بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
عبدالعلی69 به سرنگار شرك بوس كنندگان پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
قبلا پیشنهادی دادم اما مثل اینکه استقبال نکردند درضمن شاید در این مدت از برادران وهابیتان در این تایپیک حضور نداشته است که متوجه سوال شده باشد که بخواهد جواب بدهد
تو برادر عزیز یهودی وبهائی تشریف دارید کفایته "

18 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار شرك بوس كنندگان پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط tabatabay نوشته شده است نمايش نوشته
چه جالب. الان سال 2020 هستیم. هنوز به سوالات استارتر این تاپیک جواب نداده اند
قبلا پیشنهادی دادم اما مثل اینکه استقبال نکردند درضمن شاید در این مدت از برادران وهابیتان در این تایپیک حضور نداشته است که متوجه سوال شده باشد که بخواهد جواب بدهد "

20 ساعت پيش

justbluem به سرنگار شنيدم ..... پاسخ داد.
" شنیدم چون تو زنده ای خوشحالیم "

يك روز پيش

tabatabay به سرنگار تصوير خدا در وهابيت پاسخ داد.
" با نمک بود. استارتر این پست در سال 2006 سوالی را پرسیده که الان در سال 2020 هستیم. 14 سال گذشته و هنوز وهابی ها جواب ندادن. "

يك روز پيش

tabatabay به سرنگار شرك بوس كنندگان پاسخ داد.
" چه جالب. الان سال 2020 هستیم. هنوز به سوالات استارتر این تاپیک جواب نداده اند "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا علی
عن جعفر ابن محمد عن آبائه علیهم السلام قال :

لما حضرت فاطمه الوفاة بکت فقال لها امیر المومنین علیها السلام یا سیدتی ما یبکیک ؟
قالت:أبکی لما تلقی بعدی فقال لها لا تبکی فو الله ان ذلک لصغیر عندی فی ذات الله قال واوصته ان لا یوذن بها الشیخین ففعل .

پس هنگامی که شهادت صدیقه طاهره سلام الله عیها رسید آن حضرت گریست پس امیرالمومینن علیه السلام فرمودای سیده من به چه علت گریه می کنی پس ایشان جواب دادند گریه می کنم برای انچه که تو می بینی بعد از من امیر المومنین علیه السلام فرمود گریه نکن به خدا قسم تمامی مصیبت ها پیش من در راه خدا بسیار کوچک است و وصیت کرد که اجازه ندهی ان دو نفر در مراسم تشییع ونماز وتدفین من شرکت کنند . پس امیرالمومنین علیه السلام به وصیت فاطمه سلام الله علیها عمل کرد .

مصباح الانوار صفحه 262 – بحار جلد 43 صفحه 218 -عوالم جلد 11 صفحه 607 حدیث 114 – و صفحه 494 حدیث 7 – بهجة قلب مصطفی صفحه 318
http://www.iranclubs.org/forums/show...=123677&page=2
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"

یا علی

لما حضرت فاطمه الوفاة بکت فقال لها امیر المومنین علیها السلام یا سیدتی ما یبکیک ؟
قالت:أبکی لما تلقی بعدی فقال لها لا تبکی فو الله ان ذلک لصغیر عندی فی ذات الله قال واوصته ان لا یوذن بها الشیخین ففعل .

پس هنگامی که شهادت صدیقه طاهره سلام الله عیها رسید آن حضرت گریست پس امیرالمومینن علیه السلام فرمودای سیده من به چه علت گریه می کنی پس ایشان جواب دادند گریه می کنم برای انچه که تو می بینی بعد از من امیر المومنین علیه السلام فرمود گریه نکن به خدا قسم تمامی مصیبت ها پیش من در راه خدا بسیار کوچک است و وصیت کرد که اجازه ندهی ان دو نفر در مراسم تشییع ونماز وتدفین من شرکت کنند . پس امیرالمومنین علیه السلام به وصیت فاطمه سلام الله علیها عمل کرد .

مصباح الانوار صفحه 262 – بحار جلد 43 صفحه 218 -عوالم جلد 11 صفحه 607 حدیث 114 – و صفحه 494 حدیث 7 – بهجة قلب مصطفی صفحه 318
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"

یا علی

"

يك روز پيش

علوی به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
" هنوز منتظر پاسخ هستم !!!
شایدم نباید من باب آن مسائل از رسول الله اطاعت کرد آقای کنجکاو ؟؟
مگز غیر این است ؟؟ "

3 روز پيش

علوی به سرنگار توهم موحد بودن کجا آشکار می شود ؟؟؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
به ترجمه قبلی خود توجه کنید می گوید را از کجای آیه آوردید
پس با حرف شما نیازی به اطاعت از رسول الله نیست .
آفرین !!! "

3 روز پيش

ساز دهنی به سرنگار شنيدم ..... پاسخ داد.
" شنیدم همتون تو هواپیمای اکراینی بودین "

3 روز پيش

" یا محمد یا رسول الله صلی الله علیه واله وسلم
نقل قول:
در اصل توسط غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران ghanet نوشته شده است

از آیات نورانی قرآن بخوبی می توان فهمید که پیامبر عزیزمان قبل از بعثت، پیرو هیچ یک از کتابهای آسمانی نبوده و اطلاعی از محتوای آنها نداشته و از این بابت در غفلت به سر می برده است.

نَحْنُ نَقُصُّ عَلَيْكَ أَحْسَنَ الْقَصَصِ بِمَا أَوْحَيْنَا إِلَيْكَ هَٰذَا الْقُرْآنَ وَإِنْ كُنْتَ مِنْ قَبْلِهِ لَمِنَ الْغَافِلِينَ
ما بهترین داستانها ( و انباء رسولان گذشته) را بواسطه همین قرآن که به تو وحی می کنیم، بر تو حکایت می نماییم در حالی که پیش از این قطعاً از آنها بی اطلاع بودی و چیزی نمی دانستی.

این یعنی چه؟ یعنی اینکه پیامبر عزیزمان پیش از بعثت از کتابهای آسمانی غافل بوده....

متمسک به ثقلین
جهل غیر از غفلت است، و این ترجمه غلط است، چون نیاز به توضیح نیست که غفلت نسبت به متعلق آن معنا میشود، غفلت از خدا، کفر است، و غفلت از یاد خدا، نسیان است، و غفلت از موجود، عدم حضور در حوزه خودآگاه ذهن است، و جهل با اینها فرق دارد.

در آیه ۱۰۲ سوره مبارکه نساء میفرماید: کفار دوست دارند که شما در حال جنگ وقتی مشغول نماز میشوید از اسلحه خودتان غافل شوید و به شما حمله کنند، لو تغفلون عن اسلحتکم، آیا غافل شدن از اسلحه معنای گمراهی و ضلالت میدهد؟ خیر، چرا؟ چون غفلت باید دید نسبت به چه چیزی مطرح است، و به همان نسبت معنا پیدا میکند، و همچنین قرآن میفرماید:

وَ اذْكُرْ رَبَّكَ في‏ نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَ خيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَ الْآصالِ وَ لا تَكُنْ مِنَ الْغافِلينَ (الأعراف 205)

ای پیامبر ما از غافلین مباش، آیا یعنی از گمراهان و کافرین مباش؟! خیر، بلکه یعنی از کسانی نباش که فراموش کردند یاد خدا را در این وقتها، چون غفلت در اینجا مقابل (و اذکر) است.

در این آیه ۳ سوره مبارکه یوسف هم، مقابل غفلت، کاملا روشن است، وحی کردیم بر تو، و قبل از این وحی، غافل بودی از این وحی، و معنا کاملا واضح است، حال قبل از وحی، با حال بعد از وحی، تفاوت دارد.

در تعبیر آیه به ضمیر ه در قبله دقت کنید: اوحینا الیک هذا القرآن، من قبله، که متعلق غفلت را کاملا روشن میکند، که قبل از این وحی، از مفاد این وحی، غافل بودی، و نه جاهل.

اما نکته‌ای که برای اولو الالباب روشن ضمیر، بهت‌آور است، اشاره آیه، توسط کار گرفتن لفظ غفلت است، غفلت، عدم حضور در خودآگاه ذهن است، آیا اگر به کسی خبر دهید مطلبی را که هیچ از آن نمیداند، صحیح است بگویید تو را از غفلت در آوردم؟ مثلا به کسی میگویید: ابرخس حدود ۱۵۰ سال قبل از میلاد حرکت تقدیمی محور زمین را کشف کرد، آیا میتوانید بگویید: دیدی غافل بودی و من تو را از غفلت در آوردم؟ یا باید بگویید: من تو را از جهل در آوردم؟

آیات متعدد از جمله همین آیه، اشاره میکند که قبل از نزول وحي، پیامبر خدا ص همه محتوای وحی را میدانستند، و نزول وحی برای احضار خداوند متعال آن را در صحنه ذهن عادی حضرت است، و ذهن غیر عادی، قبل از نزول وحی، میتوانست قرآن را قرائت کند، کما اینکه تمام معصومین ع چنین بودند، وقتی قنداقه امیر المؤمنین ع را به دست پیامبر دادند، سوره مؤمنون را قبل از نزولش خواندند: قد افلح المؤمنون... و حضرت جواب دادند: ... فیمتارون...

لسان قرآن در بسیاری از آیات، لحن یادآوری است، مثلا (و اذکر فی الکتاب مریم) است، یاد کن در کتاب، مریم را! آیا نزد آگاهان، رساتر از این تعبیر برای نشان دادن حال پیامبر خدا ص نسبت به نزول وحی، میتوان کرد؟! "

4 روز پيش

کنجکاو1 به سرنگار توهم موحد بودن کجا آشکار می شود ؟؟؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط
مسائل زیادی وجود دارد که در قرآن نیست؛ قرآن می‌گوید:«وَ ما آتاکُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَ ما نَهاکُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا»(حشرآیه۷) [SIZE="5"
نوشته شده است
هرچه پیغمبر می‌گوید [/SIZE]بگیرید و به آن گوش دهید. بنابراین لازم نیست که ما هر چه داریم در قرآن باشد.
به ترجمه قبلی خود توجه کنید می گوید را از کجای آیه آوردید

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
ترجمه مشخص است اگه توضیحی داری پیرامون آیه بگو
چرا از جواب دادن ظفره میروی ؟؟؟؟
از هر جا می خواهی تا برایت ترجمه آن را بگوییم .
این ترجمه انصاریان
از آن سایتی آوردم که ترجمه های فولادوند را به کمی تغیر شیطنت آمیز می آوری

آنچه خدا از [اموال و زمین های] اهل آن آبادی ها به پیامبرش بازگرداند اختصاص به خدا و پیامبر و اهل بیت پیامبر و یتیمان و مستمندان و در راه ماندگان دارد، تا میان ثرومندان شما دست به دست نگردد. و [از اموال و احکام و معارف دینی] آنچه را پیامبر به شما عطا کرد بگیرید و از آنچه شما را نهی کرد، باز ایستید و از خدا پروا کنید؛ زیرا خدا سخت کیفر است.
"

4 روز پيش

"
پست2607

نقل قول:
در اصل توسط غانت هالک ........................ghanet نوشته شده است نمايش نوشته

شما پدری بودن دین را بیشتر می پسندید؟ مادری یا پدریش زیاد اهمیت ندارد، مهم این است که شخص امی کتاب آسمانی نمی داند، اگر توانستی بدون اینکه مبادرت به داستان سازی کنی و دسته جات اسماعیلی اسحاقی راه بیندازی، توضیح دهی:
1- چرا امیها ( اعم از امیهای اهل کتاب و امیهای قوم پیامبر) کتاب نمی دانند الا امانی و ظن و گمان؟
2- این کتاب چیست که پیامبر از میان امیها مبعوث شد ته به وسیله اش تعلیمشان دهد و پاکشان سازد؟
3- چرا امی در مقابل اهل کتاب قرار می گیرد؟
hosyn
دوست گرامی، اگر واقعا میخواهید بدانید و بفهمید، پس دل بدهید تا توضیح دهم:

آیه بعد این آیه (و منهم امیون) واضح میکند که منظور از کتاب در این آیه نه کتاب آسمانی است، بلکه قدرت نوشتن است، حال به دو آیه پشت سر هم توجه کنید:

وَ مِنهُْمْ أُمِّيُّونَ لَا يَعْلَمُونَ الْكِتَابَ إِلَّا أَمَانىِ‏َّ وَ إِنْ هُمْ إِلَّا يَظُنُّونَ(78)
فَوَيْلٌ لِّلَّذِينَ يَكْتُبُونَ الْكِتَابَ بِأَيْدِيهِمْ ثُمَّ يَقُولُونَ هَاذَا مِنْ عِندِ اللَّهِ لِيَشْترَُواْ بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا فَوَيْلٌ لَّهُم مِّمَّا كَتَبَتْ أَيْدِيهِمْ وَ وَيْلٌ لَّهُم مِّمَّا يَكْسِبُونَ
(79)

در آیه ۷۹ میگوید: وای بر آنها که با دستان خود، کتاب را مینویسند، و سپس میگویند این از ناحیه خداست! اگر منظور از کتاب، کتاب آسمانی باشد که هر کسی کتاب آسمانی را بادستانش مینویسد، بلکه میگوید: دست‌نوشته‌ای را خودش مینویسد و آن را به جای کتاب آسمانی جا میزند، نه اینکه کتاب آسمانی را با دستانش مینویسد و میگوید این از ناحیه خداست.

خوب، چرا در آیه ۷۹ این را میگوید؟ چون در آیه قبل(۷۸) میگوید: بعضی از یهود هستند که نوشته‌ها را میتوانند بخوانند اما نمیتوانند بنویسند، قبلا چندین ترجمه آوردم که أماني را به معنای خواندن محض بدون قدرت فهم، گفته بودند، مثلا کاویانپور، أماني را تلاوت لفظی، ترجمه کرده بود، یعنی خواندن طوطی‌وار، و از اینجا در آیه ۷۹ میگوید: عده‌ای از این ضعف امیون یهود، سوء استفاده میکنند، و چیزی را خودشان مینویسند و به اینها نشان میدهند و میگویند بخوان! ببین چه نوشته؟ این تورات است! اما این بیچاره‌ها: لا یعلمون [COLOR="red"]الکتاب[/COLOR] الا أماني، از نوشته‌ها جز خواندن طوطی‌وار چیزی نمیدانند، و با ظن و گمان خویش، سراغ تورات میروند، و نمیفهمند که این دست‌نوشته‌ها کلک و دروغ است.

طبیعی است که خواهش من این است دوباره نگویید: پیچوندی! و هیچ توضیح ندهید کجایش را پیچوندم! من استدلال کردم و شما استدلال من اشکالش را بگویید.
.
"

5 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
عَنْ عَبْدِ الله بْنِ سِنَانٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ الله علیه السّلام قَالَ ؛

مَنْ عَذَرَ ظَالِماً بِظُلْمِهِ سَلَّطَ الله عَلَیْهِ مَنْ یَظْلِمُهُ وَ إِنْ دَعَا لَمْ یَسْتَجِبْ لَهُ وَ لَمْ یَأْجُرْهُ اللهُ عَلَی ظُلَامَتِهِ .

عبد الله بن سنان از وجود مقدس امام صادق علیه السّلام نقل میکند که حضرتش فرمود ؛

هر کس توجیه گر ظلم ظالمی باشد ، خدای عزّ و جلّ ظالمی را بر او مسلّط خواهد کرد ، و اگر دعا کند برای خلاصیِ از آن ظالم مستجاب نشود ، و بخاطر مظلوم واقع شدنش نیز اجری نخواهد بُرد .

- بحار الأنوار ۷۵ / ۳۳۲ ، حدیث ۶۸ ، از کافی .
- بحار الأنوار ۷۵ / ۳۷۲ ، حدیث ۲۱ ، از ثواب الأعمال .
بحار الأنوار ۹۳ / ۳۱۸ ، حدیث ۲۶ ، از فلاح السائل .

"

5 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
عَنْ عَبْدِ الله بْنِ سِنَانٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ الله علیه السّلام قَالَ ؛

مَنْ عَذَرَ ظَالِماً بِظُلْمِهِ سَلَّطَ الله عَلَیْهِ مَنْ یَظْلِمُهُ وَ إِنْ دَعَا لَمْ یَسْتَجِبْ لَهُ وَ لَمْ یَأْجُرْهُ اللهُ عَلَی ظُلَامَتِهِ .

عبد الله بن سنان از وجود مقدس امام صادق علیه السّلام نقل میکند که حضرتش فرمود ؛

هر کس توجیه گر ظلم ظالمی باشد ، خدای عزّ و جلّ ظالمی را بر او مسلّط خواهد کرد ، و اگر دعا کند برای خلاصیِ از آن ظالم مستجاب نشود ، و بخاطر مظلوم واقع شدنش نیز اجری نخواهد بُرد .

- بحار الأنوار ۷۵ / ۳۳۲ ، حدیث ۶۸ ، از کافی .
- بحار الأنوار ۷۵ / ۳۷۲ ، حدیث ۲۱ ، از ثواب الأعمال .
بحار الأنوار ۹۳ / ۳۱۸ ، حدیث ۲۶ ، از فلاح السائل .

"

5 روز پيش

" پست3601

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ................. نوشته شده است نمايش نوشته
حسین!
کسی که چیزی را آموزش می دهد لزوماً از خودش نیست و ممکن است به دیگران تعلق داشته باشد. ما می دانیم زبان یک موهبت الهی است که در اختیار بشر قرار گرفته اما آن را به مادر نسبت می دهند می دانی چرا؟
چون اولین بار این مادر است که آن را به ما آموزش می دهد.
دین مادری اگرچه میراث آباء اولین است اما این مادر است که اولین بار به آموزش آن مبادرت می کند. علاوه بر این دین مادری آن ملة و آئینی است که با تولد از مادر، به شخص تعلق می گیرد.
hosyn

دوست گرامی، بنده گقتم جواب آیات قران را بدهید، نه اینکه حرف من را تایید کنید!

من هم دقیقا همین حرف شما را چند بار تکرار کردم، گفتم بی اختیار هر قوم و ملتی، اهل هر زبانی باشند، چیزی را که از مادر میگیرند، آن را بی اختیار، مادری مینامند، آیا کسی در عمرش هرگز شنیده زبان پدری؟ خیر؟ چرا؟ به خاطر همین توضیحی که شما دادید.

اما سؤال این است که چرا در هزاران آیه قرآن که صحبت از دین و آیین و روش مردم است، حتی یک آیه نام از مادر نیست؟ بلکه برعکس همگی میگویند: دین پدری؟! پس معلوم میشود اساسا دین، چیزی نیست که از مادر اخذ شود، بلکه پدران بودند که بر فرهنگ خانواده سیطره داشتند، و مادران هم تابع آنها بودند، و لذا کلمه أمّي، اگر منظور از آن، دین بود، باید به پدر نسبت داده شود و گفته شود أبوي یا آبائی، کما اینکه خود مشرکین راجع به منبع دینشان، ده‌ها بار نام از پدران خود در آیات بردند، و حتی یک مرتبه نامی از مادران نبردند. "

5 روز پيش

"
پست2596
http://www.iranclubs.net/forums/show...55542&page=174
نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته
چه امی اهل کتاب باشی و چه غیر آن، وجه اشتراک همه امیها در این است که دینشان مادر زادی بوده و اولین بار اصولش را همچون زبانشان از مادر می آموزند.

در دین مادری این زاد و ولد است که همواره حرف اول را می زند نه ایمان.

http://yasmedia.ir/1392/12/01/mahdi-...ane-iran.html]

هر کسی که باعث کاهش جمعیت دین مادری می شود مرتد بوده و سزایش مرگ است.
hosyn
قرآن، کتاب تآتر و عکس نیست! کتاب برهان و منطق است! جواب بدهید اگر جواب دارید!

چرا در هزاران آیه، حتی یک جا، این دین که شما میگویید، به مادران نسبت داد نشده، بلکه همه جا صحبت از پدران است؟
.
"

5 روز پيش

" نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته
چه امی اهل کتاب باشی و چه غیر آن، وجه اشتراک همه امیها در این است که دینشان مادر زادی بوده و اولین بار اصولش را همچون زبانشان از مادر می آموزند.

در دین مادری این زاد و ولد است که همواره حرف اول را می زند نه ایمان.

http://yasmedia.ir/1392/12/01/mahdi-...yane-iran.html

هر کسی که باعث کاهش جمعیت دین مادری می شود مرتد بوده و سزایش مرگ است.

قرآن، کتاب تآتر و عکس نیست! کتاب برهان و منطق است! جواب بدهید اگر جواب دارید!

چرا در هزاران آیه، حتی یک جا، این دین که شما میگویید، به مادران نسبت داد نشده، بلکه همه جا صحبت از پدران است؟
. "

5 روز پيش

علوی به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
شما خودتو بر دین اسلام میدونی ؟؟؟
اگر بر این باور استوار هستی بگو ببینم :

نقل قول:
مثلا از کجا بدانیم نماز صبح چند رکعت است ؟؟
زکات به چه چیز هایی تعلق میگیرد ؟؟
ذکر سجده چیست ؟؟
ذکر رکوع چیست ؟؟
احکام ازدواج و طلاق در کجای قرآن است ؟؟
و خیلی چیز های دیگر
در قرآن گفته شده است که واجب است . حاجی باید به مکه برود و هفت بار دور خانه‌ خدا طواف کند . این هفت‌بار در قرآن نیست. اگر گفتند: چطور جز دین است، باید گفت : دین فقط قرآن نیست. حدیث و عقل هم جزیی از دین ما است.
مهم‌تر از ختم قرآن فهم قرآن بدون توهم و مرض مغز است. «أَ فَلا یَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ»(نساء/۸۲) یعنی اینکه آدم یک آیه از قرآن را بخواند و روی آن فکر کند.
بنده مطمئن هستم شما به عنوان یک مسلمان باید به موارد بالا عمل کنید و اگر عمل نکنید خداوند ازشما راضی نمی گردد .
عمل شما چگونه است ؟
کنجکاو آیا برای جواب سوالات بالا مجددا ترجمه میخواهی ؟؟؟ "

5 روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:28PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه