بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
scholar به سرنگار من واقعاً متأسفم... پاسخ داد.
" متاسفم که یه وقتایی خرا جفتک می ندازن و شماها پشت سرشون نیستین که پرواز رو تجربه کنید "

يك ساعت پيش

scholar به سرنگار این روزا... پاسخ داد.
" این روزا خاک تو سر نکبتشون "

يك ساعت پيش

scholar به سرنگار اي كاش.... پاسخ داد.
" ای کاش فرق منبعی که از دریچه باز و تخلیه میشه رو با منبعی که با شلنگ تخلیه میشه رو میفمیدین "

يك ساعت پيش

scholar به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" حس میکنم خاک بر سر غرب زدمون "

يك ساعت پيش

scholar به سرنگار من اعتراف می کنم ... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ساز دهنی نوشته شده است نمايش نوشته
من اعتراف میکنم باشگاه با عن کاربرا عجین شده
ینی مث ریل قطارای مسافربری؟ "

يك ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار عدالت صحابه ؟؟!!! پاسخ داد.
"
#عدالت_صحابه (۸۱)

آیا جناب عمار بن یاسر رحمه الله ، صحابی جلیل القدر رسول خدا صلی الله علیه و آله ، ملعون است؟!!!

با سند صحیح در کتب اهل سنت آمده است که صحابی بزرگوار عمار بن یاسر رضوان الله تعالی علیه به
" #عثمان " دشنام میداده است!!!

ابن سعد در طبقات الکبری در این باره آورده است:

« قَالَ: أَخْبَرَنَا عَفَّانُ بْنُ مُسْلِمٍ قَالَ: أَخْبَرَنَا حَمَّادُ بْنُ سَلَمَةَ قَالَ: أَخْبَرَنَا أَبُو حَفْصٍ وَكُلْثُومُ بْنُ جَبْرٍ عَنْ أَبِي غَادِيَةَ قَالَ: سَمِعْتُ عَمَّارَ بْنَ يَاسِرٍ يَقَعُ فِي عُثْمَانَ يَشْتِمُهُ بِالْمَدِينَةِ »

«ابی الغادیه میگوید شنیدم که عمار بن یاسر به عثمان دشنام میداد در مدینه.»

طبقات الکبری این سعد جلد 3 صفحه 197.

و البانی وهابی نیز در کتاب سلسلة الاحادیث الصحیحة میگوید این سند صحیح است!!!
البانی میگوید:

« قلت: وهذا إسناد صحيح، رجاله ثقات رجال مسلم »

«میگویم:این سند صحیح است و رجال آن ثقه از رجال صحیح مسلم هستند.»

سلسلة الاحادیث الصحیحه جلد 5 صفحه 19 .
http://yon.ir/Qn1h4

بنابراین طبق این سند صحیح جناب عمار رضوان الله تعالی علیه به عثمان بن عفان دشنام می داده است ، از طرفی

جناب یحیی بن معین امام جرح و تعدیل اهل سنت و از ائمهء بزرگ اهل سنت میگوید:

هرکسی به عثمان دشنام دهد دجال است و لعنت خدا و ملائکه و مردم برکسی که به عثمان دشنام دهد!!!

« كل من شتم عثمان، أو طلحة، أو أحدا من أصحاب رَسُول اللَّهِ صلى الله عليه وسَلَّمَ، دجال، لا يكتب عنه، وعليه لعنة اللَّه والملائكة والناس أجمعين .»

«هر کسی که به عثمان و طلحه و یا یکی از اصحاب پیامبر صلی الله علیه و آله دشنام دهد دجال است و از او حدیث نوشته نمی شود و بر او باد لعنت خدا و ملائکه و جمیع مردم.»

تهذیب الکمال فی اسماء الرجال جلد 4 صفحه 322.

و احمد بن حنبل امام جماعت سلفی در تعریفی بچه‌گانه!
درباره رافضی میگوید :

778 - أَخْبَرَنِي مُحَمَّدُ بْنُ يَحْيَى الْكَحَّالُ، أَنَّ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ قَالَ: «الرَّافِضِيُّ الَّذِي يَشْتِمُ»

ترجمه : الکحال میگوید : ابوعبدالله گفت : رافضی کسی است که فحش میدهد

وایضا درباره کسی که به عثمان بن عفان فحش میدهد میگوید :

781 - أَخْبَرَنَا زَكَرِيَّا بْنُ يَحْيَى، قَالَ: ثنا أَبُو طَالِبٍ، أَنَّهُ قَالَ لِأَبِي عَبْدِ اللَّهِ: الرَّجُلُ يَشْتِمُ عُثْمَانَ؟ فَأَخْبَرُونِي أَنَّ رَجُلًا تَكَلَّمَ فِيهِ، فَقَالَ: هذِهِ زَنْدَقَةٌ "

ابوطالب میگوید به ابوعبدالله گفتم ؟ مردی که به عثمان بن عفان فحش میدهد ؟ خبر دادند که درباره آن تکلم کرده اند پس گفت
این زندقه است

از اقوال احمدبن حنبل ثابت میشود هر فردی که به عثمان بن عفان فحش بدهد پس نتیجه آن رافضی بودن و زندیق بودن آن فرد است.

جا دارد به روایتی در فضیلت جناب عمار نیز توجه کنید :

حدَّثَنَا أَبُو أَحْمَدَ، قَالَ: حَدَّثَنَا عَبْدُ اللهِ بْنُ حَبِیبٍ، عَنْ حَبِیبِ بْنِ أَبِی ثَابِتٍ، عَنْ عَطَاءِ بْنِ یَسَارٍ، قَالَ: جَاءَ رَجُلٌ فَوَقَعَ فِی عَلِیٍّ، وَفِی عَمَّارٍ رَضِیَ اللهُ تَعَالَى عَنْهُمَا عِنْدَ عَائِشَهَ، فَقَالَتْ: أَمَّا عَلِیٌّ، فَلَسْتُ قَائِلَهً لَکَ فِیهِ شَیْئًا، وَأَمَّا عَمَّارٌ، فَإِنِّی سَمِعْتُ رَسُولَ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ، یَقُولُ: لا یُخَیَّرُ بَیْنَ أَمْرَیْنِ، إِلَّا اخْتَارَ أَرْشَدَهُمَا.

تعليق شعيب الأرنؤوط : إسناده صحيح على شرط مسلم

مسند أحمد بن حنبل ج6 ص 113

فردی به امام علی(علیه السلام) و عمار بن یاسر نزد عائشه دشنام داد پس عایشه گفت : در مورد علی چیزی به تو نمیگویم اما درمورد عمار من از رسول الله شنیدم که گفتند :بین دو امر مخیر نمیشود مگر اینکه رائ هدایت کننده تر و نزدیک به صواب وحق را انتخاب میکند.

(بی تفاوت بودن عایشه نسبت به سب امیرالمومنین را نیز در نظر داشته باشید!!)

حال طرح سوالاتی از اهل دقت:

طبق کتاب ابن حنبل و قول رسول خدا به اعتراف #عایشه ، جناب عمار همیشه رائ هدایت کننده تر را انتخاب میکند ، آیا زمانی که #عثمان بن عفان را دشنام میداد بر راه هدایت و حق و صواب نبود؟

و با توجه به اینکه جناب عمار رضوان الله علیه ، به عثمان دشنام میداده است آیا از نظر یحیی بن معین ، نعوذ بالله ، صحابی جلیل القدری چون عمار ملعون است؟

آیا جناب صحابی جلیل القدر رافضی میباشد
وایضا والعیاذ بالله زندیق است؟

اهل سنت ، تمامی صحابه را عادل می دانند و تمام خلفای شان را به حق ، چگونه است که صحابه ای به خلیفه مورد قبول ایشان دشنام می‌دهد

به راستی علت این همه آشفتگی در مکتب خلفا چیست؟؟؟؟؟
للهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
"

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار عدالت صحابه ؟؟!!! پاسخ داد.
"
#عدالت_صحابه (۸۱)

آیا جناب عمار بن یاسر رحمه الله ، صحابی جلیل القدر رسول خدا صلی الله علیه و آله ، ملعون است؟!!!

با سند صحیح در کتب اهل سنت آمده است که صحابی بزرگوار عمار بن یاسر رضوان الله تعالی علیه به
" #عثمان " دشنام میداده است!!!

ابن سعد در طبقات الکبری در این باره آورده است:

« قَالَ: أَخْبَرَنَا عَفَّانُ بْنُ مُسْلِمٍ قَالَ: أَخْبَرَنَا حَمَّادُ بْنُ سَلَمَةَ قَالَ: أَخْبَرَنَا أَبُو حَفْصٍ وَكُلْثُومُ بْنُ جَبْرٍ عَنْ أَبِي غَادِيَةَ قَالَ: سَمِعْتُ عَمَّارَ بْنَ يَاسِرٍ يَقَعُ فِي عُثْمَانَ يَشْتِمُهُ بِالْمَدِينَةِ »

«ابی الغادیه میگوید شنیدم که عمار بن یاسر به عثمان دشنام میداد در مدینه.»

طبقات الکبری این سعد جلد 3 صفحه 197.

و البانی وهابی نیز در کتاب سلسلة الاحادیث الصحیحة میگوید این سند صحیح است!!!
البانی میگوید:

« قلت: وهذا إسناد صحيح، رجاله ثقات رجال مسلم »

«میگویم:این سند صحیح است و رجال آن ثقه از رجال صحیح مسلم هستند.»

سلسلة الاحادیث الصحیحه جلد 5 صفحه 19 .
http://yon.ir/Qn1h4

بنابراین طبق این سند صحیح جناب عمار رضوان الله تعالی علیه به عثمان بن عفان دشنام می داده است ، از طرفی

جناب یحیی بن معین امام جرح و تعدیل اهل سنت و از ائمهء بزرگ اهل سنت میگوید:

هرکسی به عثمان دشنام دهد دجال است و لعنت خدا و ملائکه و مردم برکسی که به عثمان دشنام دهد!!!

« كل من شتم عثمان، أو طلحة، أو أحدا من أصحاب رَسُول اللَّهِ صلى الله عليه وسَلَّمَ، دجال، لا يكتب عنه، وعليه لعنة اللَّه والملائكة والناس أجمعين .»

«هر کسی که به عثمان و طلحه و یا یکی از اصحاب پیامبر صلی الله علیه و آله دشنام دهد دجال است و از او حدیث نوشته نمی شود و بر او باد لعنت خدا و ملائکه و جمیع مردم.»

تهذیب الکمال فی اسماء الرجال جلد 4 صفحه 322.

و احمد بن حنبل امام جماعت سلفی در تعریفی بچه‌گانه!
درباره رافضی میگوید :

778 - أَخْبَرَنِي مُحَمَّدُ بْنُ يَحْيَى الْكَحَّالُ، أَنَّ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ قَالَ: «الرَّافِضِيُّ الَّذِي يَشْتِمُ»

ترجمه : الکحال میگوید : ابوعبدالله گفت : رافضی کسی است که فحش میدهد

وایضا درباره کسی که به عثمان بن عفان فحش میدهد میگوید :

781 - أَخْبَرَنَا زَكَرِيَّا بْنُ يَحْيَى، قَالَ: ثنا أَبُو طَالِبٍ، أَنَّهُ قَالَ لِأَبِي عَبْدِ اللَّهِ: الرَّجُلُ يَشْتِمُ عُثْمَانَ؟ فَأَخْبَرُونِي أَنَّ رَجُلًا تَكَلَّمَ فِيهِ، فَقَالَ: هذِهِ زَنْدَقَةٌ "

ابوطالب میگوید به ابوعبدالله گفتم ؟ مردی که به عثمان بن عفان فحش میدهد ؟ خبر دادند که درباره آن تکلم کرده اند پس گفت
این زندقه است

از اقوال احمدبن حنبل ثابت میشود هر فردی که به عثمان بن عفان فحش بدهد پس نتیجه آن رافضی بودن و زندیق بودن آن فرد است.

جا دارد به روایتی در فضیلت جناب عمار نیز توجه کنید :

حدَّثَنَا أَبُو أَحْمَدَ، قَالَ: حَدَّثَنَا عَبْدُ اللهِ بْنُ حَبِیبٍ، عَنْ حَبِیبِ بْنِ أَبِی ثَابِتٍ، عَنْ عَطَاءِ بْنِ یَسَارٍ، قَالَ: جَاءَ رَجُلٌ فَوَقَعَ فِی عَلِیٍّ، وَفِی عَمَّارٍ رَضِیَ اللهُ تَعَالَى عَنْهُمَا عِنْدَ عَائِشَهَ، فَقَالَتْ: أَمَّا عَلِیٌّ، فَلَسْتُ قَائِلَهً لَکَ فِیهِ شَیْئًا، وَأَمَّا عَمَّارٌ، فَإِنِّی سَمِعْتُ رَسُولَ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ، یَقُولُ: لا یُخَیَّرُ بَیْنَ أَمْرَیْنِ، إِلَّا اخْتَارَ أَرْشَدَهُمَا.

تعليق شعيب الأرنؤوط : إسناده صحيح على شرط مسلم

مسند أحمد بن حنبل ج6 ص 113

فردی به امام علی(علیه السلام) و عمار بن یاسر نزد عائشه دشنام داد پس عایشه گفت : در مورد علی چیزی به تو نمیگویم اما درمورد عمار من از رسول الله شنیدم که گفتند :بین دو امر مخیر نمیشود مگر اینکه رائ هدایت کننده تر و نزدیک به صواب وحق را انتخاب میکند.

(بی تفاوت بودن عایشه نسبت به سب امیرالمومنین را نیز در نظر داشته باشید!!)

حال طرح سوالاتی از اهل دقت:

طبق کتاب ابن حنبل و قول رسول خدا به اعتراف #عایشه ، جناب عمار همیشه رائ هدایت کننده تر را انتخاب میکند ، آیا زمانی که #عثمان بن عفان را دشنام میداد بر راه هدایت و حق و صواب نبود؟

و با توجه به اینکه جناب عمار رضوان الله علیه ، به عثمان دشنام میداده است آیا از نظر یحیی بن معین ، نعوذ بالله ، صحابی جلیل القدری چون عمار ملعون است؟

آیا جناب صحابی جلیل القدر رافضی میباشد
وایضا والعیاذ بالله زندیق است؟

اهل سنت ، تمامی صحابه را عادل می دانند و تمام خلفای شان را به حق ، چگونه است که صحابه ای به خلیفه مورد قبول ایشان دشنام می‌دهد

به راستی علت این همه آشفتگی در مکتب خلفا چیست؟؟؟؟؟
للهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
"

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار صدْقِ وَ أَدَاءِ الْأَمَانَةِ پاسخ داد.
"
نقل قول:
از این غذاها فقط نماز و روزه رو نمیخورم ، بقیه رو سه وعده میخورم
نوش جونت انشالله خدا نمازز وروزه رو هم روزیت کنه "

4 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار صدْقِ وَ أَدَاءِ الْأَمَانَةِ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته

یه دفعه بهت عرض کردم که حیف شما نیست نماز نخونی وروزه نگیری
همانطور که جسم احتیاج به غذا داره برای ادامه حیاتش

روح بطریق اولی احتیاج به غذا داره

وغذای روح توحید وخدا شناسی وولایت 14 معصوم ونماز وروزه وقران خوندن واشک بر امام حسین علیه السلام و.....کمک به فقرا واحسان به خلق خدا و.......................
از این غذاها فقط نماز و روزه رو نمیخورم ، بقیه رو سه وعده میخورم "

5 ساعت پيش

"
نقل قول:
برادر جان یه سوال
من خیلی ساله متاسفانه نماز نمیخونم و روزه نمیگیرم ، هرچند فشارشو بر روی شونه هام همیشه حس میکنم ، ولی تقریباً آدم خوبیم ، چیم من بنظرت ؟
یه دفعه بهت عرض کردم که حیف شما نیست نماز نخونی وروزه نگیری
همانطور که جسم احتیاج به غذا داره برای ادامه حیاتش

روح بطریق اولی احتیاج به غذا داره

وغذای روح توحید وخدا شناسی وولایت 14 معصوم ونماز وروزه وقران خوندن واشک بر امام حسین علیه السلام و.....کمک به فقرا واحسان به خلق خدا و.......................
"

5 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار خدايا..... پاسخ داد.
" خدایا عسلی را در نطفه خفه بگردان "

7 ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار خدايا..... پاسخ داد.
"
نقل قول:
خدایا یعنی از چهار ماه پیش تا الان زنده موندی ؟

خدایا چشم امیر کور شه "

7 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار صدْقِ وَ أَدَاءِ الْأَمَانَةِ پاسخ داد.
" برادر جان یه سوال
من خیلی ساله متاسفانه نماز نمیخونم و روزه نمیگیرم ، هرچند فشارشو بر روی شونه هام همیشه حس میکنم ، ولی تقریباً آدم خوبیم ، چیم من بنظرت ؟ "

8 ساعت پيش

"

الكافي (ط - الإسلامية) ؛ ج‏2 ؛ ص104

2- عَنْهُ عَنْ عُثْمَانَ بْنِ عِيسَى عَنْ إِسْحَاقَ بْنِ عَمَّارٍ وَ غَيْرِهِ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ قَالَ: لَا تَغْتَرُّوا بِصَلَاتِهِمْ وَ لَا بِصِيَامِهِمْ فَإِنَّ الرَّجُلَ رُبَّمَا لَهِجَ بِالصَّلَاةِ «2» وَ الصَّوْمِ حَتَّى لَوْ تَرَكَهُ اسْتَوْحَشَ وَ لَكِنِ اخْتَبِرُوهُمْ عِنْدَ صِدْقِ الْحَدِيثِ وَ أَدَاءِ الْأَمَانَةِ.

أصول الكافي / ترجمه مصطفوى ؛ ج‏3 ؛ ص162

2-
امام صادق عليه السّلام فرمود: بروزه و نماز مردم گول نخوريد، زيرا بسا انسان بنماز و روزه شيفته مى‏شود وعادت کرده وحریص شده تا آنجا كه اگر ترك كند به هراس افتد، ولى آنها را براستگوئى و اداء امانت بيازمائيد.
شرح‏
- گاهى ترس از تكفير مردم يا طمع بمال و تعظيم آنها يا جهات دنيوى ديگر موجب مى‏شود
أصول الكافي / ترجمه مصطفوى، ج‏3، ص: 163
كه انسان بر نماز و روزه مداومت كند و ترك آنها ننمايد، پس نماز و روزه معيار كامل و هميشگى صلاح و ترس از خدا نيست، ولى راستگوئى و اداء امانت چون زيان مالى در بردارد، از آن دواعى و جهات خالى است و باعث و موجبش ترس از خدا و ملكه عدالت و تقوى است، علاوه بر اينكه اين دو صفت موجب كمال نفس و صفات نيك ديگر است، چنان كه راستگوئى ملازمه عدم نفاق و ريا و تهمت و امثال آنست.
كلينى، محمد بن يعقوب - مصطفوى، سيد جواد، أصول الكافي / ترجمه مصطفوى، 4جلد، كتاب فروشى علميه اسلاميه - تهران، چاپ: اول، 1369 ش.

یا علی

"

8 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار این روزا... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط asalbanoo نوشته شده است نمايش نوشته
خنگولی منظورم اینه که این روزا دو تا شوید موتو میاری پایینی که کم موییت پیدا نشه
این روزا سر یا جای موه یا جای عقل
من از جلو کلم مو دارم اتفاخاً "

8 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار قبلنا که می یومدم باشگاه ........ پاسخ داد.
" اسکولیسمی چیه ؟ "

8 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار من ميگم................ تو ميگي....... پاسخ داد.
" تو همون پخ هم نیستی "

8 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار خر پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط asalbanoo نوشته شده است نمايش نوشته
تو چی خررررررررررررررررررررر اکبر
خر زمستونی از اینا که جا بستنی میاد "

8 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار خدايا..... پاسخ داد.
" خدایا یعنی از چهار ماه پیش تا الان زنده موندی ؟ "

8 ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار ذكرهاي روزانه پاسخ داد.
" چهارشنبه:يا حيُ يا قيوم "

8 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 07:17PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه