بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي يه هفته پيش   #271
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 16,016
ج: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست

پست 1927

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است

آیا وعده ای که شیطان به آدم داد شبیه وعده ای که خداوند به او داد نبود؟!
بود یا نبود؟

hosyn
دوست گرامی، شما در یک سطر توضیح دهید بنده چه گفتم، و سپس بگویید جواب بده شبیه بود یا نبود! آیا این روش بحث علمی است که بدون توجه به محتوای جواب طرف بحث، تکرار سؤال کنند، تکرار سؤال، برای کسی است که از جواب، فرار کرده است، نه کسی که در جواب، تحلیل علمی ارائه داده است.

خوب مانعی ندارد، به طور صریح و کوتاه پاسخ میدهم و به روش خود شما جواب میخواهم:

وعده شیطان شبیه وعده خداوند نبود، چون وعده شیطان مشتمل بر دو عنصر اساسی بود: یکی قدرت و دیگری جاودانگی، شجرة الخلد و ملک لا یبلی، الا ان تکونا ملکین او تکونا من الخالدین، اما وعده خداوند متعال اصلا بوئی از جاودانگی و قدرت در آن نیست، سراپا وعده راحتی و عیش و تنعم به نعمت‌ها و دوری از سختی‌هاست، لا یخرجنکما من الجنة فتشقی ان لک ان لا تجوع فیها و لا تعری و انک لا تظمؤ فیها و لا تضحی،، فکلا من حیث شئتما، ملاحظه کنید اصلا اسمی از جاودانگی و قدرت نیست، بلکه همه اسم از سهولت و خوشی و عیش و نوش و دوری از سختی است، و علاوه بر عدم تشابه محتوی، میدانیم که هرگز دروغ شبیه راست نیست.

توجه کنید الجنة الخلد التی وعد المتقون که شما آوردید مربوط به بعد از هبوط در دنیا و سپس بازگشت به آخرت است، و ربطی به وعده خداوند به حضرت آدم ع در بهشت قبل از هبوط ندارد.
و نیز در این جمله شما (شیطان نیز وعده جاودانگی در باغی را به آن دو داد که هرگز به خشکی نمی گراید و گرفتار بلا نمی شود) چند اشتباه ترجمه وجود دارد که بعدا بحث میکنیم إن شاء الله تعالی.
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي يه هفته پيش   #272
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله

لَبيْكَ يٰا عَليْ

ان ربی علی صراط مستقیم

وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم

السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب

امیرالمومنین علیه السلام

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

جوابها وسوالات اقای حسین از غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران

وجالب این است اصل عنوان سوال از بی بی سی انگلیس هست

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=139971

جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید

پاسخ های بی جواب اقای حسین به احتجاج امیرالمومنین علیه السلام به غدبر

جمع اوری جوابهای اقای حسین به منکر غدیر

جوابها بی پاسخ اقای حسین به منکر توسل

پیامبر دروغین ؛ غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران وابلهان شقی طرفدارش

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
یا علی یا الیا یا حیدر

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

یا قتیل العبرات

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته ش
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي يه هفته پيش   #273
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1929
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=129

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است

در اینجا منظور از ملک نمی تواند سلطنت باشد، اگر فرض کنیم شیطان به آدم وعده سلطنت داده ، سلطنت بر چه کسی؟!

hosyn
سلطنت بر چهار گروه عظیم، ملائکه‌ای که برایش سجده کردند، و جنیان که قبلا خلق شده بودند و ابلیس از آنها بود، و غلمان و حور که بر آنها طواف میکنند و خدمتکار ایشان هستند، و اشیاء جنت که از حیات برخوردارند به توضیحی که عرض خواهم کرد.

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است

بلکه در اینجا منظور همان باغی است که آدم و همسرش درش سکونت داشتند ، باغی که خوردنیهایش دائمی است و دستخوش بلا و نقصان نمی شود.

hosyn
اگر منظور این باشد پس شیطان اساسا نمیتواند وعده‌ای بدهد، خداوند وعده میدهد در این باغی که خوردنیهایش دائمی است و دستخوش بلا و نقصان نمی شود هستید اگر از این درخت نخورید، و شیطان میگوید: در این باغی که خوردنیهایش دائمی است و دستخوش بلا و نقصان نمی شود هستید اگر از این درخت بخورید، پس شیطان تنها میتواند خداوند را تکذیب کند، نه اینکه بگوید خدا شما را نهی نکرده مگر اینکه دائمی باشید.

نقل قول:

به عنوان مثال این آیه دارد بهشت را وصف می کند، در اینجا نیز منظور از ملک، باغ بهشت است:

وَإِذَا رَأَيْتَ ثَمَّ رَأَيْتَ نَعِيمًا وَمُلْكًا كَبِيرًا(76:20)
و هنگامی که آنجا را ببینی نعمتها و ملک عظیمی را می‌بینی!

hosyn
وقتی خود قرآن کریم توضیح میدهد که این ملک کبیر، سلطنت عظیم و کبیر است، چه وجهی دارد ما به معنای باغ بهشت بگیریم، این آیه ملکا کبیرا آیه ۲۰ سوره مبارکه دهر (انسان) است ، از آیه ۱۳ تا ۱۹ قبل این آیه، واژه‌هایی به کار رفته است که موجب بهت انسان میشود، متکئین فیها علی الارائک، بر اریکه تکیه زدند، یطوف علیهم ولدان مخلدون، ولدان و غلمان بر گرد ایشان طواف میکنند، یطاف علیهم بآنیة، عده‌ای هستند که دائم ظرف‌های قواریر را بر گرد آنها طواف میدهند، یسقون فیها کاسا...، عده‌ای هستند که جامهای سلسبیل را بر لب آنها میگذارند، و مهمتر از همه کلمه: قدّروها تقدیرا است، یعنی بر اشیاء سلطنت دارند، ظروف قواریر را خود آنها تقدیر میکنند، سلطنت بر اشیاء اخروی که همگی زنده هستند از معارف بلند قرآن کریم است، و ان الدار الاخرة لهی الحیوان لو کانوا یعلمون، و این آیه هنگامه است در این مقصود: عینا یشرب بها عباد الله یفجرونها تفجیرا، همه نهرها به امر سلطنتی خود عبادنا شکافته میشوند و به جریان میافتند، پس سلطنت در بهشت معنا دارد، بلکه سلطنت به معنای حقیقی در بهشت جلوه‌گر میشود، جنة عرضها السموات و الارض، تمام بهشت به این وسعت، لحظه‌ای از بصیرت مؤمن صاحب آن بهشت، پوشیده نیست، تصرف میکند در آن کیف یشاء، لهم ما یشاؤون فیها و لدینا مزید، و روایتی در تفسیر برهان در توضیح ملکا کبیرا آمده که ملائکة بدون اذن او بر او وارد نمیشوند، و روایتی دیگر آمده با مضمونی عجیب که هر کس باید خود مراجعه کند.
.
قديمي يه هفته پيش   #274
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1931

نقل قول:

این چیزهایی که می گویی مربوط به روایات است.باغی که آدم و همسرش در آن سکنا داشته اند در همین زمین بوده و اصلاً از همان روز اول قرار بر این بوده که آدم خلیفه خدا در زمین باشد نه در میان حورالعین. آن چیزی که خداوند به ملائکه می گوید این است:

إِنِّي جَاعِلٌ فِي الْأَرْضِ خَلِيفَةً
من در زمین خلیفه ای قرار می دهم

hosyn
بنده اصراری بر حرف خودم ندارم، و ناظرین دقیق النظر هم که قضاوت خواهند کرد، بر اینها که گفتم تمام شاهد قرآنی هست، چه ربطی به روایات دارد؟ تعجب است که وقتی میخواهید هر طور شده شباهت وعده شیطان را جا بیاندازید آیات قرآن را هم که ادعای طرفداری آن دارید فراموش میکنید! چه منافاتی دارد که خلیفه در زمین قرار داده شود، و جنت حضرت آدم ع هم فرض بگیریم یک باغ زمینی باشد اما در ارتباط با هزاران نفر باشد؟ خلاصه مگر در قرآن نیست که ملائکه سجده کردند؟ آیا ملائکه، در غیر زمین، برای آدم در باغ زمین، سجده کردند؟ فقعوا له ساجدین یعنی شما در هزاران فاصله از او سجده کنید یا نزد او سجده کنید؟ مگر قرآن نمیفرماید قبل از خلق انسان جنیان را خلق کردیم: و الجانّ خلقناه من قبل من نار السموم؟ مگر شیطان در همین باغ مفروض شما سراغ آن دو نیامد؟ اگر یک باغ زمینی دنج خلوت بی سر و صدا بود که احدی در آن نبود پس شیطان چگونه آمد آنجا؟ اگر کسی نبود پس چرا وقتی بدوّ عورت شد به شدت آزرده شدند و به سراغ برگ درخت بهشت رفتند تا خود را بپوشانند؟ و...

مگر یکی از جهات مهم عظمت ملک و سلطنت حضرت سلیمان ع حکومت بر جنیان نبود؟ و من الجن من یعمل بین یدیه باذن ربه، و من الشیاطین من یغوصون له و یعملون عملا دون ذلک، مگر جن در زمان حضرت آدم ع خلق نشده بودند؟ چه مانعی دارد که شیطان وعده داد اگر از درخت بخورید بر خیل عظیم جنیان سلطنت جاوید داشته باشید؟ چطور وقتی صریحا قرآن میگوید: ملکا لا یبلی، سلطنتی که هرگز کهنه نمیشود، را بدون دلیل موجه، تاویل میکنید؟

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است

اگر از آیه 12 شروع می کردی بیشتر موجب بهت و حیرت می شد چون آیه دارد می گوید:
وَجَزَاهُمْ بِمَا صَبَرُوا جَنَّةً وَحَرِيرًا(76:12) – به پاداش صبرى كه كرده‌اند پاداششان را بهشت( = جنت = باغ) و حرير داد.
راست می گویی، اصلاً وجهی ندارد ما در اینجا ملک را به معنای باغ بهشت بگیریم، هر چیزی می توانیم بگیریم الا باغ! فقط این ملک نباید به معنای باغ(= جنة) باشد چون در اینصورت وعده شیطان شبیه وعده خداوند خواهد شد.

hosyn
واقعا بحث کردن شما عجیب است! چون جنت به معنای باغ است پس سلطنت معنا نخواهد داشت! همه سلاطین، کاخ خود را در باغهای مجلل قرار میدهند نه در بیابان! فرعون گفت: ألیس لی ملک مصر و هذه الانهار تجری من تحتی؟ قرآن میفرماید: ان المتقین فی جنات و نهر فی مقعد صدق عند ملیک مقتدر! ای بابا! اگر در جنات هستند دیگر ملیک مقتدر آنجا چه کار دارد؟! وقتی سخن از باغ شد، ملکا کبیرا هم یعنی باغ بزرگ! مبادا گمان کنید یعنی سلطنت عظیم!!

قديمي 6 روز پيش   #275
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1933
از یکی از کاربران

غانت بی حیائی وبی دینی وبی عقلی حدی داره که شما از حدش گذروندی

اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
قديمي 6 روز پيش   #276
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1934

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است
سلام
شما دارید از چشم اندازی که قصه ها و روایات برایتان ترسیم می کنند به قرآن می نگرید و بعد تصور می کنید دارید آیات قرآن را به شهادت می گیرید. پس تعجبی ندارد که مانند روایات، نظرتان درباره موضوعات قرآن مختلف است! یک بار باغ آدم را باغ بهشت فرض می کنید و حور و غلمان و چه و چه را به خدمت او می گمارید که نشان دهید او در آن باغ سلطنت می کرده تا بدینوسیله حرف بنده را ( که پرسیدم سلطنت بر چه کسی؟)شهید کنید و بار دیگر آن را باغی در زمین فرض می کنید و چهار گروه: ملائکه، اجنه، حور و غلمان را از بهشت به زمین منتقل می کنید تا خلیفه بودن آدم در زمین را توجیه نمایید!
وقتی آیات قرآن را به شهادت می گیرم تا نشان دهم شیطان نیز به آدم وعده جاودانگی داد می نویسید:

و اگر آیات دیگری معرفی کنم و ربطش را به وضوح نشانتان دهم مسیرتان را عوض خواهید کرد: یا به کلمات گیر می دهید و آنها را بزرگ می کنید یا کاری دیگر، تکلیف من با شما مشخص نیست و این بار اول دومتان هم نمی باشد که چنین می کنید!

سجده آن حرکتی که اولین بار از مادر دیده ایم نیست ، سجده یعنی بندگی یعنی پرستاری و در خدمت بودن، یعنی مطیع بودن و تسلیم شدن. چه جنگهایی که در آنها ملائکه در خدمت پیامبر و پیروانش بوده اند در حالی که احدی از انسانها آنها را ندیده است .
در همین قرآن چه بسیار خداوند با بندگانش نجوا کرده ولی در کنارشان حضور نداشته و همه روزه چقدر شیاطین دارند ما را وسوسه می کنند و در گوشمان حرف می زنند اما نه آنها را می بینیم و نه در جمعمان حضور دارند.

وَإِذْ زَيَّنَ لَهُمُ الشَّيْطَانُ أَعْمَالَهُمْ وَقَالَ لَا غَالِبَ لَكُمُ الْيَوْمَ مِنَ النَّاسِ وَإِنِّي جَارٌ لَكُمْ ۖ فَلَمَّا تَرَاءَتِ الْفِئَتَانِ نَكَصَ عَلَىٰ عَقِبَيْهِ وَقَالَ إِنِّي بَرِيءٌ مِنْكُمْ إِنِّي أَرَىٰ مَا لَا تَرَوْنَ إِنِّي أَخَافُ اللَّهَ ۚ وَاللَّهُ شَدِيدُ الْعِقَابِ(8:48)

شيطان كردارشان را در نظرشان بياراست و گفت: امروز از مردم كسى بر شما پيروز نمى‌شود و من پناه شمايم. ولى چون دو فوج روبه‌رو شدند او باز گشت و گفت: من از شما بيزارم، كه چيزهايى مى‌بينم كه شما نمى‌بينيد، من از خدا مى‌ترسم كه او به سختى عقوبت مى‌كند- آیتی

hosyn
دوست گرامی، هر چه را که به من نسبت میدهید قبول، اما از یک چیز که نمیتوانید فرار کنید، محور سخن شما که شباهت وعده شیطان با وعده خداوند متعال به حضرت آدم ع است را آیات قرآن بیان میکند، خوب، این آیه را به هر ترجمه‌ای که قبول دارید برای ما ترجمه کنید:

فَوَسْوَسَ إِلَيْهِ الشَّيْطانُ قالَ يا آدَمُ هَلْ أَدُلُّكَ عَلى‏ شَجَرَةِ الْخُلْدِ وَ مُلْكٍ لا يَبْلى‏ (طه 120)

بحث را گسترده نفرمایید تا نقطه اختلاف من و شما مبهم شود، نقطه اختلاف، تعبیر (و ملک لا یبلی) است، این جمله قرآن را از هر ترجمه‌ای که قبول دارید، ذکر بفرمایید، و ان شاء الله نمیگویید که این درخواست ساده بنده هم از ذهنیت من از روایات است.
.
قديمي 5 روز پيش   #277
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست1936
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=130

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است
سلام

من تا حدودی این ترجمه را می پذیرم به شرط آنکه کلمه ملک به معنای خطه باشد چون ایشان در آیه 20سوره انسان کلمه مذکور را کشوری پهناور ترجمه کرده است:

پس شيطان او را وسوسه كرد، گفت: «اى آدم، آيا تو را به درخت جاودانگى و مُلكى كه زايل نمى‌شود، راه نمايم؟- فولاد وند

hosyn
1- دوست گرامی، در بحث علمی که نمیتوان زرنگی کرد، بنده گفتم: ترجمه! آقای فولادوند که مورد بحث ما را ترجمه واژه مُلْک نکرده، بلکه عین خود کلمه ملک را آورده است!

اما میگویید در آیه دیگر به معنای کشور گرفته، خوب، قوام لغت کشور به دولت و حکومت و سلطنت است، آیا با اینکه مناطق کردنشین در چند کشور تلاش میکنند تا همگی واحد شوند، آیا کسی حاضر میشود به خطه کردنشین در ایران و عراق و سوریه، کشور کردستان بگوید؟ خیر، چون کشور بدون سلطنت نمیشود.

و مهمتر اینکه آقای فولادوند در مجموع ۴۸ مورد که مُلْک در قران کریم به کار رفته است، تنها یک مورد به کشور معنا کرده، و در دو سه مورد هم ترجمه نکرده و خود کلمه ملک را آورده (مثل همین آیه مورد بحث ما) اما در ده‌ها مورد، ملک را به معانی: پادشاهی، حکومت، فرمانروائی، دولت، سلطنت، آورده است، مثلا ملک سلیمان را سلطنت معنا کرده، ملک طالوت را پادشاهی معنا کرده، ام لهم نصیب من الملک را حکومت معنا کرده، ملک یوسف ع را دولت معنا کرده، ملک خداوند را فرمانروائی و جهانداری معنا کرده، پس چگونه است که برای اینکه حرف شما درست شود، از ده‌ها مورد ترجمه آقای فولادوند باید صرف نظر کرد و تنها یک مورد را گرفت یعنی (کشور) که آن هم عرض کردم بدون حکومت و دولت نمیشود؟!

۲- دوست گرامی، آیا انصاف در بحث، نیاز همه ما نیست؟ بنده به بیش از ۵۰ ترجمه که در نرم افزار جامع تفاسیر هست مراجعه کردم، حتی یک نفر در آیه مورد بحث ما، ملک را به معنای باغ یا خطه یا سرزمین معنا نکرده است، بعضی عین خود کلمه ملک را آورده‌اند، و قلیلی به معنای مالکیت گرفته، و بقیه همگی از واژه‌های سلطنت و پادشاهی و حکومت و امثال اینها استفاده کرده‌اند.

حال آیا فهم جمعی بشر از قرآن کریم میزان است یا فهم یک نفر؟ آن هم برای شعری که گفته و در قافیه‌اش مانده است؟! وعده شیطان به آن دو، وعده مُلْک بود، و این وعده در وعده خداوند به آنها نبود، که قبلا به تفصیل توضیح دادم.
قديمي 4 روز پيش   #278
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1938

نقل قول:

بالاخره آدم در بهشت و در میان حور و غلمان بود یا در زمین؟

hosyn
چون شما برای اینکه نشان دهید ملک به معنای باغ است و به معنای سلطنت نیست بین دو آیه در کلامتان جمع کردید، یکی آیه مورد بحث در وعده شیطان، و دیگری آیه ملکا کبیرا در سوره دهر، بنده که این عبارت را آوردم نیز مقصودم به طور اجمال جمع بین هر دو مورد بود، عبارت من این بود:
نقل قول:hosyn
در اصل توسط hosyn نوشته شده است
سلطنت بر چهار گروه عظیم، ملائکه‌ای که برایش سجده کردند، و جنیان که قبلا خلق شده بودند و ابلیس از آنها بود، و غلمان و حور که بر آنها طواف میکنند و خدمتکار ایشان هستند، و اشیاء جنت که از حیات برخوردارند به توضیحی که عرض خواهم کرد.

hosyn
ملاحظه کنید، کلمه (برایش) و فعل ماضی (سجده کردند) و (بودند---بود) برای آیه مربوط به حضرت آدم ع به کار بردم، اما مورد بعدی به کلمه (بر آنها) (ایشان) و فعل مضارع (طواف میکنند) و (هستند) (برخوردارند) نگاه کنید، اشاره به آیه سوره دهر است که مربوط به حضرت آدم ع نیست، و توضیحی هم که بعد دادم بیان کردم که سلطنت مفروض راجع به حضرت آدم ع چگونه است، و سلطنت راجع به آیه سوره دهر چگونه است، و به هر حال من آیه‌ای که بگوید در جنت آدم ع حور و غلمان بوده است نمیدانم، و اگر گفتم اشتباه کردم.

و اما اینکه جنت حضرت آدم کجا بوده؟ پس بحث معروف و گسترده خود را دارد، و شما که روایات را قبول ندارید! وگرنه روایات متعدد وارد شده که جنت آن دو، از جنان دنیا بوده است که خورشید و ماه در آن طلوع و غروب میکرده، و در آنها استدلال شده که اگر از جنان آخرت بود هرگز از آنجا خارج نمیشدند، روایات در تفسیر برهان و نور الثقلین و غیر آنها آمده است، اما به هر حال، باید دقت کرد و فهمید که رمز به کارگیری قرآن کریم این واژه را چیست؟ به خصوص که دو پهلو یا چند پهلو در مجموع آیات جلوه میکند، آنقدر میگوید و میگوید تا مقصود خود را تلمیح کند.
قديمي 3 روز پيش   #279
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1940

نقل قول:
۱- اگر ذهنم به درستی یاری کند، قرآن رد موسی را تا همین قریه ، که به آن سرزمین مقدس می گوید، ترسیم می کند و زین پس دیگر اثری از او و برادرش نیست، انگار آب شده و به زمین رفته باشند! خدا حافظ موسای عزیزم، دیدار به قیامت ای رسول جسور و نازنین.

۲- گویا مأموریت موسی با تحویل دادن الواح به اتمام می رسد و باید هم اینگونه باشد چرا که در قلمرو شریعت، یک رسول جز تحویل مرسوله پروردگارش ، وظیفه دیگری بر عهده ندارد.
ای کاش مردم این را می دانستند! که اگر می دانستند ، به خواست خدا ، تا حد زیادی خود را از مصیبت بزرگ شرک و دوگانه پرستی می رهانیدند.

hosyn
۱
-
هر چند در این سوره مبارکه اعراف، استسقاء قبل از دخول قریة آمده اما در سوره مبارکه بقرة، بعد از آن آمده، و باید شاهدی روشن یافت تا بگوییم کدام جلوتر بوده است؟

۲- کار حضرت موسی ع فقط تحویل مرسوله نبود، فقط تحویل کتاب آسمانی نبود، بلکه وساطت در اجرا هم یکی از مهمترین نقش‌های ایشان بود، هم در این سوره اعراف و هم در سوره بقره، میگوید استسقاء کردند از حضرتش ع، و نگفتند آقای مرسوله‌آور! تو را چه به سقی ما؟! معجزه‌ات را آوردی برای پیامبریت، و کتاب آسمانیت را آوردی برای شریعت، دیگر برو خداحافظ تا روز قیامت!! خیر! بدون اینکه مقام اظهار معجزه باشد از او آب خواستند، و او به وحی الهی و به اعجاز، آب حاضر کرد، و جالبتر اینکه در کاری که اصلا ربطی به کتاب آسمانی ندارد، قرآن میفرماید: ما وحی کردیم بر او که عصایت را بزن، و دوازده چشمه جوشید، الی آخر، آیا آیه ۱۶۱ سوره اعراف فقط آیه قرآن است؟ آیا آیه ۱۶۰ سوره اعراف آیه قرآن نیست؟ یا چون چیزی میگوید که فقط تحویل مرسوله نیست، باید یواشکی رد شد؟!
قديمي 2 روز پيش   #280
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1944

نقل قول:
فقط یادتان باشد وقتی خدمتتان گفتم ؛ این چیزهایی که می گویی در روایات است، نوشتید:

وقتی خودتان شاهدی از قرآن سراغ ندارید چگونه ناظران دقیق النظر آن را به قضاوت بنشینند؟!

hosyn
دقیق النظر پیش‌کش! یا عبارت فارسی من را که زبان مادری شماست نفهمیدید، و یا خود را به نفهمی زدید، که شاهد دومی این است که کلام من را تقطیع کردید تا آب و رنگی به مچ‌گیری خودتان بدهید!

نقل قول:غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران
روایات در این باره خیلی چیزها گفته اند و از هر دری سخن رانده اند، چرا بجای اینکه به این حرفها و اقوال ضد و نقیض و عجیب و غریب رجوع کنی ( چیزهایی که امر را بر انسان مشتبه می کنند و جلوی فهم حقیقت را می گیرند) راست نمی روی سراغ قرآن؟!
hosyn
روایات زیباترین مطالب را بیان کرده‌اند، و قدر گوهر را گوهری داند، مَثَل روایات مَثَل قرآن کریم است که زیباترین معارف را میگوید و جلوی چشم کفار است اما این کورها راجع به تناقضات قرآن، کتابها مینویسند.

نقل قول:غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران
من که از اول نظر قرآن را در این باره خدمتتان عرض کردم: خداوند پیش از خلقت آدم، او را برای سکونت در زمین، و از زمین خلق کرده بود و دوباره به همین زمین برش می گرداند و روز قیامت یک بار دیگر از آن بیرونش می آورد، این آن حقیقتی است که خداوند بارها و بارها تکرار می کند اما کسی متوجه اش نمی شود می دانید چرا؟ چون گوشها فقط برای سخن خدا تیز نمی شوند و از غیر او نیز حرف شنوی دارند.
hosyn
دوست گرامی، احتمال بدهید که خجالت هم چیز خوبی باشد! این مطلبی که میگویید کسی متوجه‌اش نمیشود را همه گفته‌اند، واقعا انسان کجا میرسد؟!

احادیث و روایات بلای فهم قرآن هستند پس کنارشان بگذار و دیگر هیچگاه از کنار بر شان ندار!
hosyn
بلای فهم قرآن کریم، جهل شما به قرآن و روایات است، در این شک نکنید.

خداوند هیچ چیزی را در کتابش فرو گذار نکرده
hosyn
بر منکرش لعنت.

بلکه این سنت است که به آن چیزهایی افزوده تا حکم خدا را تغییر دهد و مستمسکی باشد به دست کسانی که خدا را به تنهایی کافی نمی دانند
hosyn
بر دروغگو لعنت.

و می گویند اگر قرآن کامل است و کافی، پس چرا خیلی از چیزهایی که در سنت آمده در آن نیست؟!
hosyn
کسی نمیگوید که قرآن ناقص است و ناکافی، بلکه میگویند قرآن کامل است و کافی در هدایت به هر چه نیاز بشر در رسیدن به سعادت ابدی است که یکی از آنها سنت است.

قبل یا بعدش برای کتابی که موضوعش دین و شریعت است چه فرقی می کند؟
hosyn
اما برای کسی که میگوید از اینجا رد حضرت موسی گم میشود فرق میکند!

موسی وظیفه داشت به دربار فرعون برود و او را موعظه کند و ازش بخواهد بنی اسرائیل را با او بفرستد.

وظیفه داشت برای بنی اسرائیل صلات اقامه کند و آنها را با دین اسلام آشنا نماید.

وظیفه داشت به اذن خداوند، بنی اسرائیل را از دست فرعون نجات دهد و بسیاری وظایف دیگر.

اما او در قلمرو دین و شریعت فقط و فقط یک وظیفه داشت: ابلاغ پیام پروردگارش.
hosyn
این هم از کرامات شماست! بلی خدا هم که خالق همه چیز است در قلمرو شریعت فقط جعل قانون میکند، و کسی را مجبور نمیکند و انجام آن قانون به انتخاب خود مردم است! با یک کلمه قلمرو، میخواهید مغلطه کنید؟!

موسی در این قلمرو نه حاکم است و نه هادی بلکه فقط و فقط یک نامه بر است.
hosyn
هم حاکم است به دلیل: انا انزلنا التوراة فیها هدی و نور یحکم بها النبیون، و هم هادی است به دلیل: و من قوم موسی أمة یهدون بالحق، و هم تنها نامه‌بر نیست به دلیل: و لقد ارسلنا موسی بآیاتنا ان أخرج قومک من الظلمات الی النور.
قديمي يك روز پيش   #281
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1946

نقل قول:
شما حسابتان با ارازل و اوباش فرق می کند

hosyn
اگر مقصود، اراذل و اوباش مذکور در قرآن است، که بنده افتخار میکنم خدمتکار آنها باشم: و ما نراک اتبعک الا الذین هم ارذلنا،، أنؤمن لک و اتبعک الارذلون.

نقل قول:
و بر اعصابتان مسلط باشید

hosyn
تسلط بر اعصاب؟! دوست گرامی، اگر کسی از شما شنیده که گفتید قرآن را بپرستید، و مقصود شما برایش واضح است، اما به بهانه اینکه شما قرآن را شریک خدا قرار دادید، مرتب به قرآن جسارت کند و متلک بپراند، آیا برای او نمیخوانید؟:

آن سخنهای چو مار و کژدمت --- مار و کژدم گردد و گیرد دمت
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:26AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه