بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي 3 روز پيش   #16
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 6,859
روزنوشته ها: 6
ج: از پیشتازان سازش و آشتی با غرب بشنوید... از طولانی‌ترین مذاکره با غرب و یهود!

پیش بینی ما تفاوت داره. شما فکر می کنین که جمهوری اسلامی باز هم در دقیقه ۹۰ تن به مذاکره و سازش میده و من فکر میکنم این بار به این سادگی نیست و جمهوری اسلامی خودش رو برای مقابله و عقب نشوندن طرف مقابل آماده کرده، باید دید.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 3 روز پيش   #17
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,452
ج: از پیشتازان سازش و آشتی با غرب بشنوید... از طولانی‌ترین مذاکره با غرب و یهود!

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
پیش بینی ما تفاوت داره. شما فکر می کنین که جمهوری اسلامی باز هم در دقیقه ۹۰ تن به مذاکره و سازش میده و من فکر میکنم این بار به این سادگی نیست و جمهوری اسلامی خودش رو برای مقابله و عقب نشوندن طرف مقابل آماده کرده، باید دید.
من بر اساس تجارب گذشته (قطعنامه 598، مذاکرات هسته ای و...) عرض کردم؛
و البته در عالم سیاست نمی توان روی هیچ چیز قسم خورد؛
شاید هم پیش بینی شما درست باشد،
اما معلوم است که پیش بینی ها و تحلیل ها باید مبتنی بر دیتاهای متقن و نیز تجارب گذشته باشد....
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي يك روز پيش   #18
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,104
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
من بر اساس تجارب گذشته (قطعنامه 598، مذاکرات هسته ای و...) عرض کردم؛
و البته در عالم سیاست نمی توان روی هیچ چیز قسم خورد؛
شاید هم پیش بینی شما درست باشد،
اما معلوم است که پیش بینی ها و تحلیل ها باید مبتنی بر دیتاهای متقن و نیز تجارب گذشته باشد....
هیچ چشم‌انداز برای بهبودی در پذیرش فشارهای آمریکا وجود ندارد.

حتی آمریکا تعهد هم بدهد که خدمتی صورت خواهد داد، قابل اعتماد نیست.
حتی اگر چیزی را اکنون برای ایران نقد کند، معلوم نیست در آینده به آن پایبند باشد

در قطعنامۀ 598 لااقل صلح و خاتمۀ جنگ و دردسرهایش بود
و در مذاکرات هسته‌ای "واجب نبودن اصرار بر انرژی هسته ای" باعث پذیرش شد.

این دو کاملا با امنیت و استقرار کشور ما متفاوت است. و امکان دفاع و برخورداری از ریشه‌های استحکام و نفوذ در منطقه چیزی قابل مذاکره نیست. مسئولین اگر نه حتی برای ملت و کشور، برای بقای خودشان و ریش و سیبیلشان هم که شده مقاومت خواهند کرد. چون اگر بپذیرند و تسلیم فشارهای بی‌حد و حصر غرب بشوند و روند را آغاز کنند، خوب می‌دانند که اولین قربانی قبل از کشور و ملت، خودشان هستند. همچنان که مرسی در مصر، یاسر عرفات و بقایایش، قذافی، صدام و غیره، در پس صلح و سازش با غرب قربانی شدند.

این آمریکای صهیونیستی است و بزک کردن آن و اعتماد به آن و حسن نیت به آن، سر فرو کردن در خاک است. چه بخواهید بپذیرید چه نه!

آخرين ويرايش صبح ، يك روز پيش در 09:43AM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي يك روز پيش   #19
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,452

آیا اصولگرایان افراطی در صورت دستیابی به قدرت، زیرپله ای با امریکا توافق می کنند؟
محمد مهاجری، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی:
هنر فعلی اصولگرایان، سوار شدن بر مشکلات ناشی از تحریم‌هاست اما در صورت قدرت یافتن آنها، ممکن است اصولگرایان افراطی زیرپله ای با غربی‌ها و بخصوص امریکا برای برداشتن تحریم‌ها مذاکره کنند. دقیقاً مانند روشی که احمدی نژاد دنبالش بود
تصور من این است که بخشی از اصولگراها این آمادگی را دارند که با زیر پا گذاشتن اصولشان، به غرب چراغ سبز نشان دهند و بخشی از موانع اقتصادی را رفع کنند
اقتصاد ایران در شرایطی است که جز با سرمایه‌گذاری بیرونی جان نمی‌گیرد. اصولگراها بیش از دیگران این را درک می‌کنند و به این سمت می‌روند و البته برای پای گذاشتن در این مسیر، ده‌ها توجیه هم دارند/
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي يك روز پيش   #20
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,104
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
آیا اصولگرایان افراطی در صورت دستیابی به قدرت، زیرپله ای با امریکا توافق می کنند؟
هنر فعلی اصولگرایان، سوار شدن بر مشکلات ناشی از تحریم‌هاست اما در صورت قدرت یافتن آنها، ممکن است اصولگرایان افراطی زیرپله ای با غربی‌ها و بخصوص امریکا برای برداشتن تحریم‌ها مذاکره کنند. دقیقاً مانند روشی که احمدی نژاد دنبالش بود
تصور من این است که بخشی از اصولگراها این آمادگی را دارند که با زیر پا گذاشتن اصولشان، به غرب چراغ سبز نشان دهند و بخشی از موانع اقتصادی را رفع کنند
اقتصاد ایران در شرایطی است که جز با سرمایه‌گذاری بیرونی جان نمی‌گیرد. اصولگراها بیش از دیگران این را درک می‌کنند و به این سمت می‌روند و البته برای پای گذاشتن در این مسیر، ده‌ها توجیه هم دارند/
هر کسی فارغ از نام و برچسب و گروه‌بندی و کلیشه‌بازی، این امکانات را به دشمن بدهد، و در ازای آن امنیت و منافع ایران را نگیرد در حق این ملت و در حق خودش ظلم و خیانت کرده است.

این عملا خودکشی است و آغازی بر اتمام کشور مستقل ایران با این نقشه و انسجام است.

دشمن، خیلی زود به انتها رسید و خیلی زود امنیت ایران و منافع اصلی ایران را طلب کرد و ما را خیلی زود به نتیجه رساند. و این حماقتش بود.

اینجا در این تالار قبل از اجرای برجام ما می‌گفتیم که اگر این دشمن، هوشمند باشد حداقل برای مدتی ایران را از منافع برجام سیر و منتفع می‌کند تا دوستانش را در ایران موفق نشان دهد و البته ظاهرا این برنامۀ دموکرات‌ها بود. اما ترکیب اجتناب ناپذیر دشمن، حتی ملاحظۀ این دوستان را نکرد و به آنان اعتماد نکرد و آنان را زیر پا له کرد و به رجوی و پهلوی اعتماد کرد! و البته اتکا به رجوی و پهلوی، چیزی جز امکان دریدن و چپاول بیشتر نیست. این که این عده هنوز هم از زیستن زیر چکمه‌های آمریکا لذت می‌برند و هنوز هم امید دارند که مورد ترحم و شفقت آمریکا قرار بگیرند دیگر به جوهرۀ انسانی آنان و احترامی که برای آن قائلند بر می‌گردد.

آخرين ويرايش صبح ، يك روز پيش در 02:24PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 25 دقيقه پيش   #21
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 6,859
روزنوشته ها: 6
نقل قول:
چندان در اصل قضیه فرق نمیکنه، از سالها پیش چنین نظریه ای مطرح بوده که محافظه کاران یا اصولگراها چنین هدفی دارن، خب اگر مذاکره و توافق شدنی باشه چه باک؟ بگذار اصولگراها چنین کاری بکنن. اما مشکل بر سر شدنی بودن توافقه.

همه اقداماتی که جمهوری اسلامی الان داره انجام میده، مثل سرپیچی گام به گام از برجام، در عین حال که چنگ و دندون نشون دادن به طرفهای مقابل محسوب میشه اما ابزاری هم هست برای امتیاز گرفتن در مذاکرات احتمالی و دست خالی نبودن در برابر اونها.
با این حال امیدوارم طرفهای مقابل اشتباه نکنن و گمان نکنن که اینها صرفا نمایشه چون امکانش هست همینجوری ایران به مرز ساخت بمب هسته ای هم برسه و ناگهان اون رو ناخواسته! بسازه (که چه بهتر) یا ممکنه با همین پهپاد زدن و شاخ و شونه کشیدن، ناخواسته درگیری نظامی هم پیش بیاد و یک ناو نصف بشه یا یه هواپیما با سرنشین هاش سرنگون بشه یا هرچیز مشابهی و اونوقت اونها برای مقابله با چنین چیزهایی آمادگی ندارن و باید مثل دفعات قبل خفت اون رو بپذیرن‌. چون حمله به ایران نیاز به برنامه ریزی و آمادگی و هزینه بسیار زیاد داره و هیچکس اینقدر دیوانه نیست که پای هزینه چنین کاری بایسته و نیروهای خودش رو در معرض انواع حمله های غیرقابل پیش بینی (از نظر نوع و گستردگی) قرار بده.
چیزهایی که اونها تا حالا میخواستن اصولا برای جمهوری اسلامی قابل قبول نیست و باید خیلی تعدیل بشه تا امکان مذاکره و سازش فراهم بشه، از طرفی جمهوری اسلامی هم نمیتونه همینجوری بذاره زمان بگذره و تضعیف بشه، برای همین ما داریم به مراحل حساس تری میرسیم و چند ماه آینده ممکنه خیلی سرنوشت ساز باشه.
اگر پیش بینی شما درست باشه، تغییرات مهمی در سیاست خارجی خواهیم داشت و اگر حدس من درست باشه تغییراتی در منطقه خواهیم داشت که تثبیت نفوذ و قدرت جمهوری اسلامی بخشی از اونه. به هر حال باید دید.

آخرين ويرايش Freedom1 ، 17 دقيقه پيش در 04:42AM.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
اسلو, برجام, فلسطین, پسابرجام

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:59AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه