بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Tuesday 19 December 2017   #1
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 17,200
الملک عقیم ، حکومت ریاست پایبند به هیچ ارزش اخلاقی خدائی دینی وجدانی بشری حیوانی نیست

الملک عقیم ، حکومت ریاست پایبند به هیچ ارزش اخلاقی خدائی دینی وجدانی بشری حیوانی نیست
#روز_شمار_تشکیل_سقیفه_تا_شها د ت_صدیقهء_کبری سلام الله علیها(9)

.در روز پنج شنبه ، ۸ ربیع الاول سال ۱۱ هجری قمری ، ۲۱ خرداد سال ۱۱ هجری شمسی ، ۷ ژوئن سال ۶۳۲ میلادی چه اتفاقی افتاد⁉️

.واقعهء امروز فوق العاده دردناک است و از محضر مولایمان امام عصر علیه‌السلام برای اینکه مجبور به بیان جسارات خلیفهء اول هستیم ،
شرمساریم

دستگاه خلافت اینک از تثبیت نسبی برخوردار شده است ؛

سقیفه گران با مصادرهء میراث پیامبر صلی الله علیه و آله و سهم ذی القربا (خمس) پیروزی دیگری را تجربه کرده اند ؛

اینک خبرها ، حکایت از تصمیم خلیفه برای مصادرهء دیگر اموال اهل بیت علیهم السلام می‌کند ؛
حاکمان سقیفه ، پس از مصادرهء ارث خاندان وحی و خمس متعلق به ایشان , چشم به فدک دوخته اند ؛

فدکی که "هِبه و هديه" رسول خدا به صدیقه طاهره سلام الله علیهاست و حکم ارث و خمس بر آن جاری نمی‌شود

این خبر به خانه وحی میرسد ……

آن بانوی الاهی مقنعه به سر می‌افکنند و خود را در چادری می پیچند و به همراه گروهی از زنان بنی هاشم به جانب مسجد رسولخدا گام می‌نهند …

فدک ، بهانه ای می شود تا آن حضرت ، پیام غدیر را بازگو کنند ، تا کسی نگوید : در نبود پیامبر کسی ما را به صراط مستقیم که همانا امیرالمومنین علیه السلام است متذکر نکرد.

ورود صدیقه کبری سلام الله علیها , هم زمان با حضور ابوبکر در مسجد است ؛
آن حضرت ، در پس پرده می نشینند و خطبه ای رسا ، علیه دستگاه حاکم ایراد می فرمایند , خطبه ای که بعدها به "خطبه فدکیه" شهرت می یابد .(۱)

در این سخنرانی , صدیقه طاهره سلام الله علیها , پس از حمد و ثنای الاهی و معرفی پدر بزرگوارشان ،
از گسترش روند نامسلمانی و برخاستن پرچم نفاق , سخن راندند ؛
و در پی آن ، به استناد آیات قرآن کریم ، خود را میراث دار رسول خدا معرفی کرده و به شدت به مصادره ارث خویش توسط خلیفه ی وقت انتقاد می‌کنند.

……سخن حضرت زهرا سلام الله علیها در اوج خویش ، چندین بار زیرکانه توسط خلیفهء وقت , قطع می گردد تا از تأثیر آن کاسته گردد ؛
اما در نهایت ، آن چنان تاثیر می گذارد که در تاریخ نقل می کنند:

تا به آن روز دیده نشد که مردمان ، چنین ناله و گریه ای سر دهند " (۲)

خطبهء فدکیه به پایان می رسد و مردمان که به خود آمده اند ، زبان به توجیه می گشایند:

" ای دخت پیامبر ! اگر این سخنان را پیش از بیعت با ابوبکر گفته بودی ,
با علی بیعت می‌کردیم "‼️

آن حضرت در پاسخ قاطعانه فرمودند:

و هَل تَرَكَ أبي يَوْمَ غَديرِ خُمٍ لِأحَدٍ عُذراً
و آیا پدرم پس از غدیر خم ، برای اَحَدی از مردمان جای عذر (و بهانه تراشی) گذاشت ؟ (۳)

کار آنچنان سخت گردید که خلیفه که تا آن لحظه همواره به نرمی و محترمانه سخن می گفت و حتی گاهی با سر خم کردن و گریان شدن ، عواطف خویش را از جنایات اطرافیانش متأثر نشان می داد و خشونت های لفظی و عملی را بر عهدهء دیگران می گذاشت ،
این بار خطر را به روشنی دریافته و زبان خود را از بند سیاست بازی بیرون کشید و پرده از ذات پلید خویش برداشت‼️

…وی با اشاره به امیرالمؤمنین علیه السلام که در مسجد حضور داشتند , برای سرکوب احساسات برانگیختهء مردم ، بر روی منبر رفت و گفت:

این چه سر و صدایی است که راه انداخته اید ؟ همانا او روباهی است که شاهد او دُم اوست (‼️‼️) ؛ برپا کنندهء فتنه است ؛
کمک از ضعفا می خواهد و یاری از زنان می طلبد (او اینجا زنش را جلو انداخته است) ؛
او مانند اُمِّ طِحال است (زنی که در بدکارگی در جاهلیت شهره بود!! ) که عزیزترین کسان نزد وی افراد فاحشه بودند ."(‼️‼️‼️)

…این حکایت به قدری تکان دهنده و توهین آمیز است و عنان سخن آنچنان سیاستمدارانه از دست خلیفه رها شده که "ابن ابی الحدید سنّی" نیز متعجبانه از استاد خویش ،
"ابویحیی , جعفر بن یحیی بن ابو زید بصری" میپرسد:

ابوبکر , تمام این کلمات را به علی نسبت داده است⁉️
و استاد پاسخ میدهد:
آری پسرم , مُلك و سلطنت است که کار را بدین جا می کشاند !!

سخنان خلیفه با تهدید شدید انصار به سرکوب توسط نظام خلافت , پایان می‌پذیرد…
و حضرت صدیقه طاهره و امیرمومنان علیهما السلام به منزل باز می‌گردند (۴)

…ابوبکر نیز از منبر پایین می‌آید …

سخنان صدیقهء کبری سلام الله علیها تأثیر شگرفی بر روند وقایع بعدی داشته است ؛

۱۲ نفر از مهاجر و انصار تصمیم می گیرند که به هر صورت ممکن ، ابوبکر را از منبر پایین کشیده و خلافت را به صاحب اصلی آن تحویل دهند؛

در این میان ، ترس از بی نتیجه ماندن این کار و خطر جانیِ چنین عملی , آنان را به مشورت با امیرالمؤمنین فرا می خواند.

امیرالمومنین علیه السلام چنین عملی را نامناسب می بینند و می فرمایند:

"اگر بخواهید ابوبکر را از منبر پایین بکشید , شما را تار و مار می کنند و به جایی نخواهید رسید ، چرا که این امت , سخن پیامبر خویش را رها کرده اند ؛ اما به سراغ آن مرد بروید و آن چه را از پیامبر شنیده اید به او بگویید ؛
که این بهترین اتمام حجت برای اوست ؛ تا روز قیامت ، او را با دست خالی در برابر خداوند قرار دهند."

این دوازده تن , هم پیمان میشوند که فردا , حجت را بر ابوبکر تمام کنند …

۶ نفر از مهاجرین : مقداد , سلمان , ابوذر , عمار , بُرَيده أسلَمی و خالد بن سعید .

۶ نفر از انصار:خُزيمه بن ثابت , سَهل بن حُنَيف و برادرش عثمان , اُبَيّ بن كَعب , ابو ایوب انصاری و ابو هَيثُم بن تَيَهان . (۵)

1⃣ شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ۲۶۳/۱۶
2⃣ شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ۲۱۲/۱۶
3⃣ خصال ۱۷۳/۱ و بحارالانوار ۱۲۴/۳۰
4⃣ شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ۲۱۵،۲۱۴/۱۶
5⃣ خصال ۴۶۱/۲ و بحارالانوار ۲۰۸،۲۰۹،۲۱۰/۲۸

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه

https://forum.hammihan.com/thread277253.html
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 25 December 2017   #2
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: الملک عقیم ، حکومت ریاست پایبند به هیچ ارزش اخلاقی خدائی دینی وجدانی بشری حیوانی نیست

#روز_شمار_تشکیل_سقیفه_تا_شها د ت_صدیقهء_کبری سلام الله علیها {16}

در واپسین روزهای ربیع الاول سال ۱۱ هجری قمری ، اوایل تیر ماه سال ۱۱ هجری شمسی ، اواخر ژوئن سال ۶۳۲ میلادی چه اتفاقی افتاد⁉️

سومین هفته است که ابوبکر بر مسند خلافت , غاصبانه تکیه زده است!

.. و این در حالی است که خلافت نوپای او ، پس از خطابهء فاطمی و ماجرای ایام هجدهم ربیع الاول - ایام پاره کردن سند فدک توسط ثانی - به صحنهء رویارویی علنی مخالفت
با صدیقه کبری‌سلام الله علیها تبدیل گشته است؛

در این مدت اصرار حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها بر مالکیت فدک و ارائهء شاهدان ،
و مطالبهء صریح فدک , که غیر مستقیم خلافت غاصبانهء ابوبکر را نشانه رفته است ،
سقیفه گران را به اندیشهء هجوم نهایی به خانهء وحی ، جهت اخذ بیعتِ اجباری از امیرالمؤمنین و سرکوب ایشان انداخته است.(۱)

…آری , در روزهای آغازین ربیع‌الثانی , اتفاقی شوم به وقوع خواهد پیوست

اتفاقی که در پی آن لطمات جبران ناپذیری بر وجود مقدس حضرت صدیقه وارد خواهد آمد و …

پی نوشت :

.تاریخ دقیق و زمان هجوم اصلی که منتهی به شهادت حضرت صدیقهء کبری سلام الله علیها گردید , مشخص نیست و علل این مطلب را میتوان به شرح زیر خلاصه کرد :

1⃣ تحریف منابع اصلی از سوی تاریخ نویسان بنی امیه و بنی عباس.
2⃣ جلوگیری از ثبت حقایق تاریخی و نشر آن از سوی تاریخ نویسان متعهد.

به همین جهت می‌بینیم که چند هجوم، در یک هجوم ادغام شده و همان یک مورد نیز کمرنگ و تحریف شده عرضه می‌شود ؛

به این معنا که مراجعه های مکرر عناصر خلافت مانند خلیفهء دوم و قنفذ و ...به همراه چند هجوم که در آن ها خانه علوی مورد هتک حرمت قرار گرفت ،
همگی تحت عنوان هجوم منتهی به اخذ بیعت اجباری امیرالمومنین و شهادت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها ثبت شده است؛

در حالیکه قطعاً در برخی از مراجعه ها و هجوم ها امیرمومنان علیه السلام از خانه خارج نشده‌اند و یا پس از خروج از ایشان بیعت گرفته نشده است.

▪️ملاک های هجوم اصلی:

آوردن هیزم ، طلب آتش، و به آتش کشیده شدن درِ خانه مولا ، شهادت حضرت محسن علیه السلام بین در و دیوار ، بستن طناب به گردن امیرمومنان و بیرون آوردن ایشان ، و جسارت های فراوان به حضرت صدیقه با تازیانه و غلاف شمشیر و ....

که پس از این وقایع و در پی این هجوم، به نقل صریح جناب سلمان،
حضرت زهرا سلام الله علیها ملازم بستر هستند تا به شهادت می‌رسند؛

لذا با توجه به اینکه پیامبر خدا صلی الله علیه و آله ۲ روز پس از شهادت در خانه خویش دفن گردیدند و سپس امیرمومنان علیه السلام ۳ روز به جمع آوری قرآن مشغول گشتند،
و سپس ۳ شب انتصار و یاری طلبی اهل بیت علیهم السلام از اهل مدینه ،
و خطابه فدکیه در روز دهم پس از شهادت رسول خدا صلی الله علیه و آله ایراد گردید ، و تاریخ اشاره میکند حضرت زهرا سلام الله علیها با استواری وارد مسجد شده اند،
نمی تواند هجوم اصلی تا قبل از روز دهم باشد.

از طرفی تنها مدرک موجود، زمان تقریبی هجوم اصلی را ۱ ماه پس از شهادت رسول خدا را بیان می‌کند(۲)

که چنین ادعایی با حوادثی مانند مراجعه های مکرر صدیقه کبری برای استرداد فدک ، تنظیم سند استرداد توسط خلیفهء اول و باز پس گیری سند توسط ثانی ، اعتراض ۱۲ نفر به ابوبکر و خانه نشینی ۳ روزهء او ،
دور از ذهن نیست.

لذا فردا اول ربیع الثانی، وقایع هجوم اصلی به بیت فاطمی و جسارت به ساحت آن بانوی مخدره در کانال قرار خواهد گرفت.

(برای مطالعه بیشتر در این زمینه کتاب "از رحلت رسولخدا صلی الله علیه و آله تا شهادت حضرت زهرا علیهاالسلام " نوشتهء دکتر عدنان درخشان ، نشر منیر ، توصیه می گردد.)

لازم به ذکر است ، این اختلاف تاریخی در ذکر ایام شهادت حضرت محسن علیه‌السلام ،
هیچ خدشه‌ای بر "ایام محسنیه رایج" نخواهد داشت ،
زیرا آن ایام نیز بارها به بیت علوی و ساحت فاطمی جسارت شد و روزهای شروع انحرافات عظیم و مصائب اهل بیت علیهم السلام و ...بود ،

لذا انتخاب روزهای آغازین ربیع‌الاول برای تعظیم شعائر و زنده نگه‌داشتن یاد شهادت حضرت محسن علیه السلام، انتخابی محترم و موجه است.
و توجه کنید که معتقدین به شهادت حضرت محسن علیه السلام در ایام ربیع الاول نیز مستندات مقبول خود را دارند؛

و این صرفا دو نقلِ متفاوت در ذکرِ تاریخِ جنایتی نابخشودنی و جسارتی غیر قابل انکار است.}

1⃣ انساب الاشراف ۲۶۹/۲ و العقد الفرید ۲۴۲/۴

2⃣ احمد بن محمد الشفی الزیدی ، عده الاکیاس

https://t.me/joinchat/AAAAADwE_c5rjYmb5K2lXg
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Wednesday 27 December 2017   #3
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: الملک عقیم ، حکومت ریاست پایبند به هیچ ارزش اخلاقی خدائی دینی وجدانی بشری حیوانی نیست

#اهل_تسنن_لطفا_تامل_کنند

امام حسن عسکری علیه السلام در قنوت خود می‌فرمودند:

امر (خلافت) ما را کسانی به سرقت بردند که معادن الابن جمع ابنه (لواط) بودند.

مصباح المجتهد، صفحه ۱۵۷

اسکن کتاب:
http://l1l.ir/ot8

متاسفانه این حقیقت تلخ تاریخی از لابلای کتب مخالفین در موارد متعدد به راحتی قابل اثبات است؛
به این نمونه توجه کنید:

لواط ولید بن عبد الملک خلیفه غاصب اموی با برادرش

▪️به گزارش "ابن کثیر"عالم بزرگ اهل تسنن ، وقتی سلیمان برادر ولید بن عبد الملک اموی جنازه او را دید گفت:

أشهد أنک کنت شروبا للخمر ماجنا فاسقا و لقد أرادنی على نفسی هذا الفاسق وأنا أخوه ، لم یأنف من ذلک.

شهادت می دهم که تو بسیار شراب می خوردی و در پلیدی غوطه ور بودی؛ و این بدکار مرا خواست که با من عمل ناپسند انجام دهد با اینکه من برادر او هستم و از این کار هیچ بدش نمی آمد.

البدایة و النهایة، جلد ۱۰، صفحه ۱۱

[اسکن کتاب]

http://l1l.ir/k7j

http://l1l.ir/k7k

چنین حرامیان حق اهل بیت علیهم السلام را غصب کردند.

قديمي Monday 15 January 2018   #4
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

دستور سب و لعن امیرالمومنین علی علیه السلام توسط معاویه وامتناع مردم سیستان از لعن امیر المومنین علیه السلام

افتخار و شرفی بزرگ برای سیستان

ابتدا حکم کسیکه امیر المومنین علیه السلام را ناسزا گوید را از زبان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نقل می کنیم؛

رسول الله میفرمایند : هرکس علی را سب کند من را سب کرده

متن روایت به نقل حاكم نیشابوری:

ُمنْ سَبَّ عَلِیًّا فَقَدْ سَبَّنِی"

هذَا حَدِیثٌ صَحِیحُ الإِسْنَادِ، وَلَمْ یُخَرِّجَاهُ، وَقَدْ رَوَاهُ بُكَیْرُ بْنُ عُثْمَانَ الْبَجَلِیُّ، عَنْ أَبِی إِسْحَاقَ بِزِیَادَةِ أَلْفَاظٍ.
http://library.islamweb.net/hadith/d...555&pid=312799

حال به این کلام امیر المومنین علیه السلام دقت کنید :

حاکم نیشابوری در المستدرک در تفسیر سوره نحل می‌نویسد :

3365 - أَخْبَرَنَا الشَّيْخُ أَبُو بَكْرِ بْنُ إِسْحَاقَ، أَنْبَأَ مُحَمَّدُ بْنُ أَحْمَدَ بْنِ النَّضْرِ الْأَزْدِيُّ، ثنا مُعَاوِيَةُ بْنُ عَمْرٍو، ثنا أَبُو إِسْحَاقَ الْفَزَارِيُّ، عَنْ سُفْيَانَ، عَنْ سَلَمَةَ بْنِ كُهَيْلٍ، عَنْ أَبِي صَادِقٍ، قَالَ: قَالَ عَلِيٌّ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ: " إِنَّكُمْ سَتُعْرَضُونَ عَلَى سَبِّي فَسُبُّونِي، فَإِنْ عُرِضَتْ عَلَيْكُمُ الْبَرَاءَةُ مِنِّي، فَلَا تَبْرَءُوا مِنِّي، فَإِنِّي عَلَى الْإِسْلَامِ، فَلْيَمْدُدْ أَحَدُكُمْ عُنُقَهُ، ثَكِلَتْهُ أُمُّهُ، فَإِنَّهُ لَا دُنْيَا لَهُ وَلَا آخِرَةَ بَعْدَ الْإِسْلَامِ، ثُمَّ تَلَا {إِلَّا مَنْ أُكْرِهَ وَقَلْبُهُ مُطْمَئِنٌّ بِالْإِيمَانِ} [النحل: 106]

*صحیح الإسناد ولم یخرجاه*

[التعليق - من تلخيص الذهبي] 3365 – صحيح

حضرت علی علیه السلام فرمود :در آینده ، شما را وادار می‌کنند که مرا سبّ کنید ، (اگر مجبور بودید) پس سب کنید؛ ولی اگر دستور دادند که از من بیزاری بجویید ، نپذیرید ؛ زیرا من بر اسلام هستم (برائت از من ، برائت از اسلام است)در این صورت گردن خود را (برای بریده شدن) بکشد؛
(اما کسی که از من بیزاری بجوید) پس مادرش به عزایش بنشیند ؛ زیرا او بعد از خارج شدن از اسلام نه دنیا دارد و نه آخرت ، سپس این آیه را خواندند « الا من اکره {نحل : 106}...

المستدرک علی الصحیحین ، ج 2 ،‌ ص 390 ، ح 3365 .
http://library.islamweb.net/hadith/d...12583&hid=3291

و حال به این فراز تاریخ توجه کنید:
امتناع مردم سیستان از دستور معاویه

یاقوت حموی در معجم البلدان می‌نویسد :

قال الرهنی : وأجل من هذا کله أنه لعن علی بن أبی طالب ، رضی الله عنه ، على منابر الشرق والغرب ولم یلعن على منبرها إلا مرة ، وامتنعوا على بنى أمیة حتى زادوا فی عهدهم أن لا یلعن على منبرهم أحد ... وأی شرف أعظم من امتناعهم من لعن أخی رسول الله ، صلى الله علیه وسلم ، على منبرهم وهو یلعن على منابر الحرمین مکة والمدینة ؟

معجم البلدان ، یاقوت الحموی ، ج3 ، ص191 ، باب سجستان .

رهنی گوید : برتر از همه این اوصاف که ذکر شد ، آن است که بنی امیه ، امیر المؤمنین علیه السلام را در منابر شرق و غرب لعن می کردند ؛ ولی در سیستان یکبار بیشتر نتوانستند . آن‌ها از فرمان بنی امیه سر پیچی کردند حتی در پیمان نامه شان اضافه کردند که هیچ کس را بر منبرشان لعن نکنند
چه افتخاری بالاتر از این که آن‌ها از فرمان ناسزاگویی به برادر رسول خدا (صلی الله علیه وآله وسلم) بر منبرشان سرپیچی کردند ؛ در حالی که آن حضرت را بر منبرهای مکه و مدینه لعن می‌کردند .

زکریا بن محمد بن محمود قزوینی در آثار البلاد و اخبار العباد می‌نویسد :

قال محمد بن بحر الذهبی[رهنی] : لم تزل سجستان مفردة بمحاسن لم تعرف لغیرها من البلدان، ... وأجل من هذا کله أنهم امتنعوا على بنی أمیة أن یلعنوا علی بن أبی طالب على منبرهم.

آثار البلاد و اخبار العباد ، ج1 ،‌ ص79 ، باب سیستان .

سجستان افتخاراتی دارد که در شهرهای دیگر دیده نشده است و بزرگترین همه آن‌ها این است که در زمان بنی امیه همه مردم آن‌جا از ناسزاگویی به علی بن أبی طالب علیهما السلام در منبرشان امتناع کردند .

https://t.me/joinchat/AAAAADwE_c52aKqQkdDpxQ
قديمي Friday 19 January 2018   #5
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

جنگ جمل، جنگ بین عایشه و طرفدارانش با حضرت علی علیه السلام بود

یکی از ده ها دلیلی که ثابت می کند عایشه،خودش جنگ جمل را فرماندهی کرده و هدفش، کشتن امیرالمومنین و اصحابش بود،سیره اهل سنت در طول تاریخ می باشد
به گونه ایی که همگی اهل سنت، جنگ جمل را، جنگ بین علی علیه السلام و عایشه می دانستند و با کپی برداری از صحنه های آن جنگ، به کشتار شیعیان می پرداختند

ابن اثیر در الکامل فی التاریخ خود،ذکر حوادث سال 363ه ق مطلب عجیبی نقل کرده و می نویسد:

ووقعت فتنة عظيمة بين السنة والشيعة، وحمل أهل سوق الطعام، وهم من السنة، امرأة على جمل وسموها عائشة، وسمى بعضهم نفسه طلحة، وبعضهم الزبير، وقاتلوا الفرقة الأخرى، وجعلوا يقولون: نقاتل أصحاب علي بن أبي طالب

در این سال، فتنه‏ اى بزرگ بین سني ها و شيعيان پديد آمد.
مردم بازار ( خوار و بار فروشان یا اهالی منطقه سوق الطعام) كه سنى بودند، زنى را بر شترى سوار كرده و او را عايشه ناميدند. بعضى خود را طلحه و برخى هم خود را زبير ناميدند و هر دو گروه به جنگ و ستيز پرداختند، و شعار ميدادند و ميگفتند: با ياران على بن ابى طالب ميجنگيم

الكامل في التاريخ ج4ص59 طبق مکتبه شامله

دو مطلب اینجا ثابت میشود

اول اینکه مخالفین امروزی دروغ می گویند که جنگ ناخواسته بود و عایشه قصد جنگ نداشته! چون همه اهل سنت در طول تاریخ، این دروغ بزرگ را باور نداشته و معتقد بودند جنگ جمل جنگی بین عایشه و امیرالمومنین بوده به همین خاطر وقتی با شیعیان نبرد می کردند،(جهت یادآوری جنگ جمل) زنی را سوار شتر می کردند و اسمش را هم عایشه می گذاشتند و شیعیان امیرالمومنین را قتل عام می کردند

دوم اینکه:اهل سنت در این جنگها، شعار می دادند که به جنگ یاران علی ع میرویم!! کاملا واضح است که اهل سنت در طول تاریخ، به پیروی از عایشه، آرزوی جنگ با امیرالمومنین را داشتند و به همین خاطر می آمدند و با کشتار شیعیان، بغض اصلی خود که همانا خود امیرالمومنین بود، آشکار می کردند و شعار می دادند به جنگ یاران علی می رویم!!
نمی گوییم که اهل سنت امروزی هم حتما اینگونه هستند، اما آن چیزی که یقینی است، بغض اجداد این جماعت نسبت به اهل بیت علیهم السلام است و ادعای محبت به اهل بیت، دروغی بیش نیست

پیغمبر می فرماید قاتل عمار در جهنم هست

ابن حزم میگوید:نخیر، قاتل عمار ماجور هست و تازه یک اجر هم دارد!
ابن تیمیه هم شبیه همین را دارد

مخالفین پاسخ دهند
پیغمبر خدا راست میگه یا علمای شما؟

اوج حقد و کینه مخالفین نسبت به اهل بیت علیهم السلام

امروزه زیاد می شنوید که مخالفین ادعا می کنند که محب اهل بیت هستند و حتی گاهی این ادعا را تا جایی پیش می برند که مدعی میشوند از شیعیان هم بیشتر اهل بیت را دوست دارند
ولی اگر تاریخی را که خودشان مکتوب کرده اند را ورق بزنید، خواهید دید که هر موقع با شیعیان اختلافی پیدا می کردند یا بقول معروف، دعوایی پیش می آمد، این جماعت سریع می دویدند و حرم های اهل بیت را به آتش می کشیدند!

خدا را بر این گفته ی خود شاهد میگیریم (و برای این گفته ی خود، نزد خداوند مسیول هستیم) که ادعای محبت اهل بیت توسط مخالفین، دروغی بیش نیست(مگر تعداد بسیار اندکی از اینها)

ابن اثیر در الکامل فی التاریخ چنین می نویسدلازم به ذکر است که او در مقدمه کتابش گفته است که من هیزم کش شب نبوده ام،، اینگونه نبوده ام که مطالب صحیح و ضعیف را باهم در این کتاب جمع کنم، بلکه فقط مطالب صحیح و قطعی را آورده ام)

أن أهل الكرخ شرعوا في عمل باب السماكين، وأهل القلائين في عمل ما بقي من باب مسعود، ففرغ أهل الكرخ، وعملوا أبراجاً كتبوا عليها بالذهب: محمد وعلي خير البشر، وأنكر السنة ذلك...
وتشدد رئيس الرؤساء على الشيعة، فمحوا خير البشر، وكتبوا: عليهما السلام، فقالت السنة: لا نرضى إلا أن يقلع الآجر الذي عليه محمد وعلي وأن لا يؤذن: حي على خير العمل، وامتنع الشيعة من ذلك، ودام القتال إلى ثالث ربيع الأول، وقتل فيه رجل هاشمي من السنة، فحمله أهله على نعش، وطافوا به في الحربية، وباب البصرة، وسائر محال السنة، واستنفروا الناس للأخذ بثأره، ثم دفنوه عند أحمد بن حنبل، وقد اجتمع معهم خلق كثير أضعاف ما تقدم. فلما رجعوا من دفنه قصدوا مشهد باب التبن فأغلق بابه، فنقبوا في سوره وتهددوا البواب، فخافهم وفتح الباب فدخلوا ونهبوا ما في المشهد من قناديل ومحاريب ذهب وفضة وستور وغير ذلك، ونهبوا ما في الترب والدور، وأدركهم الليل فعادوا.
فلما اكن الغد كثر الجمع، فقصدوا المشهد، وأحرقوا جميع الترب والآزاج، واحترق ضريح موسى، وضريح ابن ابنه محمد بن علي، والجوار، والقبتان الساج اللتان عليهما، واحترق ما يقابلهما ويجاورهما من قبور ملوك بني بويه، معز الدولة، وجلال الدولة، ومن قبور الوزراء والرؤساء، وقبر جعفر بن أبي جعفر المنصور، وقبر الأمير محمد بن الرشيد، وقبر أمه زبيده، وجرى من الأمر الفظيع ما لم يجر في الدنيا مثله.
فلما كان الغد خامس الشهر عادوا وحفروا قبر موسى بن جعفر ومحمد بن علي لينقلوهما إلى مقبرة أحمد بن حنبل، فحال الهدم بينهم وبين معرفة القبر

مردم كرخ(شیعیان) چون از كار ساختمان فراغت پيدا كردند با طلا بر آن برجها نوشتند:«محمد و على، خير البشر هستند» و سني ها این جمله را انکار کردند...
رئيس الرؤساء بر شيعيان با شدت عمل رفتار كرد، سنی ها، جمله «خير البشر» را پاك کردند و بجاى آن جمله: «عليهما السلام»را نوشتند. سني ها گفتند: ما به اين كار رضایت نمي دهيم مگر اينكه آجرى كه روى آن محمد و على نوشته اند را از جاى بكنند و اجازه داده نشود تا «حى على خير العمل» (را در اذان) بگويند. ولی شیعیان از انجام خواسته ی آنها، خودداری كردند و جنگ و ستيز تا سوم ربيع الاول ميانشان دوام يافت
در این گیر و دار، یک مردى هاشمى از سنی ها كشته شد. خانواده‏ اش جنازه او را حمل‏ كرده و در الحربيه و باب البصره و ساير محلات سني ها گرداندند و مردم را به خونخواهی او دعوت کردند و سپس او را نزد قبر احمد بن حنبل دفن كردند و گروه بسيارى چند برابر گذشته، دور آنها جمع شده بودند
همينكه از مراسم تدفين برگشتند، قصد حرمین کاظمین کردند، درها بروى آنها بسته شد، نگهبان را تهديد كردند.
نگهبان از آنها ترسيد و در را باز كرد و وارد شدند و غارت کردند آنچه در مشهد (ضريح مطهر امامين كاظمين عليهما السلام) از قنديلها و طلا و نقره و پرده ‏ها و غير ذلک بود دزدیدند، و آنچه هم در خاك و پيرامون حريم قبور ایمه بود تا شب غارت کردند و شب فرا رسيد و برگشتند
و چون فردای آن شب رسيد، همه آنها گرد هم جمع آمدند و دوباره قصد حرمین کاظمین نمودند و تمام تربتها و رواقها را به آتش كشیدند و ضريح (حضرت امام) موسى و ضريح فرزند فرزندش محمد بن على(جواد) و پيرامون آنها و دو قبه ساج كه بر آنها بود را هم سوزاندند و مدافن پادشاهان بنى بويه معز الدوله و جلال الدوله و قبور وزيران و رؤساء و قبر جعفر بن ابى جعفر منصور و قبر امير محمد بن الرشيد و قبر مادرش ربيده كه در برابر ضريح بودند هم سوزانده شدند.
و آنچنان كار ننگين و زشت انجام دادند كه در جهان مانند نداشت!همينكه فرداى آن روز و پنجم ماه فرا رسيد،سنی ها بازگشتند و به نبش قبر موسى بن جعفر و محمد بن على جواد علیهما السلام پرداختند كه آنها را از آنجا دربیاورند و به مقبره احمد بن حنبل منتقل كنند ولی خرابي ها و انهدامى كه به بار آورده بودند مانع از آن شد كه قبر آنها را بشناسند(لا حول و لا قوه الا بالله)

الکامل فی التاریخ ج4ص257 مکتبه شامله

قديمي Monday 29 January 2018   #6
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

احمد بن حنبل : حقایق جنگ جمل و صفین را پنهان کنید و نگذارید کسی از آن با خبر شود‼️

نقدی بر نظریه #عدالت_صحابه (۸)

..هدف از این پنهان کاری این است تا عوام و مردم عادی از حقایق با خبر نشوند ، زیرا یکی از حقایقی که از مسلمات تاریخی است ، خروج عائشة و برخی صحابه بر امیرالمومنین علی علیه السلام و جنگ جمل است ؛
وهمچنین جنگ صفین است که در آن معاویة و اتباع معاویة بر امیرالمومنین علی علیه السلام خروج کردند.

از آن جایی که همین خروج بر امیرالمومنین علی علیه السلام که حاکم شرعی و مورد اتفاق بود ، در صورت اثبات ، بطلان بسیاری از عقاید مخالفین شیعه را در پی خواهد داشت از جمله نظریه عدالت صحابه ؛
لذا افرادی همچون احمد بن حنبل سعی کرده اند تا حتی ثبت و نقل این حقیقت ولو برای نزدیکان خویش را منع کنند؛

دقت کنید:

أخْبَرَنِی عِصْمَةُ بْنُ عصامٍ، قَالَ: قَالَ حَنْبَلٌ: أَرَدْتُ أَنْ أَکْتُبَ کِتَابَ صِفِّینَ وَالْجَمَلَ عَنْ خَلَفِ بْنِ سَالِمٍ، فَأَتَیْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ أُکَلِّمُهُ فِی ذَاکَ وَأَسْأَلُهُ، فَقَالَ: وَمَا تَصْنَعُ بِذَاکَ وَلَیْسَ فِیهِ حَلَالٌ وَلَا حَرَامٌ؟ وَقَدْ کَتَبْتُ مَعَ خَلَفٍ حَیْثُ کَتَبَهُ، فَکَتَبْتُ الْأَسَانِیدَ وَتَرَکْتُ الْکَلَامَ، وَکَتَبَهَا خَلَفٌ، وَحَضَرْتُ عِنْدَ غُنْدَرٍ وَاجْتَمَعْنَا عِنْدَهُ، فَکَتَبْتُ أَسَانِیدَ حَدِیثِ شُعْبَةَ وَکَتَبَهَا خَلَفٌ عَلَى وَجْهِهَا ، قُلْتُ لَهُ: وَلِمَ کَتَبْتَ الْأَسَانِیدَ وَتَرَکْتَ الْکَلَامَ؟ قَالَ: أَرَدْتُ أَنْ أَعْرِفَ مَا رَوَى شُعْبَةُ مِنْهَا. قَالَ حَنْبَلٌ: فَأَتَیْتُ خَلَفًا فَکَتَبْتُهَا، فَبَلَغَ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ فَقَالَ لِأَبِی: خُذِ الْکِتَابَ فَاحْبِسْهُ عَنْهُ، وَلَا تَدَعْهُ یَنْظُرُ فِیهِ.

السنة لابی بکر بن الخلال،ج2،ص464،ح723 ط دار الرایة

حنبل (پسر عموی احمد بن حنبل) نقل می کند که تصمیم گرفتم تا کتابی در مورد جنگ صفین و جمل با کمک و با استفاده از خلف بن سالم بنویسم ؛ پس به نزد احمد بن حنبل آمدم تا از او در این مورد سوال کنم ؛ احمد بن حنبل گفت : چرا می خواهی چنین کاری بکنی در حالی که در این امر نه حلالی است و نه حرامی؟ { منظور احمد این است که تصمیمت کار مهم و قابل توجهی نیست } در حالی که من اسناد مربوط به جنگ جمل و صفین را جمع آوری کرده ام و سخن گفتن در مورد آن را ترک کرده ام و خلف بن سالم آن را نوشته است و من پیش غندر (محمد بن جعفر) حاضر شدم و در نزد او مطالب را جمع آوری کردیم و من سند های حدیث شعبة در این مورد را نوشتم و خلف بن سالم آن ها را نوشت ؛ حنبل (پسر عموی احمد بن حنبل) می گوید گفتم : چرا سند ها را نوشتی ولی سخنان مربوط به آن را ترک کردی؟ احمد بن حنبل در پاسخ می گوید : خواستم تا ببینم شعبة در مورد جمل و صفین چه چیزی روایت کرده است ؛
حنبل (پسر عموی احمد بن حنبل) گفت : پس من به نزد خلف بن سالم رفتم و مطالب مربوط به جنگ جمل و صفین را نوشتم و خبر این کارم به احمد بن حنبل رسید و او به پدرم گفت :
کتاب را از حنبل بگیر و پنهان کن و نگذار به آن نگاه کند.

روایت از جهت سند صحیح است و محقق نیز در حاشیه به صحت روایت اشاره می کند.

http://s5.picofile.com/file/8156390318/001.png
http://s5.picofile.com/file/8156390368/002.png
http://s5.picofile.com/file/8156390376/003.png

همانگونه که مشخص شد احمد بن حنبل تلاش میکرده است تا پسر عموش وقایع جمل و صفین رو ضبط نکند و خود احمد بن حنبل هم میگوید که من فقط اسناد مربوط به این وقایع را جمع آوری کرده ام و در مورد آن سخنی نگفته‌ام ؛
و حتی وقتی هم میفهمد پسرعمویش وقایع صفین و جمل را نوشته ، بلافاصله به عموی خود اطلاع میدهد که این کتاب را از دید مردم پنهان کند ؛

اهل تسنن حق جو پاسخ دهند :

چرا او باید از نقل یکی از مسلمات تاریخی چنین وحشتی داشته باشد⁉️

نکند او نگران وارد شدن خدشه ای بر قداست دروغین برخی است⁉️

قضاوت با اهل تفکر

قديمي Saturday 3 February 2018   #7
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ابن قتيبه دينورى در تأويل مختلف الحديث مى‌نويسد:

وقد طالبت فاطمة رضي الله عنها أبا بكر رضي الله عنه بميراث أبيها رسول الله صلى الله عليه وسلم فلما لم يعطها إياه حلفت لا تكلمه أبدا وأوصت أن تدفن ليلا لئلا يحضرها فدفنت ليلا.

فاطمه از ابوبکر ميراث پدرش را خواست، ابوبکر نپذيرفت، قسم خورد که ديگر با او (ابو بکر) سخن نگويد و وصيت کرد که شبانه دفن شود تا او (ابوبکر) در دفن وى حاضر نشود.

الدينوري، أبو محمد عبد الله بن مسلم ابن قتيبة (متوفاي276هـ)، تأويل مختلف الحديث، ج 1، ص 300، تحقيق: محمد زهري النجار، ناشر: دار الجيل، بيروت، 1393هـ، 1972م.

ابن بطال در شرح صحيح بخارى مى‌نويسد:

أجاز أكثر العلماء الدفن بالليل... ودفن علىُّ بن أبى طالب زوجته فاطمة ليلاً، فَرَّ بِهَا من أبى بكر أن يصلى عليها، كان بينهما شىء.

اكثر علما دفن جنازه را در شب اجازه داده‌اند. علي بن ابوطالب، همسرش فاطمه را شبانه دفن كرد تا ابوبكر به او نماز نخواند؛ چون بين آن دو اتفاقاتى افتاده بود.
( چه اتفاقی افتاده بود .......؟؟؟؟؟!!!!!!)

إبن بطال البكري القرطبي، أبو الحسن علي بن خلف بن عبد الملك (متوفاي449هـ)، شرح صحيح البخاري، ج 3، ص 325، تحقيق: أبو تميم ياسر بن إبراهيم، ناشر: مكتبة الرشد - السعودية / الرياض، الطبعة: الثانية، 1423هـ - 2003م.
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
یا علی یا الیا یا حیدر

قديمي Wednesday 7 February 2018   #8
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

فرازی_از_تاریخ

شهادت صدیقه طاهره علیهاالسلام از زبان امام صادق علیه السلام

▪️اشاره به عیادت عمر و ابوبکر از صدیقه کبری سلام الله علیها و عدم رضایت آن حضرت از ایشان

محمد بن جریر طبری شیعی در کتاب دلائل الإمامه می‌نویسد:

عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ هَارُونَ بْنِ مُوسَى التَّلَّعُکْبَرِیِّ عَنْ أَبِیهِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ هَمَّامٍ عَنْ أَحْمَدَ الْبَرْقِیِّ عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ عِیسَى عَنْ عَبْدِ الرَّحْمَنِ بْنِ أَبِی نَجْرَانَ عَنِ ابْنِ سِنَانٍ عَنِ ابْنِ مُسْکَانَ عَنْ أَبِی بَصِیرٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ علیه السلام قَالَ قُبِضَتْ فَاطِمَهُ علیها السلام فِی جُمَادَى الْآخِرَهِ یَوْمَ الثَّلَاثَاءِ لِثَلَاثٍ خَلَوْنَ مِنْهُ سَنَهَ إِحْدَى عَشْرَهَ مِنَ الْهِجْرَهِ وکَانَ سَبَبُ وَفَاتِهَا أَنَّ قُنْفُذاً مَوْلَى عُمَرَ لَکَزَهَا بِنَعْلِ السَّیْفِ بِأَمْرِهِ فَأَسْقَطَتْ مُحَسِّناً ومَرِضَتْ مِنْ ذَلِکَ مَرَضاً شَدِیداً ولَمْ تَدَعْ أَحَداً مِمَّنْ آذَاهَا یَدْخُلُ عَلَیْهَا وکَانَ الرَّجُلَانِ مِنْ أَصْحَابِ النَّبِیِّ صسَأَلَا أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ صأَنْ یَشْفَعَ لَهُمَا إِلَیْهَا فَسَأَلَهَا أَمِیرُ الْمُؤْمِنِینَ علیه السلام فَلَمَّا دَخَلَا عَلَیْهَا قَالا لَهَا کَیْفَ أَنْتِ یَا بِنْتَ رَسُولِ اللَّهِ قَالَتْ بِخَیْرٍ بِحَمْدِ اللَّهِ ثُمَّ قَالَتْ لَهُمَا مَا سَمِعْتُمَا النَّبِیَ‏ یَقُولُ فَاطِمَهُ بَضْعَهٌ مِنِّی فَمَنْ آذَاهَا فَقَدْ آذَانِی ومَنْ آذَانِی فَقَدْ آذَى اللَّهَ قَالا بَلَى قَالَتْ فَوَ اللَّهِ لَقَدْ آذَیْتُمَانِی قَالَ فَخَرَجَا مِنْ عِنْدِهَا علیها السلام وهِیَ سَاخِطَهٌ عَلَیْهِمَا.

ابو بصیر از امام صادق علیه السلام نقل کرده است که فرمود:
فاطمه زهرا علیها السلام در روز سه شنبه سوم جمادی الثانی سال یازدهم هجری از دنیا رفت و سبب وفات آن حضرت نیز این بود
که قنفذ غلام عمر به دستور او با غلاف شمشیر ضربه‌ای به او زد که محسن را سقط کرد و به خاطر آن به شدت بیمار شد.
آن حضرت به هیچ یک از کسانی که او را اذیت کرده بودند،
اجازه نداد که بر او وارد شوند. دو نفر از اصحاب رسول خدا صلی الله علیه وآله از امیرمؤمنان علیه السلام اجازه گرفتند که شفاعت آن‌ها را بنماید که بر آن حضرت وارد شوند و امیرمؤمنان علیه السلام برای آنان اجازه گرفت.
هنگامی که وارد شدند، از حال صدیقه طاهره علیها السلام سؤال کردند، آن حضرت فرمود: خدا را شکر خوبم.
سپس فرمود: آیا از رسول خدا صلی الله علیه وآله نشنیدید که می‌فرمود: فاطمه پاره‌ای از تن من است، هر کس او را بیازارد به راستی که مرا آزرده است و هر کس مرا بیازارد خدا را آزرده است؟ گفتند: بله شنیده‌ایم.
پس فرمود: به خدا سوگند که شما دو نفر مرا اذیت کرده‌اید. امام صادق علیه السلام فرمود: آن دو نفر از نزد آن حضرت خارج شدند؛ در حالی که صدیقه طاهره سلام الله علیها بر آن دو خشمگین بود».

دلائل الإمامه طبری شیعی صفحه ۴۵ و۴۶/ خبر الوفاه والدفن وماجری

اسکن کتاب:

http://l1l.ir/46h-

سند این روایت معتبر و تمام روات آن ثقه هستند.

للهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
یا علی یا الیا یا حیدر

قديمي Thursday 8 November 2018   #9
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

روز_شمار_تشکیل کودتای سقیفه_تا_شهادت_صدیقه‌کبری سلام الله علیها (2)

.در روز سه شنبه ۲۹ صفر سال ۱۱ هجری قمری ، ۱۲ خرداد سال ۱۱ هجری شمسی ،
۲۸ می سال ۶۳۲ میلادی چه اتفاقی افتاد؟؟

ساعاتی پیش از ظهر ، ابوبکر ، عمر ، ابو عبیده به مسجد وارد می شوند ،
و با ورود آنان بلافاصله عثمان و قومش (بنی امیه) و عبدالرحمان بن عوف و قبیله اش (بنی زُهْره) که در مسجد بودند ، برخاسته و با ابوبکر بیعت می‌کنند…(۱)

اینک به غیر از قبیله ی أسلم , شمشیر زنان چند قبیله دیگر از جمله بنی امیه و بنی زهره نیز در مدینه پرسه می‌زنند تا کودتای سقیفه , شکل کامل هراس و دلهره را برای اهل مدینه به نمایش بگذارد و متخلفان از بیعت , به عواقب کار خویش آگاهی پیدا کنند …

آری ! امروز , روز بیعت عمومی است

…مسلمانان که دیروز تهدید و دیشب ، تطمیع را تجربه کرده اند , دست خویش را با دستهای خلیفه آشنا می‌کنند تا گوی سبقت را از یکدیگر بربایند...

در گوشهء شرقی و چسبیده به مسجد ، حجره ای قرار دارد که جنازهء پیامبر صلی الله علیه و آله در آن جای گرفته است ؛ این خانه ، خاموش است

هنوز اهل سقیفه و برخی از همسران پیامبر وقتی برای نماز خواندن بر جنازه رسول خاتم صلی الله علیه و آله پیدا نکرده اند‼️

گروهی از اطرافیان دستگاه خلافت ، به جهت خوش خدمتی به خلیفه ،
در کنار منزل امیرمؤمنان علیه‌السلام فریاد "بیعت کنید" و "از اجتماع مسلمانان دوری نگزینید" سر می دهند ؛
در این روز ، سخن از تهدید نیز به میان می آید....

در انتهای شب در جلسه ای مشورتی , ابوبکر , نظر عمر و ابوعبیده و مغیرة بن شُعبه را درباره ایجاد شکاف بین "بنی هاشم" خواستار می شود …مغیره , پیشنهاد تطمیع و مصالحه با عباس - عموی پیامبر - را مطرح می کند (۲)…

این گروه چهار نفره , همان شب با مراجعه به منزل عباس بن عبدالمطلب , برای او و فرزندانش سهمی از خلافت را پیشکش می کنند اما پاسخ منفی عباس , این نقشه را به بن بست می‌کشاند...

جنازهء پیامبر صلی الله علیه و آله هنوز بر زمین است ؛

کسانی که قصد خداحافظی با پیامبر خویش را داشتند ، دیروز برای خواندن نماز حاضر شده اند و امروز کمتر کسی به خانهء پیامبر مراجعه می‌کند ؛
این عده در گروههای ده تایی از یک در وارد خانه رسول خدا شده , و پس از فرستادن صلوات بر پیامبر از در دیگر خارج می‌شوند ؛

امیر مومنان علیه السلام در بین این دسته های ده نفری , آیهء شریفهء
۵۶/احزاب , (آیهء صلوات) را تلاوت می‌کنند و مسلمانان با گفتن عباراتی مانند:

…صلي الله عليكَ يا رسول الله …

با پیامبر صلی الله علیه و آله وداع می‌کنند ؛(۳)

امیرالمومنین علیه السلام چند بار برای سقیفه گران پیام می‌فرستند تا آنان برای نماز یا حداقل همین گونه صلوات , آماده شوند ؛

در انتهای روز , ابوبکر و عمر که در مسجد به گرفتن بیعت مشغول اند , اعلام می کنند که نمی‌توانند برای نماز و حتی سلام اینچنین بر جنازه پیامبر که در خانهء مجاور مسجد است حاضر شوند!!!

امیرالمؤمنین علیه السلام به تدفین پیامبر مشغول می‌شوند و بدن پاک پیامبر در بامداد چهارشنبه (۴) ، دو روز پس از وفات ،
به خاک سپرده می‌شود ؛

محل دفن با توجه به وصیت رسول خدا صلی الله علیه و آله و به اشارهء امیرمؤمنان علیه‌السلام ، همان محل رحلت و در خانهء رسول خدا است...(۵)

اطرافیان خلیفه و برخی همسران پیامبر صلی الله علیه و آله (عایشه و حفصه) که هنوز بر جنازهء آن حضرت نماز نخوانده اند!!!

با شنیدن سروصدا از خانهء پیامبر متوجه می شوند که مراسم تدفین در حال اجراست‼️‼️

عایشه که خانهء او در گوشهء جنوب غربی مسجد واقع است می‌گوید:

به خدا قسم ! نفهیدم پیامبر چه زمانی دفن شد تا اینکه صدای بیل ها را از حجره پیامبر شنیدم ‼️(۶)

همانا کودتاگران سقیفه گردان هدف دیگری را دنبال می‌کنند....

1⃣ بحارالانوار ۱۸۴/۲۸
2⃣ در یکی از همین روزها ، حزب حاکم ، با پرداخت رشوه ای کلان به ابوسفیان ، حمایت بنی امیه را بدست می آورد.
3⃣ بحارالانوار صفحات ۵۲۴ ، ۵۲۷ ، ۵۳۹ ج۲۲
4⃣ بحارالانوار ۵۴۳/۲۲
5⃣ بحارالانوار ۵۳۶/۲۲
6⃣ أنساب الأشراف ۵۶۸/۱ ؛ إمتاع الأسماع ۵۸۴/۱۴(از مدارک اهل تسنن)

قديمي 3 هفته پيش   #10
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

روز_شمار_تشکیل_سقیفه_تا_شهادت_صدیقه‌کبری سلام الله عليها [12]

.در روز سه شنبه ، ۱۳ ربیع الاول سال ۱۱ هجری قمری ، ۲۶ خرداد سال ۱۱ هجری شمسی ،
۱۲ ژوئن سال ۶۳۲ میلادی چه اتفاقی افتاد؟؟

… سه روز از زمان اتفاقات مسجد:خطبه فاطمی سلام الله علیها و احتجاج ۱۲ هم پیمان میگذرد … و ابوبکر سه روز است که از منزل خارج نگشته‼️

……در چهارمین روز , خالد بن ولید , سالم غلام ابوحذیفه و مُعاذ بن جَبَل , هر یک با گروه زیادی از افراد مسلح قبیلهء خود و هم پیمانانشان و هم چنین طلحه , عثمان , عبدالرحمان بن عوف , سعد ابن ابی وقاص , ابوعبیده و سعید بن عَمرو بن نُفَيل , هر یک به همراه عده‌ای از قبیلهء خویش ،
به کنار خانه ی ابوبکر می‌آیند و شمشیرها را بیرون می آورند و اعلام می‌کنند:

"جز ابوبکر کسی را خلیفه نمی‌دانیم" ؛ (۱)

ابوبکر، به همراه این گروه , از خانه خارج می شود و با عبور از کوچه های مدینه , وارد مسجد پیامبر صلی الله علیه و آله شده , از منبر بالا رفته و بر فراز آن قرار می‌گیرد ؛

عمر فریاد میزند:

" به خدا قسم , ای صحابهء علی ! اگر سخنی همانند آنچه قبلا از شما شنیدیم , بگویید , جانتان را خواهیم ستاند ."

…برخی زبان به اعتراض می‌گشایند , اما عمر و اطرافیانش , برای کشتن آنان به سویشان حمله می‌کنند ؛
امیرمؤمنان علیه السلام برمی‌خیزند و عمر را به گوشه ای پرتاب کرده و از حملهء اطرافیان پر شمار عمر به معدود حامیان خویش جلوگیری می‌کنند ؛

ایشان یاران خویش را به سکوت دعوت کرده و رحمت خدایی را برای آنان طلب می‌نمایند .(۲)

غائله فرو می نشیند و اینک , بار دیگر ابوبکر بر منبر رسول خدا نشسته است!!!

قدرت حاکمه , برای نشان دادن قدرت خویش , در همین روز , یعنی پانزدهمین روز پس از شهادت رسول خدا صلی الله علیه و آله ،
کارگزاران حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها را از فدک اخراج می‌کنند (۳)

این تصمیم , به ظاهر در آغاز صبح و با فرستادن عناصر خلیفه به سوی منطقه خیبر و دهکدهء فدک صورت گرفته است؛

… اینک دو هدف مهم , جامهء عمل به خود گرفته است:
اول ، تثبیت مجدد خلافت و در مرحلهء دوم غصب فدک …

1⃣ خصال شیخ صدوق صص۴۶۵-۴۶۱
2⃣ احتجاج طبرسی ص۵۰-۴۷ و بحارالانوار ج ۲۸ صص ۲۰۳-۱۸۹
3⃣ عده الأکیاس ۱۷۶/۲

یا علی یا مرتضی یا حیدر
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته ش
قديمي 3 هفته پيش   #11
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

فدک (۲۳)

اثبات نفاق ابوبکر!!

میدانید اهل سنت صحابه را جمیعا عادل میدانند.

و عدالت را اینگونه تعریف کرده‌اند :
اجتناب از گناهان کبیره و عدم اصرار بر گناهان صغیره.
و از این تعریف عدالت نتیجه گرفتند که صحابه هرگز عمدا دروغ به پیامبر نمی‌بندند.

مثلا جناب عینی در شرحش بر صحیح بخاری درباره این موضوع میگوید :

الصحابه کلهم عدول لا یتوهم فیهم الکذب
عمده القاری ج ۱ ص ۱۵۸

همه صحابه عادل هستند و در آنها کذب توهم نمیشود.

خب به اندازه کافی از صداقت صحابه صحبت کردیم ،
و به این موضوع هم اشاره کنیم که میگویند این ها رو از "قرآن" استخراج کردند،
این هم مدنظرتون باشد .

حال بر میگردیم به موضوع اصلی بحث یعنی: ابوبکر ، خلیفه اول!

فخر رازی نقل میکند:

فلما مات ادعت فاطمه علیها السلام أنه کان ینحلها فدکا ، فقال أبو بکر : أنت أعز الناس علی فقراً ، وأحبهم إلی غنى ،
لکنی لا أعرف صحه قولک ، ولا یجوز أن أحکم بذلک
التفسیر الکبیر ج ۲۹ ص ۲۴۷

زمانیکه پیامبر فوت نمودند حضرت فاطمه زهرا ادعا نمود که پیامبر فدک را به ایشان بخشیده است ابوبکر گفت تو عزیزترین مردم بر فقرا هستی و محبوب ترینشان نزد ثروتمندان اما من صداقت حرف تو را نمیدانم ،
پس برای من جایز نیست که به آن حکم کنم

عجب! خیلی نکته جالبی فهمیدیم ، اونم اینکه ابوبکر دروغ رو از صحابه که یکیش دختر پیامبرخدا هست ممتنع نمیداند و میگوید ممکنه توی حضرت زهرا دروغ بگی و من نمیدونم راست میگی یا دروغ
(العیاذبالله ثم العیاذبالله)

مجدد عبارت (حرف) جناب عینی عالم مشهور سنی رو بخوانید:

الصحابه کلهم عدول لا یتوهم فیهم الکذب
عمده القاری ج ۱ ص ۱۵۸
همه صحابه عادل هستند و در آنها کذب توهم نمیشود.

خب تا اینجا شخص خلیفه! کل ادعای اهل سنت نسبت به عدالت صحابه رو نابود کرد
و همچنین دروغ بستن اهل سنت به قرآن را اثبات کرد.

حال قصد داریم تا ثابت کنیم که ابوبکر نفاق داشته ، امیدواریم این را حمل بر توهین نکنید چون ما مستند صحبت می‌کینم؛

در جای دیگر یکی از صحابی رسول الله میگوید :
پیامبر قول فلان مقدار پول رو به من داد ابوبکر هم بیش از دوبرابرش بهش میده!!!

آقای ابوبکر اگر شما نمیتوانی صداقت گفتار حضرت زهرای اطهر را متوجه بشوی چگونه میتوانی صداقت گفتار جابر را مطمئن بشوی؟؟؟؟

این نقل رو از معتبر ترین کتاب اهل سنت ببینید:

۲۱۷۴ حدثنا عَلِیُّ بن عبد اللَّهِ حدثنا سُفْیَانُ حدثنا عَمْرٌو سمع مُحَمَّدَ بن عَلِیٍّ عن جَابِرِ بن عبد اللَّهِ رضی الله عنهما قال قال النبی صلى الله علیه وسلم لو قد جاء مَالُ الْبَحْرَیْنِ قد أَعْطَیْتُکَ هَکَذَا وَهَکَذَا وَهَکَذَا فلم یَجِئْ مَالُ الْبَحْرَیْنِ حتى قُبِضَ النبی صلى الله علیه وسلم فلما جاء مَالُ الْبَحْرَیْنِ أَمَرَ أبو بَکْرٍ فَنَادَى من کان له عِنْدَ النبی صلى الله علیه وسلم عِدَهٌ أو دَیْنٌ فَلْیَأْتِنَا فَأَتَیْتُهُ فقلت إِنَّ النبی صلى الله علیه وسلم قال لی کَذَا وَکَذَا فَحَثَى لی حَثْیَهً فَعَدَدْتُهَا فإذا هِیَ خمسمائه وقال خُذْ مِثْلَیْهَا

صحیح البخاری ج ۲ ص ۸۰۳

http://l1l.ir/43ya

جابربن عبدالله مى‌گوید:
پیامبر به من فرمود: اگر اموال بحرین برسد به تو چیزى از آن خواهم داد؛ ولى از بحرین مالى نرسید و رسول خدا صلى الله علیه وسلم از دنیا رفت، وقتی که رسید، ابوبکر دستور داد هر کس که رسول خدا صلى الله علیه وسلم به او وعده‌اى داده و یا طلبى از آن حضرت دارد نزد من بیاید، من نیز نزد وى رفته و گفتم : رسول خدا صلى الله علیه وسلم به من چنین و چنان فرمود ، او مشتى از درهم (یا دینار) به من داد وچون آن را شمردم پانصد درهم بود
وگفت: دو برابر آن را خودت بردار.

در این روایت میبینیم ابوبکر نه شاهدی میخواهد و نه مدرکی و اهل سنت گفتن چون صحابه عادل هستن و دروغ نمیبندن ،
ابوبکر قبول کرده اما میپرسیم چرا وقتی به حضرت زهرا رسید شاهد و دلیل میخواهد و میگوید نمیدانم راست میگویی یا نه!!!

در پایان به یک فضیلت از حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها در کتب اهل سنت اشاره میکنیم؛

۴۷۲۱ حدثنا أبو العباس محمد بن یعقوب ثنا الحسن بن علی بن عفان العامری ثنا إسحاق بن منصور السلولی ثنا إسرائیل عن میسره بن حبیب عن المنهال بن عمرو عن زر بن حبیش عن حذیفه رضی الله عنه قال قال رسول الله صلى الله علیه وسلم نزل ملک من السماء فاستأذن الله أن یسلم علی لم ینزل قبلها فبشرنی أن فاطمه سیده نساء أهل الجنه تابعه أبو مری الأنصاری عن المنهال

المستدرک على الصحیحین ج ۳ ص ۱۶۴

فاطمه علیها السلام، سرور همه زنان اهل بهشت…

عاقلان را اشارتی کافیست!

قضاوت با اهل انصاف

یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
قديمي 5 روز پيش   #12
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا محمد وو
یا حسن و

روز_شمار_تشکیل_سقیفه_تا_شهادت_صدیقهء_کبری سلام الله علیها{17}

در آغاز ماه ربیع الثانی سال ۱۱ هجری قمری ، اواسط تیر ماه سال ۱۱ هجری شمسی ، اوایل جولای سال ۶۳۲ میلادی چه اتفاقی افتا؟

با حضور حضرت زهرا سلام الله علیها در صحنه ی مخالفت علنی با ابوبکر و استمرار مطالبهء فدک ،
دستگاه خلافت هنوز خود را تثبیت شده نمی‌یابد ؛

حضرت صدیقه ی طاهره سلام الله علیها به بهانهء گرفتن فدک ، بارها غصب خلافت را هدف قرار داده اند ؛ اینک خلیفه ، باید به آخرین نقشه نیز جامهء عمل بپوشاند...

در مسجد باز هم سخنان سیاست بازان بلند می شود:" تا از علی بیعت نگیریم , راه به جایی نبرده ایم ."

آری ! اخذ بیعت از امیرمؤمنان علیه السلام - که خود صاحب بیعت غدیر است - برای توجیه افکار عمومی ،
که با تلاشهای خستگی ناپذیر حضرت زهرا سلام الله علیها رو به بیداری است ، بهترین ترفند است ؛

..رسوایی های پی در پی خلیفه در برخورد با خاندان وحی و پیروان ایشان ، نظام خلافت را متقاعد ساخته است که باید بیعت را بر امیرمؤمنان به هر صورت ممکن , تحمیل نمایند ؛

...البته , نهایت آمال و آروزی آنان را باید در نبود امیرالمومنین جستجو کرد (۱) و این مطلبی است که حضرت صدیقه نیز به آن اشاره دارند (۲)...

به هر روی تصمیم نهایی گرفته می‌شود...

برای رسیدن به این مقصود , بار دیگر قنفذ به همراه گروهی راهی می‌شود تا به هر نحو ممکن ،
امیرمومنان را برای بیعت بیاورند‼️

اما سخنان حضرت زهرا سلام الله علیها , دست قنفذ را کوتاه می کند…قنفذ به مسجد باز میگردد و بیان می دارد که حضرت زهرا سلام الله علیها به پشت در آمده و از ورود آنها جلوگیری به عمل می‌آورند ؛

هتک حرمت فاطمی را خلیفهء دوم به عهده میگیرد:

ما را چه کار با زنان ! " (۳)

او خالد بن ولید و قنفذ را طلب می کند ؛
طبق برنامه ای از قبل پیش بینی شده ، جماعتی نزدیک به ۳۰۰ نفر جمع می‌شوند (۴)

خلیفهء اول می گوید:

او را به شدیدترین صورت ممکن از خانه خارج کنید (۵) و برای بیعت بیاورید , اگر امتناع کردند , با ایشان بجنگید (۶)

گروهی با شمشیر و نیزه و برخی هیزم به دست , به سوی خانه ی امیرمومنان علیه السلام حرکت می‌کنند..

اینک گروه زیادی مقابل درِ خانهء حضرت صدیقهء طاهره علیها السلام ایستاده اند ؛

کوچه های اطراف مسجد از فراوانی مردان مسلح ، بسته شده و خانه به محاصرهء کامل درآمده است ؛

هیزم های زیادی در کنار درِ خانه و در اطراف منزل امیرمومنان ریخته شده تا تهدید به اوج خود برسد (۷) …

…از سوی دیگر , در خانه جز امیرالمومنین , صدیقهءکبری و فرزندانشان (علیهم السلام) کسی حضور ندارد ؛

فریاد عمر اهل خانه را مخاطب قرار میدهد :

اگر در را باز نکنید , خانه را با اهلش , به آتش می کشم‼️‼️

دیگری می گوید :

ای علی ! برای بیعت و ورود به اجتماع مسلمین خارج شو ! و گر نه تو را می‌کشیم..

خالد بن ولید , عبدالرحمان بن عوف , قنفذ , اسيد بن حُضَير , مغیرة بن شُعبَه , ابوعبیده , سالم غلام ابوحذیفه , محمد بن مَسلَمَه , زید بن ثابت و …… نیز عمر بن خطاب را همراهی می‌کنند ؛

…همهمه و هیاهوی اینان , سایهء ترس را در تمام مدینه گسترانیده است..

..حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها , پشت در می‌آیند و می‌فرمایند:

ای گمراهان دروغ پرداز ! چه میگویید ؟ و چه چیزی را طلب می‌کنید ؟

پاسخ روشن است آنها خروج امیرالمومنین علیه السلام را خواستارند

عمر می گوید:

این اباطیل را رها کن و سخنان زنانه را کنار بگذار و به علی بگو خارج شود‼️‼️

حضرت زهرا سلام الله علیها می دانند که این قوم , قصد جان امیر مؤمنان را دارند ؛

مهاجمان هیزم ها را به آتش می کشند , آتش به چوب در اثر میکند ،
و دود وارد خانه می شود …
قنفذ تلاش می کند که در را باز کند , حضرت زهرا علیها سلام , مانع می‌شوند ،
عمر و قنفذ با غلاف شمشیر و تازیانه (۸) دست های بانوی دو سرا را از در دور می‌سازند ،
لگد عمر درِ آتشین را می‌گشاید و حضرت صدیقه در بین در و دیوار ،
فرزند خویش , حضرت محسن علیه السلام را از دست میدهند …… ایشان از هوش رفته و با صورت بر زمین می‌افتند … ؛

مهاجمان وارد خانه می‌شوند و امیرمؤمنان را با ریسمانی سیاه که بر گردن ایشان افکنده اند , بیرون می‌آورند …
آن حضرت رو به قبر رسول خدا صلی الله علیه و آله می‌نمایند و می‌گویند:

ای پسر مادرم ! این قوم مرا خوار کردند و بر قتل من همت گماشتند " (اشاره به آیه ۱۵۰/ اعراف) …

…صدیقه ی طاهره سلام الله علیها به هوش می آیند و به سوی امیرالمومنین می روند تا آن حضرت را از دست مهاجمان رهایی بخشند …

..مهاجمان نیک می دانند که با حضور آن بانوی الهی , بیعت گرفتن از امیرمومنان علیه السلام امکان پذیر نیست و ایشان مانعی بزرگ در این راه است…

تازیانهء عمر , به کتف بانوی دو عالم می‌نشیند ؛
خالد بن ولید با غلاف شمشیر از حضرت استقبال می‌کند ؛
تازیانه های قنفذ صورت و چشم حضرت را نشانه می‌رود ؛
مغیره نیز ضرباتی بر پیکر رنجور دختر رسول خدا صلی الله علیه و آله وارد می‌آورد و…

اینک امیرالمؤمنین را تنها و غریب , به سوی مسجد می.برند ؛

یگانه یاور او , غرق در خون , بر زمین افتاده است ...

امیر مومنان علیه السلام را در مقابل ابوبکر می نشانند ؛

عمر , خالد بن ولید , ابوعبیده , اُسَيد بن حَضَير , بشیر بن سعد و …… همگی با سلاح , بالای سر و اطراف امیرمومنان جمع شده اند ؛
عده ای دست , بازو و لباس حضرت امیر علیه السلام را گرفته اند , امیرمومنان علیه السلام می فرمایند:

چه زود بر اهل بیت پیامبرتان حمله بردید ! …آیا در امر خلافت در غدیر , با من بیعت نکردید !

عمر بر روی شانه های حضرت می نشیند و می‌گوید:

بیعت کن و این اباطیل را کنار بگذار ! اگر بیعت نکنی تو را خواهیم کشت ! قسم یاد می کنیم که گردن تو را خواهیم زد !

امیرمومنان علیه السلام میفرمایند:

در این صورت بنده ی خدا و برادر رسول را می‌کشید.

عمر میگوید :

بنده بودن تو را قبول داریم , اما برادری تو با رسول خدا را انکار می‌کنیم‼️‼️

سلمان , ابوذر , مقداد , عمار , اُم أيمن (خدمتکار رسول خدا) و ام سلمه (از همسران نیکوکار رسولخدا) به دفاع از امیرمومنان سخن می رانند؛
اطرافیان خلیفه مجادله می کنند و سخن به درازا می انجامد , قوم به بیعت یا قتل امیرمومنان اصرار دارند …

مهاجمان دست گره شدهء امیر مومنان علیه السلام را بالا می آورند ؛ابوبکر دست خویش را به دستان آن حضرت میزند و خلیفه به این بیعت نمایشی بسنده می‌کند …(۹)

صدیقه ی طاهره علیها سلام با بدنی رنجور وارد مسجد می شوند ،
و چون شمشیرهای برهنه را بالای سر امیرمومنان مشاهده می‌کنند ،
به تلخی ندا می‌دهند:

ای ابوبکر ! چه زود بر اهل بیت رسولخدا نیرنگ بستی , به خدا قسم ! بر سر قبر پدرم میروم و (در خلوت آنجا) موی پریشان میکنم و شکایت به درگاه الاهی می‌برم.

…ابوبکر که به اهداف خود دست یافته , به همان بیعت اکتفا کرده و دستور می دهد تا مهاجمان , امیر مومنان را رها سازند…

آن بانوی بهشتی با قلبی اندوهگین و بدنی پر از جراحت , به خانه بر میگردند ……

اینک , مسجدالنبی آخرین گام های سرور زنان اهل بهشت را بر صحن خویش لمس می کند …

حضرت صدیقه سلام الله علیها , از این پس همنشین بستر بیماری است… سلمان میگوید:

آن بانوی الهی در پس این وقایع , پیوسته همنشین بستر بودند تا به سبب آن جراحات , شهید گشتند(۱۰) …

..در پی این ماجرا , حضرت دیگر توان خروج از منزل و حتی رفتن به " بیت الأحزان " را نیز ندارند ..(۱۱)

1⃣ احتجاج طبرسی , ج۱ ، صص۸۹-۹۵ , بحارالانوار ج۲۹ ، صص۱۲۷-۱۳۴ و صص۱۳۶-۱۳۸
2⃣ تفسیر عیاشی ۶۶/۲
3⃣ احتجاج طبرسی ۸۳/۱
4⃣ جنات الخلود , خاتون آبادی , ص۱۹
5⃣ أنساب الاشراف , بلاذری , ۵۸۷/۱
6⃣ الامامه و السیاسه , صص۱۷-۲۰
7⃣ گفته شده که حجم هیزم آن قدر بود که تا چند روز پس از حادثه , مردمان هیزم مورد نیاز خویش را از هیزم های ریخته شده در کنار دیوارهای این خانه تأمین می کردند.
8⃣ اسرار آل محمد ص۵۸۵
9⃣ اسرار آل محمد ص۵۹۳-۵۹۴ ، بحارالانوار ۳۰۱/۲۸

پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:42AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه