بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو ارزيابي گفتگو
قديمي Saturday 25 October 2014   #1
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 33,634
روزنوشته ها: 10
قرارداد 32 میلیارد تومانی وزیر نیروی دولت تدبیر با یک وکیل .....

رییس سازمان بازرسی کل کشور در مراسم معارفه بازرس کل استان گلستان، جزئیات قرارداد 320 میلیارد ریالی یک وکیل با سازمانی دولتی را بیان کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، ناصر سراج، روز شنبه در این مراسم که در گرگان برگزار شد، با اشاره به کلاهبرداری 320 میلیارد ریالی یک وکیل دادگستری و بازداشت وی، گفت: همان طور که حجت الاسلام محسنی اژه ای در نشست خبری خود اعلام کردند، در یکی از سازمان ها 320 میلیارد ریال به یک وکیل دادند که فقط اعمال ماده 18 کند.

وی افزود: همکاران قضائی مطلع هستند که برای اعمال ماده 18 فقط کافی است یک درخواست به رییس قوه قضائیه داده شود که یا مورد قبول می شود یا خیر، این موضوع اصلا وقتی نمی برد.

وی با اشاره به بررسی و پیگیری این موضوع در سازمان بازرسی کل کشور، اظهار کرد: در سازمان بازرسی این موضوع پیگیری شد که چرا این قرارداد کلان را با یک وکیل بسته اند بیت المال چیزی نیست که به همین راحتی بذل و بخشش شود باید بفهمیم این پول از کجا آمده، به کجا رفته و چرا داده شد.

وی تصریح کرد: در ابتدا 20 میلیارد ریال بدون آن که قراردادی امضاء شود، به این وکیل پرداخت می شود سپس این وکیل برای جلب اعتماد آن سازمان، 48 ساعت بعد، بنا به اعتراف خودش در دفتر وکالتش دو برگه را جعل و امضاء قاضی را پای آن می زند و به سازمان مربوطه ارائه می دهد این وکیل از طریق آن برگه مجددا 124 میلیارد ریال می گیرد و قرارداد 320 میلیارد ریالی منعقد می شود و سازمان دولتی فقط امضاء می کند.

سراج ادامه داد: وکیل مربوطه چک این سازمان را به صورت چند مرحله ای نقد کرد مثلا یک میلیارد را به حساب یک فرد، یک میلیارد را به حساب فرد دیگر و یک میلیارد را به حساب فرد سوم و ... واریز می کند بعد از آن که این فرد بازداشت شد اعتراف کرد مبالغی را به شخصی که واسطه انعقاد قرارداد بود، پرداخت کرده که احتمالا شخص مورد نظر نیز حرفه ای است چرا که به جای ریال، دلار می گرفته که در بازرسی از منزل این شخص، 15 هزار دلار و یک دفترچه بانکی به مبلغ 330 میلیارد تومان کشف شد.

وی اضافه کرد: بررسی های انجام شده نشان می دهد که او مبالغی که به صورت دلار می گرفته را به ریال تبدیل و به حساب خود واریز می کرده تا مشخص نشود، یک میلیارد و 350 میلیون تومان هم به یک فرد دیگر دولتی داده شد آن فرد را هم بررسی کردیم که افراد دیگری به دنبال او هستند بنا بر این یک پرونده این طوری تشکیل شد و انعکاس پیدا کرد و اثربخشی داشت با این پرونده تمام افرادی که به عنوان وکیل با سازمان ها قرارداد می بندند، حساب کار خود را می کنند.

وی افزود: جالب آن که این ها حتی تمبر هم باطل نکرده بودند و این در حالی است که طبق تعرفه باید در ازای هر ریال تمبر باطل شود این وکیل از پول بادآورده برای خود اوضاع و احوالی ترتیب داده بود؛ یک ماشین مدل بالا برای خود خریده بود، یک خانه در تهران و یک ماشین برای خانمش خریده، این یک پرونده است و قاعدتا کسی که 32 میلیارد تومان می گیرد و این گونه توزیع می کند، قطعا دفعه اول نیست و اگر پیگیری نهایی شود قطعا به جاهای حساسی خواهیم رسید تا بتوانیم دست چنین افرادی را از دستگاه های اداری کوتاه کنیم.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه با تأکید بر اولویت کیفیت بر کمیت در کار بازرسی گفت: به همکاران سازمان بازرسی توصیه اکید دارم که باید کیفی کار کنند باید گزارش های آنان اثربخش باشد یک گزارش اثربخش بهتر از 10 پرونده بدون اثر است.

سراج افزود: یک پرونده به طور میانگین 24 میلیون و پرونده های برنامه ای 43 میلیون تومان هزینه دارد پرونده ای که تشکیل می شود باید هزینه و فایده آن محاسبه شود که آیا تشکیل این پرونده ها فایده اش بیشتر از هزینه است یا خیر.

وی همچنین با اشاره به انواع بازرسی ها در سازمان بازرسی کل کشور گفت: این سازمان سه نوع بازرسی دارد که یکی برنامه ای است و هر معاونت و اداره کل هر ساله بازرسی های خود را تعریف و طبق برنامه انجام می دهد، یک بازرسی هم بازرسی فوق العاده است که طبق دستور مقام معظم رهبری، رییس قوه قضائیه، رییس سازمان بازرسی و درخواست رییس جمهوری و کمیسیون اصل 90 مجلس انجام می گیرد، بازرسی موردی هم داریم که طبق نظر مردم و سامانه ثبت، شکایت صورت می گیرد و ادارات کل سازمان بازرسی موظف به رسیدگی به شکایات مردم هستند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به نقش مردم در نظارت عمومی گفت: خواهش من از مردم این است که نسبت به تخلفات و سوء جریاناتی که در ادارات شاهد هستند، بی تفاوت نباشند و حداقل به سازمان بازرسی کل کشور اطلاع دهند تا با آن جریان سوء و تخلف برخورد شود و اگر یک مدیر فاسد است، فساد او به سایر مدیران سرایت نکند و دستگاه قضائی بتواند مدیر متخلف را دستگیر و به سزای اعمالشان برساند.

وی با اعلام این که شماره 136 و سامانه ثبت شکایات ما، آماده گرفتن شکایات مردم است بر پاک سازی سازمان ها و ادارات کشور از هر گونه فساد و تخلف تأکید کرد و گفت: همه مطلع هستیم که درآمد کشور نفت است نفتی که الآن می بایست بشکه ای 120 دلار باشد 80 دلار فروخته می شود در بودجه هم گمان می کنم حدود 70 دلار در نظر گرفته شده، همه این ها به خاطر آن است که به کشور ما ضربه زده شود.

سراج با تأکید بر این که توجه به فرامین مقام معظم رهبری یکی از سیاست ها و خط و مشی های سازمان بازرسی است ، گفت: سازمان بازرسی مطالبات رهبر معظم انقلاب به ویژه در رابطه با فساد را پیگیری می کند، قانون ارتقای سلامت اداری را در حال اجرا داریم، ستاد مبارزه با فساد اقتصادی هم که نمایندگان سه قوه در آن حضور دارند، دو هفته یک بار به طور مستمر جلسات خود را برگزار می کند.

وی ادامه داد: عزم سه قوه مبارزه با فساد است قوه قضائیه قبلا در این ستاد خیلی کم و اواخر اصلا شرکت نمی کرد ولی در دولت جدید به طور مستمر شرکت می کند و در سطح عالی حضور دارد معاون اول قوه قضائیه، دادستان کل کشور، رییس سازمان بازرسی کل کشور در ستاد مبارزه با فساد اقتصادی به طور فعال شرکت کرده و دستورات جلسه قطعا باید اجرایی و گزارش داده شود.

وی با اشاره به این که بررسی زمین خواری دستور کار آینده جلسه ستاد مبارزه با فساد اقتصادی است، گفت: استان های مازندران و گلستان شاید جزو استان های اول در زمینه زمین خواری باشند که انشاالله مانع این موضوع خواهیم شد.

به گفته وی، وزیر کشور موظف شد بخشنامه ای خطاب به استانداران صادر کند که قطعا این بخشنامه صادر شده، در مقابله با زمین خواری باید همه پای کار باشند، زمین خواری در کشور واقعا بیداد می کند در مازندران هکتارها زمین تصرف و ادعا شده که مشجر است ولی بعدا خلاف آن ثابت شد.

سراج افزود: بنا به گزارش یکی از نمایندگان مجلس، خانه هایی که 10 یا 20 روز استفاده می شود، بیشتر از کل خانه های مردم مازندران است، نباید اجازه تصاحب زمین های عمومی و دولتی را بدهیم و قطعاً چون عزم سه قوه وجود دارد، موفق نخواهند شد.

سراج با بیان این که تقویت ارتباط با دستگاه های اداری کشور و اجرای کامل دستورات رییس قوه قضائیه، نگرش اصلاح گرایانه در انجام مأموریت بازرسی و نظارت از سیاست های سازمان بازرسی است، گفت: توجه به ریشه ها و علت ها در مقابله با فساد و سوء جریان ها مد نظر است باید سرچشمه را بخشکانیم اگر سرچشمه را بخشکانیم قطعا این آب جریان نخواهد داشت.

رییس سازمان بازرسی کل کشور، نگرش پیشگیرانه در برنامه ها و موضوعات نظارت و بازرسی و جلوگیری از بروز فساد و سوء جریان ها را سیاست دیگر سازمان بازرسی دانست و گفت: باید مسائلی که افکار عمومی با آن سروکار دارد و از حاکمیت انتظار پاسخگویی دارد، در اولویت کاری سازمان باشد.

استاندار گلستان نیز در این مراسم اظهار کرد: با توجه به آموزه های اسلامی و نظام جمهوری اسلامی، پاکدستی و پاک چشمی در دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیردولتی از حساسیت های مورد تأکید ماست و اگر گناه و کوتاهی صورت گیرد قابل چشم پوشی و گذشت نیست.

حسن صادقلو با تأکید بر این که تعاملات مدیران، عاملی در جهت پیشگیری و نظارت است، گفت: همواره ابعاد گوناگون بازرسی و نظارت باید مورد توجه باشد و باید دانست که بازرسی به معنای مچ گیری نیست بلکه این امر، آخرین مرحله کار است.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات 10 ساله محمدتقی مشهدی بازرس کل سابق استان گلستان، حجت الاسلام موسی فتوحی به عنوان بازرس کل این استان معرفی شد.
قديمي Sunday 26 October 2014   #2
Zaynab
تموم دنیا پیش آرزوی من حقیره!

نشان Zaynab

تاريخ ثبت نام: May 2012
پاسخ‌ها: 1,056
ج: قرارداد 32 میلیارد تومانی وزیر نیروی دولت تدبیر با یک وکیل .....

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معادن خانه ملت ضمن اشاره به بازداشت وکیل 32 میلیاردی، گفت که این وکیل برای وزارت نیرو کار می‌کرده است.

وی زمان بازداشت این وکیل را هفته گذشته اعلام کرد و این سوال را مطرح کرد که آقای چیت‌چیان! این 32 میلیارد را به چه کسی و برای چه داده بودید؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در توضیح علت بازداشت این وکیل، گفت: (وزارت نیرو) برای آنکه شرکت‌های زیرمجموعه خود را به خصوصی‌سازی ندهند به یک وکیل 32 میلیارد دادند تا اجازه ندهد این شرکت‌ها خصوصی شوند؛ حال باید پرسید، آقای چیت‌چیان شما دنبال رفع مشکل آبی یا دادن 32 میلیارد؟

پیش‌تر حجت‌الاسلام اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در در هفتاد و یکمین نشست خبری خود گفته بود: وکیلی که با یکی از دستگاه‌های دولتی به دلیل رسیدگی به یک پرونده قراردادی ۳۲ میلیارد تومانی بسته بود بازداشت شد.

وی افزوده بود «دلیل بازداشت این بوده که این وکیل با یکی از دستگاه‌های دولتی قراردادی به مبلغ 32 میلیارد تومان بسته است. این سؤال پیش می‌آید که اولاً با چه مبنایی این قرارداد بسته شده که 32 میلیارد تومان برای یک پرونده پرداخت شود. البته این دستگاه اجرایی بعد از اینکه دیده خودش نمی‌تواند این پول را بپردازد پول را به حساب شرکتی خصوصی واریز کرده تا این شرکت این پول را به آن وکیل بپردازد و این به نوعی پولشویی محسوب می‌شود.»

سخنگوی قوه قضاییه در تشریح این ماجرا اعلام کرده بود: این وکیل برای اینکه نظر این دستگاه دولتی را جلب کند پیش‌پرداختی 2 میلیاردی را گرفته و رأی قاضی را جعل کرده است و بر طبق آن بیان کرده من ذی‌نفوذ هستم، قاضی اشتباه کرده و راه برای من باز گذاشته است.

محسنی اژه‌ای تصریح کرده بود «فکر می‌کنم این وکیل تنها نباشد ولی هنوز جریان مشخص نشده است. همچنین این وکیل و دو نفر دیگر در این رابطه در بازداشت هستند و ما از دستگاه‌های دولتی انتظار داریم مراقب باشند و معاونت‌های حقوقی‌شان قراردادها را بررسی کنند.»
قديمي Monday 27 October 2014   #3
ناصر پورپیرار
والعاقبة للمتقین

نشان ناصر پورپیرار

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: تهران
پاسخ‌ها: 1,235
روزنوشته ها: 1

اصولا و منطقا باید "وزیر" را دستگیر می کردند نه "وکیل" را
قديمي Monday 27 October 2014   #4
پندار نیک
بزن بریم بهشت... بهشت

نشان پندار نیک

تاريخ ثبت نام: Oct 2009
مكان: شعرای خاکستری
پاسخ‌ها: 3,517
روزنوشته ها: 7

اون بیانیه ای که قوه قضا صادر کرد! فقط سکوت جلوی سیاهیایه احمدیو دارو دستش بود؟
قوه قضای خیلی عادلی داریم!
نشون دادن سیاهیایه خودی ها! میشه سیاهنمایی!! و میشی مجرم!
نشون دادن سیاهیایه بقیه! میشه روشنگری و مجاز!

( دعای داریوش کبیر در تخت جمشید)
پندار نیک حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 31 October 2014   #5
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد
جزئیات جدید از پرونده وکیل ۳۲ میلیاردی وزارت نیرو/پای معاون سابق وزیر نیرو در خرید یک نیروگاه در میان است
عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه وزارت نیرو ۳ تا ۴ شرکت بزرگ زیر مجموعه دارد که باید واگذار شود، گفت: به نظر می‌رسد، وزارت نیرو با تقلب در عرض 2 روز رای ماده 18 را گرفته باشد، تا شرکتهای زیر مجموعه وزارت نیرو واگذار نشود.
نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس افزود: به نظر می‌رسد، وزارت نیرو با تقلب در عرض 2 روز رای ماده 18 را گرفته باشد، تا شرکتهای زیر مجموعه وزارت نیرو واگذار نشود.
وی با بیان اینکه این رای ماده 18 جعلی است، ادامه داد: هیأت رئیسه مجلس و یا رئیس قوه قضائیه اگر بخواهد از ماده 18 رای بگیرد 6 ماه طول می‌کشد، چرا که باید قضات عالیرتبه کشور آن را بخوانند و رای و نظر بدهند، بنابراین چند ماه طول می‌کشد.
پیش‌تر قاضی پور اعلام کرده بود که یک وکیل با وزارت نیرو قراردادی به ارزش 32 میلیارد تومان امضاء کرده بود، تا مانع خصوصی سازی شرکت‌های وابسته به این وزارتخانه شود.
نماینده مردم ارومیه گفت: وزارت نیرو با این رای مورد نظر در حقیقت می‌خواست از واگذاری شرکت‌های در حال واگذاری جلوگیری کند.
قاضی‌پور خاطر نشان کرد: اقدامات وزارت نیرو فریبنده است و می‌خواهند شرکت‌های قابل واگذاری را به افرادی که خودشان می‌خواهند، بدهند.
وی افزود: باید از وزارت نیرو پرسید که نیروگاه ارومیه را چه کسی خریده است و بنده می‌دانم که خودشان یعنی معاون قدیمی وزارت نیرو آن نیروگاه را خریداری کرده است.
*نیروگاه ارومیه با قیمت 480 میلیارد تومان خریداری شده است
وی ادامه داد: این نیروگاه با قیمت 480 میلیارد تومان خریداری شده است و بعد از دو سال قیمت آن به بیش از 1000 میلیارد تومان رسیده است.
وی اظهارداشت: امسال نیروگاه تبریز را از مدار خارج کردند و نیروگاه ارومیه سه شیفته کار کرد.
قاضی‌پور در پاسخ به این سوال که منظور شما از شرکتهایی که وزارت نیرو نمی‌خواهد واگذار شود کدام شرکت‌ها هستند، گفت: به طور دقیق من حضور ذهن ندارم و اسامی شرکت‌ها را نمی‌دانم.
وی افزود: آیا وزیری که 32 میلیارد تومان پرداخت می‌کند، می‌تواند وزیر باشد و حال که برخی از نمایندگان پیگیر سوال در مورد این موضوع هستند، چرا هیأت رئیسه آن را اعلام وصول نمی‌کند.
انتهای پیام/ب
قديمي Friday 31 October 2014   #6
دوست دارم باشم
عضو ثابت

نشان دوست دارم باشم

تاريخ ثبت نام: Jun 2013
مكان: خونه بابام
پاسخ‌ها: 752
روزنوشته ها: 2

خدا خفشون کنه.ببین چطور تو این مملکت پول جابجا میشه اونوقت ما یه شرکت زدیم تازه بعد این همه بدو بدو و با پول کم خودمون که راهش انداختیم هنوز صنعت و معدن داره بهمون وعده میده. این هفته رفتیم بگیم آقا بودجه فرش ما کو؟ تازه بهمون گفتن شما خرج درستون که کردین برین یکی دو میلیون هم از باباهاتون بگیرین بذارین رو هم تا شرکت فعال بشه!!! یکی نیست بگه پس مدیر اسبق این اداره فقط جلوی رسانه ها ژست حمایت از فارغ التحصیلان کارآفرین رو میگرفت.آخه بابای من اگه دو میلیون یه جا ببینه که هنگ میکنه! آخه ما اگه میتونستیم دو میلیون جور کنیم که اینقد عضو تو شرکت نمی گرفتیم که با سی هزارتومن هر کدوممون بخوایم کار کنیم! آخه مسئول من به شماها چی بگم؟!
من یه کتاب داستان نوشتم که بخاطر پول نداشتن نتونستم چهارساله چاپش کنم!
درآمد من از صدا و سیما که یه ارگان دولتیه بعد از چهارسال یه رقم خنده دار بدون بیمه است و در واقع دارم خرجمو از کار ترجمه در میارم.
اونوقت می گن جامعه ایران پاکه! کجا پاکه!!! هر دم از این باغ بری میرسد...تازه تر از تازه تری میرسد!!!!
قديمي Friday 31 October 2014   #7
پندار نیک
بزن بریم بهشت... بهشت

نشان پندار نیک

بزار ببینیم آخر این داستان چی میشه! مثل اون رانت چند میلیون یورویی خالی بندی از آب در میاد یا .......

قديمي Friday 31 October 2014   #8
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط پندار نیک نوشته شده است نمايش نوشته
اون بیانیه ای که قوه قضا صادر کرد! فقط سکوت جلوی سیاهیایه احمدیو دارو دستش بود؟
قوه قضای خیلی عادلی داریم!
نشون دادن سیاهیایه خودی ها! میشه سیاهنمایی!! و میشی مجرم!
نشون دادن سیاهیایه بقیه! میشه روشنگری و مجاز!
اگر قوۀ قضائیه لزوما مثل شما از پروندۀ قضائی به مثابۀ باج وباج خواهی سیاسی نگاه نکند، و پرونده ها را آن طور که هست نگاه کند، طبعا پول احمدی نژادی که یک ماه بعد از برداشتش باز گردانده شد، (و تازه مباشر جابجائی این پول شخص احمدی نژاد نبود ... ) پس آن پرونده نسبت به این پروندۀ که عامل آن اکنون بر سر کار نیز هست بسیار سبک تر هست... و این موضوع معادل نوع باج خواهی و معادله گری سیاسی شما نیست. از احمدی نژاد ، تخلف دیگری سراغ نداشتید ؟

اصلا فرض کنید قوۀ قضائیه رفاقت خاصی با احمدی نژاد دارد - که واقعا ندارد و بلکه لاریجانی و امثاله سایۀ احمدی نژاد را با تیر می‌زنند - حتی در فرض ادعائی شما، بالاخره تخلف در جای دیگر تخلف است ... و اگر قرار باشد هر تخلفی که پیگیری می شود، با این اتهامات مکدر بشود، قوۀ قضائیه باید همان باشد که در این بیست سال بوده است ... سیب زمینی ... سیب زمینی ... و منفعل و عاجز از انجام هر کاری.

آخرين ويرايش صبح ، Friday 31 October 2014 در 11:51AM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 31 October 2014   #9
پندار نیک
بزن بریم بهشت... بهشت

نشان پندار نیک

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
اگر قوۀ قضائیه لزوما مثل شما از پروندۀ قضائی به مثابۀ باج وباج خواهی سیاسی نگاه نکند، و پرونده ها را آن طور که هست نگاه کند، طبعا پول احمدی نژادی که یک ماه بعد از برداشتش باز گردانده شد، (و تازه مباشر جابجائی این پول شخص احمدی نژاد نبود ... ) پس آن پرونده نسبت به این پروندۀ که عامل آن اکنون بر سر کار نیز هست بسیار سبک تر هست... و این موضوع معادل نوع باج خواهی و معادله گری سیاسی شما نیست. از احمدی نژاد ، تخلف دیگری سراغ نداشتید ؟

اصلا فرض کنید قوۀ قضائیه رفاقت خاصی با احمدی نژاد دارد - که واقعا ندارد و بلکه لاریجانی و امثاله سایۀ احمدی نژاد را با تیر می‌زنند - حتی در فرض ادعائی شما، بالاخره تخلف در جای دیگر تخلف است ... و اگر قرار باشد هر تخلفی که پیگیری می شود، با این اتهامات مکدر بشود، قوۀ قضائیه باید همان باشد که در این بیست سال بوده است ... سیب زمینی ... سیب زمینی ... و منفعل و عاجز از انجام هر کاری.
1. اولا من میگم هر کی پول مردمو دزدید بگیریدش یه کاری باهاش بکنید که واسه بقیه درس عبرت شه!! این از موضع من.

2. احمدیو دارودستش فقط همون یه جرمو که پیگیری هم نشد انجام دادن؟!! این آقای م.ر که حکم زندانش هم اومده رو حساب نکردی؟ تخلفات تو تامین اجتماعی رو حساب نکردی؟!......

3. حرف من این نبود که چرا این تخلف رو رسانه ای کردین! من میگم باید همشون رسانه ای شن. نه فقط مال یه گروه خاص بشه! اما واسه یه گروه خاصتر، نشه!!

كاربران ذيل از پندار نیک بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 31 October 2014   #10
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط پندار نیک نوشته شده است نمايش نوشته
1. اولا من میگم هر کی پول مردمو دزدید بگیریدش یه کاری باهاش بکنید که واسه بقیه درس عبرت شه!! این از موضع من.

2. احمدیو دارودستش فقط همون یه جرمو که پیگیری هم نشد انجام دادن؟!! این آقای م.ر که حکم زندانش هم اومده رو حساب نکردی؟ تخلفات تو تامین اجتماعی رو حساب نکردی؟!......

3. حرف من این نبود که چرا این تخلف رو رسانه ای کردین! من میگم باید همشون رسانه ای شن. نه فقط مال یه گروه خاص بشه! اما واسه یه گروه خاصتر، نشه!!
تخلف های دیگه هم رسانه ای شدن. همین م.ر. رو از اول اصولگراهائی مثل زاکانی و توکلی و نادران رسوا کردن و از وسط های دولت احمدی نژاد با سرسختی پیگیری و رسانه ای کردن و حالا در دادگاه در جریانه. اتفاقا مثال خوبی زدید، در جریان بودن اون حکم به خوبی نشون می ده قوۀ قضائیۀ با احمدی نژاد هم شوخی و تعارف نداشته.
قديمي Saturday 1 November 2014   #11
پندار نیک
بزن بریم بهشت... بهشت

نشان پندار نیک

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
تخلف های دیگه هم رسانه ای شدن. همین م.ر. رو از اول اصولگراهائی مثل زاکانی و توکلی و نادران رسوا کردن و از وسط های دولت احمدی نژاد با سرسختی پیگیری و رسانه ای کردن و حالا در دادگاه در جریانه. اتفاقا مثال خوبی زدید، در جریان بودن اون حکم به خوبی نشون می ده قوۀ قضائیۀ با احمدی نژاد هم شوخی و تعارف نداشته.
من نگفتم رسیدگی نکردن!
من اشارم تو پست اولم به این بود :
نقل قول:
رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، دادستان تهران را موظف به پیگیری و تعقیب رسانه‌هائی نمود که در انعکاس مفاسد در کشور بزرگ‌نمائی می کنند.

قديمي Sunday 2 November 2014   #12
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

جزئیات جدید از پرونده وکیل ۳۲ میلیارد تومانی
11 آبان 1393 ساعت 11:49
کشف اسناد جدید در خانه یک وکیل دادگستری زوایای بیشتری از پرونده وکیل ۳۲ میلیارد تومانی نشان داد اما کانون وکلا می گوید این متهم (آقای ب) اصلا مجوز کانون را ندارد.
به گزارش جهان به نقل از مهر، ۲۸ مهرماه سال جاری بود که حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه در نشست خبری از پرونده یک وکیل با حق الوکاله ۳۲ میلیارد تومانی نام برد. اژه ای با اشاره به برخی فعالیت های غیر قانونی عده ای که خود را وکیل معرفی کرده اند گفت: اخیرا وکیلی دستگیر شده است که این فرد با حضور در یکی از دستگاههای دولتی قراردادی با آنها به امضا رسانده که ۳۲ میلیارد تومان ارزش داشته که مشخص نیست مبنای چنین رقمی چه بوده است و این فرد به ازای هر ساعت به چه اندازه و بر اساس چه مبنایی حق الزحمه درخواست کرده است.

جزئیات پرونده وکیل ۳۲ میلیارد تومانی از زبان رئیس سازمان بازرسی کل کشور

بعد از اظهارات سخنگوی قوه قضائیه، ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور پرده از این پرونده بزرگ برداشت و گفت: در یکی از سازمان‌ها ۳۲ میلیارد تومان به یک وکیل دادند که فقط اعمال ماده ۱۸ کند. در سازمان بازرسی این موضوع پیگیری شد که چرا این قرارداد کلان را با یک وکیل بسته‌اند. ماجرا از این قرار است که در ابتدا ۲ میلیارد تومان بدون آنکه قراردادی امضا شود به این وکیل پرداخت می‌شود، بعدا این وکیل برای جلب اعتماد آن سازمان، ۴۸ ساعت بعد بنا به اعتراف خودش در دفتر وکالتش دو برگه را جعل و امضاء قاضی را پای آن می‌زند و به سازمان مربوطه ارائه می‌دهد. این وکیل از طریق آن برگه مجدداً ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان می‌گیرد و قرارداد ۳۲ میلیارد تومانی منعقد می‌شود و سازمان دولتی فقط امضاء می‌کنند.

وی تأکید کرد: وکیل مربوطه چک این سازمان را به‌ صورت چند مرحله‌ای نقد کرد، مثلاً یک میلیارد را به‌ حساب یک فرد، یک میلیارد را به‌حساب فرد دیگر و یک میلیارد را به‌ حساب فرد سوم واریز می‌کند بعد از آنکه این فرد، بازداشت شد اعتراف کرد مبالغ متنابهی به شخصی که واسطه انعقاد قرارداد بود، پرداخت کرد. احتمالاً شخص مورد نظر نیز حرفه‌ای بود چرا که به‌ جای ریال، دلار می‌گرفت.

بازرسی از خانه آقای وکیل

سراج ادامه داد: در بازرسی از منزل این شخص، ۱۵ هزار دلار و یک دفترچه بانکی به مبلغ ۳۳۰ میلیارد تومان کشف شد. بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که او مبالغی که به‌ صورت دلار می‌گرفت را به ریال تبدیل و به‌ حساب خود واریز می‌کرد تا مشخص نگردد. یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان هم به یک فرد دیگر دولتی داده شد. آن فرد را هم بررسی کردیم که افراد دیگری به دنبال او هستند. بنابراین یک پرونده ‌این گونه تشکیل شد و انعکاس پیدا کرد و اثربخشی داشت. با این پرونده تمام افرادی که به عنوان وکیل با سازمان‌ها قرارداد می‌بندند، حساب کار خود را می‌کنند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: جالب آنکه اینها حتی تمبر هم باطل نکرده بودند و این در حالی است که طبق تعرفه باید در ازای هر ریال تمبر باطل شود. این وکیل از پول بادآورده برای خود اوضاع و احوالی ترتیب داده بود، یک ماشین مدل‌ بالا برای خود خریده بود، یک خانه در تهران خریده بود، یک ماشین برای خانمش خریده است. این یک پرونده است و قاعدتاً کسی که ۳۲ میلیارد تومان می‌گیرد و این‌گونه توزیع می‌کند، قطعاً دفعه اول نیست و اگر پیگیری نهایی شود به جاهای حساسی خواهیم رسید تا بتوانیم دست چنین افرادی را از دستگاه‌های اداری کوتاه کنیم.

این وکیل اصلا برای کانون وکلا نیست!

اظهارات سراج هرچند روشن و کامل بود اما این سئوال عنوان شد که این وکیل چرا از سوی کانون وکلا مورد پیگرد قانونی قرار نگرفته است. تا اینکه بهمن کشاورز رئیس اتحادیه سراسری کانونهای وکلا (اسکودا) اعلام کرد: اصلا این وکیل برای کانون وکلا نیست!

وی گفت: بارها گفته شده که مردم برای مفهوم وکیل دادگستری معمولا یک مصداق می‌شناسند و تفاوتی بین وابستگان تشکیلات گوناگون قائل نیستند. از این رو بزرگان و بزرگوارانی که در خصوص اقدامات و رفتارهای منفی کسانی که به هر حال اجازه حضور در دادگاه‌ها و اقدام به عنوان وکیل را دارند صحبت می‌فرمایند، باید مشخص کنند وکیلی که از او سخن می‌گویند وابسته به کانون‌های ۲۳‌ گانه وکلا است یا سازمان دیگری. چون همچنان که گفته شد بر مبنای گفته‌های مقامات محترم قضاوت عمومی در خصوص یک صنف یا حرفه شکل می‌گیرد و اگر آن‌چه گفته می‌شود مربوط به وکیل یا وکلای دادگستری عضو کانون‌های وکلا نباشد، لطمه ناروایی به این حرفه وارد می‌شود و جبران آن شاید ممکن نباشد، به ویژه در شرایطی که کانون‌های وکلا درگیر چالش جدی ناشی از لایحه جامع وکالت هستند.

رونوشت پرونده بیاید، وکیل (متهم) از کار معلق می شود

گفته های بهمن کشاورز نشان می دهد که انگار این وکیل به مرکز مشاوران قوه قضائیه مرتبط بوده و از طریق ماده ۱۸۷ مجوز وکالت گرفته است. از این رو با مجید یادگاری دادستان انتظامی مرکز مشاوران قوه قضائیه گفتگو کردیم که وی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: نام فرد را نمی توانم بر اساس قانون بگویم اما رئیس مرکز مشاوران قوه قضائیه با قاضی سراج در این خصوص صحبت کرده است. آنچه از نام متهم بر می آید این فرد مجوز وکالت از سوی مرکز مشاوران قوه قضائیه در اصفهان داشته است و بر اساس قانون حق ایجاد دفتر وکالت در تهران را نداشته است. هر چند چندین بار تقاضا کرده بود اما موافقت نشد.

وی افزود: پرونده این متهم در دادسرای ویژه کارکنان دولت مفتوح و در حال رسیدگی است و اگر رونوشت آن به دادسرای انتظامی مرکز مشاوران قوه قضائیه ارسال شود قطعا مجوز وکالت این فرد تعلیق خواهد شد و طبق قانون با وی برخورد می شود.
کد مطلب: 389330
آدرس مطلب: http://jahannews.com/vdcdsn0szyt0js6.2a2y.html
جهان نيوز
http://jahannews.co

Bookmarks

کلیدواژه ها
32 میلیارد, دولت یازدهم, قرارداد, وزارت نیرو, وکیل, چیت چیان

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو
ارزيابي اين گفتگو
ارزيابي اين گفتگو:

قوانين ارسال نوشته
شما می توانید سرنگار جدید ارسال کنید.
شما می توانید پاسخ ارسال کنید.
شما می توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:45PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه