بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

گفتگوي بسته شده

ابزار گفتگو
قديمي Thursday 30 June 2016   #1096
ghanet
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Mar 2016
پاسخ‌ها: 1,226
ج: دین مادری؛ حق یا ناحق؟

یکی از اهداف این اتاق گفتگو ، زنگار زدایی از کلمات قر آن و تفکیک مفاهیم و آموزه های دین مادری از دین الهی است . برزخ یکی دیگر از مفاهیم دین مادری است که از گذشته تا کنون بسیار مورد سوء استفاده قرار گرفته است. به جرأت می توان گفت؛ از میان همه اقوامی که مخاطب قرآن بوده و هستند ، هیچکدام به اندازه قریش قرآن را نمی فهمیدند و متوجه معانی کلمات آن نمی شدند. شاید به این دلیل که واژگان قرآن برای آنها هنوز زنگار نگرفته و تلبیس نشده بودند.
در محاورات این قوم هيچ صحبتي از یک حيات مياني يا بگو برزخي وجود ندارد( در هيچ جاي قرآن صحبت از چنين حياتي نيست) اما قوم پيامبر بخوبي فهميده بودند كه بعد از مرگ قرار است بدنشان از استخوانها و خاكها دوباره تجسم یافته و از زمين خارج شوند .
به آنها گفته شده بود : خداوند انسان را مانند نبات از همين زمين خلق مي كند و مي روياند و بعد از اين خلق مي ميراند و به زمين باز مي گرداند و در روز قيامت دوباره او را از زمين( دقيقاً همين زميني كه اكنون بر رويش زندگي مي كنيم) بيرون مي آورد تا حساب كتابش مشخص شود و این آن چیزی بود که مرتب درباره اش می پرسیدند و قرآن تک تک این پرسشها را نقل می کند اما دریغ از یک پرسش ، فقط یک پرسش که درباره برزخ باشد و این بخوبی گواه آن است که قریشیان با مفهوم برزخ آشنایی نداشتند و اصلاً آن را نمی شناختند و برزخ یک آموزه دین مادری است که بعدها پیدا شده و به قرآن تحمیل گردیده است.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Thursday 30 June 2016   #1097
ghanet
عضو ثابت

کلمه برزخ در قرآن سه بار بکار رفته و در هر سه مورد کنایه از یک فاصله باریک و کم بوده و از این سه در دو مورد بعنوان فاصله بین دو دریا یاد شده است. تصاویری که برای موارد اخیر در ذهن ( تصویر فتوشاپی) یا جهان خارج ( عکس واقعی)متصور بوده همین فاصله اندک را به نمایش گذاشته است.

آخرين ويرايش ghanet ، Thursday 30 June 2016 در 05:10AM.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Thursday 30 June 2016   #1098
رئوفی
مهمان

تاريخ ثبت نام: May 2016
پاسخ‌ها: 6

نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته
یکی از اهداف این اتاق گفتگو ، زنگار زدایی از کلمات قر آن و تفکیک مفاهیم و آموزه های دین مادری از دین الهی است . برزخ یکی دیگر از مفاهیم دین مادری است که از گذشته تا کنون بسیار مورد سوء استفاده قرار گرفته است. به جرأت می توان گفت؛ از میان همه اقوامی که مخاطب قرآن بوده و هستند ، هیچکدام به اندازه قریش قرآن را نمی فهمیدند و متوجه معانی کلمات آن نمی شدند. شاید به این دلیل که واژگان قرآن برای آنها هنوز زنگار نگرفته و تلبیس نشده بودند.
در محاورات این قوم هيچ صحبتي از یک حيات مياني يا بگو برزخي وجود ندارد( در هيچ جاي قرآن صحبت از چنين حياتي نيست) اما قوم پيامبر بخوبي فهميده بودند كه بعد از مرگ قرار است بدنشان از استخوانها و خاكها دوباره تجسم یافته و از زمين خارج شوند .
به آنها گفته شده بود : خداوند انسان را مانند نبات از همين زمين خلق مي كند و مي روياند و بعد از اين خلق مي ميراند و به زمين باز مي گرداند و در روز قيامت دوباره او را از زمين( دقيقاً همين زميني كه اكنون بر رويش زندگي مي كنيم) بيرون مي آورد تا حساب كتابش مشخص شود و این آن چیزی بود که مرتب درباره اش می پرسیدند و قرآن تک تک این پرسشها را نقل می کند اما دریغ از یک پرسش ، فقط یک پرسش که درباره برزخ باشد و این بخوبی گواه آن است که قریشیان با مفهوم برزخ آشنایی نداشتند و اصلاً آن را نمی شناختند و برزخ یک آموزه دین مادری است که بعدها پیدا شده و به قرآن تحمیل گردیده است.

عجب حرفی زدی درقيامت که توأم است با زلزله هاي بسيار شديد كه در اثر آن نه تنها زمين تكه تكه می شود و بطور كامل متلاشي مي شود بلكه كل دنيا با كهكشانهايش از بين خواهند رفت. حال كه ديگر زميني وجود نخواهد داشت ، پس چگونه امکان دارد در همین زمین دوباره زنده شویم؟
رئوفی حاضر نيست  
قديمي Thursday 30 June 2016   #1099
abotorab
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Dec 2015
پاسخ‌ها: 419
نقل قول:

اللهم لعنه بعدد ما احاط به علمک و جعله من اصحاب السعیر فی بئس درجه و زد فی عذابه الالیم. انک علی کل شیء قدیر. بحق محمد و آله الطاهرین.

آخرين ويرايش abotorab ، Thursday 30 June 2016 در 10:24AM.
abotorab حاضر نيست  
تعداد 2 كاربر از abotorab بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 30 June 2016   #1100
abotorab
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط abotorab نوشته شده است نمايش نوشته
شما که آخر قرآنی به درخواست قبلی بنده که بنابر آوردن قرآنی با دست خط پیامبر برای اثبات عدم تحریف و الهی بودن قرآن امروزی طبق مبانی اعتقادی خودتان که پاسخی ندادی . نه شما و نه دوستانتان .
حداقل بیایید به این سوال بنده که مطرح کردم پاسخ دهید وگر نتوانستید لعنت خدا برشماباد.
اگر ولایت رسول خدا و ائمه ی اطهار من دون الله است چرا در آیه ی ولایت لفظ ((ولی)) باوجود اطلاق آیه به سه نفر بصورت مفرد آورده شده و مثل آیه ی (( والذین کفروا اولیائهم الطاغوت)) که سخن از ولایت من دون الله است ولایت رسول خدا و امیرالمومنین جدا از ولایت خداوند و با لفظ جمع آورده نشده است ؟
قل هاتوا برهانکم ان کنتم صادقین
چه شد ما همچنان منتظریم . شیطان اکبر و کافر اعظم قانت چه شد ؟ انعام دنباله رویت که فرار را بر قرار ترجیح دادند تو هم بهتر است اگر جوابی نداری قبل از آنکه بیش از این مفتضح شوی زبان در کام بگیری و اینقدر مهمل نگویی. فرار کردن تا کی .پررویی تا کی؟ واقعا برای یک مرد خجالت دارد که بیاید یک ادعایی بکند و چون وقت اثباتش میرسد همچون زنان به پشت پرده بخیزد و وقتی آبا از آسیاب افتاد بیرون بیاید .
abotorab حاضر نيست  
قديمي Thursday 30 June 2016   #1101
abotorab
عضو ثابت

بسم الله الرحمن الرحیم
والصلاه و السلام علی نبینا محمد و آله الطاهرین لاسیما علی مولانا حجت ابن الحسن العسکری (روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء)

این مختصر را برای دفع شبهه ی شیطان اکبر و کافر اعظم و خصم عنود آقای قانت (لعن الله علیه) درمورد برزخ مینویسم و از آنجایی که این آقا صم و بک و عمی است این را برای دوستان دیگر مینویسم تا به عمق جهالت این فرد پی ببرند . فلذا شیوه و روش گرد آوری این مطلب مطابق شیوه ی صحیح تحقیقی با استناد به قرآن و حدیث و عقل و نقل است و علت نگارش این مطلب واکاوی مسئله ی برزخ است نه تفهیم یک مطلب به چهارپایانی که صدای منادی هدایت را جز بانگی ناهنجار و گنگ نمیشنوند.
كلمه برزخ در لغت به معناى فاصله و حائل ميان دو چيز است.
مرحوم طريحى در مجمع البحرين در معناى كلمه برزخ چنين مى نويسد:
((البرزخ: الحاجز بين الشيئين)) يعنى ((برزخ حائل بين دو شىء است)),

مجمع البحرين ج2, ص 430.
اين كلمه و واژه در قرآن سه بار و در سه آيه ذكر شده است: در دو آيه كه يكى در سوره فرقان و ديگرى در سوره ((الرحمان)) است, واژه برزخ به معناى فاصله و حائل ميان دو دريا كه يكى شور است و ديگرى شيرين و به هم نمى آميزند, آمده و در آيه سوم كه در سوره ((مومنون)) است, در معناى عالم برزخ يا فاصله ميان مرگ و رستاخيز ذكر شده است.
آيه اول: ((و هو الذى مرج البحرين هذا عزب فرات و هذا ملح اجاج و جعل بينهما برزخا و حجرا محجورا))
فرقان: آيه 53.
آيه دوم: ((..و بينهما برزخ لا يبغيان...))
سوره الرحمان, 20
آيه سوم: ((لعلى إعمل صالحا فيما تركت كلا انها كلمه هو قائلها و من ورائهم برزخ الى يوم يبعثون))
مومنون, 100
«و من ورائهم برزخ الی یوم یبعثون» (مؤمنون/100) .
و در پیشاپیش آنان برزخی است تا روزی که بر انگیخته می شوند.

«وراء» در این آیه بر خلاف آنچه که غالبا در آن استعمال می شود، به معنی پیش رو است، چنانکه در برخی از آیات دیگر نیز در این معنی بکار رفته است.آنجا که می فرماید:
«و کان ورائهم ملک یأخذ کل سفینة غصبا» (کهف/79) .
پیش روی آنان فرمانروائی بود که کشتی ها را به یغما می برد.

پس آنچه که واضح و مسلم است این میباشد که معنی کلمه ی ((برزخ)) فاصله و حایل میان دو چیز است و در قرآن هم این معنی درمورد کلمه ی برزخ به کار رفته است و وقتی قرآن میگوید (( و من ورائهم برزخ)) یعنی درمیان آنان یک مکان حایل و میانه است ((الی یوم یبعثون)) تا روزی که برانگیخته شوند . یعنی این عالم نه عالم دنیاست و نه عالم آخرت بلکه عالمی است که حایل میان این دوست و پلی است برای عبور به سمت آخرت . عالمی که انسان ها در آنجا توقف میکنند تا اعمال ماتاخرشان به آنها رسیده (يُنَبَّأُ الْإِنْسَانُ يَوْمَئِذٍ بِمَا قَدَّمَ وَأَخَّرَ)و گناهکاران در آن عذاب میکشند و نیکوکاران در ناز و نعمت اند (از اميرالمومنين روايت شده است كه فرمود: ((ارواح مومنان عالم در برزخ به كنار چشمه اى از بهشت به نام ((سلمى)) زندگى مى كنند. بحارالانوار: ج6, ص 61 و 82. ) و برزخ مکان پاک شدن شیعیان امیرالمومنین از گناهان (البته گناهان مربوط به حق الله و حق النفس) است
از اينرو امام صادق خطاب به شيعيان آن زمان مى فرمايد:
((والله إتخوف عليكم فى البرزخ. قلت ما البرزخ؟ فقال: القبر منذ حين موته الى يوم القيامه)).
من بر شما(شيعيان) در عالم برزخ مى ترسم, راوى مى گويد: من به امام صادق گفتم كه عالم برزخ كجا است؟ فرمود: قبر است, زندگى در آن از زمان مرگ تا روز رستاخيز ادامه دارد)).
امام صادق به جمعى از شيعيان خود فرمود: به خدا قسم كه تنها خطرى كه من بر شما احساس مى كنم, برزخ است و چون قيامت شود و كار به دست ما برسد, ما بر كار شما از خودمان اولويت داريم
( معارف و معاريف, ج1, ص 378 و 379 تإليف سيد مصطفى دشتى.)

علت این که این نوع از حیات را، حیات برزخی می نامند، این است که این قسمت از زندگی فاصله ای است میان زندگی دنیوی و زندگی اخروی، ولی از آیه یاد شده وجود حیات برزخی استفاده نمی شود.و بیش از این دلالت نمی کند که میان دنیا و آخرت فاصله ای وجود دارد، ولی آیات دیگر واقعیت این حیات برزخی را روشن می سازد.

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَيَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُوا بِهِمْ مِنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ
يَسْتَبْشِرُونَ بِنِعْمَةٍ مِنَ اللَّهِ وَفَضْلٍ وَأَنَّ اللَّهَ لَا يُضِيعُ أَجْرَ الْمُؤْمِنِينَ
(اي پيامبر) هرگز گمان مبر آنها كه در راه خدا كشته شده‏اند مردگانند، بلكه آنها زنده‏اند و نزد پروردگارشان روزي داده مي‏شوند
آنها بخاطر نعمتهاي فراواني كه خداوند از فضل خود به آنها بخشيده است خوشحالند و بخاطر كساني كه (مجاهداني كه) بعد از آنها به آنان ملحق نشدند (نيز) خوش وقتند (زيرا مقامات برجسته آنها را در آن جهان مي‏بينند و ميدانند) كه نه ترسي بر آنها است و نه غمي خواهند داشت.
و از نعمت خدا و فضل او (نسبت به خودشان نيز) مسرورند؛ و (مي بينند كه) خداوند پاداش مؤ منان را ضايع نمي‏كند (نه پاداش شهيدان و نه پاداش مجاهداني كه شهيد نشدند).
سوره ی ال عمران آیات 169 تا 170

این آیات به روشنی ثابت می کنند که انسان در عالم برزخ، هم دارای آثار روحی و روانی مانند فرح و شادمانی، حزن و اندوه، و هم دارای آثار جسمانی است مانند: «رزق» و «روزی» ، و کلمه های «فرحین» و «یستبشرون» و «یرزقون» و «بنعمة من الله» همگی حاکی از چنین آثار حیات می باشند

پس در اینجا وجود حیات برزخی و کیفیت حدودی آن بطور مختصر مورد بررسی قرار گرفت و روشن شد که مثل همیشه آقای قانت چیزی جز لاطائلات و تراوشات ذهن فاسد خود را بیان نکردند و روشن شد که علم ایشان به قرآن کمتر از علم یک بچه ی اول ابتدایی بوده و ایشان انگیزه ای جز تجدد طلبی و خود نمایی و ایجاد بدعت و فساد در دین ندارند .

فلعنه الله علی الکافرین

آخرين ويرايش abotorab ، Thursday 30 June 2016 در 12:33PM.
abotorab حاضر نيست  
قديمي Thursday 30 June 2016   #1102
abotorab
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط رئوفی نوشته شده است نمايش نوشته
عجب حرفی زدی درقيامت که توأم است با زلزله هاي بسيار شديد كه در اثر آن نه تنها زمين تكه تكه می شود و بطور كامل متلاشي مي شود بلكه كل دنيا با كهكشانهايش از بين خواهند رفت. حال كه ديگر زميني وجود نخواهد داشت ، پس چگونه امکان دارد در همین زمین دوباره زنده شویم؟
سلام علیکم برادر رئوفی
زنده شدن انسان در همین عالم است . خداوند اجزاء بدن انسان را دوباره گرد می آورد و روح را به آن باز میگرداند و انسان به سمت محشر راه می افتد . منتها در مدتی که انسان مرده است تا برپایی قیامت روح او بعد از توفی از جسمش به کالبد برزخی اش منتقل شده و درآنجا زندگی میکند تازمانی که قیامت برپاشده و انسان برای رسیدگی به اعمالش و حیات جاوید اخروی با همین جسم دنیوی اش محشور شود.
درپناه خداوند موفق و پیروز باشید.
abotorab حاضر نيست  
كاربران ذيل از abotorab بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 1 July 2016   #1103
ghanet
عضو ثابت

در سوره مومنان چنین می خوانیم که وقتی مرگ یکی از کفار فرا می رسد می گوید: « پروردگارا ، مرا باز گردانید تا شاید آن عملی را که نکردم و ترک گفتم به نیکی انجام دهم» .
پروردگار می فرمایند: هرگز چنین نخواهد شد، او فقط این را به زبان می گوید و الا اگر برگردد همان می کند که در زندگی اش می کرد و این درحالی است که تا رستاخیزشان برزخی بیش باقی نمانده است.
این همان برزخی است که در احادیث و روایات از آن به عنوان جهان پس از مرگ یا عالم قبر تعبیر شده ، جهانی کاملاً تخیلی که در قرآن و دین الهی کوچکترین اثری از آن یافت نمی شود و فقط مختص دین مادری است.
همانگونه که قبلاً عرض کردم ، در قرآن سه بار از کلمه برزخ استفاده شده که در هر سه بار مراد از آن یک فاصله اندک بوده است. در باره برزخ و فاصله میان دو دریا که قبلاً مختصری نوشتم و در مورد کوتاهی این برزخ همان بس که وقتی مردگان از خواب مرگ بیدار می شوند احساس می کنند ساعتی یا نصف روزی یا روزی بیشتر از مرگشان سپری نشده است و این مفهوم آنقدر در قرآن تکرار شده که دیگر جای هیچ شک و تردیدی باقی نمی گذارد. پس بدانید و آگاه باشید که آنچه درباره برزخ گفته شده افسانه ای بیش نیست و یکی از اهداف آن خلق مکانی است که قرار است مردکا پس از مرگشان در آنجا زندگی کنند و در دنیای زندگان نقش آفرینی نمایند و دستیاران و شرکای خداوند در امور هستی باشند.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Friday 1 July 2016   #1104
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 1,585

نقل قول:
در سوره مومنان چنین می خوانیم که وقتی مرگ یکی از کفار فرا می رسد می گوید: « پروردگارا ، مرا باز گردانید تا شاید آن عملی را که نکردم و ترک گفتم به نیکی انجام دهم» .
پروردگار می فرمایند: هرگز چنین نخواهد شد، او فقط این را به زبان می گوید و الا اگر برگردد همان می کند که در زندگی اش می کرد و این درحالی است که تا رستاخیزشان برزخی بیش باقی نمانده است.
این همان برزخی است که در احادیث و روایات از آن به عنوان جهان پس از مرگ یا عالم قبر تعبیر شده ، جهانی کاملاً تخیلی که در قرآن و دین الهی کوچکترین اثری از آن یافت نمی شود و فقط مختص دین مادری است.
همانگونه که قبلاً عرض کردم ، در قرآن سه بار از کلمه برزخ استفاده شده که در هر سه بار مراد از آن یک فاصله اندک بوده است. در باره برزخ و فاصله میان دو دریا که قبلاً مختصری نوشتم و در مورد کوتاهی این برزخ همان بس که وقتی مردگان از خواب مرگ بیدار می شوند احساس می کنند ساعتی یا نصف روزی یا روزی بیشتر از مرگشان سپری نشده است و این مفهوم آنقدر در قرآن تکرار شده که دیگر جای هیچ شک و تردیدی باقی نمی گذارد. پس بدانید و آگاه باشید که آنچه درباره برزخ گفته شده افسانه ای بیش نیست و یکی از اهداف آن خلق مکانی است که قرار است مردکا پس از مرگشان در آنجا زندگی کنند و در دنیای زندگان نقش آفرینی نمایند و دستیاران و شرکای خداوند در امور هستی باشند.
ذکر چند نکته قرآنی و غیر قرآنی به طور اختصار برای طالبین تحقیق مناسب است:

۱- کلمه برزخ به معنای حاجز بین دو چیز است، و به معنای یک خط هندسی مرزی بین دو چیز نیست، اگر دو صفحه را به هم متصل کنید که تنها در یک خط هندسی، فصل مشترک داشته باشند، به این خط، عرب برزخ نمیگوید، و شاید از همین باب است عطف در سوره مبارکه فرقان: جعل بینهما برزخا و حجرا محجورا.

و در قران کریم این کلمه سه بار به کار رفته است، دو بار با کلمه (بین) آمده:

بَيْنَهُما بَرْزَخٌ لا يَبْغِيانِ (الرحمن 20)
وَ هُوَ الَّذي مَرَجَ الْبَحْرَيْنِ هذا عَذْبٌ فُراتٌ وَ هذا مِلْحٌ أُجاجٌ وَ جَعَلَ
بَيْنَهُما بَرْزَخاً وَ حِجْراً مَحْجُوراً (الفرقان 53)

اما در باره عالم برزخ، قرآن کریم تعبیر را عوض فرموده و کلمه (وراء) به ضمیمه (من) و (الی) به کار برده است، و چون جهنم، محیط بر تصلیه شده در نار است، یستعجلونک بالعذاب و إن جهنم لمحیطة بالکافرین، پس میت، به سوی وراء و عالم احاطه در حرکت است، تا روز بعث، که ظهور احاطه کامل عالم آخرت به دنیا (نه بر دنیا) است:

لَعَلِّي أَعْمَلُ صالِحاً فيما تَرَكْتُ كَلاَّ إِنَّها كَلِمَةٌ هُوَ قائِلُها وَ مِنْ وَرائِهِمْ بَرْزَخٌ إِلى‏ يَوْمِ يُبْعَثُونَ (المؤمنون 100)

۲- عالم برزخ، یکی از معارف قرآنی بلکه تمام ادیان الهی است، ده‌ها آیه قرآن کریم برای کسی که نخواهد دیدگاه ماتریالیسم را بر قرآن تحمیل کند، آشکارا سخن از عالم برزخ میگویند، و مفسرین به تفصیل آنها را بیان کرده‌اند، و یکی از واضحترین آنها این آیه است:

فَوَقَئهُ اللَّهُ سَيَِّاتِ مَا مَكَرُواْ وَ حَاقَ بَِالِ فِرْعَوْنَ سُوءُ الْعَذَابِ(غافر 45) النَّارُ يُعْرَضُونَ عَلَيهَْا غُدُوًّا وَ عَشِيًّا وَ يَوْمَ تَقُومُ السَّاعَةُ أَدْخِلُواْ ءَالَ فِرْعَوْنَ أَشَدَّ الْعَذَابِ(46)

پس خدا او را از عواقب سوء آنچه نيرنگ مى‏كردند حمايت فرمود، و فرعونيان را عذاب سخت فروگرفت. (45) [اينك هر] صبح و شام بر آتش عرضه مى‏شوند، و روزى كه رستاخيز برپا شود [فرياد مى‏رسد كه:] «فرعونيان را در سخت‏ترين [انواع‏] عذاب درآوريد.» (46)

۳- آیات بسیاری میگوید وقتی قیامت به پا میشود، برانگیختگان، احساس گذشت هزاران سال را نکرده‌اند، و گمان میکنند که تنها چند ساعتی از مردن آنها گذشته است! با توجه به آیه قبلی که هر صبح و شام، قبل از قیام ساعت، آل فرعون بر آتش عرضه میشوند، جمع بین این دو گونه آیات چیست؟ آیا کسانی که هیچ احساسی ندارند چه فایده‌ای دارد بر آتش عرضه شوند؟! مگر عذاب نباید عذاب باشد؟! وقتی آل فرعون مبعوث شوند و بگویند ما تنها چند لحظه است که غرق شدیم، این عرضه کردن صبح و شام بر آتش، چه معنا و یا فایده‌ای دارد؟

۴- یکی از عظیم‌ترین مخلوقات دستگاه عالم خلقت، روح انسان است، و روح شئونات و قابلیاتی دارد که تنها بخش کوچکی از آن را خدای سبحان توسط مغز فیزیکی انسان، به نمایش گذاشته است، یحول بین المرء و قلبه کاخی از معرفت بر پا کرده است، و امروزه با شناخت هر چه بیشتر مغز انسان، راه برای مکانیسم تراکنش روح و بدن فراهم شده است، و روانشناسی و علم الاعصاب، مکمل همدیگر قرار گرفتند، و آزمایشاتی هم در پیدا کردن مواضع ضمیر ناخودآگاه و نیمه‌آگاه و خودآگاه در مناطق مغز، صورت گرفته است، و در همین فضا است که نظریه ساختار هولوگرامی مغز هم مطرح شده است! و...

و تجربه شهودی تفاوت عملکرد ضمیر ناخودآگاه با خودآگاه، برای هر کسی میسر است، مثال معروف، کسی که تازه رانندگی میکند از محل کار تا خانه، دقیقا میداند که چه کارهایی کرده است، اما پس از ده سال رانندگی، از محل کار حرکت میکند و دفعتا میبیند درب منزلش است! میگوید: من الآن از محل کار حرکت کردم! چگونه نفهمیدم مثلا نیم ساعت است در راه هستم و مشغول رانندگی هستم؟! غرق فکر بودم، گذشت زمان و رفتار فیزیکی‌ام را احساس نمیکردم، ولی همه کارها را به دقت انجام میدادم!

شاید برای هر کسی اتفاق افتاده باشد که در حالت خستگی زیاد به خواب رفته است و دفعتا بیدار میشود و به خیالش تنها دو سه دقیقه گذشته است اما میبیند ده ساعت خواب بوده است! و با خود میگوید چگونه این همه مدت، من هیچ چیز نفهمیدم؟! اما بیرون میرود و چشمش به صحنه‌ای میافتد و دفعتا یادش میآید که دیشب یک خواب طولانی دیده است! ده‌ها کار در آن خواب انجام داده است! و کلا فراموش کرده بود! با تحیر با خود میگوید: وقتی بیدار شدم احساس کردم تنها چند دقیقه گذشته است، اما اکنون میبینم به اندازه چندین روز خواب دیده‌ام! آن احساس نگذشتن مگر چند لحظه، با این یادآوری دیدن یک خواب طولانی، چگونه قابل جمع است؟! اگر آن خواب طولانی را دیده بودم پس چگونه هیچ نفهمیدم و احساس کردم تنها چند دقیقه گذشته است؟!

به جرأت میتوان گفت در دستگاه عظیم خلقت روح انسان، هزاران نمونه از این عجائب، موجود است، و جمجمه خاکی انسان، تنها بخش کوچکی از قابلیات روح را به نمایش میگذارد، امروزه به این شخص میگویند: وقتی بیدار شدی، فعالیت تنها بخش خودآگاه مغز تو یعنی قشر فوقانی آن فعال میشود که در حالت خواب از کار افتاده بود، ولی منافاتی ندارد که در همان حالت خواب، بخش دیگری از وجود تو، توسط قشر پایینی مغز، کاملا فعال بود! میگوید: یعنی من دو جان دارم؟! جواب چیست؟ معادل اینکه آیا من دو روح دارم؟ دو روح نداری، اما روحی داری که هزاران شأن دارد! و هر شأنی مانع از عملکرد شأن دیگر نمیشود، آل فرعون نسبت به شأنی از روحشان، هر صبح و شام بر آتش عرضه میشوند و عذاب میشوند، و وقتی مبعوث میشوند هم نسبت به بخش دیگری از شأن روح خود، واقعا احساس میکنند که تنها چند ساعت از غرق شدن آنها گذشته است! و کسی که با دیده تحقیق به اینها نگاه کند و در صدد تحمیل نظر خود بر قران نباشد، ده‌ها مورد از تفاوت عملکرد شئونات روح در عوالم مختلف، مشاهد میکند. و الله الهادی.

۵- قبلا مفصل راجع به عالم برزخ در این سایت بحث شده، و هر کس خواست واژه EVP را در این سایت جستجو کند و بحث‌ها را ببیند، مثل:

http://www.iranclubs.org/forums/show...71#post2198671

http://www.iranclubs.org/forums/show...20#post2200120

http://www.iranclubs.org/forums/show...63#post2320163

و نسبت به آیات ما لبثوا غیر ساعة، به واژه (کتاب الله) توجه شود که آگاهان در آن روز به آنها میگویند در کتاب خدا درنگ کردید، این واژه برای چه در جواب آنها قرار گرفته است؟:

وَ قالَ الَّذينَ أُوتُوا الْعِلْمَ وَ الْإِيمانَ لَقَدْ لَبِثْتُمْ في‏ كِتابِ اللَّهِ إِلى‏ يَوْمِ الْبَعْثِ فَهذا يَوْمُ الْبَعْثِ وَ لكِنَّكُمْ كُنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ (الروم 56)

.

آخرين ويرايش hosyn ، Friday 1 July 2016 در 02:59PM.
hosyn حاضر نيست  
تعداد 4 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 1 July 2016   #1105
abotorab
عضو ثابت

نقل قول:
لعن الله علیک
و اما بعد . در آنچه گفتی غلط عظیمی مرتکب شدی. یقینا آنچه گفتی از روی جهل و عناد و تجدد طلبی ات بود و یقینا شیطان این نظر احمقانه را در نظرت زیبا جلوه داد.
آیه ی 100 سوره ی مومنون از واضح ترین و محکم ترین آیات قرآن است که به صراحت میگوید بعد از مرگ ((من وارائهم برزخ الی یوم یبعثون)) یعنی به جرئت میتوان گفت این یکی از صریح ترین تعابیر قرآن است که خداوند در آن حیات برزخی را تاروز بعثت مردگان به صراحت بیان میکند و هیچ جای تاویل یا تردید را باقی نمیگذارد . اما بنده ی مطیع شیطان و چهارپا صفتی که باوجود تکرار ده ها باره ی اطاعت از رسول در بین آیات قرآن باز هم اطاعت از رسول را شرک میداند یقینا آیه ی مربوط به حیات برزخی را هم قبول نمیکند. کسی که وجود خورشید را منکر شده چگونه میتواند وجود ماه را منکر نشود.
لعنت خدا بر تو روزی که متولد شدی و روزی که میمیری و روزی که باز زنده میشوی و روزی که باز میمیری و روزی که باز زنده میشوی .
abotorab حاضر نيست  
قديمي Friday 1 July 2016   #1106
abotorab
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
ذکر چند نکته قرآنی و غیر قرآنی به طور اختصار برای طالبین تحقیق مناسب است:

۱- کلمه برزخ به معنای حاجز بین دو چیز است، و به معنای یک خط هندسی مرزی بین دو چیز نیست، اگر دو صفحه را به هم متصل کنید که تنها در یک خط هندسی، فصل مشترک داشته باشند، به این خط، عرب برزخ نمیگوید، و شاید از همین باب است عطف در سوره مبارکه فرقان: جعل بینهما برزخا و حجرا محجورا.

و در قران کریم این کلمه سه بار به کار رفته است، دو بار با کلمه (بین) آمده:

بَيْنَهُما بَرْزَخٌ لا يَبْغِيانِ (الرحمن 20)
وَ هُوَ الَّذي مَرَجَ الْبَحْرَيْنِ هذا عَذْبٌ فُراتٌ وَ هذا مِلْحٌ أُجاجٌ وَ جَعَلَ
بَيْنَهُما بَرْزَخاً وَ حِجْراً مَحْجُوراً (الفرقان 53)

اما در باره عالم برزخ، قرآن کریم تعبیر را عوض فرموده و کلمه (وراء) به ضمیمه (من) و (الی) به کار برده است، و چون جهنم، محیط بر تصلیه شده در نار است، یستعجلونک بالعذاب و إن جهنم لمحیطة بالکافرین، پس میت، به سوی وراء و عالم احاطه در حرکت است، تا روز بعث، که ظهور احاطه کامل عالم آخرت به دنیا (نه بر دنیا) است:

لَعَلِّي أَعْمَلُ صالِحاً فيما تَرَكْتُ كَلاَّ إِنَّها كَلِمَةٌ هُوَ قائِلُها وَ مِنْ وَرائِهِمْ بَرْزَخٌ إِلى‏ يَوْمِ يُبْعَثُونَ (المؤمنون 100)

۲- عالم برزخ، یکی از معارف قرآنی بلکه تمام ادیان الهی است، ده‌ها آیه قرآن کریم برای کسی که نخواهد دیدگاه ماتریالیسم را بر قرآن تحمیل کند، آشکارا سخن از عالم برزخ میگویند، و مفسرین به تفصیل آنها را بیان کرده‌اند، و یکی از واضحترین آنها این آیه است:

فَوَقَئهُ اللَّهُ سَيَِّاتِ مَا مَكَرُواْ وَ حَاقَ بَِالِ فِرْعَوْنَ سُوءُ الْعَذَابِ(غافر 45) النَّارُ يُعْرَضُونَ عَلَيهَْا غُدُوًّا وَ عَشِيًّا وَ يَوْمَ تَقُومُ السَّاعَةُ أَدْخِلُواْ ءَالَ فِرْعَوْنَ أَشَدَّ الْعَذَابِ(46)

پس خدا او را از عواقب سوء آنچه نيرنگ مى‏كردند حمايت فرمود، و فرعونيان را عذاب سخت فروگرفت. (45) [اينك هر] صبح و شام بر آتش عرضه مى‏شوند، و روزى كه رستاخيز برپا شود [فرياد مى‏رسد كه:] «فرعونيان را در سخت‏ترين [انواع‏] عذاب درآوريد.» (46)

۳- آیات بسیاری میگوید وقتی قیامت به پا میشود، برانگیختگان، احساس گذشت هزاران سال را نکرده‌اند، و گمان میکنند که تنها چند ساعتی از مردن آنها گذشته است! با توجه به آیه قبلی که هر صبح و شام، قبل از قیام ساعت، آل فرعون بر آتش عرضه میشوند، جمع بین این دو گونه آیات چیست؟ آیا کسانی که هیچ احساسی ندارند چه فایده‌ای دارد بر آتش عرضه شوند؟! مگر عذاب نباید عذاب باشد؟! وقتی آل فرعون مبعوث شوند و بگویند ما تنها چند لحظه است که غرق شدیم، این عرضه کردن صبح و شام بر آتش، چه معنا و یا فایده‌ای دارد؟

۴- یکی از عظیم‌ترین مخلوقات دستگاه عالم خلقت، روح انسان است، و روح شئونات و قابلیاتی دارد که تنها بخش کوچکی از آن را خدای سبحان توسط مغز فیزیکی انسان، به نمایش گذاشته است، یحول بین المرء و قلبه کاخی از معرفت بر پا کرده است، و امروزه با شناخت هر چه بیشتر مغز انسان، راه برای مکانیسم تراکنش روح و بدن فراهم شده است، و روانشناسی و علم الاعصاب، مکمل همدیگر قرار گرفتند، و آزمایشاتی هم در پیدا کردن مواضع ضمیر ناخودآگاه و نیمه‌آگاه و خودآگاه در مناطق مغز، صورت گرفته است، و در همین فضا است که نظریه ساختار هولوگرامی مغز هم مطرح شده است! و...

و تجربه شهودی تفاوت عملکرد ضمیر ناخودآگاه با خودآگاه، برای هر کسی میسر است، مثال معروف، کسی که تازه رانندگی میکند از محل کار تا خانه، دقیقا میداند که چه کارهایی کرده است، اما پس از ده سال رانندگی، از محل کار حرکت میکند و دفعتا میبیند درب منزلش است! میگوید: من الآن از محل کار حرکت کردم! چگونه نفهمیدم مثلا نیم ساعت است در راه هستم و مشغول رانندگی هستم؟! غرق فکر بودم، گذشت زمان و رفتار فیزیکی‌ام را احساس نمیکردم، ولی همه کارها را به دقت انجام میدادم!

شاید برای هر کسی اتفاق افتاده باشد که در حالت خستگی زیاد به خواب رفته است و دفعتا بیدار میشود و به خیالش تنها دو سه دقیقه گذشته است اما میبیند ده ساعت خواب بوده است! و با خود میگوید چگونه این همه مدت، من هیچ چیز نفهمیدم؟! اما بیرون میرود و چشمش به صحنه‌ای میافتد و دفعتا یادش میآید که دیشب یک خواب طولانی دیده است! ده‌ها کار در آن خواب انجام داده است! و کلا فراموش کرده بود! با تحیر با خود میگوید: وقتی بیدار شدم احساس کردم تنها چند دقیقه گذشته است، اما اکنون میبینم به اندازه چندین روز خواب دیده‌ام! آن احساس نگذشتن مگر چند لحظه، با این یادآوری دیدن یک خواب طولانی، چگونه قابل جمع است؟! اگر آن خواب طولانی را دیده بودم پس چگونه هیچ نفهمیدم و احساس کردم تنها چند دقیقه گذشته است؟!

به جرأت میتوان گفت در دستگاه عظیم خلقت روح انسان، هزاران نمونه از این عجائب، موجود است، و جمجمه خاکی انسان، تنها بخش کوچکی از قابلیات روح را به نمایش میگذارد، امروزه به این شخص میگویند: وقتی بیدار شدی، فعالیت تنها بخش خودآگاه مغز تو یعنی قشر فوقانی آن فعال میشود که در حالت خواب از کار افتاده بود، ولی منافاتی ندارد که در همان حالت خواب، بخش دیگری از وجود تو، توسط قشر پایینی مغز، کاملا فعال بود! میگوید: یعنی من دو جان دارم؟! جواب چیست؟ معادل اینکه آیا من دو روح دارم؟ دو روح نداری، اما روحی داری که هزاران شأن دارد! و هر شأنی مانع از عملکرد شأن دیگر نمیشود، آل فرعون نسبت به شأنی از روحشان، هر صبح و شام بر آتش عرضه میشوند و عذاب میشوند، و وقتی مبعوث میشوند هم نسبت به بخش دیگری از شأن روح خود، واقعا احساس میکنند که تنها چند ساعت از غرق شدن آنها گذشته است! و کسی که با دیده تحقیق به اینها نگاه کند و در صدد تحمیل نظر خود بر قران نباشد، ده‌ها مورد از تفاوت عملکرد شئونات روح در عوالم مختلف، مشاهد میکند. و الله الهادی.

۵- قبلا مفصل راجع به عالم برزخ در این سایت بحث شده، و هر کس خواست واژه EVP را در این سایت جستجو کند و بحث‌ها را ببیند، مثل:

http://www.iranclubs.org/forums/show...71#post2198671

http://www.iranclubs.org/forums/show...20#post2200120

http://www.iranclubs.org/forums/show...63#post2320163

.
سلام علیکم برادردحسین.
ضمن تشکر از مطالب مفید شما
بنده یک گلگی دارم . هم از شما . هم از خودم . هم از بقیه ی برادران.
آن هم اینکه میخواهید مثلا انتگرال گیری را به بچه ی اول ابتدایی یاد دهید که سوادش در حد 2+2=4 است و تازه فکر میکند که غوطه ور در ریاضیات و استاد آن است.
شما چطور میخواهید این مطالب ژرف را به کسانی بفهمانید که غرق در حماقت و جهل اند و تازه میلی به یاد گرفتن ندارند که هیچ میخواهند به صد پله داناتر از خود هم یاد دهند.
بنده به این نتیجه رسیده ام که این بدبخت ها اصلا نمیفهمند ما چه میگویم. تابخواهند از آن متنبه شده و هدایت شوند. دقیقا مثل همان مثل خداوند در قرآن . حیواناتی که صدای آدمیزاد را جز بانگی گنگ نمیشنوند. مثل اینها مثل کسی است که هنوز بلد نیست به زبان مادری اش حرف بزند آن وقت آمده و میخواهد با یک نفر فرانسوی به زبان خودش مکالمه کند. خب معلوم است که فرانسویه هرچه بگوید این نمیفهمد.
اینها از مقدمات علوم بی بهره اند آنوقت توقع دارند شما درس قرآن و تفسیر بهشان یاد بدهید . معلوم است که نه تنها هیچ نمیفهمند بلکه تکذیب هم میکنند.

آخرين ويرايش abotorab ، Friday 1 July 2016 در 03:10PM.
abotorab حاضر نيست  
قديمي Friday 1 July 2016   #1107
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
لعن الله علیک
و اما بعد . در آنچه گفتی غلط عظیمی مرتکب شدی. یقینا آنچه گفتی از روی جهل و عناد و تجدد طلبی ات بود و یقینا شیطان این نظر احمقانه را در نظرت زیبا جلوه داد.
آیه ی 100 سوره ی مومنون از واضح ترین و محکم ترین آیات قرآن است که به صراحت میگوید بعد از مرگ ((من وارائهم برزخ الی یوم یبعثون)) یعنی به جرئت میتوان گفت این یکی از صریح ترین تعابیر قرآن است که خداوند در آن حیات برزخی را تاروز بعثت مردگان به صراحت بیان میکند و هیچ جای تاویل یا تردید را باقی نمیگذارد . اما بنده ی مطیع شیطان و چهارپا صفتی که باوجود تکرار ده ها باره ی اطاعت از رسول در بین آیات قرآن باز هم اطاعت از رسول را شرک میداند یقینا آیه ی مربوط به حیات برزخی را هم قبول نمیکند. کسی که وجود خورشید را منکر شده چگونه میتواند وجود ماه را منکر نشود.
لعنت خدا بر تو روزی که متولد شدی و روزی که میمیری و روزی که باز زنده میشوی و روزی که باز میمیری و روزی که باز زنده میشوی .

مگه این حسین نیست؟! داره بحث می کنه و اون چیزی رو که می دونه بدون بد و بیراه میریزه وسط !
من موندم تو می میری اگه مثه بچه آدم بشینی دو کلمه بحث درست و حسابی کنی !
اگه حرفی برا گفتن نداری چرا نمی ری تو کوچه با بچه ها فوتبال بازی کنی؟! البته همون بهتر که نری چون اگه بدبختا یه گلی چیزی بهت بزنن قطعاً می کشی شون به فحش خواهر مادر.
جداً بهت توصیه می کنم یه سری به دکتر بزن چون هیچ اعصاب معصاب نداری.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Friday 1 July 2016   #1108
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 16,851

نقل قول:
سلام علیکم برادردحسین.
ضمن تشکر از مطالب مفید شما
بنده یک گلگی دارم . هم از شما . هم از خودم . هم از بقیه ی برادران.
آن هم اینکه میخواهید مثلا انتگرال گیری را به بچه ی اول ابتدایی یاد دهید که سوادش در حد 2+2=4 است و تازه فکر میکند که غوطه ور در ریاضیات و استاد آن است.
شما چطور میخواهید این مطالب ژرف را به کسانی بفهمانید که غرق در حماقت و جهل اند و تازه میلی به یاد گرفتن ندارند که هیچ میخواهند به صد پله داناتر از خود هم یاد دهند.
بنده به این نتیجه رسیده ام که این بدبخت ها اصلا نمیفهمند ما چه میگویم. تابخواهند از آن متنبه شده و هدایت شوند. دقیقا مثل همان مثل خداوند در قرآن . حیواناتی که صدای آدمیزاد را جز بانگی گنگ نمیشنوند. مثل اینها مثل کسی است که هنوز بلد نیست به زبان مادری اش حرف بزند آن وقت آمده و میخواهد با یک نفر فرانسوی به زبان خودش مکالمه کند. خب معلوم است که فرانسویه هرچه بگوید این نمیفهمد.
اینها از مقدمات علوم بی بهره اند آنوقت توقع دارند شما درس قرآن و تفسیر بهشان یاد بدهید . معلوم است که نه تنها هیچ نمیفهمند بلکه تکذیب هم میکنند.
ابوتراب عزیز سلام علیکم ورحمه الله
وتقبل الله
مطلب همونه که می فرما ئید
اما هستند وخاهند بود کسانیکه از فرمایشات اقای حسین استفاده کنند انشالله الرحمن
یا علی
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست  
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 1 July 2016   #1109
abotorab
عضو ثابت

نقل قول:
مگه این حسین نیست؟! داره بحث می کنه و اون چیزی رو که می دونه بدون بد و بیراه میریزه وسط !
من موندم تو می میری اگه مثه بچه آدم بشینی دو کلمه بحث درست و حسابی کنی !
اگه حرفی برا گفتن نداری چرا نمی ری تو کوچه با بچه ها فوتبال بازی کنی؟! البته همون بهتر که نری چون اگه بدبختا یه گلی چیزی بهت بزنن قطعاً می کشی شون به فحش خواهر مادر.
جداً بهت توصیه می کنم یه سری به دکتر بزن چون هیچ اعصاب معصاب نداری.
لعن الله علیک
واما بعد برادر حسین بحمد الله چشمه ی جوشانی هستند که علوم از ایشان صادر مشود و الحق و الانصاف که در هیچ مباحثه از هیچ چیز کم نگذاشتند اما نتیجه اش چه شد . شما همان لاطائلات سابق را تکرار کرده و بلکه بر گستاخیتان افزودید. حقیقت این است که شما خود را به نفهمی زده اید و گوش های خود را گرفته اید و اصلا نمیخواهید چیزی بشنوید . استاد حسین اینهمه دلیل و برهان اوردند کدامش در تو کارگر شد . اصلا توانستی در یک مورد از مباحثات ایشان را مغلوب کنی؟ اگر حرفی برای گفتن نداری پس چرا حقایق را قبول نمیکنی؟ حقیقت این است که با امثال شما با دلیل و برهان رفتار نمیکنند . برهان ها به شما ارائه شده و شما با وجود عجزتان باز هم حقایق را نپذیرفتید . در این مرحله قرآن ما را به لعن تو فرمان میدهد و ما از آن اطاعت میکنیم.
اما این که گفتی مثل بچه ی آدم بحث کنی. باید بگویم همانطور که گفتم شما صم بک عمی هستید . نه میبینید نه میشنوید . برو پست های بنده در این تایپیک و تایپیک های دیگر را ببین . خواهی فهمید چقدر دلیل و برهان از قرآن به تو و دوستانت ارائه دادم وشما هم جز تکرار همان حرف های بی پایه و اساس سابق هیچ دلیل و مدرکی ارائه ندادید ولی باز هم همان حرف های سابق را توام با گستاخی و توهین به مقدسات مسلمین تکرار کردید .
اما این که گفتی اگر حرفی برای گفتن نداری برو تو کوچه و ... اولا باید بگویم بنده فحاش نیستم و آنچه به تو و دوستانت گفتم در چهار چوب خصائص و ویژگی هایی بود که در قرآن به آن ممثل شده بودید . بعلاوه آن کسی که باید برود فوتبال بازی کند کسی است که از لغت عرب به اندازه ی یک بچه ی اول راهنمایی هم نمیفهمد بعد میخواهد به ما درس قرآن دهد . مرد ناحسابی یکی از علل کج فهمی های تو از قرآن بی سوادی مفرطت و جهلت به لغت و ادبیات عرب است . تو هنوز معنای دلوک و برزخ و حتی صلوه و ... را نمیدانی آنوقت ادعایت میشود که از دماغ فیل افتاده ای . توصیه ی بنده به تو این است که بجای فوتبال بازی کردن با بچه ها بروی پلی استیشن بازی کنی چون احتمالا بچه های ده ساله هم تو را دست خواهند انداخت.
اما این که گفتی یه سری به دکتر بزن چون اعصاب نداری. خدا هم از جدال با کسانی که در برابر دلیل خزعبل تحویل میدهند و به او دروغ نسبت میدهند و حرف حق را با عناد نمیپذیرند غصبناک شده و به پیامبرش دستور مباهله میدهد ماکه دیگر در برابر خداوند کسی نیستیم .

آخرين ويرايش abotorab ، Friday 1 July 2016 در 07:39PM.
abotorab حاضر نيست  
قديمي Friday 1 July 2016   #1110
abotorab
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
ابوتراب عزیز سلام علیکم ورحمه الله
وتقبل الله
مطلب همونه که می فرما ئید
اما هستند وخاهند بود کسانیکه از فرمایشات اقای حسین استفاده کنند انشالله الرحمن
یا علی
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
بله صد البته که حق باشماست و همه ی ما از بیانات استاد حسین کمال استفاده را میبریم. روی صحبت بنده با کودک صفتان بی خرد بود . منطور بنده این است که ایشان استحقاق این بیانات گوهر بار استاد حسین را ندارند.
abotorab حاضر نيست  
تعداد 3 كاربر از abotorab بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
گفتگوي بسته شده

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 02:54AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه