بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
scholar به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" حس فرار "

46 دقيقه پيش

scholar به سرنگار ::":: حال بالاي رو بگير ::":: پاسخ داد.
" .............. "

47 دقيقه پيش

justbluem به سرنگار الان چی می چسبه؟!! پاسخ داد.
" دماغ انگولی "

7 ساعت پيش

justbluem به سرنگار ::":: حال بالاي رو بگير ::":: پاسخ داد.
" یچیزایی میگن ک نیمتونم بگم "

7 ساعت پيش

justbluem به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" حس جفت پا رفتن تو صورت اونایی ک حضور دارن "

7 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 729

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
بنابراین از شما تقاضا می کنم من بعد به غیر قرآن استناد نکن !

مومن بالله وبکتابه
چشم! تنها به قران استناد میکنم! قرآن میفرماید: اگر نمیدانید از اهل ذکر سؤال کنید:

فاسألوا اهل الذکر ان کنتم لا تعلمون

فاسأل الذین یقرءون الکتاب من قبلک

آیا در قران شما کلمه (اهل) (الذین) ندارد؟! فاسألوا الذکر یا فاسألوا القرآن دارد؟ وای! قرآن میگوید: به اهل کتاب و غیر مسلمین مراجعه کنید تا با آن کتابهای تحریف شده و دین مادری، جواب شما را بدهند؟! آیا ممکن است؟! جائی که خود قرآن هست که سخن خداست چه کار به غیر سخن خدا داریم؟!

همه سخن شما را دیدند که گفتید تقوی این است که از محدوده قرآن قدمی فراتر نرویم! وای! قرآن دستور به بی تقوائی میدهد؟! اهل ذکر دیگر کیستند که بخواهیم به آنها مراجعه کرده سؤال بکنیم؟ این دور رفتن از قران و عین بی تقوائی است!
.
"

12 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار دین مادری؛ حق یا ناحق؟ پاسخ داد.
"
یا علی

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله

لَبيْكَ يٰا عَليْ

ان ربی علی صراط مستقیم

وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم

السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب

امیرالمومنین علیه السلام

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

جوابها وسوالات اقای حسین از غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران

وجالب این است اصل عنوان سوال از بی بی سی انگلیس هست

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=139971

جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید

پاسخ های بی جواب اقای حسین به احتجاج امیرالمومنین علیه السلام به غدبر

جمع اوری جوابهای اقای حسین به منکر غدیر

جوابها بی پاسخ اقای حسین به منکر توسل

پیامبر دروغین ؛ غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران وابلهان شقی طرفدارش

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

16 ساعت پيش

"
کفور عنود ظلوم جهود جهول و.........

http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=180

قال الله عزوجل
مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیائ کمثل العنکبوت اتخذت بیتا وان اوهن البیوت لبیت العنکبوت لو کانوا یعلمون سوره مبارکه عنکبوت ایه شریفه41
نهی و ذم فرموده از اینکه من دون الله ولی وسرپرست باشد
در سوره مبارکه مائده ایه شریفه 55و56می فرمایند
قال الله عزوجل
انما ولیکم الله ورسوله والذین امنوا الذین یقیمون الصلاه ویوتون الزکاه وهم راکعون
ومن یتول الله ورسوله والذین امنوا فان حزب الله هم الغالبون
می فرماید ولی وسرپرست شما خدا وپیامبروکسانیکه ایمان اوردند واقامه صلاه می کنندودر حال رکوع زکات می دهند .وکسانی که ولایت وسرپرستی خدا ورسولش ومومنانی (چون علی بن ابی طالب )را بپذیرند حزب خدایند ویقینا حزب خدا غالب است ........
جمع این ایات چطوره حق تعالی در کلامش تناقض هست؟!
یا ایه سوره مبارکه عنکبوت نسخ شده؟
یا اطلاق ایه شریفه قید خورده ؟ یعنی مقید شده ؟
یا عمومیت ایه شریفه تخصیص خورده ؟ از باب عام وخاص ؟
یا مراد از من دون الله چیزی است غیر متفاهم عرف وهابیت؟
چون نمی شود نهی وذم بفرماید ازولی گرفتن دون الله ؛
مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیائ .
وحصرومدح بفرماید از ولایتش در ولایت خود ودر ولایت من دون الله (به تعبیر وهابیت )
دوستان وهابی مسلک بدون حاشیه رفتن جواب بفرمائید
بسم الله الرحمن الرحیم
من دون الله در آیه قرآن را چه معنا کنیم؟ در مقابل خدا؟ یا معنای دیگری؟
کلمه دون، اصل اینکه مقصود چیست، مشکلی نیست.
بهترین واژه ای که در فارسی معادلش باشد، مشکل ماست.
اگر می گوییم که پیامبر و ائمه دون الله هستند، پس آیه قران چه می فرمایند: انما یبایعونک تحت الشجره، انما یبایعون الله.
این آیه دارد می گوید کسانی که با تو بیعت کرده اند، یعنی منِ قرآن تو را قبول دارم که با تو مبایعه صورت گرفته است. نظیر و ما رمیت اذ رمیتَ
هر کس این را فهمید آنجا هم می فهمد که مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیاء کمثل العنکبوت
در آیه دیگر می فرماید: انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا ...
حالا
و رسوله و الذین آمنوا دون الله هستند یا هم الله هستند؟
اگر دون الله هستند، پس آیه عنکبوت را چه بگوییم؟
پس معلوم می شود آن دون الله یعنی کسانی که مسیرشان مسیر خدا نیست. یعنی اگر یبایعونه، یعنی یبایعون الله.
مثال
کسی می گوید هر کس دنبال کتابی برود غیر از قرآن به انحراف کشیده شده است و فردا جوابی ندارد.
فردا بهش خبر می دهند که یکی از افراد مستمع شما، هرچه کتاب تفسیر در خانه داشت، بیرون ریخته است! چرا چون شما گفتی!
جواب چیست؟
جوابش این است که این غیر قرآنی که گفتم یعنی کتابهایی که رویکردش غیر قرآنی باشد نه تفسیر و کتابهایی که جهت قرآنی دارد.
کلمه دون در این آیات شریفه در اوج فصاحت و بلاغت ادبیات عرب است.
این دون استعمال فلسفی ندارد. بلکه این دون یعنی دونیت حسی و گرایشی.
و من یتول الله و رسوله و الذین امنوا ... حزب الله.
حزب الله دون الله ام هو الله؟
اینجا جای بحث فلسفی نیست که بگویی حزب الله خداست یا غیر خداست.
هر کس در حزب خداست خدایی است و در فضای ادبیات عرب، خدائی ست. یعنی با او دوستی کنید با خدا دوستی کرده اید و با او دشمنی کنید، با خدا دشمنی کرده اید.
---http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?p=2177231#post2177231
یا علی جواب بفرمایند

جوجه وهابیها 11سال پیش نتوستن جواب بدن
شما جواب داری بده "
الله مشرک ؟؟؟؟؟!!!!
http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=3944

بسم الله الرحمن الرحیم

وهابیها به تبع سلف ضال مضل خود که اشکال به پیامبر صلی الله علیه واله وسلم می کرد .

اینها به تبع سلف گمراه و گمراه کننده خود کاسه داغتر ازآش هستند .
از خدا موحدتر وازمحمد صلی الله علیه واله وسلم مسلمان تر واز پاپ کاتولیک تر و.......

اینها بدون اینکه کوچکترین تصوری (نه تصد یقی )ولو بسیار ساده وابتدائی ازتوحید وشرک داشته باشند داد توحید وشرک می زنند وهرکس مخالفشان بود او را مشرک مهدور الدم و...می دانند .

اینها وسیله قرار دادن دیگری را در کاری شرک می دانند.

اینها حتما خدا را هم مشرک می دانند چون در مواردی از آیات شریفه در کنارخودش دیگری (وبقول اینها دون الله ) را هم مطرح فرموده به عنوان نمونه به چند ایه شریفه اشاره می شود .
1-

درسوره مبارکه انفال آیه شریفه 64 می فرمایند : یا ایها النبی حسبک الله ومن اتبعک من المومنین .
ای پیامبر ( صلی الله علیه وآله وسلم ) تر ا بس است وکفایت می کند ؛ خداالله تبارک وتعالی و آنانکه از تو پیروی کردند از مومنین .
ایاخداوند مشرک است ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! که می فرماید به حبیبش ترا بس است الله ومومنین . یا قدرت خدا کم است ونقصی دراوست العیاذ بالله .
2-

در سوره مبارکه تحریم قسمتی از ایه شریفه 4می فرما ید : وان تظاهرا علیه فان الله مولاه وجبریل وصالح المومنین والملائکة بعد ذلک ظهیرا .
واگرشما دو زن ( به اتفاق اهل قبله مراد عایشه وحفصه) چیرگی کنید بر علیه پیامبر ( صلی الله علیه وآله وسلم )هما نا خدا الله هست دوست او وجبرئیل و صالح المومنین ( به اتفاق اهل قبله مراد امیرالمومنین علی علیه السلام ) و ملائکه پس از آن پشتیبان است .
آیادوستی وپشتیبانی الله جل جلا له به تنهائی کفایت نمی کند وکافی نیست؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!ودوستی وپشتیبانی
جبر ئیل وصالح المومنین وملائکه لازماست ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
ایا خدا مشرک شده وجبرئیل وعلی علیه السلام وملائکه را در کنا ر خود قرار داده ؟؟؟؟؟!!!!!!!!
3-

در سوره مبارکه رعد آیه شریفه 43میفرماید : ویقول الذین کفروا لست مرسلا قل کفی با لله شهیدا بینی وبینکم ومن عندهعلم الکتاب .
کفارومشرکین گویند تو رسول نیستی ؛ بگو کفایت می کند مرا الله جل جلا له بهعنوان شاهد وگواه بین من (رسول ) وشما (کفارو مشرکین ) وآنکه نزد او علم کتاب است ( به اتفاق اهل قبله مراد امیر المومنین علیه السلام ) .
آیاگواهی خدا ناقص است که گواهی علی علیه السلام هم باید در کنار گواهی الله باشد؟؟؟
آیاخداوند متعال مشرک شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!..العیاذ بالله .
4-

سوره مبارکه انفال آیه شریفه 62می فرماید خدای متعال : وان یریدوا ان یخدعوکفان حسبک الله هو الذی ایدک بنصره وبالمومنین .
واگر( مشرکین وکفار )بخواهند با تو نیرنگکنند همانا بس است ترا خدا ؛ خدا کسی است که کمک می کند ترا به یاری خویش و بهمومنین .
آیا نصرت خدا به تنهائی کفایت نمی کند ؟؟؟؟ ومومنین کمکشان لازم است ؟؟؟؟
آیا کمک خدا ناقص است ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
آیا خدا اینجا هم مشرک شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... ...العیاذ بالله .و...........

مقلدین چشم وگوش بسته ابن تیمه و عبدالوهاب وبرقعی اینجا و در اینگونه موارد وامثال ا ن چه جوابی دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اینها اتمام حجتی بود بر علیه :عاملة ناصبة تصلی نارا حا میة تسقی من عینآنیه لیس لهم طعام الا من ضریع لایسمن ولا یغنی من جوع .{{{ البته اگر عاملة باشدوبه حسب ظاهر نماز ی بخواند و.......}}}.

ونور چشمی برای کسانی که از نعمت عظمیطیب المولد برخوردارند وآل الله را دوست دارند .

یا علی ؛ وهو العلیالعظیم
یامرتضی علی مددی 1001اللهم عجل لولیکالفرج
اللهم العن الجبت والطاغوت واللات والعزی وابنتیهما ومحبیهما بعدد مااحاط به علمک وبعدد فضائل امیر المؤمنین علیه السلام.

16 ساعت پيش

saeed_s58 به سرنگار دین مادری؛ حق یا ناحق؟ پاسخ داد.
" باسمه تعالی
نقل قول:
در اصل توسط abtahisina نوشته شده است نمايش نوشته
یَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا ﴿۴﴾
آن روز است که [زمین] خبرهاى خود را باز گوید (۴)
بِأَنَّ رَبَّکَ أَوْحَى لَهَا ﴿۵﴾
[همان گونه] که پروردگارت بدان وحى کرده است (۵)
باز هم گویا ابتدا فرضیه در نظر گرفته شده و به آیات خورانده شده. فرضیه: مقصود آیات هر زلزله‌ای است که در زمین اتفاق می‌افتد.
در اینجا این تحدیث اخبار چگونه رخ می‌دهد؟ آیا در هر زلزله‌ای چنین است؟
توجه شود که تعبیر «بِأَنَّ رَبَّکَ أَوْحَى لَهَا» در ادامه «یَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا»ست و وحی مرتبط به تحدیث اخبار است و لذا این مطلب که ادعا شده جور درنمی‌آید:

نقل قول:
1- زلزله وحی و به دستور خداست.آیه 5: [همان گونه] که پروردگارت بدان وحى کرده است!
و اما با توجه به ادامه آیات:

نقل قول:
یَوْمَئِذٍ یَصْدُرُ النَّاسُ أَشْتَاتًا لِیُرَوْا أَعْمَالَهُمْ ﴿۶﴾
آن روز مردم [به حال] پراکنده برآیند تا [نتیجه] کارهایشان به آنان نشان داده شود (۶)
فَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَیْرًا یَرَهُ ﴿۷﴾
پس هر که هموزن ذره‏ اى نیکى کند [نتیجه] آن را خواهد دید (۷)
وَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یَرَهُ ﴿۸﴾
و هر که هموزن ذره‏ اى بدى کند [نتیجه] آن را خواهد دید (۸)
در آیات شریفه چنین آمده که مردم پراکنده می‌شوند تا خود کارهایشان به آنها نشان داده شود پس هر کس به مثقال ذره‌ای خیر عمل کرده باشد آن را خواهد دید و هر کس به قدر سنگینی ذره‌ای شر در اعمالش باشد، آن را خواهد دید. فراموش نکنیم که قرار است هر کس و هر عملی باشد نه فقط اهل رشوه و تبانی در ساختمان‌سازی و فقط هم اعمالی که در این خصوص انجام شده! چنانچه ادعا شده:

نقل قول:
3- مردم در زلزله خیر و شر خود را می بینند. براساس آیه 7و8
اگر پیمانکاران و مسئولین ساختمانهای سست بنیاد و خانه های نامستحکم درست کرده اند، دلیلش رشوه و تبانی و ظلم و ستم و فساد در بین مسئولین و مردم است و آنان در این کار، خیر و شر کارهای خود را می بینند. شاید در یک زلزله اینچنینی 95 درصد تلفات بخاطر زیرساختها و ساختمانهای نامستحکم است و این چیزی نیست جز آن که بدست خود این دولت و ملت درست شده است و آنان شر و خیر کارهای خود را می بینند و دستاورد و اعمال خود را می چشند.
"

16 ساعت پيش

" باسمه تعالی
نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته
لَيْسَ عَلَيْكُمْ جُنَاحٌ أَنْ تَبْتَغُوا فَضْلًا مِنْ رَبِّكُمْ ۚ فَإِذَا أَفَضْتُمْ مِنْ عَرَفَاتٍ فَاذْكُرُوا اللَّهَ عِنْدَ الْمَشْعَرِ الْحَرَامِ ۖ وَاذْكُرُوهُ كَمَا هَدَاكُمْ وَإِنْ كُنْتُمْ مِنْ قَبْلِهِ لَمِنَ الضَّالِّينَ(2:198)
اگر به هنگام حج طالب روزى خدا باشيد، مرتكب گناهى نشده‌ايد، و چون از عرفات بازگشتيد خدا را در مشعرالحرام ياد كنيد، از آن رو كه شما را هدايت كرده، در حالى كه پيش از آن گمراه بوده‌ايد- آیتی

آیه فوق بطور سربسته به عرفات و مشعر الحرام اشاره دارد که ظاهراً در عصر رسول الله، حجاج بیت الله در آن مکانها اموری را انجام می داده اند اما دقیقاً مشخص نشده مبادرت به چه کار یا کارهایی می کرده اند.
و اما چون غانت به همراه پیشینیانش قسم «حسبنا کتاب الله» خورده، اصلاً احدی حق ندارد تحقیق کند که چه می‌کرده‌اند، فلذا هرچه غانت بخواهد به عنوان عمل واجب از جیبش درمی‌آورد و می‌برد و می‌دوزد که البته اصلاً جای نگرانی نیست و او منتظر ایحاءات ابلیس است و به محض رسیدن وحی ابلیس، به اضلال خود ادامه می‌دهد یا شاید هم پیشتر وحی شده و در حال ناز و کرشمه آمدن است یا اینکه ابلیس به او گفته که فعلاً نگو تا وقتش برسد! "

16 ساعت پيش

" باسمه تعالی
نقل قول:

اینک بیایید تا بار دیگر به آیه 196 سوره بقره بر گردیم و از نگاه نظریه ای که پیشتر درباره عمره مطرح کردم، به بررسی موضوع بپردازیم:

و البته این هم روشی است: نظریه‌پردازی و سپس تطبیق آیات کتاب خدا بر نظریه!!!
بله! باید از دریچه نظریه غانت به آیات شریفه نگریست تا به دل او بنشیند!
و چه بد روشی است.

نقل قول:

همانگونه که در آیات سوره حج دانستید، حج دو رکن اساسی دارد که یکی قربانی و دیگری طواف یا زیارت خانه خدا است.
باز هم چون غانت ادعا می‌کند باید پذیرفت!
و هیچ نیازی به اثبات آن نیست! "

16 ساعت پيش

" تشریف ندارید بیشتر به این اسم سر بزنید تا نفوس مستعده از حضرتعالی بیشتر بهره ببرند "

22 ساعت پيش

abtahisina به سرنگار دین مادری؛ حق یا ناحق؟ پاسخ داد.
" اعوذ بالله من الشیطن الرجیم
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
بنام خدا بخشنده مهربان
إِذَا زُلْزِلَتِ الْأَرْضُ زِلْزَالَهَا ﴿۱﴾
آنگاه که زمین به لرزش [شدید] خود لرزانیده شود (۱)
وَأَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا ﴿۲﴾
و زمین بارهاى سنگین خود را برون افکند (۲)
وَقَالَ الْإِنْسَانُ مَا لَهَا ﴿۳﴾
و انسان گوید [زمین] را چه شده است (۳)
یَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا ﴿۴﴾
آن روز است که [زمین] خبرهاى خود را باز گوید (۴)
بِأَنَّ رَبَّکَ أَوْحَى لَهَا ﴿۵﴾
[همان گونه] که پروردگارت بدان وحى کرده است (۵)
یَوْمَئِذٍ یَصْدُرُ النَّاسُ أَشْتَاتًا لِیُرَوْا أَعْمَالَهُمْ ﴿۶﴾
آن روز مردم [به حال] پراکنده برآیند تا [نتیجه] کارهایشان به آنان نشان داده شود (۶)
پس هر که هموزن ذره‏ اى نیکى کند [نتیجه] آن را خواهد دید (۷)
و هر که هموزن ذره‏ اى بدى کند [نتیجه] آن را خواهد دید (۸)

نکاتی که در زلزله جهت حفاظت از جان خود و دیگران باید رعایت نمود:
1- حفظ آرامش خود و دیگران
2- پناه بردن به کنار ستونها و وسائلی از قبیل یخچال و مبل و بین درهای ورودی
3- نایستادن کنار ساختمانها و کنار پنجره ها و دیوارهای سست و قدیمی
4- پناه دادن بچه ها و سالخوردگان در جاهای مطمئن

زلزله اخیر که در مرکز خاورمیانه با ریشتر 7.3 اتفاق افتاد و نیمی از خاورمیانه را تکان داد، نکات مهمی را در بر داشت که براساس سوره زلزله به آن می پردازیم.
1- زلزله وحی و به دستور خداست.آیه 5: [همان گونه] که پروردگارت بدان وحى کرده است!
2- در حین آمدن زلزله، انسان به هم می ریزد و از آمدن زلزله تعجب می کند! براساس آیه 4: و انسان گوید [زمین] را چه شده است!!
3- مردم در زلزله خیر و شر خود را می بینند. براساس آیه 7و8
اگر پیمانکاران و مسئولین ساختمانهای سست بنیاد و خانه های نامستحکم درست کرده اند، دلیلش رشوه و تبانی و ظلم و ستم و فساد در بین مسئولین و مردم است و آنان در این کار، خیر و شر کارهای خود را می بینند. شاید در یک زلزله اینچنینی 95 درصد تلفات بخاطر زیرساختها و ساختمانهای نامستحکم است و این چیزی نیست جز آن که بدست خود این دولت و ملت درست شده است و آنان شر و خیر کارهای خود را می بینند و دستاورد و اعمال خود را می چشند. خدا به هیچ ملتی ذره ای ظلم نخواهد کرد. خدا عادلترین است.
آیه 6: آن روز مردم [به حال] پراکنده برآیند تا [نتیجه] کارهایشان به آنان نشان داده شود (۶)

4- از آنجا که زلزله ازگله 7.3 ریشتری در خاورمیانه اتفاق افتاد، و بیشتر مردم خاورمیانه آن را احساس کردند، هشداری بود برای آنان. یک تکانی به مردم داد تا که مردم بخود آیند و تغییراتی در اعمال و کردار خود بوجود آورند. "

يك روز پيش

computer2017 سرنگار جدیدی با عنوان آشنایی با سه نوع تبلیغات اینترنتی پر طرفدار ساخت
" تبلیغات ریشه درسبک و ریشه زندگی جوانع امروزی دارد و عملی است که در آن عرضه کنندگان یا تولیدی ها با انجام یک سری فعالیت سعی دارند که تقاظا کنندگان بالقوه را از محصول و خدمات خود مطلع نمایند. این فرایند با روش‌های مختلف و متفاوتی نسبت به بازار و عرضه کنندگان انجام صورت می گیرد.
تبلیغات کلیکی

در بیشتر وب سایت ها جایی را برای تبلیغات در نظر می گیرند. این وب سایت ها با توجه به زمینه کاری شما و مرتبط با محصولات طراحی سایت شما را به نمایش می گذارند. هزینه این آگهی ها به صورت کلیکی می باشد و به این شکل می باشد که با هر کلیک هزینه ای ار مجودی شما کسر می گردد. این روشی مناسب برای برند سازی و نمایش بالایی برای آگهی وب سایت شما می باشد. به تبلیغات کلیکی ppc نیز گفته می شود.
تبلیغات موبایلی

تبلیغاتی نوین با بازده ای بالا و با دسترسی آسان. تبلیغاتی به روش اپلیکیشن های مبایل. امروزه بیشتر مردم با هر سطحی از زندگی دارای تلفن های هوشمندی در کنار لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی خود هستند. با توجه به آمارهای جدید استفاده از اَپ های مبایل افزایش روز افزونی دارد.
برخی از کسب ‌وکارها و اپلیکشن‌ها به این صورت می باشند که با مشتریهایشان بیشتر از طریق مبایل و تبلت‌ها در تماس هستند؛ بر این اساس برای بازتاب بیشتر و گسترش کسب و کار خود یکی از پیشنهاد های ما تبلیغات از این طریق می باشد
تبلیغات ویدیویی

تبلیغاتی قوی به روش صدا و تصویر. در این روش شما می توانید با تصاویر تبلیغاتی خود را در اپلیکیشن ها و وب سایت ها ارایه نمایید و به منظور برند سازی و آگاهی در مورد محصولات و خدمات خود مشتری های بیشتری به دست آورید.
در طراحی سایت فروشگاهی و طراحی وب سایت این روش جزء روش های پر طرفدار می باشند. "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار شهادت خاتم الأ نبیاء و امام مجتبی و علی بن موسی الرضا علیهم السلام تسلیت پاسخ داد.
" صفحه نخست » عکس و فیلم

http://www.shia-news.com/files/adv//2617_288.gif

اخبار ویژه

http://www.shia-news.com/files/fa/ne...188538_507.jpg بیداری شیعیان حکومت‌های آمریکایی مستبد عرب را تهدید می‌کند

http://www.shia-news.com/files/fa/ne...188517_924.jpg بحرین در رأس ناقضان آزادی بیان در منطقه عربی قرار دارد

http://www.shia-news.com/files/fa/ne...188473_953.jpg محرومیت ها و ستم هایی که بر شیعیان پشتون پاکستان می رود

http://www.shia-news.com/files/adv//2637_704.gif

مطالب مرتبط
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif حال‌وهوای حرم رضوی در شب شهادت امام سجاد
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif فضای داخلی ضریح مطهر حضرت رضا روشن شد
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif فیلم توریست های اروپایی در حرم امام رضا و شیعه شدن آنها
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif تصاویر قدیمی حرم امام رضا
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif تصویر هوایی زیبا از حرم امام رضا
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif تصاویر ۱۰۰ سال پیش از حرم امام رضا و حرم حضرت معصومه
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif صدام در حرم امام رضا+ تصویر "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار چرائی سانسور وبی رنگ کردن اربعین در رسانه ها پاسخ داد.
" http://www.shia-news.com/client/them...img/tl_box.gif کد خبر: ۱۵۲۴۹۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸

صفحه نخست » بین الملل > فرهنگی

http://www.shia-news.com/files/fa/ne...188530_840.jpgبه گزارش«شیعه نیوز»، *اسکات پیترسون در کریستین ساینس مانیتور نوشت: در طی سالیان، زیارت حرم امام حسین (علیه السلام) در اربعین از سوی زائران شیعه- که به اجتماعی بزرگتر از حج تبدیل شده است- هدف مکرر گروهک های تروریستی از جمله داعش بوده است. اما زائران باایمان باز هم به زیارت می آیند و داعش در انزوا به سر می برد.

برای عراق تامین امنیت میلیون ها مومن شیعه در ایام اربعین حسینی همواره یک چالش بزرگ بوده است.

بزرگترین زیارت مذهبی سالیانه بر روی زمین

این پیاده روی که بزرگترین زیارت مذهبی سالیانه بر روی زمین است، در مقابله با ناامنی دیرینه عراق و تلاش های مکرر گروهک های تروریستی که جدیدترین آنها داعش است و تلاش می کنند این رویداد را به خشونت بکشند، انجام می شود.

امسال با شکست داعش در ماه های اخیر توسط نیروهای امنیتی عراق با حمایت نظامیان شیعه ایرانی و یک کمپین بمباران به رهبری آمریکا، زیارت حرم امام حسین (علیه السلام) افزایش قابل توجهی داشت.

علاوه بر پیکرنگاری اعتراض آمیز امام حسین (علیه السلام) به عنوان «سیدالشهدا»، امسال در مسیر زائران پوسترهایی از شهدای شیعه مذهب عراق نصب شده بود که در نبرد با داعش به شهادت رسیدند؛ این آمیزه ای از مفاهیم مذهبی و سیاسی است که در باور مدرن شیعی مرسوم گردیده است.

خطر حمله زیاد بود اما به همان اندازه پاداش میلیون ها زائر شیعه که ایمانشان بر ترسشان غلبه کرد، زیاد بود. در روزهای اوج پیاده روی در مسیرهایی که با حضور حدود ۱۴ میلیون نفر مومن مسدود می شود، وقتی زائران برای نخستین بار گنبد طلایی ومناره های حرم امام حسین (علیه السلام) را می بینند، دست های خود را به احترام بالا می آورند . داخل حرم نیز شور و هیجان این گردهمایی بسیار زیاد است.

زائران از تروریست ها نمی ترسند

زائران اربعین بارها هدف گروهک داعش قرارگرفته اند که با دیدگاه افراطی خود شیعیان را کافر می داند. این خطرات از ژوئن ۲۰۱۴، زمانی که داعش از سوریه به سمت مرز عراق متمایل شد و اعلام کرد دولت شیعه بغداد و حرم ائمه شیعه در نجف و کربلا را ویران می کند، افزایش یافت.

اما خشونت آنها هرگز از اشتیاق شیعیان برای اربعین نکاست. هرچند حوادثی نیز رخ داد؛ مانند انفجار یک بمب انتحاری در اتومبیلی در ماه نوامبر ۲۰۱۶ که منجر به کشته شدن دست کم ۱۲۵ زائر ایرانی شد که در راه بازگشت به کشور خود بودند.

پیاده روی امسال که در یک بازه زمانی دو هفته ای در جریان بود و در روز دهم نوامبر به اوج خود رسید، بدون حادثه جدی سپری گردید. ۵۵ هزار نیروی امنیتی برای تامین امنیت به کار گرفته شدند و قوانین سختگیرانه مانع از ورود وسایل نقلیه غیررسمی به حریم ۲۰ مایلی حرم می شد.

اجتماعی بزرگتر از حج

عقیل الطریحی- استاندار کربلا می گوید: «مطمئنا مردم نگرانی هایی درباره امنیت دارند و این نگرانی صحیح است. دوربین هایی با تکنولوژی پیشرفته در غرب کربلا نصب و فعال گردیده زیرا احتمال می رفت دشمن از بیابان حمله کند. دو سال پیش نیروهای امنیتی در همین مکان با داعش درگیر شدند. چهار یا پنج هواپیمای بدون سرنشین نیز جاده ها و مزارع را رصد می کنند.»

حفاظت امنیتی ارتقاء یافته اما هنوز چالش برای بزرگترین گردهمایی سالانه در نوع خود بر روی کره زمین، وجود دارد. بنابر اعلام مقامات کربلا حدود ۱۳٫۸ میلیون زائر امسال در پیاده روی اربعین شرکت کردند. بیشتر از ۲ میلیون ایرانی با اخذ ویزا به عراق رفتند. حدود ۳۰ هزار افغان از مرز هوایی و ۳۰ هزار نفر دیگر نیز از مرز زمینی ایران وارد عراق شدند. بیش از ۲۰۰ هزار نفر از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و ۵۰ هزار لبنانی نیز خود را به این پیاده روی رساندند.

در مقایسه، مناسک سالیانه حج که در شهر مکه در عربستان سعودی برگزار می شود، با توجه به حضور ۱٫۸ میلیارد مسلمان بر روی کره زمین که هر یک می بایست حداقل یک بار در زندگی خود در این مناسک حضور یابد، هرسال با گردهمایی کمتر از ۳ میلیون نفر برگزار می گردد.

در عراق، این آمار بدون احتساب صدها هزار نفر داوطلبی اعلام می شود که خدمات لجستیک گسترده ای شامل غذا، آب، مسکن و خدمات بهداشتی در طی مسیری به طول بیش از ۱۰۰ مایل ارائه می دهند. تمامی این خدمات به طور رایگان در اختیار زائران قرار می گیرد.

اتحادی برای تهدید

الطریحی می گوید: «خطر داعش به جای اینکه زائران را بترساند، شیعیان عراق را متحد کرده است. برای شیعیان این چالش بزرگی است که حضور خود را ثابت کنند. بسیاری از آنها معتقدند با حضور در این مراسم آمرزیده می شوند. حسین (علیه السلام)، نماد انقلاب است زیرا در مقابل بی عدالتی به پاخاست و این اصل تبدیل به جزئی از ناخودآگاه شیعیان شده است.»

با این حال برای بسیاری از زائران اربعین، در ارتباط آنها با باورهای دینیشان، سیاست در درجه دوم اهمیت قرار دارد. امال حسین، دختر دانشجویی که بارها با خانواده خود به کربلا سفر کرده است، می گوید: «رسیدن به حسین (علیه السلام)، همواره احساس شگفت آوری است؛ مانند رسیدن به بهشت است.»

*اسکات پیترسون گزارشگر ااخبار خاورمیانه پایگاه خبری تحلیلی کریستین ساینس مانیتور و عکاس گتی ایمیج است. وی طی بیش از دو دهه گذشته به ویژه به رصد اخبار ایران، عراق و سوریه از ترکیه اشتغال داشته است. پیترسون تاکنون ۳۰مرتبه به ایران سفر کرده که چکیده آن در کتاب «بگذار شمشیرها مرا احاطه کنند: سفری از ورای عناوین خبری» (۲۰۱۰) آمده است.

منبع: شفقنا

اخبار ویژه

http://www.shia-news.com/files/fa/ne...188538_507.jpg بیداری شیعیان حکومت‌های آمریکایی مستبد عرب را تهدید می‌کند

http://www.shia-news.com/files/fa/ne...188517_924.jpg بحرین در رأس ناقضان آزادی بیان در منطقه عربی قرار دارد

http://www.shia-news.com/files/fa/ne...188473_953.jpg محرومیت ها و ستم هایی که بر شیعیان پشتون پاکستان می رود

http://www.shia-news.com/files/adv//2637_704.gif

مطالب مرتبط
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif خبرنگار هافینگتون پست درباره اربعین چه نوشت؟
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif حرم مطهر امام علی در آستانه ۲۸ صفر سیاهپوش شد+ تصاویر
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif آستان مقدس حسینی برای مستند سازی اربعین برنامه ریزی می‌کند
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif راه‌پیمایی اربعین با حضور شهردار و اهتزاز پرچم امام حسین در آسمان لس آنجلس+ فیلم
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif گروهی از مستبصرین شبه جزیره بالکان به حرم امیرالمؤمنین مشرف شدند
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif هیئتی ۴۰۰ نفره از مغرب به زیارت حرم امام حسین مشرف شدند
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif مراسم اربعین حسینی در استانبول برگزار شد
http://www.shia-news.com/client/them...nazarsanji.gif مردم عراق اینگونه از زوار ایرانی پذیرایی کردند+ تصویر "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار چرائی سانسور وبی رنگ کردن اربعین در رسانه ها پاسخ داد.
" صفحه نخست » بین الملل > فرهنگی

خانم کاترین شاکدام فعال رسانه ای مسلمان انگلیسی که به دعوت کمپین "حسین عشق بین المللی" و کنفرانس افق نو در پیاده روی اربعین امسال شرکت کرده بود، مقاله ای در پایگاه مشهور هافینگتون پست منتشر کرد.
http://www.shia-news.com/files/fa/ne...188730_331.jpgبه گزارش«شیعه نیوز»، خانم کاترین شاکدام فعال رسانه ای مسلمان انگلیسی که به دعوت کمپین "حسین عشق بین المللی" و کنفرانس افق نو در پیاده روی اربعین امسال شرکت کرده بود، پس از باز گشت از عراق مقاله ای در پایگاه مشهور هافینگتون پست منتشر کرد.

ترجمه این مقاله چنین است:

زیارت دل: اربعین؛ بهترینی که اسلام پیش رو می‌نهد

زیارتی که برای بسیاری ناشناخته است و پیام آن برای بسیاری از نخبگانی که حقایقی خودساخته حول آن شکل داده‌اند، آزاردهنده است. عظیم‌ترین زیارت در عراق که میلیون‌ها مرد، زن، و کودک را در این نوامبر گرد هم آورد.طبق اعلام دفتر نخست‌وزیری عراق، امسال دست کم 14 میلیون نفر عازم شهر مقدس کربلا شدند تا بار دیگر شهادت امام حسین –نوه پیامبر اسلام- را گرامی بدارند.

با توجه به اینکه عراق همین چند ماه پیش در محاصره داعش قرار داشت، کمتر کسی می‌تواند شکوه و شگفتی این چنین شاهکاری را درک کند. آری، زیارت اربعین چیزی فراتر از فریاد پیروزی بر وحشت و ظلم است؛ و همچنان جلوه‌ای دگر از پارسایی مذهبی. اربعین بهترین چیزهایی است که اسلام پیش رو می‌نهد: دعوت همه بشریت به صلح و وعده این که در مقابل هر تعدی و ظلم، یک صدا به دادخواهی برخواهد خاست.

اربعین گرامی‌داشت مردی به نام حسین بن علی است که یک‌تنه در مقابل لشکری متعصب و خشمگین ایستاد و استبداد را به سخره کشید تا آموزه‌ای باشد برای انسان‌ها که شریف و آزاده به پای حقیقت‌شان بایستند و ظلم و جور را به زیر کشند.

اگر قهرمانان تاریخ پُرشمار باشند، هیچکدام به اندازه امام حسین از خودگذشتگی و عشق نمی‌بخشند. هیچکدام به اندازه حسین ، جوامع و ملت‌ها و پرچم‌ها را به عشق خود اختصاص نمی‌دهند.

هر چند که اربعین به عنوان بزرگ‌ترین رسم از آداب شیعه باقی می‌ماند اما فقط مختص به شیعیان نیست و به همه مردمان، همه دین‌ها، و همه موقعیت‌ها تعلق دارد. اربعین، جایی‌ست که همه تفاوت‌های بشری کنار گذاشته می‌شود و ما اجتماع انسانی و وحدت‌مان را پاس می‌داریم. همبستگی انسانی تحت لوای یک آرمان پر عظمت: آزادی در عدالت.

نویسنده هافینگتون پست در اربعین چه دید؟

آیت‌الله «سید محمد سعید طباطبایی حکیم» در میزبانی از هئیت ما در نجف اینچنین گفت: «پیام امام حسین متعلق به همه جهان است. همان طور که اسلام چنین است».

من می‌فهمم که در این روزگار، دینداری به اندازه سکولاریسم رایج نیست اما باید بدانید که دین را با پررنگ کردن نمونه‌های خشونت نزد مایی که شاهد آنها بودیم، آنها را تحمل کرده‌ایم، و با آنها به مقابله برخاستیم، بد جلوه داده‌اند. دین اسلام را طوری در نظر ما تعریف کرده‌اند که اجازه به انسان‌ها می‌دهد تا یکدیگر را قصابی کنند و خدای قهار و توانا هم پشت آنهاست!

اما حقیقت این است که اسلام را سر و کاری با داعش نیست که پرچم‌ این نوع دین را برمی‌افرازد. باید به دکترین معماران داعش توجه کرد که می‌خواهند با ربط دادن این گروه به اسلام، گفتمان عمومی ما را آلوده کرده و آتش به جان جوامع ما بیاندازند.

این وحشت‌افکنی، قدمت دیرینه دارد. قدمتی به اندازه عمر اربعین، از آن زمان که امام حسین در دشت کربلا در مقابل لشکر ظلم برخاست تا اسلام بار دیگر جایی به دور از انحراف بشری به سمت نور برخیزد.اربعین آخرین روز از مدت زمان عزاداری برای حسین بن علی –امام سوم شیعیان و نوه حضرت محمد - است.

اربعین نه تنها یک زیارت مذهبی است که یادآور این است که با خیزش هر ظالم و مستبد، جنبش مقاومت نیز برمی‌خیزد.این امید را دارم که خوانندگان این مطلب دریابند که سرزمین برترین شهید تاریخ، چگونه بزرگ‌ترین تهدید علیه بشریت را به لطف آموزه‌های امام حسین خنثی کرد.

چیزی که اکثر رسانه‌های جهان در مورد آن به ندرت سخن می‌گویند. و ما همچنان باید در مورد آن سخن‌ها بگوییم. اربعین حکایت ایثار مردی است که با مرگ مواجه شد تا به آرمان و اعتقاد خود پایبند باشد و 13 قرن است که هر ساله الهام‌بخش میلیون‌ها نفر است.

اگر اربعین، امروز به یکی از بزرگ‌ترین زیارت‌های همه ادوار تاریخ بدل شده است، باید آن را در مسیر نجف به کربلا دید که زائران مترصد دیدار یار، چگونه این راه سخت را جانانه طی می‌کنند.شیعه علی 13 قرن است که با شکنجه و تعدی و سرکوب مواجه می‌شود ... چرا سازش نمی‌کنند که مشکل حل شود؟ به این‌ها فکر کردید؟ چرا به سادگی تسلیم نمی‌شوند و آرام و آسایش به جان نمی‌خرند؟

پاسخ ساده است: شیعه عدالت را بدون آزادی نمی‌خواهد و آرام جان را بدون شرافت.امروز، اربعین صدای رسای رشادت یک ملت است: عراقی‌ها. و کجا شجاعتی همچون شجاعت عراقی‌ها به ما این درس را داد که چگونه بر علیه تهاجم ظالم باید برخاست و این شجاعت قلبی، چه چیزهایی که در بر ندارد.

درس عراقی‌ها نه فقط مقاومت در مقابل ظالم که درس بشردوستی به جهانیان هم بود.سعادت داشتم که امسال در راه‌پیمایی اربعین باشم و میهمان شفقت خالصانه و سخاوت عراقیان که در هیچ جای دیگر به این اندازه ندیده‌ام.

اینکه عراقی‌ها دیر زمانی‌ست که دارایی‌های خود را از دست داده‌اند و امروز اینگونه خالصانه از غریبه‌ها پذیرایی می‌کنند، همان درس تواضع مشفقانه‌ای است که از امام خود گرفته‌اند.ملتی که از دهان خود می‌زند تا نهایت مهمان‌نوازی را نشان دهد و این نهایت الهام‌بخشی است.

در راه بین نجف تا کربلا، شاهد بهترین شکل انسانیت بودم. دستانی را دیدم که به نیت خدمت دراز می‌شد؛ آغوش‌هایی را دیدم که پناه‌گاه بیماران و خسته‌گان می‌گردید؛ اطعمه و اشربه‌هایی که خالصانه نثار جان گرسنه‌گان و تشنه‌گان می‌شد.

در آن راه، دریافتم که انسانیت چگونه می‌تواند باشد اگر ما نیز کمی سخت‌تر تلاش کنیم.

هر ساله، شهر مقدس کربلا، به لطف سخاوت مردم‌اش، به تنهایی ناممکن‌ها را از خلال گشودن درهای خود به روی میلیون‌ها زائر ممکن می‌سازد. هر ساله، برای چندین هفته، مردم عراق، به طور رایگان غذا و آب و امکانات پزشکی و موکب در اختیار زائران قرار می‌دهند.

هیچ شهری در جهان، چنین شاهکاری را رقم نمی‌زند. نه حتی مکه تحت نگهبانی آل سعود.باید به این مورد تاکید کنم که در اسلام، مردمانی هستند که به نام یک مرد و به عشق پسر علی بن ابی‌طالب ، تعصبات خود را کنار گذاشته و در زمان رویارویی با تجاوز و تعدی، برادرانه کنار هم می‌ایستند.

باید در مورد عراقی‌ها این را بگویم که به رغم تمامی رنج و المی که متحمل شده‌اند، زیر پرچم مردی که او را بسیار گرامی می‌دارند، به دیگران یاری می‌رسانند: پرچم حسین بن علی .باید از کسانی گفت که از صدای رسای اربعین که به بهترین نوع انسانیت را به جهان عرضه می‌دارد هراسانند و آن را انکار می‌کنند.

من بین نجف و کربلا راه رفتم و فقط می‌توانم بگویم «چیزی جز زیبایی ندیدم».

منبع: مشرق "

يك روز پيش

scholar به سرنگار ترانه پاسخ داد.
" گر جان به جان من کنی
جان و جهان من تویی
سیر نمیشوم ز تو
تاب و توان من تویی
نظری به حال ما کن
تا روم به سمت کویت
دیوانه تر از دلم نیست
تا شود اسیر رویت
شوخیه مگه بذاری بری نمونی
تو یار منی نشون به اون نشونی
شوخیه مگه دلو بزنی به دریا
عاشقی کنی پرسه نزنی تو شب ها
چه کنم وجود من با دل تو ساز شد
همه دنیای من آن دلبر طناز شد
تو که بی وفا نبودی پر جور و جفا نبودی
تو همه وجود مایی
تو ز ما جدا نبودی
ز ما جدا نبودی …
عاشقی کنی پرسه نزنی تو شب ها "

يك روز پيش

" در عرفات با خانواد در پارک مشغول قدم زنی می شدند وبا گوشی همراه ترانه گوش می کردند "

يك روز پيش

ghanet به سرنگار دین مادری؛ حق یا ناحق؟ پاسخ داد.
" لَيْسَ عَلَيْكُمْ جُنَاحٌ أَنْ تَبْتَغُوا فَضْلًا مِنْ رَبِّكُمْ ۚ فَإِذَا أَفَضْتُمْ مِنْ عَرَفَاتٍ فَاذْكُرُوا اللَّهَ عِنْدَ الْمَشْعَرِ الْحَرَامِ ۖ وَاذْكُرُوهُ كَمَا هَدَاكُمْ وَإِنْ كُنْتُمْ مِنْ قَبْلِهِ لَمِنَ الضَّالِّينَ(2:198)
اگر به هنگام حج طالب روزى خدا باشيد، مرتكب گناهى نشده‌ايد، و چون از عرفات بازگشتيد خدا را در مشعرالحرام ياد كنيد، از آن رو كه شما را هدايت كرده، در حالى كه پيش از آن گمراه بوده‌ايد- آیتی

آیه فوق بطور سربسته به عرفات و مشعر الحرام اشاره دارد که ظاهراً در عصر رسول الله، حجاج بیت الله در آن مکانها اموری را انجام می داده اند اما دقیقاً مشخص نشده مبادرت به چه کار یا کارهایی می کرده اند. به نظر می رسد که سنت، بجز وقوف در عرفات و مشعر، وظیفه واجب دیگری را بر عهده حجاج نگذاشته است. در حال حاضر مردمی که به مکه می روند، معمولاً از ظهر تا مغرب روز نهم در عرفات می مانند و سپس به مشعر می روند و شب را تا صبح در آنجا به سر می کنند و جز نماز خواندن و بعضی اذکار و دعاهای مستحبی، کار دیگری انجام نمی دهند.
البته در اینجا مورد دیگری نیز به چشم می خورد که در آن، خداوند خطاب به زائران خانه اش فرموده باید خدا را یاد کنند همانگونه که او هدایتشان کرده و از ضلالت رهایشان ساخته است. گفتنی است عبارت فَاذْكُرُوا اللَّهَ- خدا را یاد کنید- در آیات 200 و 239 بقره نیز وجود دارد.
من انشاء الله در بحث صلاة الوسطی، مفصلاً در باره آیات 239 و 200 سوره بقره بحث خواهم کرد. فعلاً می خواهم توجهتان را به آیه 203 جلب کنم:

وَاذْكُرُوا اللَّهَ فِي أَيَّامٍ مَعْدُودَاتٍ ۚ فَمَنْ تَعَجَّلَ فِي يَوْمَيْنِ فَلَا إِثْمَ عَلَيْهِ وَمَنْ تَأَخَّرَ فَلَا إِثْمَ عَلَيْهِ ۚ لِمَنِ اتَّقَىٰ ۗ وَاتَّقُوا اللَّهَ وَاعْلَمُوا أَنَّكُمْ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ(2:203)
خداوند را در ایامی چند یاد کنید، پس هرکس تعجیل کند و حج را در دو روز به اتمام رساند گناهی بر او نیست و هرکس تأخیر کند و زمان حج را طولانی تر نماید گناهی بر او نخواهد بود به شرط آنکه حدود الهی را حفظ کند، حدود و مقررات الهی را حفظ کنید و بدانید که در محضر او محشور خواهید شد.

چه ایام معدوداتی که در آیه 203 آمده و چه ایام معلومات آیه 28 سوره حج، هردو به روزهایی که حجاج در حج بسر می برند اشاره دارند. بطوری که از آیه پیداست، اگر کسی قصد تعدی از مقرات الهی و نا فرمانی او را نداشته باشد، چنانچه به هر دلیلی مجبور شود ایام مذکور را کم یا زیاد کند گناهی بر او نخواهد بود.
"

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:20PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه