية قنديلى بزرگ از قناديل عرش را ديد گفت‏
ما هذا القنديل‏
اين چه قنديلى است خطاب رسيد كه‏
هذا فيه روح حبيبى محمّد
در او روح دوست منست محمّد كه خاتم انبياء است گفت اين قنديل ديگر كه نزديك آنست چيست ندا آمد كه‏
فيه روح حجتى على بن ابى طالب‏
در او روح حجت من على بن ابى طالب است، گفت كه اين قنديل ديگر كه نزديك اين است چيست؟ خطاب آمد كه‏
فيه روح فاطمة بنت محمّد و زوجة على‏
در او روح فاطمه زهراء است دختر سيد انبياء محمّد مصطفى صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم و زوجه خير اوصياء على مرتضى، گفت اين دو قنديل ديگر چيست ندا آمد كه‏
هذان فيهما أرواح الحسن و الحسين‏
در آنها روح حسن و حسين است كه اولاد كرام ايشانند گفت اين نه قنديل ديگر چيست خطاب آمد كه‏
فيها أرواح التسع من ذريتهما
در او روحهاى نه گانه فرزندان محمّد و على‏ اند گفت‏
ما هذه القناديل المشبكة التي لا يعلم عددها غيرك‏
چيست اين قنديلهاى پيوسته بيكديگر كه عدد آن را غير از تو نميداند ندا رسيد كه‏
فيها ارواح عبادى الصالحين من شيعة علي‏
اين ارواح بندگان شايسته من‏اند كه از شيعيان على ابن ابى طالب‏ اند گفت‏
يا رب اجعلنى من شيعة علي‏
بار خدايا مرا از شيعه على گردان و ذلك قوله‏ وَ إِنَّ مِنْ شِيعَتِهِ لَإِبْراهِيمَ‏ و از امير المؤمنين عليه السّلام منقولست كه ميفرمودند
احب من دنياكم ثلاث إكرام الضيف، و الضرب بالسيف، و الصوم بالصيف‏
از دنياى شما سه چيز دوست دارم شرائط حرمت مهمان مرعى داشتن، و شمشير زدن، و روزه در تابستان داشتن و چون حق سبحانه بضماير صدور و نيات قلوب اهل البيت عليهم السّلام عالم بود كه اطعام ايشان بمسكين و يتيم و اسير ابتغاء لوجه اللَّه بود نه بجهت سمعه و ريا و توقع مكافات كه منقص اجر است از اين جهت بزبانحال ايشان فرمود كه:

نقل قول:
چو این جهان فنا شود علی فناش می کند
قیامت ار به پا شود علی بپاش می کند
که دست دست او بود ولی خداش می کند
و ما رمیت اذ رمین بر تو فاش می کند
که اوست دست کردگار و اوست عین داورا

آخرين ويرايش کنجکاو1 ، 15 ساعت پيش در 03:00PM.
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 9 ساعت پيش   #1968
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 1,978

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
اصلا بیا آیات قبل از این آیه را نادیده بگیریم که خداوند به زنان پیامبر چه گفته اند اصلا بیا به اوایل همین آیه 33 احزاب هم توجه نکنیم که خداوند به زنان پیامبر چه گفته اند وَقَرْنَ فِي بُيُوتِكُنَّ وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ الْأُولَى وَأَقِمْنَ الصَّلَاةَ وَآتِينَ الزَّكَاةَ وَأَطِعْنَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ

اصلابیا قبول کنیم که سخن شما صحیح است و خداوند از اول خلقت این خاندان را از رجس تطهیر کرده و تا قیام قیامت آنها آلوده نخواهند شد
خب این حمایت خداوند از اینکه اهل بیت را از آلوده شدن به گناه را مبرا کرده چه افتخاری هست برای آنها هرکس دیگری هم اگر خداوند آن را عاری مبرا از گناه کند همان خواهد شد
قبول قرآن خوش آمدن و خوش نیامدن ندارد باید همه ی آن را قبول کنی و این قسمت را قبول کنی و آن قسمت را نه و آیات قبلی را قبول کن و آیات بعدی را قبول نکنی کار انسان حق جو و مسلمان نیست بلکه کار مشرک و فردی ملعون است .
آیه دو قسمت دارد قسمت اول به زنان رسول الله دستور میدهد در خانه بمانید و از خانه بیرون نروید و لَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ الْأُولَى خداوند وقتی دستوری میدهد اطاعت از آن واجب است کسی اطاعت نکند دشمن و مخالف خداوند است . چه کسی بجز عایشه از خانه بیرون رفت و در میان حدود سی هزار نفر عرب قدیم خوش رقصی برای جنگ راه انداختن کرد ؟
ملاک حق پرستی و مشرک نبودن به افتخار کردن نیست وقتی می گوییم جانشین رسول الله کسی است که ..... و او وارث دین است یعنی ذات خداوند عاری از هر گونه رجس و پلیدی است و وقتی دستور داده میشود اطاعت از رسولش مساوی با اطاعت از خداوند است یعنی ذات رسول الله هم عاری از رجس و پلیدی است چون اطاعت از ایشان مساوی اطاعت خداوند است و هرکسی که وارث این دین است همچون رسول الله است اگر نباشد آیه قرآن نقض است و بیهوده .
بحث اصلی ما این آیه است و آیات دیگر موجبات فرار شما را فراهم میکند و شماهم همچو میگ میگ استاد فرار هستید .

نقل قول:
شما وقتی از زنان پیامبر سخن به میان می آید عایشه را مثال می زنید .
یعنی پیامبر فقط همین یک زن را داشته است ؟
اصلا بیا قبول کنیم که عایشه چنین بوده پس بقیه زنان پیامبر چی نکنه همه آنها هم مثل عایشه بگفته شما گنهکار و خونریز بودند ؟
این سخنان شما فقط بخاطر این است که زنان پیامبر را که آیه درباره آنها سخن می گوید کنار بگذارید و آن چیزی را که شما می خواهید به آیه قالب کنید

این را خوب بدان آیات قرآن پاک و شفاف و نورانی است و هر سخن باطل را به خوبی نشان می دهد
اگر اون عینک فرقه گرایی و تعصب کورکورانه که از پدرانت بهت رسیده را برداری بخوبی می توانی سخنان مخالف آیات قرآن را ببینی
حضرت رسول مکرم همین یک زن را نداشته و چند همسر دیگر داشته است تعدادی از آنان به آیه عمل کردند و در خانه ماندند ولی عایشه از اطاعت آن امتناع کرد و قیام کرد و خون هزاران مسلمانی را ریخت که رسول الله برای مسلمان شدن آنها بسیار سختی کشیده بود پس با این حرف تو ( که اصلا درست و صحیح نیست ) اگر زنان پیامبر باشند قطعا عایشه جزو آنها نیست .
من اصلا نگفتم همه ی همسران رسول الله بد بوده اند اگر گفتم نشان بده ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
من بعضی از زنان پیامبر را ام المومنین می دانم نه همه آنها را . مثلا حضرت خدیجه

نقل قول:
تا الان بجز این حرف از تو چیزی نشنیده ام و هزارا بار گفتم اگر این جمله و دیگر جملات معروفت را از تو بگیرند عملا لال هستی .
سخن باطل آن سخنی است که نا فرمانی عایشه از خداوند متعال را توجیح می کند.
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 9 ساعت پيش   #1969
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 1,978

نقل قول:

اما کسایی که فقط به آیات قرآن استناد می کنند و فقط خدارا می خوانند مشرک و کافر .

آیا نمی اندیشید ؟

یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از علوی بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي 5 ساعت پيش   #1970
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 22,210

نقل قول:

آیا نمی اندیشید ؟

کجاش خلاف قران است ؟
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 الأن بر روي خط است   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 5 ساعت پيش   #1971
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
وقتی بخواهند عقیده ای را به زور به قرآن تحمیل کنند بهتراز این نمی توانند پاسخ بدهند .
وقتی جواب رو نمی فهمی باید اینطور بگی تا بوهم خودت کم نیاری

مردی سوال کن تا از ایات قرانی که کافر بهش هستی برات ثابت کنم

منتهی فرار بجلو بهترین راه
بله امیرالمومنین امام حسن وامام حسین بودنند

امام زمان علیه السلام و لازم نیست خبر بهش برسه

وقتی حرف می زنی قبل از اینکه خودت بشنوی او ومی شنود ومی بیند چون عین الله الناظر واذن الله وسمع الله است

واقرب الینا من حبل الورید هستند

منافق مزدور چرا دلیل از قران کریم (که منکریشی )نمی خای از من
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي 5 ساعت پيش   #1972
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
مثل اینکه به مطالب توجه نمی کنی یا شاید نمی نوانی بفهمی ؟

اگر توجه کرده باشی گفتم

خب وقتی می گوئیی منظور ائمه هستند این یعنی اینکه ازمیان آنها می توانند صحت خبررا بفهمند نه همه آنها
فهمیدی یا نه ؟

نقل قول:
من که ترجمه منهم را آوردم ازآنان شما نخواستی ببینید
خوب (ازآنان)
خوب بعدش؟
اولا ترجمه ازمیان آنها غلطه لذا 4ترجمه دیگه اوردم

این اولا

لذا ترجمه ای درست (ازآنان)هست که شما اوردید

حال سوال اینه طبق ظاهر ایه شریفه
آنان چه کسانی هستند؟
قديمي 5 ساعت پيش   #1973
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
مگر آیه نیاوردم که زن ابراهیم اهل بیت ابراهیم است .شما که باسوادی فرق بین مونث و مذکررا که می دانی .

قَالُوا أَتَعْجَبِينَ مِنْ أَمْرِ اللَّهِ رَحْمَتُ اللَّهِ وَبَرَكَاتُهُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ الْبَيْتِ إِنَّهُ حَمِيدٌ مَجِيدٌ ﴿۷۳﴾هود-
گفتند آيا از كار خدا تعجب مى ‏كنى رحمت‏ خدا و بركات او بر شما خاندان [رسالت] باد بى‏ گمان او ستوده‏ اى بزرگوار است (۷۳)

هیچ انسانی مصون از خطا نیست حتی پیامبران اگر قرآن را خوانده باشی این را باید خوب فهمیده باشی
پست 452
http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=31

نقل قول:

غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم...
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است
دوست گرامی، حاصل حرف شما این است که مانعی ندارد به جمعی که پیامبر در بین آنها هستند، خطاب با ضمیر جمع برای مردان شود، مثل آیه اهل البیت حضرت ابراهیم .

خوب! میپذیریم، حرفی که نیست، اما شما از جواب اشکال این آیه مورد بحث، طفره نروید ای دوست گرامی! چند بار تکرار کنم؟!

آیا من در آیه اهل البیت حضرت ابراهیم مشکلی داشتم؟ هرگز! مشکل در هفت آیه پشت سر هم سوره احزاب است!

اگر همین یک آیه تطهیر بود، انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا، ما حرف شما را میپذیرفتیم که چون در جمع زنان پیامبر خدا خود حضرت حضور داشتند و مخاطب اصلی اهل البیت بودند، از باب تشریف خطاب، ضمیر جمع برای مردان به کار میرفت.

اما مشکل این است که ما ۲۴ ضمیر داریم! شما باید روند ۲۴ ضمیر را حل کنید! آیا دوست شما نگفتند: (چرا زنان پيامبر بايد چنين كنند و چنان نكنند؟) و سپس پاسخ دادید: (چون : خداوند مي خواهد بدينوسيله آنها را از پليدي و گناه پاكسازي نمايد) آیا خداوند هنگام دستور دادن به اقامه نماز و ایتاء زکات، یاد پیامبر نبود، بلکه در عوض به زنان میگوید: از پیامبر خدا اطاعت کنید، چرا اطاعت کنید؟ تا پیامبر پاک شود؟!!!! حالا به یاد پیامبر افتاد؟!!! و جالب است که پس از قضیه تطهیر، دوباره خطاب جمع برای زنان میشود: آیات الهی را در خانه‌های خود یاد کنید، فقط وقت بردن رجس، پیامبر با آنها شریک میشوند؟! وقت اقامه نماز و ایتاء زکات و تلاوت آیات خدا، حضرت شریک آنها نیستند؟

پس بحث ما بر سر اینکه آیا میشود ضمیر جمع مردان برای اهل البیت آورد، نیست، بلکه بر سر وجود دو ضمیر ناهماهنگ در بین ۲۴ ضمیر است، و این را بیاد جواب دهید و تحلیل علمی و تفسیری کنید، روال طبیعی این بود که گفته شود: انما یرید الله لیذهب عنکنّ الرجس اهل البیت و یطهّرکنّ تطهیرا.

خلاصه سؤال: چرا در بین ۲۴ ضمیر جمع مخاطب برای زنان، دفعتا ضمیر ۲۱ و ۲۲ جمع برای مردان شده، و سپس ضمیر ۲۳ و ۲۴ دوباره جمع برای زنان شده؟
جواب علمی و دندان شکن غاتت بیچاره بدبخت بی سواد فراری
نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم... نوشته شده است
من آنچه لازم بود بگویم گفتم و همگان دلایل خود را نوشتند، دیگر لزومی به ادامه این بحث نمی بینم.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 06:09AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه