بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
فرزند آدم به سرنگار مشاعره پاسخ داد.
" تلخ کنی دهان من قند به دیگران دهنی؟
نم ندهی به کشت من آب به این و آن دهی؟ "

يك ساعت پيش

فرزند آدم به سرنگار يه اسم براي بالايي انتخاب كن و بگو پاسخ داد.
" سلیمون۱۸۱۶ "

يك ساعت پيش

مجیدماجد به سرنگار «راحت بخواب عثمان!» پاسخ داد.

12 ساعت پيش

مجیدماجد سرنگار جدیدی با عنوان «راحت بخواب عثمان!» ساخت
" نوشته ای در خور تعمق و تدبر فقط امیدوارم پاسخ منطقی داشته باشد
"

12 ساعت پيش

simon_1816 به سرنگار به ياد كارو... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Vajiheh نوشته شده است نمايش نوشته
سلام من اومدم خوش اومدم...
خوش نیومدی دیر اومدی کلا کلابز پاچید "

23 ساعت پيش

simon_1816 به سرنگار يه اسم براي بالايي انتخاب كن و بگو پاسخ داد.
" هوشنگ مستان "

23 ساعت پيش

simon_1816 به سرنگار كل كل پاسخ داد.
" سکته نزنی بریم جزیره "

23 ساعت پيش

simon_1816 به سرنگار دوست داري كي بعد از تو پيام بزاره پاسخ داد.
" پشتیبانی باشگاه بگه پیامتون مشکل اخلاقی داره "

23 ساعت پيش

میرزا عبدالزکی به سرنگار مشاعره پاسخ داد.
"
دل یاد تو کرد چون به عشرت بنشست
جام از ساقی ربود و انداخت شکست
شوریده برون جست نه هشیار و نه مست
آوازه درافتاد که دیوانه شده است
"

يك روز پيش

میرزا عبدالزکی به سرنگار به ياد كارو... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Vajiheh نوشته شده است نمايش نوشته
سلام من اومدم خوش اومدم...
خوش اومدی "

يك روز پيش

میرزا عبدالزکی به سرنگار به ياد كارو... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط فرزند آدم نوشته شده است نمايش نوشته
به یاد دوست داشتنی ترین احمد دنیا ❤❤
به یاد تو عشق من
چاکر داداش هستیم "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 1122

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
سلام
شما با نگاه به آیات پس و پیش آیه ای که در آن کلمه سموت آمده ، بدون هیچکونه اجبار و باید و نبایدی ، سماوات بودن این واژه را پذیرفتید. در حالی که قبل از آن قصد داشتید ثابت کنید اگر قرائتهای متواتر و سینه به سینه این کلمه وجود نداشت نمی توانستیم بفهمیم در اینجا از کلمه سموت جهات مراد است یا آسمانها. بنده برای اینکه به شما نشان دهم هر مطلب متواتری لزوماً نمی تواند درست باشد به حکم سنگسار اشاره کردم که به رغم اینکه حکمی محکم سند و بسیار متواتر و مورد قبول شیعه و سنی است ، حکمی ضد قرآنی است که به راحتی می توان باطل بودن و پوچ بودن آن را از طریق قرآن به اثبات رساند.
چیزی که من بارها و بارها بدان تأکید کرده ام ولی دوستان به آن توجه نکرده اند این نیست که ما باید همه علوم را رها کنیم و فقط و فقط بچسبیم به قرآن. بنده هرگز چنین منظوری نداشته ، ندارم و نخواهم داشت . ممکن است در میان کتب حدیثی و روایی شیعه و سنی مطالبی وجود داشته باشند که برای فهم قرآن ما را یاری دهند و رهگشا باشند و یک محقق لازم است از آنها نیز استفاده کند.
آن چیزی که بنده آن را صحیح نمی دانم احتجاج به حدیث غیر و تعبد آن است فقط همین و همین و همین.
به عنوان مثالی دیگر می گویم به صرف اینکه در حدیث و سنت غیر الهی آمده که ماههای حرام ؛ رجب ، ذیقعده ، ذیحجه و محرم هستند ، این ابداً قابل احتجاج و تعبد نیست چون با سنت الهی که در قرآن است مغایرت دارد و نباید به آن استناد کرد.

hosyn
این تهمت است! قبلا هم گفتید و چون قرآنی هستید و تهمت برای شما جائز است من هم اعتراضی ندارم! اصلا حوصله اینگونه بحث ندارم، میگویند: شخصی باروت حمل میکرد پاسبان او را گرفت و گفت چرا باروت داری؟ ممنوع است! گفت: اینکه باروت نیست! سیاه‌دانه است! پاسبان گفت: خجالت بکش! این که معلوم است باروت است، سیاه‌دانه کجا بود؟! گفت: نه خیر! قطعا سیاه‌دانه است! پاسبان گفت: حال امتحان میکنیم، کبریتی آتش زد و نزدیک باروت برد و تمام موهای ریش و سر آن شخص سوخت، قبل از اینکه پاسبان دهن باز کند فورا آن شخص گفت: دیدی سیاه‌دانه بود!

آقای دوست گرامی! این عبارت چه کسی بود؟:

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
دوست گرامی، دوباره بگویید گلوگاه سوم یا سی‌ام!! چرا بحث را عوض میکنید؟! چرا جواب من را ندادید؟! خودتان متنی که زیر سؤال من آوردید چند بار بخوانید ببینید جواب آن سؤال است؟!

سؤال: به چه مجوزی به کلمه سموت قرآن، دو الف اضافه میکنید و سماوات میخوانید، و حال آنکه خود کلمه سموت هم معنای مناسب دارد؟
.

به این مجوز که نسل به نسل و سینه به سینه و در حد تواتر آن را سماوات ( با دو الف قرائت کرده اند) و الا از آیات 29 بقره و سایر آیاتی که در آنها سماوات با دو الف نیامده محال بود و محال که احدی متوجه شود این سموت است یا سماوات! حالا راضی شدی؟
آیا این اکتشاف بسیار مهم و برهان قطعی که به آن دست پیدا کردی سند محکمی می شود تا به صرف تواتر و اینکه همه گفته اند، هر عمل زشت و غیر الهی را به الله نسبت بدهیم ؟!
سئوال : سنگسار یک حکم محکم سند و متواتر است که شیعه و سنی در باره آن اتفاق نظر دارند ولی با آیات قرآن سازگار نیست و با حکم الله در تضاد است آیا به صرف اینکه متواتر است و جمعیت کثیری در طول قرون متمادی ، نسل به نسل و سینه به سینه آن را نقل کرده اند باید چشم و گوش بسته آن را تعبد کنیم؟ شما خودتان این حکم معروف را قبول دارید؟

hosyn

ببینید هیچ مجوزی نداشتید و نتوانستید جواب من را بدهید و مجبور شدید اعتراف کنید جز تواتر راه دیگری ندارد، چون کلمه (سموت) در عبارت معنا دارد و نمیتوان به صرف اینکه کلمه دیگری هم مثل (سماوات) مناسب است، دست از ظاهر (سموت) برداشت و از جیب خود دو الف به ان اضافه کرد! این را چاره‌ای نداشتید قبول کنید، اما بلافاصله در پست دیگر گفتید:

نقل قول:
اما .... حسین قبول کرد که در آیه شواهدی وجود دارد که نشان می دهد اراده خداوند سماوات است

hosyn
خوب! کسی که میخواهد تدلیس کند و حتی حاضر است بگوید: دیدی سیاه‌دانه بود، آیا سزاوار نیست بقیه بحث به قضاوت ناظرین خبیر گذاشته شود؟

و اما قضیه رجم، پس به همان اندازه که این مصحف عثمان متواتر است و هم اکنون در دست من و شماست، به همان اندازه بین شیعه و سنی متواتر است که آیه رجم در قرآن بوده است، فقط میگویند نسخ تلاوت شده است، اینها مطالب واضحی است که فقط درس خواندن میخواهد، مثل کسی که خبر ندارد قرائت نافع مدنی در غرب افریقا هم اکنون حاکم است با باد غبغب ادعای تواتر مالک به عنوان تنها قرائت متواتر میکند! اما به زودی آبرویش نزد خودش هم میرود!

بدانید شما از اثبات منطقی نسبت مصحف عثمان به پیامبر بزرگوار اسلام عاجز هستید، و قبلا هم خودتان اعتراف کردید هیچ راهی برای اینکه مطمئن شوید تغییری در مصحف صورت نگرفته ندارید:

نقل قول:
من هیچ راهی نمی شناسم که از طریق آن مطمئن شویم آیه ای به قرآن تحمیل شده یا خیر.
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك ان عليا مولى المؤمنين وإن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس. پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط سپهران نوشته شده است نمايش نوشته
با سلام
استفاده کردم خدا خیرتان بدهد اجرکم عند الله
سلام علیکم بعد از حدود 10-12سالی الحمد لله دوباره اینجا خدمتتون رسیدیم
یا علی مددی
"

يك روز پيش

فرزند آدم به سرنگار يه اسم براي بالايي انتخاب كن و بگو پاسخ داد.
" گل بلال "

يك روز پيش

فرزند آدم به سرنگار كل كل پاسخ داد.
" الانه که سکتهه رو بزنم خاطره های خوش این تاپیک ها و بچه ها یهو حمله ور شدن "

يك روز پيش

فرزند آدم به سرنگار صندلی داغ (محمدی) پاسخ داد.
" یاد علیمون بخیر "

يك روز پيش

Vajiheh به سرنگار دوست داري كي بعد از تو پيام بزاره پاسخ داد.
" Raha jaanam "

يك روز پيش

Vajiheh به سرنگار نگار اونا پاسخ داد.
" salam bar hamegi
chetor metiriiiin "

يك روز پيش

Vajiheh به سرنگار به ياد كارو... پاسخ داد.
" سلام من اومدم خوش اومدم... "

يك روز پيش

سپهران به سرنگار أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك ان عليا مولى المؤمنين وإن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس. پاسخ داد.
" با سلام
استفاده کردم خدا خیرتان بدهد اجرکم عند الله "

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:25AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه