بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
a_d به سرنگار شوی بست نشینی پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط فاطمه نوشته شده است نمايش نوشته
مگه دولت و جناح مورد علاقه شما که در مصدر امورات بودند؟ از اول انقلاب؟ این طور نیستند؟ ما عقد اخوت با هیچ کس نبستیم. هرکس با اصول انقلاب و امام و رهبری حرکت کنه ما حمایت می کنیم. این تکلیفه. و اجرش هم پیشس خدای عالمیان محفوظ.
چرا دقیقا همه اونها هم هستند. مشکل از همه این هاست. شما که حتمن بیشتر از من تلویزیون میبینید دقت کنید کسانی که توی راس هستند مثلا پای سخنرانی مسولین هستند همونایی هستند که از اول بودند. توی همین دولت و همه دولت ها هم همینه.
مثلا دلمون خوشه که وزیر ارتباطات ی جوونه. اما همونم وقتی نگاه کنی کاملا مشخصه که راحتتر از خیلی از ما ها به این جا رسیده . نه اینکه یک نخبه باشه.
کلا سیستم طوریه که کسی نخبه رو به کار نمی گیره بلکه یک عده باید خودشون رو نخبه جا بزنن بعد رابطه ایی داشتن باشن.
هیچ وقت من و شما(لااقل من ) رو کسی دعوت نمیکنه بشیم مشاور وزیر مشاور وکیل حتی مشاور مجانی حتی اگر نخبه باشیم.
دعوایی که بین احمدی نژادی ها و لاریجانی ها هست از همین جنسه. علی رغمی که من بازم احترام بیشتری برای لاریجانی ها قایلم اونچیزی که به چشم میاد اینه همه میخوان به هر قیمتی هست اون بالا ها باشن. "

2 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار مختصری از کودتای ننگین سقیفه وشهادت خاتم الانبیاء تا شهادت ام ابیها صلوات الله علیهم پاسخ داد.
"
#روز_شمار_تشکیل_سقیفه_تا_شهادت_صدیقهء_کبری سلام الله علیها(10)

در روز جمعه ، ۹ ربیع الاول سال ۱۱ هجری قمری ، ۲۲خرداد سال ۱۱ هجری شمسی ، ۸ ژوئن سال ۶۳۲ میلادی چه اتفاقی افتاد⁉️

اینک آن ۱۲ نفر در کنار منبر پیامبر صلی الله علیه و آله نشسته اند ؛

گروه زیادی از اهل مدینه نیز در مسجد حضور دارند ؛ با ورود خلیفه و همراهان و نشستن خلیفه بر منبر پیامبر صلی الله علیه و آله , اولین نفر از این گروه بر می خیزد:

"خالد بن سعید بن عاص"

او حدیثی را که خود از پیامبر شنیده است , می خواند و در آن ، به خلیفهء واقعی رسول خدا اشاره می کند و از ابوبکر می خواهد که تقوا را پیشه کند ؛

عمر حرف او را قطع می کند ؛ خالد بن سعید با شدت به عمر حمله کرده و با به یادآوردن نَسَب او و فرارهایش در جنگ ها , او را منکوب می سازد

از اوضاع مسجد , خلیفه و اطرافیان می فهمند که گروهی با قرار قبلی پای به میدانِ سخن نهاده اند ؛

پس از سکوت عمر در برابر حمله شدیداللحن خالد بن سعید ، تا پایان سخنان این دوازده نفر ، اَحدی از سقیفه گران سخن نمی گوید …

سلمان با ابوبکر سخن می گوید و ابوذر بدون توجه به خلیفه , مسلمانان را مخاطب قرار داده و آنان را توبیخ می کند که امام برحق را رها کرده اند ؛

مقداد روی کلام را به ابوبکر برمیگرداند و با سخنان قاطع خویش ، او را به نیرنگ متهم می سازد ……

آخرین نفر ابو ایوب انصاری است که با حدیثی در مدح امیرمؤمنان علیه السلام , گفتار خویش را به پایان میرساند …

جوّ مسجد بسیار سنگین است ؛

بر سر منبر , ابوبکر که خود را از پاسخ ناتوان می بیند , به سخن می آید:

"خلیفهء تان بودم ، ولی بهترین تان نبودم ، رهایم کنید ، رهایم کنید ، رهایم کنید ‼️" (۱)

عمر از این سستی ابوبکر به خشم می آید:

"ای پست و فرومایه ! پایین بیا ! تو که خود را لایق نمی دیدی چرا خویشتن را در آن جایگاه قرار دادی⁉️ به خدا قسم باید تو را برکنار کنم و سالم غلام ابوحذیفه را جای تو قرار دهم‼️ "..

ابوبکر پایین می آید و با اطرافیانش از مسجد خارج شده و به سوی منزل خویش می رود .(۲)

اهل مدینه منتظر سرانجام کار هستند ؛
خطابهء فاطمی و در پی آن , اعتراض این دوازده نفر ، ضربه ء مهلکی بر پیکرهء خلافت نوپای ابوبکر زده است……

1⃣ الإمامة و السياسة ٣١/١ (از منابع اهل سنت)
2⃣ احتجاج صص۵۰-۴۷ ؛ بحارالانوار ج۲۸ صص۲۰۳-۱۸۹

کانال برهان و مروری مستند بر فرازهای حساس تاریخ مسلمانان

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه
"

6 ساعت پيش

فاطمه به سرنگار شوی بست نشینی پاسخ داد.
" مگه دولت و جناح مورد علاقه شما که در مصدر امورات بودند؟ از اول انقلاب؟ این طور نیستند؟ ما عقد اخوت با هیچ کس نبستیم. هرکس با اصول انقلاب و امام و رهبری حرکت کنه ما حمایت می کنیم. این تکلیفه. و اجرش هم پیشس خدای عالمیان محفوظ. "

8 ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط a_d نوشته شده است نمايش نوشته
پس در نهایت بازم این دولت هست که داره گناه میکنه و از فرصت استفاده میکنه.
لحن اروم شما نسبت به جبهه ایی که الان یا شاید یک روزی طرفدارش بودین و حتی مخلوط کردن انتقادتون با دولت مشت نمونه خروار همین وضع و طرز فکری هست که 40 سال جلوی مبارزه با فساد رو گرفته. چکیده همه اونها اینه که ما با خودمون تعارف داریم همیشه نمیخوایم گروه ما بد باشه اما برای بد نبودن فقط چشممون رو روی بدی ها می بندیم نه اینکه قبول کنیم جایی از کار می لنگه. کار اونجا داره میلنگه که 40 سال هست مسولین همونایی هستن که بودن یا حداکثر اطرافیان اونا. سیستم که شامل من و شما تا بالا هاش به جایی که به دنبال ادمای بدرد بخور و کارامد بوده باشه دنبال یک سری مدیر هست که تکراری میان بالا. تکراری هایی که هیچ وقت به دیگران فرصت تکرار نمیده. احمدی نژاد 8 سال حکومت کرده باز هم ول کن نیست. این فقط یک نمونس که اشکار شده خیلی از نمونه ها هم اشکار نمیشن راه به کسی نمیدن. کسی نیست کارکنه همه فقط میخوان سر قدرت بمونن.
"

8 ساعت پيش

a_d به سرنگار شوی بست نشینی پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط فاطمه نوشته شده است نمايش نوشته
باز همین فرصت دولت استفاده می کنه و سیاستهای دوران هاشمی رو تو قانون میاره تا توسط مجلس تصویب بشه حذف یارانه و افزایش قیمت حامل های انرژی در اصل زمینه های نارضایتی مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی رو دامن می زنه. که اساس براندازی نرمه که دشمن پیگیرش هست .
پس در نهایت بازم این دولت هست که داره گناه میکنه و از فرصت استفاده میکنه.
لحن اروم شما نسبت به جبهه ایی که الان یا شاید یک روزی طرفدارش بودین و حتی مخلوط کردن انتقادتون با دولت مشت نمونه خروار همین وضع و طرز فکری هست که 40 سال جلوی مبارزه با فساد رو گرفته. چکیده همه اونها اینه که ما با خودمون تعارف داریم همیشه نمیخوایم گروه ما بد باشه اما برای بد نبودن فقط چشممون رو روی بدی ها می بندیم نه اینکه قبول کنیم جایی از کار می لنگه. کار اونجا داره میلنگه که 40 سال هست مسولین همونایی هستن که بودن یا حداکثر اطرافیان اونا. سیستم که شامل من و شما تا بالا هاش به جایی که به دنبال ادمای بدرد بخور و کارامد بوده باشه دنبال یک سری مدیر هست که تکراری میان بالا. تکراری هایی که هیچ وقت به دیگران فرصت تکرار نمیده. احمدی نژاد 8 سال حکومت کرده باز هم ول کن نیست. این فقط یک نمونس که اشکار شده خیلی از نمونه ها هم اشکار نمیشن راه به کسی نمیدن. کسی نیست کارکنه همه فقط میخوان سر قدرت بمونن. "

9 ساعت پيش

-پیرمرد- به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" خدا را شاکرم که همچنان سایه ام بر سر کلابزیان مستدام استhttp://www.pic4ever.com/images/30upn9j.gif "

10 ساعت پيش

" به نظرم این دعواها هیچگونه کمکی به بهبود حال مردم نخواهد کرد . دعوای لاریجانی ها با احمدی نژادیها). با ید هر دو منافع امنیت ملی رو در نظر بگیرن و صحبت کنند. هردو که ادعای ارزشی بودن دارن ، نمی بینند دشمن و مخالفان اونا که هیچکدومشون رو قبول ندارن. چه کف زدنی می کنند؟ اتهام واهی هردوی انها دور از شان و مقامشان ارزیابی میشه. و مردم این عملکردها رو به حافظه خود می سپارن. دراین شرایط این چه وضعشه.؟از همین فرصت دولت استفاده می کنه و سیاستهای دوران هاشمی رو تو قانون میاره تا توسط مجلس تصویب بشه حذف یارانه و افزایش قیمت حامل های انرژی در اصل زمینه های نارضایتی مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی رو دامن می زنه. که اساس براندازی نرمه که دشمن پیگیرش هست .آقایان بشینن به جای دعوا و بر سر هم کوفتن به درد مملکت برسند . به درد این مردم بصیر و آگاه و مستعقف که همواره برای رسیدن هردوی آنها به قدرت نقش اساسی داشته و برای حفظ نظامی که اونای ادعای خادمی آن را دارن خون دادند ، جون دادند ، فرزند دادند. و برای هر مصائبی صبر و تحمل کردند.دوباره می پرسم حضرات !این چه وضعشه؟ این اقدامات با خواسته های رهبر انقلاب در یک سو ویک جهته و همسویی داره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! "

11 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 617
http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=62

نقل قول:
در اصل توسط طارق غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
جناب حسین عزیز ادب شما جای قدردانی دارد
در باره مطلبی که گفتید سوالی داشتم
این را باید درنظر گرفت سخن ما برسر فرمانروایی هستی علی بود
شما گفتید .

آیا در یک دانشگاه که اینشتین تدریس میکرد، مدیر دانشگاه، فرمانروای دانشگاه بود یا اینشتین؟ آیا علم الکتاب را داشتن بالاتر است یا فرمانروا بودن؟ آیا فرمانروائی بدون پشتوانه علم، پشیزی میارزد؟

و این علم جامع و کامل به قرآن کریم، از فرمانروائی کل عالم بالاتر است،

انیشتن در این مثال به چه منظور بود رئیس دانشگاه چطور ؟
و یا این علم جامع و کامل به قر آن منظور کیست که از فرمانروای کل عالم(خداوند) بالاتراست ؟

باتشکر

نقل قول:
در اصل توسط طارق غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
در باره مطلبی که گفتید سوالی داشتم
این را باید درنظر گرفت سخن ما برسر فرمانروایی هستی علی بود

hosyn
همینطور است، أحسنت! نکته درستی گفتید، سخن ما بر سر فرمانروایی علي ع بود، یعنی مقایسه دو علي، علي فرمانروای عالم، و علي عالم به قرآن، خواهش میکنم دوست گرامی، دوباره با دقت به عبارت من نگاه کنید ببینید سخن من بر سر فرمانروائی حضرت بود و عالم به کتاب بودن حضرت، که گفتم بالاتر بگویم، نه بر سر مقایسه خدا و حضرت.

اگر سخن بر سر مقایسه فرمانروائی خدا با فرمانروائی حضرت علي ع باشد که تصریح کردم فرمانروائی حضرت صفر محض است:
hosyn
نقل قول:hosyn
در اصل توسط hosyn نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
بلی امام ع اولین صفت شیعه خود را معرفت حقیقی توحید میدانند، اگر قرار است کسی که امیرالمؤمنین را فرمانروای هستی بداند، خدا را از همه کاره بودن لحظه به لحظه هستی، منعزل کند، و پست فرمانروائی را به حضرت علي ع بدهد، این اول مشرک است، شیعه که نیست هیچ! از هر کافری بدتر است!

...

بنده به سهم خود اینجا صریحا اعلان میکنم که هر کس سر سوزن امیرالمؤمنین یا دیگر اولیاء خدا را در کنار خدا و بدون اذن لحظه به لحظه او، کاره‌ای بداند، از تمام کفار پست‌تر و ملعون‌تر است، هر چه دارند خدا به آنها داده، و هر لحظه بخواهد میگیرد،

hosyn
با این توضیح سراغ قسمت بعدی عبارت شما میرویم:

نقل قول:
شما گفتید .

آیا در یک دانشگاه که اینشتین تدریس میکرد، مدیر دانشگاه، فرمانروای دانشگاه بود یا اینشتین؟ آیا علم الکتاب را داشتن بالاتر است یا فرمانروا بودن؟ آیا فرمانروائی بدون پشتوانه علم، پشیزی میارزد؟

و این علم جامع و کامل به قرآن کریم، از فرمانروائی کل عالم بالاتر است،

انیشتن در این مثال به چه منظور بود رئیس دانشگاه چطور ؟

hosyn
خواهش کردم دوست گرامی، دوباره عبارت من را نگاه کنید، واضح است که مقصود از اینشتین در این مثال: علي عالم به کتاب است، و منظور از رئیس دانشگاه، علي فرمانروای هستی است، و بنده عرض کردم کدام بالاتر است؟ علي فرمانروا بالاتر است یا علي عالم؟ و لذا استشهاد کردم که فرمانروا مثل سلمان است، و سخن بر سر خدا نبود و نیست، شما سخن را بر سر مقایسه فرمانروائی خدا بردید! چیزی که اصلا جای مقایسه نیست، مگر دامن پادشاه مثال نزدم؟ آیا میتوان گفت وقتی کسی دامن پادشاه میگیرد در نزد او الآن واقعا پادشاه بالاتر است یا پارچه دامن او که آن را گرفته است؟ ای وای! شاید این پارچه نزد او بالاتر از خود شاه است! چرا؟ چون با وجود خود شاه، این پارچه را محکم چنگ زده است!

بنده به سهم خودم با دو ضمیر جالب در قران کریم برخورد کردم، یکی از آنها احتمال آوردن ضمیر مذکر (هم) برای وسیله مؤنث است: اولئک الذین یدعون یبتغون الی ربهم الوسیلة ایّهم أقرب و یرجون رحمته و یخافون عذابه، خدا میداند چقدر کتب تفسیر را مراجعه کردم تا به یک وجه خاطر جمع برسم، و تعصبی هم در بحث‌های توسل ندارم، واقعا میخواهم معنای آیه واضح شود، آیا ضمیر هم به چه چیز برمیگردد؟

نقل قول:
و یا این علم جامع و کامل به قر آن منظور کیست که از فرمانروای کل عالم(خداوند) بالاتراست ؟

hosyn
آخر این چه حرفی است؟ آیا کسی که علم جامع و کامل به قرآن دارد، از خود نازل کننده قرآن بالاتر میشود؟! کسی که علم جامع و کامل به قرآن را خدا به او داده است، از کسی که فرمانروائی عالم را خدا به او داده است، برتر و بالاتر است، و این مطلب پوشیده و یا مشکلی نیست دوست گرامی.
"

13 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
پست 899

http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=60

نقل قول:
در اصل توسط طارق غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران ونوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
شما ودوستانت نشان دادید که خداوند درنزد شما جایگاهی ندارد و اگرهم داشته باشد در جایگاه آخر است همانطور که استادتان جناب حسین گفتند کسی که علم کتاب نزد اوست از فرمانروای عالم (خدا ) مقام بالاتری دارند یعنی علی از خداوند نزد شما مقام بالا تری دارد

hosyn
دوست گرامی، پس شما که ادعای متابعت قرآن دارید چرا تهمت میزنید؟! آیا قرآن فرموده است که حرف آشکار طرف خودتان را ولو کافر باشد تحریف کنید و ضد آن را به او نسبت دهید؟! مگر قرآن نمیفرماید: و لا یجرمنّکم شنآن قوم علی ان لا تعدلوا اعدلوا هو اقرب للتقوی؟!

اولا: حسین کجا استاد است؟ بنده استادم در اشتباه کردن و اگر توفیق الهی باشد سریع عذرخواهی کردن، إن شاء الله تعالی

ثانیا: آیا حسین گفت خداوند متعال، علم الکتاب را نمیداند، و چون امیرالمؤمنین علم الکتاب را میدانند، پس از خدا بالاترند؟! خوشا به حال این حسین! که میگوید: خداوند علم الکتاب نزدش نیست! دوست گرامی، اگر مطلب مبهم بود میگفتم متوجه نشدید، ولی تهمت آشکار میزنید! مگر به آیه قل اللهمّ استشهاد نکردم؟! آیا قل اللهمّ مالک المک مربوط به علم الکتاب و امیرالمؤمنین است؟! أحسنت به این قرآنیت!

در اصل توسط hosyn نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif

نقل قول:
در اصل توسط طارق نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
در صورتی که اگر به آیه توجه کنی سلیمان از خداوند تقاضا می کند حکومتی به او ببخشد که بعد از او سزاوار هیچ کس نباشد یعنی اینکه بعد از سلیمان به کس دیگری چنین حکومتی را ندهد

ممکن است برداشت خودتان را از این عبارتان توضیح دهید، آیا اگر خداوند به پیامبر خاتم النبیین که قرآن بر او نازل شده، همان قرآن که مهیمن بر تمام کتب آسمانی قبلی است، آیا اگر فرض بگیریم که خداوند مثل ملک حضرت سلیمان به ایشان میداد، ایشان طبق دعای سلیمان، سزاوار این ملک نبودند، و یا آن ملک سزاوار ایشان نبود؟

دقت کنید که نگفتند: خدایا این ملک را به احدی پس از من عطا نکن، بلکه فاعل فعل لا ینبغی، خود ملک است، یعنی ملکی به من بده که آن ملک سزاوار احدی پس از من نیست، آیا این دعا زیبنده دعای یک پیامبر است؟ اگر خدا بخواهد به کسی بدهد حتما سزاوارش خواهد بود، این چه دعائی است که این ملک، سزاوار غیر من نباشد؟

آیا اگر به حضرت سلیمان ع بگویند خدا میخواهد به پیامبر خاتم ص، بالاتر از ملک شما عطا کند، ایشان میگویند زیبنده او نیست؟!

.

hosyn
به جای یک جواب تفسیری و علمی این چنین گفتید:

نقل قول:
الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَلَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا وَلَمْ يَكُنْ لَهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ وَخَلَقَ كُلَّ شَيْءٍ فَقَدَّرَهُ تَقْدِيرًا2

- ترجمه استاد انصاریان :
همان كه فرمانروايي آسمان ها و زمين فقط در سيطره اوست و فرزندي براي خود نگرفته است و در فرمانروايي شريكي ندارد و هر چيزي را آفريده و آن را به اندازه قرار داده، اندازه اي درست و دقيق.

من تا آنجایی که از آیه فهمیدم خداوند می فرماید فرمانروایی در سیطره اوست و در فرمانروایی شریکی ندار .
اگر امکان دارد درباره ای آیه توضیحی بده که چرا خداوند می فرمایند که در فرمانروایی شریکی ندارند ولی شما می گویید علی هم فرمانروای هستی است ؟

hosyn
و بنده جواب دادم:

دوست گرامی، امام صادق شیعه خود را سه دسته کردند: شیعه در ظاهر غیر باطن، شیعه در باطن غیر ظاهر، شیعه در باطن و ظاهر، و در بیانی بسیار جالب، وقتی کسی ادعا میکند که من شیعه شما در باطن و ظاهر هستم، حضرت فوری جواب میدهند آنها صفاتی دارند که با آن شناخته میشوند، و قتی میپرسند آن صفات چیست؟ بر خلاف انتظار همه! میگویند اولها أنهم عرفوا التوحید حقّ معرفته، و تا حدود یک صفحه توضیح میدهند که صاحب المیزان این روایت را از غرر روایات میدانند، و در تحف العقول آمده، و کتاب ترجمه هم دارد.

بلی امام ع اولین صفت شیعه خود را معرفت حقیقی توحید میدانند، اگر قرار است کسی که امیرالمؤمنین را فرمانروای هستی بداند، خدا را از همه کاره بودن لحظه به لحظه هستی، منعزل کند، و پست فرمانروائی را به حضرت علي ع بدهد، این اول مشرک است، شیعه که نیست هیچ! از هر کافری بدتر است!

بنده به سهم خود، یک بار در عمرم احساس نکردم که خدای متعال در آیات قرآنش احساس رقابت با اولیاء خودش دارد، آخر آنها را خودش آفریده و میداند که چه گوهری در وجودشان گذاشته، و اولیاء او هم مرتب هشدار دادند که غلو نکنید که غالی از هر کافر و مشرکی بدتر است، اما هر چه از مقامات به ما نسبت بدهید هنوز به یک درصد آن هم نمیرسید، چون نمیتوانید تصور کنید آن مقامات را، نزلونا عن الربوبیه و قولوا فینا ما شئتم و لن تبلغوا، اجعلوا لنا ربا نؤب الیه و قولوا ما شئتم و لن تبلغوا، یعنی برای ما ربّ قرار دهید که همه چیز ما به او برمیگردد و سپس هر چه میخواهید بگویید و بدانید هرگز نمیرسید! ما را از ربوبیت پایین آورید و ما را خدا و اصل دار وجود ندانید و سپس هر چه میخواهید برای ما بگویید و بدانید که هرگز به واقع مقامات ما نخواهید رسید.

بنده به سهم خود اینجا صریحا اعلان میکنم که هر کس سر سوزن امیرالمؤمنین یا دیگر اولیاء خدا را در کنار خدا و بدون اذن لحظه به لحظه او، کاره‌ای بداند، از تمام کفار پست‌تر و ملعون‌تر است، هر چه دارند خدا به آنها داده، و هر لحظه بخواهد میگیرد، و بالاتر اینکه هر کاری که از آنها ظهور کند دقیقا منسوب به خود خداوند متعال است، چون خصوصیت اهل البیت این است که خدا آنها را از خودیت و دیدن سر سوزن نفسانیت رها کرده است، و لذا با سایر مخلوقین که هنوز در خود احساس نفسانیت دارند و ردای کبریای (من آنم که...) در سر دارند فرق میکنند، مثالی بزنم اگر میخواهید تامل کنید:

محال است محال است محال است که اگر کسی رفت دامن پادشاهی را گرفت و گفت خواهش میکنم فلان کار را انجام دهید، به او بگوید: ای بی شرم بی حیا! من خودم اینجا حاضر هستم، به این پارچه‌ای که پوشیده‌ام چنگ میزنی؟! این دامن من را میگیری؟!

چرا محال است؟ چون دامن پادشاه هیچ استقلالیت در کنار پادشاه ندارد، درست که خود پادشاه نیست، اما فقط وسیله توسل به اوست.
.

نقل قول:
جناب حسین ببخشید که اینو می گویم ولی خیلی دوپهلو جواب دادی و به سراحت جواب ندادی که آیا این عقیده که می گوید علی فرمانروای هستی است حق وبا اذن خدااست یا نه ؟

hosyn
عجب! دوست گرامی، دو پهلو؟! خیلی کم گفتید! آیا روش افنا که نوابغ هندسه در محاسبه محیط و حجم کره به کار میبرند شنیده‌اید؟ در محیط کره، یک میل کننده به بینهایت پهلو دارم! و در حجم کره، هر کدام از این پهلوها خود بینهایت لول دارد! واقعا معارف قرآن، غریب است! امثال من کجا و معارف قرآن!

ببینید دوست گرامی، ما یک محکماتی داریم که باید از طریق آنها پیش برویم، که اگر نرویم تنها خودمان ضرر کرده‌ایم، قرآن میفرماید حق ندارید بدون سلطان و دلیل و حجت آشکار از ناحیه خداوند متعال، سخنی بگویید:

الَّذينَ يُجادِلُونَ في‏ آياتِ اللَّهِ بِغَيْرِ سُلْطانٍ أَتاهُمْ كَبُرَ مَقْتاً عِنْدَ اللَّهِ وَ عِنْدَ الَّذينَ آمَنُوا كَذلِكَ يَطْبَعُ اللَّهُ عَلى‏ كُلِّ قَلْبِ مُتَكَبِّرٍ جَبَّارٍ (غافر 35)

إِنَّ الَّذينَ يُجادِلُونَ في‏ آياتِ اللَّهِ بِغَيْرِ سُلْطانٍ أَتاهُمْ إِنْ في‏ صُدُورِهِمْ إِلاَّ كِبْرٌ ما هُمْ بِبالِغيهِ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّميعُ الْبَصيرُ (غافر 56)

و نیز امر میفرماید که با صادقین باشید:

يَأَيهَُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ اتَّقُواْ اللَّهَ وَ كُونُواْ مَعَ الصَّادِقِينَ(توبة 119)

به قول شاعر:

چندین چراغ دارد و بیراهه میرود ---- بگذار تا بیفتد و بیند سزای خویش

دوست گرامی، اگر بنده از ناحیه خودم حتی نزد شخص خودم و محدود در فضای ذهنی خودم، بگویم: امیرالمؤمنین فرمانروای هستی هستند یا نیستند، در هر دو صورت اشتباه کرده‌ام، چون خدا میخواهد بدون سلطان از ناحیه او حرفی یا اعتقادی را دنباله‌روی نکنیم.

باید صادقانه به دنبال فهم آیات قرآن باشیم، اما نه از روی غرور و اینکه تنها هر چه من میفهمم درست است، باید زانوی ادب محضر کسانی که مطمئن هستیم جزء صادقین هستند، بر زمین بگذاریم، تا به تدریج به معارف بلند قران کریم، نزدیک شویم.

این نکته بسیار مهم را بارها عرض کردم که قاعده اصلی در فهم معارف، پرهیز از غلو است، و این قاعده و راهی است که خود اهل البیت به شیعه یاد دادند، مثال روشن آن این است:

اگر کسی بین خودش و خدا، چنین میبیند که اگر امام معصوم از قلب من خبر دارند پس خدا هستند، بر این شخص حرام است بگوید امام از قلب من خبر دارند، چون درک او این است که ممکن نیست کسی بتواند از قلب من آگاه باشد و خدا نباشد! و اگر چنین شخصی دل به دریا زد و معتقد شد امام از قلب من خبر دارند، وارد وادی غلو شده است، و مطرود نزد اهل البیت است، یعنی کسی که میگوید: یا امام خبر از قلب من ندارند و یا خدا هستند و سوم ندارد، اهل بیت از چنین کسی به جدّ میخواهند که بگوید: امام از دل او خبر ندارند، چون آنها که خدا نیستند، و این شخص قدرت جمع بین اینها ندارد که کسی از قلب بندگان آگاه باشد و خالق آنها نباشد!

اما اگر کسی باشد که به صورت کاملا آرام و منطقی، مشکلی نمیبیند که امام از قلب من آگاه باشند و خدا هم نباشند، اینجا هرگز اهل بیت ع از این شخص نمیپذیرند که حتی احتمال بدهد امام ع از قلب او خبر ندارند!

این روندی که در این مثال توضیح دادم، تا به آخر مقامات میرود! یعنی هر شخصی فقط مجاز است تا مرزی از مقامات اهل بیت حرکت کند که با اصل مذکور، تصادم نداشته باشد، و در اینجا، دلیر شدن، و چیزی را نفهمیدن، جلو رفتن، باعث شقاوت و ضلالت است، المتقدم لهم مارق و المتأخر عنهم زاهق و اللازم لهم لاحق، اینجا جای دل به دریا زدن و تعارف اهل بیت کردن نیست، یعنی دو چیز حتما باید مد نظر باشد: ۱- هر مقامی را خودشان بیان کرده باشند، ۲- این مقام، در نزد شخص خاص که آن را تصور میکند، به طور قطع، موجب ورود در حوزه خدا شدن نباشد، و گرنه هر بیانی هم از اهل بیت باشد، چون نزد ذهن او، با محکمات معارف ثقلین، سازگاری ندارد، نباید قبول کند و باید نزد خودش تاویل کند، همانگونه که به حق، واژه (ید) در قرآن را تاویل میکند، و هرگز معتقد نمیشود که خداوند دست دارد، و لذا برای خیلی از مردم، به جای اینکه گفته شود امام از دل شما خبر دارند، میگویند: خدا از آنچه در دل شماست به امام خبر میدهد.

به هرحال امیرالمؤمنین ع نزد شیعه، اینگونه فرمانروای هستی هستند که خانه ایشان را آتش میزنند و با ریسمان به مسجد میبرند و خم به ابرو نمیآورند! فرمانروای دست‌بسته شنیده‌اید؟ فرمانروائی هستند که در محراب مسجد کوفه، غرق خون بر زمین میافتند! میخواهید بیشتر بگویم؟! آیا اصلا مقامی بالاتر از فرمانروائی برای ما متصور است؟ آیا در یک دانشگاه که اینشتین تدریس میکرد، مدیر دانشگاه، فرمانروای دانشگاه بود یا اینشتین؟ آیا علم الکتاب را داشتن بالاتر است یا فرمانروا بودن؟ آیا فرمانروائی بدون پشتوانه علم، پشیزی میارزد؟

بنده به سهم خود، امام صادق را راستگو میدانم، و مطمئن هستم از طریق ضوابط فن، که حضرت قریب به این مضمون فرمودند: (تنوین تنکیر در (علمٌ من الکتاب) میرساند نسبت بین علم آصف بن برخیا نسبت به تمام علم الکتاب، نسبت قطره است به اقیانوس، و بعد با استشهاد به آیه قل کفی بالله شهیدا بینی و بینکم و من عنده علم الکتاب، قسم خوردند که تمام علم الکتاب پیش ماست:

الكافي ج‏1/ 257
...فأومأ بيده إلى صدره و قال علم الكتاب و الله كله عندنا علم الكتاب و الله كله عندنا.

و این علم جامع و کامل به قرآن کریم، از فرمانروائی کل عالم بالاتر است، فرمانروا، خادمین آنها از ملائکة هستند، یا از شیعیان آنها مثل سلمان هستند که بعض کارهای او نقل شده است، که حضرت به او فرمودند: ارفق باخیک! یعنی ابوذر، و یا در مدائن، با سنگ ترازوی قصاب، او را حاضر میکند و....

اما باز تکرار میکنم که اگر کسی هر کدام از اینها را تصور کند میگوید پس خداست هر کس اینها را دارد، بر او حرام است چنین امری را معتقد شود، باید صبر کند تا پیکره معارف او، رخش شود، و رخش میباید (تا) تن رستم کشد!

.

نقل قول:
بنا براین در آخر اعتراف کردید که علی در نزد شما ازخداوند مقامی بالا تر دارد ولی خدا نیست

چون خود خداوند خودرا فرمانروای هستی معرفی کردند و شما هم گفتید
و این علم جامع و کامل به قرآن کریم، از فرمانروائی کل عالم بالاتر است

hosyn
دوست گرامی، اگر مقصود از بحث این است که از من اعتراف بگیرید، بیایید همین الان برویم یک سند محضری به شما بدهم که من محکوم هستم و اعتراف کردم و شما پیروز هستید، برای بنده مشکلی نیست.

دوست گرامی، اگر خداوند میفرمایند فرمانروای هستی هستند، یعنی بالاتر از آن نیست؟ آیا فرمانروا بودن بالاتر است یا دیگران را فرمانروا کردن؟ خود قضاوت کنید! آیه: له الملک، بالاتر است، یا قل اللهمّ مالک الملک تؤتی الملک من تشاء و تنزع الملک ممن تشاء؟

پادشاه بالاتر است، یا پادشاه کننده همه پادشاهان؟ و قٰرآن کریم منافاتی بین اینها نمیبیند، در عین حالی که مالک المک، بالاتر از نفس ملک است. و الله العالم
.

hosyn
تفاوت مراتب بین صفات و اسماء الهیه، مطلبی بدیهی و همه کس فهم است، آیا آیه شریفه: ام حسبتم ان تدخلوا الجنة و لمّا یعلم الله الذین جاهدوا منکم، بالاتر است یا آیه شریفه: هو اعلم بکم اذ انشأکم من الارض و اذ انتم اجنة فی بطون امهاتکم فلا تزکوا انفسکم هو اعلم بمن اتقی؟

اما خدا که چند خدا نیست، صفات او و مظاهر آنها، دارای مراتب است، خدای پادشاه جهان، با خدای پادشاه کننده همه پادشاهان، از نظر رتبه صفتی، یکی نیستند، خدای قادر مطلق با خدای خالق مطلق، در یک رتبه صفتی نیستند، چون تا قادر مطلق نباشد نمیتواند خالق مطلق باشد، خدای عالم مطلق بالاتر است از حیث صفتی از خدای پادشاه مطلق، چون تا علم مطلق نداشته باشد نمیتواند پادشاهی مطلق کند، هر چند خدا، چند خدا نیست، و این مطالب ابهامی ندارد که مجوز ظلم به دیگری باشد، اعدلوا هو اقرب للتقوی!
http://www.iranclubs.org/forums/show...155695&page=13
پست 158

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
"

13 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار مکیال المکارم ومروری بر بحثهایش در مورد امام عصر سلام الله وعجل الله تعالی فرجه الشریف پاسخ داد.
"
اللهم عجل لولیک الفرج
امام_زمان علیه السلام

مکیال_المکارم

بخش اول
قسمت دوم 2️⃣

شناختن امام زمان صلوات اللَّه علیه واجب است...

ایمان بدون شناخت امام زمان تحقق نمی پذیرد؛

عَنِ الْعَبْدِ الصَّالِحِ قَالَ: إِنَّ الْحُجَّةَ لَا تَقُومُ لِلَّهِ عَلَى خَلْقِهِ إِلَّا بِإِمَامٍ حَتَّى يُعْرَف‏

از عبدصالح حضرت موسی بن جعفر علیه السلام آمده است که فرمود : حجّت خداوند بر خلقش تمام نمی گردد مگر به وسیله امامی که شناخته شود.

مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم ( عجل الله فرجه الشریف ) جلد ۱ / جلد اول / بخش اول‌ / ص۳۴
کانال برهان : مروری بر درس گفتارهای کتاب شریف مکیال المکارم

یا صاحب الزمان ادرکنی

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام

"

15 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار جواز توسل شیعه بگوید شرک است تسنن بگوید فقط حرفش رد می شود پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم

نقل_فضایل_از_کتب_مخالفین

روایتی ناب ، به اعتراف اهل تسنن در فضیلت امیرالمومنین علیه السلام

36491- عن علي قال: طلبني رسول الله صلى الله عليه وسلم فوجدني في جدول نائما فقال: قم ما ألوم الناس يسمونك
أبا تراب، قال فرآني كأني وجدت في نفسي من ذلك: قم والله لأرضينك! أنت أخي وأبو ولدي، تقاتل عن سنتي وتبرئ ذمتي، من مات في عهدي فهو كنز الله، ومن مات في عهدك فقد قضى نحبه، ومن مات بحبك بعد موتك ختم الله له بالأمن والإيمانما طلعت شمس أو غربت،
و من مات يبغضك مات ميتة جاهلية وحوسب بما عمل في الإسلام. "ع، قال البوصيري:
رواته ثقات".

از سید المسلمین امیرالمومنین علیه السلام فرمودند:

رسول خدا صلی الله علیه [و آله] و سلم مرا درحالی یافتند که خواب بودم.
پس فرمودند:بلند شو مردم شما را بشناسند با تسمیهء اباتراب.

... پس مرا نگاه کرد گویا آن مطلب (اباترابی)را در من می بینند.

آنگاه فرمودند:بلند شو که به خدا قسم من از تو راضی شدم ؛
تو برادر من و پدر فرزندان من هستی ؛
و می‌جنگی بر سنت من ،
و بیزاری از دشمنان من و هر کس که در عهد (در زمان من به سنت و سیره من) بمیرد پس او جواهر گرانبهای خداوند است ؛

و هر کس که در عهد تو بمیرد ، ما او را دوست داریم (بر صراط شما و در زمان شما)
و هر کس در حب و دوستی تو بمیرد ،
خدا آخر عاقبتش را ختم به خیر و امنیت و ایمان می گرداند ؛
مانند اینکه خورشید برای او فقط طلوع و غروب کرده است.

و هر کس که در بغض و دشمنی تو از دنیا برود به مرگ جاهلیت مُرده است و (این بغض دشمنی) در اسلام او حساب خواهد شد.

البوصیری میگوید : روات این روایت ثقات هستند.

کنزالعمال ج۱۳/ص۱۵۹

http://shamela.ws/browse.php/book-2677/page-8999#page-9050

خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
"

15 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"

نقل_فضایل_از_کتب_مخالفین

36491- عن علي قال: طلبني رسول الله صلى الله عليه وسلم فوجدني في جدول نائما فقال: قم ما ألوم الناس يسمونك
أبا تراب، قال فرآني كأني وجدت في نفسي من ذلك: قم والله لأرضينك! أنت أخي وأبو ولدي، تقاتل عن سنتي وتبرئ ذمتي، من مات في عهدي فهو كنز الله، ومن مات في عهدك فقد قضى نحبه، ومن مات بحبك بعد موتك ختم الله له بالأمن والإيمانما طلعت شمس أو غربت،
رواته ثقات".

و می‌جنگی بر سنت من ،
و بیزاری از دشمنان من و هر کس که در عهد (در زمان من به سنت و سیره من) بمیرد پس او جواهر گرانبهای خداوند است ؛

و هر کس که در بغض و دشمنی تو از دنیا برود به مرگ جاهلیت مُرده است و (این بغض دشمنی) در اسلام او حساب خواهد شد.

کنزالعمال ج۱۳/ص۱۵۹

"

15 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"

نقل_فضایل_از_کتب_مخالفین

رواته ثقات".

و می‌جنگی بر سنت من ،

کنزالعمال ج۱۳/ص۱۵۹

"

15 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار فتاوی عجیب عامه پاسخ داد.
"
اهل_تسنن_لطفا_تأمل_كنند

فتواهای عجیب‼️《11》

ابن حزم در کتاب المحلی ذیل مساله 2219 نظرات سران مذاهب سنی را نقل می کند تا میرسد به نظر ابوحنیفه :

و روي عن أبي حنيفة أن حد الزنى يسقط إذا قتلها

ابوحنیفه می گوید : اگر کسی زنا بکند ، سپس زن را به قتل برساند ، حد شرعی زنا از او ساقط میشود‼️‼️

بعد ابن حزم در نقد این فتوا در ادامه چنین می‌گوید:

فما سمع بأعجب من هذه البلية : أن يكون يزني فيلزم الحد ، فإذا أضاف إلى كبيرة الزنى كبيرة القتل للنفس التي حرم الله تعالى : سقط عنه حد الزنى - نبرأ إلى الله تعالى من ذلك ، ونحمده على السلامة منها كثيرا ، وبه نستعين .

از این فتوا عجیب تر ،هنوز از کسی شنیده نشیده! کسی که زنا کند ،حد بر او لازم میشود ،چون گناه کبیره ای انجام داده ! سپس اضافه بر گناه کبیرهء زنا ، گناه کبیرهء دیگری انجام میدهد به اسم قتل نفس ! در حالی که خداوند قتل را حرام کرده ! چگونه با یک حرامی ، حرام دیگری ساقط میشود؟
بیزاری می جوییم به سوی خداوند از این فتوا ، خداوند را بسیار سپاس می‌گوییم به خاطر سلامت و دوری از چنین خزعبلاتی!

المحلی مساله2219

http://library.islamweb.net/newlibra..._no=17&ID=2256

به دیگر فتوای عجیب ابوحنیفه هم توجه کنید:

کرایه کردن زن برای زنا اشکال ندارد و حد هم ندارد!

این مسأله به صورت گسترده و حتى در صحیح‌ترین کتاب‌هاى احناف از امام اعظم اهل سنت نقل شده است .

سرخسى حنفى، برترین فقیه احناف که گسترده‌ترین کتاب فقهى حنفى‌ها نیز متعلق به اوست، فتواى امام اعظم خود را این چنین نقل مى‌کند:

رجُلٌ اسْتَأْجَرَ امْرَأَةً لِیَزْنِیَ بِهَا فَزَنَى بِهَا فَلَا حَدَّ عَلَیْهِمَا فِی قَوْلِ أَبِی حَنِیفَةَ وَقَالَ أَبُو یُوسُفَ وَمُحَمَّدٌ وَالشَّافِعِیُّ رَحِمَهُمْ اللَّهُ تَعَالَى : علَیْهِمَا الْحَدُّ لِتَحَقُّقِ فِعْلِ الزِّنَا مِنْهُمَا

اگر مردى زنى را براى زنا اجاره و سپس با او زنا کند، از دیدگاه ابوحنیفه بر هر دویشان حد جارى نمى‌شود.
ابویوسف و محمد و شافعی،می گویند باید بر هر دو حد جاری شود زیرا فعل زنا از هر دو،تحقق پیدا کرده است.

المبسوط ج11ص24 طبق مکتبه شامله

البته نباید از ابو حنیفه و احناف گله داشت؛
چرا که آن‌ها این فتواى زشت را به دو روایتى که در منابع اهل سنت از عمر بن الخطاب نقل شده، مستند کرده‌اند و بى دلیل و مدرک فتوا نداده‌اند . در واقع خانه از پایه ویران است!

دقت کنید:
.
ولَکِنْ أَبُو حَنِیفَةَ رَحِمَهُ اللَّهُ احْتَجَّ بِحَدِیثَیْنِ ذَکَرَهُمَا عَنْ عُمَرَ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ أَحَدُهُمَا مَا رُوِیَ أَنَّ امْرَأَةً اسْتَسْقَتْ رَاعِیًا فَأَبَى أَنْ یَسْقِیَهَا حَتَّى تُمَکِّنَهُ مِنْ نَفْسِهَا فَدَرَأَ عُمَرُ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ الْحَدَّ عَنْهُمَا ، وَالثَّانِی أَنَّ امْرَأَةً سَأَلَتْ رَجُلًا مَالًا فَأَبَى أَنْ یُعْطِیَهَا حَتَّى تُمَکِّنَهُ مِنْ نَفْسِهَا فَدَرَأَ الْحَدَّ وَقَالَ : هَذَا مَهْرٌ!!!

قـــــــــــــــضاوت باشـــــــــــــــــما

فتوای عجیبِ امام اعظم، ابوحنیفه!

ادامه دارد....

اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
"

16 ساعت پيش

kaka به سرنگار >>> دفتر یادگاری ایران کلابز <<< پاسخ داد.
" مگه فسیل ها هم یادگاری مینویسن که شماها اومدین اینجا پست گذاشتین "

22 ساعت پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان مکیال المکارم ومروری بر بحثهایش در مورد امام عصر سلام الله وعجل الله تعالی فرجه الشریف ساخت
"
مکیال المکارم ومروری بر بحثهایش در مورد امام عصر و
امام_زمان علیه السلام

مکیال_المکارم

بخش اول 1⃣

شناختن امام زمان صلوات اللَّه علیه واجب است...

ایمان بدون شناخت امام زمان تحقق نمی پذیرد؛

عَنْ مُعَاوِيَةَ بْنِ عَمَّارٍ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ علیه السلام قَالَ :
سَمِعْتُهُ يَقُولُ فِي قَوْلِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ وَ لِلَّهِ الْأَسْماءُ الْحُسْنى‏ فَادْعُوهُ بِها
نَحْنُ وَ اللَّهِ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَى الَّذِينَ لَا يَقْبَلُ اللَّهُ مِنَ الْعِبَادِ عَمَلًا إِلَّا بِمَعْرِفَتِنَا

خبر صحیح از معاویه بن عمّار روایت است که : حضرت صادق علیه السلام درپاره آیه مبارکه « وَ للَّهِ الاَسمآء الحُسْنی فَاْدعُوهُ بها » ؛ و برای خداوند نیکوترین نامها است ، پس او را با آنها بخوانید .

فرمود : به خدا قسم ما آن اسمآء حسنی ( نیکوترین نامها ) هستیم که خداوند هیچ عملی را از بندگان نمی پذیرد ، مگر با شناخت و معرفت ما.

مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم ( عجل الله فرجه الشریف ) جلد ۱ / جلد اول / بخش اول‌ / ص۳۴

شاید تعبیر از امامان به « اسماء » به خاطر این باشد که آنان دلیل و راهنمای مردم به سوی خداوند هستند و نشانه های قدرت و جبروت الهی می باشند ، همانطور که اسم نشانه ای است برای صاحب آن که بر او دلالت می کند؛ خدا داناست .

کانال برهان : مروری بر درس گفتارهای کتاب شریف مکیال المکارم

یا صاحب الزمان ادرکنی
"

22 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار چرا مردم نمی توانند خودشان امام انتخاب کنند ؟ پاسخ داد.
"
درس_های_کافی

فرازهایی از خطبه امامت امام رضا علیه السلام در مرو

..الْإِمَامُ وَاحِدُ دَهْرِهِ لَا يُدَانِيهِ أَحَدٌ وَ لَا يُعَادِلُهُ عَالِمٌ وَ لَا يُوجَدُ مِنْهُ بَدَلٌ وَ لَا لَهُ مِثْلٌ وَ لَا نَظِيرٌ مَخْصُوصٌ بِالْفَضْلِ كُلِّهِ مِنْ غَيْرِ طَلَبٍ مِنْهُ لَهُ وَ لَا اكْتِسَابٍ بَلِ اخْتِصَاصٌ مِنَ الْمُفْضِلِ الْوَهَّابِ فَمَنْ ذَا الَّذِي يَبْلُغُ مَعْرِفَةَ الْإِمَامِ أَوْ يُمْكِنُهُ اخْتِيَارُهُ هَيْهَاتَ هَيْهَاتَ ضَلَّتِ الْعُقُولُ وَ تَاهَتِ الْحُلُومُ وَ حَارَتِ الْأَلْبَابُ وَ خَسَأَتِ الْعُيُونُ وَ تَصَاغَرَتِ الْعُظَمَاءُ وَ تَحَيَّرَتِ الْحُكَمَاءُ وَ تَقَاصَرَتِ الْحُلَمَاءُ وَ حَصِرَتِ الْخُطَبَاءُ وَ جَهِلَتِ الْأَلِبَّاءُ وَ كَلَّتِ الشُّعَرَاءُ وَ عَجَزَتِ الْأُدَبَاءُ وَ عَيِيَتِ الْبُلَغَاءُ عَنْ وَصْفِ شَأْنٍ مِنْ شَأْنِهِ أَوْ فَضِيلَةٍ مِنْ فَضَائِلِهِ وَ أَقَرَّتْ بِالْعَجْزِ وَ التَّقْصِيرِ وَ كَيْفَ يُوصَفُ بِكُلِّهِ أَوْ يُنْعَتُ بِكُنْهِهِ أَوْ يُفْهَمُ شَيْ‏ءٌ مِنْ أَمْرِهِ أَوْ يُوجَدُ مَنْ يَقُومُ مَقَامَهُ وَ يُغْنِي غِنَاهُ لَا كَيْفَ وَ أَنَّى وَ هُوَ بِحَيْثُ النَّجْمُ مِنْ يَدِ الْمُتَنَاوِلِينَ وَ وَصْفِ الْوَاصِفِينَ فَأَيْنَ الِاخْتِيَارُ مِنْ هَذَا وَ أَيْنَ الْعُقُولُ عَنْ هَذَا وَ أَيْنَ يُوجَدُ مِثْلُ هَذا...

امام رضا علیه السلام :
...امام يگانه زمان خود است، احدی هم پایه ی او نیست، دانشمندى با او برابر نباشد، جايگزين ندارد: مانند و نظير ندارد، به تمام فضيلت مخصوص است بى‏ آنكه خود او در طلبش رفته و بدست آورده باشد، بلكه امتيازيست كه خدا به فضل و بخشش به او عنايت فرموده.
كيست كه بتواند به معرفت و شناخت امام برسد يا انتخاب امام براى او ممكن باشد؟
هيهات، در اينجا خِردها گمگشته، خويشتن‏داريها بيراهه رفته و عقلها سرگردان و ديده‏‌ها بی‌نور و بزرگان كوچك شده و حكيمان متحير و خردمندان كوتاه فكر و خطيبان درمانده و خردمندان نادان و شعرا وامانده و ادبا ناتوان و سخندانان درمانده‏‌اند كه بتوانند يكى از شئون و فضائل امام را توصيف كنند،
همگى بعجز و ناتوانى معترفند، چگونه ممكن است تمام اوصاف و حقيقت امام را بيان كرد؟ يا مطلبى از امر امام را فهميد و جايگزينى كه كار او را انجام دهد برايش پيدا كرد؟!!
ممكن نيست، چگونه و از كجا ؟
در صورتى كه او از دست‏يازان و وصف‏ كنندگان اوج گرفته و مقام ستاره در آسمان را دارد،
او كجا و انتخاب بشر؟!!
او كجا و خرد بشر؟!!
او كجا و مانندى براى او؟!!

کافی ج ۱ کتاب الحجه بَابٌ نَادِرٌ جَامِعٌ فِي فَضْلِ الْإِمَامِ وَ صِفَاتِه‏ ح ۱

"

23 ساعت پيش

kaka به سرنگار از دوستان قدیم کیا میان کلابز پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط scholar نوشته شده است نمايش نوشته
خواهش می کنیم
سلاملیکم خوش برگشتین
ممنون از خوش آمد گوییت آبجی مریم
می بینم روزی رو که دوباره بچه های کلابز کم و بیش جمع میشیم دور هم "

23 ساعت پيش

kaka به سرنگار دلتنگي‌هاي ميرزا پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط boosal نوشته شده است نمايش نوشته
گلی به گوشه جمال مخزن معرفت!
خوبی داداش؟
دلمو بردی به اون دوران
هی
چه روزایی داشتیم
راستی اول کاری بگو چجوری این همه نامو ردیف کردی؟تقلب دیگه اره؟تا بعدیاشو بعدا بگم خخخ

و ضمن ارادت به همه دوستان که دلمو ببراشون غش رفت همین الان یهویی
انگاری میرزا، کاکا رو فراموش کرده "

23 ساعت پيش

kaka به سرنگار باز اینک یاد "یاد یاران "کرده ام یاد بهشت بهاران کرده ام(تولد ابجی زهرای فسقلی) پاسخ داد.
" تولدت مبارک زهرا جان
تولد همه بچه های باشگاه مبارک باشه "

23 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:50PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه