نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Friday 9 February 2018   #38
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 1,585
ج: «راحت بخواب عثمان!»

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
شاید شما با استناد به روایات نه چندان معتبر تاریخی ثابت کنید که علم کشی هم قبل از صفویه رایج بوده است!
اما هدف شما از این بحث های حاشیه ای چیست؟
دوست گرامی، بحث را مرور کنید، ببینید بنده بحث حاشیه‌ای نکردم، ابتدا دوستمان فرمودند که بحث کنیم، و شما بحث صفویه را مطرح فرمودید.

نقل قول:
آیا شما در بهره برداری سیاسی و حکومتی صفویان از تشیع تردید دارید؟
آیا اگر صفویه از تشیع بهره‌برداری سیاسی و حکومتی کرده‌اند پس باید در برابر کسی که از بهره‌برداری آنها بهره‌برداری الحاد میکند سکوت کنیم؟ بنده نظر خاصی با صفویه ندارم، نه مدافع آنها هستم، و نه اگر بدعتی آنها درآورده باشند پشیزی برایم ارزش دارد، تنها به دنبال منابع معتبر تاریخی صدر اول اسلام هستم، و قرار نیست کسی که بخواهد از گرایش سیاسی صفویه سوء استفاده کند، تا تحت عنوان کوبیدن آنها، اعتقادات و منابع اصیل را مورد حمله قرار دهد، برایش کف بزنم.

نقل قول:
به هر حال صفویه اموری را بدعت نهاد و اموری را هم که از دیرباز در تشیع وجود داشته رسمی و نهادینه و کرده و بلکه توسط علمای شیعه به آن مشروعیت بخشید.
گزاره فوق که بعید می دانم طبع سختگیر شما در آن تردید داشته باشد، جوهر بحث اولیه من بود. اگر نسبت به اصل بحث (و نه حواشی) ملاحظه ای دارید بفرمایید....
چگونه به قول شما طبع سخت‌گیر من در گزاره فوق که از اساس مبهم است قضاوتی کند؟ شما دو بار کلمه (اموری) به کار بردید که نمیدانم چه اموری؟ و نمیخواهم فقط اسم ببرید، که تضییع وقت است، بلکه لطف فرموده و صفحه و عبارت مستند خود را بفرمایید.
.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :