بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
صبح به سرنگار ما کجاییم؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Majid_ag نوشته شده است نمايش نوشته
تلف کردن عمر یعنی ندیدن واقعیتها، یعنی ندیدن مرض فراگیر حکومت، یعنی ندیدن برخوردهای دوگانه و فراقانونی با خودی ها و نخودی ها.
عمر شماست که داره در دفاع از ظلم به هدر میره!!
حالا شما با این شعارها خوش باش تا ببین کی به نتیجه می‌رسی ... بالاخره این یک ترکیب اجتماعی است که باعث می‌شود اگر ایران انواع حکومت را هم تجربه کند، باز هم در همین فضای انتزاعی غوطه‌ور باشد ...
تیم اقتصادی روحانی چه بخواهید ببینید یا نه، همان تیم خاتمی و همان تیم و گروه مدیریتی میرحسین موسوی است. قوای اقتصادی خاتمی همین است که می‌بینید، در دولت او هم همین رجال مدیریتی و اقتصادی بودند... حالا خودتان را فریب بدهید که نه من بخاطر چی‌چی به روحانی رای دادم.
خاتمی که خودش رئیس جمهوری را تجربه کرده بود و اتفاقا در انتهای دولتش گفته بود که رئیس جمهور فقط تدارکاتچی است! پس چرا گفت که به فرد دیگری رای بدهید؟ می‌بینید که این‌حرف‌ها یک سری شعار سرکاری بیشتر نیست و معادلات قدرت، فرای این عوامفریبی‌هاست.
در مورد اعتراض‌ها یعنی من الآن که این متون رو نوشتم عاقبتم زندان هست؟
حس و حال شما یک حس و حال تبلیغاتی است. از قضاوت در مورد سیستم گرفته تا این که فکر کنید اگر اعتراض کنید حتما با شیشه نوشابه مواجه می‌شوید. خوب شما خود مسئول ارعابی هستید که خودتان ایجاد کرده‌اید ... و در واقع آن جریان رسانه‌ای که این ارعاب را ایجاد کرده اصولا مسئول حل مشکل کشور شما نیست که شما را به این وضع انداخته است. آن جریان اتفاقا سعی می کند که چیزی حل نشود... و پیشرفتی حاصل نشود و شما هم اکو کنندۀ آن می‌شوید و قبل از هر کسی خودتان ضرر می کنید.
و موضوع تنها اعتراض نیست... دغدغه مردمی، هورا کشیدنش برای موضوعات حاشیه‌ای و عقده‌ای شدنش برای حجاب و شجریان و دیوارکشی وسط خیابان، خوب آن را طعمۀ خوبی برای کسانی می‌کند که بازی قدرت را خوب بلدند. طبعا وقتی اولویت‌های تبلیغاتی این‌ها شد، کسی به خودش زحمت نمی‌دهد که بعد از شش سال پاسخ بدهد که شش سال در سیستم اقتصادی کشور چه گلی زدی؟ و چقدر سیستم اداری را اصلاح کردی؟ چه تلاشی برای عدالت اجتماعی و کاهش تبعیض کردی؟
من منظورم از فهرست کردن موارد مهم، صرفا اعتراض نبود. البته اعتراض مدنی به جای خودش... اما وقتی که اولویت‌ها را برایمان جابجا می‌کنند خوب بازیچه می‌شویم.

ستمی که شما از اون حمایت می کنید و آشکارا و بی خجالت از اون صحبت می کنید بازگشت استعمار هست ... بازگشت استعمار یعنی شریک شدن یک دزد بسیار پیچیده‌تر از این‌دزدهائی که میشناسید در سرنوشت کشور شما. فکر نوعی شما 200 سال استعمار را آورد و ایران عقب ماند و بیچاره شد، در آن دویست سال بارها مردم بر اثر جنگ و قحطی و مرض نصف و نیمه شدند و کسی به داد ایران نرسید. همین مصر که این‌جا نمودارش را آوردم، نموداری که نشان می دهد ایران این چهل سال، به مراتب توسعه یافته تر از مصر است، در منظر سیاسی، نزدیک‌ترین و متناظرترین رژیم در قیاس با رژیم ایران بود و سرنوشت مصر تقریبا مساوی با سرنوشت ایران بود، اگر انقلاب نمی‌شد... اربابان غربی آنقدر این دو کشور را متناظر همدیگر می‌دانستند که اصرار به یکپارچگی از طریق ازدواج بین سران و شاهان و شاهزادگان آن داشتند ... اما مصر این چهل سال را نه آمریکا کمکش کرد، نه فقرش رفع شد و نه پیشرفتی کرد... این جهالت حاصل از تبلیغات عوامفریبانه‌ای است که شما هدف آن هستید و آن چه که به دست آورده اید را هم می‌خواهید به باد بدهید و من بیش از این که دنبال حمایت از ظلم و ستمی باشم، قصد دارم از این ظلم و ستم شما جلوگیری کنم... حالا و طبعا فرای حرف‌های کینه‌توزانۀ-تبلیغاتی شما بی‌شک دنبال رفع ستم‌و‌ظلم‌هائی که در داخل به ملت نیز می‌شود خواهم بود. "

16 دقيقه پيش

ساز دهنی به سرنگار سالم هستید اگر.... پاسخ داد.
" سالم هستید اگر بیمار نیستید "

49 دقيقه پيش

ساز دهنی به سرنگار این روزا... پاسخ داد.
" این روزا بشین بمیر "

55 دقيقه پيش

ساز دهنی به سرنگار به یه جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی ...... پاسخ داد.
" میفهمی یه فلاسک چایی برات آوردن ولی نه لیوان تمییز داری نه قند که باهاش بخوری تو این ماه عزیز و مبارک "

58 دقيقه پيش

ساز دهنی به سرنگار اول جواب قبلی رو بده ...از بعدی بپرس..! پاسخ داد.
" بله رسیدن البته درس خوندنشون تاثیری توش نداشته
کشتیات غرق شدن ؟ "

59 دقيقه پيش

ساز دهنی به سرنگار آخرین کتابی که خوندی چی بوده؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Vajiheh نوشته شده است نمايش نوشته
خخخخ
من فقط کتابای با کلاسو به روز میخونم اخوی..
این کتابی که معرفی کردم هنوز نوشته نشده پس باکلاس ترین و به روزترین کتابه "

يك ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" حس میکنم به پیامبری برگزیده شدم "

يك ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار من ميگم................ تو ميگي....... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Vajiheh نوشته شده است نمايش نوشته
من میگم چشم دیگه حسودی نمیکنم
تو میگی؟:
من میگم دختری که حسود نباشه دستگیره دره
تو میگی؟ "

يك ساعت پيش

ناقد به سرنگار ما کجاییم؟ پاسخ داد.
" گزارش تکان‌دهنده مرکز پژوهش‌های مجلس: ۴۰ درصد جمعیت کشور زیر خط فقر می‌روند

برآوردها از نرخ فقر نشان میدهد در حالی که در سال ۱۳۹۶، در حدود ۱۶ درصد از جمعیت کشور در زیر خط فقر مطلق قرار داشته‌اند، تا پایان سال ۱۳۹۷ در حدود ۲۳ الی ۴۰ درصد (با سناریوهای مختلف برای وضعیت درآمدی خانوار در سال ۱۳۹۷) در زیر خط فقر قرار خواهند گرفت... "

2 ساعت پيش

Majid_ag به سرنگار ما کجاییم؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
عجیب که این فیلتر نتوانسته فرد مورد نظر شما شناسائی کند و منتخب شما الآن روی کار هست و این شما بودید که با هیجان و امید بسیار و غوغای فراوان به او رای دادید ... و عجیب که با وضعیت موجود هم بعد از خطاهای مدیریتی و بی‌عرضگی‌های فراوان می‌گوید می‌دانید ... زمین کج است و دستم بسته است!
او همان کسی است که می‌گفت : والله اگر مشکلات اقتصادی کشور راه‌حل نداشت کاندیدا نمی‌شدم
او در لپ لپ نبود، او در چهل‌سال گذشته در سطوح بالای مدیریتی این کشور قرار داشت! محال بود نداند رئیس جمهور کیست و چیست و کجاست!
اما به نظرم مهم‌ترین وظیفۀ شما اینجاست که اکنون سطح «بازیچگی» خود را از « یک تا ده » تعیین کنید!

فرد مورد نظر من، تغییر کلی در ساختار مریض و استبدادی نظام است!! ساختاری که به یک نفر اجازه میده فقط افرادی که قبلا پاچه رو خواریدن تایید بشن. حتی اگر قبلا خواریدن ولی خوب نخواریدن دوباره تایید نمیشن!! برای بار هزارم اینو میگم، برای بار هزارم شما نشنو!!!
اصلا میزان فساد، میزان تجمل گرایی، میزان پول پرستی و اینها مهم نیست. خوب پاچه رو بخوار، مال ملت رو بخور!!! اگر کسی اعتراض کرد، شیشه نوشابه!!! ساختار حکومت تک نفره بهتر از این نمیشه!!
اگر همین ساختار تک نفره، به جای ازدست رفتن موقعیت خودش به فکر مردمش باشه و اجازه بده مردمش تصمیم بگیرن که فاسدین باشن یا نه اوضاع قابل تحمل تر میشد ولی خوب میبینیم که حفظ جایگاه مهمتر از وضعیت مردمه!!!
شعارهای شما هم فقط در حد شعار باقیست!!!
اما در خصوص روحانی!! ایشون کاندیدای مورد نظر من نبود و نیست. به خاطر خاتمی بهش رای دادم، اشتباه کردم!! دور دوم هم رای ندادم. از قرار معلوم با وضعیت فعلی و این دو جناح نجس، قرار هم نیست دیگه رای بدم!!! اما اینکه چون من به روحانی رای دادم ، بهانه ای شده برای شما که من دیگه اعتراض نداشته باشم، خیلی مضحکه!!!

چیزی که عیان است و چشم‌ها را می‌بندید این است که
1) سیستم اداری اصلاح نشده و بهبود نیافته
2) با فساد اقتصادی به شکل مطلوب برخورد نشده
3) فامیل‌سالاری بر شایسته‌سالاری همچنان غلبه دارد
4) ...

طبعا اگر به جای حجاب و شجریان دغدغۀ مردم و پاسخگوئی به موارد فوق هم سرایت داشت و اهتمام جدی به این موارد بود، طبعا وضع شما الآن به مراتب بهتر بود.

دقیقا همه اعتراضات ما همین بندهاست که شما فرمودید!!!
اعتراض به همین موارد چه عواقبی برای اعتراض کننده داره؟؟ چجوری باید به اینها اعتراض کرد؟؟ شما خودت تا حالا چجوری به این موارد اعتراض کردی؟؟؟ نسخه ای میپیچی که خودت بهش اعتقاد نداری!!
البته من به شخصه، قدرت مطلق تک نفره رو یکی از مهمترین عوامل این موارد میدونم. چه ارگانی باید با فساد مقابله کنه؟؟ قوه قضاییه کارش چیه؟؟ آیا این ارگان مطلقا زیر نظر رهبر اداره نمیشه؟؟ آیا اگر رهبر قصد برخورد با فساد رو داشته باشه قوه قضاییه میتونه برخورد نکنه؟؟؟
پس چرا این همه فساد زیاده؟؟؟ رهبر قدرت کافی نداره؟؟!! قوه قضاییه عرضه نداره؟؟؟!! قدرت مفسدین بیشتر از رهبر و قوه قضاییه است؟؟؟!!
نه دوست عزیز. مفسدین متاسفانه همون خودیهان. اما هم خوب میخوارن هم خودی هستن. پس کاری نمیشه کرد دیگه!!
همه اینها هم تقصیره منه که به روحانی رای دادم!!!!!

البته من از سوی جریان دوم و جناح دوم هم هیچ اطمینانی ندارم اما دیگر از این بهانه‌های مضحک نمی‌چینم و خود را بازیچه قرار نمی‌دهم ...
معتقدم کشوری که دویست سال خارجی بر آن حکم کرده و عقب مانده، خالی از بشر و عقول و کرامت بوده و حالا لابد باید تحمل و صبر بیشتری کرد و آزمایش و خطا کرد تا کم کم درست بشود...

آره مردم نمیفهمن باید هنوز به بخور بخور یک فامیل چند صد نفری اجازه بدن که کل کشور رو به آتیش بکشه، باقیمانده دارایی کشور رو هم بخوره شاید درست شد!! تهش هم هیچی!!!
نظرت به درد خودت و توجیه دور و بریهای کمتر از 8 سالت میخوره!!!
چهل سال کافیه!! عرضه ندارید، گم شید!!!
منتها خوب میخوارید، بی عرضگی مهم نیست!! بخوارید و بخورید!!!!!
مردم هم دویست سال تحت استعمار بودن چند سال دیگه هم باشن!! عیب نداره!!

طبعا اگر جریان سوم مدیریت و نخبگی وجود داشت و همۀ باورها و عقایدش با این دو جریان متفاوت بود ، اکنون از دید ما پنهان نبود ... هم چنان‌که جریان اپوزیسیون آمریکائی از دید شما پنهان نیست! لذا با این بازی‌های انتزاعی عمر خودتان را تلف نکنید. این ملتی است که دویست سال به سختی حرکتی کرد و هر حرکتی که کرد مورد مضحکه و سرکوب قدرت‌های بزرگ‌تر و عموما خارجی قرار گرفت و تنها تغییر بزرگی که توانست به سرانجام برساند همین انقلاب اسلامی بود.

که البته اهدافی دیگری از طرف سردمدارانش به مردم تلقین شد ولی عملا فقط بازار کاسبی برای یه عده شد که خوب تیمار میکنن!!!
تلف کردن عمر یعنی ندیدن واقعیتها، یعنی ندیدن مرض فراگیر حکومت، یعنی ندیدن برخوردهای دوگانه و فراقانونی با خودی ها و نخودی ها.
عمر شماست که داره در دفاع از ظلم به هدر میره!! "

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار مرز توحید وشرک و....... پاسخ داد.
"
پست 154
http://www.iranclubs.org/forums/show...157496&page=11

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 همان کثافت اشغال غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایرانکه لینک ها مزخرفات قبلی خودش هست نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
http://www.iranclubs.net/forums/show...postcount=1745

قبلا درهمین تالار درباره متشابهات زیاد صحبت شده که من بهترازاین نمی توانم توضیح بدهم به همین خاطر آدرس لینک را میدهم http://www.iranclubs.net/forums/show...postcount=1744

hosyn
دوست گرامی، تشکر میکنم از این لینکهایی که گذاشتید، چرا حالا؟ البته میگویند ماهی هر وقت از آب بگیرند تازه است، به هر حال (منه) ممکن نیست در زبان عرب به معنای من بیان جنس باشد، چون ضمیر (ه) دارد.
"

9 ساعت پيش

"
پست150
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 همان کثافت اشغال غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
الر كِتَابٌ أُحْكِمَتْ آيَاتُهُ ثُمَّ فُصِّلَتْ مِنْ لَدُنْ حَكِيمٍ خَبِيرٍ ﴿۱﴾

الف لام راء كتابى است كه آيات آن استحكام يافته سپس از جانب حكيمى آگاه به روشنى بيان شده است (۱)

خداوتد درسوره هود آیه 1 می فرمایند این کتابی است که آیات آن استحکام یافته و به روشنی بیان شده است
طبق این آیه آیات قرآن محکم است وبه روشنی بیان داده شده پس متشابهاتی که در آیه 7 سوره آل عمران به آن اشاره شده کدام است ؟

آیا می توانید آیه متشابه نام ببرید که جزخداوند وراسخون کسی تاویل آن رانداند؟

مگر نمی گوئید پاره ای ازآیات قرآن محکم است ودیگر متشابه اگر صادقید و درمعنی به کژی نرفتید چند آیه متشابه نام ببرید

hosyn
چطور ادعای طرفداری قرآن دارید؟! آیا میخواهید از قرآن تناقض بگیرید؟! آیه ۷ سوره مبارکه آلعمران را معنا کنید، آیه و ترجمه‌اش را آوردم، خوب شما معنا کنید، فعلا همین آیه را معنا کنید تا سراغ آیات دیگر برویم و با این آیه جمع کنیم، شاید میخواهید خود همین آیه را مصداق متشابه بدانید؟!

جالب است که از این آیه واضح، سراغ آیه احکام و تفصیل رفتید که حتی به ترجمه خودتان هم نگاه نمیکنید! (الف لام راء كتابى است كه...) اول بگویید الف لام راء چیست؟ آیا این سه حرف، کتاب میشود؟ آیه ۷ آلعمران را رها کردید و سراغ یکی از سنگین ترین آیات رفتید، قبلا راجع به این آیه بحث شده اینجا:

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=125944
.
"

9 ساعت پيش

"
پست 149
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاوهمان کثافت اشغال غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران1 نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
اگر امکان دارد آیه متشابه بیاورید که جز خداوند وراسخون تاویل آن را ندانند و بیماردلان بوسیله آن فتنه به پا کنند

hosyn
دوست گرامی، چرا راه دور برویم، آیه متشابه میخواهید؟ همین آیات ۲۱ تا ۲۴ سوره مبارکه انعام که شما در صدر این تاپیک آوردید، شما آیات را آوردید و در پست بعدی توضیح دادید، گفتید: (باور ندارند که از منظر خداوند مشرک هستند و برعکس خودرا موحد می دانند) (آیا هرگز فکرشم می کنند که در زمره مشرکین قرار گرفته اند)، یعنی انکار شرک خودشان میکنند چون واقعا خود را موحد حساب میکنند ولی نمیدانند که نزد خدا مشرک هستند:
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاوهمان کثافت اشغال غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران1 نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللَّهِ كَذِبًا أَوْ كَذَّبَ بِآيَاتِهِ إِنَّهُ لَا يُفْلِحُ الظَّالِمُونَ ﴿۲۱﴾ انعام
و كيست ‏ستمكارتر از آن كس كه بر خدا دروغ بسته يا آيات او را تكذيب نموده بى ترديد ستمكاران رستگار نمى ‏شوند (۲۱)
وَيَوْمَ نَحْشُرُهُمْ جَمِيعًا ثُمَّ نَقُولُ لِلَّذِينَ أَشْرَكُوا أَيْنَ شُرَكَاؤُكُمُ الَّذِينَ كُنْتُمْ تَزْعُمُونَ ﴿۲۲﴾
و [ياد كن] روزى را كه همه آنان را محشور مى ‏كنيم آنگاه به كسانى كه شرك آورده‏ اند مى‏ گوييم كجايند شريكان شما كه [آنها را شريك خدا] مى ‏پنداشتيد (۲۲)
ثُمَّ لَمْ تَكُنْ فِتْنَتُهُمْ إِلَّا أَنْ قَالُوا وَاللَّهِ رَبِّنَا مَا كُنَّا مُشْرِكِينَ ﴿۲۳﴾
آنگاه عذرشان جز اين نيست كه مى‏ گويند به خدا پروردگارمان سوگند كه ما مشرك نبوديم (۲۳)
انْظُرْ كَيْفَ كَذَبُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ وَضَلَّ عَنْهُمْ مَا كَانُوا يَفْتَرُونَ ﴿۲۴﴾
ببين چگونه به خود دروغ مى‏ گويند و آنچه برمى‏ بافتند از ايشان ياوه شد (۲۴)

چرا کسانی که دردنیا شرک ورزیده بودند در روز قیامت درمحضر خداوند شرک خودرا انکار می کنند ؟

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1همان کثافت اشغال غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
کسایی که برای خداوند همتایانی قرار می دهند باور ندارند که از منظر خداوند مشرک هستند و برعکس خودرا موحد می دانند وتنها فرقه ره یافته .
چرا؟

اینان دراصل به خداوند اعتقاد دارند و معتقد هستند که خالق آسمانها وزمین تنها خداوند است ولی بزرگترین اشتباهی که باعث می شود از مرز یکتاپرستی خارج شوند و به شرک آلوده شوند این است که خداوند را کافی نمی دانند و براین باورند که واسطه هایی درکنار خداوند باید باشد که شفیع آنها باشند از این رو برای خداوند همتایانی قرار می داهند . حالا چه کسایی صلاحیت دارند که شفیع آنها باشند چه کسی بهتر از خانواده خداوند .
حالا آن کسی که شفیع خودرا از خانواده خداوند انتخاب می کند مثلا فرشتگان را که دختران خداوند می دانند ویا مسیحیت که عیسی را پسر خداوند می دانند آیا هرگز فکرشم می کنند که در زمره مشرکین قرار گرفته اند وازرحمت خداوند دور شده اند ؟

hosyn
حال سؤال این است که شما هنوز آن روز را که قرآن خبر میدهد ندیده‌اید و نرفته‌اید، ولی میگویید آنها انکار شرک خود میکنند چون خود را موحد حساب میکنند، در حالی که به این کلمات در آیات دقت کنید: (افْتَرَى عَلَى اللَّهِ كَذِبًا) (فِتْنَتُهُمْ) (كَذَبُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ) (يَفْتَرُونَ) آیا منظور قرآن کریم این است که میدانند که دروغ میگویند و میدانند خودشان افتراء به خدا زدند؟ یا اینکه منظور آن چیزی است که شما گفتید که خیال میکنند راه درست میروند ولی راه شرک میروند؟

دقت کنید، تاویل و واقعیت آیه، روز قیامت معلوم میشود که میخواهند فتنه انگیزی کنند و عمدا دروغ میگویند که ما مشرک نبودیم و لذا آیه میگوید کذبوا علی انفسهم، و قبل آن هم میگوید افتری علی الله کذبا، یا اینکه منظور آن چیزی است که شما گفتید؟

بنده هیچکدام را تعیین نمیکنم، ولی میخواهم بگویم که آیه متشابه است، اگر عمدا دروغ بگویند و عمدا افتراء بر خدا بستند، این آیات هیچ ربطی به آنچه شما با آن بمباران میکنید یک عده را که ادعای اسلام و ایمان و توحید دارند، نخواهد داشت، و اگر دروغ سهوی است که خیال میکنند، حرف شماست، اما توجه کنید که قرآن کریم آنجا که ادعا میکنند ما این بتها را پرستش میکنیم تا ما را به خدا نزدیک کنند اشاره میفرماید دروغ میگویند:

أَلا لِلَّهِ الدِّينُ الْخالِصُ وَ الَّذينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِهِ أَوْلِياءَ ما نَعْبُدُهُمْ إِلاَّ لِيُقَرِّبُونا إِلَى اللَّهِ زُلْفى‏ إِنَّ اللَّهَ يَحْكُمُ بَيْنَهُمْ في‏ ما هُمْ فيهِ يَخْتَلِفُونَ إِنَّ اللَّهَ لا يَهْدي مَنْ هُوَ كاذِبٌ كَفَّارٌ (الزمر 3)

آگاه باشيد: آيينِ پاك از آنِ خداست، و كسانى كه به جاى او دوستانى براى خود گرفته‏اند [به اين بهانه كه:] ما آنها را جز براى اينكه ما را هر چه بيشتر به خدا نزديك گردانند، نمى‏پرستيم، البتّه خدا ميان آنان در باره آنچه كه بر سر آن اختلاف دارند، داورى خواهد كرد. در حقيقت، خدا آن كسى را كه دروغ‏پردازِ ناسپاس است هدايت نمى‏كند. (3)

همچنین به این دو آیه نگاه کنید، آیا افتری یا کذبوا به معنای عمدی است یا سهوی؟:

وَ مَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرى‏ عَلَى اللَّهِ كَذِباً أُولئِكَ يُعْرَضُونَ عَلى‏ رَبِّهِمْ وَ يَقُولُ الْأَشْهادُ هؤُلاءِ الَّذينَ كَذَبُوا عَلى‏ رَبِّهِمْ أَلا لَعْنَةُ اللَّهِ عَلَى الظَّالِمينَ (هود 18)

وَ يَوْمَ الْقِيامَةِ تَرَى الَّذينَ كَذَبُوا عَلَى اللَّهِ وُجُوهُهُمْ مُسْوَدَّةٌ أَ لَيْسَ في‏ جَهَنَّمَ مَثْوىً لِلْمُتَكَبِّرينَ (الزمر 60)
"

9 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 2400
نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم و..............نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
همانگونه که قبلاً زیاد خدمتتان عرض کرده ام، در قرآن صدها بار به حیات دنیا و آخرت اشاره شده، آنهم بدون اینکه برای فهم آن نیازی به تفسیر و توجیه باشد و مطلب کاملاً واضح و روشن است.

hosyn
خیر دوست گرامی، هرگز آیات آخرت واضح نیست، شروع آن ساده و واضح است، اما هر چه پیش میرود بسیار سنگین میشود، اگر صادقانه در آیات معاد فکر کرده باشید، و برای کوبیدن دیگران سراغ آنها نروید، بسیار جای سؤال دارد، بسیاری آیات آخرت مترجم‌ها را هم در چالش قرار میدهد، مثلا این چند آیه را با دقت نگاه کنید:

نحَْنُ خَلَقْنَاكُمْ فَلَوْ لَا تُصَدِّقُونَ(57) أَ فَرَءَيْتُم مَّا تُمْنُونَ(58) ءَ أَنتُمْ تخَْلُقُونَهُ أَمْ نَحْنُ الخَْلِقُونَ(59) نحَْنُ قَدَّرْنَا بَيْنَكمُ‏ُ الْمَوْتَ وَ مَا نحَْنُ بِمَسْبُوقِينَ(60) عَلىَ أَن نُّبَدِّلَ أَمْثَالَكُمْ وَ نُنشِئَكُمْ فىِ مَا لَا تَعْلَمُونَ(61) وَ لَقَدْ عَلِمْتُمُ النَّشْأَةَ الْأُولىَ‏ فَلَوْ لَا تَذَكَّرُونَ(62)

آیه ۶۱ را چند بار مرور کنید، و بعد ترجمه‌ها را هم ببینید، در ترجمه کلمه (نبدّل) و مقصود از (امثالکم) چه اشتباهاتی که مرتکب نشدند، یکی از مهمترین عناوین معرفتی آخرت در قرآن کریم، تبدیل امثال است، چون درک درستی از آن ندارند، ترجمه میکنند یعنی گروه دیگری مثل شما بعد از شما میآوریم! اما پس چگونه است که دنبالش میفرماید: و ننشئکم فیما لا تعلمون؟

در آیه دیگر:

نَحْنُ خَلَقْناهُمْ وَ شَدَدْنا أَسْرَهُمْ وَ إِذا شِئْنا بَدَّلْنا أَمْثالَهُمْ تَبْديلاً (الإنسان 28)

توجه کنید که چقدر فرق است بین: بدّلناهم بامثالهم، و اذا شئنا بدّلناکم بامثالکم، و بین: بدّلنا امثالهم، نبدّل امثالکم؟

کلیدی‌ترین واژه‌ای که شروع بحث‌های آخرت است، واژه توفّي است، بیایید از همین واژه شروع کنیم تا همه ببینیم که چقدر جای سؤال دارد.

شما گفتید:

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم و.............. نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
آنان که مرده اند با کسانی که هنوز نمرده اند هم اکنون در حیات اخروی ،که در جهان اینده واقع گردیده، متنعم به فضل الهی هستند و از اینکه دیگر حزن و خوفی به آنها نمی رسد شادمانند،
hosyn
همین را نقطه شروع قرار میدهیم، و میپرسیم خدائی که محیط به زمان است، وقتی کره زمین را در نظر بگیریم (و امروزه همه تصویر زمین را از مثل گوگل آشنا هستند) آیا خدا چه نسبتی با روی سطح زمین دارد؟ بالای زمین در ورای جو و اتمسفر است یا روی زمین؟ سؤال ساده! اما خلاصه جواب میخواهد، بچه‌ها از این سؤالات میپرسند، سؤال کردنش ساده است، اما جوابش را میخواهیم فقط از طریق آیات قران بدهیم.

سؤال: آیا خداوند بالای جو زمین است یا روی سطح زمین؟
"

9 ساعت پيش

"
پست 145
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 همان کثافت اشغال غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
بله حق باشماست اما بادلیل باید دید چه کسی آیات قرآن را به ریشخند گرفته من که میگم با ید از آیات الهی تبعیت کرد ویا شما که می گوئید مراجعه کردن به آیات الهی شرک است این هم دلیل که ازشما آوردم

hosyn
إِنَّ الَّذينَ يُلْحِدُونَ في‏ آياتِنا لا يَخْفَوْنَ عَلَيْنا أَ فَمَنْ يُلْقى‏ فِي النَّارِ خَيْرٌ أَمْ مَنْ يَأْتي‏ آمِناً يَوْمَ الْقِيامَةِ اعْمَلُوا ما شِئْتُمْ إِنَّهُ بِما تَعْمَلُونَ بَصيرٌ (فصلت 40)

ترجمه فولاوند:
كسانى كه در [فهم و ارائه‏] آيات ما كژ میروند بر ما پوشيده نيستند. آيا كسى كه در آتش افكنده میشود بهتر است يا كسى كه روز قيامت آسوده‏‌خاطر میآيد؟ هر چه میخواهيد بكنيد كه او به آنچه انجام میدهيد بيناست. (40)

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 همان کثافت اشغال غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
شما هم اگر ریشخند آیات الهی ازمن دیدید نقل قول بزنید همانطور که من ازشمانقل قول زدم

hosyn
هُوَ الَّذي أَنْزَلَ عَلَيْكَ الْكِتابَ مِنْهُ آياتٌ مُحْكَماتٌ هُنَّ أُمُّ الْكِتابِ وَ أُخَرُ مُتَشابِهاتٌ فَأَمَّا الَّذينَ في‏ قُلُوبِهِمْ زَيْغٌ فَيَتَّبِعُونَ ما تَشابَهَ مِنْهُ ابْتِغاءَ الْفِتْنَةِ وَ ابْتِغاءَ تَأْويلِهِ وَ ما يَعْلَمُ تَأْويلَهُ إِلاَّ اللَّهُ وَ الرَّاسِخُونَ فِي الْعِلْمِ يَقُولُونَ آمَنَّا بِهِ كُلٌّ مِنْ عِنْدِ رَبِّنا وَ ما يَذَّكَّرُ إِلاَّ أُولُوا الْأَلْبابِ (آل‏عمران 7)

ترجمه فولادوند:
اوست كسى كه اين كتاب [قرآن‏] را بر تو فرو فرستاد. پاره‌‏اى از آن، آيات محكم [صريح و روشن‏] است. آنها اساس كتابند و [پاره‏‌اى‏] ديگر متشابهاتند [كه تأويل‏پذيرند]. اما كسانى كه در دلهايشان انحراف است براى فتنه‏‌جويى و طلب تأويل آن [به دلخواه خود،] از متشابه آن پيروى مى‏كنند، با آنكه تأويلش را جز خدا و ريشه‏داران در دانش كسى نمى‏داند. [آنان كه‏] مى‏گويند: «ما بدان ايمان آورديم، همه [چه محكم و چه متشابه‏] از جانب پروردگار ماست»، و جز خردمندان كسى متذكر نمى‏شود. (7)
.
"

9 ساعت پيش

saeed_s58 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
سلام علیکم ایشون خودش غانت هالک مابون زنیم هست بلا شک که یا کاربری بنام کجکاو1رو تحت اختیارش قرار دادند یا خودش داشته

خوب خوبید مابون زنیم غانت هالک رثول ژنده ؟
وعلیکم السلام ورحمة الله
به طرز عجیبی تشابهت قلوبهم
ألا لعنة الله علی الظالمین
وسیعلم الذین ظلموا أیّ منقلب ینقلبون "

9 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
" غانت هالک زنیم مزلف اصف از کجا می دونست تخت بلقیس کجاست ؟ "

9 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط saeed_s58 نوشته شده است نمايش نوشته
و اما مسأله جواب، متأسفانه گویا جواب‌ها را نمی‌بینید یا خود را به ندیدن می‌زنید و به جای پرداختن به اصل مطلب از این شاخه به آن شاخه می‌پرید؛ چنانچه این منش زشت را از سوی کاربر دیگری به نام غانت یا قانط هم دیده بودیم که خلاف مروت و انصاف رفتار می‌کرد و توصیه اکید می‌کنم که از این خوی شیطانی فاصله بگیرید.

.
سلام علیکم ایشون خودش غانت هالک مابون زنیم هست بلا شک که یا کاربری بنام کجکاو1رو تحت اختیارش قرار دادند یا خودش داشته

خوب خوبید مابون زنیم غانت هالک رثول ژنده ؟ "

9 ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
اینطور سخن گفتن دربرابرسوال ساده ای که پرسیدم بیشتر نشانگر این است که نمی خواهید جواب دهید
شما مگر درباره پاسخ‌های قبلی رد منطقی یا قبول و پذیرش آوردید؟ وانگهی، پاسخت را دادم و بی‌ارتباط بودن سؤالت به بحث را روشن کردم.
لازم است توجه کنید که در اینجا شما تعیین‌کننده این نیستید که چه کسی به چه چیز پاسخ گوید، بلکه منطق روش بحث ایجاب می‌کند که چه مطالبی مطرح و چه چیزهایی پرداخته و پاسخ گفته شوند. "

10 ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
کجا فرارکردم اگر می شود اشاره ای کنید .ازجناب حسین سوالی پرسیدم ظاهرا خیال جواب دادن ندارند اگر امکان دارد شماپاسخگو باشید .بگفته جناب حسین میلیاردها نفر
به متشابهات قران اعتقاد دارند آیا همین میلیا ردها نیز معتقد هستند که بجزخداوندراسخون نیز توانایی تاویل متشابهات رادارند؟
نکته دیگری که در بیان شماست و در آنچه کاربر مورد اشاره شما نگاشته بود ندیدم، قضیه اعتقاد است. آنچه که بنده از نوشته‌های ایشان برداشت کردم این بود که در صدد واضح کردن فهم عرفی از آیه شریفه بودند و اینکه آیه دارد ذهن را به وضوح به این سمت می‌برد که در ذهن مخاطب، دو جور آیه تصویر می‌شود: محکم و متشابه و این با اعتقاد و امثال آن تفاوت دارد.
و اما مسأله جواب، متأسفانه گویا جواب‌ها را نمی‌بینید یا خود را به ندیدن می‌زنید و به جای پرداختن به اصل مطلب از این شاخه به آن شاخه می‌پرید؛ چنانچه این منش زشت را از سوی کاربر دیگری به نام غانت یا قانط هم دیده بودیم که خلاف مروت و انصاف رفتار می‌کرد و توصیه اکید می‌کنم که از این خوی شیطانی فاصله بگیرید.

سؤال: کاربر مورد اشاره شما (با نام کاربری hosyn) در کجا تعبیر اعتقاد به کار برد؟ نشان دهید. "

10 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:55AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه