بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
صبح به سرنگار فیلترینگ تلگرام پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
قسمت تراژدی زندگی ما این است که یکی ما را فیلتر کرده و دیگری تحریم!

با فیلترشکنِ تحریم کننده می آییم تا ببینیم فیلترکنندهِ تحریم شده، در چه حالی است!؟

کپی کردم، با اجازه از صاحبش
خوبیش این که یک نرم افزار دو مشکل رو با هم حل می کنه!
لازم نیست دو بار مشکل حل بشه. "

يك ساعت پيش

صبح به سرنگار فیلترینگ تلگرام پاسخ داد.
"
نقل قول:
با این تفاوت که اونجا در جهت حفظ حقوق شهروندی مردم و آزادی ها با دستورهای ترامپ مخالفت کردن و اینجا قضیه عکس بوده. اونجا ترامپ میخواست یک محدودیت ایجاد کنه باهاش برخورد کردن ولی اینجا خلاف نظر رئیس جمهور یک محدودیت ایجاد شده.
فیلتر کردن صدمه به حقوق شهروندیه، مردم اگر به این نتیجه برسن که مثلا تلگرام بده خودشون ازش استفاده نمیکنن، مداخله در این امور زیر سوال بردن فهم و قدرت تشخیص مردمه.
دیگه این نظر شماست.

نظر ترامپ - نمایندۀ مردم که هفته پیش از اون انتخاب شده بود - این نبود! و هنوز هم درگیر اثبات نظریه‌هاشون هستن دو طرف و حکم میره و میاد!

اگر یکی دیگه نظرش این بود که مثلا مهاجرت اتباع این هفت کشور طبق فلان دلایل به ضرر آمریکاست بحث پیش میاد دیگه.

اما عملا دادگاه و قضاوت مافوق رای مردم هست و فصل الخطاب و این تعارضی با دموکراسی نداره. در واقع صندوق رای و سیستم دموکراسی زیرمجموعۀ این حکم و قضاوت فوقانی اتفاق میافته و بدون اون بی معناست. "

يك ساعت پيش

صبح به سرنگار نخست‌وزیر اسبق سوئد: ترامپ با اروپا مثل دَربان رفتار می‌کند پاسخ داد.
"
نقل قول:
حتی چین و روسیه هم جشن می گیرن، چین و هند و اینها با فروش کالاهاشون به قیمت دلخواه خودشون به ما، و روسیه با گرون شدن نفت و لابد گرفتن امتیاز از عربها و اسرائیل
تقریبا همه یه جورایی خوشحال میشن از فلسطین تا سعودی و از اسرائیل تا هند و ترکیه.
جماعت لاشخور و کفتار و فرصت طلب.. هرچند واقعیت جهان همینه و ما اگر درک درستی از واقعیت های جهان داشتیم چنین فرصتی برای اینها فراهم نمی کردیم.
ما ابتدا چیز ساده ای خواستیم. حق تعیین سرنوشت! بعدها اینقدر درگیری گسترده شد. به جرم تعیین سرنوشت! ما روز اول خودمون هم باورمون نمیشد که به این جرم اینقدر درگیر بشیم! ولی اینها اونقدر وحشی بودن که درگیری رو به اینجا بکشونن. سیاهۀ جرمهائی که ما مرتکب شدیم، به نسبت سیاهۀ جرم‌هائی که «استعمار» مرتکب شده بسیار ناچیزه.

اگر ماجرای مک فارلین رو نبینیم، حداقل از نیمۀ دهۀ هفتاد ما داشتیم پیام آشتی و دوستی به این وحوش می‌دادیم و دائم ناموفق بوده و از ما چیزی جز چیزی شبیه سعودی و بدتر از سعودی نخواستند و ما رو جز در این جایگاه نخواستند. علتش عملا جاه طلبی «اسرائیل» و طمعش روی منطقۀ هست و البته این با لاشخوری استعماری برای بهره وری حداکثری از این ملت های مفلوک قابل تجمیع هست.

جواب «گفتگوی تمدن‌ها» رو با «جنگ» دادن، یعنی خودتون رو جزو آدم حساب نکنید! "

5 ساعت پيش

simandcable نشان کنار گفتگوی خود را تغییر داد.

6 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 1999
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=134

قل قول: در اصل توسط hosyn نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif

نقل قول:
در اصل توسط ghanet نغانت یا پیرو هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایرانوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
پس ملائکه یعنی خوشگلها! عیب ندارد من این را برایتان ثبت می کنم تا همیشه در خاطرم باشد که باید همواره دور و برتان را خلوت نگه دارم.
چه می شود کرد؟! این استراتژی گفتمان شماست که مانند آن بچه طبیب، به هرچه در اطراف ببینید می آویزید.

hosynخیر! یعنی از ما بهتران! حرف من را تحریف نکنید، بلی، اگر منظور از خوشگل، یعنی گل و طینت و سرشت او، خوش و خوب است، مانعی ندارد.

hosyn
پشیمان شدم! پشیمان شدم! که چرا قبول نکردم ملائکة به معنای خوشگلها باشد! در این تاپیکی که همه واژگان قرآن کریم، معنایش تغییر کرده، و واژه‌ها، دیگر معنای مادری ندارد، طبیب ما از ماست و کشک و دوغ و پالان، یک طبابتی میکند که آن سرش ناپیدا! پس چرا ملائکة‌اش به معنای مادری بماند؟!!! در قرآنی که صلاة به معنای نماز نیست، سجده به معنای سجده نیست، رکوع به معنای رکوع نیست، اله به معنای اله نیست، عبادت به معنای عبادت نیست، مقام ابراهیم به معنای مقام ابراهیم نیست، و... پس چرا ملائکة به معنای ملائکة باشد؟! ملائکة در قرآن دین حق! یعنی خوشگلها! گذشت زمانی که در قرآن دین مادری، ملائکة یعنی موجودات ملکوتي! این مطلب مهم را در سابقه این تاپیک سراپا علمی، ثبت کنید!
"

15 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خدا بر محبین امیر المومنین علیه السلام مبارک باد پاسخ داد.
"
یا مهدی و
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم‏ وَ لِعَن أعدائهم أَجْمعين
یامهدی
یا حسین یا رحمة الله الواسعة علی خلقه
یا حسین
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُم
یا علی یا حیدر یا ایلیا
آمرزش گناهان، پاداش طولانی کردن سجده ها در ماه رمضان

پیامبر اکرم صلّی الله علیه وآله فرمود:
بحار الأنوار (ط - بيروت) ؛ ج‏93 ؛ ص357

ْ وَ ظُهُورُكُمْ ثَقِيلَةٌ مِنْ أَوْزَارِكُمْ فَخَفِّفُوا عَنْهَا بِطُولِ سُجُودِكُمْ

پشت شما از گناهانتان سنگین شده است، پس با طول سجود (در ماه رمضان) آن بارها را سبک کنید.

بحارالأنوار، ج93، ص357 به نقل از عيون اخبارالرضاعلیه السلام

"

15 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
یا مهدی و
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم‏ وَ لِعَن أعدائهم أَجْمعين
یامهدی
یا حسین
یا علی یا حیدر یا ایلیا

ْ وَ ظُهُورُكُمْ ثَقِيلَةٌ مِنْ أَوْزَارِكُمْ فَخَفِّفُوا عَنْهَا بِطُولِ سُجُودِكُمْ

پشت شما از گناهانتان سنگین شده است، پس با طول سجود (در ماه رمضان) آن بارها را سبک کنید.

"

15 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
یا مهدی و
یامهدی
یا حسین
یا علی یا حیدر یا ایلیا

"

18 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار عدالت صحابه ؟؟!!! پاسخ داد.
"

اعتراف جالب یکی از علمای اهل تسنن در مورد طلحه و زبير

نقدی بر نظریهء #عدالت_صحابه(٢٩)

اعتراف عالم بزرگ اهل تسنن :

خداوند عادل تر از آن است که طلحه و زبیر را وارد بهشت کند

صالح بن محمد: سمعت عباد ابن یعقوب یقول: الله أعدل من أن یدخل طلحة والزبیر الجنة.
قلت: ویلک ! ولم ؟ قال: لانهما قاتلا علیا بعد أن بایعاه.

صالح بن محمد گوید: از عباد بن یعقوب شنیدم که می گفت: خداوند عادل تر از آن است که طلحه و زبیر را وارد بهشت کند. گفتم: وای بر تو! چرا؟ گفت: چون آن دو با علی بن ابیطالب (علیهما السلام) جنگیدند بعد از آن که با او بیعت کرده بودند.

سیر اعلام النبلاء، جلد ۱۴، صفحه ۲۹

اسکن کتاب:
http://l1l.ir/ywg

http://l1l.ir/yyd

روایت از عباد بن یعقوب است که او از روات بخاری، ترمذی، ابن ماجه، بزار و دیگران می باشد
ذهبی در سیر اعلام النبلاء در مورد او می گوید:

الشیخ العالم، الصدوق و در میزان الاعتدال جلد ۲، صفحه ۳۷۹، شماره ۴۱۴۹
می گوید:صادق فی الحدیث
ابوحاتم نیز در مورد او می گوید:شیخ ثقه

سیراعلام النبلاء، جلد ۱۱ صفحه ۵۳۷

للهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
یا علی یا الیا یا حیدر
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته ش
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداه

لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه

لعن علی عدوک یا علی 1و2و3و4و.....من اول الدنیا الی فنائها ومن الاخره الی بقائها

"

19 ساعت پيش

Freedom1 به سرنگار نخست‌وزیر اسبق سوئد: ترامپ با اروپا مثل دَربان رفتار می‌کند پاسخ داد.
" حتی چین و روسیه هم جشن می گیرن، چین و هند و اینها با فروش کالاهاشون به قیمت دلخواه خودشون به ما، و روسیه با گرون شدن نفت و لابد گرفتن امتیاز از عربها و اسرائیل
تقریبا همه یه جورایی خوشحال میشن از فلسطین تا سعودی و از اسرائیل تا هند و ترکیه.
جماعت لاشخور و کفتار و فرصت طلب.. هرچند واقعیت جهان همینه و ما اگر درک درستی از واقعیت های جهان داشتیم چنین فرصتی برای اینها فراهم نمی کردیم. "

19 ساعت پيش

Freedom1 به سرنگار تقاضای سهیل هوشداران از رهبری پاسخ داد.
" شما شوخی میکنی یا جدی این درخواست ها رو مطرح میکنی؟

در هرحال، وی پی ان بخرین فعلا پایدارترین روشه. "

20 ساعت پيش

Freedom1 به سرنگار فیلترینگ تلگرام پاسخ داد.
" قسمت تراژدی زندگی ما این است که یکی ما را فیلتر کرده و دیگری تحریم!

با فیلترشکنِ تحریم کننده می آییم تا ببینیم فیلترکنندهِ تحریم شده، در چه حالی است!؟

کپی کردم، با اجازه از صاحبش "

20 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار نماز تراویح به جماعت سنت است یا بدعت ؟!! پاسخ داد.
"
بدعت نماز تراویح (۴)

بدعت حسنه بدعت سیئه

ابوحامد غزالى با تقسيم بندى بدعت به «حسنه» و «سيئة»، بدعت تراويح را "بدعت حسنه عمر" ناميده است:

فكم من محدث حسن كما قيل في إقامة الجماعات في التراويح إنها من محدثات عمر رضي الله عنه وأنها بدعة حسنة.

چه بسيار بدعت‌هايى كه «حسن؛ پسنديده» است؛ چنانچه درباره به جماعت خواندن نماز تراويح گفته‌اند كه تراويح از نوآورى‌هاى عمر و بدعت پسنديده‌اى بوده
الغزالي، محمد بن محمد ابوحامد (متوفاى505هـ، إحياء علوم الدين، ج1، ص276، ناشر: دار االمعرفة – بيروت

حال طرح سوالی از علمای اهل تسنن حق جو :

روشن است كه اين توجيه غزالى و برخى ديگر از بزرگان اهل تسنن ، هرگز قابل پذيرش نيست؛
چرا كه بدعت‌گذارى در دين هرگز نمى‌تواند پسنديده و حسن باشد؛ بلكه رسول خدا صلى الله عليه وآله آن را گمراهى محض ناميده است؛

چنانچه مسلم نيشابورى در صحيح خود به نقل از جابر بن عبد الله انصارى از رسول خدا صلى الله عليه وآله مى‌نويسد:: وَخَيْرُ الْهُدَى هُدَى مُحَمَّدٍ وَشَرُّ الْأُمُورِ مُحْدَثَاتُهَا وَكُلُّ بِدْعَةٍ ضَلَالَةٌ

و بدترين چيزها، تازه پيدا شده هاى آن است و هر بدعتى گمراهى است.

النيسابوري القشيري ، ابوالحسين مسلم بن الحجاج (متوفاي261هـ)، صحيح مسلم، ج2، ص592، تحقيق: محمد فؤاد عبد الباقي، ناشر: دار إحياء التراث العربي - بيروت

این حدیث نزد فریقین صحیح و واضح است.
به این قول نیز دقت کنید :

محمد بن اسماعيل صنعانى مى‌نويسد:

إذَا عَرَفْت هَذَا عَرَفْت أَنَّ عُمَرَ هُوَ الَّذِي جَعَلَهَا جَمَاعَةً عَلَى مُعَيَّنٍ وَسَمَّاهَا بِدْعَةً وَأَمَّا قَوْلُهُ " نِعْمَ الْبِدْعَةُ " فَلَيْسَ فِي الْبِدْعَةِ مَا يُمْدَحُ بَلْ كُلُّ بِدْعَةٍ ضَلَالَةٌ.

وقتى اين مطلب را متوجه شدی، اين نيز مشخص مى‌شود كه عمر، (نخستين) كسى بود كه دستور داد آن را به جماعت يك شخص معين بخوانند و عمر بود كه آن را بدعت ناميد؛ اما اين كه گفته «نعم البدعه ؛ چه بدعت خوبي»، در بدعت چيزى وجود ندارد كه قابل ستايش باشد؛ بلكه هر بدعتى (سرانجامش) گمراهى است.

الصنعاني الأمير، محمد بن إسماعيل (متوفاى 852هـ)، سبل السلام شرح بلوغ المرام من أدلة الأحكام، ج2، ص10، تحقيق: محمد عبد العزيز الخولي، ناشر:دار إحياء التراث العربي - بيروت، الطبعة: الرابعة، 1379ھ ۔ق

به این اعترافات از علمای معاصر در تعریف بدعت نیز توجه کنید :

شیح محمد صالح المنجد (مدیر سایت اسلام پرسش و پاسخ) نیز میگوید:

كيف يمكن أن تكون هناك بدعة حسنة وقد قال النبي صلى الله عليه وسلم : " كلّ بدعة ضلالة وكلّ ضلالة في النّار "

چگونه ممکن است بدعت حسنه وجود داشته باشد در حالی که رسول الله صلی الله علیه[و آله]و سلم فرمودند تمام بدعت ها گمراهی و هر گمراهی در آتش است؟

https://islamqa.info/ar/205

شيخ صالح الفوزان وهابی نیز میگوید:

ليس مع من قسم البدعة إلى بدعة حسنة وبدعة سيئة دليل، لأن البدع كلها سيئة.

دلیلی برای تقسیم بدعه به بدعت حسنه و بدعت سیئه وجود ندارد زیرا تمام بدعت ها سیئه هستند.

http://fatwa.islamweb.net/fatwa/inde...waId&Id=132845

ای کاش امثال "ابوحامد غزالی" ، به جای توجیه فعل خلیفهء خود در دستور به جماعت خواندن نوافل ماه رمضان ، و نقل عبارات عجیبی شبیه "بدعت حسنه!" ، کمی انصاف و تقوا داشتند , تا هم خود را مفتضح نمی کردند و هم خلایق را در گمراهی نگه نمی داشتند!!

یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی جکیم
"

22 ساعت پيش

hooshdaran3 به سرنگار تقاضای سهیل هوشداران از رهبری پاسخ داد.
" جناب آقاي آيت الله علي خامنه اي حسيني
با سلام
لطفا اقدامات لازم در جهت رفع محدوديت دسترسي به اينترنت انجام شود.
متاسفانه دسترسي لازم به وبسايت ديكشنري كالينز را ندارم. به حساب كاربري ام را نيز. "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار وصیت وسفارشات امیرالمومنین علیه السلام در بستر شهادت پاسخ داد.
"
شهریار » گزیدهٔ غزلیات

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را

که به ماسوا فکندی همه سایه هما را

دل اگر خداشناسی همه در رخ علی بین

به علی شناختم من به خدا قسم خدا را

به خدا که در دو عالم اثر از فنا نماند

چو علی گرفته باشد سر چشمه بقا را

مگر ای سحاب رحمت تو بباری ارنه دوزخ

به شرار قهر سوزد همه جان ماسوا را

برو ای گدای مسکین در خانه علی زن

که نگین پادشاهی دهد از کرم گدا را

بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من

چو اسیر تست اکنون به اسیر کن مدارا

بجز از علی که آرد پسری ابوالعجائب

که علم کند به عالم شهدای کربلا را

چو به دوست عهد بندد ز میان پاکبازان

چو علی که میتواند که بسر برد وفا را

نه خدا توانمش خواند نه بشر توانمش گفت

متحیرم چه نامم شه ملک لافتی را

بدو چشم خون فشانم هله ای نسیم رحمت

که ز کوی او غباری به من آر توتیا را

به امید آن که شاید برسد به خاک پایت

چه پیامها سپردم همه سوز دل صبا را

چو تویی قضای گردان به دعای مستمندان

که ز جان ما بگردان ره آفت قضا را

چه زنم چونای هردم ز نوای شوق او دم

که لسان غیب خوشتر بنوازد این نوا را

«همه شب در این امیدم که نسیم صبحگاهی

به پیام آشنائی بنوازد آشنا را»

ز نوای مرغ یا حق بشنو که در دل شب

غم دل به دوست گفتن چه خوشست شهریارا

السلام علیک یا امیرالمومنین یا علی یا اول مطلوم ای یگانه مطلوم هستی

"

يك روز پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان وصیت وسفارشات امیرالمومنین علیه السلام در بستر شهادت ساخت
"
نهج البلاغة (للصبحي صالح) ؛ ؛ ص421
47 و من وصية له للحسن و الحسين لما ضربه ابن ملجم لعنه الله

أُوصِيكُمَا بِتَقْوَى اللَّهِ
وَ أَلَّا تَبْغِيَا الدُّنْيَا وَ إِنْ بَغَتْكُمَا
وَ لَا تَأْسَفَا عَلَى شَيْ‏ءٍ مِنْهَا زُوِيَ عَنْكُمَا
وَ قُولَا بِالْحَقِّ
وَ اعْمَلَا لِلْأَجْرِ
وَ كُونَا لِلظَّالِمِ خَصْماً
وَ لِلْمَظْلُومِ عَوْناً

أُوصِيكُمَا وَ جَمِيعَ وَلَدِي وَ أَهْلِي وَ مَنْ بَلَغَهُ كِتَابِي
بِتَقْوَى اللَّهِ
وَ نَظْمِ أَمْرِكُمْ
وَ صَلَاحِ ذَاتِ بَيْنِكُمْ
فَإِنِّي سَمِعْتُ جَدَّكُمَا يَقُولُ صَلَاحُ ذَاتِ الْبَيْنِ أَفْضَلُ مِنْ عَامَّةِ الصَّلَاةِ وَ الصِّيَامِ
اللَّهَ اللَّهَ فِي الْأَيْتَامِ فَلَا تُغِبُّوا أَفْوَاهَهُمْ وَ لَا يَضِيعُوا بِحَضْرَتِكُم

وَ اللَّهَ اللَّهَ فِي جِيرَانِكُمْ فَإِنَّهُمْ وَصِيَّةُ نَبِيِّكُمْ مَا زَالَ يُوصِي بِهِمْ حَتَّى ظَنَنَّا أَنَّهُ سَيُوَرِّثُهُمْ

وَ اللَّهَ اللَّهَ فِي الْقُرْآنِ لَا يَسْبِقُكُمْ بِالْعَمَلِ بِهِ غَيْرُكُم

وَ اللَّهَ اللَّهَ فِي الصَّلَاةِ فَإِنَّهَا عَمُودُ دِينِكُمْ

وَ اللَّهَ اللَّهَ فِي بَيْتِ رَبِّكُمْ لَا تُخَلُّوهُ مَا بَقِيتُمْ فَإِنَّهُ إِنْ تُرِكَ لَمْ تُنَاظَرُوا

وَ اللَّهَ اللَّهَ فِي الْجِهَادِ بِأَمْوَالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ وَ أَلْسِنَتِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ

وَ عَلَيْكُمْ بِالتَّوَاصُلِ

وَ التَّبَاذُلِ

وَ إِيَّاكُمْ وَ التَّدَابُرَ وَ التَّقَاطُعَ

لَا تَتْرُكُوا الْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْيَ عَنِ الْمُنْكَرِ

فَيُوَلَّى عَلَيْكُمْ [أَشْرَارُكُمْ‏] شِرَارُكُمْ ثُمَّ تَدْعُونَ فَلَا يُسْتَجَابُ لَكُمْ

ثُمَّ قَالَ يَا بَنِي عَبْدِ الْمُطَّلِبِ لَا أُلْفِيَنَّكُمْ تَخُوضُونَ دِمَاءَ الْمُسْلِمِينَ خَوْضاً تَقُولُونَ قُتِلَ أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ قُتِلَ أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ‏

أَلَا لَا تَقْتُلُنَّ بِي إِلَّا قَاتِلِي

انْظُرُوا إِذَا أَنَا مِتُّ مِنْ ضَرْبَتِهِ هَذِهِ فَاضْرِبُوهُ ضَرْبَةً بِضَرْبَةٍ

وَ لَا تُمَثِّلُوا بِالرَّجُلِ فَإِنِّي سَمِعْتُ رَسُولَ اللَّهِ يَقُولُ إِيَّاكُمْ وَ الْمُثْلَةَ وَ لَوْ بِالْكَلْبِ الْعَقُور

شريف الرضى، محمد بن حسين، نهج البلاغة (للصبحي صالح)، 1جلد، هجرت - قم، چاپ: اول، 1414 ق.

نهج البلاغه / ترجمه انصاريان ؛ ؛ ص668

47 (2047) از وصيت‏هاى آن حضرت است به حسن و حسين عليهما السّلام وقتى كه ابن ملجم لعنة اللّه عليه به او ضربت زد

شما را به تقواى الهى سفارش مى‏نمايم،

و اينكه دنيا را مجوييد گرچه دنيا شما را بجويد،
و بر آنچه از دنيا از دستتان رفته متأسّف نباشيد.

حق بگوييد،

و براى ثواب الهى بكوشيد.
دشمن ستمگر

و يار ستمديده باشيد.

شما و همه فرزندان و خاندانم و هر كه اين وصيتم به او مى‏رسد را

به تقواى الهى،
و نظم در زندگى،
و اصلاح بين مردم سفارش مى‏كنم،

چرا كه از جد شما (صلّى اللّه عليه و آله) شنيدم مى‏فرمود: «اصلاح ذات البين از عموم نماز و روزه بهتر است».

خدا را خدا را در باره يتيمان، آنان را گاهى سير و گاهى گرسنه مگذاريد، مباد كه در كنار شما تباه شوند.

خدا را خدا را در رابطه با همسايگان، كه مورد سفارش پيامبر شمايند، پيوسته به آنان سفارش داشت تا جايى كه گمان برديم ميراث برشان خواهد ساخت!

خدا را خدا را در باره قرآن، نيايد كه ديگران در عمل به آن از شما پيشى جويند.

خدا را خدا را در باره نماز، كه نماز عمود دين شماست.

خدا را خدا را در باره خانه پروردگارتان، تا وقتى هستيد آنجا را خالى مگذاريد، كه اگر خالى گذاشته شود از كيفر حق مهلت نيابيد.

خدا را خدا را در باره جهاد با اموال و جان و زبانتان در راه خدا.

بر شما باد به پيوند با هم

و بخشش مال به يكديگر،

و بپرهيزيد از دورى و قطع رابطه با هم.

امر به معروف و نهى از منكر را وانگذاريد،
كه بد كارانتان‏ واشرار

بر شما مسلّط شوند، آن گاه دعا كنيد و به اجابت نرسد.

سپس فرمود: اى فرزندان عبد المطلب، نيابم شما را كه به بهانه كشته شدن من در خون مسلمانان فرو افتيد و گوييد: امير المؤمنين كشته شد، امير المؤمنين كشته شد!

معلومتان باد كه فقط قاتلم بايد قصاص شود.

ملاحظه نماييد هرگاه من از اين ضربت او از دنيا رفتم تنها او را يك ضربت بزنيد،

و گوش و بينى و اعضاى او را قطع مكنيد، كه من از رسول خدا صلّى اللّه عليه و آله شنيدم مى‏فرمود: «از مثله كردن دورى كنيد هر چند در باره سگ گاز گيرنده باشد»

محمد بن حسين، شريف الرضي / انصاريان، حسين، نهج البلاغه / ترجمه انصاريان، 1جلد، پيام آزادى - تهران، چاپ: دوم، 1386 ش.

السلام علیک یا امیرالمومنین یا علی یا اول مطلوم ای یگانه مطلوم هستی
"

يك روز پيش

ناقد به سرنگار نخست‌وزیر اسبق سوئد: ترامپ با اروپا مثل دَربان رفتار می‌کند پاسخ داد.
" تیم افراطی و جنگ طلب کاخ سفید، تیر دیگری از چله درآورد و به سوی ایران پرتاب کرد.
شروط 12 گانه جدید آمریکا برای ج اا که می توان از آن به عنوان برجام مورد نظر ترامپ تعبیر کرد در چهار محور اساسی خلاصه می شود:
1- تعطیلی کامل هسته ای و پایان برنامه های موشکی ایران و انهدام ذخایر موشکی این کشور
2- توقف حمایت ایران از تروریسم که منظور از آن تامین مالی حزب الله در لبنان، جهاد اسلامی و حماس در فلسطین و حشد الشعبی در عراق است.
3- توقف دخالت ایران در درگیری های خاورمیانه که فلسطین در درجه اول بوده و لبنان، سوریه و عراق و افعانستان نیز در درجه بعدی قرار دارند.
4- عقب نشینی کامل ایران از سوریه و پایان دادن به حضور نظامی خود در این کشور

این شروط فراتر از بحث هسته ای و در واقع برای تهی کردن ایران از ماهیت انقلابی خود است.
قطعا واکنش ج اا به این شروط منفی و شدیداللحن است. در صورت عدم پذیرش این شروط از سوی ایران، طبعا آمریکا هم به تشدید تحریم ها روی می آورد.
اما در ادامه باید دید سیاست و راهبرد ما چیست؟ آیا به مقاومت ادامه می دهیم یا این که با عقب نشینی اروپا و نامردی چین و روسیه و بالتبع بحرانی شدن وضعیت اقتصاد و اعتراضات مردمی، نرمش قهرمانانه تازه ای از راه می رسد؟ "

يك روز پيش

ناقد به سرنگار ترامپ برجام را پاره کرد! پاسخ داد.
" شروط 12 گانه جدید آمریکا برای ج اا که می توان از آن به عنوان برجام مورد نظر ترامپ تعبیر کرد در چهار محور اساسی خلاصه می شود:
1- تعطیلی کامل هسته ای و پایان برنامه های موشکی ایران و انهدام ذخایر موشکی این کشور
2- توقف حمایت ایران از تروریسم که منظور از آن تامین مالی حزب الله در لبنان، جهاد اسلامی و حماس در فلسطین و حشد الشعبی در عراق است.
3- توقف دخالت ایران در درگیری های خاورمیانه که فلسطین در درجه اول بوده و لبنان، سوریه و عراق و افعانستان نیز در درجه بعدی قرار دارند.
4- عقب نشینی کامل ایران از سوریه و پایان دادن به حضور نظامی خود در این کشور

این شروط فراتر از بحث هسته ای و در واقع برای تهی کردن ایران از ماهیت انقلابی خود است.
قطعا واکنش ج اا به این شروط منفی و شدیداللحن است. طبعا آمریکا هم به تشدید تحریم ها روی می آورد.
اما در ادامه باید دید سیاست و راهبرد ما چیست؟ آیا به مقاومت ادامه می دهیم یا این که با بحرانی شدن وضعیت اقتصاد و اعتراضات مردمی، نرمش قهرمانانه تازه ای از راه می رسد؟ "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار رمز وجود دو ضمیر ناهماهنگ بین ۲۴ ضمیر هماهنگ، بدون تغییر خطاب چیست ؟ پاسخ داد.
"
پست435

نقل قول:
در اصل توسط هام غانت هالک ملحد بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و. نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
بنام یگانه مولایمان الله

باسلام

دوست گرامی درپست 378 سوال دیگری هم بود که شما به آن توجه نکردی واما مابقی سئوال چرا درمورد آیه ۵۸ سوره مبارکه نورکه خداوند بدین روشنی و دقیقاً موقعیت زمانی دو نماز فجر و عشاء را ( با ذکر کلمه صلات) بیان می دارد اما از موقعیت ظهر به عنوان موقع یک نماز یاد نشده است.

بیان فرمودید چون این آیه در صدد شمردن نمازها نیست، بلکه در صدد بیان ثلاث عورات لکم است،

ولی درمورد آیه 33سوره احزاب بدین روشنی با توجه به اینکه قران برای صغیر وکبیر نازل شده پیام واضع خدا را چرا متوجه نمی شوید ترا به خدا درصورتی که حدیث کسا این آیه را تلبیس نمی کرد هیچ احدی به فکرش خطور می کرد پیام آیه33 سوره احزاب راجب فرزندان پیامبر باشد نه همسران حال به چه منظوری وچه کسی دیروز حدیث کسا را گفته وچرا دیگران فقط از اوتقلید کرده اند وامروزباتوضیح ضمیرجمع ،مونث ونسبت آن به کلامی که خود را برای کبیر وصغیر آسان،آسان ،آسان،آسان، مبین ،کامل و.... معرفی می کند نوشته اند جواب رااز کتاب خداوند با کلام اوبدهید، وآگاه باشید کسانی که مقلدانه به پیروی از دیگران می پردازند ، شیطان را با خدا اشتباهی گرفته و او را شریک پروردگار قرار داده اند.
امروز به بهانه های واهی بندگی غیراو را کنید و تسلیم غیر خدا شوید ! فردا چه خواهید کرد؟ آن روز در برابر فرمان خداوند تسلیم خواهید بود و به کسانی که از آنها تقلید می کردید اینگونه اعتراض خواهید کرد :
[37:26] بل هم اليوم مستسلمون
[37:27] واقبل بعضهم على بعض يتساءلون
[37:28] قالوا انكم كنتم تاتوننا عن اليمين
[37:29] قالوا بل لم تكونوا مؤمنين
[37:30] وما كان لنا عليكم من سلطن بل كنتم قوما طغين
[37:31] فحق علينا قول ربنا انا لذائقون
[37:32] فاغوينكم انا كنا غوين
[37:33] فانهم يومئذ في العذاب مشتركون
[37:34] انا كذلك نفعل بالمجرمين
[37:35] انهم كانوا اذا قيل لهم لا اله الا الله يستكبرون
آنها، در آن روز، کاملا تسليم خواهند بود.
آنها نزد يكديگر خواهند آمد و يكديگر را مورد سئوال و سرزنش قرار خواهند داد.
آنها (به پيشوايان خود) خواهند گفت: "شما پيش از اين از سمت راست(= از طریق دین) بر ما مي آمديد."
آنها پاسخ خواهند داد: "اين شما هستيد كه مؤمن نبوديد.
"ما هرگز قدرتي بر شما نداشتيم؛ اين شما هستيد كه ستمكار بوديد.
"ما عادلانه مورد قضاوت پروردگارمان قرار گرفتيم؛ اكنون بايد عذاب بكشيم.
"ما شما را گمراه كرديم، فقط براي آنكه خودمان گمراه بوديم."
بنابراين، همگي با هم در عذاب آن روز سهيم خواهند بود.
اين چنين گناهكاران را كيفر مي دهيم.
هنگامي كه به آنها گفته شد: "لا اله الا الله [خداي ديگري جز خدا نيست،" آنها متكبر شدند.

مستمک ثقلین hosyn

دوست گرامی، من همراه شما هستم، و با هم داد میزنیم اصلا حدیث کساء دروغ است! خوب! حالا برگردیم به آیات قرآن، آیا در عربی ضمیر جمع مردان و زنان فرق دارد یا خیر؟

پس جواب دهید: چرا در بین ۲۴ ضمیر، ۲۰ ضمیر اول، ضمیر جمع زنان، و ضمیر ۲۱ و ۲۲ ، ضمیر جمع مردان، و ضمیر ۲۳ و ۲۴ ، ضمیر جمع زنان؟

مگر شما نگفتید: (چرا زنان پيامبر بايد چنين كنند و چنان نكنند؟) و سپس پاسخ دادید: (چون : خداوند مي خواهد بدينوسيله آنها را از پليدي و گناه پاكسازي نمايد)
پس توضیح دهید که چرا به جای کلمه (آنها) در عبارت شما، ضمیر جمع مذکر که برای مردان است برای زنان آمده است؟
http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=29
https://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifیا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیمhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gif
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار رمز وجود دو ضمیر ناهماهنگ بین ۲۴ ضمیر هماهنگ، بدون تغییر خطاب چیست ؟ پاسخ داد.
"
پست434
https://forum.hammihan.com/thread219032-8.html
نقل قول:
در اصل توسط طارق غانت هالک ملحد بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و. نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
اگر توجه کرده باشی در سوره هود خداوند خطاب به همسر ابراهیم از ضمیر جمع مذکر استفاده کرده اند
چرادراینجا زن ابراهیم اهل بیت ابراهیم خوانده می شود ولی زنانه پیامبر نه ؟

قَالُوا أَتَعْجَبِينَ مِنْ أَمْرِ اللَّهِ ۖ رَحْمَتُ اللَّهِ وَبَرَكَاتُهُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ الْبَيْتِ ۚ إِنَّهُ حَمِيدٌ مَجِيدٌ73

نقل قول:
این آیه مربوط به قبل از تولد اسحاق و یغفوب بوده

وَامْرَأَتُهُ قَائِمَةٌ فَضَحِكَتْ فَبَشَّرْنَاهَا بِإِسْحَاقَ وَمِنْ وَرَاءِ إِسْحَاقَ يَعْقُوبَ71

زنش كه ايستاده بود، خنديد. او را به اسحاق بشارت داديم و پس از اسحاق به يعقوب.
متمسک به ثقلین
hosyn
دوست گرامی، هرگز در این آیه خطاب به همسر حضرت ابراهیم از ضمیر جمع مذکر استفاده نشده است، خطاب به زن ایشان کلمه (تعجبین) است که خطاب به مفرد مؤنث است، و زیبایی آیه همین است! وقتی میخواهد بگوید: چرا تعجب میکنی؟! ضمیر مفرد مؤنث میآورد، وقتی میخواهد به ۴ نفر که سه نفر مرد و یکی زن هستند رحمت و برکت بفرستد، آن وقت نوبت ضمیر جمع مذکر است که همان تغلیب است.

و اما اینکه میگویید هنوز قبل از تولد بود، درست است، ولی بعد از بشارت قطعی الهی به تولد آنها بود، به آیات نگاه کنید:

وَ امْرَأَتُهُ قَائمَةٌ فَضَحِكَتْ فَبَشَّرْنَهَا بِإِسْحَاقَ وَ مِن وَرَاءِ إِسْحَاقَ يَعْقُوبَ(71) قَالَتْ يَاوَيْلَتىَ ءَ أَلِدُ وَ أَنَا عَجُوزٌ وَ هَاذَا بَعْلىِ شَيْخًا إِنَّ هَاذَا لَشىَ‏ْءٌ عَجِيبٌ(72) قَالُواْ أَ تَعْجَبِينَ مِنْ أَمْرِ اللَّهِ رَحْمَتُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ عَلَيْكمُ‏ْ أَهْلَ الْبَيْتِ إِنَّهُ حَمِيدٌ مجَِّيدٌ(73)

و همسر حضرت ابراهیم رابطه نسبی داشتند که بعدا توضیح خواهم داد.
https://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gif https://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifیا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیمhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gif https://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gif

"

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:06PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه