بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
اول از همه این را باید بگویم تا جایی که بتوانم با عبد العلی وارد گفتگو نمی شم چون بسیار بی ادب و فحاش و عصبی هستند

اقا پسر ببین اگه مثل ادم سوال وجواب کردی با اقای حسین ودیگران خوب بنده هم کاری به کارت ندارم

اما وقتی رفتی تو بازی وشروع کردی به سخریه گرفتن قران مجید وآیا ت شریفش و تفسیر برأی کردی و.......................
آنوقت بنده مکلفم که انچه سزاور شماست لا اقل یک هزارم ش رو بهت بگم

همانطور که تا بحال همینطور بوده

خودت تمسخر نگیر کلام خدا ی تبارک وتعالی رو یا علی
"

5 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار محمد وآل محمد صلی الله علیه وآله واسطه بین خدا وخلق ووسیله تقرب ممکنات الی الله (1)** پاسخ داد.
"
بسم الله الرخمن الرحیم
ادامه بحث قسمت دوم
3-عالمین : مراد همه عوالم امکانیه وجود از ازل تا ابد ؛
اگر عالمین را بخواهیم استثناء بزنیم فقط بگوییم عالم انسانی بعداً گیر می کنیم که رحمت برای همین انسانها نبود. نه در دنیا و نه در آخرت که عذاب می شوند. آن وقت رحمت پیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم بعد از بعثت و 40سالکی شروع شده و معنای این آیه شریفه این نیستبلکه مراد همه عالم هاست .
اول جلوه،تجلی پر کرد همه محیط امکان را. خصوصیت اولین جلوه این است. جای دیگر نگذاشت برای چیزی ؛از نور ذات حق، ذات مقدس پیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم خلق شد . موجود اول و واسطه است.
با قدرت حق می گیرد،با قدرت حق می دهد. باعلم حق می گیرد و می دهد.
اصل و اصیل ذات مقدس حق تبارک و تعالی است.
حتی ظهورات بعدی خودنبی اکرم صلی الله علیه وآله وسلم ظهورات جسمی و انسانی واسطه فیض خودش هست. روح خودش و عوالم بالاترش.
منتهی همه با اذن و مشیت و خواست خداوند تبارک و تعالی.
لذا توسل به اهل البیت علیهم السلام می شود.چرا به انبیاءو ملائکه توسل نمی شود. اصل هستی به وساطت ذات مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم و ائمه معصومین علیهم
السلام است. ارتباط با خدا از این طریق ممکن است . این وساطت باید حفظ شود تا اثر داشته باشد.
قال الله تعالی: ولله الاسماءالحسنی فادعوه بها فذرالذین یلحدون فی اسمائه سیجزون ما کانوا یعملون. سوره مبارکه اعراف آیه شریفه 180
فادعوه بها ، بای بها بای سببیت است . ارتباط شما با خدا سببیتش اسماء حسنی است. با اسما خدا، خدا را بخوانید. به سبب اسما خدا حق را بخوانید. سبب یعنی واسطه ، رابطه.
قال الله تعالی : بسم الله الرحمن الرحیم : در بسم الله الرحمن الرحیم استعانت از اسم الله الرحمن الرحیم است نه استعانت ازذات اقدس الله جل جلاله ؛ استعانت از نامش واز اسماءالحسنی او عز ذکره .
قال الله تعالی:"قل ما یعبوا بکم ربی لولا دعاوکم فقد کذبتم فسوف یکون لزاماً." سوره مبارکه فرقان آیه شریفه 77
بگو پروردگار من به شما اعتنا نمی کند اگر دعای شما نباشد. (من) در دعا مدخلیت دارد. نفرمود ربکم . رب پیامبر را باید بخوانی. ربی یعنی پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم باید منظور باشد. در دستگاه دعا کاره ایست ، واسطه است.
فقد کذبتم . چه چیزی را تکذیب کردند؟ دعا می کند لولا دعائکم خدا را که تکذیب نکردند ،بلکه مدخلیت و وساطت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم را تکذیب کردند.لذا همه عوالم هستی باید متوسل به اهل البیت علیهم السلام باشند.
اصل هستی بستگی به وساطت خاتم صلی الله علیه و آله وسلم دارد. این اصل باید حفظ شود تا اثر داشته باشد.
وظیفه را با صلوات بیان کردند. دعای دعا کننده بالای سرش معلق است ،معطل است تا صلوات بفرستد. صلوات که فرستاد دعا بالا می رود . دعا بدون صلوات مقبول حق نیست. آل هم هست. هر کس آل را جدا کند دعا مقبول نیست.
غلات از نواصب می گویند چه احتیاجی به پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم داریم؟!! قرآن می فرماید :"مایعبوا بکم ربی" با اشاره و ظرافت می فرمایند:در خانه خدا برای همه باز نیست. درخانه خدا از راهی که خداوند فرموده باز است. وباب خدا رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم است وباب حضرتش صلی الله علیه واله وسلم مولانا علی بن ابیطالب علیه السلام است. لذاممکنی بدون علی علیه السلام کاری به پیامبر ندارد. یعنی منکر علی علیه السلام ،منکر پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم است،و منکر وساطت نبی اکرم صلی الله علیه وآله وسلم منکر خداست.
صلوات ،ترجمه به رحمت شده است.
صلوات حق رحمت است برمصلین .
صلوات ملائکه طلب مغفرت است برای مصلین .
صلوات مومن طلب رحمت حق است بر محمد وآل محمد علیهم السلام
خود حضرت رحمت است . اگر واسطه نبود می باید گفت :" اللهم صل علیّ " یعنی درود خدا بر من. درحالیکه میگوئیم "اللهم صل علی محمد وآل محمد" چون باید رحمت از جانب او برسد. اوپیشوای قافله هستی است. اگر رحمت بخواهد به موجودی برسد باید از طریق او برسد. اوکامل است و خودش رحمت است و احتیاجی ندارد. رحمت حق باید از طریق او برسد. اصل هستی همه ممکنات از طریق اوست. اصل هستی هر موجودی از جانب او رسیده . رحمت خداوند تبارک وتعالی هم به واسطه اوست.
تمام افق هستی را پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم گرفته "ثم دنی فتدلی فکان قاب قوسین او ادنی" قاب قوس هستی تمام دایره امکانی هستی را گرفته و .... وتمام هستی ظهور؛ نزول آن حضرت است. ومطالبی است که از بیانش دراینجا معذورم.
پس ترا فرستادیم برای اینکه رحمت باشی برای همه عوالم امکانی وجود از ازل تا ابد .و........
اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم .
يا علي مددي ۱۰۰۱اللهم عجل لوليك الفرج .
اللهم العن الجبت والطاغوت وابنيتهما ومحبيهما بعدد ما احاط به علمه وبعدد فضائل امير المومنين عليه السلام.
"

6 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار محمد وآل محمد صلی الله علیه وآله واسطه بین خدا وخلق ووسیله تقرب ممکنات الی الله (1)** پاسخ داد.
"
پست 398

http://www.iranclubs.org/forums/show...157496&page=27

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
برگردید مرور کنید ببینید کاملا متوجه بودم، بنده به دفاع از عقیده ایشان برنیامدم، بلکه به اینکه شما با استناد به آیات قرآن عقیده ایشان را تکفیر میکنید نقد کردم، توجه کنید، شما میگویید کسی جز خداوند متعال فرمانروای هستی نیست، و هر کس کسی را فرمانروا بداند طبق قرآن کافر است، و ایشان برای عقیده خود استشهاد کرد به «ألقیا فی جهنم»، بگویید امر کننده القاء چه کسی است؟ ایشان میگوید خداوند میفرماید: به آن دو نفر امر میکنم که در جهنم بیفکنید، آیا آن دو نفر کیستند؟ آیا دو ملائکه هستند یا دو نفر دیگر؟ ایشان طبق روایتی که قبول دارد میگوید آن دو نفر پیامبر ص و امیرالمؤمنین ع هستند، شما ممکن است بگویید آن دو نفر دو ملائکه هستند، ولی هر دو به این آیه قرآن استناد میکنید که به هر حال میگوید خداوند امر کننده است، و وقتی خداوند امر کننده است مأمور هر کس باشد همه امور به دست خداوند است.

با توجه به این نکته بود که عرض کردم که وقتی خدا را امر کننده بدانیم پس اگر قرآن بفرماید ملائکة توفي میکنند منافاتی ندارد که جز خداوند کسی توفی کننده نیست، پس کسی که میگوید «القیا» امر خداوند است به دو نفر، اگر شما او را کافر بدانید با ده‌ها آیه قرآن مخالفت کردید که میگوید بسیاری امور را ملائکة به امر خدا انجام میدهند.

این آیه چه ربطی به بحث ما دارد؟ حاجّ ابراهیم فی ربه، ببینید در صدد انکار خداوند بود، و گرنه چرا قرآن به حضرت عیسی ع نسبت میدهد که من زنده میکنم: وَ أُحْيِ الْمَوْتى‏ بِإِذْنِ اللَّهِ (آل‏عمران 49) ، جالب است که در همین آیه که میفرماید عیسی میگفت به اذن خدا چنین کارهایی میکنم و دو بار باذن الله تکرار میکند، اما در دنباله که میگوید خبر غیب به شما میدهم باذن الله نمیگوید: وَ أُنَبِّئُكُمْ بِما تَأْكُلُونَ وَ ما تَدَّخِرُونَ في‏ بُيُوتِكُمْ إِنَّ في‏ ذلِكَ لَآيَةً لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنينَ، آیا شما احتمال میدهید که چون باذن الله نگفتند پس خودشان مستقلا علم به غیب دارند و ربطی به خدا و اذن خدا ندارد؟!!!

ما باید بنده باشیم، اگر برایمان ثابت شد که از ناحیه خداوند متعال سلطان داریم، گام برمیداریم، و گرنه توقف میکنیم و از روی جهل گام برنمیداریم، و لا تقف ما لیس لک به علم.

اما سلطان آن چیزی نیست که فقط مورد پسند شما باشد، همین قرآن کریم، بسیاری آیات آن، در همین زمان ما، قرائت اهل غرب افریقا با ما مختلف میشود، آیا میتوانید به اهل تونس و مراکش و مغرب که قانون تصویب کردند که مصحف حفص از عاصم وارد مملکت آنها نشود، بگویید شما کافر هستید؟! قرآن آن چیزی است که من میگویم؟

بحمد الله امروز عصر دستیابی سریع به اطلاعات است، شما آیه ۴۱ سوره مبارکه حجر را بررسی کنید:

قَالَ هَذَا صِرَاطٌ عَلَيَّ مُسْتَقِيمٌ (الحجر 41)

ما قرائت میکنیم: عَلَيَّ ، اما امروز در سایتها از اهل سنت موجود است طبق قرائت یعقوب حضرمی که از قراء مشهور عشرة است که قرائت میکند: عَلِيٌّ ، تصویر مصحف را میتوانید به راحتی ببینید:
https://www.slideshare.net/LGNaima/06-56559704

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
https://image.slidesharecdn.com/06-1...?cb=1451501917

میتوانید سوره مبارکه حجر را با صوت دلنشین ياسر المزروعي از اینجا گوش کنید، ببینید که دو بار هم تکرار میکند عَلِيٌّ:{(دقیقه 5و34ثانیه تا دقیقه 5و44ثانبه )سوره مبارکه حجر ایه شریفه 41}

http://ar.assabile.com/yasser-al-maz...al-murattal-66

حال سؤال: کسی که عَلِيٌّ میخواند سلطان دارد یا خیر؟ شما حق دارید به او بگویید سلطان از ناحیه خداوند متعال نداری؟ جواب دهید!

در زمان ما ابراهیم الإبیاري عالم مصری کتاب الموسوعة القرآنية تالیف کرده و در اینترنت و سایتهای اهل سنت موجود است، از ۱۱ نفر از قدمای مسلمین صدر اول نقل میکند که قرائت میکردند عَلِيٌّ:

الموسوعة القرآنية، ج‏5، ص: 359
41- (قالَ هذا صِراطٌ عَلَيَّ مُسْتَقِيمٌ) على: قرئ: علىّ، أي عال، و هى قراءة الضحاك، و إبراهيم، و أبى رجاء، و ابن سيرين، و مجاهد، و قتادة، و قيس بن عباد، و حميد، و عمرو بن ميمون، و عمارة بن أبى حفصة، و يعقوب.

سلطان داریم بخوانیم عَلِيٌّ یا نداریم؟ جواب دهید!

خود اهل سنت نقل میکنند که عالم اهل سنت ابن شنبوذ در حدود سال ۳۰۰ هجری در بین خود اهل سنت در نماز جماعت قرائت دیگر داشت، او را تازیانه زدند، اما میگفت من برای علم قرائات زحمت کشیدم و مسافرتها کردم و ابن مجاهد از بغداد تکان نخورده است!

قرطبی عالم سنی در تفسیر معروفش از او نقل میکند که قرائت میکرده: قَالَ هَذَا صِرَاطُ عليٍّ مُسْتَقِيمٌ ، البته او برای کوبیدنش نقل کرده اما خلاصه ابن شنبوذ بین خودش و خدا سلطان دارد یا خیر؟ آیا اگر از سلسله اساتیدی که راستگو هستند سند داشته باشد سلطان ندارد؟ آیا چون پسند شما نیست پس سلطان نیست؟

بنده به سهم خودم ده‌ها تفسیر و کتاب لغت مراجعه کردم تا برایم واضح شود که این چه ترکیبی است در قرائت رایج نزد ما: صِرَاطٌ عَلَيَّ مُسْتَقِيمٌ ، شما هم اگر بررسی نکردید بروید تحقیق کنید به طوری که قانع شوید، ولی مقصودم این است که سریعا نمیتوانیم به دیگری بگوییم تو کجا از ناحیه خداوند سلطان داري؟
.

یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
"

6 ساعت پيش

"
الأمالي( للصدوق) ؛ مجلس33ح6
6- حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ مُوسَى بْنِ الْمُتَوَكِّلِ رَحِمَهُ اللَّهُ قَالَ حَدَّثَنَا عَلِيُّ بْنُ إِبْرَاهِيمَ بْنِ هَاشِمٍ عَنْ أَبِيهِ عَنِ الرَّيَّانِ بْنِ الصَّلْتِ عَنِ الرِّضَا عَلِيِّ بْنِ مُوسَى عَنْ أَبِيهِ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ عَنْ أَبِيهِ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنْ أَبِيهِ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيٍّ عَنْ أَبِيهِ عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ عَنْ أَبِيهِ الْحُسَيْنِ بْنِ عَلِيٍّ علیهم صلوات الله قَالَ: رَأَى أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ رَجُلًا مِنْ شِيعَتِهِ بَعْدَ عَهْدٍ طَوِيلٍ وَ قَدْ أَثَّرَ السِّنُّ فِيهِ وَ كَانَ يَتَجَلَّدُ فِي مِشْيَتِهِ فَقَالَ كَبِرَ سِنُّكَ يَا رَجُلُ قَالَ‏
الأمالي( للصدوق)، النص، ص: 178
فِي طَاعَتِكَ يَا أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ فَقَالَ إِنَّكَ لَتَتَجَلَّدُ قَالَ عَلَى أَعْدَائِكَ يَا أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ فَقَالَ أَجِدُ فِيكَ بَقِيَّةً قَالَ هِيَ لَكَ يَا أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ
6- امير المؤمنين يكى از شيعيانش را پس از دير زمانها ديدار كرد سن او گذشته بود و چابك راه ميرفت باو فرمود پير شدى اى مرد گفت در طاعت تو اى امير المؤمنين فرمود چابك ميروى‏
الأمالي (للصدوق) / ترجمه كمره‏اى، متن، ص: 178
گفت بقصد دشمنانت اى امير المؤمنين فرمود هنوز در تو توانى مانده عرض كرد تقديم آستانت يا امير المؤمنين،
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
یا علی یا مرتضی یا حیدر
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
"

6 ساعت پيش

hame_854 به سرنگار به یه جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی ...... پاسخ داد.
" می فهمی بعضی جاهاشو خیلی الکی گذروندی "

6 ساعت پيش

hame_854 به سرنگار من اعتراف می کنم ... پاسخ داد.
" من اعتراف می کنم دوس دارم فرشاد رو ببینم ... "

7 ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط asalbanoo نوشته شده است نمايش نوشته
بزار این یکی سالم بمونه
می مونم عسل بانو "

7 ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط ساز دهنی نوشته شده است نمايش نوشته
من اعتراف میکنم آقو مجید دوس پسر خوبی برای هممونه
من اعتراف می کنم منظور امیر دوس پسر خوبی هستم برای پسرای باشگاه "

7 ساعت پيش

hame_854 به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Vajiheh نوشته شده است نمايش نوشته
حس میکنم تو این جمع غریبه شدیم رف..
حس میکنم دیگه نباس بیام اینجا
جمعتون جمعه دیگه..
من گلتونو میبرم..خخخ
حس اینکه چراغ اینجا روتوروشن کردی غریبه هم نیستی "

7 ساعت پيش

hame_854 به سرنگار آخرین کتابی که خوندی چی بوده؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط asalbanoo نوشته شده است نمايش نوشته
مغزش کجا بود
منم منظورم همین بود که شما اشاره کردین "

7 ساعت پيش

f.chivaei به سرنگار الان یاد کی افتادی؟؟؟ پاسخ داد.
" توکل کن به مرگ موش؛خیلی زود نتیجه میگیری [emoji1]

Sent from my SM-A305F using Tapatalk "

7 ساعت پيش

f.chivaei به سرنگار به تريپ نفر قبليت چه خلافي ميخوره ؟ پاسخ داد.
" خیلی ماخوذ به حیا و مانوس به خدا و مامون به رضا و محمود به امیر و امیر به محموده [emoji1]

7 ساعت پيش

f.chivaei به سرنگار تا حالا عاشق شدی؟؟؟ پاسخ داد.
" زیاد؛تقریبا هر روز [emoji1]

7 ساعت پيش

justbluem به سرنگار چوپان: اگر چوپان بودید چگونه رفتار می کردی؟ پاسخ داد.
" ادم هیچ‌وقت نمیدونه چه تاپیکایی تو این فروم میشه پیدا کرد "

7 ساعت پيش

f.chivaei به سرنگار نظرتون درباره عشق مجازی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پاسخ داد.
" خعلی خوبه؛خر توو خره در حد بازارای شوش [emoji1]

7 ساعت پيش

justbluem به سرنگار الان یاد کی افتادی؟؟؟ پاسخ داد.
" چرا ولی کاری از دستم بر نمیاد متاسفانه "

7 ساعت پيش

f.chivaei به سرنگار چوپان: اگر چوپان بودید چگونه رفتار می کردی؟ پاسخ داد.
" با صداقت و عدالت [emoji1]

7 ساعت پيش

justbluem به سرنگار شبا كه بي خوابي ميزنه به سرت چيكار ميكني....! پاسخ داد.
" میام ببنیم دیگه کی حوصلش سررفته "

7 ساعت پيش

f.chivaei به سرنگار الان یاد کی افتادی؟؟؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط justbluem نوشته شده است نمايش نوشته
زانا
محمود تو خجالت نمیکشی که هنوز در قید حیاتی؟[emoji1]

7 ساعت پيش

justbluem به سرنگار یک خاصیت مشهد اینست که ... پاسخ داد.
" همون یه خاصیتم ک داره ما پول نداریم بلا استفاده میمونه "

7 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:40AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه