بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 2582
http://www.iranclubs.net/forums/show...55542&page=173

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک زنیم مابون یهودی بی حیای خودخواه مشرک دروغگوی غیر صادق پلید بهائی بی سواد مدعی رسالت وپیامبری وهدایت مردم و............................نوشته شده است http://www.iranclubs.net/forums/imag...s/viewpost.gif

در قرآن سابقه ندارد که نام رسولی به موطنش اضافه شده باشد و اگر به النبی الامی اشاره شده جهت تشویق مردم به ایمان آوردن است.
hosyn
دوست گرامی، دیدید باز از ترجمه آیات پست سر هم فرار کردید! چون آیه قبل است که معنای آیه بعد را میفهماند! آیه قبل را حذف میکنید و میخواهید به خیال خود آیه بعد را بپیچانید!

شاه‌کلید فهم وصف (الأمّي) در دو آیه سوره مبارکه اعراف، کلمه (یجدونه) در آیه اول است، چون آیه میگوید چیزی را میگویم که یهود و نصاری آن را در تورات و انجیل مییابند، پس نمیتوان با چشم بسته به لغت عرب نگاه کرد و أمّی را معنا کرد، بلکه باید به تورات و انجیل مراجعه کرد و از آنها شاهد آورد که أمّي یعنی چه؟

الَّذِينَ يَتَّبِعُونَ الرَّسُولَ النَّبىِ‏َّ الْأُمِّىَّ الَّذِى يجَِدُونَهُ مَكْتُوبًا عِندَهُمْ فىِ التَّوْرَئةِ وَ الْانجِيلِ (اعراف 157)

چرا حاضر نیستید کلمه (یجدونه مکتوبا) را که به (الأمّي) چسبیده ببینید و ترجمه کنید؟! آیا در قرآن شما نیست؟!

امروزه وقتی لینک مستقیم بشارت تورات را میبینید که کوه فاران را تعیین میکند، چه وزنی دارد جمله شما: (در قرآن سابقه ندارد که نام رسولی به موطنش اضافه شده باشد):

اولا: اینجا موطن مکانی محض نیست، بلکه موطن یک گروه عظیم از ذریه حضرت ابراهیم ع است که نماد اسلام وعده داده شده توسط حضرت ابراهیم است، ملّة ابیکم ابراهیم هو سمّاکم المسلمین من قبل، و من ذریتنا أمّة مسلمة لک، مکه در اینجا مثل بنی اسرائیل در آیات دیگر، نماد ذریه حضرت اسماعیل ع است.

ثانیا: اگر فرض بگیریم که در قرآن، نام رسولی به موطنش اضافه نشده باشد، اینجا هم خود قرآن، رسول خدا ص را به موطنش اضافه نکرده است، بلکه نقل میکند که یهود و نصاری، بشارت ظهور این پیامبر را در تورات و انجیل مییابند، و وقتی در تورات، بشارت کمال ظهور امر را از کوه فاران میبینیم، میفهمیم که قرآن کریم، نقل توصیف کتاب تورات و انجیل میکند، نه اینکه خودش توصیف کند.

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک زنیم مابون یهودی بی حیای خودخواه مشرک دروغگوی غیر صادق پلید بهائی بی سواد مدعی رسالت وپیامبری وهدایت مردم و............................نوشته شده است http://www.iranclubs.net/forums/imag...s/viewpost.gif
می خواهد بگوید کسی که خودش قبلاً پیرو کتاب آسمانی نبوده و دین الهی نداشته حالا دارد به آیات الهی که بر او وحی می شوند ایمان می آورد تا آنها نیز ایمان بیاورند:

قُلْ يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُمْ جَمِيعًا الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۖ لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ يُحْيِي وَيُمِيتُ ۖ فَآمِنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ النَّبِيِّ الْأُمِّيِّ الَّذِي يُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَكَلِمَاتِهِ وَاتَّبِعُوهُ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ
بگو ای مردم! من فرستاده خدا به سوی همه شما هستم، آن خدایی که ملک آسمانها و زمین از آن اوست و جز او خدایی نیست، همان خدایی که زنده می کند و می میراند.
پس به خدا و رسولش ایمان بیاورید، همان پیامبری که قبلاً دینی نداشت و حالا به خدا و کلماتش ایمان می آورد، از او پیروی کنید باشد که ره یابید.
hosyn
ببینید این (قبلا) از جیب شما در آمده است! اما آیه قبل این آیه، میگوید این وصف در تورات و انجیل است، و اثری از اینکه این پیامبر قبلا دینی نداشته، در تورات و انجیل نیست!
.
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
یا الله جل جلاله وعم نواله و...
یا محمد
یا علی
یا فاطمه
یا حسن
یا حسین
یا علی بن موسی الرضا
یا حسن بن علی العسگری

ألّلهمّ الْعَن الجِبْتَ وَ الطّاغُوتَ
یا علی
الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِب وَ الْأَئِمَّةِ الْمَعصومیٖن عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ

یاعلی

آیا شهادت ثالثه یکی از شعائر اصلی مذهب شیعه است؟

یکی از دلائل شیعه بر مشروعیت شهادت ثالثه حفظ شعائر دینی و مذهب است؛ برای روشن شدن مطلب بحث شعائر از منظر لغت وشرع وکتاب بررسی میکنیم: اصلاً شعائر به چه معناست و شعار به چه می‌گویند؟
مسئله دوم این است که آیا حفظ شعائر واجب است یا خیر؟
مسئله سوم این است که شهادت ثالثه از مصادیق شعائر اسلامی هست یا خیر؟

در رابطه با بخش اول باید بگوییم شعار از نظر لغت به معنای علامت است.

جوهری می‌نویسد:
و المَشَاعِرُ: الحواسُّ.. الشِّعَارُ: ما وَلِىَ الجسدَ من الثياب..و شِعَارُ القوم فى الحرب: عَلَامَتُهُمْ ليعرفَ بعضُهم بعضا.

شعار به معنای حواس است. شعار بدن عبارت از لباس‌هایی است که بدن را می‌پوشاند.و شعار هر قومی در جنگ به معنای علامت و پرچمی است که اعضای این سپاه یکدیگر را بشناسند.

نام کتاب : الصحاح‌ تاج اللغة و صحاح العربية ، الجوهري، جلد : 2 صفحه : 699

ازهری مینویسد:
شَعَائِر الله يُعنَى بهَا جَمِيع متعبَّدات الله الَّتِي أشعرَها الله، أَي جعلهَا أعلاماً لنا،

شعائر الهی تعبدیاتی است که خداوند عالم آن‌ها را برای ما نشانه و علامت قرار داده است.

نام کتاب : تهذيب اللغة، الأزهري، جلد : 1 صفحه : 266

سوال آیا شهادت ثالثه از شعائر دینی و مذهبی هست یا خیر؟

علمای شیعه از جمله آیت الله سید خوئی و آیت الله شیخ جواد تبریزی و همچنین آیت الله سیدمحسن حکیم شهادت ثالثه را یکی از شعائر بزرگ شیعه و از بارزترین رموز تشیع دانسته اند که ترک آن جایز نیست.

آیت الله تبریزی میفرمایند:
الشهادة الثالثة فی الأذان صارت شعاراً للشیعة ویجب حفظ شعار الشیعة لتبلیغ الأمر بالوصایة للناس

امروزه شهادت ثالثه یکی از شعارهای شیعه محسوب می‌شود و واجب است این شعار برای تبلیغ امر وصایت حفظ شود، همان طور که شهادت بر رسالت تبلیغ رسالت است.

نام کتاب : الأنوار الإلهية في المسائل العقائدية نویسنده : الميرزا جواد التبريزي جلد : 1 صفحه : 139

https://bit.ly/2LUMjRX

همچنین آیت الله سیدخوئی مینویسد:
وقد أصبحت فی هذه الأعصار من أجلی أنحاء الشعار وأبرز رموز التشیع وشعایر مذهب الفرقة الناجیة فهی إذا أمر مرغوب فیه شرعاً وراجح قطعاً فی الأذان وغیره

شهادت ثالثه در این اثر جدید یکی از واضح‌ترین انواع شعائر شیعه و بارزترین رمز شیعه شناخته شده است.شهادت ثالثه یکی از شعائر مذهب فرقه ناجیه است.این امر، امری است مورد تأیید شرعی و در اذان یا غیر اذان راجح است.

نام کتاب : كتاب الصلاة نویسنده : الخوئي، السيد أبوالقاسم صفحه : 260

https://bit.ly/2tds6A1

آیت الله سید محسن حکیم :
در عصر ما شهادت ثالثه از شعائر ایمان و رمز تشبیع است و از این جهت هم رجحان شرعی دارد، و گاهی گفتن آن واجب می شود ولی نه به قصد جزئیت... زیرا شیخ طوسی، علامه (حلی)، و شهید و غیر آن‌ها شهادت داده‌اند به اینکه احادیثی در این زمینه وارد شده است.

نام کتاب : مستمسك العروة الوثقى نویسنده : الحكيم، السيد محسن جلد : 5 صفحه : 545

https://bit.ly/2YKiPva

در قرآن صفا و مروه از شعائر الله محسوب شده است[سوره بقره آیه158] علت اینکه خداوند فرموده صفا و مروه از شعائر الله است، هرکسی حج بیت را انجام داد و طواف کرد یا عمره انجام داد اشکالی ندارد که بین صفا و مروه هم سعی را انجام داده باشد این است که جاهلیت بین کوه مروه و کوه صفا سعی می‌کردند.
مسلمانان تصور می‌کردند این عمل یکی ازویژگی‌های زمان جاهلیت است و اسلام آن را برداشته است؛

درنتیجه شعار از نظر لغت عبارت است از چیزی که به عنوان پرچم دین یا نشانه‌های دین به حساب بیاید.
وقتی می‌گوییم فلان چیز از شعائر حج است به معنای این است که از مناسک و علائم حج است.شعار نشانه‌ای از فرهنگ قومی است که می‌خواهند قیام کنند، امری را تأیید یا آن را محکوم کنند،
شعار به معنای دین، شعار به معنای تعبدات شاخص یک دین و شعار به معنای نشانه‌های عمده دینی است. یک مسلمان از غیر مسلمان یا یهودی از مسیحی و همدیگر شناخته می‌شود.
به عنوان مثال دست بسته نماز خواندن( #تکتف ) به شعار اهل سنت و دست باز نماز خواندن به شعار شیعه تبدیل شده است.

نکته دیگر باتوجه به روایت امام رضا(علیه‌السلام) که فرمودند رحم الله عبدا احیا امرنا خدا رحمت کند بنده‌ای را که امر ما را احیا کند یکی از اموری که در اینجا می‌توانیم استدلال کنیم شهادت ثالثه شهادت بر ولایت امیرالمؤمنین است. شهادت ثالثه از اوامر اهل بیت علیهم السلام است.
و اجرای اوامر اهل بیت مرضی اهل بیت علیهم السلام است.

شهادت ثالثه از مصادیق شعائر اسلامی است.
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
یا محمد
یا علی
یا فاطمه
یا حسن
یا حسین
یا علی بن موسی الرضا
یا حسن بن علی العسگری

یا علی
الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِب وَ الْأَئِمَّةِ الْمَعصومیٖن عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ

یاعلی

آیا شهادت ثالثه یکی از شعائر اصلی مذهب شیعه است؟

یکی از دلائل شیعه بر مشروعیت شهادت ثالثه حفظ شعائر دینی و مذهب است؛ برای روشن شدن مطلب بحث شعائر از منظر لغت وشرع وکتاب بررسی میکنیم: اصلاً شعائر به چه معناست و شعار به چه می‌گویند؟
مسئله دوم این است که آیا حفظ شعائر واجب است یا خیر؟
مسئله سوم این است که شهادت ثالثه از مصادیق شعائر اسلامی هست یا خیر؟

در رابطه با بخش اول باید بگوییم شعار از نظر لغت به معنای علامت است.

جوهری می‌نویسد:
و المَشَاعِرُ: الحواسُّ.. الشِّعَارُ: ما وَلِىَ الجسدَ من الثياب..و شِعَارُ القوم فى الحرب: عَلَامَتُهُمْ ليعرفَ بعضُهم بعضا.

شعار به معنای حواس است. شعار بدن عبارت از لباس‌هایی است که بدن را می‌پوشاند.و شعار هر قومی در جنگ به معنای علامت و پرچمی است که اعضای این سپاه یکدیگر را بشناسند.

نام کتاب : الصحاح‌ تاج اللغة و صحاح العربية ، الجوهري، جلد : 2 صفحه : 699

ازهری مینویسد:
شَعَائِر الله يُعنَى بهَا جَمِيع متعبَّدات الله الَّتِي أشعرَها الله، أَي جعلهَا أعلاماً لنا،

شعائر الهی تعبدیاتی است که خداوند عالم آن‌ها را برای ما نشانه و علامت قرار داده است.

نام کتاب : تهذيب اللغة، الأزهري، جلد : 1 صفحه : 266

سوال آیا شهادت ثالثه از شعائر دینی و مذهبی هست یا خیر؟

علمای شیعه از جمله آیت الله سید خوئی و آیت الله شیخ جواد تبریزی و همچنین آیت الله سیدمحسن حکیم شهادت ثالثه را یکی از شعائر بزرگ شیعه و از بارزترین رموز تشیع دانسته اند که ترک آن جایز نیست.

آیت الله تبریزی میفرمایند:
الشهادة الثالثة فی الأذان صارت شعاراً للشیعة ویجب حفظ شعار الشیعة لتبلیغ الأمر بالوصایة للناس

امروزه شهادت ثالثه یکی از شعارهای شیعه محسوب می‌شود و واجب است این شعار برای تبلیغ امر وصایت حفظ شود، همان طور که شهادت بر رسالت تبلیغ رسالت است.

نام کتاب : الأنوار الإلهية في المسائل العقائدية نویسنده : الميرزا جواد التبريزي جلد : 1 صفحه : 139

https://bit.ly/2LUMjRX

همچنین آیت الله سیدخوئی مینویسد:
وقد أصبحت فی هذه الأعصار من أجلی أنحاء الشعار وأبرز رموز التشیع وشعایر مذهب الفرقة الناجیة فهی إذا أمر مرغوب فیه شرعاً وراجح قطعاً فی الأذان وغیره

شهادت ثالثه در این اثر جدید یکی از واضح‌ترین انواع شعائر شیعه و بارزترین رمز شیعه شناخته شده است.شهادت ثالثه یکی از شعائر مذهب فرقه ناجیه است.این امر، امری است مورد تأیید شرعی و در اذان یا غیر اذان راجح است.

نام کتاب : كتاب الصلاة نویسنده : الخوئي، السيد أبوالقاسم صفحه : 260

https://bit.ly/2tds6A1

آیت الله سید محسن حکیم :
در عصر ما شهادت ثالثه از شعائر ایمان و رمز تشبیع است و از این جهت هم رجحان شرعی دارد، و گاهی گفتن آن واجب می شود ولی نه به قصد جزئیت... زیرا شیخ طوسی، علامه (حلی)، و شهید و غیر آن‌ها شهادت داده‌اند به اینکه احادیثی در این زمینه وارد شده است.

نام کتاب : مستمسك العروة الوثقى نویسنده : الحكيم، السيد محسن جلد : 5 صفحه : 545

https://bit.ly/2YKiPva

در قرآن صفا و مروه از شعائر الله محسوب شده است[سوره بقره آیه158] علت اینکه خداوند فرموده صفا و مروه از شعائر الله است، هرکسی حج بیت را انجام داد و طواف کرد یا عمره انجام داد اشکالی ندارد که بین صفا و مروه هم سعی را انجام داده باشد این است که جاهلیت بین کوه مروه و کوه صفا سعی می‌کردند.
مسلمانان تصور می‌کردند این عمل یکی ازویژگی‌های زمان جاهلیت است و اسلام آن را برداشته است؛

درنتیجه شعار از نظر لغت عبارت است از چیزی که به عنوان پرچم دین یا نشانه‌های دین به حساب بیاید.
وقتی می‌گوییم فلان چیز از شعائر حج است به معنای این است که از مناسک و علائم حج است.شعار نشانه‌ای از فرهنگ قومی است که می‌خواهند قیام کنند، امری را تأیید یا آن را محکوم کنند،
شعار به معنای دین، شعار به معنای تعبدات شاخص یک دین و شعار به معنای نشانه‌های عمده دینی است. یک مسلمان از غیر مسلمان یا یهودی از مسیحی و همدیگر شناخته می‌شود.
به عنوان مثال دست بسته نماز خواندن( #تکتف ) به شعار اهل سنت و دست باز نماز خواندن به شعار شیعه تبدیل شده است.

نکته دیگر باتوجه به روایت امام رضا(علیه‌السلام) که فرمودند رحم الله عبدا احیا امرنا خدا رحمت کند بنده‌ای را که امر ما را احیا کند یکی از اموری که در اینجا می‌توانیم استدلال کنیم شهادت ثالثه شهادت بر ولایت امیرالمؤمنین است. شهادت ثالثه از اوامر اهل بیت علیهم السلام است.
و اجرای اوامر اهل بیت مرضی اهل بیت علیهم السلام است.

شهادت ثالثه از مصادیق شعائر اسلامی است.

"

يك روز پيش

صبح به سرنگار ترامپ برجام را پاره کرد! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
نمی دونم شما واقعیت رو می دونین و اینطوری ترجمه می کنین یا نمی‌دونین، امیدوارم قصد فریب نداشته باشید. Hate speech یعنی سخنان تنفرآمیز، و به طور خاص شامل نفرت پراکنی علیه اقلیت ها و ادیان و اقوام میشه مثل نفرت پراکنی علیه سیاه پوستان یا مسلمانان یا هرچی، و اونجا فیس بوک قرار شده اطلاعات کاربرانی که نفرت پراکنی میکنن رو به قاضی بده، و نه اونجوری که شما نوشتین توهین به قاضی! گفته شده از این به بعد hate speech در ردیف تروریسم قرار میگیره. اطلاعات غلط هم موضوعیه که در انتخابات آمریکا رخ داده یعنی یک خبر دروغ به سرعت منتشر شده و بر سر اون بحث های زیادی مطرح شده که چطور میشه با این کار مقابله کرد.
اگر شما به جای این شلوغ کاری و ترجمه های اشتباه و طول و تفسیر اونها، صداقت نشون بدین و چند پرونده مستند از زندانیان سیاسی مثلا فرانسه رو پیدا کنین یا نمونه ویدیوهایی که پلیس فرانسه به افراد دست خالی که فقط شعار میدن حمله کرده باشه، اونوقت میشه بررسی کرد و به این نتیجه رسید که اونجا هم این چیزها هست، اما با این فرض هم شدت و نوع برخورد و وسعت اون باید مقایسه بشه و تازه بعد از این هم، نقض اصول قانون اساسی درباره آزادی برگزاری تجمعات توجیه نمیشه.
من فکر نمیکنم مطلب حمزه غالبی در توییتر به دست خودش پاک شده باشه چون مطالب ایشون با مضمون هایی که شما می پسندین همچنان در اینستاگرام ایشون هست و اون مطلب چیزی نبوده که بخواد پاک کنه.

اگر از جنگ افروزی در خاورمیانه دل خوشی ندارین و دنبال صلح هستین پس در این منطقه بسیار حساس و پر از بحران مذهبی و قومی باید بسیار با احتیاط عمل کنین و هیچ نوع رفتاری که باعث تحریک های مذهبی و قومی بشه نباید تایید کنین، متوجه منظورم هستین حتما.
---
این رو الان دیدم و به نظرم رسید به عنوان مثال بیارم، از نظر من آزادی و دموکراسی یعنی این:

https://www.alef.ir/news/3980920108.html

اینکه شما کسی رو بالاتر از قانون و بالاتر از آزادی نداشته باشین و بتونین همه افراد رو به این سادگی نقد کنین و شب هم راحت بخوابین، این از تمام اونچه آرمان های شماست با ارزش تره، این از همه کارهایی که شما کردین و همه اهدافی که آرزوی اون رو دارین با ارزش تره و در واقع هیچ چیزی بالاتر از این نیست. اگه می‌خواین به آرمان هایی که دنبال می کنین برسین (که من هم در بخشی از اونها با شما موافقم) نباید فشاری علاوه بر فشارهای خارجی به مردم تحمیل کنین، من نگران این بودم که به این روزها برسیم و حالا رسیدیم و فشار خارجی زیادی به مردم وارد میشه، منطقی نیست که برای مقابله با اون، چیزی هم از داخل بهش اضافه بشه بلکه برعکس باید حاکمیت به مردم آرامش بده تا بهتر بتونن این دوره رو سپری کنن. این که سرانجام چه باید کرد رو من هم نمی دونم (یعنی نظرم رو گفتم قبلا که به قول یکی از کاربران، زدن به سیم آخر بود) بنابراین من ایده ای ندارم ولی میفهمم که این راه هم (سخت گیری در داخل) درست نیست.
چه خوب بود همین خوش‌بینی که به اروپا داشتید، به هموطن خودتون هم داشتید و او رو به بدترین شکل قضاوت نمی‌کردید (حکومت رو منظورمه). طرز باور گزاره‌های اعلامی حکومت در فرانسه توسط شما، مثل این هست که هر چیز اعتراف‌کننده‌های تلویزیونی در صدا و سیمای ایران بگن بگیم صحیحه! شما تازه فراتر هم می‌رید و چیزی که حکومت فرانسه اعلام نکرده رو تو دهنش میگذارید و توجیه می‌تراشید. مشخصه که کینه‌توزی و تنفر صرفا درون نژاد پرستی نیست و اگر کسی بگه ACAB ... ALL COPS ARE BASTARDS (همۀ پلیس‌ها حرامزاده‌ هستن) هم مصداق تنفر و کینه‌توزی تلقی میشه. این یک هشتگ معروف در فضای غرب هست #ACAB . ما از زمانی که وارد اینترنت شدیم جنگ سنی و شیعه مجاز بود اما مثلا روزی در Paltalk اتاق دوستی و گفتگوی سنی و شیعه و روزی هم اتاق اتحاد ایرانیان درست کردیم، از بالا مدیریت پالتاک اومد اون اتاق رو بست و یک اتهام -تروریسم!- هم بهش نسبت داد. چطور شده فرانسه امروز بعد از بیست سال فراگیری شبکه‌های مجازی به فکر تنفر و کینه افکنی افتاده؟! و هنوز هم توحش فرق و اقوام و اتباع مذاهب علیه همدیگه در همه جای اینترنت رسمی و بدون مانع هست و هر اعتراضی هم کنی مصداق داده نمیشه؟!

این که Hate Speech رو معنای توهین کنیم یا تنفر (معنای درست تری که شما فرمودید) ، فرقی نمی‌کنه! مهم اون دسترسی ای هست که به فرانسه برای نظارت بر شبکه‌ها داده میشه. این چیزی هست که موضوع بحث ما بود. گفتیم اگر چنین دسترسی‌ای هم به ایران داده میشد، هیچ نیازی به قطع اینترنت نبود. طبعا مقایسۀ این دو فضا با هم و احساس کمبود نسبت به "دنیا" مقایسۀ خطائی هست. که مثلا بگیم دنیا که اتفاقات میافته اینترنت قطع نمیشه. بله تو دنیا، بخاطر ساپورت "نظم نوین صهیونیستی" اتفاق‌های دیگه‌ای میافته. همۀ خون‌های مهم، همۀ بمب اتم، همۀ امکانات نظم و نظارت برای اونهاست و مرگ برای شما سهمیه داده شده.

اینها حالا نمونه‌های دسترسی فرانسه هست. دربارۀ نمونه‌های انگلیسی و آمریکائی در دو حادثۀ شورش دانشجویان و اشغال وال‌استریت خودتون جستجو کنید که البته سریع‌تر و فوری‌تر از فرانسه‌ست! و کش و قوس نداره! ظرف 24 ساعت صدها اکانت توئیتر و فیس‌بوکی رو بستن و سر خونه‌هاشون سبز شدن و دادگاه‌های شبانه‌روزی برقرار کردن ...
اما نمونه خواستید ...
ضميمه 28181
این : Marie ACAB-land (شناسۀ فیس بوکی) دختر جوانی هست که از درگیری‌های پلیس و مردم فیلمبرداری می‌کرده و تو فیس‌بوک میگذاشته. حالا اکانتش حذف شده و به هشت (یا ده) ماه زندان محکوم شده. اگر اسمش رو جستجو کنید فقط دو سه سایت به زبان انگلیسی پیدا می‌کنید که در موردش حرف زده... چون اونجا فرانسه‌ست ... می‌دونید؟ و "حاکمیت و نظم جهانی" نباید خدشه‌دار بشه.

اتهام اولیۀ او "جاسوسی از پلیس" بوده و در نهایت با شکایت پلیس بخاطر "آسیب روانی رسوندن به اعضای پلیس" به جریمه و زندان محکوم شده!
اطلاعات من از یک دوست ساکن فرانسه هست و البته این دو سه سایت اندک به زبان انگلیسی مطالب دیگه ای گفتن که گویا پلیس به اتهام (ابزار آسیب ساختن بر ضد پلیس) او رو متهم کرده (همون فیلمبرداری!).

حالا اگر در ایران این اتفاق افتاده بود، خودتون می‌تونید تصور کنید چند صد یا چند هزار سایت در موردش حرف می‌زدن و آسمون ریسمون به هم می‌بافتن! این فرق ارج و عظمت حکومت فرانسه با حکومت و استقرار در ایران هست که محترم نیست. منظور من البته تائید این نوع برخوردها نیست... اما چیزی که مسلم هست اینه که برخورد در ایران به نسبت اندازۀ حادثه به مراتب مسالمت آمیز‌تر از چیزی هست که تو غرب اتفاق میافته. اگر اتفاقاتی که برای ایران میافته در غرب اتفاق بیافته، شک نکنید که برخورد حکومت‌های غربی از این که می‌بینید هم به مراتب تندتر خواهد بود.

در مورد حمزه غالبی هم می‌تونید از خودش بپرسید چه اتفاقی افتاده که کلا اکانتش رو بعد از اون پست حذف کرده. ظاهرا توفیق نداشتید که بیشتر بدونید بالاخره اکانت حذف کرده، نمرده که ... احتمالا به پیام خصوصی جواب بده.

نقل قول:
اگر از جنگ افروزی در خاورمیانه دل خوشی ندارین و دنبال صلح هستین پس در این منطقه بسیار حساس و پر از بحران مذهبی و قومی باید بسیار با احتیاط عمل کنین و هیچ نوع رفتاری که باعث تحریک های مذهبی و قومی بشه نباید تایید کنین، متوجه منظورم هستین حتما.
ما هرگز نکردیم این کار رو ... هفتۀ اول انقلاب اسلامی رفتیم پرچم یک کشور سنی رو جای اسرائیل گذاشتیم... و منطق منطق عزت و کرامت و حقوق بشر بوده که البته منطبق با دین ما هست.

اما همۀ این‌ها باز هم جواب و توجیه این وضعی که غرب برای منطقه ما ساخته نشد! ملت‌هائی که همواره با حکومت‌های ضعیف و مردم پلاسیده و ناتوان خواسته شدن. و حالا هم چیزی جز "توان" و "قدرت" ایران نیست که فیوز استعمارگران و صهیونیستها رو پرونده، نه تحرکات مذهبی! هر چند اونها به هر صورت بخاطر هویت معلوم ما به این واسطه مردم ساده رو تحریک کنن.
نقل قول:
ین رو الان دیدم و به نظرم رسید به عنوان مثال بیارم، از نظر من آزادی و دموکراسی یعنی این:

https://www.alef.ir/news/3980920108.html

اینکه شما کسی رو بالاتر از قانون و بالاتر از آزادی نداشته باشین و بتونین همه افراد رو به این سادگی نقد کنین و شب هم راحت بخوابین، این از تمام اونچه آرمان های شماست با ارزش تره، این از همه کارهایی که شما کردین و همه اهدافی که آرزوی اون رو دارین با ارزش تره و در واقع هیچ چیزی بالاتر از این نیست. اگه می‌خواین به آرمان هایی که دنبال می کنین برسین (که من هم در بخشی از اونها با شما موافقم) نباید فشاری علاوه بر فشارهای خارجی به مردم تحمیل کنین، من نگران این بودم که به این روزها برسیم و حالا رسیدیم و فشار خارجی زیادی به مردم وارد میشه، منطقی نیست که برای مقابله با اون، چیزی هم از داخل بهش اضافه بشه بلکه برعکس باید حاکمیت به مردم آرامش بده تا بهتر بتونن این دوره رو سپری کنن. این که سرانجام چه باید کرد رو من هم نمی دونم (یعنی نظرم رو گفتم قبلا که به قول یکی از کاربران، زدن به سیم آخر بود) بنابراین من ایده ای ندارم ولی میفهمم که این راه هم (سخت گیری در داخل) درست نیست.
این که مردم باید حق اعتراض و انتقاد داشته باشن به جای خودش صحیحه.
اما این آرمان به این سادگی نیست، الآن مثلا مردم در مورد حوادث اخیر دیدن که با سوزوندن بانک و فروشگاه، مسأله حل نمیشه... و عموم مردم در حادثه مشارکت نکردن و از اعتراض حقی که داشتن صرفنظر کردن.
اما تعدادی هم از همین مردم گفتن این روش اعتراضه ... و این راه آزادی و رسیدن به خوشبختی هست و در حادثه مشارکت کردن. لذا فریاد آرمان زدن و شرایط رو ندیدن، خامی عیانی هست.

انسان حقش رو باید در جای مناسبش مصرف کنه! و گاهی ممکنه بخاطر شرایط از حقش امتناع کنه و این طبیعت زندگی بشری هست. ساده و خام و بدون برنامه آرمان خواستن الزاما موفقیتی در پی نداره.

و بعد، کشورها با هم مقایسه پذیر نیستند.
در ایران هم یک زمانی می‌تونستید رهبر رو نقد کنید ولی علی‌لاریجانی رو نه! و فوری در خانه سبز میشدن
این که یک نمونه از نقد بیارید و بگید که اونور دنیا چقدر نقد آزاده، به شوخی نزدیکتره... کسی که حرف می‌زنه چقدر پشتوانۀ قدرت سیاسی و حمایت احزاب رو داشته باشه خیلی مهمه. ستون نویس روزنامۀ نیویورک‌تایمز معلومه که چقدر حمایت سیاسی داره. این که یک گزارۀ سیاسی اصلا آیا حمایت یکی از دو حزب مهم کشور رو داره یا نه ... خیلی مهمه. اگر گزاره‌ای که میگید خلاف خواست هر دو حزب باشه، معمولا در هیچ کشوری آزادی نخواهید دید. اینجا هم از این اتفاقات میافته ... الآن خیل عظیمی دارن به رئیس جمهور کشور فحش می‌دن و گاهی در صدا و سیما هم توهین‌های آشکاری به رئیس جمهور کشور میشه. حالا هستند در عراق کسانی که این تیکه‌ها رو ببرن و بگن برو ببین تو ایران چقدر آزادی هست ... (من دیدم شخصا/زیاد دیدم).

درسته که اونجا تحمل بیشتره ... و ممارست بیشتره، ما هم هرچقدر پیش‌تر بریم و ممارست کنیم همینطور میشه... ولی اونجا هم کسی اگر به قدرت سیاسی وصل نباشه و حرف بزنه ، اگر حرفش بین انبوه اطلاعات و خبر گم نشه و برجسته بشه، خیلی امنیت نخواهد داشت همچنان که دادگاه‌های بعد از اشغال وال‌استریت و برخورد شدید و خشن پلیس با اونها می‌گن!
منظور باز هم تائید این رفتارهای حکومتی نیست ولی کوفتن اون فضای انتزاعی بر سر و حس کردن ناگهانی فاصله با استانداردهای دنیا، به جامعۀ ما آسیب می‌زنه و فهم صحنه رو مشکل می‌کنه. و الا قلم نمی‌فرسودیم!

الآن با وجود اهمال سیستم امنیتی و پلیس در بسیاری از وقایعی که تو شهرستانها رخ داده، بسیاری از مسئولین ما می‌گن برای چی کسی که به تاسیسات نفتی یا بانک و فروشگاه حمله کرده بود رو برخورد خشن کردید یا احتمالا تیراندازی کردید و اگر میذاشتید بسوزه تلفات کمتر بود! دوباره میساختیم!

این حاصل تحقیر و ارعاب کشور ما و مسئولینش هست. و این فضای انتزاعی که برای ما درست کردن. و الا روشنه که در هر کجای دنیا این حملات جوابش چیه. "

يك روز پيش

ساز دهنی به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" حس میکنم ایرانیا توان تبدیل شدن به جوکر رو ندارن "

2 روز پيش

ساز دهنی به سرنگار به یه جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی ...... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط مقداد نوشته شده است نمايش نوشته
مهم نفس مسأله س اونم تو این گرونی
اگه برای دل خودت سرودی که احسنت "

2 روز پيش

ساز دهنی به سرنگار بهش بگو پاسخ داد.
" بهش بگو عاشق شو بدبخت تا ببینی ازش "

2 روز پيش

ساز دهنی به سرنگار اي كاش.... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط مقداد نوشته شده است نمايش نوشته
دیدی دلت نمی خواد ببینمت... هییییی
ایکاش تو بخوای بیای نمیپرسی کجایی ؟ پا میشی پیدام میکنی "

2 روز پيش

ساز دهنی به سرنگار انگیزتون از عضو شدن در این باشگاه چی بود؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط justbluem نوشته شده است نمايش نوشته
چیچی؟
گیگیلی "

2 روز پيش

justbluem به سرنگار شنيدم ..... پاسخ داد.
" شنیدم من ی جمله ساده روسه بار گوگل میکنم غلط املایی نداشته باشه "

2 روز پيش

justbluem به سرنگار انگیزتون از عضو شدن در این باشگاه چی بود؟ پاسخ داد.
" چیچی؟ "

2 روز پيش

A+CH به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" حس پیرشدن "

2 روز پيش

مقداد به سرنگار به یه جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی ...... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ساز دهنی نوشته شده است نمايش نوشته
مقداد جان ، دوست عزیزم ، اونایی که خندیدن به شعرت نخندیدن ، به خودت خندیدن
بعنوان یه دوست بهت توصیه میکنم دیگه شعر نگی واقعاً
مهم نفس مسأله س اونم تو این گرونی "

3 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
یا محمد
یا علی
یا فاطمه
یا حسن
یا حسین
یا علی بن موسی الرضا
یا حسن بن علی العسگری

یا علی

یاعلی

وَ قَدِمْنَا إِلَىٰ مَا عَمِلُوا مِنْ عَمَلٍ فَجَعَلْنَاهُ هَبَاءً مَّنثُورًا ﴿سورة الفرقان/٢٣﴾
و ما به بررسی و حسابرسی هر عملی که به عنوان عمل خیر انجام داده اند ، می پردازیم ، پس همه آنها را چون غباری پراکنده می سازیم .

عَنْ سُلَيْمَانَ بْنِ خَالِدٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ الله صلوات الله علیه قَالَ سَمِعْتُهُ يَقُولُ ؛

إِنَّ أَعْمَالَ الْعِبَادِ تُعْرَضُ كُلَّ خَمِيسٍ عَلَى رَسُولِ الله صلی الله علیه و آله ، فَإِذَا كَانَ يَوْمُ عَرَفَةَ هَبَطَ الرَّبُّ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى وَ هُوَ قَوْلُ الله تَبَارَكَ وَ تَعَالَى وَ قَدِمْنا إِلى‏ ما عَمِلُوا مِنْ عَمَلٍ فَجَعَلْناهُ هَباءً مَنْثُوراً فَقُلْتُ جُعِلْتُ فِدَاكَ أَعْمَالُ مَنْ هَذِهِ ؟ قَالَ أَعْمَالُ مُبْغِضِينَا وَ مُبْغِضِی شِيعَتِنَا .

سلیمان بن خالد میگوید شنیدم امام صادق علیه السّلام میفرمود ؛

اعمال بندگان هر پنج شنبه بر رسول خدا صلی الله علیه و آله عرضه می شود و چون روز عرفه فرا رسد آن اعمال به پیشگاه خدا می رود .
و آن مضمون همین آیه است که می فرماید و ما به سراغ اعمالی که انجام داده اند می رویم و همه را چون ذرات غبار پراکنده در هوا قرار داده و نابود می کنیم .
عرض کردم فدایت شوم در مورد اعمال چه کسانی چنین می کنند ؟ حضرت فرمود اعمال دشمنانِ ما و دشمنانِ شیعیان ما .

بحار الأنوار ۲۳ / ۳۴۴ .

قَالَ رَسُولُ الله صلی الله علیه و آله فی حدیثٍ ؛

مَنْ دَعَا النَّاسَ إِلَی نَفْسِهِ وَ فِیهِمْ مَنْ هُوَ أَعْلَمُ مِنْهُ لَمْ یَنْظُرِ الله إِلَیْهِ یَوْمَ الْقِیَامَةِ .

خاتم الأنبياء صلّی الله علیه و آله در حدیثی فرمود ؛
هر کس مردم را به سوی خود بخواند ، و خود را پیشوای مردم بداند و حال آنکه در میان مردم عالم تر و آگاه تر از او وجود داشته باشد ، خداوند در قیامت نظر لطف و مرحمت به او نخواهد داشت ( و جایگاهش آتش جهنّم خواهد بود ) .

بحار الأنوار ۲ / ۱۰۹ ، حدیث ۱۶ .

قَالَ رسولُ اللهِ صلّی اللهُ علیهِ و آلِه ؛

أَلَا إِنَّ شَرَّ الشَّرِّ شِرَارُ الْعُلَمَاءِ ، وَ إِنَّ خَیْرَ الْخَیْرِ خِیَارُ الْعُلَمَاءِ .

خاتم الأنبياء صلّی الله علیه و آله فرمود ؛
بدانید و آگاه باشید که بدترینِ بَدان عالمان سوء و نابکار ، و خوبترینِ خوبان عالمان نیکوکار و باتقوا هستند .

بحار الأنوار ۲ / ۱۱۰ ، حدیث ۲۲ .

قَالَ رسولّ اللهِ صلّی الله علیه و آله ؛

إِنَّ أَخْوَفَ مَا أَخَافُ عَلَیْکُمْ بَعْدِی کُلُّ مُنَافِقٍ عَلِیمِ اللِّسَانِ .

بدرستیکه بیشترین ترسِ من بر امّتم از منافقِ بی ایمانِ چرب زبانی است که در لباس مسلمانی ، شما را با سخنانش فریب میدهد .

عن رسولِ الله صلّی الله علیه و آله ؛

یا علیّ لا یُحِبُّکَ الّا طاهِرُ الْوِلادَة ، و لا یُبْغِضُکَ الّا خَبیثُ الولادة .

پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمود ؛
ای علی ، تو را دوست نمی دارد مگر حلال زاده و تو را دشمن نمی دارد مگر حرام زاده .

ینابیع المودّة ۱ / ۴۴ .

رُوِیَ عَنِ النَّبِیِّ صلی اللهُ علیه و آله أَنَّهُ قَالَ ؛

الْفُقَهَاءُ أُمَنَاءُ الرُّسُلِ مَا لَمْ یَدْخُلُوا فِی الدُّنْیَا . قِیلَ یَا رَسُولَ الله وَ مَا دُخُولُهُمْ فِی الدُّنْیَا ؟ قَالَ اتِّبَاعُ السُّلْطَانِ . فَإِذَا فَعَلُوا ذَلِکَ فَاحْذَرُوهُمْ عَلَی دِینِکُمْ .

از وجود مقدّس خاتم الأنبياء صلّی الله علیه و آله نقل شده است که فرمود ؛
فقهاء و عالمان دینی ، امین پیامبران هستند ( آنچه پیامبران از جانب خدا آورده اند را برای شما بیان میکنند ) مادامی که دنیا زده نشده باشند . سؤال شد که یا رسول الله أهل دنیا شدن و دنیا زده شدنِ علماء به چیست ؟ حضرتش فرمود تبعیّتِ از سلطان ، و درباری شدن . پس هرگاه چنین شد بر دین خود از چنین عالمانی بترسید و دینتان را از آنها أخذ نکنید .

بحار الأنوار ۲ / ۱۰۹ ، حدیث ۱۵ .
"

3 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
یا محمد
یا علی
یا فاطمه
یا حسن
یا حسین
یا علی بن موسی الرضا
یا حسن بن علی العسگری

یا علی

یاعلی

وَ قَدِمْنَا إِلَىٰ مَا عَمِلُوا مِنْ عَمَلٍ فَجَعَلْنَاهُ هَبَاءً مَّنثُورًا ﴿سورة الفرقان/٢٣﴾
و ما به بررسی و حسابرسی هر عملی که به عنوان عمل خیر انجام داده اند ، می پردازیم ، پس همه آنها را چون غباری پراکنده می سازیم .

عَنْ سُلَيْمَانَ بْنِ خَالِدٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ الله صلوات الله علیه قَالَ سَمِعْتُهُ يَقُولُ ؛

إِنَّ أَعْمَالَ الْعِبَادِ تُعْرَضُ كُلَّ خَمِيسٍ عَلَى رَسُولِ الله صلی الله علیه و آله ، فَإِذَا كَانَ يَوْمُ عَرَفَةَ هَبَطَ الرَّبُّ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى وَ هُوَ قَوْلُ الله تَبَارَكَ وَ تَعَالَى وَ قَدِمْنا إِلى‏ ما عَمِلُوا مِنْ عَمَلٍ فَجَعَلْناهُ هَباءً مَنْثُوراً فَقُلْتُ جُعِلْتُ فِدَاكَ أَعْمَالُ مَنْ هَذِهِ ؟ قَالَ أَعْمَالُ مُبْغِضِينَا وَ مُبْغِضِی شِيعَتِنَا .

سلیمان بن خالد میگوید شنیدم امام صادق علیه السّلام میفرمود ؛

اعمال بندگان هر پنج شنبه بر رسول خدا صلی الله علیه و آله عرضه می شود و چون روز عرفه فرا رسد آن اعمال به پیشگاه خدا می رود .
و آن مضمون همین آیه است که می فرماید و ما به سراغ اعمالی که انجام داده اند می رویم و همه را چون ذرات غبار پراکنده در هوا قرار داده و نابود می کنیم .
عرض کردم فدایت شوم در مورد اعمال چه کسانی چنین می کنند ؟ حضرت فرمود اعمال دشمنانِ ما و دشمنانِ شیعیان ما .

بحار الأنوار ۲۳ / ۳۴۴ .

قَالَ رَسُولُ الله صلی الله علیه و آله فی حدیثٍ ؛

مَنْ دَعَا النَّاسَ إِلَی نَفْسِهِ وَ فِیهِمْ مَنْ هُوَ أَعْلَمُ مِنْهُ لَمْ یَنْظُرِ الله إِلَیْهِ یَوْمَ الْقِیَامَةِ .

خاتم الأنبياء صلّی الله علیه و آله در حدیثی فرمود ؛
هر کس مردم را به سوی خود بخواند ، و خود را پیشوای مردم بداند و حال آنکه در میان مردم عالم تر و آگاه تر از او وجود داشته باشد ، خداوند در قیامت نظر لطف و مرحمت به او نخواهد داشت ( و جایگاهش آتش جهنّم خواهد بود ) .

بحار الأنوار ۲ / ۱۰۹ ، حدیث ۱۶ .

قَالَ رسولُ اللهِ صلّی اللهُ علیهِ و آلِه ؛

أَلَا إِنَّ شَرَّ الشَّرِّ شِرَارُ الْعُلَمَاءِ ، وَ إِنَّ خَیْرَ الْخَیْرِ خِیَارُ الْعُلَمَاءِ .

بدانید و آگاه باشید که بدترینِ بَدان عالمان سوء و نابکار ، و خوبترینِ خوبان عالمان نیکوکار و باتقوا هستند .

بحار الأنوار ۲ / ۱۱۰ ، حدیث ۲۲ .

قَالَ رسولّ اللهِ صلّی الله علیه و آله ؛

إِنَّ أَخْوَفَ مَا أَخَافُ عَلَیْکُمْ بَعْدِی کُلُّ مُنَافِقٍ عَلِیمِ اللِّسَانِ .

بدرستیکه بیشترین ترسِ من بر امّتم از منافقِ بی ایمانِ چرب زبانی است که در لباس مسلمانی ، شما را با سخنانش فریب میدهد .

عن رسولِ الله صلّی الله علیه و آله ؛

یا علیّ لا یُحِبُّکَ الّا طاهِرُ الْوِلادَة ، و لا یُبْغِضُکَ الّا خَبیثُ الولادة .

پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمود ؛
ای علی ، تو را دوست نمی دارد مگر حلال زاده و تو را دشمن نمی دارد مگر حرام زاده .

ینابیع المودّة ۱ / ۴۴ .

رُوِیَ عَنِ النَّبِیِّ صلی اللهُ علیه و آله أَنَّهُ قَالَ ؛

الْفُقَهَاءُ أُمَنَاءُ الرُّسُلِ مَا لَمْ یَدْخُلُوا فِی الدُّنْیَا . قِیلَ یَا رَسُولَ الله وَ مَا دُخُولُهُمْ فِی الدُّنْیَا ؟ قَالَ اتِّبَاعُ السُّلْطَانِ . فَإِذَا فَعَلُوا ذَلِکَ فَاحْذَرُوهُمْ عَلَی دِینِکُمْ .

از وجود مقدّس خاتم الأنبياء صلّی الله علیه و آله نقل شده است که فرمود ؛
فقهاء و عالمان دینی ، امین پیامبران هستند ( آنچه پیامبران از جانب خدا آورده اند را برای شما بیان میکنند ) مادامی که دنیا زده نشده باشند . سؤال شد که یا رسول الله أهل دنیا شدن و دنیا زده شدنِ علماء به چیست ؟ حضرتش فرمود تبعیّتِ از سلطان ، و درباری شدن . پس هرگاه چنین شد بر دین خود از چنین عالمانی بترسید و دینتان را از آنها أخذ نکنید .

بحار الأنوار ۲ / ۱۰۹ ، حدیث ۱۵ .

"

3 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنا ومفهوم : من دون الله چیست؟؟!!! پاسخ داد.
"
پست 1078
http://www.iranclubs.org/forums/show...157575&page=72
نقل قول:
در اصل توسط asad39 فأره موش310نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
پیامبر دون الله است.
از آنجا که پیامبر رسالت خدا را دارد، اطاعت از پیامبر، اطاعت از دون الله نیست.
hosyn
دوست گرامی، پیامبر، دون الله هست به اصطلاح فلسفی، یعنی اتحاد وجودی با خداوند متعال ندارد، اما قرآن کریم کتاب فلسفی نیست، یک آیه نمیتوانید بیاورید که بگوید پیامبر «من دون الله» است، چرا؟ چون اصطلاح قرآنی «من دون الله»، یک اصطلاح در سطح ادبیات زبان بشر است نه یک اصطلاح فلسفی، بلکه در آیه ۱۱۷ سوره مبارکه نساء پس از اینکه در آیه قبلی میفرماید: شرک قابل آمرزش نیست، به طور انحصاری من دون الله را که موجب شرک است بیان میفرماید:

إِنَّ اللَّهَ لَا يَغْفِرُ أَن يُشرَْكَ بِهِ وَ يَغْفِرُ مَا دُونَ ذَالِكَ لِمَن يَشَاءُ وَ مَن يُشرِْكْ بِاللَّهِ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالَا بَعِيدًا(116) إِن يَدْعُونَ مِن دُونِهِ إِلَّا إِنَاثًا وَ إِن يَدْعُونَ إِلَّا شَيْطَنًا مَّرِيدًا(النساء 117)

خوب در آیه ۱۱۷ دقت کنید، ان نافیه به اضافه ال، مفید حصر است، و پس از این اگر حرفهای بی اساس خود را به قران نسبت دهید از حالا جواب نداشته را مقابل خداوند روز قیامت آماده کنید:

میفرماید خداوند هر چیزی غیر از شرک را میبخشد ولی شرک را نمیبخشد، بعد با کلمه «من دونه» بر شما اتمام حجت میکند: نمیخوانند من دون الله مگر اناث و نمیخوانند مگر شیطان سرکش.

تمام! دیگر من دون الله که شرک توسط او صورت بگیرد با این حصر برداشته میشود، پس کجاست پیامبر که میگویید من دون الله است؟ من دون الله فقط: اناث و شیطان.

نه تنها آیه‌ای ندارید که بگوید پیامبر من دون الله است بلکه برعکس آیه ۱۵۰ همین سوره نساء میفرماید هر گونه جهت‌گیری به سوی اینکه پیامبران را من دون الله کنند سرانجامش کفر حقیقی است:

إِنَّ الَّذِينَ يَكْفُرُونَ بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يُرِيدُونَ أَن يُفَرِّقُواْ بَينْ‏َ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَكْفُرُ بِبَعْضٍ وَ يُرِيدُونَ أَن يَتَّخِذُواْ بَينْ‏َ ذَالِكَ سَبِيلاً(150) أُوْلَئكَ هُمُ الْكَافِرُونَ حَقًّا وَ أَعْتَدْنَا لِلْكَافِرِينَ عَذَابًا مُّهِينًا(151)

شما میخواهید با زور فلسفه و اصطلاح فلسفی، پیامبر را من دون الله کنید، و این اصطلاح را بر قرآن تحمیل کنید، و سپس هر جا قرآن من دون الله میفرماید بگویید حالا دیدید که من دون الله را خواندید؟ و حال آنکه همان کسی که قبول کردید امرش امر خدا و بیعتش بیعت با خدا و ولایتش ولایت خدا و اطاعتش اطاعت خداست همو اجابتش عین اجابت خداست، چون هیچ جهت من دون الله در اصطلاح قرآنی ندارد.
"

3 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار دون الله ؟! پاسخ داد.
"
پست 1078
http://www.iranclubs.org/forums/show...157575&page=72
نقل قول:
در اصل توسط asad39 فأره موش310نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
پیامبر دون الله است.
از آنجا که پیامبر رسالت خدا را دارد، اطاعت از پیامبر، اطاعت از دون الله نیست.
hosyn
دوست گرامی، پیامبر، دون الله هست به اصطلاح فلسفی، یعنی اتحاد وجودی با خداوند متعال ندارد، اما قرآن کریم کتاب فلسفی نیست، یک آیه نمیتوانید بیاورید که بگوید پیامبر «من دون الله» است، چرا؟ چون اصطلاح قرآنی «من دون الله»، یک اصطلاح در سطح ادبیات زبان بشر است نه یک اصطلاح فلسفی، بلکه در آیه ۱۱۷ سوره مبارکه نساء پس از اینکه در آیه قبلی میفرماید: شرک قابل آمرزش نیست، به طور انحصاری من دون الله را که موجب شرک است بیان میفرماید:

إِنَّ اللَّهَ لَا يَغْفِرُ أَن يُشرَْكَ بِهِ وَ يَغْفِرُ مَا دُونَ ذَالِكَ لِمَن يَشَاءُ وَ مَن يُشرِْكْ بِاللَّهِ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالَا بَعِيدًا(116) إِن يَدْعُونَ مِن دُونِهِ إِلَّا إِنَاثًا وَ إِن يَدْعُونَ إِلَّا شَيْطَنًا مَّرِيدًا(النساء 117)

خوب در آیه ۱۱۷ دقت کنید، ان نافیه به اضافه ال، مفید حصر است، و پس از این اگر حرفهای بی اساس خود را به قران نسبت دهید از حالا جواب نداشته را مقابل خداوند روز قیامت آماده کنید:

میفرماید خداوند هر چیزی غیر از شرک را میبخشد ولی شرک را نمیبخشد، بعد با کلمه «من دونه» بر شما اتمام حجت میکند: نمیخوانند من دون الله مگر اناث و نمیخوانند مگر شیطان سرکش.

تمام! دیگر من دون الله که شرک توسط او صورت بگیرد با این حصر برداشته میشود، پس کجاست پیامبر که میگویید من دون الله است؟ من دون الله فقط: اناث و شیطان.

نه تنها آیه‌ای ندارید که بگوید پیامبر من دون الله است بلکه برعکس آیه ۱۵۰ همین سوره نساء میفرماید هر گونه جهت‌گیری به سوی اینکه پیامبران را من دون الله کنند سرانجامش کفر حقیقی است:

إِنَّ الَّذِينَ يَكْفُرُونَ بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يُرِيدُونَ أَن يُفَرِّقُواْ بَينْ‏َ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَكْفُرُ بِبَعْضٍ وَ يُرِيدُونَ أَن يَتَّخِذُواْ بَينْ‏َ ذَالِكَ سَبِيلاً(150) أُوْلَئكَ هُمُ الْكَافِرُونَ حَقًّا وَ أَعْتَدْنَا لِلْكَافِرِينَ عَذَابًا مُّهِينًا(151)

شما میخواهید با زور فلسفه و اصطلاح فلسفی، پیامبر را من دون الله کنید، و این اصطلاح را بر قرآن تحمیل کنید، و سپس هر جا قرآن من دون الله میفرماید بگویید حالا دیدید که من دون الله را خواندید؟ و حال آنکه همان کسی که قبول کردید امرش امر خدا و بیعتش بیعت با خدا و ولایتش ولایت خدا و اطاعتش اطاعت خداست همو اجابتش عین اجابت خداست، چون هیچ جهت من دون الله در اصطلاح قرآنی ندارد.
"

3 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار گفتگوهای بین کابر محترم Freedom1وکابر محترم hosyn پاسخ داد.
"
پست49
http://www.iranclubs.org/forums/show...=157488&page=4

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
...وقتی این اشکال هندسی رو تصور کنیم قوانینش هم همراهش ایجاد میشن یعنی این اشکال هندسی مثل دستگاه اعداد، ذاتا قانونمند هستن
hosyn
چرا ایجاد میشن؟ اگر ما تصور میکنیم پس اجازه نمیدهیم ایجاد بشن، قوانین را یک طور دیگری تصور میکنیم، اگر پیشینیان هم چنین چینش اطلاعاتی را در مغز خود تصور کردند و به مغز بشر امروز انتقال دادند بشر ملزم نیست همان چینش را حفظ کند، همایش تشکیل میدهد و نسبت بین محیط و قطر را عدد دیگری تعیین میکند، اگر ذات چیزی جز چینش مغزی چیزی نیست پس قابل تغییر است، ذهن چنین میچیند و چنین فرض میگیرد که ۲+۲=۵ بشود.

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
...شما می پرسین عدد بعدی کجاست؟ من میگم در ذات این تعریف ذهنی از دایره و جذر و ...
hosyn
آیا در نظر شما «ذات این تعریف» همان چینش اطلاعات در مغز نیست؟ عدد پی بینهایت است، ذات این چینش، بینهایت عدد را که حاصلش یک عدد گنگ متعالی است، چگونه در خود جا داده است؟

ببینید راجع به عددی بحث میکنیم که امروزه بشر برایش روز بزرگداشت تعیین میکند:

امروزه مقدار عدد پی با استفاده از پیشرفته‌ترین رایانه‌ها تا میلیونها رقم محاسبه شده‌است؛ و تعداد این ارقام هنوز در حال افزایش است. اولین محاسبه کامپیوتری در سال ۱۹۴۹ انجام گرفت و این عدد را تا ۲۰۰۰ رقم محاسبه نمود و در اواخر سال ۱۹۹۹ یکی از سوپر کامپیوترهای دانشگاه توکیو این عدد را تا ۲۰۶٬۱۵۸٬۴۳۰٬۰۰۰ رقم اعشار محاسبه نمود.

از سال ۱۹۸۸ روز ۱۴ مارس را در آمریکا روز عدد پی نام نهاده‌اند و جشن می‌گیرند. روزهای دیگری نیز برای عدد پی در دیگر کشورها تعیین شده و مراسمی برای معرفی عدد پی و اهمیت آن برگزار می‌شود.

و همه قبول داریم که عدد گنگ مشتمل بر بینهایت است، سؤال ساده برای همه ما این است که محل قرار گرفتن این بینهایت عدد کجاست؟ آیا مغز بشر است؟

و میدانیم که بینهایت عدد پشت ممیز در عدد پی، موهوم نیست، عدد موهوم فقط دو عدد است، یکی: «عدد بینهایت» به معنا یک عدد که بینهایت باشد، این موهوم است، چون هر عددی را میتوان به آن اضافه کرد، n+1 ، پس عددی که بینهایت باشد وجود ندارد و موهوم است، و دیگری: طبق قاعده جبر مقدماتی: منفی در منفی، مثبت، پس جذر عدد منفی، موهوم است، و واحد موهومی i برایش قرار داده میشود و سپس اعداد مختلط پدید میاید، البته موهوم واقعی نیست، بلکه در محور اعداد حقیقی و طبق قاعده جبر مقدماتی، موهوم است، یعنی در این دستگاه جا نمیگیرد.

نقل قول:
پرسش آخر منو پاسخ ندادین، ارتباط عالم فرضی مجردات ریاضی با عالم معنوی چطور اثبات میشه؟ شما در نهایت به دنبال این هستین که بگین عالمی از مجردات ذهنی داریم که مادی نیستن، من می پرسم این عالم فرضی مجردات ذهنی، با فرض اینکه قبول کنیم وجود داره، چه ارتباطی به عالم معنوی شامل روح و برزخ و ... پیدا می‌کنه؟
hosyn
فعلا هیچ ارتباطی ندارد، چون ما میخواهیم از مشترکات و واضحات نزد تمام بشر از تئیست و آتئیست بحث کنیم، و نتیجه بحث ما هم وصول به مشترکاتی که باز نزد همه واضح باشد، نمیخواهیم چیزی اثبات کنیم، بلکه میخواهیم چیزی واضح دریافت کنیم، آیا ماتریالیسم مطلق را قبول کنیم یا نوعی متافیزیک خیلی واضح را همه بشر میتواند قبول کند؟

پس خلاصه سؤال: همه قبول داریم که پی، عدد گنگ دارای بینهایت عدد پشت ممیز است، سؤال ساده برای همه ما این است که محل قرار گرفتن این بینهایت عدد کجاست؟ آیا مغز بشر است؟ تاکید داریم بر بینهایت عدد موجود در عدد پی که بشر همگی به دنبال آن هستند، زمانی که کامپیوترها آمدند، یکی از خوشحال کننده‌ترین چیز برای بشر این بود که حال میتوانستند اعداد بعدی عدد پی را کشف کنند، نه فرض کنند، این پنجاه رقم آنست:

۳٫۱۴۱۵۹۲۶۵۳۵۸۹۷۹۳۲۳۸۴۶۲۶۴۳۳۸۳۲۷۹۵۰۲۸۸۴۱۹۷۱۶۹۳۹۹۳۷۵۱۰

اما تاکید بحث ما این است که همه قبول داریم که این سلسله تا بینهایت ادامه دارد، دقت کنیم: «بینهایت»! ، شوخی نمیکنیم، تا بینهایت، آیا این بینهایت عدد کجاست؟ میدانیم که میتوانیم به ترتیب آنها را کشف کنیم اما تا بینهایت کشف ما ادامه خواهد داشت، و کشف میکنیم عدد بعدی را، نه اینکه ایجاد میکنیم.

سؤال: همه قبول داریم که پی، عدد گنگ مشتمل بر بینهایت است، سؤال برای همه ما این است که محل قرار گرفتن این بینهایت عدد کجاست؟ آیا مغز بشر است؟
"

3 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار گفتگوهای بین کابر محترم Freedom1وکابر محترم hosyn پاسخ داد.
"
پست 45

نقل قول:
اول آخری رو بگم، همینقدر که بدونیم عدد پی بین ۳/۱۴ و ۳/۱۵ هستش حدود اون رو به دست آوردیم و حالا بسته به نیاز تا یک دقتی جلو می‌ریم، مغز بشر در همین حدوده و با محدودیت ابزار موجود، محدود میشه.
hosyn
بلی همین آخری مهمترین چیزی است که میتوانیم روی آن تمرکز کنیم.

همانطور که فرمودید ما با اولین گام در محاسبه عدد پی، به عددی بین ۳/۱۴ و ۳/۱۵ میرسیم، اما فرض کنیم که نیاز به دقت بیشتر داریم و میخواهیم عدد بعدی پشت ممیز را هم به دست آوریم، میرسیم به عدد پی بین ۳/۱۴۱ و ۳/۱۴۲ ، پس عدد بعدی ۱ است، و همچنین در مرحله بعد، عدد پی بین ۳/۱۴۱۵ و ۳/۱۴۱۶ است، پس عدد بعدی ۵ است.

سؤال این است که آیا این دو عدد ۱ و ۵ که در ۳/۱۴۱۵ آمد، آیا قبل از محاسبه ما معین بود و ما با محاسبه به آن رسیدیم، یا خیر، ممکن بود هر عددی باشد و تنها با محاسبه ما شانس همراه عدد ۱ و سپس ۵ شد؟

سؤال: آیا دو عدد ۱ و ۵ که در ۳/۱۴۱۵ آمده، قبل از تشکیل دی‌ان‌ای و شکل گرفتن مغر بشر، معلوم و معین بوده یا خیر؟
"

3 روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 10:46AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه