بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 7 March 2018   #241
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 17,200
ج: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست

پست 1328

نقل قول:
در اصل توسط غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایرانghanet
نوشته شده است

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است
محال است بتوانید با این دیدگاه نسبت به عالم آخرت، این آیه قرآن را معنا کنید، مگر به شعریات و توجیهات خنک متوسل شود:

يَسْتَعْجِلُونَكَ بِالْعَذابِ وَ إِنَّ جَهَنَّمَ لَمُحيطَةٌ بِالْكافِرينَ (العنكبوت 54)

از تو عذاب زودرس مى‏طلبند نمى‏دانند كه جهنم كافران را از هر سو احاطه كرده است (54).

وَ مِنْهُمْ مَنْ يَقُولُ ائْذَنْ لي‏ وَ لا تَفْتِنِّي أَلا فِي الْفِتْنَةِ سَقَطُوا وَ إِنَّ جَهَنَّمَ لَمُحيطَةٌ بِالْكافِرينَ (التوبة 49)

از جمله آنان كسى است كه مى‏گويد به من اجازه بده و مرا به گناه مينداز، (ولى بايد) بدانيد كه به گناه افتاده‏‌اند و جهنم محيط به كافران است (49)

محیطة بالکافرین!! نه: محیطة علی الکافرین!! کلید فهم عالم آخرت، این موجز کلام امیرالمؤمنین در جواب جاثلیق نصرانی آمده از طرف قیصر روم است: الدنیا في الآخرة و الآخرة محیطة بالدنیا! توجه کنید: نه الآخرة محیطة علی الدنیا!

غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم
سلام
متوجه نمی شوم لطفاً بیشتر توضیح دهید. چرا محال است؟

hosyn
۱- آنچه را که شما در توضیح آیه مبارکه هو الاول و الآخر و الظاهر و الباطن فرمودید، یعنی احاطه خداوند متعال بر همه زمانها و مکانها، و اینکه آینده هم مثل حال و گذشته، نزد خداوند حاضر است، دقیقا معادل مفاد این آیه شریفه نیست، بلکه مفاد این جمله است: هو اوّلُ و آخرُ و ظاهرٌ و باطنٌ، یعنی شما فقط توضیح یک احاطه زمانی دادید که احاطه خداوند متعال، بالاتر از آن است، چون غایة الغایات است.

۲- طبق بسیاری از آیات شریفه، بلکه الفبای فهم معارف معاد، عالم آخرت هم احاطه به عالم دنیا دارد، اما نه مثل احاطه مبدء مطلق و خدای سبحان، و فقط به بعض آیات اشاره میکنم: انی اخاف علیکم عذاب یوم محیط، إن جهنم لمحیطة بالکافرین، و احاطت به خطیئته، الله یتوفی النفس حین موتها و التی لم تمت فی منامها فیمسک التی قضی علیها الموت و یرسل الاخری (آیه وجود برزخ همین الآن که روح در حالت خواب به آنجا میرود)، و آیه احاطه به تمام لحظه‌های زمانهای گذشته: و وضع الکتاب ... و وجدوا ما عملوا حاضرا ، و آیه احاطه به تمام لحظه‌های آینده: فی کتاب من قبل أن نبرأها، ، قل عسی ان یکون قریبا، انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا، ثقلت فی السماوات و الارض لا تایکم الا بغتة، تعرج الملائکة و الروح الیه فی یوم کان مقداره خمسین الف سنة، و ما هم عنها بغائبین، ایان مرسیها الی ربک منتهیها، و لقد رآه نزلة اخری عند سدرة المنتهی عندها جنة المأوی، هذه جهنم التی یکذب بها المجرمون یطوفون بینها و بین حمیم آن ، و...

۳- یکی از مهمترین واژه‌های فهم معارف معاد، واژه (تصلیة) و (یصلونها) در قرآن کریم است، قرآن میفرماید: هر چند عالم آخرت احاطه به دنیا دارد، اما برای مشاهده عین الیقین آن، محتاج (صلی) هستیم، کلا لو تعملون علم الیقین لترونّ الجحیم ثم لترونّها عین الیقین، و دراین آیه به خوبی مثل خورشید این مقصود توضیح داد شده است:

إِنَّ الْأَبْرَارَ لَفِى نَعِيمٍ(13) وَ إِنَّ الْفُجَّارَ لَفِى جَحِيمٍ(14) يَصْلَوْنهََا يَوْمَ الدِّينِ(15) وَ مَا هُمْ عَنهَْا بِغَائبِينَ(16)

این چند آیه به بهترین وجهی، معنای احاطه بهشت و دوزخ و معنای صلی روز جزا را بیان میفرماید: (هر آینه نیکان همین الآن در نعمت بهشت هستند، و هرآینه فاجرها همین الآن در دوزخ هستند، اما روز جزا به آن اندر آیند، اما هم اکنون هم از بهشت و دوزخ، غائب نیستند)، به کلمه غائبین دقت کنید، چندین ترجمه نگاه کردم تا یکی را بیاورم، اما هیچکدام دقت لازم را نداشت، غائب مقابل حاضر است، فلنقصنّ علیهم بعلم و ما کنا غائبین، و غائب اسم فاعل است و مربوط به همین الآن است، و گرنه چه معنا دارد که وقتی در روز جزا به دوزخ درآمدند، از آن غائب نباشند، این مروبط به آینده است، و ترجمه دقیق اسم فاعل با جمله اسمیة نیست.

۴- آنچه را شما به عنوان احاطه خداوند به زمان توضیح دادید، در اصطلاح علماء، احاطه دهری است، و خداوند متعال از احاطه دهری بالاتر است، احاطه او احاطه سرمدی است که با الف و لام بیان میشود: هو الاوّل و الآخر و الظاهر و الباطن، اما قرآن کریم از یک کتاب نام میبرد که احاطه به آینده دارد:

ما أَصابَ مِنْ مُصيبَةٍ فِي الْأَرْضِ وَ لا في‏ أَنْفُسِكُمْ إِلاَّ في‏ كِتابٍ مِنْ قَبْلِ أَنْ نَبْرَأَها إِنَّ ذلِكَ عَلَى اللَّهِ يَسيرٌ (الحديد 22)

و همچنین روح که قرآن کریم مکرر ذکر فرموده، از عالم احاطه است، گذشته و آینده برای او میتواند مکشوف شود، رؤیای صادقه که از آینده خبر میدهد، از اتصال روح به عالم احاطه به زمان است، هر موجود روح‌دار چنین قابلیتی را دارد، پادشاه مصر در خواب خود، قضایای دو هفت سال آینده را دید، و گفت افتونی فی رؤیای ان کنتم صادقین، و دو زندانی هم خواب آینده دیدند و کسی که از ناحیه خدا علم به او داده شده بود تعبیر کرد.

۵- اینکه یستبشرون را معنا کردید با این توضیح خودتان، و به علم خدا زدید، و به زمان آینده زنده شدن شهداء در اخرت که در محضر علم خداست معنا کردید، فرار از واژه (بالذین لم یلحقوا بهم) است، اگر منظور علم خدا بود، عدم لحوق معنا نداشت، در محضر علم خدا، وقتی همه در آخرت زنده میشوند، همه کنار هم هستند، و همگی محشور هستند، و عدم لحوق معنا ندارد، پس چاره‌ای نیست معنای لم یلحقوا بهم، و معنای یستبشرون، به خود اموات مربوط شود در عالم برزخ، نه به علم خداوند به روز قیامت، و این اینقدر واضح است که هر کس از مسلمان و کافر آیه را بشنود در منظور آیه تردید نمیکند.

و در آیه مورد بحث، جواب استعجال میدهد، یعنی آنها عجله در عقوبت میکنند و میگویند: پس چرا نمیآید؟ و جواب میگوید: چه استعجالی؟! در حالی اندرون جهنم همین الآن تشریف دارید!!: هذه جهنم التی یکذب بها المجرمون یطوفون بینها و بین حمیم آن.
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 9 March 2018   #242
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
20جمادی الثانی تولد باسعادت محبوبه ذات اقدس الهی حبیبه رب العالمین روح رحمة للعالمین صدیقه کبری ام ابیها قرینه صاحب الازلیة الاولیه همسر امیر مظلوم ماسوی اولین شهیده ولایت عظمی ام الحسنین والزینبین به یگانه فاطمه شناس گیتی سید وفخر کائنات ولی امر ممکنات مهدی و آل محمد شریک القران عین الحیات سفینة النجاة عین الله الناظرة لسان الله الناطقه ید الله الباسطه قلب الله الواعی نفس الله القائمة فیه بالسنن اسد الله الغالب محمد وعلی دوران کلمةالله العلیاو....تهنیت
یا علی یا الیا یا حیدر
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Saturday 10 March 2018   #243
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1332
http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=89
نقل قول:
در اصل توسط رباني جوجه وهابی و.......که تازه سراز تخ در اورده نوشته شده است
سلام علیکم

بنده تصور میکنم شما به درک مفهوم علم حضوری نرسیده اید ، یعنی آنچه که در چنته دارید برگرفته از علوم حصولی شماست ، گفته ها را به شما گفته اند و شما نیز آموخته اید و اکنون آن آموخته ها را ارایه میدهید ، بدون اندکی کم و کاست .

لذا اینجاست که شخص قران را با متواتراتی که مذاهب موجود است قیاس میکند ، چرا که اسباب و وسیله ها در دید او از مسبب الاسباب که خداوند متعال میباشد مهم تر و پررنگتر میباشند .

hosyn
و علیکم السلام

بلی دوست گرامی، بنده ادعای علم حضوری ندارم، بلکه ادعای علم حصولی هم ندارم! چند کلمه به قول شما شنیده‌ام که معلوم نیست چگونه میشود نام علم بر آن نهاد، اما متواضعانه حاضرم به مطالب دیگران گوش دهم و إن شاء الله تعالی اگر فهمیدم انصاف را از دست ندهم.

تعریف شما از علم حضوری چیست؟ آیا مثلا اینکه مصحف را از تاقچه برمیدارید و در سطر اول میخوانید: بسم الله الرحمن الرحیم، آیا به نظر شما این علم حضوری است یا حصولی؟
قديمي Tuesday 13 March 2018   #244
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم نوشته شده است
من چه می دانم؟! خدا بهتر می داند. اگر او می خواست می رفتم و اگر نمی خواست هرگز به هدایت دست پیدا نمی کردم. اگر خدا بخواهد شخص حتی اگر در صحرای کالا هاری باشد مسیر هدایت را برایش باز خواهد کرد و الا ممکن است در خانه نوح هم باشی ولی هدایت نیابی.
زن لوط در چه محیطی گمراه شد؟ زن فرعون چه؟

hosyn
هدایت خداوند متعال محل بحث نیست، یهدی من یشاء، از جواب من طفره نروید، هدایت خداوند، غیر از روی آوردن به قرآن از طریق مثل طریق شماست(دین مادری!)، مثلا اگر شبیه آنچه برای سرنوشت خودتان از عزاداری بین شیعه‌ها گفتید، دو دهه از عمرتان را در عبادتگاه دواگاراتو (که قبلا ذکر کردید) با چوب بر سر خود زده بودید، و سپس دست از آن میکشیدید، آیا سراغ قرآن میآمدید یا سراغ اوپانیشاد میرفتید؟ (اما بدون تحریف چوب بر سر زدن!) شما که اصل وساطت پیامبران را قبول ندارید خیلی مزاجا نزدیک به برهمائی هستید تا قرآن! در قرآن تا کنون در این تاپیک دیدید که مرتب محاصره آیات اطاعت رسول میشوید و جوابی ندارید بدهید! اما در برهمائی از اصل میگویند خودت مستقیما برو سراغ خدا، و اصلا نبوت را قبول ندارند! صمیمانه جواب دهید، اگر از پدر و مادر برهمائی متولد شده بودید، به قول خودتان، خداوند این قرآن را به دست شما میداد یا اوپانیشاد و وداها را؟ صادقانه جواب دهید.
قديمي Thursday 15 March 2018   #245
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1338
نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم نوشته شده است
شما از اینکه جهنم محیط به کافران است نتیجه گرفته اید که عالم آخرت باید هم اکنون وجود داشته باشد. البته از حدیثی که در ادامه آورده اید مشخص است برداشت شما بیشتر از آنکه متأثر از قرآن باشد از حدیث است.
من از شما می خواهم برداشت خود را بطور مختصر توضیح دهید و بگویید چگونه محیط بودن جهنم به معنای این است که اکنون وجود دارد بعد جهت اثبات آن به آیات قرآن اشاره کنید نه اینکه آن را با آیات توضیح دهید.
مثل کاری که من الآن می کنم:

hosyn
1- کلمه محیط، اسم فاعل باب افعال از ماده حوط به معنای فراگیری است، حائط به معنای دیوار است که اتاق و خانه را در بر گرفته است، محیط دائره مثلا سطح آن را در بر گرفته است.

۲- کلمه محیط در فارسی ممکن است دو جور به کار برود، گاهی با معادل مثل کلمه (علی --> بر) به کار میرود، و گاهی با معادل مثل کلمه (بـ --> به) ، هر گاه احاطه چیزی بر چیزی به طور حسی و شکل هندسی باشد، کلمه (بر) به کار میرود، دیوار اتاق، احاطه بر ما دارد، اما هر گاه احاطه چیزی به چیزی به طور معنوی باشد، کلمه (بـ) به کار میرود، مدیر شرکت، احاطه به شرکتش دارد، البته در زبان عربی نوعا با همان کلمه (بـ) به کار میرود، (و عبارت معروف روایت: من احاط علی ارض فهی له، یا: ملعون من احاط علی مشربة، قابل توجیه است) خداوند متعال میفرماید: انه بکل شیء محیط، نه: علی کل شیء محیط، اما: علی کل شیء قدیر.

۳- وقتی در رسیدن عذاب استعجال میکنند و میگویند: پس کو؟ چرا نیامد؟ مناسب عذابی که قطعا در آینده میآید این است که بگویند: حتما خواهد آمد، نه اینکه بگویند ان عذاب شما را احاطه کرده است، کسی که با سرعت به ته دره سقوط میکند، صحیح است بگویند: قطعا ته دره جایگاه توست، اما صحیح نیست بگویند: ته دره تو را احاطه کرده است، چون هنوز نیامده، جهنم اگر قرار است بعدا جایگاه قطعی مجرمین باشد، صحیح است بگویند: عجله نکنید، قطعا جایگاه شما جهنم خواهد بود، اما آیا صحیح است بگویند: عجله نکنید که جهنم شما را احاطه کرده است؟ و یا کسی که در فتنه سقوط کرده آیا صحیح است بگویند: جهنم تو را احاطه کرده است در حالی که هنوز قرار است هزاران سال بعد بیاید؟:

وَ مِنْهُمْ مَنْ يَقُولُ ائْذَنْ لي‏ وَ لا تَفْتِنِّي أَلا فِي الْفِتْنَةِ سَقَطُوا وَ إِنَّ جَهَنَّمَ لَمُحيطَةٌ بِالْكافِرينَ (التوبة 49)

و همانطور که عرض کردم واژه (یصلونها) خیلی مهم است، مثل کسی که دستش در حال بی حسی است، و با کارد انگشت خودش را قطع میکند، به او میگویند: نمیدانی که درد تو را احاطه کرده است هر چند وقتی تخدیر حس تو تمام شد احساس درد میکنی، احاطت به خطیئته، یعنی گناه او را احاطه کرده است، هرگز الآن از جهنم غائب نیست، ما هم عنها بغائبین، ولی: یصلونها یوم الدین، روزی که تخدیر طبیعت از گردن روح، گسسته میشود، آن روز است که احساس میکند که احاطه شده در چه محیطی بوده است.

با این توضیح به این آیات سوره مبارکه عنکبوت دقت کنید:

وَ يَسْتَعْجِلُونَكَ بِالْعَذَابِ وَ لَوْ لَا أَجَلٌ مُّسَمًّى لجََّاءَهُمُ الْعَذَابُ وَ لَيَأْتِيَنهَُّم بَغْتَةً وَ هُمْ لَا يَشْعُرُونَ(53) يَسْتَعْجِلُونَكَ بِالْعَذَابِ وَ إِنَّ جَهَنَّمَ لَمُحِيطَةُ بِالْكَافِرِينَ(54) يَوْمَ يَغْشَئهُمُ الْعَذَابُ مِن فَوْقِهِمْ وَ مِن تحَْتِ أَرْجُلِهِمْ وَ يَقُولُ ذُوقُواْ مَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ(55)

ترجمه:
و نزد تو عجله میکنند برای آمدن عذاب، و اگر مدت معین شده نبود هرآینه عذاب آنها را آمده بود، و هر آینه در آینده دفعتا میآید و آنها (یا در حالی که) نمیفهمند، و نزد تو عجله میکنند برای آمدن عذاب در حالی که جهنم احاطه کرده است کافرین را، روزی که (روز محیط --> یوم محیط) فرا میگیرد آنها را عذاب از بالایشان و زیر پایشان، و گفته میشود بچشید همان چیزی را که عمل میکردید،(نه سزای آن چیز را) (احاطت به خطیئته --> گناه تو، تو را احاطه کرده بود، و تخدیر برداشته شد، لقد کنت فی غفلة من هذا فکشفنا عنک غطائک فبصرک الیوم حدید).

دوست گرامی، میخواهید باور کنید و یا نکنید، بنده این مطلب را از خود آیات فهمیدم نه روایات، و ده‌ها آیه شاهد بر آن دارم، و اساسا بدون این نکته، معارف معاد و مجموع آیات، فهمیده نمیشود، قیامتی که بعدا محقق شود، محتاج صدها توجیه غیر وجیه در نص آیات است، آیا مفاد سهل ممتنع این آیه را اندیشیده‌اید: فکیف تتقون ان کفرتم یوما یجعل الولدان شیبا السماء منفطر به کان وعده مفعولا؟ ترجمه‌ها را اینجا ببینید، دقیق ترجمه تحت اللفظی نکردند! چرا؟ ترجمه تحت اللفظی این است: پس چگونه پرهیز میکنید اگر کافر شدید روزی را که بچه‌ها را پیر قرار میدهد، (نه پیر میکند، یشیب الولدان، فرق دارد با یجعل الولدان شیبا)، آسمان در حال شکافتن یا شکفته شدن به وسیله آن است، وعده به آن، انجام شده است! البته وقتی اینها را مطمئن شدید، دیگر از این جمله نهج البلاغه هم وحشت نمیکنید: حقّقت القیامة علیهم عداتها، یعنی خداوند بندگانی دارد که قیامت همه وعده‌هایش را برای آنها محقق ساخته است!

نقل قول: ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم
من می گویم منظور از محیط بودن جهنم این است که در ورای دنیا قرار دارد و در منظر ما هنوز از راه نرسیده و انگار به انتظار نشسته تا کار دنیا تمام شود و کافران را دربرگیرد.
مثلاً خداوند می فرمایند: وَاللَّهُ مِنْ وَرَائِهِمْ مُحِيطٌ یعنی کافران جای فراری ندارند و سرانجام به عذاب دوزخ گرفتار خواهند شد و خداوند به آینده آنها احاطه دارد.
در ایه 54 سوره عنکبوت که به آن اشاره کردید همین مطلب گفته می شود. آیه قبل از آن را ببینید!
دارد می گوید این عذاب در آینده و بطور ناگهانی به سراغشان می آید( هرجا دیدی متوجه نمی شوی بگو تا آیه را برایت باز کنم)
در جایی دیگر می خوانیم : مِنْ وَرَائِهِمْ جَهَنَّمُ یعنی جهنم در آینده آنها قرار دارد.
در آیه 71 سوره هود می خوانیم:
وَامْرَأَتُهُ قَائِمَةٌ فَضَحِكَتْ فَبَشَّرْنَاهَا بِإِسْحَاقَ وَمِنْ وَرَاءِ إِسْحَاقَ يَعْقُوبَ
اینکه یعقوب در ورای اسحاق قرار دارد یعنی خداوند در آینده یعقوب را به اسحاق خواهد داد.
آقا اصلاً یوم الآخرت اسمش با خودش است یعنی امروز نیست بلکه روزی دیگر است دلیل از این بهتر؟
hosyn
دوست گرامی، وراء به معنای آینده نیست، بلکه به معانی مختلف به کار میرود، مثلا قیل ارجعوا ورائکم فالتمسوا نورا، به معنای بازگشت به گذشته است، نه آینده، و خود شما آیه: و الله من ورائهم محیط، را به معنای احاطه گرفتید، اما آینده را به آن اضافه کردید که در آیه نیست، میگویید: (اینکه یعقوب در ورای اسحاق قرار دارد یعنی خداوند در آینده یعقوب را به اسحاق خواهد داد.) آیا اگر حضرت یعقوب ع فرزند بلاواسطه حضرت ابراهیم ع بودند باز گفته میشد: و من وراء اسحاق یعقوب؟ کلمه وراء در اینجا دال بر سلسله مراتب نسل است، یعنی از پس اسحاق، یعقوب، دادیم، چون یعقوب، پسر اسحاق بود، اگر منظور (پس زمانی) بود، گفته میشد: فبشرناها باسحاق و من بعد اسحاق یعقوب، و یا: فبشرناها باسحاق و یعقوب.

و اما یوم الآخر، پس آخر است نسبت به زندگی زمانی دار دنیا، یا قوم انما هذه الحیوة الدنیا متاع و الآخرة هی دار القرار، و گرنه هم اول است و هم آخر، مراتب عوالم خزائن است که به تدریج در روند زمان نازل میشود: و ان من شیء الا عندنا خزائنه و ما ننزّله الا بقدر معلوم، لذا در آن روز همه بچه‌ها، پیر هم هستند، چون روز احاطه بر کل زمان گذشته و آینده است، و وجدوا ما عملوا حاضرا، کما بدءکم تعودون، کل الیه راجعون، و لقد جئتمونا فرادی کما خلقناکم اول مرة، و انهم الینا لا یرجعون، نکتب ما قدموا و آثارهم و کل شیء احصیناه فی امام مبین، و...
قديمي Saturday 17 March 2018   #246
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1339

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردمنوشته شده است

من صادقانه جواب دادم اما شما نشنیدید چون منتظر شنیدن سخن دلخواه خود بودید. آنچه باعث شد من از دین مادریم دست بردارم قرآن بود ولاغیر نه اینکه اول از دین مادری برگردم و بعد به سراغ قرآن بروم .
ممکن است کسی در خانه نوح نبی زندگی کند ولی از کتابش تعلیم نگیرد و باز ممکن است کسی در خانه فرعون زندگی کند و به دین موسی درآید. تو فکر کردی در هند قرآن وجود ندارد؟!
گمان می کنی برهمائیان کتاب آسمانی نداشته اند یا به خیال خودشان ندارند؟ آنچه آنها را به این روز انداخته همین خواب دیدن ها و سخنان واسطه هایی بوده که هرگز وجود نداشته اند. مگر سخن ملکه سبا را در سوره نمل نخواندی؟! او گفت ما قبلاً صاحب کتاب بودیم منتهی پیروی از سخن غیر خدا ما را به این روز انداخت و راه کلام خدا را بر ما بست.
من دو دهه در خانه ای بودم که دائم قرآن در آن بود اما همگی از آن غافل بودیم و به دنبال سخن غیر خدا می رفتیم و راه کتاب آسمانی بر ما بسته بود. تنها کاربرد قرآن این بود که مرحوم پدرم تاریخ تولد فرزندانش را در آن ثبت کند یا دشت عیدی را لای ورقهایش بگذارد . شاید هم سالی یکی دو بار محض ثواب چند آیه ای از آن را می خواند بدون اینکه معنایش را بداند چون قرآنی که ما داشتیم فقط عرلبی بود و پدر عربی نمی دانست. من در چنین شرایطی و در زمانی که نه کامپیوتری بود و نه اینترنت و تالار گفتمانی به کتاب خدا راه یافتم.

hosyn
دوست گرامی، قبلا جواب ندادید، اما حالا جواب من را دادید! به قسمتی که رنگی کرده‌ام دقت کنید، و جند بار بخوانید! و بقیه آنچه گفتید تامل کنید! قرآن مادری سبب شده به وسیله خودش از قرآن مادری فرار کنید! پس خلاصه، ابتدا و انتهای کار شما، مادری بوده، بیخود دل خوش نکنید که از دین مادری بیرون آمدید! اگر در خانه یک برهمائی بودید یک چرخ صوری میزدید! از اوپانیشاد مادری بیرون آمده، به اوپانیشاد غیر مادری به گمان خود، داخل میشدید! از مادری به مادری!!
قديمي Tuesday 20 March 2018   #247
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1344

نقل قول:
در اصل توسط رباني رباني جوجه وهابی و.......که تازه سراز تخ در اورده نوشته شده است

علم حضوری در نفس خود توصیف پذیر نیست و علمی درونی و شخصی است ، این علم قابلیت انتقال به غیر را ندارد ، بحثی که بین شما و دوست عزیزمان جریان دارد مفاهیم عقلی علم حضوری ایشان است که به علم حصولی تبدیل شده ؛ لذا ایشان به ادراکات و اشراق روشن درونی رسیده اند و تا زمانی که شما واجد این مکاشفات وحالات عرفانی نشده اید بحث شما به نتیجه ای نخواهد رسید .

hosyn
دوست گرامی، هر علم حضوری که حق نیست، و هر سخن زیبا که راست نیست، بلکه هر وحی که سرانجام خوبی ندارد، آیا زخرف القول یعنی فحاشی کردن و لیچار گفتن؟ خیر! یعنی سخن زیبا گفتن، اما قرآن میفرماید: همین سخن زیبا، وحی شیاطین به رفقای خودشان است:

وَ كَذلِكَ جَعَلْنا لِكُلِّ نَبِيٍّ عَدُوًّا شَياطينَ الْإِنْسِ وَ الْجِنِّ يُوحي‏ بَعْضُهُمْ إِلى‏ بَعْضٍ زُخْرُفَ الْقَوْلِ غُرُوراً وَ لَوْ شاءَ رَبُّكَ ما فَعَلُوهُ فَذَرْهُمْ وَ ما يَفْتَرُونَ (الأنعام 112)

و بدين گونه براى هر پيامبرى دشمنى از شيطانهاى انس و جن برگماشتيم. بعضى از آنها به بعضى، براى فريب [يكديگر]، سخنان آراسته القا مى‏كنند و اگر پروردگار تو مى‏خواست چنين نمى‏كردند. پس آنان را با آنچه به دروغ مى‏سازند واگذار. (112)

وَ إِنَّ الشَّياطينَ لَيُوحُونَ إِلى‏ أَوْلِيائِهِمْ لِيُجادِلُوكُمْ وَ إِنْ أَطَعْتُمُوهُمْ إِنَّكُمْ لَمُشْرِكُونَ (الأنعام 121)

علم حضوری که تبدیل شود به علم حصولی، و بگوید: نمازهای پنجگانه، کشک است، رکوع و سجده و بر خاک افتادن برای رب العالمین، پوچ است، آیا نباید شک کرد؟ آیا من هم باید مثل شما بگویم: به‌به! ابراهیم زمان! عیسی رشته، مریم بافته! ؟!
قديمي Friday 23 March 2018   #248
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست1346

نقل قول:

زمان را به قطاری تشبیه می کنند که دارد از یک تونل خارج می شود؛ قسمت جلوی قطار را که از تونل خارج شده به گذشته و قسمت پشت آن را که هنوز به عیان نرسیده به آینده تشبیه می کنند پس در قطار زمان ، روز قیامت از نظر زمانی در ورای ما یعنی پشت سر ما قرار گرفته و آخرت ( بهشت و جهنم) نیز به همین صورت در آینده دنیا قرار دارند.
بعد از این می رویم سراغ آیات سوره انفطار و نتیجه گیری که از آن کردید.

hosyn
دوست گرامی، تشبیه درست این است که دو تونل در نظر بگیرید که مثلا بین آن دو، ۱۰ متر فاصله است، و زمان به منزله قطاری است که در حال عبور از بین این دو تونل است، (زمان گذشته و حال و آینده) برای کسی که ایستاده و میبیند(زمان حال) واگن‌های قطار از یک تونل خارج میشود و در تونل دیگر وارد میشود، کدام طرف پشت سر، و کدام طرف پیش روست؟ و برای کسی که سوار بر قطار زمان است، وجود تونل و نبود آن تفاوتی ندارد، و برای کسی که نظاره‌گر قطار از بیرون است، گذشته با آینده تفاوتی ندارد از این جهت که هر دو از منظر او غیب است، برای گذشته ناچار است به تاریخ و متواترات رجوع کند، و برای آینده به پیش‌بینی‌ها و پیش‌گوئی‌ها دل بسپارد، و کسی که مثل شما مطلقا متواترات را پوچ میداند چگونه حاضر میشود بگوید که قطار زمان از تونل خارج شده و همه چیز گذشته نزد او آشکار است؟!

همین شما اگر بخواهید آیه‌ای که کلمه (وراء) را برای گذشته به کار برده (قیل ارجعوا وراءکم فالتمسوا نورا) (و ترکتم ما خولناکم وراء ظهورکم) معنا کنید قهرا مثال را عوض میکنید تا بتوانید گذشته را به پشت سر تشبیه کنید.

آیا (و کان ورائهم ملک یاخذ کل سفینة غصبا) معنای آینده در بر دارد؟، آیا (فمن ابتغی وراء ذلک) معنای آینده در بر دارد؟ آیا فاسئلوهنّ من وراء حجاب معنای آینده در بر دارد؟ و...

اساسا کلمه وراء لغویین گفتند که از اضداد است، یعنی هم برای پشت سر و هم برای پیش رو به کار میرود،

لسان العرب، ج‏15، ص: 390 ---> الجوهري: و وَراء بمعنى خَلْف، و قد يكون بمعنى قُدَّام، و هو من الأَضداد. ... و قوله عزَّ و جل: وَ كانَ وَراءَهُمْ مَلِكٌ‏؛ أَي أَمامَهم...

و در التحقیق پس از اینکه اصل لغت را به معنای: (ستر شي‏ء الى أن يحصل الإخفاء) گرفتند، بسیار زیبا آنچه را عرض کردم راجع به برزخ و جهنم و احاطه آنها توضیح دادند:

التحقيق فى كلمات القرآن الكريم، ج‏13، ص: 99
... وَ مِنْ وَرائِهِمْ بَرْزَخٌ‏، مِنْ وَرائِهِمْ جَهَنَّمُ‏ .... و بهذا يظهر لطف التعبير في الآيتين السابعة و الثامنة: فانّ الناس في الحياة الدنيا مستورون و محجوبون عن عالم البرزخ و عن حقيقة جهنّم و عذابها و خصوصيّاتها، و الاستتار و الاحتجاب إنّما يتحقّق من جانبهم، و لا سترة فيهما. كما أنّ السترة و الحجاب فيما بين العبد و بين اللّه عزّ و جلّ و هكذا النور إنّما هو من جانب العبد، و لا يتصوّر المحجوبيّة و المستوريّة في مقام النور المنبسط لذاته. بَلِ الَّذِينَ كَفَرُوا فِي تَكْذِيبٍ وَ اللَّهُ مِنْ وَرائِهِمْ مُحِيطٌ...

ببینید میگویند همانگونه که محجوب بودن از خداوند متعال، از طرف ماست نه از طرف او، همانگونه محجوب بودن ما از برزخ و قیامت از طرف ماست، و گرنه آن دوعالم سترة ندارند!

.
قديمي Saturday 24 March 2018   #249
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست1347

نقل قول:

شما از کدام قسمت آیات : إِنَّ الْأَبْرَارَ لَفِى نَعِيمٍ وَ إِنَّ الْفُجَّارَ لَفِى جَحِيمٍ نتیجه گرفتید که ابرار و فجار باید همین الآن در نعمت بهشت یا در دوزخ باشند؟ مطمئناً هیچ شاهدی وجود ندارد و این فقط در تصور شماست.

hosyn
از مبتدا و خبر و کلمه لام در (لفی) استفاده کردم، این لام، لام ابتداء و تاکید است که به خاطر إنّ بر سر خبر آمده است، مثل إن الانسان لفی خسر، وقتی میگویید: زید فی الدار، زید در خانه است، اگر بخواهید تاکید کنید میگویید: لزید فی الدار، به تحقیق زید در خانه است، و وقتی بخواهید بیشتر تاکید کنید، إنّ اول کلام میاورید و لام را بر سر خبر میآورید: إنّ زیدا لفی الدار، هرآینه به تحقیق حتما زید در خانه است، و جمله مبتدا و خبر، برای آینده نیست، اگر بگویید زید در خانه است و مقصود شما این باشد که بعدا در خانه است، صحیح نیست، بلی، بنده، استعاره و لطائف ادبی در سطح پنجم زبان را به هیچ وجه منکر نیستم، اما لطائف ادبی کلام وحی، سنخ دیگری است، و صرفا زیبا سخن گفتن نیست، بلکه زیبایی را با حکمت و واقعیت همراه کرده است.

مثلا خود شما، اگر آیه (إن الانسان لفی خسر) را معنا کنید، محال نیست که بگویید منظور آیه به یک جهت استعاری این است که انسان در آینده در زیان خواهد بود، اما میبینید از لطافت تعبیر و حکمت متین کلام وحی، گویا فاصله گرفتید، چرا بعدا در خسر باشد؟! همین الآن در خسر است، لحظه به لحظه، هر چند (یوم تقوم الساعة یومئذ یخسر المبطلون) هم صحیح است و جای خود دارد.

نقل قول: غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم
درضمن مثال دست بریدنی که زدید اصلاً جالب نبود چون ما داریم عکس آن را می بینیم و قرآن نیز دارد عکس آن را می گوید و بسیاری از فجار نتنها در بی حسی درد به سر نمی برند بلکه در حال تخدیر نشعگی دنیا هستند.
hosyn
مقصودتان را نفهمیدم، اینکه یکی شد با مقصود من، من هم گفتم در این دنیا در حالت نشئگی و تخدیر و بی‌حسی و سر شدگی هستند، دقیقا همین مقصود من است، یعنی زمینه درد همین الآن موجود است ولی او از احساسش مانع دارد.

نقل قول: غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم
اینکه فجار از جهنم غائب نیستند و از چشم او دور نمی باشند یک تشبیه است تا نشان دهد کسی نمی تواند از لیست جهنمی ها خارج شود.
hosyn
وقتی معنای معارفی بلند موافق با ده‌ها آیه دیگر دارد، نوبت به تشبیه ضعیف نمیرسد.

وقتی می فرماید دوزخ در ورای کافران است یا به آنها محیط است کنایه از این است که دارد از پشت سرشان می آید و مراقب است تا کسی از قلم نیفتد.
در کتاب « التحقیق فی کلمات القرآن الکریم» راجع به اصل معنای ماده حوط که ریشه محیط است و معانی مختلف به همین اصل برمی گردند، چنین آمده است: أنّ الأصل الواحد في هذه المادّة: هو الرعاية و التوجّه مع الاستيلاء یعنی مراقب بودن توأم با تسلط.
hosyn
کنایه وقتی به آن نیاز است که معنای روشن برهانی راقی معرفتی نداشته باشد، همین صاحب التحقیق در ذیل سرادق، آیه: نارا احاط بهم سرادقها، بسیار زیبا معنای احاطه سرادق و نیز احاطه جهنم در لمحیطة بالکافرین را توضیح میدهند، تصریح میکنند که به همین عالم مادی هم قبل از موت طبیعی احاطه دارد:

التحقيق فى كلمات القرآن الكريم، ج‏5، ص: 123
ثمّ إنّ تلك الظلمة لمّا كانت غير ماديّة و من الأمور المعنويّة المتحصّلة فيما وراء عالم الطبيعة: فالسرادق المتكوّن منها يكون في تلك العالم، و هي غير محدودة بما بعد الموت الطبيعيّ، بل من شئون الروح و من حالاته، فهذه الظلمة تحيط بالروح و تحجبه في العالمين المادّية و الروحانيّة.
و بهذا اللحاظ ترى التعبير بصيغة الماضي في قوله تعالى-. أَحاطَ بِهِمْ سُرادِقُها - إشارة الى أنّ ذلك السرادق قد أحاط بهم في حياتهم الدنيا أيضا. و هذا كما في قوله تعالى- يَسْتَعْجِلُونَكَ بِالْعَذابِ وَ إِنَّ جَهَنَّمَ لَمُحِيطَةٌ بِالْكافِرِينَ.

گفتم یوم الآخرت اسمش با خودش می آید و به معنای روزی دیگر است یعنی امروز نیست اما شما نتنها توجه نکردید بلکه سعی کردید آن را توجیه نمایید.
آیا از نظر شما یوم الآخره یا النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ معنای خاصی ندارند؟
hosyn
ما که نمیخواهیم آخر را از آخر بودن بیاندازیم، بلکه میخواهیم درک کنیم که چگونه عالم احاطه، هم آخر است و هم اول؟ برای ما که در حجاب از آن عالم هستیم، آخر است، اما خودش، وراء ما و محیط بر ما و اول و آخر ماست، یعلمون ظاهرا من الحیوة الدنیا و هم عن الآخرة هم غافلون، کلمه (ظاهرا) را ملاحظه کنید! آیا تعبیری بالاتر از برداشتن پرده میتوان به کار برد؟ فکشفنا عنک غطائک فبصرک الیوم حدید، آنطور که در خاطرم مانده در المیزان میگویند: لقد کنت فی غفلة من هذا، کلمه غفلت در جایی صحیح است که اگر بخواهد ببیند میتواند اما در اثر غفلت نمیبیند، چرا لهم اعین لا یبصرون بها؟ چون اولئک هم الغافلون.

واقعا مایلم برداشت شما از ربط بین این دو فقره از آیه را بدانم:

لَقَدْ كُنْتَ في‏ غَفْلَةٍ مِنْ هذا فَكَشَفْنا عَنْكَ غِطاءَكَ فَبَصَرُكَ الْيَوْمَ حَديدٌ (ق 22)

ترجمه المیزان:
به او گفته مى‏شود اين وضع كه میبينى در دنيا هم بود اما تو از آن در پرده‏‌اى از غفلت بودى ما امروز پرده‏‌ات را كنار زديم اينك ديدگانت امروز تيزبين شده است (22).

ببینید حتی نمیگوید مطلقا پرده بود، میگوید: غطائک، یعنی پرده و حجاب مال تو بود!
قديمي Sunday 25 March 2018   #250
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1353
http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=91
نقل قول:
در اصل توسط ghanet نقل قول: غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم نوشته شده است
اما زمان حال لحظه ای بیش نیست. لحظه ای غیر قابل تصورکه در ورای آن یا گذشته است یا آینده. در مخروط فضا زمان، زمان حال بصورت نقطه ای در فصل مشترک دو مخروط گذشته و آینده قرار دارد .....

hosyn
دوست گرامی، این نمودار مربوط به مخروط فضازمان تخت است که در محدوده نسبیت خاص مطرح است، و حال آنکه جهان با نیروی جاذبه و گرانش دمساز است، و نسبیت عام چاره‌ای از آن نیست، و جالب است که لازمه این نمودار، تفاوت لحظه‌هاست! یعنی هر لحظه، به سرعت حرکت قطار بستگی دارد، اگر قطار با سرعت معمولی حرکت کند با اینکه با سرعت نزدیک به سرعت نور حرکت کند، تفاوت میکند.

نکته مهم دیگر این است که این مخروط که به مخروط نوری معروف است، ربطی به بحث ما ندارد، چون تنها گذشته و آینده و حال یک لحظه را ترسیم میکند، مثلا ترسیم میکند انتشار نوری که از پدیده حرکت پلک چشم شما در لحظه ساعت ۱۰ صبح جمعه، ساطع میشود، چه سابقه و چه لاحقه‌ای دارد، نه اینکه شما در لحظه بعد ساعت ۱۰ همان صبح جمعه چه حالی دارید، یعنی کسی که ۵۰ سال بعد در کره دیگری این نور ساطع شده از این لحظه خاص دقیقا راس ساعت ۱۰ صبح جمعه از بدن شما در زمین را میبیند، گمان میکند که شما همین الآن مشغول تکان دادن پلک چشم خود هستید، به همین دلیل است که به آن مخروط نوری میگویند.

نقل قول:
در اصل توسط ghanet نقل قول: غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردمنوشته شده است
درست مثل ساعت شنی. در یک ساعت شنی آن مقدار از شن که در مخروط فوقانی قرار دارد مربوط به آینده ، قسمتی که وارد مخروط تحتانی شده گذشته و آنچه از فصل مشترک دو مخروط عبور می کند حال است.

hosyn
اگر شما فصل مشترک این دو مخروط را زیر میکروسکپ الکترونی بزرگ کنید، با یک قطعه زمان کوچک در نظر ما مواجه میشوید که نسبت به مختصات میکروسکپ، قطعه زمان بزرگی است که به نوبه خود، زمان گذشته و حال و آینده دارد، و نقطه هندسی رأس دو مخروط هر چند حد این دنباله است، اما نقطه فیزیکی این دو مخروط، هرگز به این نقطه هندسی نمیرسد، و هر چند بینهایت به آن نزدیک شویم و فاصله ما به صفر میل کند، اما هرگز به خود صفر نمیرسد، لذا نمیتوانیم در دنیای فیزیکی بگوییم ما زمان حال نداریم، و طبق مبانی فیزیک کوانتوم که بحث‌ها گسترده‌تر است.

علاوه اینکه زمان ریاضی و فیزیکی غیر از بحث ماست که زمان انسانی و روانشناختی است، چه کسی است که بگوید ما زمان حال نداریم؟! سیستم عصبی مغز ما، دارای زمان خاص خود است که بحث جداگانه دارد.

نقل قول:

در قطار زمان، سطح مقطع خروجی تونل ( سطح سیاه رنگ)نشاندهنده زمان حال، داخل تونل مربوط به زمان آینده و خارج آن نیز گذشته است.

hosyn
عرض کردم که قطار نوری یک پدیده، با قطار زمانی پدیده‌های پشت سرهم، تفاوت دارد، و در همین قطار زمان هم، مقطع سیاه‌رنگ، هر چند یک سطح هندسی در نظر گرفته میشود که هیچ عمق ندارد و تنها دو بعد دارد، اما در نظریه نسبیت خاص، همین مقطع سیاه‌رنگ به سرعت قطار وابسته است، مسأله اتساع زمان در نسبیت خاص، این را توضیح میدهد. و الله العالم

.
قديمي Tuesday 27 March 2018   #251
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1354

نقل قول:
در اصل توسط رباني جوجه وهابی و.......که تازه سراز تخ در اورده نوشته شده است
شما توجه نفرمودید که میزانی به نام قران هم موجود است ، شخص به علم حضوری رسیده و کلام خدا را نیز تایید کننده آن علم و آگاهی میبیند که بدان نائل شده ، اینجا وی نمیتواند نص این میزان را انکار کند و مثلا بگوید به خاک افتادن و سجده بر رب العالمین به تعبیر شما کشک و دوغ است !

hosyn
دوست گرامی، ما در این تاپیک به شماره پستهای ۱۴۰۰ نزدیک میشویم!! معلوم میشود شما مطالب قبلی را ندیده‌اید، ایشان صریحا قائل هستند که در نماز، رکوع و سجود متعارف بین مسلمین، بدعت است، و خلاف قران است! و نماز ظهر هم بدعت است! و...

بروید ببینید ایشان چه خون به دل ما کرده! میگوییم سیماهم فی وجوههم من اثر السجود یعنی چه؟ میگوید یعنی حالت خشوع در صورت آنها پیداست! یا وجه یعنی رویکرد رفتاری آنها خاشعانه است! میگوییم: در نماز خوف فلیسجدوا من ورائکم یعنی چه؟ میگوید: نه یعنی بر خاک افتادند، یعنی اطاعت امر کردند!

از کتاب لغت عرب شاهد آوردیم که دلوک شمس، زوال و غروب هر دو هست، الا و لابد میگوید همین که من میگویم! نماز ظهر بدعت است و مسلمین آن را ساخته‌اند!
قديمي Wednesday 28 March 2018   #252
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1356

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ن نوشته شده است
... من برای اینکه درست نبودن این نتیجه گیری را به شما ثابت کنم چند آیه نشان می دهم که همین وضعیت را دارند ولی به آینده اطلاق می شوند. مثلاً آیه 5 سوره رعد که در آن کفار می گویند آیا وقتی مردیم و به خاک تبدیل شدیم به خلقت جدیدی در خواهیم آمد؟ أَإِنَّا لَفِي خَلْقٍ جَدِيدٍ. یا آیه 7 سوره سبا إِنَّكُمْ لَفِي خَلْقٍ جَدِيدٍ

hosyn
کجا به آینده اطلاق شده است؟ آیا به طرف خودتان حق میدهید که دیگر جواب شما را ندهد؟! همه آیات را از دید خودتان معنا میکنید و رد حرف او میکنید؟! آنها منکر بقاء روح و مفاد فیمسک التی قضی علیها الموت، و عذاب قبر و برزخ و سپس بعث قیامت بودند، و لذا برای عالم میانه: قل یتوفاکم ملک الموت الذی وکل بکم، توفی: اخذ الشیء بتمامه، و برای عالم نهایت، ثم الیه ترجعون.

نقل قول:غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ن
اصلاً چرا راه دور برویم ، آیه 22 سوره مطففین: إِنَّ الْأَبْرَارَ لَفِي نَعِيمٍ (براستى نيكوكاران در نعيم [الهى‌] خواهند بود) این عین آیه 13 سوره انفطار است که شما به آن اشاره کردید
آیا این آیه می خواهد بگوید ابرار در آخرت لفی نعیم هستند یا هین الأن ؟ اگر همین الآن پس چرا در آیه بعدی می گوید : عَلَى الْأَرَائِكِ يَنْظُرُونَ (بر تختها [نشسته‌] مى‌نگرند) یعنی همین الآن بر تختها تکیه زده و نگاه می کنند؟!
hosyn
همین آیات سوره مبارکه مطففین بالاترین شاهد است، علی الارائک ینظرون یعنی چه؟ الآن هست یا نیست؟ جواب شما را خود آیه بعدی میدهد: یشهده المقربون! اگر من و شما هم جزء مقربون بودیم که این همه مشکل نداشتیم! کتاب مرقوم، کار تمام است! افتمارونه علی ما یری؟! و لقد رآه نزلة اخری، عندها جنة المأوی و...
قديمي Thursday 29 March 2018   #253
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1406
http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=94

در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم نوشته شده است

نقل قول:
در اصل توسط alavee نوشته شده است
بفرمایید چگونه از پیامبر اطاعت کنیم.
غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم

با پرستش قرآن

hosyn
استدلالات مدرن!

از آیات قرآن برمیآید که در زمان رسول الله ص مسلمانها در دو نوبت صبح و شام در مکانی گرد هم جمع میشدند و قرآن را وسط میگذاشتند و سوره حمد را میخواندند و به قرآن اشاره کرده میگفتند: ایاک نعبد و ایاک نستعین، ای قرآن ما تنها تو را پرستش میکنیم و تنها از تو یاری میجوییم!

اما در دین مادری این تحریف شده و اکنون به خدا میگویند ما تنها تو را پرستش میکنیم! از کجا میگوئی؟! باور نمیکنید؟! با من باشید تا از قرآن برای شما این را نشان دهم:

دین مادری = تنها خدا را پرستش میکنیم

دین قرآنی = تنها قرآن را پرستش میکنیم

در قرآن به کتاب آسمانی، ذکر گفته میشود، نزّل علیه الذکر، انا نحن نزلنا الذکر:

قرآن = ذکر الله

و ذکر الله در آیات قرآن، خالق آسمانها و زمین است:

دین مادری = خدا، خالق آسمانها و زمین

دین قرآنی = ذکر الله، خالق آسمانها و زمین

در آیه ۴۵ سوره عنکبوت: و لذکر الله اکبر، و در آیه ۵۷ سوره غافر: لخلق السماوات و الارض اکبر:

ذکر الله = اکبر

خلق السماوات و الارض = اکبر

و راه راست، پرستش قرآن است، و ان اعبدونی هذا صراط مستقیم:

صراط مستقیم = بندگی من

قرآن = صراط مستقیم -> انک علی صراط مستقیم

صراط مستقیم = معبود حقیقی -> و ان اعبدونی هذا صراط مستقیم

قرآن = تنها معبود حقیقی -> ایاک نعبد

قرآن میگوید به حق و به صبر همدیگر را سفارش کنید: و تواصوا بالحق و بالصبر، و حق قران است، پس صبر هم که به آن عطف شده است قرآن است، و قران میگوید: وا ستعینوا بالصبر و الصلاة، پس صلاة هم قرآن است، و مسلمانها در صبح و شام به قران میگفتند: تنها از تو یاری میجوییم: و ایاک نستعین:

دین مادری = تنها از خدا یاری میجوییم

دین قرآنی = تنها از قرآن یاری میجوییم

حق، صبر، صلاة = قرآن

استعانت کنید به صبر و صلاة = استعانت کنید به قرآن

ایاک نستعین = تنها از قرآن، یاری میجوییم

مسلمانها در نماز صبح و شام به قران خطاب میکردند و میگفتند: اهدنا الصراط المستقیم، یعنی ما را سوی خودت که راه راست هستی هدایت کن:

دین مادری = راه راست یعنی بندگی خدا

دین قرآنی = راه راست یعنی قرآن

دین مادری = خدا عالم به همه چیز در آسمان و زمین

دین قرآنی = قرآن همان خداست که عالم به همه چیز در آسمان و زمین است:

ألم تعلم ان الله یعلم ما فی السماء و الارض = ان ذلک فی کتاب

البته میتوانم کسانی که دین مادری، گوشت و پوست و خون آنهاست، را درک کنم که وقتی این استدلالات سراپا مستند به قران را ببینند ناراحت شوند! اما چاره‌ای نیست! باید حق را گفت! تنها راه فرار پیروان دین مادری هم این است که بگویند: این استدلالات منطقی نیست! چون چاره‌ای ندارند چنین میگویند! وقتی قرآن حرفی را میزند، منطق کدام است؟! ما باید تنها به قرآن مراجعه کنیم، و باید تمام منطق را بشوییم تا بفهمیم قرآن چه میگوید!

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Thursday 29 March 2018 در 10:46PM.
قديمي Thursday 29 March 2018   #254
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله

لَبيْكَ يٰا عَليْ

ان ربی علی صراط مستقیم

وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم

السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب

امیرالمومنین علیه السلام

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

جوابها وسوالات اقای حسین از غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران

وجالب این است اصل عنوان سوال از بی بی سی انگلیس هست

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=139971

جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید

پاسخ های بی جواب اقای حسین به احتجاج امیرالمومنین علیه السلام به غدبر

جمع اوری جوابهای اقای حسین به منکر غدیر

جوابها بی پاسخ اقای حسین به منکر توسل

پیامبر دروغین وابلهان شقی طرفدارش

قديمي Saturday 31 March 2018   #255
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1411
http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=95

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است

اگر بخواهم بطور مقایسه ای و نسبی صحبت کرده باشم، به نظر من شما نسبت به بقیه کسانی که در این اتاق به دفاع از مذهب شیعه برخاسته اند ، از آگاهی بیشتری برخوردارید و از قرآن حرفی برای گفتن دارید هرچند از پشت عینک فرقه خود به آیات می نگرید. اما متأسفانه صادقانه بحث نمی کنید و اینجا را به مثابه میدان مسابقه ای می بینید که هر طور شده باید در آن پیروز شوید.
دیگر اینکه موضعتان کاملاً انکاری است و زیاد به مذهب خود غره هستید و همین موجب می شود تا زیر بار چیزی نروید و هر مطلبی را تکذیب کنید و این مرا مأیوس می کند و از ادامه بحث با شما دلسرد می سازد.

hosyn
اگر واقعا صادقانه بحث میکنید چرا وقتی شاهد واضح که هر بچه و بزرگ مسلمان و کافر تصدیق میکند میآورم با یک کلمه سربالا جواب میدهید که از قرآن بیاور! آیا کدام مسلمان یا کافر است که در نقل تاریخی که سابق آوردم احتمال ساخت و پاخت برای دروغ گفتن بدهد؟ آخر سراغ کتاب آسمانی رفتن یعنی واضحات و انصاف را زیر پا گذاشتن؟ کدام وجدان تدین این را حکم میکند؟

چه کسی باور میکند خواستند دروغ جعل کنند وقتی دعوای مریدان معاویه را با خود معاویه نقل میکنند که مریدان نمره اول او از بنی امیه، به او اعتراض کردند که چرا نماز ظهر را در منی شکسته خواندی در حالی که عثمان که نماد بنی امیه است نماز ظهر را تمام خوانده؟ و او جواب داد خودم دیدم پیامبر ص نماز ظهر را در اینجا شکسته خواندند! و ادامه جریان:
نقل قول:hosyn
در اصل توسط hosyn نوشته شده است
همانطور که سابق عرض کردم، یک مسأله تاریخی را نمیتوان با متد غیر تاریخی جواب داد، در تحقیق یک امر تاریخی، باید شواهد تاریخی ارائه کرد.

مثلا در مورد اینکه پیامبر اسلام نماز ظهر میخواندند یا خیر؟ این شاهد تاریخی را نشان هر کافر منصف بیطرف بدهید اذعان میکند که حضرت نماز ظهر میخواندند:

دو نزاع در صدر اسلام تاریخ ثبت کرده است:

۱- نزاع بعض صحابه با عثمان، در اینکه چرا در منی نماز ظهر و عصر را تمام خواند، ابن مسعود گفت: إنا لله و إنا الیه راجعون، ما با پیامبر و ابوبکر و عمر و پنج سال از اول خلافت عثمان با او در منی نماز ظهر و عصر را شکسته خواندیم، و اکنون عثمان نماز را بر خلاف سیره پیامبر تمام خواند:

http://shamela.ws/browse.php/book-1681#page-1941
http://lib.efatwa.ir/42174/2/43
صحيح البخاري (2/ 43)
1084 - حدثنا قتيبة بن سعيد، قال: حدثنا عبد الواحد بن زياد، عن الأعمش، قال: حدثنا إبراهيم، قال: سمعت عبد الرحمن بن يزيد، يقول: صلى بنا عثمان بن عفان رضي الله عنه بمنى أربع ركعات، فقيل: ذلك لعبد الله بن مسعود رضي الله عنه، فاسترجع، ثم قال: «صليت مع رسول الله صلى الله عليه وسلم بمنى ركعتين، وصليت مع أبي بكر الصديق رضي الله عنه بمنى ركعتين، وصليت مع عمر بن الخطاب رضي الله عنه بمنى ركعتين»، فليت حظي من أربع ركعات ركعتان متقبلتان

۲- نزاع مروان و پسر عثمان با معاویه در منی، که ای معاویة! هیچ کس مثل تو بر پسر عمویت عثمان عیب نگرفت قبیح‌تر از آنکه تو عیب بر او گرفتی! پرسید مگر چه کردم؟! گفتند: عثمان در منی نماز ظهر و عصر را تمام خواند ولی تو بر خلاف او شکسته خواندی! گفت: وای بر شما، من خودم با پیامبر نماز ظهر و عصر را شکسته خواندم! گفتند: عثمان تمام خوانده و مخالفت تو با او عیب است! و لذا معاویه وقتی برای نماز عصر حاضر شد نماز عصر را تمام خواند در حالی که نماز ظهر را شکسته خوانده بود!:

http://shamela.ws/browse.php/book-25794#page-13371
http://lib.efatwa.ir/42200/28/71
مسند أحمد ط الرسالة (28/ 71)
16857 - حدثنا يعقوب، حدثنا أبي، عن ابن إسحاق، حدثنا يحيى بن عباد بن عبد الله بن الزبير، عن أبيه عباد، قال: لما قدم علينا معاوية، حاجا قدمنا معه مكة، قال: فصلى بنا الظهر ركعتين، ثم انصرف إلى دار الندوة، قال: وكان عثمان حين أتم الصلاة، إذا قدم مكة صلى بها الظهر والعصر والعشاء الآخرة أربعا أربعا، فإذا خرج إلى منى وعرفات قصر الصلاة، فإذا فرغ من الحج وأقام بمنى أتم الصلاة حتى يخرج من مكة، فلما صلى بنا معاوية الظهر ركعتين نهض إليه مروان بن الحكم وعمرو بن عثمان، فقالا له: ما عاب أحد ابن عمك بأقبح ما عبته به، فقال لهما: وما ذاك ؟ قال: فقالا له: ألم تعلم أنه أتم الصلاة بمكة، قال: فقال لهما: ويحكما، وهل كان غير ما صنعت؟ " قد صليتهما مع رسول الله صلى الله عليه وسلم ومع أبي بكر وعمر "، رضي الله عنهما قالا: فإن ابن عمك قد كان أتمها ، وإن خلافك إياه له عيب، قال: " فخرج معاوية إلى العصر فصلاها بنا أربعا "

آیا چه انگیزه‌ای در این نقل تاریخی است که شما بی پروا بگویید نماز ظهر نبوده است؟ این دو نقل در ده‌ها کتاب از قرن دوم تا کنون آمده است، که اکنون میتوان لینک مستقیم داد به معتبرترین مرجع و سایت حدیثی و تاریخی.

hosyn
حال شما بگویید اصلا نماز ظهری در کار نبوده است! و تنها از این شاهد واضح که هر مسلمان و کافر تصدیق میکند یک کلمه جواب سربالا بدهید که اینها را ول کن! از قرآن بیاور! مگر قران هم مجبور نیستید چاپ کنید یا قرائت کنید یا تعلیم کنید یا استنساخ کنید و... آیا میتوانید خودتان را صادق در بحث و تحقیق بنامید؟ یک کلمه جواب منطقی بدهید از این شاهد تاریخی که ذره‌ای احتمال انگیزه دروغ گفتن در آن نیست.

منصفین به این دو لینک و صدها لینک دیگر مراجعه کنید:

1:
http://shamela.ws/browse.php/book-25794#page-13371
http://lib.efatwa.ir/42174/2/43

2:
http://shamela.ws/browse.php/book-1681#page-1941
http://lib.efatwa.ir/42200/28/71
.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:38AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه