بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
علوی به سرنگار سوال بسیار ساده از جناب کنجکاو ( شاید جواب بدهد )!!! پاسخ داد.
" ؟؟ ؟؟ ؟؟ ؟؟ ؟؟ ؟؟ ؟؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ "

2 ساعت پيش

علوی به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
شیطان ازطریق همین بنات الله .ابنا الله و دیگر کسایی را که جزء وخانواده خداوند می دانند به دین الهی رخنه می کند و آن را از خلوص درمی آورد .
ازطریق کسانی که همگی مرده اند وازحرف وحدیثی که شیطان ببه آنها نسبت می دهند کاملا بی خبرند .

همه می دانند مسیحیان معتقد ند عیسی پسر خداست ومانند خدا درهمه جا حضور دارد ودعای مردم رامی شنود وحاجنتشان را روامی دارد .
بطوری که خداوند درقرآن نقل می کند آنها درعصر نزول قرآن نیز همین باورنادرست راداشته اند بااین وجود درآیات 116 و117 مائده نقل شده که خداوند درروزقیامت به عیسی می گویند :ای عیسی ای پسرمریم آیاتو به مردم گفتی که خود ومادرت را سوای الله به خدایی گیرند ؟واوپاسخ می دهد :اگر گفته بودم حتما آن رامی دانستی . توازدرون من آگاهی ولی من ازدرون توآگاه نیستم تازمانی که درمیانشان زندگی می کردم شاهد بودم که چه می کنند وزمانی که جانم را ستاندی توخود شاهد اعمال آنها بودی واین تویی که برهر چیزی شاهدی .
واین برخلاف باور بیش از دومیلیاردوششصد میلیون مسیحی عیسی بعدازمرگش هیچ اطلاعی ازاین دنیا نداردومردمی مردمی که اورا حتی بعداز مرگش بینا وشنوا می دانند گرفتار نیرنگ شیطان شده اند .واوهرگز نگفته پسرخداست بلکه شیاطین این سخن رابه او نسبت داده اند.

یکی از بدترین عادتهای پیروان مذاهب این است که وقتی ازکتاب آسمانی برایشان حرف می زنی بجای اینکه عبرت بگیرند حرفت را می شنوند تا تکذیبت کنند درصورتی که اگر می شنیدند ودرآیات می اندیشیدند خیلی زودتر حقیقت بایشان آشکار می شد
چه ربطی داره ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
کسی اسم مسیحی و حضرت عیسی رو آورده ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ "

2 ساعت پيش

علوی به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
[
عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا

خداوند می خواهد چکار کند ؟
آلودگی را از این خانواده بزداید و پاکشان کنند .

اگر آلودگی وجود نداشته باشد پس خداوند چه چیزی را می خواهد پاک کند ؟

حتما آلودگی بوده که می خواهد پاکشان کند .
اولا آيه شريفه مي فرمايند إِنَّما يُريدُ اللَّهُ لِيُذهِبَ عَنكُمُ الرِّجسَ أَهلَ البَيتِ وَيُطَهِّرَكُم تَطهيرًا نه این که شما نوشته اید عَنكُمُ الرِّجسَ أَهلَ البَيتِ وَيُطَهِّرَكُم تَطهيرًا این همان تفسیر به رای است که شما در آن سربلند هستید ما همه رجس داریم و آلوده به گناه هستیم و رجس همه مدله و همه رقمه موجود است مثلا در قرآن امر به خواندن نماز شده و شما انجام نمیدهید و معنی آیه کاملا مشخص است یعنی وارثان دین که که همه اعتراف دارند مصداق آیه فوق چه کسانی هستند از تمام رجس ها مبرا هستند و خواهند بود زیرا خداوند آنها را از رجس پاک کرده است و هیچ وقت آلوده به گناه نمیشوند .
شما اندازه عدسی سواد قرآنی ندارید و این همه ادعا را نمی دانم کجایتان جا کرده اید معنی دقیقا به این شرح است که خداوند از اول خلقت این خاندان را از رجس تطهیر کرده و تا قیام قیامت آنها آلوده نخواهند شد پس کسی که گناه کرده مثلا عایشه که خون هزاران مسلمان بر گردن اوست جز این آیه قرار نمیگیرد . "

2 ساعت پيش

hooshdaran3 به سرنگار کرونا پاسخ داد.
" بازم ملت ۲-۳ رو تعطیل بودند رفتند مسافرت، آمار باز رفت بالا "

5 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار غدیر مظلومی به بلندای ماسوی ؛ برترین عید امت خاتم صلی الله علیه واله وسلم پاسخ داد.
"
۵ روز به عید غدیر خم ، روز اجتماع مؤمنین به جهت جشن و سرور باقی است ..(۱)

در روز چهارشنبه ۱۳ ذی الحجه سال ۱۰ ھ۔ق ؛ ۲۵ اسفند سال ۱۰ ھ۔ش ، ۱۳ مارس سال ۶۳۲ میلادی ؛
چه اتفاقی افتاد؟؟

..آخرین ساعات حضور پیامبر صلی الله علیه و آله در مکه است و به زودی کاروان حجاج به قصد بازگشت به دیار خویش ،
حرکت خواهد کرد ؛

....امروز نیز افتخاری دیگر برای شاه جوانمردان به همراه دارد ؛ ...

..آری ، .... امروز است که جبرئیل بر پیامبر خدا نازل می گردد و از جانب پروردگار ، عنوان افتخار آمیز
"امیرالمؤمنین"
را اختصاصا برای ابوالحسن علی بن ابی طالب علیه السلام به همراه می آورد ؛

...پیامبر خدا صلی الله علیه و آله نیز دستور می دهند تا یکایک یاران شان صاحب ذوالفقار را ملاقات کنند و ایشان را با عنوان "امیر اهل ایمان" بخوانند و بر او چنین سلام کنند :

ألسَّلامُ عَلَيكَ يا أميرَالمُؤمِنينَ (٢)

این دستور پیامبر ، بعضی از صحابه را خوش نمی آید و ناخرسندانه می پرسند :

آیا این عنوان از سوی خداوند و رسول اوست؟!!!

پیامبر رحمت آزرده خاطر و غضبناک می‌فرمایند :

این حقی است از طرف خدا و رسولش ؛ خداوند این دستور را به من داده است .

..به راستی این چنین مسلمانانی در فرداهای نزدیک چگونه سر تسلیم در برابر فرمان عظیم پروردگار فرود خواهند آورد؟؟!!

نطفهء نخستین توطئه ها در همین روزها در مکه بسته شده است ؛

...گفته های پیامبر ، از رحلت قریب‌الوقوع حضرتش خبر می دهد و همه چیز از جانشینی امیرمؤمنان بعد از ایشان حکایت دارد ؛
آنان که سال های سال در اندیشه و آرزوی تکیه زدن بر جایگاه حكومتِ بعد از پیامبر ، دندان طمع تیز کرده بودند ،
اینک حلقهء فتنه آراسته می کنند و برای فرداها ، هم قسم می‌شوند که :

اگر محمد از دنیا رفت یا کشته شد ، نمی‌گذاریم خلافت و جانشینی او در اهل بیتش مستقر شود . (۳)

....این متن پیمانی بود که ۵ نفر (*) از یاران نقاب به چهره و نفاق پیشهء پیامبر ،
نوشته و در میان کعبه در زیر خاک نهان کرده بودند ؛

پیمانی که با عنوان "صحیفهء ملعونه " (نوشتار شوم) از آن یاد می شود ؛
و پیامبر بزرگ در خطبهء غدیر نسبت به آن هشدار می‌دهند .

....آیا مسلمانان به این هشدار توجه کردند؟!!!!

1 اشاره به روایتی از امیرالمؤمنین علیه السلام : عوالم العلوم ۲۰۹/۱۵
2 حلیة الأولياء ۶۳/۱

تاریخ بغداد ۱۲۲/۱۳ (هر دو از مدارک اهل تسنن)
3بحارالانوار ۲۹/۱۷ و ۸۵/۲۸ و ۱۱۴/۳۷
(*) : ابوبکر ، عمر ، ابوعبیده جراح ، معاذ بن جبل ، سالم مولی ابو حذیفه

"

10 ساعت پيش

نگارینا به سرنگار با هركلمه اي ازبيت شعر بالايي ....يك بيت قشنگ بگو پاسخ داد.
" یار مفروش به دنیا که بسی سود نکرد
آنکه یوسف به زر ناسره بفروخته بود "

10 ساعت پيش

hooshdaran3 به سرنگار کرونا پاسخ داد.
" این محرّم‌ها صفرها ماهها// نیست ما را ضامن و رمز بقا
آنچه دین را داشت قائم بردوام//هست حب دین به نزدیک عوام
که فریضه هست بر مؤمن که هان// خلق باشد از گزندت در امان "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
مگر آیه نیاوردم که زن ابراهیم اهل بیت ابراهیم است .شما که باسوادی فرق بین مونث و مذکررا که می دانی .

قَالُوا أَتَعْجَبِينَ مِنْ أَمْرِ اللَّهِ رَحْمَتُ اللَّهِ وَبَرَكَاتُهُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ الْبَيْتِ إِنَّهُ حَمِيدٌ مَجِيدٌ ﴿۷۳﴾هود-
گفتند آيا از كار خدا تعجب مى ‏كنى رحمت‏ خدا و بركات او بر شما خاندان [رسالت] باد بى‏ گمان او ستوده‏ اى بزرگوار است (۷۳)

هیچ انسانی مصون از خطا نیست حتی پیامبران اگر قرآن را خوانده باشی این را باید خوب فهمیده باشی
پست 452
http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=31

نقل قول:

غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم...
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
دوست گرامی، حاصل حرف شما این است که مانعی ندارد به جمعی که پیامبر در بین آنها هستند، خطاب با ضمیر جمع برای مردان شود، مثل آیه اهل البیت حضرت ابراهیم .

خوب! میپذیریم، حرفی که نیست، اما شما از جواب اشکال این آیه مورد بحث، طفره نروید ای دوست گرامی! چند بار تکرار کنم؟!

آیا من در آیه اهل البیت حضرت ابراهیم مشکلی داشتم؟ هرگز! مشکل در هفت آیه پشت سر هم سوره احزاب است!

اگر همین یک آیه تطهیر بود، انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا، ما حرف شما را میپذیرفتیم که چون در جمع زنان پیامبر خدا خود حضرت حضور داشتند و مخاطب اصلی اهل البیت بودند، از باب تشریف خطاب، ضمیر جمع برای مردان به کار میرفت.

اما مشکل این است که ما ۲۴ ضمیر داریم! شما باید روند ۲۴ ضمیر را حل کنید! آیا دوست شما نگفتند: (چرا زنان پيامبر بايد چنين كنند و چنان نكنند؟) و سپس پاسخ دادید: (چون : خداوند مي خواهد بدينوسيله آنها را از پليدي و گناه پاكسازي نمايد) آیا خداوند هنگام دستور دادن به اقامه نماز و ایتاء زکات، یاد پیامبر نبود، بلکه در عوض به زنان میگوید: از پیامبر خدا اطاعت کنید، چرا اطاعت کنید؟ تا پیامبر پاک شود؟!!!! حالا به یاد پیامبر افتاد؟!!! و جالب است که پس از قضیه تطهیر، دوباره خطاب جمع برای زنان میشود: آیات الهی را در خانه‌های خود یاد کنید، فقط وقت بردن رجس، پیامبر با آنها شریک میشوند؟! وقت اقامه نماز و ایتاء زکات و تلاوت آیات خدا، حضرت شریک آنها نیستند؟

پس بحث ما بر سر اینکه آیا میشود ضمیر جمع مردان برای اهل البیت آورد، نیست، بلکه بر سر وجود دو ضمیر ناهماهنگ در بین ۲۴ ضمیر است، و این را بیاد جواب دهید و تحلیل علمی و تفسیری کنید، روال طبیعی این بود که گفته شود: انما یرید الله لیذهب عنکنّ الرجس اهل البیت و یطهّرکنّ تطهیرا.

خلاصه سؤال: چرا در بین ۲۴ ضمیر جمع مخاطب برای زنان، دفعتا ضمیر ۲۱ و ۲۲ جمع برای مردان شده، و سپس ضمیر ۲۳ و ۲۴ دوباره جمع برای زنان شده؟
جواب علمی و دندان شکن غاتت بیچاره بدبخت بی سواد فراری
نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم... نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
من آنچه لازم بود بگویم گفتم و همگان دلایل خود را نوشتند، دیگر لزومی به ادامه این بحث نمی بینم.
"

يك روز پيش

"
نقل قول:

هیچ انسانی مصون از خطا نیست حتی پیامبران اگر قرآن را خوانده باشی این را باید خوب فهمیده باشی
مزدور منافق ملعون کدام ایه قران داره که پیامبران مصون از خطا نیستند ؟
"

يك روز پيش

"
نقل قول:
[
عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا

خداوند می خواهد چکار کند ؟
آلودگی را از این خانواده بزداید و پاکشان کنند .

اگر آلودگی وجود نداشته باشد پس خداوند چه چیزی را می خواهد پاک کند ؟

حتما آلودگی بوده که می خواهد پاکشان کند .
منافق مزدور که هیچی نمی فهمی

اولا مراد رجس هست در عالم قابلیات نه دنیا

که در عالم قابلیات قابلیت رجس رو برداشتند

لذا تعبیر به شک شده در مرحله ای باندازه فهم مخاطب

وتطهیر از حدود وقیود

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست .......................................
"

يك روز پيش

"
نقل قول:
مثل اینکه به مطالب توجه نمی کنی یا شاید نمی نوانی بفهمی ؟

اگر توجه کرده باشی گفتم

خب وقتی می گوئیی منظور ائمه هستند این یعنی اینکه ازمیان آنها می توانند صحت خبررا بفهمند نه همه آنها
فهمیدی یا نه ؟

نقل قول:
من که ترجمه منهم را آوردم ازآنان شما نخواستی ببینید
خوب (ازآنان)
خوب بعدش؟
اولا ترجمه ازمیان آنها غلطه لذا 4ترجمه دیگه اوردم

این اولا

لذا ترجمه ای درست (ازآنان)هست که شما اوردید

حال سوال اینه طبق ظاهر ایه شریفه
آنان چه کسانی هستند؟
"

يك روز پيش

"
نقل قول:
وقتی بخواهند عقیده ای را به زور به قرآن تحمیل کنند بهتراز این نمی توانند پاسخ بدهند .
وقتی جواب رو نمی فهمی باید اینطور بگی تا بوهم خودت کم نیاری

مردی سوال کن تا از ایات قرانی که کافر بهش هستی برات ثابت کنم

منتهی فرار بجلو بهترین راه
بله امیرالمومنین امام حسن وامام حسین بودنند

امام زمان علیه السلام و لازم نیست خبر بهش برسه

وقتی حرف می زنی قبل از اینکه خودت بشنوی او ومی شنود ومی بیند چون عین الله الناظر واذن الله وسمع الله است

واقرب الینا من حبل الورید هستند

منافق مزدور چرا دلیل از قران کریم (که منکریشی )نمی خای از من
"

يك روز پيش

"
فبهت الذی کفر
"

يك روز پيش

"
* تفسير روح المعاني/ الالوسي (ت 1270 هـ) مصنف و مدقق

قراءة الآيةفتح صفحة القرآنالانتقال الى صفحة القرآن
{ يَـٰأَيُّهَا ٱلرَّسُولُ بَلِّغْ مَآ أُنزِلَ إِلَيْكَ مِن رَّبِّكَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ وَٱللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ ٱلنَّاسِ إِنَّ ٱللَّهَ لاَ يَهْدِي ٱلْقَوْمَ ٱلْكَافِرِينَ }

/ وعن ابن عباس رضي الله تعالى عنهما قال: نزلت هذه الآية في علي كرم الله تعالى وجهه حيث أمر سبحانه أن يخبر الناس بولايته فتخوّف رسول الله صلى الله عليه وسلم أن يقولوا حابى ابن عمه وأن يطعنوا في ذلك عليه، فأوحى الله تعالى إليه هذه الآية فقام بولايته يوم غدير خم، وأخذ بيده فقال عليه الصلاة والسلام: من كنت مولاه فعلي مولاه اللهم وال من والاه وعاد من عاداه، وأخرج الجلال السيوطي في «الدر المنثور» عن أبـي حاتم وابن مردويه وابن عساكر راوين عن أبـي سعيد الخدري قال: نزلت هذه الآية على رسول الله صلى الله عليه وسلم يوم غدير خم في علي بن أبـي طالب كرم الله تعالى وجهه، وأخرج ابن مردويه عن ابن مسعود قال: كنا نقرأ على عهد رسول الله صلى الله عليه وسلم { يَـٰأَيُّهَا ٱلرَّسُولُ بَلّغْ مَا أُنزِلَ إِلَيْكَ مِن رَّبّكَ } إن علياً ولي المؤمنين { وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ } وخبر الغدير عمدة أدلتهم على خلافة الأمير كرم الله تعالى وجهه، وقد زادوا فيه إتماماً لغرضهم زيادات منكرة، ووضعوا في خلاله كلمات مزورة ونظموا في ذلك الأشعار وطعنوا على الصحابة رضي الله تعالى عنهم بزعمهم أنهم خالفوا نص النبـي المختار صلى الله عليه وسلم، فقال إسماعيل بن محمد الحميري ـ عامله الله تعالى بعدله ـ من قصيدة طويلة: عجبت من قوم أتوا أحمدا بخطة ليس لها موضعقالوا له: لو شئت أعلمتنا إلى من الغاية والمفزعإذا توفيت وفارقتنا وفيهم في الملك من يطمع؟فقال: لو أعلمتكم مفزعا كنتم عسيتم فيه أن تصنعواكصنع أهل العجل إذ فارقوا هرون فالترك له أورعثم أتته بعده عزمة من ربه ليس لها مدفعأبلغ وإلا لم تكن مبلغا والله منهم عاصم يمنعفعندها قام النبـي الذي كان بما يأمره يصدعيخطب مأموراً وفي كفه كف علي نورها يلمعرافعها، أكرم بكف الذي يرفع، والكف التي ترفعمن كنت مولاه فهذا له مولى فلم يرضوا ولم يقنعواوظل قوم غاظهم قوله كأنما آنافهم تجدعحتى إذا واروه في لحده وانصرفوا عن دفنه ضيعواما قال بالأمس وأوصى به واشتروا الضر بما ينفعوقطعوا أرحامهم بعده فسوف يجزون بما قطعواوأزمعوا مكراً بمولاهم تباً لما كانوا به أزمعوالا هم عليه يردوا حوضه غداً، ولا هو لهم يشفعإلى آخر ما قال لا غفر الله تعالى له عثرته ولا أقال، وأنت تعلم أن أخبار الغدير التي فيها الأمر بالاستخلاف غير صحيحة عند أهل السنة ولا مسلمة لديهم أصلاً، ولنبين ما وقع هناك أتم تبيين ولنوضح الغث منه والسمين، ثم نعود على استدلال الشيعة بالإبطال ومن الله سبحانه الاستمداد وعليه الاتكال، / فنقول:

«إن النبـي صلى الله عليه وسلم خطب في مكان بين مكة والمدينة عند مرجعه من حجة الوداع قريب من الجحفة يقال له: غدير خم، فبين فيها فضل علي كرم الله تعالى وجهه وبراءة عرضه مما كان تكلم فيه بعض من كان معه بأرض اليمن بسبب ما كان صدر منه [إليهم] من المعدلة التي ظنها بعضهم جوراً وتضييقاً وبخلاً، والحق مع علي كرم الله تعالى وجهه في ذلك، وكانت يوم الأحد ثامن عشر ذي الحجة تحت شجرة هناك.
http://www.altafsir.com/images/Tafas...PreviousAR.GIFhttp://www.altafsir.com/images/Tafas...ing/NextAR.GIF1 2 3

يك روز پيش

"
* تفسير الدر المنثور في التفسير بالمأثور/ السيوطي (ت 911 هـ) مصنف و مدقق

{ يَـٰأَيُّهَا ٱلرَّسُولُ بَلِّغْ مَآ أُنزِلَ إِلَيْكَ مِن رَّبِّكَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ وَٱللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ ٱلنَّاسِ إِنَّ ٱللَّهَ لاَ يَهْدِي ٱلْقَوْمَ ٱلْكَافِرِينَ }

أخرج أبو الشيخ عن الحسن أن رسول الله صلى الله عليه وسلم قال " إن الله بعثني برسالة فضقت بها ذرعاً، وعرفت أن الناس مكذبي، فوعدني لأبلغن أو ليعذبني، فأنزل { يا أيها الرسول بلِّغ ما أنزل إليك من ربك } ".

وأخرج عبد بن حميد وابن جرير وابن أبي حاتم وأبو الشيخ عن مجاهد قال: لما نزلت { بلغ ما أنزل إليك من ربك } قال: يا رب، إنما أنا واحد كيف أصنع ليجتمع عليّ الناس؟، فنزلت { وإن لم تفعل فما بلغت رسالته }.

وأخرج ابن أبي حاتم وابن مردويه وابن عساكر عن أبي سعيد الخدري قال: نزلت هذه الآية { يا أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك } على رسول الله صلى الله عليه وسلم يوم غدير خم، في علي بن أبي طالب.

وأخرج ابن مردويه عن ابن مسعود قال: كنا نقرأ على عهد رسول الله صلى الله عليه وسلم { يا أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك } أن علياً مولى المؤمنين { وإن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس }.

وأخرج ابن أبي حاتم عن عنترة. أنه قال لعلي هل عندكم شيء لم يبده رسول الله صلى الله عليه وسلم للناس؟ فقال: ألم تعلم أن الله قال { يا أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك } والله ما ورثنا رسول الله صلى الله عليه وسلم سوداء في بيضاء.

أما قوله تعالى: { والله يعصمك من الناس }.

أخرج ابن مردويه والضياء في المختارة عن ابن عباس قال: " سئل رسول الله صلى الله عليه وسلم أي آية أنزلت من السماء أشد عليك؟ فقال " كنت بمنى أيام موسم واجتمع مشركوا العرب وافناء الناس في الموسم، فنزل عليّ جبريل فقال { يا أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك وإن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس } قال: فقمت عند العقبة، فناديت: يا أيها الناس من ينصرني على أن أبلغ رسالة ربي ولكم الجنة، أيها الناس قولوا لا إله إلا الله، وأنا رسول الله إليكم، وتنجحوا ولكم الجنة. قال: فما بقي رجل ولا امرأة ولا صبي إلا يرمون عليّ بالتراب والحجارة، ويبصقون في وجهي ويقولون: كذاب صابئ، فعرض عليّ عارض فقال: يا محمد، إن كنت رسول الله فقد آن لك أن تدعو عليهم كما دعا نوح على قومه بالهلاك. فقال النبي صلى الله عليه وسلم: اللهم اهد قومي فإنهم لا يعلمون، وانصرني عليهم أن يجيبوني إلى طاعتك " ، فجاء العباس عمه فأنقذه منهم وطردهم عنه، قال: الأعمش فبذلك تفتخر بنو العباس، ويقولون: فيهم نزلت
http://www.altafsir.com/images/Tafas...PreviousAR.GIFhttp://www.altafsir.com/images/Tafas...ing/NextAR.GIF

يك روز پيش

" تفسير فتح القدير/ الشوكاني (ت 1250 هـ) مصنف و مدقق

{ إِنَّ فِى ذٰلِكَ لَذِكْرَىٰ لِمَن كَانَ لَهُ قَلْبٌ أَوْ أَلْقَى ٱلسَّمْعَ وَهُوَ شَهِيدٌ }
[قۤ: 37]. قوله: { إِنَّ ٱللَّهَ لاَ يَهْدِى ٱلْقَوْمَ ٱلْكَـٰفِرِينَ }. جملة متضمنة لتعليل ما سبق من العصمة أي إن الله لا يجعل لهم سبيلاً إلى الإضرار بك، فلا تخف وبلغ ما أمرت بتبليغه.

وقد أخرج عبد بن حميد، وابن جرير، وابن أبي حاتم، وأبو الشيخ عن مجاهد قال: لما نزلت: { بَلّغْ مَا أُنزِلَ إِلَيْكَ مِن رَّبّكَ } قال: " يا رب إنما أنا واحد كيف أصنع؟ يجتمع عليّ الناس " ، فنزلت: { وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ }. وأخرج أبو الشيخ، عن الحسن، أن رسول الله صلى الله عليه وسلم قال: " إن الله بعثني برسالته فضقت بها ذرعاً وعرفت أن الناس مكذبيّ، فوعدني لأبلغن أو ليعذبني، فأنزلت: { يَـٰأَيُّهَا ٱلرَّسُولُ بَلّغْ مَا أُنزِلَ إِلَيْكَ مِن رَّبّكَ } " وأخرج ابن جرير، وابن أبي حاتم، عن ابن عباس في قوله: { وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ } يعني: إن كتمت آية مما أنزل إليك لم تبلغ رسالته.

وأخرج ابن أبي حاتم، وابن مردويه، وابن عساكر، عن أبي سعيد الخدري قال: نزلت هذه الآية: { يَـٰأَيُّهَا ٱلرَّسُولُ بَلّغْ مَا أُنزِلَ إِلَيْكَ } على رسول الله صلى الله عليه وسلم يوم غدير خمّ، في عليّ بن أبي طالب رضي الله عنه. وأخرج ابن مردويه، عن ابن مسعود قال: كنا نقرأ على عهد رسول الله صلى الله عليه وسلم: «يا أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك إن عليا مولى المؤمنين وإن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس». وأخرج ابن ابن أبي حاتم، عن عنترة، قال: كنت عند ابن عباس فجاءه رجل فقال: إن ناساً يأتونا فيخبرونا أن عندكم شيئاً لم يبده رسول الله صلى الله عليه وسلم للناس، فقال: ألم تعلم أنّ الله قال: { يَـٰأَيُّهَا ٱلرَّسُولُ بَلّغْ مَا أُنزِلَ إِلَيْكَ مِن رَّبّكَ } والله ما ورّثنا رسول الله صلى الله عليه وسلم سوداء في بيضاء.

وأخرج ابن مردويه، والضياء في المختارة عن ابن عباس أن رسول الله صلى الله عليه وسلم سئل: أيّ آية أنزلت من السماء أشدّ عليك؟ فقال: " كنت بمنى أيام موسم الحج، فاجتمع مشركو العرب وأفناء الناس في الموسم، فأنزل عليّ جبريل " فقال: { يَـٰأَيُّهَا ٱلرَّسُولُ بَلّغْ مَا أُنزِلَ إِلَيْكَ } الآية، قال: " فقمت عند العقبة فناديت يا أيها الناس من ينصرني على أن أبلغ رسالة ربي وله الجنة، أيها الناس قولوا لا إله إلا الله وأنا رسول الله إليكم، تفلحوا وتنجحوا ولكم الجنة "
http://www.altafsir.com/images/Tafas...PreviousAR.GIFhttp://www.altafsir.com/images/Tafas...ing/NextAR.GIF1 2 3
About Altafsir | Unique Features | About the Institute | About ITGTerms and Conditions | Privacy Policy | Contact Us | Feedback | HelpCopyrights © 2002-2014 Royal Aal al-Bayt Institute for Islamic ThoughtDeveloped and maintained by: Integrated Technology GroupThis site is best viewed by 800x600 resolution,
using IE 5.5+
"

يك روز پيش

"
با سلام

در نسخه ای که نزد من از موقع رسمی شامله هست تحریفی ندارد ولی در نسخه دارالفکر بیروت تحریفش کرده اند لعنهم الله :

وَأَخْرَجَ ابْنُ أَبِي حَاتِمٍ وَابْنُ مَرْدَوَيْهِ وَابْنُ عَسَاكِرَ عَنْ أَبِي سَعِيدٍ الْخُدْرِيِّ قَالَ: نزلت هذه الآية يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ عَلَى رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ يَوْمَ غَدِيرِ خُمٍّ فِي عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ. وَأَخْرَجَ ابْنُ مَرْدَوَيْهِ عَنِ ابْنِ مَسْعُودٍ قَالَ: كُنَّا نَقْرَأُ عَلَى عَهْدِ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ «يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ- إِنَّ عَلِيًّا مَوْلَى الْمُؤْمِنِينَ- وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ وَاللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ» .

الكتاب: فتح القدير
المؤلف: محمد بن علي بن محمد بن عبد الله الشوكاني اليمني (المتوفى: 1250هـ)
الناشر: دار ابن كثير، دار الكلم الطيب - دمشق، بيروت
الطبعة: الأولى - 1414 هـ
[ترقيم الكتاب موافق للمطبوع، وهو ضمن خدمة مقارنة التفاسير]

البته در نسخه های دیگر خط فاصله ای هم بین ربک و ان تفعل نبوده یعنی جزو آیه بوده !!!!!!

اما خیانتکاران :

وأخرج ابن أبي حاتم وابن مردويه وابن عساكر عن أبي سعيد الخدري قال نزلت هذه الآية { يا أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك } على رسول الله صلى الله عليه وسلم يوم غدير خم فى علي بن أبي طالب رضي الله عنه وأخرج ابن مردويه عن ابن مسعود قال كنا نقرأ على عهد رسول الله صلى الله عليه وسلم { يا أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك وإن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس }

فتح القدير الجامع بين فني الرواية والدراية من علم التفسير
محمد بن علي بن محمد الشوكاني
سنة الولادة 1173/ سنة الوفاة 1250
تحقيق
الناشر دار الفكر
سنة النشر
مكان النشر بيروت
عدد الأجزاء 5

البته که این سند صحیح است وقبلا ثابت کردیم که رجالش از ابوبکر عیاش از عاصم از زربن حبیش از عبد الله مسعود همگی رجال صحیحین هستند .

ودر منابع شیعی :

في تفسير على بن ابراهيم حدثنى ابى عن ابن ابى عمير عن ابن سنان عن أبى عبدالله عليه السلام قال
لما امرالله نبيه صلى الله عليه وآله أن ينصب أميرالمؤمنين عليه السلام في قوله ( يا ايها الرسول بلغ ما انزل
اليك من ربك في على ) بغدير خم فقال من كنت مولاه فعلى مولاه فجائت الا بالسة إلى ابليس
الاكبر وحثوا التراب على رؤسهم فقال ابليس مالكم ؟ فقالوا ان هذا الرجل قد عقد اليوم
عقدة لايحلها شئ إلى يوم القيامة ، فقال لهم ابليس كلا ان الذين حوله قد وعدونى
فيه عدة لن يخلفونى ، فأنزل الله على نبيه . ( ولقد صدق عليهم ابليس ظنه ) الاية .
قال عزمن قائل قل يا اهل الكتاب لستم على شئ حتى تقيموا التوراة
والانجيل وما انزل اليكم .

298 - في كتاب الاحتجاج للطبرسى ( ره ) باسناده إلى محمد بن على الباقر
عليهما السلام حديث طويل وفيه يقول عليه السلام : فلما بلغ غدير خم قبل الجحفة بثلثة أميال اتاه
جبرئيل عليه السلام على خمس ساعات مضت من النهار بالزجر والانتهاء والعصمة من الناس ،
فقال ؟ يا محمد ان الله عزوجل يقرئك السلام ويقول : ( يا ايها الرسول بلغ ما انزل
اليك من ربك في على وان لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس ) وكان
اوائلهم قريبا من الجحفة ، فأمره ان يرد من تقدم منهم ويحبس من تأخر عنهم في
ذلك المكان ليقيم عليا للناس ويبلغهم ما انزل الله في على عليه السلام ، واخبره بان الله

عزوجل قد عصمه من الناس فامر رسوله عند ماجاءت العصمة مناديا ينادى في الناس :
الصلوة جامعة إلى قوله صلى الله عليه وآله ، واؤدى ما أوحى إلى حذرا من ان لاافعل فتحل لى منه
قارعة ( 1 ) لايدفعها عنى احد وان عظمت حيلة لا اله الا هو لانه قد اعلمنى انى لم
ابلغ ما انزل إلى فما بلغت رسالته ، وقد ضمن لى تبارك وتعالى العصمة ، وهو الله
الكافى الكريم ، فأوحى الله : ( بسم الله الرحمن الرحيم يا ايها الرسول بلغ ما انزل اليك
من ربك ) يعنى في الخلافة لعلى بن ابى طالب عليه السلام ( وان لم تفعل فما بلغت رسالته والله
يعصمك من الناس ) .
"

يك روز پيش

"
بسمه تعالي

شامگاه عيد سعيد غدير خم در کانال دوم سيما مصاحبه اي با جناب دکتر عصام العماد ايده الله تعالي داشتند که در جواب سؤال از اولين برخورد ايشان با مسأله غدير فرمود: به طور اتفاق در تفسير امام شوکاني (فتح القدير) که مورد قبول وهابيه است ، در ذيل آيه شريفه يا ايها الرسول بلّغ ما انزل اليک من ربّک ، ديدم نقل کرده از ابن مسعود که گفته است ما در عهد پيامبر صلّي الله عليه و آله و سلّم چنين مي خوانديم ما انزل اليک من ربّک في ولاية عليّ عليه السلام ، و با تعجب آنرا به پسر عموي خود نشان دادم که اين چيست که شوکاني نقل مي کند؟

کامپيوتر من روشن بود فورا به نرم افزار تفسير شوکاني مراجعه کردم ولي ديدم عبارت حذف شده است:

فتح القدير ج2/ص60
وأخرج ابن أبي حاتم وابن مردويه وابن عساكر عن أبي سعيد الخدري قال نزلت هذه الآية يا أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك على رسول الله صلى الله عليه وسلم يوم غدير خم فى علي بن أبي طالب رضي الله عنه وأخرج ابن مردويه عن ابن مسعود قال كنا نقرأ على عهد رسول الله صلى الله عليه وسلم يا أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك وإن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس.

و عبارت اصلي که در درّ المنثور سيوطي و روح المعاني آلوسي آمده اينچنين است:

الدر المنثور ج3/ص117
وأخرج ابن أبي حاتم وابن مردويه وابن عساكر عن أبي سعيد الخدري قال نزلت هذه الآية يا أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك على رسول الله صلى الله عليه وسلم يوم غدير خم في علي بن أبي طالب وأخرج ابن مردويه عن ابن مسعود قال كنا نقرأ على عهد رسول الله صلى الله عليه وسلم يا أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك ان عليا مولى المؤمنين وإن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس.

روح المعاني ج6/ص193
وأخرج الجلال السيوطى فى الدر المنثور عن أبى حاتم وابن مردويه وابن عساكر راوين عن أبى سعيد الخدرى قال نزلت هذه الآية على رسول الله صلى الله عليه و سلم يوم غدير خم فى على بن أبى طالب كرم الله تعالى وجهه وأخرج ابن مردويه عن ابن مسعود قال كنا نقرأ على عهد رسول الله صلى الله عليه و سلم ياأيها الرسول بلغ ماأنزل اليك من ربك إن عليا ولى المؤمنين وإن لم تفعل فما بلغت رسالته.

فعلا در دسترس من نيست که چاپهاي فتح القدير را مراجعه کنم و ببينم در کدامين چاپ حذف شده است.
یا علی یا الیا یا حیدر http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=121789
"

يك روز پيش

" https://iranclubs.org/forums/showthread.php?t=149838
نقل قول:
این شما هستید که خودتان را به سخره گرفته اید و فکر کرده اید می تواند آیات الهی را بادستکاری به سخره بگیرد
اگر شما توان این راداشتید و قرآن مخافظ نیرومندی نداشت حتما آن را بگونه ای که دوست داشتید تغییر می دادید نه اینکه از قول این وآن نقل کنید و به خیال ناپاکتان به قرآن ببندید.
نقل قول ازعبدالعلی

تو روی خونی قران رو هم بلد نیستی تا چه رسه به فهم معنای قرائات مختلفه

https://iranclubs.org/forums/showthread.php?t=149838
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست "

يك روز پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
=عبدالعلی69;2381474 بجای تمسخر ایات قران

این شما هستید که خودتان را به سخره گرفته اید و فکر کرده اید می تواند آیات الهی را بادستکاری به سخره بگیرد
اگر شما توان این راداشتید و قرآن مخافظ نیرومندی نداشت حتما آن را بگونه ای که دوست داشتید تغییر می دادید نه اینکه از قول این وآن نقل کنید و به خیال ناپاکتان به قرآن ببندید.
نقل قول ازعبدالعلی
نقل قول:
أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك ان عليا مولى المؤمنين وإن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس.
"

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 10:07PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه