بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
صبح به سرنگار آیا جنگ نزدیک است؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
خسارات میلیاردی؟
شما چون عادت به تحریف حقایق دارید خیلی راحت میلیون را تبدیل به میلیارد می کنید!
جنگ گسترده؟
چه کسی از جنگ گسترده حرف زد؟ حرف بر سر جنگ های جزئی و حملات ضربتی بود که اسرائیل روزانه با پُررویی و طلبکاری در چل چلی انقلاب مشغول آن است و ما مشغول صبر و سکوت هستیم!
قبلا گفته شد حتی اگر هیچ خسارتی هم در کار نباشد بعد حیثیتی قضیه مهمتر است و شمایی که نه برای من، بلکه برای بسیجیان پرشور و انقلابی محلتان جوابی ندارید، مطابق معمول هنری جز انکار و فرافکنی و اتهام زنی ندارید.
می ترسم اگر این روند ادامه یابد بالاساس حملات اسرائیل را منکر شوید!
خیلی عجیب است! حیثیت و کرامت گاهی که صبر لازم است برای شما ضروری و حیاتی می شود. و آن همان وقتی است که اسرائیل مشغول بهانه جستن برای جنگ و (ریشه دوانی های ظریف ماست) و بهانه اش را پیدا نمی کند...

ولی ناگهان مثل برجام و موشکی و حقوق بشر و غیره کشور را داخل سینی می گذارید و تقدیم خارجی می کنید ..... و وقتی به شما از عزت و کرامت گفته می شود، می گوئید دنیا عوض شده و این حرفها خریدار ندارد ...

ما را به بازی گرفته اید یا خودتان را؟ "

9 دقيقه پيش

ناقد به سرنگار آیا جنگ نزدیک است؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
خسارات میلیاردی در کار نبوده و تاسیسات بیشتر مربوط به سوریه ست، تلفات مادی و جانی روسیه حتی بیش از جمهوری اسلامی بوده.
این شمائید که صاف و پوست کنده هر آن چه که از دهان اسرائیل بیرون آمده را مهر تائید میزنید. آدم فکر می کند که مأمورید و معذور! اما این که چرا واقعا؟ باید از خودتون پرسید! گویا اسرائیل برای شما راستگوترین موجود روی زمین باشد.
به هر حال ناقوسی که گاوپسرها برای جنگ می زنند این ماه بیشتر از ماه ها و سالهای قبل است و اخیرا هم تجهیزات به منطقه فرستاده اند. این را می توانید به اصرار آن ها برای "میز مذاکره" و البته اصرار رفقای شما در ایران به "میز مذاکرۀ ترامپ" وصل کرد. خوب بدیهی است که ما شروع کنندۀ جنگی گسترده نخواهیم بود و پاسخ حملات جزئی را همواره در تاسیسات اسرائیلی جولان داده ایم و تلفات مفصلی هم گرفته ایم، ما مشغول ریشه دواندن هستیم و هنوز ریشه‌های ظریفی داریم و جنگ به نفع ما نیست. و حالا این استرس دادن شما به زبان فارسی و وزن دادن و هوچی گری در این موقعیت، خوب بسیار عجیب هست. به هر حال ما که خود آغازگر جنگ نیستیم، اما به نظر می رسد که زاده نشده کسی که به جمهوری اسلامی در دوران بلوغ و چل‌چلی‌اش حمله بکند یا این که بسیار احمق و نادان است. شک نکنید که اگر به ما حمله بشود، این آخرین جنگ ما خواهد بود و یا نابود خواهیم شد یا نابود خواهیم کرد.
خسارات میلیاردی؟
شما چون عادت به تحریف حقایق دارید خیلی راحت میلیون را تبدیل به میلیارد می کنید!
جنگ گسترده؟
چه کسی از جنگ گسترده حرف زد؟ حرف بر سر جنگ های جزئی و حملات ضربتی بود که اسرائیل روزانه با پُررویی و طلبکاری در چل چلی انقلاب مشغول آن است و ما مشغول صبر و سکوت هستیم!
قبلا گفته شد حتی اگر هیچ خسارتی هم در کار نباشد بعد حیثیتی قضیه مهمتر است و شمایی که نه برای من، بلکه برای بسیجیان پرشور و انقلابی محلتان جوابی ندارید، مطابق معمول هنری جز انکار و فرافکنی و اتهام زنی ندارید.
می ترسم اگر این روند ادامه یابد بالاساس حملات اسرائیل را منکر شوید! "

14 دقيقه پيش

صبح به سرنگار در باب اختگی تاریخی ( نسل ) ما پاسخ داد.
"
نقل قول:
نها هم که بر اساس یک فرض اشتباه، خوب اشتباه نتیجه شده!!!
شما به مخالفین اجازه تجمع بدون دستگیری و کشتار بده ببینیم چند نفر میریزن بیرون در مخالفت با آقای شما!! کارگر معترض به عدم دریافت حقوق رو دستگیر میکنید، دیگه معترض سیاسی که جای خود داره!! عمر همه میگذره. فقط عمر من نیست که!! من معتقدم حکومت حاکم بر این کشور به درد نخوره. در حد توانم هم در این خصوص بحث و جدل میکنم!! فعلا کار دیگه ای ازم برنمیاد. اینکه حالا که من یک آدم معمولی هستم و نیرو و افراد ندارم و قدرت دستم نیست و این چرندیات پس خفه شم و فقط به زندگی خودم برسم و بیخیال همه چی که خیلی انسان گونه به نظر نمیرسه که. میرسه؟؟ با عقل من جور در نمیاد، در خصوص عقل جنابعالی هم من نظری ندارم!!
من هدفم این بود که ترغیب کنم درست و دقیق و حساب شده اعتراض کنید. اعتراض و مطالبه اتفاقا مقدس ترین کاری است که شما می تونید انجامش بدید. ولی منظور این که مواظب باشیم این اعتراضات اونقدر ول انگار باشه که از قواعد دنیای سیاست پرت باشه و در نهایت به معنای سقوط و خودکشی ملت خودمون بشه.

مردمی که مثل شما ناگهان به "تمام قضیۀ مطلوب بیگانه- مثل رفراندم" بند و سوزن نمی شن، و به جزء جزء قضایا می پردازن، الآن با وجود شبکه های اجتماعی عملا در حکم بازرسی مؤثر عمل کردن ... و از نظریۀ کلی نگر شما برای جامعه مفیدتر بودن. طبعا همونطور که یکی از رازهای موفقیت اطلاعات این کشور، گزارش های مردمی هست، اگر شما به جای این روضۀ بی نتیجه مشغول ترغیب مردم به گزارش در مورد تخلفات اقتصادی بودید، خوب موفقیتهای اصلاحی بیشتری کسب می شد.

نقل قول:
البته اینکه سرکوب ملت به اندازه دوران شاه نیست که نظر شماست و از نظر من خیلی هم صادق نیست!! مردم از زمان قاجار به نوع حکومتهاشون معترض بودن تا 57 که انقلاب کردن. در خصوص شما هم همین اتفاق خواهد افتاد. اینکه فتحعلیشاه و محمد شاه و ... در زمان حکومتشون توسط مردم ساقط نشدن نشان از اقتدار اونها نداره!! زمان محمدرضا شاه هم خیلی ساندیس خور داشتیم که به امید ساندیس در مدح شاه میریختن بیرون!!! اما خوب نتیجه رو دیدیم. در مورد شما هم این خواب خرگوشی کمکی بهتون نخواهد کرد!! یه روز خیلی نزدیک توپ و تانک و مسلسل شما هم دیگر اثر نخواهد داشت!!!
دیگه این مقایسه به مطالعۀ شما در خصوص جنایت های شاه و ساواک و مقایسۀ اون با امروز بر می گرده ... ادعا و شعاری که با کینه و هیجان می دید صرفا برای خودتون راضی کننده ست. که حالا حوصله ش تو این بحث نیست. اما همچنان منطق باقی هست اگر ارزشش مبارزه داره رو باید مبارزه کنید. واقعا رفتار شما حیرت آوره و خودش حاصل استقرار جمهوری اسلامی به نظر میاد که شما که تو این سیستم بزرگ شدید اینقدر سرخوش هستید که بگید چرا خودش نمیاد از ته دلم در بیاره واقعا باید به جمهوری اسلامی تبریک گفت که همچین مردم سرخوشی تربیت کرده.

نقل قول:
فرقی نمیکنه که کی امضا کرده کی نکرده. هر کس برخلاف قانون از کاندیداتوری یک نفر جلوگیری کرده غلط کرده!! قانون مشخصه. هر چند چرنده ولی مشخصه!! درستش اینه: "آقای ایکس رد صلاحیت شده به دلیل اینکه این مشخصه لازم ذکر شده در قانون رو نداره"!!! اینکه من فلانی رو رد صلاحیت میکنم چون عامل انگلیسه!!! این میشه همون هردمبیلی!!! این میشه تمایلات شخصی یه مشت فسیل!!! حالا شما هر چقدر دلت میخواد بشین بباف. تغییری در واقعیت حاصل نمیشه. حتی اگر شما کاملا هم حق داشته باشی و اون آدم عامل انگلیس باشه، باز هم حق نداری بدون اینکه بندی از قانون نامزدی ریاست جمهوری رو نقض کرده باشه تاییدش نکنی!!! حق نداری ورای قانون رفتار کنی.نمیدونم این وضوح تو حرفهای من رو عامدانه نمیبینید که بحث رو تموم کنم شما احساس پیروزی بهتون دست بده یا واقعا منظورم رو درست بیان نمیکنم!!!
یعنی چی که (اگر مطمئنه عامل انگلیسه) تائیدش کنه؟

اون رو اصلا قانون اونجا نشونده که نگذاره چنین اتفاقی بیافته.

مگر کسی گفته حق داره خلاف قانون عمل کنه؟

شما خوب اطلاعات اون رو ندارید و بهش می گید فسیل! و این براتون قانع کننده ست.

نقل قول:
در پست قبلی هم گفتم فرق ما با شما اینه که شما معتقدید مردم یه مشت ساده لوح هستند که نشستن از یه مشت گرگ گول بخورن بدبخت شن شما به عنوان نگهبان و فرشته نجات باید با چوب و ترکه و باتوم و مسلسل مواظب باشید که گول نخورن!!!
ما معتقدیم که نخیر!! مردم یه عده آدم هستن که حتی اگر ساده لوح باشند که نیستند شما در حد نصیحت میتونید بهشون از خطرات آگاهی بدید!!! ولی تصمیم با خود اون مردمه و حتی اگر میخوان گول بخورن، حقشونه. همونطور که 40 سال پیش گول خوردن الان هم حق دارن گول بخورن!!! روشنه الان؟؟!!! نمیفهمم الان مشکلتون با حرفهای من کجاست؟؟!!
هر گزاره ای که توسط مردم پذیرفته شده باشه یا نه، قابل "اعتبار سنجی" هست. من مردم رو اینطور «خداوندگار» عقل نمی‌دونم و این روش رو کاملا پوپولیستی و فریبکارانه می دونم که بگیم «مردم هر چی باشن و هر چی گفتن درسته»... بدون این که سوالی داشته باشیم «چرا» و «چگونه» ... هر گروهی از مردم حتی اگر تمام اونها باشن، باید دلایل خودشون رو داشته باشن تا من هم خودم رو جزو اونها حساب کنم و الا این حرفهای عومگرایانه برای ملت و کشور ما نون و آب نمیشه، بلکه فقط یک عده عوامفریب قافلۀ مردم رو به دست می گیرن و بلائی که می خواد رو با این شعارهای کلی سرشون میارن.... تا زمانی که «چرا» و «چگونه» از شعار «مردم گرائی» غایب باشه، صاحب این شعار چیزی جز یک عوامفریب نیست.

وقتی می‌گیم شورای نگهبان از (هفت جا ظاهرا) استعلام می کنه در مورد یک نفر و بعد تائید یا رد می کنه، و قانونا اجازه نداره نتیجه رو علنی اعلام کنه و فقط قانونا اجازه داره نتیجه رو به خود فرد اعلام کنه و این کار رو هم انجام میده و فرد اگر دلش بخواد می تونه منتشر کنه، و ممکنه مردم از این روند کلا بی اطلاع باشن، متهم کردن این گزاره ها به (دشمنی با مردم) چیزی جز عوامفریبی نیست.

نقل قول:
من کارم کامپیوتره. خدا رو شکر به علم و دانش هم علاقه زیادی دارم مطالعه مطالب علمیم هم کم نیست. برای جواب دادن به سوالات بینهایت باران هم مجبورم کلی چیز میز بخونم!! در این خصوص زبان عربی اگر کمکی میکنه شما بفرمایید من برم یاد بگیرم!!! یک مثال ساده در مورد سیاهچاله که فعلا بزرگترین دغدغه دختر منه چند تا مقاله عربی وجود داره؟؟ البته من ترکی، ترکمنی، پشتو، اردو، روسی و زبان هیچکدوم از همسایه های ایران رو به همون دلیلی که گفتم بلد نیستم!!

اینکه من در جایی به دنیا اومدم که همسایه هام هیچ نقشی در (چیزی که من بهش احتیاج و علاقه دارم) نداره، ربطی به استعمار نداره. کلا انقدر ذهن بیماری دارید که هر چیزی رو به هر چیزی مربوط میکنید!! نکن داداش اینجوری!!!
خوب شما کارت کامپیوتره ... چرا تو سیاست دخالت می کنی؟! ناگهان روضۀ کامپیوتر می خونی؟

منظور من به درد بخور بودن زبان همسایه، تو عالم سیاست بود ، نه کامپیوتر!

نقل قول:
داداش گلم شما فقط نیستی که مطالعه میکنی!!! بقیه هم هستن. بحث من روی عدد و رقم هست. در 90 درصد سایتهای غربی ما یه مشت تروریستیم!! حکومتمون هم تروریسته!!! اینجوری نیست؟؟!!! اگر بگی نیست خوب در حد همون سه تا سایت گیر کردی!! اینکه این 90 درصد راست میگن یا دروغ موضوع بحث من نبود و نیست مسئله در مورد عدده!!! وای خدا روانی شدم از دستت!! خوب درست بخون دیگه!! نظر اکثریت مردم دنیا در مورد مردم و حکومت ایران مثبت نیست. حالا شما بشین تو سه تا سایتت خوش بگذرون!!
حالا بیا و جدل نکنیم... به اون که عقلش می رسه توصیه کنیم ... که بره و موقعیت ایران تو دنیا رو حداقل تو مجلات تحلیلی خارجی بخونه ... حالا البته اون ممکنه بگه ما "تروریستیم" که البته خیلی هم کم با این لحن که شما گفتین هست، اما حتی اگر اینطور باشه از بحث ما خارج نیست که قدرت و موقعیت ایران و حرکت ایران چه طور هست... حالا این که ما تروریستیم یا نه رو عقل شما می تونه بیشتر تشخیص بده.

نقل قول:
اتفاقا مطالب هر دوتاشون رو میخونم هم علیز هم حمزه غالبی!!! البته اینکه یکی تو ایران بر علیه شما حرف بزنه میشه مزدور انگلیس، خیلی هم بیراه نیست اگر فکر کنیم کسی که خارج از ایران بر علیه خارج از ایران حرف بزنه میشه مزدور ایران!!! مزاح بود خیلی جدی نگیر. به قول خودت دنیای سیاست خیلی پیچیده تر از اونه که با حرفهای دوتا مثلا معترض سر به سنگ خورده نادم پشیمان از رفتارهای گذشته، بشه چیزی توش درآورد!!!!
البته پیچیده تره .... اما دو تا مسافرتت رو پیش کشیدی خواستم دایورتت کنم به این دو نفر، تا همین پیچیدگی رو بیشتر نشونت بدم. "

2 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار خزانه خدای تبارک وتعالی پاسخ داد.
"
خزانه خدای تبارک وتعالی عوالي اللئالي العزيزية في الأحاديث الدينية، ج‏1، ص: 249
6 وَ رَوَى أَنَسُ بْنُ مَالِكٍ قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ نَاجَى دَاوُدُ رَبَّهُ فَقَالَ إِلَهِي لِكُلِّ مَلِكٍ خِزَانَةٌ فَأَيْنَ خِزَانَتُكَ فَقَالَ جَلَّ جَلَالُهُ لِي خِزَانَةٌ أَعْظَمُ مِنَ الْعَرْشِ وَ أَوْسَعُ مِنَ الْكُرْسِيِّ وَ أَطْيَبُ مِنَ الْجَنَّةِ وَ أَزْيَنُ مِنَ الْمَلَكُوتِ أَرْضُهَا الْمَعْرِفَةُ وَ سَمَاؤُهَا الْإِيمَانُ وَ شَمْسُهَا الشَّوْقُ وَ قَمَرُهَا الْمَحَبَّةُ وَ نُجُومُهَا الْخَوَاطِرُ وَ سَحَابُهَا الْعَقْلُ وَ مَطَرُهَ الرَّحْمَةُ وَ أَشْجَارُهَا الطَّاعَةُ وَ ثَمَرُهَا الْحِكْمَةُ وَ لَهَا أَرْبَعَةُ أَبْوَابٍ الْعِلْمُ وَ الْحِلْمُ وَ الصَّبْرُ وَ الرِّضَاءُ أَلَا وَ هِيَ الْقَلْبُ «1»

بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏67، ص: 59
37- غو، غوالي اللئالي رَوَى أَنَسُ بْنُ مَالِكٍ قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ نَاجَى دَاوُدُ رَبَّهُ فَقَالَ إِلَهِي لِكُلِّ مَلَكٍ خِزَانَةٌ فَأَيْنَ خِزَانَتُكَ
قَالَ جَلَّ جَلَالُهُ لِي خِزَانَةٌ أَعْظَمُ مِنَ الْعَرْشِ وَ أَوْسَعُ مِنَ الْكُرْسِيِّ وَ أَطْيَبُ مِنَ الْجَنَّةِ وَ أَزْيَنُ مِنَ الْمَلَكُوتِ أَرْضُهَا الْمَعْرِفَةُوَ سَمَاؤُهَا الْإِيمَانُوَ شَمْسُهَا الشَّوْقُوَ قَمَرُهَا الْمَحَبَّةُوَ نُجُومُهَا الْخَوَاطِرُ وَ سَحَابُهَا الْعَقْلُ وَ مَطَرُهَا الرَّحْمَةُوَ أَثْمَارُهَا الطَّاعَةُوَ ثَمَرُهَا الْحِكْمَةُوَ لَهَا أَرْبَعَةُ أَبْوَابٍ الْعِلْمُ وَ الْحِلْمُ وَ الصَّبْر وَ الرِّضَاا أَلَا وَ هِيَ الْقَلْبُ.
بحار الأنوار- ترجمه جلد 67 و 68 / ترجمه موسوى همدانى ؛ ج‏1 ؛ ص60

37- غوالى اللئالى انس بن مالك از رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله نقل نموده كه داود پيغمبر در مناجاتش با خدا عرض كرد. خداوندا هر سلطانى خزانه‏ اى دارد خزائن سلطنتى تو كجا است؟ خداى بزرگ فرمود. من خزانه‏ اى دارم كه از عرش بزرگتر، از كرسى وسيع‏تر.از بهشت خوش‏بوتر از ملكوت بالا آراسته ‏تر است زمين آماده آن معرفت و بينش است آسمانش ايمان آفتابش شوق و علاقه ماه تابانش محبت و دوستى
. ستارگانش افكار و خاطرات نيك ابر پرمايه‏ اش عقل و تفكر باران سودمندش رحمت و فيوضات الهى
و ثمرهاى نفيسش اطاعت و بندگى شاه میوه اش ميوه بندگى حكمت و روشنى است و اين خزانه داراى چهار در است:1- علم و دانش2- حلم و بردبارى3صبر و پايدارى4رضا و خشنودى
وآگاه باش او قلب است‏
یا حسین
"

2 ساعت پيش

صبح به سرنگار در باب اختگی تاریخی ( نسل ) ما پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Majid_ag نوشته شده است نمايش نوشته
همه حرفهات به کنار، فقط در خصوص همین یه جمله.
وقتی به دعوا برای حفظ حکومتتون معتقدید، چرا به شاه خرده میگیرید که چرا برای حفظ قدرتش دعوا کرد؟؟؟
مگر امام شما نگفت "اگر بهترین هم باشی چون مردم تورو نمیخوان باید بری"؟؟!!! این با جنگ قدرت شما تناقض نداره؟؟

بیخیال! شما به حمایت بی قید و شرطت از حکومت بپرداز و با بهانه های الکی و ترس از لولو بقیه رو هم تحمیق کن، ما هم غر میزنیم (!) ببینیم چی به چی میشه!!
من گفتم، اگر راه مسالمت آمیز نیست، خوب «دعوا» هست! و برای «مسالمت» یا «دعوا» شما نیاز به «گروهی منسجم و فعال» دارید که امروز از آن برخوردار نیستید و فعالیت اعتراضی شما وقتی قدرت کافی ندارید، در جریانی که از قدرت از هر نوع دیگری برخوردار است، ذوب می شود. شما باز هم مشکل اصلی رو فرافکنی می کنید و تلاشی نمی کنید که بهش فکر کنید.

این ها "ترساندن" شما نیست، صحنۀ سیاست این و بسیار بی رحم تر از این هست.

بسیاری از مردم ما در امان و بی‌خبری که مجرم اصلی آن صدا و سیما و آموزش و پرورش و آموزش عالی هستند، زیست کرده اند و متاسفانه از واقعیت موجود در عالم سیاست کاملا بی خبرند، و گویا در هپروتی مجزا از حقایق روی زمین زندگی می کنند. "

2 ساعت پيش

"
نقل قول:
ممکن است بحث خسارت ها و میلیون ها دلاری که اسرائیل بابت تخریب تسلیحات و مهمات و انهدام زیرساخت ها به ما وارد کرده مطلب مهمی نباشد (که البته با توجه به شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی در جای خود مهم است) اما بحث مهمتر "موضوع حیثیتی" است که شما با این همه ادعا و غیرت انقلابی به آن توجه نکرده و بدون هیچ گونه استرس مشغول نوشیدنی گرم خود شدید!
اگر اسرائیل سرگرم مصرف داخلی است، آیا افکار عمومی داخل خودمان (حداقل طیف انقلابی) برایتان مهم نیست؟
به هر حال کسی که از ابتدا شعار نابودی اسرائیل را سر داده است خیلی برایش افت دارد که شاهد بیش از 200 حمله علنی و رسمی اسرائیل باشد، اما جوابی متناسب با آن ندهد و تنها بگوید من صبور هستم و اسرائیل دچار رعشه شده است! اگر واقعا رعشه ای در کار بود، آیا نباید از همان ابتدا حملات متوقف می شد؟
خسارات میلیاردی در کار نبوده و تاسیسات بیشتر مربوط به سوریه ست، تلفات مادی و جانی روسیه حتی بیش از جمهوری اسلامی بوده.

این شمائید که صاف و پوست کنده هر آن چه که از دهان اسرائیل بیرون آمده را مهر تائید میزنید. آدم فکر می کند که مأمورید و معذور! اما این که چرا واقعا؟ باید از خودتون پرسید! گویا اسرائیل برای شما راستگوترین موجود روی زمین باشد.

به هر حال ناقوسی که گاوپسرها برای جنگ می زنند این ماه بیشتر از ماه ها و سالهای قبل است و اخیرا هم تجهیزات به منطقه فرستاده اند. این را می توانید به اصرار آن ها برای "میز مذاکره" و البته اصرار رفقای شما در ایران به "میز مذاکرۀ ترامپ" وصل کرد. خوب بدیهی است که ما شروع کنندۀ جنگی گسترده نخواهیم بود و پاسخ حملات جزئی را همواره در تاسیسات اسرائیلی جولان داده ایم و تلفات مفصلی هم گرفته ایم، ما مشغول ریشه دواندن هستیم و هنوز ریشه‌های ظریفی داریم و جنگ به نفع ما نیست. و حالا این استرس دادن شما به زبان فارسی و وزن دادن و هوچی گری در این موقعیت، خوب بسیار عجیب هست. به هر حال ما که خود آغازگر جنگ نیستیم، اما به نظر می رسد که زاده نشده کسی که به جمهوری اسلامی در دوران بلوغ و چل‌چلی‌اش حمله بکند یا این که بسیار احمق و نادان است. شک نکنید که اگر به ما حمله بشود، این آخرین جنگ ما خواهد بود و یا نابود خواهیم شد یا نابود خواهیم کرد. "

2 ساعت پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان خزانه خدای تبارک وتعالی ساخت
"
عوالي اللئالي العزيزية في الأحاديث الدينية، ج‏1، ص: 249
6 وَ رَوَى أَنَسُ بْنُ مَالِكٍ قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ (ص‏) نَاجَى دَاوُدُ رَبَّهُ فَقَالَ إِلَهِي لِكُلِّ مَلِكٍ خِزَانَةٌ فَأَيْنَ خِزَانَتُكَ فَقَالَ جَلَّ جَلَالُهُ لِي خِزَانَةٌ أَعْظَمُ مِنَ الْعَرْشِ وَ أَوْسَعُ مِنَ الْكُرْسِيِّ وَ أَطْيَبُ مِنَ الْجَنَّةِ وَ أَزْيَنُ مِنَ الْمَلَكُوتِ أَرْضُهَا الْمَعْرِفَةُ وَ سَمَاؤُهَا الْإِيمَانُ وَ شَمْسُهَا الشَّوْقُ وَ قَمَرُهَا الْمَحَبَّةُ وَ نُجُومُهَا الْخَوَاطِرُ وَ سَحَابُهَا الْعَقْلُ وَ مَطَرُهَا الرَّحْمَةُ وَ أَشْجَارُهَا الطَّاعَةُ وَ ثَمَرُهَا الْحِكْمَةُ وَ لَهَا أَرْبَعَةُ أَبْوَابٍ الْعِلْمُ وَ الْحِلْمُ وَ الصَّبْرُ وَ الرِّضَاءُ أَلَا وَ هِيَ الْقَلْبُ «1»

بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏67، ص: 59
37- غو، غوالي اللئالي رَوَى أَنَسُ بْنُ مَالِكٍ قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ (ص‏) نَاجَى دَاوُدُ رَبَّهُ فَقَالَ إِلَهِي لِكُلِّ مَلَكٍ خِزَانَةٌ فَأَيْنَ خِزَانَتُكَ
قَالَ جَلَّ جَلَالُهُ لِي خِزَانَةٌ أَعْظَمُ مِنَ الْعَرْشِ

وَ أَوْسَعُ مِنَ الْكُرْسِيِّ

وَ أَطْيَبُ مِنَ الْجَنَّةِ

وَ أَزْيَنُ مِنَ الْمَلَكُوتِ

أَرْضُهَا الْمَعْرِفَةُ

وَ سَمَاؤُهَا الْإِيمَانُ

وَ شَمْسُهَا الشَّوْقُ

وَ قَمَرُهَا الْمَحَبَّةُ

وَ نُجُومُهَا الْخَوَاطِرُ

وَ سَحَابُهَا الْعَقْلُ

وَ مَطَرُهَا الرَّحْمَةُ

وَ أَثْمَارُهَا الطَّاعَةُ

وَ ثَمَرُهَا الْحِكْمَةُ

وَ لَهَا أَرْبَعَةُ أَبْوَابٍ

الْعِلْمُ

وَ الْحِلْمُ

وَ الصَّبْر

وَ الرِّضَا
ا أَلَا وَ هِيَ الْقَلْبُ.

بحار الأنوار- ترجمه جلد 67 و 68 / ترجمه موسوى همدانى ؛ ج‏1 ؛ ص60

37- غوالى اللئالى انس بن مالك از رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله نقل نموده كه داود پيغمبر در مناجاتش با خدا عرض كرد. خداوندا هر سلطانى خزانه‏ اى دارد خزائن سلطنتى تو كجا است؟ خداى بزرگ فرمود. من خزانه‏ اى دارم كه از عرش بزرگتر،

از كرسى وسيع‏تر.

از بهشت خوش‏بوتر
.
از ملكوت بالا آراسته ‏تر است

زمين آماده آن معرفت و بينش است

آسمانش ايمان

آفتابش شوق و علاقه

ماه تابانش محبت و دوستى

. ستارگانش افكار و خاطرات نيك

ابر پرمايه‏ اش عقل و تفكر

باران سودمندش رحمت و فيوضات الهى

و ثمرهاى نفيسش اطاعت و بندگى

شاه میوه اش ميوه بندگى حكمت و روشنى است

و اين خزانه داراى چهار در است:
1
- علم و دانش
2
- حلم و بردبارى
3
- صبر و پايدارى
4
- رضا و خشنودى
- وآگاه باش او قلب است‏
یا حسین

"

2 ساعت پيش

Majid_ag به سرنگار در باب اختگی تاریخی ( نسل ) ما پاسخ داد.
"
نقل قول:
اما وقتی این گزینه نباشه، گزینۀ "دعوا" به شکل طبیعت قدرت هنوز باقی هست. حالا شما چون «بضاعت دعوا» ندارید غُر می‌زنید که چرا ما مثل سوئیس نیستیم حکومت بیاد اینجا که ما نشستیم از دلمون بیرون بکشه چی می‌خوایم؟
همه حرفهات به کنار، فقط در خصوص همین یه جمله.
وقتی به دعوا برای حفظ حکومتتون معتقدید، چرا به شاه خرده میگیرید که چرا برای حفظ قدرتش دعوا کرد؟؟؟
مگر امام شما نگفت "اگر بهترین هم باشی چون مردم تورو نمیخوان باید بری"؟؟!!! این با جنگ قدرت شما تناقض نداره؟؟

بیخیال! شما به حمایت بی قید و شرطت از حکومت بپرداز و با بهانه های الکی و ترس از لولو بقیه رو هم تحمیق کن، ما هم غر میزنیم (!) ببینیم چی به چی میشه!! "

3 ساعت پيش

ناقد به سرنگار آیا جنگ نزدیک است؟ پاسخ داد.
" ممکن است بحث خسارت ها و میلیون ها دلاری که اسرائیل بابت تخریب تسلیحات و مهمات و انهدام زیرساخت ها به ما وارد کرده مطلب مهمی نباشد (که البته با توجه به شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی در جای خود مهم است) اما بحث مهمتر "موضوع حیثیتی" است که شما با این همه ادعا و غیرت انقلابی به آن توجه نکرده و بدون هیچ گونه استرس مشغول نوشیدنی گرم خود شدید!
اگر اسرائیل سرگرم مصرف داخلی است، آیا افکار عمومی داخل خودمان (حداقل طیف انقلابی) برایتان مهم نیست؟
به هر حال کسی که از ابتدا شعار نابودی اسرائیل را سر داده است خیلی برایش افت دارد که شاهد بیش از 200 حمله علنی و رسمی اسرائیل باشد، اما جوابی متناسب با آن ندهد و تنها بگوید من صبور هستم و اسرائیل دچار رعشه شده است! اگر واقعا رعشه ای در کار بود، آیا نباید از همان ابتدا حملات متوقف می شد؟ "

5 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار حضرت محسن علیه السلام وشهادتش در منابع تاریخی و.... پاسخ داد.
"
حضرت_محسن (۱۱)

#پیشگویی رسول خدا بر شهادت مظلومانهء صدیقه کبری سلام الله علیها و لعن هتاکین حریم فاطمی

به اعتراف مخالفین

جوینی از علمای بزرگ اهل سنت و استاد ذهبی از استوانه های علمی اهل تسنن در کتاب خود "فرائد السمطین" چنین می نویسد:

روزی پيامبر صلي الله عليه وآله وسلم نشسته بود ، حسن بن علی بر او وارد شد ، ديدگان پيامبر كه بر حسن افتاد ، اشك آلود شد ، سپس حسين بن علی بر آن حضرت وارد شد ، مجدداً پيامبر گريست . در پی آن دو ، فاطمه و علی عليهما السلام بر پيامبر وارد شدند ، اشك پيامبر با ديدن آن دو نيز جاری شد ، وقتي از پيامبر علت گريه بر فاطمه را پرسيدند ، فرمودند:

و أَنِّي لَمَّا رَأَيْتُهَا ذَكَرْتُ مَا يُصْنَعُ بِهَا بَعْدِي كَأَنِّي بِهَا وَ قَدْ دَخَلَ الذُّلُّ في بَيْتَهَا وَ انْتُهِكَتْ حُرْمَتُهَا وَ غُصِبَتْ حَقَّهَا وَ مُنِعَتْ‏ إِرْثَهَا وَ كُسِرَ جَنْبُهَا [وَ كُسِرَتْ جَنْبَتُهَا] وَ أَسْقَطَتْ جَنِينَهَا وَ هِيَ تُنَادِي يَا مُحَمَّدَاهْ فَلَا تُجَابُ وَ تَسْتَغِيثُ فَلَا تُغَاثُ ... فَتَكُونُ أَوَّلَ مَنْ يَلْحَقُنِي مِنْ أَهْلِ بَيْتِي فَتَقْدَمُ عَلَيَّ مَحْزُونَةً مَكْرُوبَةً مَغْمُومَةً مَغْصُوبَةً مَقْتُولَة
فَأَقُولُ عِنْدَ ذَلِكَ اللَّهُمَّ الْعَنْ مَنْ ظَلَمَهَا وَ عَاقِبْ مَنْ غَصَبَهَا وَ ذَلِّلْ مَنْ أَذَلَّهَا وَ خَلِّدْ فِي نَارِكَ مَنْ ضَرَبَ جَنْبَهَا حَتَّى أَلْقَتْ وَلَدَهَا فَتَقُولُ الْمَلَائِكَةُ عِنْدَ ذَلِكَ آمِين‏.

زمانى كه فاطمه را ديدم ، به ياد صحنه‌ای افتادم كه پس از من برای او رخ خواهد داد ، گويا می ‌بينم ذلت وارد خانۀ او شده ، حرمتش پايمال گشته ، حقش غصب شده ،از ارث خود ممنوع گشته ، پهلوی او شكسته شده و فرزندی را كه در رحم دارد ، سقط شده ؛ در حالی كه پيوسته فرياد مي‌زند : وا محمداه ! ؛ ولی كسى به او پاسخ نمی ‌دهد ،‌ کمک می خواهد ؛ اما كسى به فريادش نمی رسد
او اول كسى است كه از خاندانم به من ملحق می‌شود ؛ و در حالی بر من وارد می‌شود كه محزون ، گرفتار و غمگين و شهيد شده است
و من در اينجا می ‌گويم : خدايا لعنت كن هر كه به او ظلم كرده ، كيفر ده هر كه حقش را غصب كرده ، خوار كن هر كه خوارش كرده و در دوزخ مخلد كن هر كه به پهلويش زده تا فرزندش را سقط كرده و ملائكه آمين گويند.

فرائد السمطين - ج2 ، ص 34 و 35

http://axgig.com/images/65562027268763333487.jpg

ذهبی در شرح حال استادش امام الحرمين جويني مي گويد:
وسمعت من الامام المحدث الاوحد الاكمل فخر الاسلام صدر الدين ابراهيم بن محمد بن المؤيد بن حمويه الخراساني الجوينى ... وكان شديد الاعتناء بالرواية وتحصيل الاجزاء حسن القراءة مليح الشكل مهيبا دينا صالحا...رحمه الله تعالى

از امام روايت کننده و حديث گوی يگانه کامل فخر اسلام و صدر دين ابراهيم بن محمد بن المويد بن حمويه الخراساني الجويني روايت شنيدم (درس گرفتم) ... و وی بسيار به روايات و بدست آوردن کتب حديثی اهميت می داد خوش صدا و خوش سيما بود و شخص با هيبت و دين دار و صالحي بود..خدا رحمتش کند.

ذکرة الحفاظ - ج 4 ص 1500 ش 24

www.islamport.com/d/1/trj/1/123/2794.html‏

تنها همین یک روایت برای پاسخ به کسانی که "شهادت صدیقه کبری سلام الله علیها" را افسانه میدانند
کافی است.

للهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته

"

5 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار حضرت محسن علیه السلام وشهادتش در منابع تاریخی و.... پاسخ داد.
"
شهرت سقط حضرت محسن علیه السلام توسط عمر در میان شیعیان در کلام علامه بیاضی!!

حضرت_محسن علیه‌السلام در منابع تاریخی(۱۰)

زین الدین عاملی بیاضی رضوان الله علیه، عالم بزرگ شیعه، قرار گرفتن حضرت فاطمه سلام الله علیها در ميان درب و سقط حضرت محسن علیه السلام در اثر آن را مشهور میان شیعیان می‌داند ومی‌نویسد:

واشتهر في الشيعة أنه حصر فاطمة في الباب حتي أسقطت محسنا.

در ميان شیعیان مشهور است که او (عمر بن خطاب)، حضرت فاطمه سلام الله علیها را در پشت درب فشار داد تا آن که او محسن را سقط کرد.

الصراط المستقیم إلی مستحقی التقدیم، علی بن یونس العاملی، جلد ۳، صفحه ۱۲

اسکن کتاب:
http://bit.ly/2Bezmva
پوستر:
http://bit.ly/2A0E3uA

للهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته

"

5 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 2296
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=154

نقل قول:
در اصل توسط غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایرانghanet نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
حسین چند بار می پرسی؟

hosyn
معذرت میخواهم، قصد من این است که مطمئن شوم با فهم نظر همدیگر جلو میرویم.

سؤال: آیا جان مردگان الآن در دار آخرت نیستند، و فقط در دار دنیا هستند؟
"

13 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 2294
نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
هر دو در دنیا موجود هستند

hosyn
بسیار خوب، پس میپذیرید که جان مردگان در دار دنیا هستند؟ قبول؟
"

13 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار شهادت حضرت فاطمه (س) يك هدف اصلي بود يا يك امر ناخواسته؟ پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله
فما رماه اذ رماه حرمله
دران هنگامیه ای که حرمله تیر سه شعبه را به سوی علی اصغر رها کرد ؛ این دست حرمله نبود
وانما رماه من مهد له
تیر را کسی زد که بستر این جنایت را اماده کرده بود
سهم أتی من جانب السقیفه
این تیری بود که از طرف تروریستهای کودتاچی سقیفه امد
وقوسه علی ید الخلیفه
وکمان در دست خلیفه عمر وابابکر بود
وما اصاب سهمه نحر الصبی
ودر حقیقت تیر به گلوی اصغر نخورد
بل کبد الدین ومهجته النبی
بلکه تیر جگر دین وقلب وخون قلب پیامبر صلی الله علیه واله وسلم رو نشانه رفت واصابت کرد
اشعار مرحوم آشیخ محمد حسین اصفهانی (کمپانی)
"

13 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار ***ایام حزن آل الله وخانه نشینی مولا وشهادت ام ابیها سلام الله علیهما تسلیت *** پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله
فما رماه اذ رماه حرمله
دران هنگامیه ای که حرمله تیر سه شعبه را به سوی علی اصغر رها کرد ؛ این دست حرمله نبود
وانما رماه من مهد له
تیر را کسی زد که بستر این جنایت را اماده کرده بود
سهم أتی من جانب السقیفه
این تیری بود که از طرف تروریستهای کودتاچی سقیفه امد
وقوسه علی ید الخلیفه
وکمان در دست خلیفه عمر وابابکر بود
وما اصاب سهمه نحر الصبی
ودر حقیقت تیر به گلوی اصغر نخورد
بل کبد الدین ومهجته النبی
بلکه تیر جگر دین وقلب وخون قلب پیامبر صلی الله علیه واله وسلم رو نشانه رفت واصابت کرد
اشعار مرحوم آشیخ محمد حسین اصفهانی (کمپانی)
"

14 ساعت پيش

"
نقل قول:
ژنرال «گادی آیزنکات»، رییس سابق ستاد ارتش اسراییل در مصاحبه با نیویورک‌تایمز مدعی شده است که او و نیروهایش در چند سال گذشته موفق به عقب راندن ژنرال قاسم سلیمانی و نیروهای وفادار به ایران در سوریه و لبنان شده ‌اند!
آیزنکات سخنان خود را این گونه شروع می کند: «به هزاران هدف حمله کردیم بدون آن که مسوولیت این حملات را به عهده بگیریم یا دنبال نام و اعتبارش باشیم.»
این در حالی است که مدتی پیش دولت اسرائیل رسما اعلام کرده بود ما به بیش از 200 هدف در سوریه حمله کرده ایم که عمدتا مربوط به ایران و حزب الله بوده است.

اکنون ژنرال اسرائیلی برای اولین بار رسما اعلام کرده که دولت اسراییل مشغول جنگی اعلام‌ نشده علیه ایران و نیروهای نیابتی‌ آن در سوریه و لبنان است.
البته سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی گفته است: اگر در برابر برخی اقدامات مذبوحانه شما صبر پیشه می کنیم، حکمتی بزرگ در آن نهفته است. بترسید از روزی که موشک‌های نقطه زن ما بر سرتان فرود آید....!

این در حالی است که عملیات اسرائیل علیه منافع ایران در سوریه واقعی و نظامی است، اما عملیات سردار جعفری فعلا روانی و تبلیغاتی است.
آیا با توجه به تکرار و تشدید حملات اسرائیل، ایران پاسخ کوبنده نظامی خواهد داد؟ و آیا چنین امری موجب بروز جنگی تازه در منطقه خواهد شد؟

چطور اینقدر راحت ادعاهای مقام های عاجز اسراییل رو تصدیق می‌کنید و اون رو برای "مصارف داخلی" نمی‌دونید؟ حملات اسرائیل همواره با موفقیت بسیار کمی به مثابۀ موشک باران کور انجام شده و عمدتا اهداف اساسی و جدی ای رو آسیب نرسونده. این حملات بر خلاف تلقی شما که "واقعی" هست بیشتر یک نوع جنگ روانی پر خرج تر از حد معمول هست.

اسراییلی که روزی با شوق و امید به پیروزی داعش و نصره و سایر نیروهای ضد اسد کمک می کرد و با افتخار مجروحان اونها رو درمان می کرد و خوشحال بود که از اسد راحت بشه، حالا مجبوره که با مانورهای تبلیغاتی یا موشک پرانی نه چندان موفق استرس رو از مردم "پاسپورت دوم به دستش" که از حضور دشمن دیرینه بیخ گوششون به رعشه افتادن بگیره و با این سر و صدا وعده سر خرمن بده.

کسی که حاضر نیست صبر کنه ... اسراییله و کسی که آروم مشغول نوشیدن نوشیدنی گرم عصرگاهی هست جمهوری اسلامی هست... حالا استرس شما برای چیه؟ "

20 ساعت پيش

ناقد سرنگار جدیدی با عنوان آیا جنگ نزدیک است؟ ساخت
" ژنرال «گادی آیزنکات»، رییس سابق ستاد ارتش اسراییل در مصاحبه با نیویورک‌تایمز مدعی شده است که او و نیروهایش در چند سال گذشته موفق به عقب راندن ژنرال قاسم سلیمانی و نیروهای وفادار به ایران در سوریه و لبنان شده ‌اند!
آیزنکات سخنان خود را این گونه شروع می کند: «به هزاران هدف حمله کردیم بدون آن که مسوولیت این حملات را به عهده بگیریم یا دنبال نام و اعتبارش باشیم.»
این در حالی است که مدتی پیش دولت اسرائیل رسما اعلام کرده بود ما به بیش از 200 هدف در سوریه حمله کرده ایم که عمدتا مربوط به ایران و حزب الله بوده است.

اکنون ژنرال اسرائیلی برای اولین بار رسما اعلام کرده که دولت اسراییل مشغول جنگی اعلام‌ نشده علیه ایران و نیروهای نیابتی‌ آن در سوریه و لبنان است.
البته سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی گفته است: اگر در برابر برخی اقدامات مذبوحانه شما صبر پیشه می کنیم، حکمتی بزرگ در آن نهفته است. بترسید از روزی که موشک‌های نقطه زن ما بر سرتان فرود آید....!

این در حالی است که عملیات اسرائیل علیه منافع ایران در سوریه واقعی و نظامی است، اما عملیات سردار جعفری فعلا روانی و تبلیغاتی است.
آیا با توجه به تکرار و تشدید حملات اسرائیل، ایران پاسخ کوبنده نظامی خواهد داد؟ و آیا چنین امری موجب بروز جنگی تازه در منطقه خواهد شد؟

"

21 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار ***ایام حزن آل الله وخانه نشینی مولا وشهادت ام ابیها سلام الله علیهما تسلیت *** پاسخ داد.
"

هر كس با اهل بيت عليهم السلام بجنگد، انگار كه با رسول خدا صلي الله عليه وآله جنگيده است!

آيا مهاجمان به خانه اهل بيت عليهم السلام، به قصد صلح حمله كرده بودند؟

"

21 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:35PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه