بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
justbluem به سرنگار همین الان دلت برا کی تنگ شده ؟؟؟ پاسخ داد.
" برا اون زمان ک نسبتای فک فامیلی همه میدادن به هم تو باشگاه "

50 دقيقه پيش

justbluem به سرنگار حدس بزن پاسخ داد.
" تعریف از خود نباشه خیلی زشتم "

51 دقيقه پيش

Vajiheh به سرنگار این روزا... پاسخ داد.
" این روزا هوا خیلی گرمه.. همه تلپ میشن خونه.. "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار من ميگم................ تو ميگي....... پاسخ داد.
" من میگم رو فرش بودم عرشم کجا بود؟
تو میگی؟ "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار خدايا..... پاسخ داد.
" خدایا عقل دارن اینا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خخخ "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار حدس بزن پاسخ داد.
" تازه وارد نیستم جناب.. این سوالم ده دفه پرسیدی..
دیگه جواب نمیدم
بعدی خوشگله یا زشت؟ "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار همین الان دلت برا کی تنگ شده ؟؟؟ پاسخ داد.
" بالایی..بود که اونم رفع شد "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار اول جواب قبلی رو بده ...از بعدی بپرس..! پاسخ داد.
" نخیرم..من نیستم.. صاف بشین امیر خان..
سوال؟؟
چرا جوجه رنگیا رو رنگ میکنن رنگ نکنن چی میشه مگه؟ "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار به یه جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی ...... پاسخ داد.
" میفهمی خیلی خری... خخخخخ "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار با پول ميشه ...... پاسخ داد.
" با پول میشه جهانگردی کرد.. "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" حس میکنم استقلال با اومدن مجیدی یکم بهتر شده دیگه واسه ورزش فوتبال بازی نمیکنه "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار انگیزتون از عضو شدن در این باشگاه چی بود؟ پاسخ داد.
" تیکه انداختن فقط.. به جان خودم.. "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار یک خاصیت مشهد اینست که ... پاسخ داد.
" یه خاصیت مشهد اینه که سوغاتش زعقرون و زرشکه..
شما رو نمیدونم ولی من زعفرونیم.. "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار بهش بگو پاسخ داد.
" بهش بگو چه غلطی کردی؟؟؟ "

يك ساعت پيش

hosyn به سرنگار آیا پترا قبله اول مسلمین بوده است ؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
آل‌سعود (مشهور به آل یهود!) سالهاست که داره آثار مکه و مدینه و تخریب می‌کنه. بناهای مشهور تاریخی در این شهر بدون اعتراض سازمان‌های میراث جهانی یک به یک تخریب شدن. به بهانۀ این‌که خلاف اسلام هست.

آثار مشهور پیامبر و خانه‌های به جای مانده و قبور و مزارها نه تنها "حفظ نشدن" بلکه "با لودر" خراب شدن. مثل این که لودر ببری و پاسارگاد و تخت‌جمشید رو جارو کنی! این کار در مکه و مدینه انجام شده. اسم فریبکارانه‌ش هم اینه که قانون اسلامی و عدم پرستش اجسام هست، ولی روشنه که تعمدی در از بین بردن تاریخ از طرف رژیم سعودی وجود داشته که طبعا می‌تونه تحت نفوذ موساد باشه. تحت سایۀ خریت و تعصب و البته تطمیع و تغذیۀ پولی سران کشورهای اهل سنت، آثار اسلامی از این شهرها زدوده شده.
"

4 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
زکی
"

4 ساعت پيش

hosyn به سرنگار آیا پترا قبله اول مسلمین بوده است ؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ساز دهنی نوشته شده است نمايش نوشته
باستان شناسان دنبال ثابت كردن چيزي نيستن، اون مذهبيون هستند كه دنبال ربط دادن اثار باستاني به گفته هاي تورات و قران و انجيل هستند.
باستان شناس دنبال كشف حقيقت هست. حالا هر چي كه ميخواد باشه.
رشته باستانشناسی دنبال کشف حقیقت است، اما آیا هر باستانشناس هم هر چه میگوید دنبال کشف حقیقت است؟ خوب، آیا آقای گیبسون باستانشناس است؟ چه زیبا آقای دیوید کینگ او را توصیف میکند: amateurish, non-scholarly document:
https://en.wikipedia.org/wiki/Dan_Gibson_(author)

دیوید کینگ در این کتاب جواب او را داده:
World-Maps for Finding the Direction and Distance to Mecca: Innovation and Tradition in Islamic Science

جواب گیبسون هم جالب است، در اینجا ببینید:
Reception and critique
. "

5 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة پاسخ داد.
"
تردید عائشه در نبوت پیامبر اکرم

همه ما از خروج عائشه بر علیه امیرمؤمنان (علیه السلام) آن هم بر خلاف هشدار اختصاصی رسول اکرم (صلی الله علیه و اله) به زنان خود مطلع هستیم. در این مقاله می‌خواهیم کمی از کج‌رفتاری‌های او نسبت به ساحت مقدّس ایشان بگوییم که این بار تنها به بحث تردید او در نبوت می‌پردازیم. حداقل دو واقعه در این باره در کتاب‌های اهل سنت وارد شده که آن را یاد می‌کنیم.

ابویعلی موصلی از بزرگان اهل‌سنت در مسند خود (ج8، ص129، ح4670) می‌نویسد:

عبدالله بن زبیر از عائشه نقل می‌کند که گفت: (در سفر حجة‌الوداع) توشه من سبک‌تر و شترم نیز تندرو بود؛ ولی توشه صفیه سنگین‌تر و شترش نیز کندروتر بود و سبب شده بود که کاروان آرام حرکت کند، رسول خدا (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم) فرمودند: توشه عائشه را بر شتر صفیه و توشه صفیه را بر شتر عائشه بار کنید، تا کاروان تندتر حرکت کند. عائشه می‌گوید: وقتی این چنین دیدم گفتم: ‌ای وای این زن یهودی پیش پیامبر از ما عزیزتر شد؟ رسول خدا فرمودند: ای‌ ام‌عبدالله (کنیه عائشه) توشه تو سبک و توشه صفیه سنگین است، این سبب شده است که کاروان به آرامی حرکت کند و ما توشه او را بر شتر تو و توشه تو را بر شتر او بار کردیم.
عائشه می‌گوید که من گفتم: آیا تو نیستی که خیال می‌کنی پیامبر خدا هستی؟ رسول خدا تبسم کرده و فرمودند: آیا در این مساله تردید داری؟ عائشه می‌گوید: دوباره گفتم: آیا تو نیستی که خیال می‌کنی رسول خداهستی؟! پس چرا عدالت را رعایت نمی‌کنی؟!... .

نکات روایت: 1. تردید عائشه در نبوت نبیّ مکرّم اسلام (صلی الله علیه و اله). 2. اتّهام بی‌ عدالتی به ایشان از جانب عائشه 3. تمسخر صفیه، همسر گرامی رسول خدا (صلی الله علیه و اله) و لقب «یهودیه: زن یهودی» گذاشتن بر ایشان از جانب عائشه بر خلاف دستورات صریح قرآن.

ابوطالب مکی از دانشمندان قرن سوم اهل سنت در کتاب قوت القلوب (ج2، ص421) می‌نویسد:

یک‌ بار عائشه که خشمگین شده بود خطاب به رسول خدا (صلی الله علیه و اله) گفت: تو کسی هستی که خیال می‌کنی پیامبر خدا هستی؟! رسول خدا (صلی الله علیه و اله) به خاطر بردباری و کرمی که داشتند در جواب او تبسمّ کردند. رسول خدا (صلی الله علیه و اله) به عائشه می‌فرمودند» من ناراحتی تو را از رضایتت تشخیص می‌دهم، عائشه گفت: چگونه؟ رسول خدا (صلی الله علیه و اله) فرمودند: وقتی راضی هستی می‌گویی: نه، قسم به خدای محمد؛ اما وقتی خشمگین هستی می‌گویی: نه، قسم به خدای ابراهیم، عائشه گفت: راست گفتی، این است و جز این نیست که من از بردن نام تو دوری می‌کنم!

نکات روایت: 1. تردید عائشه نسبت به نبوّت. 2. غضب عائشه نسبت به رسول مکرّم اسلام (صلی الله علیه و اله) تا آنجا که اسم شریف ایشان را نمی‌برد.

نتیجه

عائشه نسبت به نبوت تردید داشت و پیغمبر خدا (صلی الله علیه و اله) را با رفتارهایش می‌آزرد. او، حضرت را به بی عدالتی متّهم می‌کرد و بر ایشان غضب می‌نمود و بدون دلیل، همسر دیگر پیامبر (صلی الله علیه و اله) را مورد اذیت و آزار و تمسخر قرار می‌داد. همه اینها غیر از قیام با سیف او بر علیه امیر مؤمنان (علیه السلام) است. اهل سنّت درباره رفتارهای یادشده چه نظری دارند و چرا اینقدر از عائشه تعریف و تمجید کرده و از او دفاع می‌کنند؟

مأخذ

برگرفته از مقاله اینترنتی: «تندخویی‌های عائشه با پیامبر» در سایت «ویکی‌فقه». برای دیدن اسناد و روایات دیگر و همچنین اعتراف به حَسَن‌بودن بعضی از اسناد روایات از جانب اهل سنّت نیز به مقاله یادشده مراجعه بفرمایید.

#تردید_عائشه_در_نبوت
#غضب_عائشه_بر_پیامبر
#اتهام_بی_عدالتی_به_رسول_خدا_از_جانب_عائشه
#تمسخر_و_لقب_گذاشتن_برای_صفیه_از_جانب_عائشه

https://telegram.me/haqshenas110
"

5 ساعت پيش

صبح به سرنگار آیا پترا قبله اول مسلمین بوده است ؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ساز دهنی نوشته شده است نمايش نوشته
اگر بخواي از شهر باستاني پترا بري كوفه بايد از كربلا رد بشي، ايا ممكنه حسين با يارانش از اين شهر به سمت كوفه رفته باشند؟
ايا پونصد سال خلافت عباسيان، كافي هست كه تاريخ ر هر جور دوست دارند بنويسند. ايا خلاف منطق هست كه بگيم جعل تاريخ كردند. اين قلمرو امويان هست،

دوستای دین و دنیایی ایم مطالب کپی شده از لینک زیره :
https://twitter.com/freedom92979546/...13400689147904
حالا که محیط آزاده و وصل کردن آسمون و ریسمون به هم مجانی هست ... من هم گمان‌هام رو می‌گم ...

آل‌سعود (مشهور به آل یهود!) سالهاست که داره آثار مکه و مدینه و تخریب می‌کنه. بناهای مشهور تاریخی در این شهر بدون اعتراض سازمان‌های میراث جهانی یک به یک تخریب شدن. به بهانۀ این‌که خلاف اسلام هست.

آثار مشهور پیامبر و خانه‌های به جای مانده و قبور و مزارها نه تنها "حفظ نشدن" بلکه "با لودر" خراب شدن. مثل این که لودر ببری و پاسارگاد و تخت‌جمشید رو جارو کنی! این کار در مکه و مدینه انجام شده. اسم فریبکارانه‌ش هم اینه که قانون اسلامی و عدم پرستش اجسام هست، ولی روشنه که تعمدی در از بین بردن تاریخ از طرف رژیم سعودی وجود داشته که طبعا می‌تونه تحت نفوذ موساد باشه. تحت سایۀ خریت و تعصب و البته تطمیع و تغذیۀ پولی سران کشورهای اهل سنت، آثار اسلامی از این شهرها زدوده شده.

از طرف دیگه، اگر جنگ‌های اشغالگری و فتنه‌های منطقه رو ببینید، اولین کاری که انجام میشه، غارت موزه‌ها و آثار باستانی هست. در عراق و سوریه، داعش به بهانۀ ضداسلامی بودن ... همۀ آثار رو غارت و ویران کرد. در فتح بغداد توسط آمریکا گروه‌های ناشناس تمام موزه ها رو در اولین روزها غارت کردن. هر کجا آشفته می‌شه اولین خبری که میاد جارو شدن موزه‌هاست... جالب اینه‌که معمولا مقصد انتقال آثار "اسرائیل" هست.

طبعا ارتباط داعش با منافع غرب روشنه. استراتژی زمین سوخته‌ای که غرب پی‌گرفت.

در نهایت احتمالا یک دستی تعمدا داره آثار باستانی رو در منطقه از بین می‌بره ... و انگیزه‌مند ترین جهت شناخته شده برای "RESET" کردن منطقه و حذف میراث و تاریخش، کسی نیست جز صهیونیستهای اسرائیل.

انکار وجود "مکه" و بازی با چند تا گزاره جزئی و پراکنده هم یک نوع از بین بردن فرهنگ و آثار می‌تونه باشه. از همین نوع دزدی‌ها و غارت‌ها اما در بحث فکری و روانیش.

مثلا بهانۀ این‌که در عمق زمین مکه چیزی پیدا نشده خیلی مضحک و بچه‌گول زنه .... اگر مکه رفته باشید اصولا بافتش سنگی هست ... و زمین آتش‌فشانی و بایر داره و شهر روی سنگ‌های سطبر و سنگین و کوه‌های سنگی عظیم تشکیل شده... و به خاطر همین خاک و کشاورزی و دامداری در اون منطقه وجود نداره. این که قرار بوده توی عمق سنگهائی که در میلیون سال تشکیل میشن در چند هزار سال چیزی پیدا کنیم، حقه بازی بزرگی هست.

اما اسرائیل چرا این‌کار رو باید بکنه؟ انگیزۀ این جریان، «اسرائیل بزرگ» تلقی میشه. میراث 3000 سال پیش قوم یهود که منطقۀ ما رو از آن خودشون می‌دونن ... و کسی که تو این منطقه یهودی نمونده رو در حد سرخپوست‌های مزاحم تمدن جدید تلقی می‌کنن، کسانی که اقوام دیگر رو در تلمود گوسفندانی تلقی می‌کنن که به احترام یهود انسان‌نما هستن چنین طرح‌هائی رو با پول و آرامش فراوان پیگیری می‌کنن. این نقشه‌ای هست که در اواسط قرن بیستم در نشریاتشون چاپ کردن :

ضميمه 28145

در دنیا یهود یک «اول من بودم» - «آخر هم منم» مضحکی داره ... قبل از یهود قومی نبوده، بعد از اون هم نیست ... باورهای دینی-نژادپرستانه و بنیادگرایانۀ یهود در تمام دنیا به شکل ویژه‌ای محترم هست... اروپا و آمریکا "دولت یهودی" رو بر خلاف تمام آموزه‌های غربی به رسمیت میشناسن ... چون مجبورن ... مجبور ... و یهود به همراه قدرت تسلطش در دنیا پول زیادی می‌ریزه تا چیزی که صاحبش نیست رو با باورهای انتزاعی صاحاب بشه. الآن پمپئو و پنس معاون ترامپ عملا یهود رو قوم خدا معرفی می‌کنن.... در کلیساها سخنرانی می‌کنن و به طرز غریبی از آموزه‌های مسیحی صرفنظر می‌کنن و می‌گن اگر میخواید مسیح (دوباره بیاد) باید حکومت یهود تشکیل بشه... اینطوری مشغول تحمیق مسیحی‌ها آمریکا و استفاده از نیروی مسیحی برای حفاظت از اسرائیل و اهدافش هستن. می‌دونید که یکی از پایه‌های رای به ترامپ جمعیت مسیحیان و مذهبیان آمریکاست که حداقل نیمی از مردم آمریکا رو تشکیل می‌دن. و اسرائیل حتی با تبلیغات فراوان عقیدۀ اون‌ها رو طوری تنظیم کرده که به نجات اسرائیل بخونه و اون‌ها رو بسیج کنن تا از یهود در برابر شیطان (ایران) محافظت کنن. معاون ترامپ وقتی سخنرانی کنه، مسلمان‌هائی که (مقابل یهود و غرب) مقاومت می‌کنن رو تروریست و (شیطان) می‌نامه و عملا جنگ خیر و شر رو علنا راه انداختن.

البته این نقشه یکی از طرح‌هاست ... و طرح‌های کامل‌تری هم وجود داره. کسی شک نداره که بابل و عراق محل ظهور حضرت ابراهیم علیه‌السلام بوده... اما یهود صهیونیستی، خودش رو صاحب و میراث‌خوار حضرت ابراهیم و کل منطقه می‌دونه و سایر انسان‌ها رو در اون به شکل نژادی - که دست خود انسان نیست - و عقیدتی خارج از آدمیت می‌دونه. طبعا برای حذف دیگران، لازمه که آثارشون هم حذف بشه.... "

7 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
" به راستی متشابهاتی که خداوند به آن اشاره می کنند کدام است که كسانى كه در دلهايشان انحراف است براى فتنه‏جويى به آنها مرا جعه می کنند ؟

با فتنه ای که داعش برپا کرد همگی آشنا هستید آیا از آیات قرآن است ویا نه این فتنه از روایات سرچشمه میگیرد در جای خواندم که داعش بواسطه این روایت جنایات خودرا توجیه کردند

نقل قول:
وه داعش جنایت بزرگی مرتکب شده، زیرا عبارتی از حدیثی که "احمد بن حنبل" و دیگران روایت کرده و در آن آمده "اسْتَمِعوا يا مَعْشَرَ قُريشٍ، أما والَّذي نَفْسُ محمَّدٍ بيَدِه لقد جِئْتُكم بالذَّبْحِ" (ای جماعت قریش گوش دهید، سوگند به کسی که جان محمد در دستش می باشد من برای سر بریدن شما آمده ام.
آیا واقعا پیامبر چنین گفته اند پیامبری که الگوی مهرو محببت بودند ویا نه به خداوند ورسولش دروغ بستند ؟

ویا کسانی که با برای فتنه جوی به سخنانی مراجعه می کنند که مخالفان خودرا حرامزاده می دانند آیا این سخنان باعث فتنه نمی شود

نقل قول:
مرحوم كليني در كتاب شريف اصول كافي ، اين روايت را با سند ذيل ، اين گونه نقل مي كند :
431 عَلِيُّ بْنُ مُحَمَّدٍ عَنْ عَلِيِّ بْنِ الْعَبَّاسِ عَنِ الْحَسَنِ بْنِ عَبْدِ الرَّحْمَنِ عَنْ عَاصِمِ بْنِ حُمَيْدٍ عَنْ أَبِي حَمْزَةَ عَنْ أَبِي جَعْفَرٍ (عليه السلام) قَالَ قُلْتُ لَهُ إِنَّ بَعْضَ أَصْحَابِنَا يَفْتَرُونَ وَيَقْذِفُونَ مَنْ خَالَفَهُمْ فَقَالَ لِي الْكَفُّ عَنْهُمْ أَجْمَلُ ثُمَّ قَالَ وَاللَّهِ يَا أَبَا حَمْزَةَ إِنَّ النَّاسَ كُلَّهُمْ أَوْلادُ بَغَايَا مَا خَلا شِيعَتَنَا
ابو حمزه مي گويد : به امام باقر عليه السّلام عرض كردم : برخي از هم كيشان ما به دگرانديشان دروغ مي بندند و آنها را به حرامزادگي نسبت مي دهند . امام باقر عليه السّلام فرمود : سخن نگفتن در باره آنان نيكوتر است ، و سپس فرمود : اي ابا حمزه ! به خدا سوگند! جز شيعيان ما، همه مردم زاده ي فحشايند .
الكليني الرازي ، أبي جعفر محمد بن يعقوب بن إسحاق (متوفاي328 هـ) ، الأصول من الكافي ، ج 8 ، ص275 ـ 287 ، ناشر: اسلاميه ، تهران ، الطبعة الثانية ،1362 هـ .ش .
آیا شما فتنه را دراین روایات نمی بینید ؟

اگر می گوئید اینها متشابهات نیستند و بعضی از آیات قرآن منظور است نشان دهید که کدام آیات ازمتشابهات قرآن هستند اگر صادقید
"

7 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 07:10PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه