بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه دانش و فناوری > علوم و تكنولوژي

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Tuesday 13 October 2015   #1
mohaimenn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Feb 2015
پاسخ‌ها: 17
با دیوید کارپ در تحقق رویایی به نام تامبلر

دیوید کارپ (David karp) پایه‌گذار پلت فرم وبلاگ‌نویسی تامبلر (Tumblr) فقط ۱۷ ساله بود که تصمیم گرفت به توکیو سفر کند و به کمک ژاپنی دست‌وپاشکسته‌ای که می‌دانست و تیزبینی که در کدنویسی داشت کارش را شروع کند.

وسط دنیایی افتاده بودم که فقط خودم بودم و اینترنت.
کارپ طی چند هفته مهارت‌های کامپیوتری‌اش را ارتقا داد و از فکر ساخت روبات دست کشید و به تأسیس شرکت تمایل پیدا کرد. تنها مشکلی که اینجا سد راهش شده بود صدایش بود. خود کارپ می گوید:

رفتارم احمقانه بود. برای مخفی کردن سنم، سعی می‌کردم وقتی تماس می‌گیرم با صدای عمیق و‌ زمختی حرف بزنم تا مجبور به ملاقات حضوری نشوم. در مورد همه‌چیز دروغ می‌گفتم، سنم، تیمی که دارم، تجربه ام
ولی وقتی به امریکا برگشت دستی پر از قراردادهای مختلف و همراهی چند مدیر را با خود داشت و توانست یک شرکت مشاوره بنیاد کند و Viacom و دیگران را قانع کند که او را استخدام کنند.

هم اکنون کارپ ۲۹ساله سکان یکی از استارتاپ‌های جهان را در دست دارد که از سریع‌ترین روندهای رو به رشد‌ برخوردار است. دوید کارپ تامبلر را در ۲۱ سالگی و در سال ۲۰۰۷ میلادی در یکی از اتاق‌خواب‌های آپارتمان مادرش در نیویورک تأسیس کرد.

معمولاً تامبلر را ترکیبی از توییتر، یوتیوب و وردپرس می شناسند. تامبلر به کاربرانش اجازه میدهد تصویر، ویدیو و متن را به صورت یکجا به‌صورت آنلاین داشته باشند. این سایت توانست‌ در‌ دوهفته اول شروع به کارش ۷۵۰۰۰ کاربر جذب کند و حالا هم بیشتر از ۴۲ میلیون بلاگ در حوزه‌های مختلفی از جمله سیاست، موسیقی و تصویر در خود دارد.

دیوید کارپ بنیانگذار تامبلر

کارپ با پیراهن قرمز چارخانه و اوِر طوسی‌رنگ و موهای ژولیده پولیده به‌خوبی توانسته ظاهر یک وب‌نویس را حفظ کند، ولی علیرغم ظاهر ساده، استارتاپ ۸۰۰ میلیون دلاری‌اش با سرمایه‌داران بزرگی مثل رییس virgin group و Sir Richard Branson رقابت می‌کند؛ ولی با همه این‌ها در روزهای آغازین، تامبلر اینگونه بی‌مانع نمی‌تاخت.
mohaimenn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:03AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه