بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 1 September 2018   #61
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 17,195
ج: عدالت صحابه ؟؟!!!

اعتراف مهم ابن تیمیة :
برخی از صحابه شراب فروشی کرده اند !

نقدی بر نظریه #عدالت_صحابه (۵۵)

..یکی از افسانه های خود متناقضی که مخالفین شیعه به آن اعتقاد دارند، مساله ی عدالت تمامی اصحاب و بهشتی بودن آنان می باشد.

مخالفین شیعه معتقدند تمامی کسانی که پیامبر را دیدند و بر اسلام بوده اند، عادل به حساب می آیند و بهشتی هستند و این ادعا البته نمونه های نقضی فراوانی دارد که یکی از آنان شراب فروشی برخی از صحابه به تصریح ابن تیمیه می باش
که برخی از صحابه را از عدالت ساقط می‌کند.

وقد باع بعض الصحابة خمرا .....
بعضی از صحابه شراب فروخته اند .....

مجموع فتاوی لابن تیمیة ، ج20 ، ص265 ، نشر: مجمع الملک فهد
رفع الملام عن الائمة الأعلام ، ص56 ، نشر: الرئاسة العامة لإدارات البحوث العلمیة

این اعتراف در حالی است که فرد شراب فروش با استناد به خود کتب اهل تسنن ، مورد لعن پیامبر صلی الله علیه و آله قرار گرفته است!!

دقت کنید:

حَدَّثَنَا عُثْمَانُ بْنُ أَبِی شَیْبَةَ، حَدَّثَنَا وَکِیعُ بْنُ الْجَرَّاحِ، عَنْ عَبْدِ الْعَزِیزِ بْنِ عُمَرَ، عَنْ أَبِی عَلْقَمَةَ، مَوْلَاهُمْ وَعَبْدِ الرَّحْمَنِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ الْغَافِقِیِّ، أَنَّهُمَا سَمِعَا ابْنَ عُمَرَ، یَقُولُ: قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ:
لعَنَ اللَّهُ الْخَمْرَ، وَشَارِبَهَا، وَسَاقِیَهَا، وبَائِعَهَا، وَمُبْتَاعَهَا، وَعَاصِرَهَا، وَمُعْتَصِرَهَا، وَحَامِلَهَا، وَالْمَحْمُولَةَ إِلَیْهِ.

سنن أبي داود ، ج3 ، ص326 ، ح3674 ، نشر: المکتبة العصریة [ حم ألباني بر حديث : صحیح ] [ حكم عيب الارنوؤط بر حديث : حدیث صحیح

قـــــــــــــــضاوت باشـــــــــــــــــما

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
یا علی یا مرتضی یا حیدر
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته ش
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم یا علی یا اول مظلوم ای یگانه مظلوم هستی

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 الأن بر روي خط است   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 8 September 2018   #62
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

حذیفه و معرفی صحابه منافق!

نقدی بر نظریه #عدالت_صحابه (۵٧)

یکی از موضوعاتی که مخالفین ، برای دفاع از کل صحابه دارند " عدالت صحابه " هست ..
که عقیده دارند همگی عادلند و بهشتی و اینان سنت پیامبر را حفظ کرده‌اند و...

حتی وحشی قاتل حضرت حمزه که تنها در شش ماه پایانی عمرش مسلمان شد اما موقعی که از دنیا رفت مست شده بود، نیز صحابی است!!!

در این پست قصد داریم یکی از صحابه ای که عامه بهش ارادت خاص دارند رو بهتون معرفی کنیم که از منظر جناب حذیفه بن يمان ،صحابی صاحب سر پیامبر ،منافق بود....

دقت کنید

روایت زیر به سند معتبر :

عن شقیق قال : کنا مع حذیفة جلوساً، فدخل عبد الله و أبو موسى المسجد فقال: أحدهما منافق ثم قال: إن أشبه الناس هدیاً ودلاً وسمتاً برسول الله صلى الله علیه وسلم عبد الله. رجاله ثقات .

شقیق میگوید: با حذیفه نشسته بودیم، پس عبدالله (بن عباس) و ابوموسى اشعرى وارد مسجد شدند، (حذیفه) گفت: یکى از این دو منافق است، سپس گفت: شبیه ترین مردم از نظر راه رفتن و حرکات و سکنات به رسول خدا عبدالله (بن عباس) است.

سير أعلام النبلاء ، ج 2 ، ص 394 ، الناشر : مؤسسة الرسالة .

پس در نتیجه: ابوموسی اشعری منافق است...

به این روایت دقت کنید:
عاقبت منافق طبق روایت نبوی با استناد به منابع اهل سنت چیست

«إنّی لا أتَخَوَّفُ علی اُمَّتی مُؤمِنا و لا مُشرِکا، أمّا المُؤمنُ فیحجُرُهُ إیمانُهُ، و أمّا المُشرِک فیقمَعُهُ کفرُهُ، و لکن أتَخَوَّفُ علَیکم مُنافِقا عالِمَ اللِّسانِ؛ یقولُ ما تَعرِفونَ، و یعمَلُ ما تُنکرونَ؛

من برای امت خود از مؤمن و مشرک نمی ترسم؛ زیرا مؤمن را ایمانش مانع [از لطمه زدن به جامعه اسلامی] می شود و مشرک را نیز همان کفرش سرکوب می کند، اما ترس من برای شما از منافق زبان بازی است که حرف هایی می زند که شما بدان اعتقاد دارید و کارهایی می کند که شما به آنها اعتقاد ندارید».

متقی هندی، 1397: ح 29046 .

و در قرآن کریم خداوند متعالی میفرماید :

وَيعَذِّبَ الْمُنَافِقِينَ وَالْمُنَافِقَاتِ وَالْمُشْرِكِينَ وَالْمُشْرِكَاتِ الظَّانِّينَ بِاللَّهِ ظَنَّ السَّوْءِ عَلَيهِمْ دَائِرَةُ السَّوْءِ وغَضِبَ اللَّهُ عَلَيهِمْ وَلَعَنَهُمْ وَأَعَدَّ لَهُمْ جَهَنَّمَ وَسَاءَتْ مَصِيرًا . الفتح (6)

خداوند بر آنان غضب كرده و از رحمت خود دورشان ساخته و جهنم را براي آنان آماده كرده؛ و چه بد سرانجامی است!

قـــــــــــــــضاوت و نتیجه گیری باشـــــــــــــــــما‌

یا علی یا مرتضی یا حیدر
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Saturday 8 September 2018   #63
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قديمي Tuesday 25 September 2018   #64
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ابن عباس : کفش کهنه و پاره از بعضی از صحابه بهتر است!!!

نقدی بر نظریه #عدالت_صحابه (۵٨)

مخالفین شیعه قائل به مساله ی " عدالت صحابه " هستند و بر این مبنا تمامی صحابه را عادل شمرده و هر گونه نقد در مورد آنان را نهی می کنند
و حتی بر همین مبنا تمامی آن ها را توثیق می کنند.

این ادعا در حالی صورت میگیرد که نه تنها هیچ پشتوانه ی قرآنی و روایی ندارد، بلکه روایات متعدد و معتبر در منابع مخالفین در رد این ادعای اهل تسنن وجود دارد.
(با وجود تعریف های متفاوت از صحابه در نزد علمای اهلسنت)

در راستای این مساله، در این مطلب به نقل روایتی با سند صحیح (بنا بر شروط بخاری و مسلم) از قول ابن عباس می‌پردازیم که رد محکمی است بر اسطوره ی " عدالت صحابه " .

حدَّثنا أَبُو موسى، قَال: حَدَّثنا یَحْیَى بن حماد، قَال: حَدَّثنا أَبُو عَوَانة، عَن سُلَیْمَانَ عَنْ عَدِیّ بْنِ ثَابِتٍ، عَن سَعِید بْنِ جُبَیر، عَنِ ابْنِ عَبَّاسٍ، رَضِی اللَّهُ عَنْهُمَا، قَالَ: یَقُولُ أَحَدُهُمْ: أَبِی صَحِبَ النَّبِیّ صَلَّى اللَّهُ عَلَیه وَسَلَّم، وَکان مَعَ أَبِی ولَنَعْلٌ خَلَقٌ خَیْرٌ مِنْ أَبِیهِ.

مسند البزار،ج11،ص277،ح5068 ط مکتبة العلوم والحکم - المدینة المنورة

ابن عباس می گوید : یک از آن ها می گوید پدرم صحابی پیامبر بوده است و پیامبر با پدرم بوده است در حالی که کفش کهنه از پدرش بهتر است.

این روایت در منابع زیر نیز نقل شده است :

مجمع الزوائد ومنبع الفوائد،ج2،ص186 ط دار المأمون للتراث ( نور الدین الهیثمی : رجاله رجال الصحیح حسین سلیم اسد : إسناده صحیح)

مختصر زوائد مسند البزار،ج1،ص109 ط مؤسسة الکتب الثقافیة (ابن حجر العسقلانی : صحیح الإسناد)

همانطور که ملاحظه می کنید ، " نور الدین هیثمی " و " این حجر عسقلانی " و " حسین سلیم اسد " این روایت را تصحیح کرده اند.

از آن جایی که تمام راویان این این سند از ثقات و از راویان بخاری و مسلم هستند، به بررسی سند آن نمی پردازیم. ( در صحت سندی روایت شکی نیست)

اکنون با وجود چنین روایتی و چنین کلامی از صحابی جلیل القدر، ابن عباس، باز هم مخالفین شیعه ادعا می کنند که صحابه بهترین افراد بوده اند
و تمامی آنان عادل هستند؟!

ادعایی از جانب مخالفین و پاسخ به آن :

برخی از مخالفین وقتی پاسخی برای این روایت نیافته اند، این گونه توجیه کرده‌اند که منظور از این روایت "منافقین" می باشد که بعضا در بین صحابه وجود داشته اند.

اما پاسخ به این ادعا :

اولا :
در روایت مذکور، این عباس هیچ صحبتی از " منافقین " نکرده است بلکه به ادعای "صحابی" بودن پاسخ داده است. (أبی صحب النبی)

ثانیا :
هر چند که مخالفین این ادعا را بدون دلیل طرح کرده اند و قرینه ای هم در روایت مذکور بر این ادعا وجود ندارد اما اگر ادعایشان را بپذیریم چه بسا اوضاع بدتر هم بشود !
چرا که این ادعا نشان می دهد که در بین صحابه منافقینی بوده اند که چه بسا بسیاری از آن ها شناسایی هم نشدند و در افسانه و ادعای باطل "عدالت تمامی اصحاب" وارد شدند بدون آن که مخالفین چیزی در مورد منافق یا عدم منافق بودن آنان بدانند !
یعنی با این ادعا ممکن است در بین صحابه ای که مد نظر مخالفین شیعه است، "منافق" یا "منافقینی" نیز حضور داشته باشند ولی شناسایی نشده باشند و صفت عادل نیز بر آنان اطلاق می شود !

ثالثا :
طبق تعریف برخی از علمای اهل سنت مانند بخاری، هرکس که پیامبر را دیده باشد ،صحابی است و قول ابن عباس در روایت مذکور نیز همان طور که اشاره کردیم صرفا بر "صحابی" دلالت می کند ( در پاسخ به ادعای " أبی صحب النبی " ) نه منافق !
و می دانیم که " صحبة " اعم از " رؤیة " است و ادعای مطرح شده در متن روایت مذکور حتی از تعریف بخاری از صحابه نیز جامع تر و شامل تر است !

بنا براین راهی برای توجیه متن این روایت برای مخالفین وجود ندارد.

یا علی یا مرتضی یا حیدر
قديمي Sunday 14 October 2018   #65
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تحریف روایت عمل خلاف شرع "جلیبیب" از صحابه ، از صحیح مسلم!!!

نقدی بر نظریهء عدالت_صحابه(۵٩)

به این روایت دقت کنید:

عن أبي برزة الأسلمي، أن جليبيبا كان امرأ يدخل على النساء، يمر بهن ويلاعبهن فقلت لامرأتي: لا يدخلن عليكم جليبيب؛ فإنه إن دخل عليكم، لأفعلن ولأفعلن.

ابی برزه ی اسلمی می گوید جلیبیب شخصی بود که بر زنان وارد می شد و از مقابل زنان عبور میکرد و با آنان ملاعبت می کرد. ابی برزه می گوید پس من به زنم گفتم که مبادا جلیبیب بر شما وارد شود که اگر او بر شما وارد شود چنین و چنان می کنم.

مسند احمد بن حنبل، ج 33 ، ص 28 ، ح 19784 - چاپ موسسه الرساله .

جالب است بدانید این روایت در صحیح مسلم هم بوده است ،
ولی اکنون از این کتاب مهم اهل تسنن به دلیل عدم آبروریزی صحابه حذف شده است‼️

اما دلیل ما بر این ادعا چیست

أمين بن عبد الله الشقاوي (عالم وهابی) در کتاب "الدرر المنتقاة من الكلمات الملقاة" اعتراف میکند که این روایت در مورد خلاف این صحابه جلیل القدر ! در صحیح مسلم هم بوده است :

روى الإمام أحمد في مسنده و"مسلم" في صحيحه من حديث أبي برزة الأسلمي: أَنَّ جُلَيْبِيبًا كَانَ امْرَأً يَدْخُلُ عَلَى النِّسَاءِ يَمُرُّ بِهِنَّ وَيُلَاعِبُهُنَّ فَقُلْتُ لِامْرَأَتِي: لَا يَدْخُلَنَّ عَلَيْكُمْ جُلَيْبِيبٌ، فَإِنَّهُ إِنْ دَخَلَ عَلَيْكُمْ لَأَفْعَلَنَّ وَلَأَفْعَلَنَّ،..

الدرر المنتقاة من الكلمات الملقاة، ج 5 ، ص 372 .

http://shamela.ws/browse.php/book-17582#page-1106

این اعتراف مؤلف کتاب ، جناب الشقاوي هست بر اینکه این روایت صحیح مسلم نیز هست.

اعتراف بعدی هم از جانب محقق کتاب است که در پاورقی روایت مینویسد : وأصله فی صحیح مسلم : اصل این روایت در صحیح مسلم است. ص 1001 برقم 2472 .

اما وقتی به صحیح مسلم رجوع می کنیم چنین عبارت و روایتی را در مسلم کنونی یافت نمی کنیم‼️

قـــــــــــــــضاوت در مورد علت این گونه تحریفات از صحیح ترین کتب اهل تسنن با اهل علم و تحقیق و انصاف

یک پیشنهاد به اهل تسنن :
بهتر نیست به جای تحریف کتب دست اول خود ، در نظریهء نامعقول "عدالت جمیع صحابه"
تجدید نظر کنید؟؟؟؟

یا علی یا مرتضی یا حیدر
قديمي Thursday 25 October 2018   #66
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ابوالحسین بن القطان (عالم بزرگ اهل سنت) : برخی از صحابه عادل نیستند !

نقدی بر نظریه #عدالت_صحابه (۶٠)

یکی از معتقدات مخالفین شیعه ، اعتقاد راسخ به عدالت تمامی اصحاب پیامبر صلی الله علیه و آله می باشد که البته هیچ مستند علمی دقیق و معتبری ندارد.

اعتقاد ابو الحسین بن القطان – از علمای شافعی مذهب – در باب عدالت صحابه چنین است :

الْقَوْلُ الثَّانِی : أَنَّ حُکْمَهُمْ فِی الْعَدَالَةِ حُکْمُ غَیْرِهِمْ، فَیُبْحَثُ عَنْهَا، قَالَ أَبُو الْحُسَیْنِ بْنُ الْقَطَّانِ: فَوَحْشِیٌّ قَتَلَ حَمْزَةَ وَلَهُ صُحْبَةٌ، وَالْوَلِیدُ شَرِبَ الْخَمْرَ، فمن ظهر علیه خلاف العدالة لَمْ یَقَعْ عَلَیْهِ اسْمُ الصُّحْبَةِ وَالْوَلِیدُ لَیْسَ بِصَحَابِیٍّ؛ لِأَنَّ الصَّحَابَةَ إِنَّمَا هُمُ الَّذِینَ کَانُوا عَلَى الطَّرِیقَةِ. انْتَهَى.

إرشاد الفحول إلی تحقیق الحق من علم الأصول،ج1،ص337و338 ط دار الفضیلة

قول دوم : حکم صحابه در باب عدالت مانند غیر صحابه است و باید در مورد آن جست و جو و بررسی کرد.
ابو الحسین بن القطان گفته است :
وحشی حمزه را کشت و صحابی است و ولید شراب خورد و صحابی است و هرکسی که امر خلاف عدالت از او سر بزند نام صحابی بر او اطلاق نمی شود و ولید صحابی نیست چرا که صحابه کسانی هستند که بر طریق صحیح و درست بودند.
پایان کلام.

مشاهده می فرمایید که از دید ابو الحسین بن القطان[1] ،
وحشی ولید اصلا نمی توانند صحابی باشند و در مورد عدالت صحابه نیز بایستی مانند سایرین بحث و جست و جو کرد و بررسی های لازم را انجام داد.
(مشخص است که عدالت صحابه طبق همین مطلب فراتر از عدالت در نقل می‌باشد)

البته شوکانی – صاحب کتاب – در ادامه این مطلب را رد می کند
ولی برای ما مهم قول ابو الحسن بن القطان به عنوان یک عالم سنی می باشد که در این زمینه نظرش مشابه رای و نظر شیعه ی امامیه بوده است.

[1] أَحْمَد بْن مُحَمَّد بْن أَحْمَد بن القطّان، أبو الحسین القطّان : من کبراء الشافعیین وله مصنفات فی أصول الفقه وفروعه، وذکر لی القاضی أَبُو الطیب الطبری: أنه مات فِی جمادى الأولى من سنة تسع وخمسین وثلاثمائة. (تاریخ بغداد، ج6 ، ص15 ط دار الغرب الاسلامی)

یا علی یا مرتضی یا حیدر
قديمي Thursday 25 October 2018   #67
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

اثبات نفاق ابوبکر!!

نقدی بر نظریه #عدالت_صحابه(۶١)

میدانید اهل سنت صحابه را جمیعا عادل میدانند.

و عدالت را اینگونه تعریف کرده‌اند :
اجتناب از گناهان کبیره و عدم اصرار بر گناهان صغیره.
و از این تعریف عدالت نتیجه گرفتند که صحابه هرگز عمدا دروغ به پیامبر نمی‌بندند.

مثلا جناب عینی در شرحش بر صحیح بخاری درباره این موضوع میگوید :

الصحابه کلهم عدول لا یتوهم فیهم الکذب
عمده القاری ج ۱ ص ۱۵۸

همه صحابه عادل هستند و در آنها کذب توهم نمیشود.

خب به اندازه کافی از صداقت صحابه صحبت کردیم ،
و به این موضوع هم اشاره کنیم که میگویند این ها رو از "قرآن" استخراج کردند،
این هم مدنظرتون باشد .

حال بر میگردیم به موضوع اصلی بحث یعنی: ابوبکر ، خلیفه اول!

فخر رازی نقل میکند:

فلما مات ادعت فاطمه علیها السلام أنه کان ینحلها فدکا ، فقال أبو بکر : أنت أعز الناس علی فقراً ، وأحبهم إلی غنى ،
لکنی لا أعرف صحه قولک ، ولا یجوز أن أحکم بذلک
التفسیر الکبیر ج ۲۹ ص ۲۴۷

زمانیکه پیامبر فوت نمودند حضرت فاطمه زهرا ادعا نمود که پیامبر فدک را به ایشان بخشیده است ابوبکر گفت تو عزیزترین مردم بر فقرا هستی و محبوب ترینشان نزد ثروتمندان اما من صداقت حرف تو را نمیدانم ،
پس برای من جایز نیست که به آن حکم کنم

عجب! خیلی نکته جالبی فهمیدیم ، اونم اینکه ابوبکر دروغ رو از صحابه که یکیش دختر پیامبرخدا هست ممتنع نمیداند و میگوید ممکنه توی حضرت زهرا دروغ بگی و من نمیدونم راست میگی یا دروغ
(العیاذبالله ثم العیاذبالله)

مجدد عبارت (حرف) جناب عینی عالم مشهور سنی رو بخوانید:

عمده القاری ج ۱ ص ۱۵۸

خب تا اینجا شخص خلیفه! کل ادعای اهل سنت نسبت به عدالت صحابه رو نابود کرد
و همچنین دروغ بستن اهل سنت به قرآن را اثبات کرد.

حال قصد داریم تا ثابت کنیم که ابوبکر نفاق داشته ، امیدواریم این را حمل بر توهین نکنید چون ما مستند صحبت می‌کینم؛

در جای دیگر یکی از صحابی رسول الله میگوید :
پیامبر قول فلان مقدار پول رو به من داد ابوبکر هم بیش از دوبرابرش بهش میده!!!

آقای ابوبکر اگر شما نمیتوانی صداقت گفتار حضرت زهرای اطهر را متوجه بشوی چگونه میتوانی صداقت گفتار جابر را مطمئن بشوی؟؟؟؟

این نقل رو از معتبر ترین کتاب اهل سنت ببینید:

۲۱۷۴ حدثنا عَلِیُّ بن عبد اللَّهِ حدثنا سُفْیَانُ حدثنا عَمْرٌو سمع مُحَمَّدَ بن عَلِیٍّ عن جَابِرِ بن عبد اللَّهِ رضی الله عنهما قال قال النبی صلى الله علیه وسلم لو قد جاء مَالُ الْبَحْرَیْنِ قد أَعْطَیْتُکَ هَکَذَا وَهَکَذَا وَهَکَذَا فلم یَجِئْ مَالُ الْبَحْرَیْنِ حتى قُبِضَ النبی صلى الله علیه وسلم فلما جاء مَالُ الْبَحْرَیْنِ أَمَرَ أبو بَکْرٍ فَنَادَى من کان له عِنْدَ النبی صلى الله علیه وسلم عِدَهٌ أو دَیْنٌ فَلْیَأْتِنَا فَأَتَیْتُهُ فقلت إِنَّ النبی صلى الله علیه وسلم قال لی کَذَا وَکَذَا فَحَثَى لی حَثْیَهً فَعَدَدْتُهَا فإذا هِیَ خمسمائه وقال خُذْ مِثْلَیْهَا

صحیح البخاری ج ۲ ص ۸۰۳

http://l1l.ir/43ya

جابربن عبدالله مى‌گوید:
پیامبر به من فرمود: اگر اموال بحرین برسد به تو چیزى از آن خواهم داد؛ ولى از بحرین مالى نرسید و رسول خدا صلى الله علیه وسلم از دنیا رفت، وقتی که رسید، ابوبکر دستور داد هر کس که رسول خدا صلى الله علیه وسلم به او وعده‌اى داده و یا طلبى از آن حضرت دارد نزد من بیاید، من نیز نزد وى رفته و گفتم : رسول خدا صلى الله علیه وسلم به من چنین و چنان فرمود ، او مشتى از درهم (یا دینار) به من داد وچون آن را شمردم پانصد درهم بود
وگفت: دو برابر آن را خودت بردار.

در این روایت میبینیم ابوبکر نه شاهدی میخواهد و نه مدرکی و اهل سنت گفتن چون صحابه عادل هستن و دروغ نمیبندن ،
ابوبکر قبول کرده اما میپرسیم چرا وقتی به حضرت زهرا رسید شاهد و دلیل میخواهد و میگوید نمیدانم راست میگویی یا نه!!!

در پایان به یک فضیلت از حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها در کتب اهل سنت اشاره میکنیم؛

۴۷۲۱ حدثنا أبو العباس محمد بن یعقوب ثنا الحسن بن علی بن عفان العامری ثنا إسحاق بن منصور السلولی ثنا إسرائیل عن میسره بن حبیب عن المنهال بن عمرو عن زر بن حبیش عن حذیفه رضی الله عنه قال قال رسول الله صلى الله علیه وسلم نزل ملک من السماء فاستأذن الله أن یسلم علی لم ینزل قبلها فبشرنی أن فاطمه سیده نساء أهل الجنه تابعه أبو مری الأنصاری عن المنهال

المستدرک على الصحیحین ج ۳ ص ۱۶۴

فاطمه علیها السلام، سرور همه زنان اهل بهشت…

عاقلان را اشارتی کافیست!

یا علی یا مرتضی یا حیدر
قديمي Sunday 4 November 2018   #68
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

صحابی بدعت گذار!!!

نقدی بر نظریه عدالت صحابه(۶٢)

خلیفه دوم از متعه حج که سنت پیامبر و دستور خدا است نهی میکند!

متعه حج آن است که حاجی در یک ماه حج و عمره را به جا می‌آورد و بین این دو از احرام خارج میشود
و هرچه بر او حرام بود برای وی حلال میشود و میتواند از آنها استفاده کند مثل رابطه با همسر ،سرمه کشیدن، کشتن جانور ، انگشتر به دست کردن ،گرفتن ناخن و...

..این موضوع ریشه قرآنی دارد و همان حکمی است که پیامبر به آن امر فرموده است .

قرآن میفرماید :
وأَتِمُّوا الْحَجَّ وَالْعُمْرَةَ لِلَّهِ
و حج و عمره را براي خدا به اتمام برسانيد. بقره 196

اما امر پیامبر :

أَمَرَنَا النبي صلى الله عليه وسلم أَنْ نَحِلَّ وقال أَحِلُّوا وَأَصِيبُوا من النِّسَاءِ

صحيح البخاري ج 6 ص 2681

پیامبر به ما امر فرمود که حلال کنیم بر خودمان آنچه را که حرام بود و گفت حلال کنید و از زنان بهره ببرید.

تا اینجا دیدیم که متعه حج واجب خدا و پیامبر است.

این فتوا در سایت فتوایی وهابی ها هم هست، مراجعه کنید به لینک زیر:

http://www.islampp.com/index.php?id=144&ftwid=11449

حال به نظر خلیفه دوم توجه کنید:

فقال عمر: قد علمت أن النبي صلي الله عليه و سلم قد فعله و أصحابه ولكن كرهت أن يظلوا معرسين بهن في الأراك، ثم يروحون في الحج تقطر رؤسهم

عمر به او گفت: مي داني كه نبي(صلي الله عليه و سلم) و صحابه، «متعة الحج» را انجام داده اند، ولي من كراهت دارم كه مردم با زنان شان همبستر شوند، سپس به حج بروند در حالی كه قطرات آب غسل از سرشان سرازير است!!!

صحيح مسلم، ج4، ص45

به اعتراف او در لینک ذیل هم توجه کنید:

http://library.islamweb.net/hadith/d...107&pid=862821

واقعا این حرف جایی برای توضیح نمیگذارد!!!

آیا این حرف جز جنگ با خدا و اهانت به پیامبر معنی دیگری هم دارد؟؟؟

در اینجا باید روایت معروفی را ذکر کنیم که عاقبت بدعت و بدعتگذار چیست؟

وكل بدعة ضلالة وكل ضلالة في النار

صحيح ابن خزيمة ج 3 ص 143

همه بدعت ها ضلالت است و همه ضلالت ها در آتش است.

روایات صحیح اهل تسنن تکلیف خلیفه را مشخص کرده كل ضلالة في النار هر گمراهی در آتش است!!

در نظر داشته باشید اولین جواب مدافعین خلیفه برای چنین افتضاحاتی این است که عمر اجتهاد کرده!

جواب ما این است که اجتهاد باید برای پیدا کردن حکم صحیح که نظر خدا و پیامبر است باشد نه برای مخالفت با اوامر خدا و پیامبر!

یا علی یا مرتضی یا حیدر

قديمي 3 هفته پيش   #69
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

دلیل واضح بر کفر خلیفه سوم!!

نقدی بر نظریه عدالت صحابه(۶٣)

16 - (694) وَحَدَّثَنِي حَرْمَلَةُ بْنُ يَحْيَى، حَدَّثَنَا ابْنُ وَهْبٍ، أَخْبَرَنِي عَمْرٌو وَهُوَ ابْنُ الْحَارِثِ، عَنِ ابْنِ شِهَابٍ، عَنْ سَالِمِ بْنِ عَبْدِ اللهِ، عَنْ أَبِيهِ، عَنْ رَسُولِ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ «أَنَّهُ صَلَّى صَلَاةَ الْمُسَافِرِ بِمِنًى وَغَيْرِهِ رَكْعَتَيْنِ، وَأَبُو بَكْرٍ، وَعُمَرُ، وَعُثْمَانُ رَكْعَتَيْنِ صَدْرًا مِنْ خِلَافَتِهِ، ثُمَّ أَتَمَّهَا أَرْبَعًا»

راوی گوید : پیامبر زمانیکه در سفر بود چه در منا یا جای دیگر؛نماز را دو رکعتی میخواندند.و ابوبکر و عمر هم‌ همچنین. و عثمان هم در اوایل خلافتش دو رکعتی میخواند اما بعد بصورت کامل و چهار رکعتی میخواند.

صحيح مسلم۴۸۲/۱

لینک مطالعه روایت در کتابخانه اینترنتی اهل سنت:
http://shamela.ws/browse.php/book-17...1851#page-1849
تصویر کتاب:
https://cdn.pbrd.co/images/HrdPcgV.jpg

مخالف عثمان با سنت نبوی از روایت بالا و چندین روایت دیگر بخاری و مسلم در مورد نماز مسافر ثابت شده است
و مشهور است که عثمان در سفر نماز را ۴ رکعتی میخوانده است!!

بدرالدین عینی از شارحان صحیح بخاری مینویسد:

وَعند ابْن حزم صَحِيحا عَن ابْن عمر، قَالَ رَسُول الله صلى الله عَلَيْهِ وَسلم: (صَلَاة السّفر رَكْعَتَانِ من ترك السّنة كفر) ، وَعَن ابْن عَبَّاس: من صلى فِي السّفر أَرْبعا كمن صلى فِي الْحَضَر رَكْعَتَيْنِ.

ابن حزم‌ روایت صحیح از ابن عمر نقل کرده که:رسول الله فرمود:
نماز مسافر دو رکعت است و هرکس سنت را ترک‌ کند کافر گشته است.

عمدة القاري شرح صحيح البخاري 7/133
http://shamela.ws/browse.php/book-5756#page-2002

چه دلیلی از این واضح تر بر ملحد بودن عثمان که با سنت و سیره پیامبر مخالفت ورزیده آنهم در مطلبی که رسول الله صریحا به آن اشاره فرموده اند.؟؟؟

استدلال دوم:

خداوند متعال در سوره آل عمران میفرماید:

《قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيم》(۳۱)

بگو: اگر خدا را دوست مى‌داريد از من پيروى كنيد تا او نيز شما را دوست بدارد و گناهانتان را بيامرزد، كه آمرزنده و مهربان است.

《قُلْ أَطِيعُوا اللَّهَ وَالرَّسُولَ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْكَافِرِين》(۳۲)

بگو: از خدا و رسولش فرمان ببريد. پس اگر رويگردان شدند، بدانند كه خدا كافران را دوست ندارد.

ابن کثیر در ذیل این آیات اقرار زیبایی دارد، او مینویسد:

هَذِهِ الْآيَةُ الْكَرِيمَةُ حَاكِمَةٌ عَلَى كُلِّ مَنِ ادَّعَى مَحَبَّةَ اللَّهِ، وَلَيْسَ هُوَ عَلَى الطَّرِيقَةِ الْمُحَمَّدِيَّةِ فَإِنَّهُ كَاذِبٌ فِي دَعْوَاهُ فِي نَفْسِ الْأَمْرِ، حَتَّى يَتَّبِعَ الشَّرْعَ الْمُحَمَّدِيَّ وَالدِّينَ النَّبَوِيَّ فِي جَمِيعِ أَقْوَالِهِ وَأَحْوَالِهِ، كَمَا ثَبَتَ فِي الصَّحِيحِ عَنْ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ أَنَّهُ قَالَ: "مَنْ عَمِلَ عَمَلا لَيْسَ عَلَيْهِ أمْرُنَا فَهُوَ رَدُّ"
...ثم قال تعالى: وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ، وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ أَيْ باتباعكم الرسول صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ، يَحْصُلُ لَكُمْ هَذَا كله من بركة سفارته، ثم قال تعالى آمِرًا لِكُلِّ أَحَدٍ مِنْ خَاصٍّ وَعَامٍّ قُلْ أَطِيعُوا اللَّهَ وَالرَّسُولَ فَإِنْ تَوَلَّوْا أَيْ خَالَفُوا عَنْ أَمْرِهِ فَإِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْكافِرِينَ فَدَلَّ عَلَى أَنَّ مُخَالَفَتَهُ فِي الطَّرِيقَةِ كُفْرٌ.

این آیه کریمه دلالت دارد بر اینکه هر کس که ادعای محبت خداوند میکند اما بر طریقت محمدی نیست در ادعایش دروغگو هست تا زمانیکه از شریعت محمدی و دین نبوی در جمیع اقوال و احوالش تبعیت کند.
همانطور که در روایت صحیح ثابت گشته که پیامبر فرمودند:《کسیکه به چیزی عمل کند که امر ما بر آن نیست و طبق سیره ما نباشد پس او مردود است》(صحیح مسلم)
در ادامه مینویسد:خداوند خطاب به همه مردم فرموده از الله و رسولش اطاعت کنید و چنانچه از امرش تخلف بورزید پس خداوند کافران را دوست ندارد .پس این دلالت دارد بر اینکه مخالف با روش پیامبر کفر است‌.

تفسير ابن كثير 26/2
http://shamela.ws/browse.php/book-23604/page-605

پس با استناد به کلام ابن‌کثیر، هر کس مخالف سیره پیامبر عمل کند دشمن پیامبر بوده و دشمنی پیامبر کفر است پس عثمان بدلیل مخالفت با سنت کافر گشته.

هشدار قرآن در مورد تبعیت از امثال عثمان:

《لَا يَتَّخِذِ الْمُؤْمِنُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنِينَ وَمَنْ يَفْعَلْ ذَلِكَ فَلَيْسَ مِنَ اللَّهِ فِي شَيْءٍ》

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهمیا علی یا مرتضی یا حیدر

قديمي 3 هفته پيش   #70
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

#سیرهء علمای اهل سنت در نقل حقایق مخصوصا احادیث مذمت صحابه (۶)

نقدی بر نظریه #عدالت_صحابه(۶۴)

ذهبی از بزرگان اهل تسنن میگوید
باید مشاجرات و درگیری های صحابه را نابود کرد!

ذهبی میگوید:

قلْتُ: كَلاَمُ الأَقْرَانِ إِذَا تَبَرْهَنَ لَنَا أَنَّهُ بِهَوَىً وَعَصَبِيَّةٍ، لاَ يُلْتَفَتُ إِلَيْهِ، بَلْ يُطْوَى، وَلاَ يُرْوَى، كَمَا تَقَرَّرَ عَنِ الكَفِّ عَنْ كَثِيْرٍ مِمَّا شَجَرَ بَيْنَ الصَّحَابَةِ، وَقِتَالِهِم – رَضِيَ اللهُ عَنْهُم أَجْمَعِيْنَ – وَمَا زَالَ يَمُرُّ بِنَا ذَلِكَ فِي الدَّوَاوينِ، وَالكُتُبِ، وَالأَجْزَاءِ، وَلَكِنْ أَكْثَرُ ذَلِكَ مُنْقَطِعٌ، وضَعِيْفٌ، وَبَعْضُهُ كَذِبٌ، وَهَذَا فِيْمَا بِأَيْدِيْنَا وَبَيْنَ عُلُمَائِنَا، ❗️فيَنْبَغِي طَيُّهُ وَإِخْفَاؤُهُ، بَلْ إِعْدَامُهُ، لِتَصْفُوَ القُلُوْبُ، وَتَتَوَفَّرَ عَلَى حُبِّ الصَّحَابَةِ، وَالتَّرَضِّي عَنْهُمُ،❗️ وكُتْمَانُ ذَلِكَ مُتَعَيِّنٌ عَنِ العَامَّةِ، وَآحَادِ العُلَمَاءِ، وَقَدْ يُرَخَّصُ فِي مُطَالعَةِ ذَلِكَ خَلْوَةً لِلْعَالِمِ المُنْصِفِ، العَرِيِّ مِنَ الهَوَى، بِشَرْطِ أَنْ يَسْتَغفرَ لَهُم.

گرچه کتاب‌ها و نوشته‌ها لبریز از مطالبی است که حکایت از مشاجره‌ها و درگیری‌های بین اصحاب دارد و رویدادهای جنگ و ستیزگی‌های بین آنان را رقم زده است؛لیکن بسیاری از این روایت‌ها ضعیف یا بدون سند و یا دروغ است.❗️می‌بایست آن‌ها را پنهان سازیم و حتّی باید آن‌ها را نابود کنیم تا آن‌که دل‌ها درباره اصحاب صاف شود ❗️و همگان ایشان را دوست بدارند و از آنان خشنود و راضی باشند. و مخفی ساختن این‌گونه مطالب بر عموم و فرد فرد عالمان لازم است. آری، اگر عالمی با انصاف بوده باشد، برخی اجازه داده‌اند که مخفیانه آن‌ها را مطالعه کند؛ مشروط بدان‌که برای ایشان استغفار نماید.

سير الاعلام النبلا جلد ۱۰ صفحه ۹۲ .

نتیجه:

باید مناقشات صحابه را نابود کرد تا دل ها نسبت به صحابه صاف شود.

به زور و تحریف و دروغ دل ها را نسبت به صحابه باید صاف کرد.!!!!
❗️با شیوه ی اهل سقیفه دل ها را نسبت به صحابه صاف کنید!!

حال به این شیوه برخورد با روایات مذمت صحابه نیز دقت کنید:

به روایات به دروغ و طبق هوای نفس تهمت ضعف و کذب بزنید

نووی از قول امام مازری آورده است :

قال المازري : لكنا مأمورون بحسن الظن بالصحابة - رضي الله عنهم أجمعين - ونفي كل رذيلة عنهم ، وإذا انسدت طرق تأويلها نسبنا الكذب إلى رواتها.

ما مامور به حسن ظن به صحابه و نفی کل رذیلت ها از آنها هستیم و زمانی که حدیثی پیدا کردیم (که موجب ولی رذیلت برای صحابه شد) اما راه تاویل برای آن روایت وجود نداشت باید به روات روایت نسبت دروغ گویی و کذب بدهیم .

شرح النووي على مسلم ج 12 ص 72 طبع المطبعة المصرية بالأزهر

نتیجه گیری نهایی :

اول تهمت کذب و ضعف به روات و روایت می‌زنند و سپس دستور میدهند آنها را نابود کنید چون بعضی هاش را به دروغ تضعیف کردند!!!

این است شیوه و
منهج علمی اهل سقیفه

یا علی یا مرتضی یا حیدر

قديمي 3 هفته پيش   #71
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

فدک (۲۳)

اثبات نفاق ابوبکر!!

میدانید اهل سنت صحابه را جمیعا عادل میدانند.

و عدالت را اینگونه تعریف کرده‌اند :
اجتناب از گناهان کبیره و عدم اصرار بر گناهان صغیره.
و از این تعریف عدالت نتیجه گرفتند که صحابه هرگز عمدا دروغ به پیامبر نمی‌بندند.

مثلا جناب عینی در شرحش بر صحیح بخاری درباره این موضوع میگوید :

عمده القاری ج ۱ ص ۱۵۸

خب به اندازه کافی از صداقت صحابه صحبت کردیم ،
و به این موضوع هم اشاره کنیم که میگویند این ها رو از "قرآن" استخراج کردند،
این هم مدنظرتون باشد .

حال بر میگردیم به موضوع اصلی بحث یعنی: ابوبکر ، خلیفه اول!

فخر رازی نقل میکند:

فلما مات ادعت فاطمه علیها السلام أنه کان ینحلها فدکا ، فقال أبو بکر : أنت أعز الناس علی فقراً ، وأحبهم إلی غنى ،
لکنی لا أعرف صحه قولک ، ولا یجوز أن أحکم بذلک
التفسیر الکبیر ج ۲۹ ص ۲۴۷

زمانیکه پیامبر فوت نمودند حضرت فاطمه زهرا ادعا نمود که پیامبر فدک را به ایشان بخشیده است ابوبکر گفت تو عزیزترین مردم بر فقرا هستی و محبوب ترینشان نزد ثروتمندان اما من صداقت حرف تو را نمیدانم ،
پس برای من جایز نیست که به آن حکم کنم

عجب! خیلی نکته جالبی فهمیدیم ، اونم اینکه ابوبکر دروغ رو از صحابه که یکیش دختر پیامبرخدا هست ممتنع نمیداند و میگوید ممکنه توی حضرت زهرا دروغ بگی و من نمیدونم راست میگی یا دروغ
(العیاذبالله ثم العیاذبالله)

مجدد عبارت (حرف) جناب عینی عالم مشهور سنی رو بخوانید:

عمده القاری ج ۱ ص ۱۵۸

خب تا اینجا شخص خلیفه! کل ادعای اهل سنت نسبت به عدالت صحابه رو نابود کرد
و همچنین دروغ بستن اهل سنت به قرآن را اثبات کرد.

حال قصد داریم تا ثابت کنیم که ابوبکر نفاق داشته ، امیدواریم این را حمل بر توهین نکنید چون ما مستند صحبت می‌کینم؛

در جای دیگر یکی از صحابی رسول الله میگوید :
پیامبر قول فلان مقدار پول رو به من داد ابوبکر هم بیش از دوبرابرش بهش میده!!!

آقای ابوبکر اگر شما نمیتوانی صداقت گفتار حضرت زهرای اطهر را متوجه بشوی چگونه میتوانی صداقت گفتار جابر را مطمئن بشوی؟؟؟؟

این نقل رو از معتبر ترین کتاب اهل سنت ببینید:

۲۱۷۴ حدثنا عَلِیُّ بن عبد اللَّهِ حدثنا سُفْیَانُ حدثنا عَمْرٌو سمع مُحَمَّدَ بن عَلِیٍّ عن جَابِرِ بن عبد اللَّهِ رضی الله عنهما قال قال النبی صلى الله علیه وسلم لو قد جاء مَالُ الْبَحْرَیْنِ قد أَعْطَیْتُکَ هَکَذَا وَهَکَذَا وَهَکَذَا فلم یَجِئْ مَالُ الْبَحْرَیْنِ حتى قُبِضَ النبی صلى الله علیه وسلم فلما جاء مَالُ الْبَحْرَیْنِ أَمَرَ أبو بَکْرٍ فَنَادَى من کان له عِنْدَ النبی صلى الله علیه وسلم عِدَهٌ أو دَیْنٌ فَلْیَأْتِنَا فَأَتَیْتُهُ فقلت إِنَّ النبی صلى الله علیه وسلم قال لی کَذَا وَکَذَا فَحَثَى لی حَثْیَهً فَعَدَدْتُهَا فإذا هِیَ خمسمائه وقال خُذْ مِثْلَیْهَا

صحیح البخاری ج ۲ ص ۸۰۳

http://l1l.ir/43ya

جابربن عبدالله مى‌گوید:
پیامبر به من فرمود: اگر اموال بحرین برسد به تو چیزى از آن خواهم داد؛ ولى از بحرین مالى نرسید و رسول خدا صلى الله علیه وسلم از دنیا رفت، وقتی که رسید، ابوبکر دستور داد هر کس که رسول خدا صلى الله علیه وسلم به او وعده‌اى داده و یا طلبى از آن حضرت دارد نزد من بیاید، من نیز نزد وى رفته و گفتم : رسول خدا صلى الله علیه وسلم به من چنین و چنان فرمود ، او مشتى از درهم (یا دینار) به من داد وچون آن را شمردم پانصد درهم بود
وگفت: دو برابر آن را خودت بردار.

در این روایت میبینیم ابوبکر نه شاهدی میخواهد و نه مدرکی و اهل سنت گفتن چون صحابه عادل هستن و دروغ نمیبندن ،
ابوبکر قبول کرده اما میپرسیم چرا وقتی به حضرت زهرا رسید شاهد و دلیل میخواهد و میگوید نمیدانم راست میگویی یا نه!!!

در پایان به یک فضیلت از حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها در کتب اهل سنت اشاره میکنیم؛

۴۷۲۱ حدثنا أبو العباس محمد بن یعقوب ثنا الحسن بن علی بن عفان العامری ثنا إسحاق بن منصور السلولی ثنا إسرائیل عن میسره بن حبیب عن المنهال بن عمرو عن زر بن حبیش عن حذیفه رضی الله عنه قال قال رسول الله صلى الله علیه وسلم نزل ملک من السماء فاستأذن الله أن یسلم علی لم ینزل قبلها فبشرنی أن فاطمه سیده نساء أهل الجنه تابعه أبو مری الأنصاری عن المنهال

المستدرک على الصحیحین ج ۳ ص ۱۶۴

فاطمه علیها السلام، سرور همه زنان اهل بهشت…

عاقلان را اشارتی کافیست!

قضاوت با اهل انصاف

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
قديمي يه هفته پيش   #72
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقدی بر نظریه #عدالت_صحابه (۶۵)
مختصر اخبار البشر ج1ص186اسماعیل بن ابی الفدا صاحب حماه
از شافعی روایت شده است که به ربیع (شاگردش) به صورت راز و پنهانی گفته است :
شهادت 4 تن از صحابه مقبول نیست :
معاویه ؛
عمرو بن عاص ؛
مغیره و
زیاد

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، يه هفته پيش در 08:49AM.
قديمي يه هفته پيش   #73
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

مولا (۱۷)
عدالت_صحابه(۶۶)

‍ غدیر هراسی در مکتب سقیفه!!!(۳)
اینبار کتمان حدیث غدیر توسط صحابی جلیل القدر، زید بن ارقم!!!!
و نیز بزرگ محدث اهل سنت،
سعید بن جبیر!!!

دقت کنید:

عن زيد بن أرقم قال ناشد علي الناس في الرحبة من سمع رسول الله صلى الله عليه وسلم ، يقول الذي قال له ؟ فقام ستة عشر رجلا فشهدوا أنهم سمعوا رسول الله صلى الله عليه وسلم ، يقول : اللهم من كنت مولاه فعلي مولاه ، اللهم وال من والاه وعاد من عاداه ، قال زيد بن أرقم : فكنت فيمن كتم فذهب بصري ، وكان علي رضي الله تعالى عنه دعا على من كتم!

زید بن ارقم میگوید : علی علیه السلام مردم را در رحبه قسم داد که چه کسی از رسول الله شنیده که در حق ایشان میفرمود ؟
پس 16 نفر برخاستند و شهادت دادند که از رسول الله صلی الله علیه وآله شنیده اند که میفرمود :
خدایا هر کس من مولای او هستم ، پس علی (علیه السلام) هم مولای اوست . خدایا دوست بدار دوستان او را و دشمن بدار دشمنان او را .
زید بن ارقم گفت : من از دسته افرادی بودم که این روایت را کتمان کردم فلذا کور شدم
زیرا علی علیه السلام کسانی را که این حدیث را کتمان کردند ، نفرین کرد.

المعجم الكبير ، ج 5 ص 171 رقم 4985

دو کلمه حرف حساب با اهل سنت::

صحابی دیگه چرا؟ واقعا صحابی دیگه چرا؟
به قول شما آنها که ستاره های درخشان هستند، آنها که همراه و هم گام و هم سفر رسول الله بودند،
خوب کسی که خودش در منطقه غدیرخم حضور داشته و به قول شما صحابی که عارف به ادبیات عرب هستند و فهمشان بر این بوده غدیر به معنای دوستی هست!!!
پس براستی صحابی چرا سکوت کردند؟ اصلا شاید هم تقیه کرده؟
ععع مگه میشه؟ مگه داریم؟ تقیه رو که نفاق میدونین پس واسه چی تقیه کرده؟ و سکوت کرده که از غدیر سخن بگوید؟

آیا غیر از این هست معنای غدیر به مفهوم امامت و خلافت است؟
لذا او در نقل حدیث غدیر تقیه و کتمان کرده؟ آخرش هم که کور شد !!!!

و یک سوال کلیدی
، سوال اینجاست اگر حدیث غدیر به معنای دوستی و محبت حضرت علی علیه السلام است
چرا حضرت مولا منکرین غدیر و کتمان کنندگان غدیر را نفرین کرده؟؟؟؟

جالب اینه که مولا در کتب اهل تسنن کسانی را که ولایت ایشان را غصب کردند
و کتمان کردند را لعن و نفرین نموده که وقتی با این روایت کنار هم می گذاریم مشخص است
منظور از معنای حدیث غدیر همان معنای استخلافت و ولایت است
لذا مولا منکرین حدیث غدیر را لعن کرده چون معنای خلافت و ولایت دارد همان طور که بنا بر خود کتب اهل تسنن منکرین ولایتش را لعن نموده است.

ألا لَعْنَةُ الله عَلَى الَّذِينَ َ كَذَّبُوا بِوِلايَتِى و اسْتَخَفُّوا بِحَقِّى

لعنت خدا بر کسانی که ولایت مرا تکذیب كرده و حق مرا تضعیف کردند.

شواهد التنزیل ج ۱، ص ۲٦٧

حال به این مطلب هم دقت کنید و در نظر بگیرید
مقام و منزلت سعید بن جبیر نزد اهل تسنن اصلا و ابدا نیاز به واکاوی و بیان ندارد،

❗️کتمان کنندهء بعدی:

سلمة بن كهيل قال: سمعت أبا الطفيل يحدث، عن أبي سريحة، أو زيد بن أرقم، شعبة الشاك، عن النبي صلى الله عليه وسلم أنه قال: «من كنت مولاه فعلي مولاه» . فقال سعيد بن جبير: وأنا قد سمعت مثل هذا عن ابن عباس، قال محمد: أظنه قال: فكتمته.

سلمة بن کهیل می گوید: از ابو الطفیل شنیدم که از ابو سریحه یا زید بن ارقم حدیث نقل کرد(شک از شعبه است) که پیامبر فرمودند : "من کنت مولاه فعلی مولاه". سعید بن جبیر می گوید: من مثل این حدیث را از ابن عباس شنیدم.
محمد بن جعفر می گوید: گمان می کنم سعید بن جبیر گفت،
پس آن را کتمان کردم

فضائل الصحابة.ج2 ص703

‼️‼️زبان ما که قاصر است ولی قضاوت با وجدان های بیدار
و هر کسی از وجدان خودش سوال کند چرا کتمان می کردند؟

براستی کدامین عقل سلیم قبول میکند مسالهء غدیر ، طرح دوستی با امیرالمومنین علی علیه السلام بوده است؟؟؟

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته

قديمي يه هفته پيش   #74
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

Lightbulb ج: عدالت صحابه ؟؟!!!

[CENTER]
مولا (۱۷)
عدالت_صحابه(۶۶)

‍ غدیر هراسی در مکتب سقیفه!!!(۳)
اینبار کتمان حدیث غدیر توسط صحابی جلیل القدر، زید بن ارقم!!!!
و نیز بزرگ محدث اهل سنت،
سعید بن جبیر!!!

دقت کنید:

عن زيد بن أرقم قال ناشد علي الناس في الرحبة من سمع رسول الله صلى الله عليه وسلم ، يقول الذي قال له ؟ فقام ستة عشر رجلا فشهدوا أنهم سمعوا رسول الله صلى الله عليه وسلم ، يقول : اللهم من كنت مولاه فعلي مولاه ، اللهم وال من والاه وعاد من عاداه ، قال زيد بن أرقم : فكنت فيمن كتم فذهب بصري ، وكان علي رضي الله تعالى عنه دعا على من كتم!

زید بن ارقم میگوید : علی علیه السلام مردم را در رحبه قسم داد که چه کسی از رسول الله شنیده که در حق ایشان میفرمود ؟
پس 16 نفر برخاستند و شهادت دادند که از رسول الله صلی الله علیه وآله شنیده اند که میفرمود :
خدایا هر کس من مولای او هستم ، پس علی (علیه السلام) هم مولای اوست . خدایا دوست بدار دوستان او را و دشمن بدار دشمنان او را .
زید بن ارقم گفت : من از دسته افرادی بودم که این روایت را کتمان کردم فلذا کور شدم
زیرا علی علیه السلام کسانی را که این حدیث را کتمان کردند ، نفرین کرد.

المعجم الكبير ، ج 5 ص 171 رقم 4985

دو کلمه حرف حساب با اهل سنت::

صحابی دیگه چرا؟ واقعا صحابی دیگه چرا؟
به قول شما آنها که ستاره های درخشان هستند، آنها که همراه و هم گام و هم سفر رسول الله بودند،
خوب کسی که خودش در منطقه غدیرخم حضور داشته و به قول شما صحابی که عارف به ادبیات عرب هستند و فهمشان بر این بوده غدیر به معنای دوستی هست!!!
پس براستی صحابی چرا سکوت کردند؟ اصلا شاید هم تقیه کرده؟
ععع مگه میشه؟ مگه داریم؟ تقیه رو که نفاق میدونین پس واسه چی تقیه کرده؟ و سکوت کرده که از غدیر سخن بگوید؟

آیا غیر از این هست معنای غدیر به مفهوم امامت و خلافت است؟
لذا او در نقل حدیث غدیر تقیه و کتمان کرده؟ آخرش هم که کور شد !!!!

و یک سوال کلیدی
، سوال اینجاست اگر حدیث غدیر به معنای دوستی و محبت حضرت علی علیه السلام است
چرا حضرت مولا منکرین غدیر و کتمان کنندگان غدیر را نفرین کرده؟؟؟؟

جالب اینه که مولا در کتب اهل تسنن کسانی را که ولایت ایشان را غصب کردند
و کتمان کردند را لعن و نفرین نموده که وقتی با این روایت کنار هم می گذاریم مشخص است
منظور از معنای حدیث غدیر همان معنای استخلافت و ولایت است
لذا مولا منکرین حدیث غدیر را لعن کرده چون معنای خلافت و ولایت دارد همان طور که بنا بر خود کتب اهل تسنن منکرین ولایتش را لعن نموده است.

ألا لَعْنَةُ الله عَلَى الَّذِينَ َ كَذَّبُوا بِوِلايَتِى و اسْتَخَفُّوا بِحَقِّى

لعنت خدا بر کسانی که ولایت مرا تکذیب كرده و حق مرا تضعیف کردند.

شواهد التنزیل ج ۱، ص ۲٦٧

حال به این مطلب هم دقت کنید و در نظر بگیرید
مقام و منزلت سعید بن جبیر نزد اهل تسنن اصلا و ابدا نیاز به واکاوی و بیان ندارد،

❗️کتمان کنندهء بعدی:

سلمة بن كهيل قال: سمعت أبا الطفيل يحدث، عن أبي سريحة، أو زيد بن أرقم، شعبة الشاك، عن النبي صلى الله عليه وسلم أنه قال: «من كنت مولاه فعلي مولاه» . فقال سعيد بن جبير: وأنا قد سمعت مثل هذا عن ابن عباس، قال محمد: أظنه قال: فكتمته.

قديمي 43 دقيقه پيش   #75
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تمامی زورتسنن در بحث عدالت صحابه فقط وفقط برای تطهیر شیخین هست
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:43AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه