بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
ساز دهنی به سرنگار آیا پترا قبله اول مسلمین بوده است ؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
جالب شد! من تو چه حال و هوایی هستم و برداشت شما عزیزان چه شده! ابتدا که پست را دیدم فقط به مقصود اصلی توجه کردم و جوابی به ذهنم رسید، اما وقت نوشتن جواب، دوباره به عبارت نگاه کردم دیدم دوستمان نوشته: (اهل تفکر ، اندیشه ، تحقیق و قلم قضیه این پترا که میگن قبله اول مسلمین بوده چیه؟) یعنی اهل تحقیق را مخاطب کرده و سؤال مطرح کرده، و اگر من اولین کسی باشم که جواب میدهم یعنی خودم را جزء اهل تحقیق حساب کرده‌ام وحال آنکه همانطور که دوستمان گفتند هر چه این چند سال نوشتم از اهل تحقیق و تفکر نبوده! هر چند بدون فکر ننوشته بودم، چون فرق است بین (اهل تحقیق) بودن با چیزی را نوشتن هر چند زحمتی کشیده باشد.

اما دوست دیگر تعبیر کردند ایشان ادب کرده! بلی ادب کرده برای اهل تحقیق، نه برای هر کسی که اهل تحقیق نیست شروع کند جواب بدهد.

و خلاصه برایم دو تعبیر دوستمان: (بهت برخورده) (حساس و زودرنجین) از همه جالبتر بود، چون اصلا واکنش برخوردن و رنجیدن در قاموس من نیست، یعنی از لطف خدا نبوده و ان شاء الله نخواهد بود، به هر حال از اینکه عبارت من نارسا بود و وقت شما دو عزیز را گرفتم معذرت میخواهم.
آقااااااااااااااا غلطططط کردیم گفتیم اهل تحقیق و فلان و امان ، شما اگه چیزی میدونین پاسخ بدین "

32 دقيقه پيش

عبدالعلی69 به سرنگار آیا پترا قبله اول مسلمین بوده است ؟ پاسخ داد.
" این پترا رو بنده بار اول عبارت رو می بینم وتا بحال بگوشمم نخورده

خوب بنده اولین نفر که یه چیزی گفتم

شما اونچه بذهنتون اومد وقتی عنوان تایپیک رو دیدید بفرمائید "

يك ساعت پيش

hosyn به سرنگار آیا پترا قبله اول مسلمین بوده است ؟ پاسخ داد.
" جالب شد! من تو چه حال و هوایی هستم و برداشت شما عزیزان چه شده! ابتدا که پست را دیدم فقط به مقصود اصلی توجه کردم و جوابی به ذهنم رسید، اما وقت نوشتن جواب، دوباره به عبارت نگاه کردم دیدم دوستمان نوشته: (اهل تفکر ، اندیشه ، تحقیق و قلم قضیه این پترا که میگن قبله اول مسلمین بوده چیه؟) یعنی اهل تحقیق را مخاطب کرده و سؤال مطرح کرده، و اگر من اولین کسی باشم که جواب میدهم یعنی خودم را جزء اهل تحقیق حساب کرده‌ام وحال آنکه همانطور که دوستمان گفتند هر چه این چند سال نوشتم از اهل تحقیق و تفکر نبوده! هر چند بدون فکر ننوشته بودم، چون فرق است بین (اهل تحقیق) بودن با چیزی را نوشتن هر چند زحمتی کشیده باشد.

اما دوست دیگر تعبیر کردند ایشان ادب کرده! بلی ادب کرده برای اهل تحقیق، نه برای هر کسی که اهل تحقیق نیست شروع کند جواب بدهد.

و خلاصه برایم دو تعبیر دوستمان: (بهت برخورده) (حساس و زودرنجین) از همه جالبتر بود، چون اصلا واکنش برخوردن و رنجیدن در قاموس من نیست، یعنی از لطف خدا نبوده و ان شاء الله نخواهد بود، به هر حال از اینکه عبارت من نارسا بود و وقت شما دو عزیز را گرفتم معذرت میخواهم. "

يك ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار کتاب فضل قران کریم کافی شریف پاسخ داد.
"
بعد می¬فرماید فعلیکم بالقرآن. اینجا فعلیکم بالقرآن دارد روایت دیگری دارد که حاج آقای بهجت تأکید می-کردند روی آن که اینجا حضرت فرمودند اذا التبست علیکم بالفتن فعلیکم بهذا و اشاره کردند به امیرالمؤمنین و جمعش هم روشن است که در جلسات قبل برای بعضی اشکال پیش آمده بود که چرا در اینجا حضرت فرموده¬اند علیکم بالقرآن، می¬بینید که روایت دیگر دارد که فعلیکم بهذا و البته من در همان جلسه هم یادم هست (که حدود 30 سال پیش بود) که وقتی حاج آقای بهجت گفتند طلبه¬ای گفت که روایت دارد علیکم بالقرآن و حاج آقا جوابی ندادند و باز هم تکرار می¬کرد که یعنی چرا دارید می¬گویید علیکم بهذا، شاید بار سوم که گفت یک کمی به او تند شدند و گفتند آن روایتی که دارید می¬گویید غیر از این روایتی است که من می¬گویم: الان من دارم می¬گویم که در این روایت حضرت فرمودند علیکم بهذا. مانعی ندارد: یک جا می¬گویند علیکم بالقرآن و یکی هم علیکم بهذا و این دو ثقلین هستند و ارجاع به هر کدام ارجاع به دیگری است و منافاتی هم ندارد.
(5د 43ث) در اینجا حضرت فرمودند فَعَلَيْكُمْ بِالْقُرْآنِ فَإِنَّهُ شَافِعٌ مُشَفَّعٌ قرآن کسانی را که سراغ او بروند شفاعت می¬کند و مُشفَّع است یعنی تُقبَل شَفاعَتُه چون خیلی¬ها شفاعت می¬کنند ولی شفاعتشان فایده¬ای ندارد. قرآن شافع مشفع است: شفاعت می¬کند و شفاعتش هم قبول می¬شود. کلمه شَفع هم اولین بار در لمعه دیده بودم که مرحوم شهید می¬فرمایند از شَفع به معنای جفت است و شافع یعنی کأنه یک جوری جفت می¬شود با کسی که شفاعت می¬شود. خیلی تعبیر عجیبی است اختلط القرآن بلحمه و دمه: اینجور شفاعت می¬کند که در تار و پود وجودش می¬رود و این وجود می¬شود قرآن. (6د 36ث)
وَ مَاحِلٌ مُصَدَّقٌ: اگر اجازه دهید این را معنی نکنیم و رد شویم. خیلی تعبیر عجیبی است. ماحل را اگر بخواهیم مثال ساده¬ای برایش بزنیم: بچه در خانه کارهایی که نباید انجام دهد انجام می¬دهد و بدی می¬کند. مادرش می¬گوید پدرت که آمد به او می¬گویم که چکار کرده¬ای و گوش به حرف من نداده¬ای. ماحل یعنی این: خبر بد یک کسی را به کس دیگر دادن. پیامبر می¬فرمایند قرآن کریم ماحل است: اخبار ما را پیش خدا سعایت می¬کند. می¬رود آنجا و شکایت می¬کند. حالا یک کسی می¬آید می¬گوید که اینها بد کردند و عمل نکردند و ... و می¬گویند حالا صبر کنید ببینید. نه. ماحل مصدق: قرآن تا از شما پیش خدا سعایت کند مورد تصدیق است، نمی¬گویند قرآن دارد بی¬خود می¬گوید. خیلی تعبیر عجیب است، یعنی همان طور که شفاعت می¬کند سعایت هم می¬کند و پیش خدا می¬گوید که اینها به من عمل نکردند.
"

2 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
" الاغ عزیز اون رو من خوطب به فرمودند "

2 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" حس میکنم همه از عالم خاکیم ولی من نه "

2 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار اگه کسی رو دوست داشته باشید ولی اون دوستتون نداشته باشه چیکار می کنید؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط asalbanoo نوشته شده است نمايش نوشته
زن نگرفتی مگه؟
چون زن دارم نباید کسی دوسم داشته باشه ؟ "

2 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار خدايا..... پاسخ داد.
" خدایا شت و پلان باشگاه را بمیران "

2 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار آخرین کتابی که خوندی چی بوده؟ پاسخ داد.
" بجای این چرت و پرتا که میگین دو تا کتاب بخونین "

2 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار من ميگم................ تو ميگي....... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط asalbanoo نوشته شده است نمايش نوشته
من میگم اونا رو برای فان گوش میدم وگرنه ابی و معین و حمیرا و داریوش و قمیشی
تو میگی.....
از فرش اومدی عرش "

2 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ابن علی نوشته شده است نمايش نوشته
خدای عالمیان به فرشتگان و جنیان فرمان داد در برابر حضرت آدم ع سجده کنید و عزازیل گفت نه سجده نمیکنم بلکه من فقط در برابر خودت سجده میکنم و شد ابلیس و رانده شد ، شما هم از ابلیس لعنت الله علیه پیروی می کنید.
نقل قول:
در اصل توسط ابن علی نوشته شده است نمايش نوشته
عزازیل که معروف است که 6000 سال عبادت خدا کرد و سپس سرپیچی از فرمان باریتعالی و شد ابلیس.

سوره ص

إِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلَائِكَةِ إِنِّي خَالِقٌ بَشَرًا مِّن طِينٍ ﴿٧١﴾ فَإِذَا سَوَّيْتُهُ وَنَفَخْتُ فِيهِ مِن رُّوحِي فَقَعُوا لَهُ سَاجِدِينَ ﴿٧٢﴾ فَسَجَدَ الْمَلَائِكَةُ كُلُّهُمْ أَجْمَعُونَ ﴿٧٣﴾ إِلَّا إِبْلِيسَ اسْتَكْبَرَ وَكَانَ مِنَ الْكَافِرِينَ ﴿٧٤﴾ قَالَ يَا إِبْلِيسُ مَا مَنَعَكَ أَن تَسْجُدَ لِمَا خَلَقْتُ بِيَدَيَّ ۖ أَسْتَكْبَرْتَ أَمْ كُنتَ مِنَ الْعَالِينَ ﴿٧٥﴾ قَالَ أَنَا خَيْرٌ مِّنْهُ ۖ خَلَقْتَنِي مِن نَّارٍ وَخَلَقْتَهُ مِن طِينٍ ﴿٧٦﴾ قَالَ فَاخْرُجْ مِنْهَا فَإِنَّكَ رَجِيمٌ ﴿٧٧﴾ وَإِنَّ عَلَيْكَ لَعْنَتِي إِلَىٰ يَوْمِ الدِّينِ ﴿٧٨﴾
قَالَ يَا إِبْلِيسُ مَا مَنَعَكَ أَنْ تَسْجُدَ لِمَا خَلَقْتُ بِيَدَيَّ أَسْتَكْبَرْتَ أَمْ كُنْتَ مِنَ الْعَالِينَ ﴿۷۵﴾ ص
فرمود اى ابليس چه چيز تو را مانع شد كه براى چيزى كه به دستان قدرت خويش خلق كردم سجده آورى آيا تكبر نمودى يا از [جمله] برترى‏جويانى (۷۵)
قَالَ أَنَا خَيْرٌ مِنْهُ خَلَقْتَنِي مِنْ نَارٍ وَخَلَقْتَهُ مِنْ طِينٍ ﴿۷۶﴾
گفت من از او بهترم مرا از آتش آفريده‏ اى و او را از گل آفريده‏ اى (۷۶)
دیدی برخداوند دروغ بستی .
شیطان درجواب خداوند گفت من از اوبهترم مرا از آتش آفرید واوراازگل .
ولی شما می گوئید
عزازیل گفت نه سجده نمیکنم بلکه من فقط در برابر خودت سجده میکنم

اگر این دروغ بستن به خداوند نیست پس چیست ؟ "

2 ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار من ميگم................ تو ميگي....... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ساز دهنی نوشته شده است نمايش نوشته
برای تو که ساسی و تتلو گوش میکنی چه فرقی با تفاوت میکنه ؟

من میگم اونا رو برای فان گوش میدم وگرنه ابی و معین و حمیرا و داریوش و قمیشی
تو میگی..... "

2 ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار این روزا... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Vajiheh نوشته شده است نمايش نوشته
این روزا ترامپ چیکار میکنه ینی؟؟

منتظر تلفنه "

2 ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار این روزا چی گوش میدین؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
این روزا صدای خواهرزاده ه سه ساله هام بقدری هست که چیزی گوش ندم..

زنده باشه "

2 ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار خدايا..... پاسخ داد.
" خدایا یه معجون هنوز برای مهمونت نفرستادی "

2 ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار آخرین کتابی که خوندی چی بوده؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
کی پشیمون میشن حضرت آقا؟

اصلاح شدنی نیست "

2 ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار آخرین کتابی که خوندی چی بوده؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ساز دهنی نوشته شده است نمايش نوشته
هر وقت صبح دولتم بدمد

هفتاد سال ندمد "

2 ساعت پيش

ابن علی به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
میشه آیه ای که شیطان چنین گفت را بیاوری اگربخداوند دروغ نمی بندید ؟
عزازیل که معروف است که 6000 سال عبادت خدا کرد و سپس سرپیچی از فرمان باریتعالی و شد ابلیس.

سوره ص

إِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلَائِكَةِ إِنِّي خَالِقٌ بَشَرًا مِّن طِينٍ ﴿٧١﴾ فَإِذَا سَوَّيْتُهُ وَنَفَخْتُ فِيهِ مِن رُّوحِي فَقَعُوا لَهُ سَاجِدِينَ ﴿٧٢﴾ فَسَجَدَ الْمَلَائِكَةُ كُلُّهُمْ أَجْمَعُونَ ﴿٧٣﴾ إِلَّا إِبْلِيسَ اسْتَكْبَرَ وَكَانَ مِنَ الْكَافِرِينَ ﴿٧٤﴾ قَالَ يَا إِبْلِيسُ مَا مَنَعَكَ أَن تَسْجُدَ لِمَا خَلَقْتُ بِيَدَيَّ ۖ أَسْتَكْبَرْتَ أَمْ كُنتَ مِنَ الْعَالِينَ ﴿٧٥﴾ قَالَ أَنَا خَيْرٌ مِّنْهُ ۖ خَلَقْتَنِي مِن نَّارٍ وَخَلَقْتَهُ مِن طِينٍ ﴿٧٦﴾ قَالَ فَاخْرُجْ مِنْهَا فَإِنَّكَ رَجِيمٌ ﴿٧٧﴾ وَإِنَّ عَلَيْكَ لَعْنَتِي إِلَىٰ يَوْمِ الدِّينِ ﴿٧٨﴾ "

3 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار آخرین کتابی که خوندی چی بوده؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
کی پشیمون میشن حضرت آقا؟
هر وقت صبح دولتم بدمد "

3 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:25PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه